Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Várod?

Hajjaj!! Miazhogy!!
46
77%
Érdektelen. Más stílusra bukom.
10
17%
Drága. Inkább letöltöm.
2
3%
Túl véres. Jön majd a Családosok Országos Szövetsége...
2
3%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Rage írta:De ha hetente jön egy kötet, akkor inkább megvárom, míg megjelenik az összes, és egyben rendelem meg (már ha ilyen lehetséges).
Asszem havi-másfélhavi megjelenést ígértek. Sztem most egy ideig nem lesz új rész, mert úgy látszik az eseményekre időzítik (1.->animecon 2. ->börze 3. ->hungarokomix) Most tavaszig nem nagyon lesz semmi. :neutral:
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Weeeeeeeeeeee~~~
Megvan a 3. kötet is. :D
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Nos, megvettem a harmadikat (meg az első kettőt is, csak most írok ide először), és szerintem egyre jobb!
A "mindig az a gyilkos akire legkevésbé számítanál" típusú történetvezetés (By Agatha Christie :vigyor: ) különösen bejön!

A mostani részben előkerül a "komikus mellékszereplő" is,
azonkívül Fan Service fiúknak-lányoknak egyaránt, a nemi egyenjogúság jegyében :vigyor: .
(Sőt most inkább a lányoknak kedveznek, de végül is Sando a létfenntartáshoz szükséges mennyiséget folyamatosan biztosítja... :cool: )

A sok brutalitás/SD/brutalitás/SD...-vel kapcsolatban: nekem kifejezetten tetszik, ez az erős kontraszt az egyik,
ami először megfogott a mangákban/animékben, ugyanis közelebb áll a valódi élethez, mint a
"vígjátékban csak humor, horrorban csak borzalom...stb" hozzálás.
(Lásd még: egy-két honkongi vígjáték, Tarantino film, ilyesmik.)

Kérdésem is lenne: Hány kötet a manga összesen, esetleg még fut japánban?

(ui.: Miért nem tudok szavazni? :weh: )
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

@drwest: egyetértünk! sztem a legjobb mangák mind gyakran váltanak stílust (lásd pl. GTO, Hellsing, de akár Vagabond). Az egyenletes stílusban elmesélt történetnek egy idő múlva nyomasztó az atmoszférája, még akkor is, ha az jól van kidolgozva (pl. Lone Wolf and Cub). Szóval én örülök, hogy iylen, arról nem is beszélve, hogy néha leesem a székről a röhögéstől ("Rugdossátok, amíg görcs áll a lábatokba!" :gurul: ) Egyébként, most hogy mondod, a Tarantino filmek is ettől jók részben, hogy a brutalitásuk mellett tele vannak humorral (meg persze a sztori... :wink: )

Még fut Japánban, most tart 14 kötetnél, állítólag 18-ra számítanak.
Eredetileg 1 hónapra állítottam be a szavazást, de tényleg jó lenne állandóra. Moderátorok?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A szavazást megnyitottam, bár nem látom sok értelmét (a kérdésre adott válasz gyakorlatilag irreleváns).
[Egyébként a szavazás létrehozója is meg tudta volna ezt tenni a nyitóhozzászólás szerkesztésével.]
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Köszi Rage és bocsi!
Én=Kép
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Való igaz, talán jobb lenne "Hogy tetszik az Árnybíró manga?" v. hasonló formában feltenni a kérdést, különösen most, hogy már a 3. résznél tartunk, a másik dolog meg, utólag belegondolva a szavazatom nem sokat változtatott a statisztikán... :^_^: (Előtte 100%, utánna 100%... :mrgreen: )
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én meg sajna nem tudom megvenni a 2-3. kötetet. Kell a pénz lakbérre meg számlákra és ha választani lehet egy manga és a megélhetésem között inkább az utóbbit választom. A mangát meg max. leszedem netről, az legalább ingyen van + gyorsabban jön le mint ahogy magyarul kiadják.
Kép
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Andro írta:A mangát meg max. leszedem netről, az legalább ingyen van + gyorsabban jön le mint ahogy magyarul kiadják.
Köszönjük, hátha a mostani kezdeményezések is behalnak az ilyen hozzáállástól... :(
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A kezdeményezés nem fog belehalni de Andro igen hogyha éhenhal. Szóval a hasonló megjegyzéseket hagyjuk ki ha lehet!

Amúgy: szerintem nagyon jól sikerültek eddig a kiadások, bár igaz, hogy az eredetit nem olvastam/ láttam.
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Csak egy kis érdekesség:
Egyik ismerősöm, aki még soha nem olvasott előtte mangát, kölcsön kérte tőlem az első Árnybírót. Aztán megvette mind a három kötetet. Azért ez bíztató, nem igaz? :)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Egy-két napja vettem meg a második kötetet..nagy nehézségek árán..s most látom, hogy van 3-ik kötet is?! Ah..mondjuk örülök. De nem annak, hogy sokat kell keresgélnem megint..mert amire találok ebből a mangából egy részt, addig megunom a fél életemet.
Kép
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Hát, ha ez vigasztal, a 3. rész még nincs piacon :) csak a hungarocomixon lehetett eygelőre kapni. A képregény.neten írták, hogy eltart egy ideig, amíg kikerül a boltokba, és karácsony révén lehet, hogy csak képregényes szaküzletekig jut el...
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Köszi a választ. Most megnyugottam egy kicsit :)
Kép
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Azt mondjuk piszkosul remélem, hogy amikor elindul a mangafan.hu feltesznek egy ittmegittkapható biztosan :!: oldalt, mert egyelőre az eseményeken megveszem direkt tőlük, de ha egyszer esetleg nem sikerül, nekem sincs kedvem futkosni. :weh: Arról nem is beszélve, hogy legtöbben a harmadik-negyedik boltban jutnak csak hozzá. Így nehéz olvasókat szerezni... :o_O:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

