Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

DTB mangán én is néztem, nem tudtam, hogy shoujo. XD Mondjuk ez speciel az egyik olyan "nagyobb név" amiről a címén kívül semmit nem tudok. ^^" Amúgy a maradék kettőre én a Vampire Knight-ot, és az Ourant tippelném, de ha jól értem, a VK azóta már megcáfolódott, akkor passz. (Gondolom csak az én kedvemért most nem lesz Fushigi Yuugi, de még Yuu Watase sem. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mariko írta:Az a probléma az, hogy a HachiKuro és a ParaKis is josei, és arról volt szó, hogy minden manga shoujo magazinban futott.
A Nanát is simán leshoujozták a Mangafanék, szóval erre nem alapoznék.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A Nana is josei, de ugye mivel lányokról szól, akkor már shoujo. Szánalom. ::jcrazy::
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Titkos írta:de ha jól értem, a VK azóta már megcáfolódott
Egészen pontosan itt, a hozzászólások résznél.

Hát, végül is a Nana elég uniszex, legalábbis a népszerűségét tekintve, a lányok/nőknél meg szerintem kortól függetlenül nyerő lehet. A kategóriáknak mostanában már nem minden esetben van értelme.

A DTB animébe még belekezdtem régebben, de abbahagytam időhiány miatt, meg más jobban érdekelt. Végül is nem volt rossz, de az a néhány első rész nekem elég vontatottnak tűnt. A mangával azért majd próbálkozom, mivel nem hosszú, így sokat nem veszthetek vele.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ha jól tudom a Nana shojo magazinban a Cookie-ban fut.
De ennél többet nem is tudok róla. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A mordályos nyul írta:A Nanát is simán leshoujozták a Mangafanék, szóval erre nem alapoznék.
A Nana elméletileg shoujo, persze ez a tartalom szempontjából nem sokat jelent, mert pl. elméletileg a Kuroshitsuji is shounen. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2010.10.11. 18:22-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Amennyire én tudom, a DtB mangának (legalábbis ennek a két kötetesnek) nem sok köze van az animé(k)hez, viszont a magam részéről azért beszerzem. Fohtehlulz.

(Az animék meg nagyon is jók, tessék szépen megnézni őket. :P Több tízezer idősebb(!) fangirl nem tévedhet, mikor Heit mondják minden idők legdögösebb anime karijának. :3)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az animéről én is csupa jót hallottam, előkelő helyen is van a megnézendőim listáján, csak kicsit szkeptikus vagyok az ilyen animék után készült mangákkal szemben.
Ha majd végignézem az animét, és ne adj' Isten belezúgok Heibe, akkor természetesen nekem is kötelező vétel lesz a manga. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megdöbbentô számomra, hogy a DTB shoujo. :shock:
Ezek után mindenképp belenézek, mert ha ilyen stílusú, akkor nagyon más kell, hogy legyen, mint az anime.
Mariko írta:Ha majd végignézem az animét, és ne adj' Isten belezúgok Heibe, akkor természetesen nekem is kötelező vétel lesz a manga. ^^
A második szériát viszont szerintem hagyd ki, mert akkor lehet, hogy kizúgsz belôle. :D

Tippelt-e valaki hasonló "hosszúságú"szériára? Mert lehet, hogy akkor lesz másik rövid cím is.
Az ugyan nem shoujo, de én az Onani Master Kurosawa-nak örülnék a leginkább. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:
A mordályos nyul írta:A Nanát is simán leshoujozták a Mangafanék, szóval erre nem alapoznék.
A Nana elméletileg shoujo, persze ez a tartalom szempontjából nem sokat jelent, mert pl. elméletileg a Kuroshitsuji is shounen. XD
A Kuroshitsuji az kérdéses, mivel a "cukidémonkábamegagazdijába" rakás fangirl van belezúgva. Én pl. még nem láttam.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Megvan a második bejelentés is, a Shirahime-Syo, ami egy kevésbé ismert egykötetes CLAMP manga.

