Vampire Knight

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Vampire Knight

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Remélem, hogy rajtam kívül még sokan mások ismerik ezt a fantaszikus mangát, de ha nem, akkor látogassanak el a Mangazin honlapjára, ahol magyar fordításban élvezhetitek, jelenleg 7 kötet terjedelmű művet.

Alaptörténete nem szokatlan a kedves vámpír rajongóknak, mégis ilyen feltálalásban még nem készítettek mangát: Yuuki Cross egy átlagos diák lenne, ha nem kellene mindennap küzdelmet folytatnia a hisztis lányokkal, akik imádják meglesni a titokzatos Estisek tagozatát. Yuukinak, és az őt segítő Zeronak ugyanis egy küldetésük van. Kurosu igazgató szárnyai alatt tanuló vámpírok az Estisek tagozatában, míg a rendes diákok a Nappalisok tagozatában vannak elhelyezve. Ez így rendben is lenne, ha nem lenne még több titok :)

Izgalmas, és fordulatos manga, nem szokványos vámpíros történet, első sorban shoujo (lányoknak) olvasóknak szánt mű, melyben romantika, kaland, akció és dráma elemek varázsolják összetetté, kellemessé olvasmányt.

Na, mi a vélemény? :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aiko 2007.07.24. 14:53-kor.
Avatar
Moonie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.04.22. 10:24
Tartózkodási hely: gép előtt:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Moonie »

Nekem tetszik :) Ma a rajzstílus is igazán szép, és igazad van, nem egy szokványos vámpírtörténetről van szó! :D

Én majd Kanaméra leszek kíváncsi, mert - nem tudom, kinek hogy jött le - én egy kissé titokzatos jellemnek tartom, kíváncsi vagyok, mit tartogat még az olvasók számára:3

Én személy szerint Zero és Yuuki kapcsolatát favorizálom, valahogy szeretem azokat a jeleneteket, amikor Yuuki felajánlja neki a vérétXD
"Mi a különbség a király és a lova között?"
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hasonlóan Moonie-hoz, én is Zero és Yuuki kapcsolatát szeretem a mangában, és habár lesznek félre érthető momentumok, végül a manga 6. kötetére, sőt még az ötödikben kirajzolódik, hogy melyik szereplő, milyen érzelemmel áll a másik iránt. (XD Remélem érthető)

El tudom képzelni, hogy Yuukit megmentő Kaname lesz a favorit mindenki számára, de ne higgyünk annyira a látszatnak, mint, ahogy Zero esetében is megtanulhattuk, jobb a lelkek mélyére válkáni egy kicsit XD

XOXO
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

VK

Hozzászólás Szerző: Rii »

Kedvenc mangám a Vampire Knight. (meglátszik az avataromon is :D)
A rajzolásmódja szerintem rettentő szép. És a történet sem mondható szerintem átlagosnak. Azért a "szerelmi háromszög" nem marad el, de az nélkül nem lenne ilyen jó.
Én is Yuuki Zero fan vagyok, Kaname-t egy kicsit ellenzem. XD De azért nem utálom. Kaname tipikus olyan csávó, akibe minden lány belebolondul és épp ezért néha idegesít engem. Zerot meg túlságosan is szeretem ahoz, hogy egyáltalán észrevegyek benne bármi rossz tulajdonságot is. :oops: :D
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Újabb hírt jelenthetek be! Kedves fanok :), megjelent a 29. és 30. fejezet is már, melyben ZeroxKaname csatát láthatunk, amire (remélem, hogy a többiek is így vannak vele) mindig is ácsingóztunk. Nos egy barátnőmtől kaptam a fülest, és a hozzájáruló linket, remélem, hogy nem bánja, ha a többiek is élvezik a további izgalmas fejezeteket. Ez eddig nem találtam meg a 29. fejezethez társuló feliratot, de a főoldalon ott van a 30. -nak, bár elég nehéz összevonni, de nekem így is érthető volt, és a 30. fejezetben az a legjobb, hogy a közel 50 oldalon keresztül élvezhetjük VK-t (egészen pontosan 49-en). A szkenn minősége jó, kivéve a piros szín, amely irritáló lehet :) További helyek, ahol Vampire Knight fordításokat olvashattok.



- http://crossmaster.exteen.com/ (Itt megtalálhatod eddig archiválva a Lala magazin májusi, júniusi, júliusi mellékleteit is)
- Mangazin, Erri fordításában :) - http://manga.hu/index.php?id=459&content=forditas
- És a másik kedvencem, ami most 28. résznél tart már angol fordításban
VKscan - http://vk.rinne.nu/

Egy kis ízelítő:

http://i105.photobucket.com/albums/m205 ... RAW/35.jpg
http://i105.photobucket.com/albums/m205 ... RAW/22.jpg
http://i105.photobucket.com/albums/m205 ... RAW/43.jpg

Nos, írok egy kis feliratot is a képekhez :)

35. oldal:
- (Ezt csak látod) Zero Kaname fejéhez emeli a fegyverét, Bloody Rose-t

22. oldal:
- Kaname: Mitől vagy így megijedve? Nyugodj meg, Yuuki.

