Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Onani Master Kurosawa
zebra írta:Seizon - Life
OK, mindkettő felvéve az elolvasandók közé. ::^_^::
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Seizon - Life
Ez nagyon tetszik a leírás alapján, úgyhogy ez is megy az olvasandók közé. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Anubys, Mariko: Remélem, tetszeni fog! ::^_^::

Most is egy középkorú pasasos mangát olvasok :vigyor: , a Ressentiment-et. Eddig tetszik, de majd 1-2 kötet múlva írok róla bővebben.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ez nagyon vicces.
Nem hallottam még eddig ilyenrôl, hogy egy lap egy mangában megjelenô mangát közöljön le. De teljesen eredeti az ötlet, meglátjuk mit hoznak össze az alkotók. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Már több animében szereplő animét is megcsináltak korábban, ezek után sztem ez már egyáltalán nem meglepő. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Akkor csak rám hatott az újdonság erejével. Amúgy mely alkotások születtek így? Mert tényleg fogalmam sem volt róla, hogy volt már ilyen.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én kettőről tudok, az egyik a Puri Gorota, amire a Nodame Catabile főhősnője van totál rákattanva, és a Genshikenből is kinőtt egy rövid OVA sorozat, ami a történetben szereplő otakuk kedvence volt anno. ^^
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Aranyos ötlet. ::^_^::

Ressentiment

Pár chap múlva véget ér a manga, de azokra még várni kell egy ideig, mivel a Kotonoha Scans nem éppen a sebességéről híres. :roll:

Szóval, a főszereplő egy 30 éves, dagi lúzer, akinek soha nem volt szerencséje a szerelemben, az iskolában sem foglalkoztak különösebben vele. A szürke hétköznapok elől egy online dating sim játékba menekül. A játék megadja neki mindazt, ami hiányzik az életéből: kellemes külsőt állíthat be magának, miután megvette a "barátnőjét", Tsukiko-t és a virtuális világban való bolyongáshoz megfelelő eszközöket. A történet egy bizonyos pontig enyhe sci-fi beütéssel bíró slice of life/comedy/romance, ám az események nem várt fordulatot vesznek. A virtuális világ teremtője még mindig online tartózkodik, ez nem csak egy városi legenda - a különböző játékstílusokban utazó gamerek tehát hajtóvadászatot indítanak ellene. Tsukiko-ról is kiderül egysmás, valamint a való életben is zajlanak az események.

Maga a sztori nagyon minimálisan, nyomokban emlékeztet a Lain-re, de igazából ez elhanyagolható mértékű, talán az utolsó chap-ekben lesz ezzel kapcsolatban vmi kavarás. A manga erőssége az egyedi karakterdesign és a fekete humor. Valahányszor vmi hősies dolgot visznek végbe a virtuális világban, a következő képkockában a mangaka megmutatja, hogy néz ki ez egy offline szemlélődő számára. Szegényeket eléggé lelövi ezzel. :vigyor: A sztori felfogható akár egy érdekességnek is, ami az online játékfüggőséget mutatja be.

Talán a szereplőket nehezebb benne megszeretni, hiszen túl emberiek. Nagyon sok megkérdőjelezhető dolgot tesznek, nem hősök a szó szoros értelmében, inkább csak kisemberek. Mégis, akadnak pillanatok, amikor előbukkan a jó oldaluk is, és sokszor ezért az ember elnézi az esendőségüket. ::^_^:: Van benne egy-két durva rész, mint pl. a virtuális világ bordélyházában játszódó chap-ek, de engem ez is inkább megdöbbentett. Mármint, nem is különbözik akkor annyira az a világ a miénktől, hiszen az "eldobott" szoftverek prostikká lettek.
Avatar
Michiyo1188
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.08.12. 15:00
Nem:
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Michiyo1188 »

Jópár mangát olvasok mindig egyszerre, és néhánnyal le is vagyok maradva, de itt van pl. egy amivel nem, a Swot.
Még nagyon új manga, csak 6 fejezet van belőle eddig, de jónak ígérkezik szerintem.
Van egy nagyon tanulnivágyó, nagy álommal rendelkező srác Manabizaki Kyou, aki egy új iskolába kerül. Azonban ott nagyon nehezen tud tanulni, mert mennek a bandaháborúk, verekedések körülötte. Mivel már a bemutatkozáskor kiderült, hogy tanulni akar és a modora se túl szimpatikus, hamar belékötnek. Szerencsére őt nem kell félteni, mert elég ügyesen verekszik. Később emiatt se lesz nyugta. Csatlakozik hozzá egyik osztálytársa, Iwashida, mivel menőnek tartja. Majd 3. tagként hívhatjuk Hasuno Nene-t is.
Rajtuk kívül szereplőkként ott vannak az erősebb, gyengébb ellenfelek, emberkék is.