Így első ránézésre nekem sokkal szimpatikusabb, mint az előző bejelentésük. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ezt sem ismerem, de látatlanban is jobbank tûnik, mint a DTB.
Úgy látszik, bejön, hogy csak 1-2 kötetes "sorozatokat" jelentenek be. Ehhez képest elég nagy a felhajtás....
Holnap jön a harmadik cím is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rendkívül meglepő módon a harmadik cím a Vampire Knight volt. XD Jó étvágyat hozzá a fagirlöknek! Úgy néz ki én továbbra is importálni fogom a shoujo mangákat.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

OMG, akkor én valamit nagyon félre érthettem, bár akárhogy nézem... na mindegy. Anno úgy az 50.fejezet körül hagytam abba az olvasását, akkor elég kiábrándító volt, bár egy hajszálnyival tényleg jobb a manga, mint az anime. A fangirlök lehet, hogy felkoncolnak, viszont szvsz a rajzolás nem olyan jó, mint az animében. Bár azt hiszem, én is kihagyom, a másik kettővel együtt. :drop:
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

VK-nak örülök. Vannak nála sokkal jobb vámpíros történetek, de mindig elszerettem volna olvasni.

VK animében csak a felnőtt szereplőket sikerült megkedvelnem. Ők számomra érdekesebbek voltak mint Kaname vagy Zero.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Dark-san: valószínűleg mésképp volt a felosztás, mint ahogy elsőre gondoltad.
Például:
Nagyon lányos: VK
Lányos, de fiúkat is érdekelhet: Shirahime-sho
Vegyes: DTB

Ha szerinted a DTB nem vegyes közönség, akkor a Mangafannak kell szólni. :)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igazából ezek csak vadooc kategorizálásai voltak. Egyébként azt írta, hogy a VK volt a "lányos", a DTB volt a "fiúknak is bejöhet" és a Shirahime az "uniszex". Mondjuk szerintem ebből egyik sem igazán uniszex, nálam az ott kezdődik, hogy Saiyuki, Pandora Hearts, 07-Ghost stb.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

A mordályos nyul írta:Dark-san: valószínűleg mésképp volt a felosztás, mint ahogy elsőre gondoltad.
Nem a felosztással volt a bajom, hanem mint fentebb linkeltem, nekem nagyon úgy tűnt, hogy egy biztos infókkal rendelkező tag megcáfolta a VK-t Elhaym blogjában. De biztos én értettem félre. Bár akárhogy nézem, ezt nem nagyon lehet másként érteni, mint cáfolat. :D
Amúgy én megesküdtem volna a DtB anime néhány része alapján, hogy ez shonen, vagy seinen cucc. A többi rendben van, a VK aligha nyeri meg sok férfiember tetszését. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ebbôl a trióból egyedül a Shirahime-sho érdekel (valamelyest), úgyhogy engem ezzel most nem fognak vásárlásra bírni (gondolom, nagy csalódás ez számukra :vigyor: ).
Az eddigi kiadványaik közül csak az Árnybírót és a Death Note-ot gyûjtöm.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Chi's sweet home. szerintem ezt még nem adták ki magyarul ^^ ::jsmile::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én sem gondoltam volna, de "feltámadt" a magyar Berserk, a conra megjelent a hatodik kötet! :D Elvileg most újra beindul a sorozat, nem tudom, hogy milyen gyakorisággal jönnek majd az új kötetek, de aki hozzám hasonlóan szintén gyűjtötte, az lassan nézelődhet majd a könyvesboltokban. :)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Évente egy?