43. oldal:
- Zero: Azt akarom, hogy Yuuki arca mindig mosolyogjon.
- Kaname: Én is.
- Zero: Nem kell mindig feláldoznia magát.
- Kaname: Igazad van. (Zero arca teljesen eltorzul...)
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

jaaaaj dejók ezek az ízelítök :D de nem szabad elolvasnom angolul, mert magyarul szeretném Erri fordításában és türelmes vagyok. Bár már így is aligalig bírtam ki és belenézegettem, de nem lenne szabad mert a spoiler elrontja az olvasás örömét. Áááááá :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Ezzel egyáltalán nem rontod el az olvasás örömét, mivel igyekeztem finomkodni, és csak olyan oldalakat berakni, ami tényleg az ízelítőt és nem a csattanó bemutatását szolgálja :) És ha nem olvasod el az én kis szövegemet, akkor csak a japán karaktereket látod, ami egyáltalán nem okoz fájdalmat a szívednek XD Errinek meg szurkoljunk!

29. részben ~ Senri Shiki (hamarosan spoiler várható)

Lehet, hogy felteszek egy szavazást is XD
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Tudom, nem is a te ízelítőidre gondoltam amikor a spoilert írtam, hanem arra, amikor belenézek az angol fejezetekbe előre :D:D XD
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Spoiler 29. rész ~ Ne olvasd, ha nem akarod lelőni a poént XD



Senri Shiki -ről ígértem, hogy írok egy kicsit :) Ő egy modell vámpír, aki hasonlóan a többi estishez, szintén a szünetét tölti a családjánál. Mamájával beszélget, hogy kapott egy levelet a nagybácsiától, akit meg is látogat, ugyanis egy családi titokról van szó, amihez párosul az öröködési mizéria. Kiderül, hogy Ichiru (Zero ikertestvére) itt szolgál. Senri meglepődik, hogy édesapja még mindig él. Valamilyen vérkádban fürdik, és megjelenik egy másik kis vámpír, akit már ismerhetünk egy korábbi részből, kinek szemei különféle színűek (egyik piros, a másik zöld, azt hiszem). Pontosan nem tudom, hogy mi köze van az egészhez, lényeg, hogy Senri édesapjának is ilyen színben lüktet a szeme... Végül Senritől annyit kér, hogy "Az én csodálatos fiam... Add kölcsön az erődet." Ha bár nem mutatják már, vércsíkok csapódnak ki a kádból, és felkapaszkodnak Senrihez, aki teljesen ledöbben.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Én arra vagyok kíváncsi, hogy hány évesek lehetnek. Yuuki sztem 15 lehet, Zero pedig akkor ugye 16. Kaname idősebb náluk. 18 lehet?
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Igazából a vámpírok korát nem lehet pontosan megítélni, ezt azt hiszem, hogy Ichijou is megemlíti születésnapjának betöltésekor: "Melyikre vagy kíváncsi, az emberi életévemre, vagy a vámpíréra?". De valóban, szerintem Yuuki 15-16 évesnek, Zero 17-nek, és Kaname is 17-18 évesnek tűnik, ahogy Ichijou is.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Azt tudom biztosan állíthatom, hogy a legfiatalabb vámpír Senri Shiki, aki 15 éves, mindenki csak idősebb nála :) Logikai számítások után végül

Yuuki Cross: Ha 5 évesen támadták meg, és 10 évvel később játszódik a történet, tehát =15 éves
Zero Kiryuu: Zero egy évvel idősebb, mint Yuuki, és egy évet is halasztott, tehát ő = 16 éves
Kaname Kuran: Pontosan nem állíthatom, de szerintem egy idős Ichijou-val, tehát = 18 éves
Ichijou: Betöltötte a 18. életévét
Senri: 15 éves, és ő a legfiatalabb
Aidou: ? 16-17 éves lehet
Kain: ? 16-17 éves lehet
Ruka: ? 16-17 éves lehet szintén.

Bővül még a lista, és igyekszem utána nézni :)

-----

Yuupiii! Ennél nagyobb örömöm csak még több legyen! Felavathatjuk ugyanis a 7 kötetet (30-31 fejezet), és ezzel együtt megjelent a 31. fejezet, mely egyenlőre RAW-ban (nyers fordításban) kaptam az egyik lelkes VK rajongótól. Nagyon izgalmasnak ígérkezik. Nem szeretnék túl sok spoilert írni, elég annyi, hogy Ichirou ismét megjelenik, megzavarva az Akadémia "békés" hangulatát. És mi lesz Senrivel?... XD
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Énis ezek alapján a logikai számítástok alapján próbáltam megállapítani az életkorukat. Keresgéltem neten is, de sehol nem találtam semmi biztosat.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Ez a manga elképesztő :shock: Nekem nagyon tetszik , Erri fordítását olvasom mert az angol tudásom nem akkora hogy eltudjam olvasni a folytatást sajna T___T Viszont amire nagyon kiváncsi vagyok hogy lesz e Yuuki és Zero között valami komolyabb is? ^^
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