whitenoise írta:...nekem sincs kedvem futkosni.
mondjuk ebből a szempontból szerencsés vagyok, mert a suli a King Comics és a Trillian közt félúton van. :D
whitenoise írta:Hát, ha ez vigasztal, a 3. rész még nincs piacon
akkor ezek szerint még a Trillianba sincs :( pedig úgy terveztem, h szerdán elmegyek érte..
Kép
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

A második kötetet már utcai könyvesnél is láttam a Keleti aluljárójában, igaz, ez a bolt általában elég sok sci-fit/fantasyt árul, de azért ez haladás! :)
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Amúgy a magyar kiadás címlapjáról miért hiányzik a Shin szó?
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

:arrow: :arrow: Vol4@jan27, Odeon :wink:

Off: te figyu Desmond, éjjel fél 4kor hogy jutnak ilyesmik eszedbe? :lol:

On: erre anno én is rákérdeztem, és azt mondták, hogy az Angjo Onsi ugye létező tisztség volt Koreában (Amenosza koreaiul olvasva), és erről a japánok tudnak is. Ezért számukra van értelme az Új (Shin) szócskának. Mintha nálunk lenne "Új Robin Hood" vagy tudomisén. De mivel az Árnybíró nekünk nem létező tisztség, és általában is elég nehezen vehető cím úgy elsőre, az Új Árnybíró még rosszabb lett volna (mé', hol a régi? :-P )
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

whitenoise írta::arrow: :arrow: Vol4@jan27, Odeon :wink:

Off: te figyu Desmond, éjjel fél 4kor hogy jutnak ilyesmik eszedbe? :lol:

On: erre anno én is rákérdeztem, és azt mondták, hogy az Angjo Onsi ugye létező tisztség volt Koreában (Amenosza koreaiul olvasva), és erről a japánok tudnak is. Ezért számukra van értelme az Új (Shin) szócskának. Mintha nálunk lenne "Új Robin Hood" vagy tudomisén. De mivel az Árnybíró nekünk nem létező tisztség, és általában is elég nehezen vehető cím úgy elsőre, az Új Árnybíró még rosszabb lett volna (mé', hol a régi? :-P )
Már korábban is eszembe jutott, csak épp akkor ragadtam billentyűzetet :). Amúgy meg a magyar címet jónak tartom, és abszolút nem zavar, hogy kihagyták az "Új" szót. De... az eredetiből miért? Elvégre az az Angjo Onsi valami eredeti cím akar lenni, vagy nem?
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

whitenoise írta:Vol4@jan27, Odeon...
és a Trillianba mikor is jut el? merthogy a harmadiknak a lehető legjobb helyzetben lett vége... :?
Kép
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Desmond: *hülyeséget válaszoltam, közben megértettem a kérdést is :-P * Ezt látod nem tudom. Hacsak azért nem, mert az olvasó jogosan kérdi, hogy "Angjo Onsi, azt még értem, azt a könyvben is használják, de mi ez a Sin a borítón? Valami vasutas a csávó?" Mert ugye magyar átírással ez lenne. :lol:

OutSyder: jós vagyok én? Nyilván utána :wink: Viszont még az az infó, hogy most valami nagyobb ajándék lesz a helyben vásárlóknak (a hungarocomixra b1-es posztert akartak, de nem készült el időben; sztem mostanra elkészült, úgyhogy van ötletem az ajándékot illetően :thumb: )
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

whitenoise írta:...hungarocomixra b1-es posztert akartak, de nem készült el időben; sztem mostanra elkészült, úgyhogy van ötletem az ajándékot illetően :thumb: )
wow. ezért már megérné elmenni az Odeonig, bármennyire is kiesik :D (a Trillian 1szerűbb, mert útbaesik)
Kép
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

whitenoise írta:Desmond: *hülyeséget válaszoltam, közben megértettem a kérdést is :-P * Ezt látod nem tudom. Hacsak azért nem, mert az olvasó jogosan kérdi, hogy "Angjo Onsi, azt még értem, azt a könyvben is használják, de mi ez a Sin a borítón? Valami vasutas a csávó?" Mert ugye magyar átírással ez lenne. :lol:
Azért ez elég erőltetett... :D Még jó, hogy azt nem mondták: elég furán hangzik ez a Monszu név, legyen inkább Béla :-P. SZVSZ simán el lehetett volna magyarázni a dolgot pár sorban valahol a kötetben. Sebaj, ez van, nem egy egetverő dolog, csak érdekelt.
valami... akármi... mitudoménmi...
Válasz küldése