Ha rajtam múlna, bele sem kezdenék olyan sorozatok kiadásába, amik hosszabbak 10 kötetnél, mert azon felül már úgyis elveszítik a népszerűségüket.
Annak a 10nek is a megjelenési ideje minimum 5 év, ha évi két kötettel számolunk.
Az átlag anime/manga fan, akiknek a nagy része a tini korosztályból kerül ki, jó ha egy pár évig érdeklődik a műfaj iránt, míg meg nem unja és tovább áll. Annyi idő alatt talán még végig megveszi azt a sorozatot, ami iránt érdeklődik, de utána már nem és a régieket is kiszórja. Ha pedig valaki csak később kezd el érdeklődni az animek/mangák iránt, az nem fogja azzal kezdeni, hogy a már korábban kiadott 10kötetet mindet begyűjti, míg el nem ér az aktuálishoz :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Évente egy?
Remélhetőleg annál azért gyorsabbak lesznek. ^^" XD
-OJ- írta:Ha rajtam múlna, bele sem kezdenék olyan sorozatok kiadásába, amik hosszabbak 10 kötetnél, mert azon felül már úgyis elveszítik a népszerűségüket.
Na jó, de ugye jellemzően a Japánban, illetve egyéb országokban befutott "nagy neveket" vesszük meg mi is. Tudsz olyat, ami kevesebb, mint tíz kötet és mégis "klasszikussá" vált? (Én most így kapásból csak a Chrono Crusade-et, azt ugye ki is adták.)
-OJ- írta:Annak a 10nek is a megjelenési ideje minimum 5 év, ha évi két kötettel számolunk.
Nem kéne azzal számolniuk, kicsit felpöröghetnének, amcsiknál bevett szokás lett, hogy heti mangákból kéthavonta, havi mangákból 3-4 havonta nyomnak ki 1-1 új kötetet. Ha ugyanis valami ritkán frissül, akkor is fennáll az esélye annak, hogy a fan két kötet között megunja az egészet, mert úgy ítéli meg, hogy annyira azért mégsem jó, hogy fél éveket vagy még több időt várjon a folytatásra. TV sorozatoknál is ezért necces a két szezon közt eltelt idő, olyankor nem egy ember szokott "elpártolni" a sorozat mellől és mire jönnek az újabb részek, már közel sem érdekli annyira az egész, hogy rendszeresen nézze.
-OJ- írta:Az átlag anime/manga fan, akiknek a nagy része a tini korosztályból kerül ki, jó ha egy pár évig érdeklődik a műfaj iránt, míg meg nem unja és tovább áll. Annyi idő alatt talán még végig megveszi azt a sorozatot, ami iránt érdeklődik, de utána már nem és a régieket is kiszórja.
Bocs, szvsz az nem "átlagfan", hanem hülye divattini, aki a divathullám miatt lesz animés, aztán jól bele is un az egészbe pár év alatt, amikor már a dolog veszít a "legmenőbb" státuszából, vagy a baráti körében lévő emberek már nem azzal foglalkoznak. :-P Ezt az "utólag eladom mindet!" dolgot meg végképp nem értettem soha. Jó, persze, lehet magamból indulok ki, aki azért fanként sem őrült meg annyira, hogy mindent megvegyen, amire ráírják, hogy "anime vagy manga", de ha most végignézek a polcomon, nem nagyon tudok mondani egy olyan mangát sem pl., amire utólag ráfoghatnám, hogy "megbántam, hogy megvettem". Ezek mind tök jó, de legalábbis szórakoztató sztorik, amiket így bármikor újraolvashatok, ha akarok, miért adnám el őket? (Persze nem mondom, hogy nincs olyan mangasorozat, ami "egyszer épp elég volt" kategóriás nálam, de nem véletlen, hogy azt online olvastam és az életben meg nem venném eredetiben. XD) Na jó, egy ilyen volt, a Bania, de az még nagyon a divathullám elején jelent meg, bennem meg ott volt a jó szándék, hogy "'támogassuk az ilyen koreai cuccokat is, mert ez az út vezet majd el a "rendes" mangákhoz", de végigolvasva annyira semmilyen volt az egész, hogy azon meg is próbálok túladni. De ez egy sorozat úgy kb. 8-10-el szemben, szal... (Meg ebből is látszik, hogy nem feltétlenül a sorozat hossza a dolog rákfenéje, a Bania hiába volt mindössze öt kötet, a semmilyen történet akkor is semmilyen, ha rövid, míg a 27 kötetes FMA-nak kb. mindegy egyes darabját aranyként kezelem.)
-OJ- írta:Ha pedig valaki csak később kezd el érdeklődni az animek/mangák iránt, az nem fogja azzal kezdeni, hogy a már korábban kiadott 10kötetet mindet begyűjti, míg el nem ér az aktuálishoz :drop:
Miért ne? Ha tegyük fel én egy sorozatba a felénél, vagy már azon túl kapcsolódok be, de tetszik, akkor nálam evidens, hogy érdekel, hogy milyenek voltak belőle a korábbi részek, meg úgy egyáltalán honnan indult az egész. A mangák/animék meg tényleg "semmik" ahhoz képest, amikor a 2010-es Doctor Who után elkezdtem leszedni az 1963-as legelső sorozatot, vagy az 1997-ben megjelent Monkey Island rész után levadásztam az 1991-92-es első két részt. :vigyor: Ráadásul ez utóbbiaknál még meg is lehet csinálni, hogy mondjuk 1-1 részt/időszakot önmagában kezelsz, mert annyira azért nincs összefüggő történetük, de egy mangánál, ahol általában egyetlen hosszú sztori bonyolódik sok köteten át, nem is igazán átélhető a dolog, ha nem az első kötettől kezdve olvasod. (Átlag shounen fightban nem fogod érteni, hogy ki ki ellen harcol és miért, átlag shoujóban időbe telik majd, mire rájössz, hogy ki kibe szerelmes és milyen érzelmi gondjaik vannak, utána meg érdekelni fog, hogy idáig hogyan jutottak el, stb-stb.)