hohoho :lol: én biztos vagyok benne, hogy lesz! (vagyis inkább nagyonnagyon szeretnémXD) Zero Yuuki fan vagyok :D
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Én is ,én is !! Szurkoljunk hogy legyen valami !! ::japhaha::
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Huh, ezt a témát még nem is láttam! Szégyen, szégyen...
Tegnap olvastam el a mangát (ami letölthető belőle) és nekem nagyon tetszett! Zero az egyik kedvencem! Azt a részt nagyon szeretem, mikor segít Yuukinak tanulni és mielőtt elmegy a háta mögé áll és megfogja a kezét! Vááááá! Azt nagyon bírom!
Meg a fülrdőszobai jelenetet, mikor Yuuki először ad neki vért! Ahogy magához öleli a lányt (eltekintve a vérszívástól)!
Már alig várom, hogy olvassam a folytatást!
::jeye::

Én is inkább a Yuuki & Zero párosításnak drukkolok, bár Kanameval is el tudnám képzelni! Végülis Zero is vámpír!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yayoi 2007.08.26. 12:51-kor.
Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

íí nekem is az a kedvenc fejezetem, amikor Zero tanítja Yuukit. :D
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Igen az nagyon édes mikor hátulról átöleli ::daisuki::
Ki jár rendszeresen a www.manga.hu -ra? Mert én vagy elfeljtek felmenni vagy nincs időm úgyhogy szeretnélek megkérni titeket hogyha valaki felmegy és látja h van folytatása a Vampire Knight-nak írna nekem egy pü-t vagy egy bejegyzést ide? Nagyon megköszönném . :hammer:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Hát voltam már fent párszor és szerintem rendszeresen fogok menni! Amúgy is megszerettem ezt a mangát, ha lesz új, biztosan írok ide! :)
Kép
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Szuper ::taka::
Akkor köszi, félszemem mindig ezen a topikon lesz :cool:
Remélem Zero és Yuuki összejönnek és nem hal meg egyikük se , hogyha Kaname meghal az nem olyan nagy baj (most gonosz voltam?)
:hee:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Hááát...
Én Kanamet is szeretem, ugyhogy nekem kicsit fájt!
:sobsob:
Kép
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Gomen, hogy ilyen gonosz vagyok ::bawl::
De csak azért mert Kaname mondta Zeronak hogy még azért él mert ő nem ölte meg. És mivel Zero&Yuuki fan vagyok ez nekem háborút jelent.
::box::
Persze nem utálom Kanamét csak nem akarom hogy ő jöjjön össze Yuukival.
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Megnyugodhatsz, ez nem fenyeget! Legalábbis kicsi az esély! Szerintem Yuuki inkább Zero felé húz, mert mindig faképnél hagyja Kanamet, ha Zero bajban van vagy eltűnik! Ha Kanamehoz húznak akkor nem hagyná ott!
Meg talán a hála köti Kanamehoz, mert 10 éve megmentette az életét! Bár engem mentene meg egy ilyen csinos vámpír srác!
::daisuki::
Meg szerintem azért koppint néha Zero fejére, hogy az ő feladata védeni a lányt! Mivel Kaname csak este tehetné, míg Zero egész nap vele van!
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Juj, micsoda szócsata ^^"

Spoiler gyanús, kéretik nem elolvasni, aki nem akarja!
Yuuki és Zero között lesz valami, alakul a pite, de mivel a fiú nem nagyon mutatja ki érzelmeit, Yuukit gyakorlatilag kétségek között hagyja. (Lesz olyan pillanat, mikor Zero rossz álomból felébredve a segítségére siető Yuukit majdnem megcsókolja, kár, hogy majdnem, mert Zero nem mer lépni)

Kanem nem fog meghalni. Tovább szövögeti terveit, miközben egyre több szál fűzi Zerohoz. Mindketten nagyon szeretik a lányt, és mindketten nagy áldozatot tesznek érte.

Yuuki emlékei tisztázatlanok, miközben új diák "fenyegeti" Kanamet. Pontosabban csak kémkedés történik utána valószínűleg. Ichijou hódolatát teszi Senri előtt, akit megszállt édesapja.

Szeptember lesz a következő japán fejezet ^^" Ellie-től köszönjük meg az infot ^^"
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Dakota írta:Igen az nagyon édes mikor hátulról átöleli ::daisuki::
Ki jár rendszeresen a www.manga.hu -ra? Mert én vagy elfeljtek felmenni vagy nincs időm úgyhogy szeretnélek megkérni titeket hogyha valaki felmegy és látja h van folytatása a Vampire Knight-nak írna nekem egy pü-t vagy egy bejegyzést ide? Nagyon megköszönném . :hammer:
A manga.hu a kezdőoldalam :D Szóval szólok, ha lesz új fejezet. :wink: :D
Válasz küldése