Persze van abban valami, amit mondasz, pl. valaki kiszámolta, hogy ezek a shounen fight mangák olyan hosszú ideig futnak, hogy ha valaki hetente/havonta követi őket rendszeresen, akkor lehet, hogy 15 éves korában kezdi és 30 lesz, mire eléri a sztori a befejezést, de ez csak így leírva tűnik soknak, végülis heti vagy havi 40-50 oldalt milyen hamar átpörget az ember, nem? :vigyor: Meg csak működik a dolog így is, pl. nem hiszem, hogy Japánban csak azok lettek mondjuk Naruto, vagy korábban DB fanok, akik a legelső chapter/kötet megjelenése óta követték a cuccot és azóta is ők tartják el a teljes franchise-t.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

De Titkos, nem hiszem, hogy te lennél az átlagfan. :S
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen magyar nyelvű mangát vennél szívesen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:De Titkos, nem hiszem, hogy te lennél az átlagfan. :S
Ez is igaz lehet. :) (Bár nézőpont kérdése, ha már én sem számítok átlagnak, akkor lesd meg OJ blogját, minimum "mesterszinten" van. XD) Csak úgy éreztem, hogy OJ mintha nagyon azokból indulna ki, akik csak azért lettek fanok, mert "a Józsi és a Pisti is nagyon ráállt erre az anime-manga dologra mostanság, nehogy már kinézzenek maguk közül!", aztán ahogy Józsi és Pisti leállnak a dologgal, úgy ő is és szépen megszűnnek animésnek/mangásnak lenni, előtte is kb. csak 2-3 évig voltak azok. Ha csak ilyen fanok lennének mindenütt, nem hogy nálunk, de máshol is sorban bedőlt volna az "ipar", mert ilyenekre egyszerűen nem lehet építkezni. De oké, akkor most hagyjunk engem, magamon kívül is nem egy olyan embert ismerek, aki pl. tegyük fel a rossz anyagi helyzete mellett is végig megvette mondjuk a Death Note vagy a Hellsing sorozatokat, egyszerűen azért, mert azokat bírja és hajlandó áldozni rájuk. És nem hinném, hogy valaha is eladná őket. Persze, más nem vett meg mondjuk 10 különböző sorozatot, csak 2-3-at, de azokat ők is megvették eredetiben, ergo tolják az ezzel üzletelők szekerét, vagyis az ilyenekből már meg tud élni egy kiadó. Meg ugye neked is van azért már jó pár olyan mangasorozatod, amit végig megvettél és nem tervezed őket eladni a közeljövőben. (Ebből az egészből azt próbálom kihozni, hogy nem hiszem, hogy az lenne az átlagfan, aki beleun egy sorozatba 2-3 év alatt, majd ott is hagyja az egész fandomot és amúgy sem hajlandó egy forintot sem áldozni arra, ami elvileg a fenenagy hobbija lenne. Hibás, ha egy kiadó csak az ilyeneknek akar kedvezni, miközben ott vannak a régi, "megbízható" fanok, akik közül nem ritkán egyesek 10-15 éve "nyomják az ipart", ergo náluk kevésbé kell attól tartani, hogy holnap hirtelen úgy ébrednek, hogy "hagyjuk az egészet, mindent eladok!")

Amúgy a múltkor máshol épp arról írtak, hogy pont ezzel kavarta meg magának főleg a Mangafan a trutyit, hogy nagyon ezekre a pillanatnyi fellángolás miatt fanná avanzsáló kamaszokra építkezett, jellemzően azokat a címeket reklámozta, meg nyomatta ezerrel, amikre ők rá voltak állva (pl. Naruto, Vampire Knight, stb.), miközben a régi motorosokat célzó címeket egyre inkább a háttérbe szorította, pedig a 20-30 közötti régi motoros fan esélyesebb, hogy többet tud fizetni a mangákért, mint a kamasz, akit anyu-apu pénzel. (Megjegyzem, én ezzel mondjuk pont nem értettem egyet és azt mondtam, hogy üzletileg valóban logikusabb a tinédzsereket megfejni, viszont mivel láthatóan nem megy valami fényesen Mangafanék sora, lehet, hogy én tévedtem.)
Kép
Válasz küldése