Röviden egy akciós, bunyós, de vicces jeleneteket is tartalmazó manga, jópofa szereplők, elég jó a rajzolása, a története. Nyugodtan bele lehet fogni.
"Az anime is egy egyfajta drog...könnyű rászokni de nehéz leszokni"
nagy igazság. :D
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Gunjo chap 3:

Végre! :thumb:
A 3. chap egy ügyes flashback volt, ami csak még inkább árnyalta a képet a két főszereplőnő fura viszonyáról. Tűkön ülve várom a folytatást. ::^_^::

Egyébként az alapsztori:
Egy heteró nő megkéri azt a nőt, aki már évek óta szerelmes belé, h ölje meg a vadállat férjét. A történet a gyilkosság után veszi kezdetét, a gyilkosság körülményeit is visszatekintésekből ismerjük meg. Az art iszonyat jellegzetes: a mangaka (mellesleg nő) nem átallott profilból, félprofilból csúnyácska arcokat rajzolni a karaktereinek, elálló füleket, és néhol olyan kontúrokat használ, h az én fülem is kettéáll tőle. :vigyor:

Nem tudom, mi sül még ki ebből, de egyre izgalmasabb!
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Annyira király vagy! 1-3

10/8

Bővebb véleményem:
http://elhaym.wordpress.com/2010/08/16/ ... -vagy-1-3/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Girlfriends

Egy szó: ZSENIÁLIS! *__*

BEST YURI MANGO I HAVE EVAR READ!!!!!!!!!44

Augusztus 22-én jön az utolsó ch, alig győzőm kivárni. *O*
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Elkezdtem a naked ape-től a Switch című mangát: http://www.mangafox.com/manga/switch/
Mondjuk az előzetes alapján kicsit több akciót vártam, és a történetben sem látok most még túl sok koncepciót, de az art engem nagyon lenyűgözött, a legtöbb helyen nagyon aprólékos és kidolgozott és a szereplők is jó fejek.
(Csak kár, hogy a második OVA-t még a pokolból sem lehet előkeríteni.) :(
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Girlfriends

Egy szó: ZSENIÁLIS! *__*

BEST YURI MANGO I HAVE EVAR READ!!!!!!!!!44

Augusztus 22-én jön az utolsó ch, alig győzőm kivárni. *O*
Jó, akkor Titkos megvárja még az augusztus 22-t, és utána tényleg belekezd. :) (Az a mázli, hogy sok esetben mire tényleg elkezd érdekelni egy cucc, már az utolsó résznél jár, és nem kell várnom. XD)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Junchi írta:Girlfriends

Egy szó: ZSENIÁLIS! *__*
:goodpost: Szerintem is marha jó. Külön piros pontot érdemel azért, mert eléggé reális, nem úgy, mint a yuri mangák oroszlánrésze...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Dark-san írta:Csak kár, hogy a második OVA-t még a pokolból sem lehet előkeríteni. :(
Egyenesen a pokolból: OVA2 XD

Én legutóbb az Afterchool Charismát olvastam.
A sztori egy olyan suliban játszódik, ahol minden diák, valamilyen híres történelmi személyiség klónja. Van itt tinédzserkorú Napóleon, Mari Curie, Fraud (ő mindenkit oltogat XD), de még Hitler is. Ezektől a fiataloktól mind azt várják, hogy ugyanolyat nagyot fognak alkotni, mint az eredetijeik, de vannak akik lázadoznak az előre megírt sorsuk ellen, mások meg egyenesen rettegnek tőle, hogy bekövetkezik (pl. Erzsébet királynő klónja pánikol, hogy vénlány marad XD). Na meg persze van egy titkos társaság is, akik nem nézik jó szemmel a klónozósdit, és az iskola és a klónok megsemmisítését tűzték ki céljuknak (az első fejezetben le is lövik klón Kennedyt :D).
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko: Ebben hogy aránylik egymáshoz a humoros/komoly rész? :) Csak mert így az alapsztori alapján legalább akkora winnek tűnik, mint pl. a Hetalia, és ha a mangaka ismeri a történelmet, millió és egy poént ki lehet hozni belőle. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Jó, akkor Titkos megvárja még az augusztus 22-t, és utána tényleg belekezd. :) (Az a mázli, hogy sok esetben mire tényleg elkezd érdekelni egy cucc, már az utolsó résznél jár, és nem kell várnom. XD)
Majd kéretik megosztani az olvasottakat/látottakat, ha eljutsz odáig. :3
zebra írta:Szerintem is marha jó. Külön piros pontot érdemel azért, mert eléggé reális, nem úgy, mint a yuri mangák oroszlánrésze...
Agree + vicces is egyben, mert így, hogy olvastam ezt a mangát és tudok a létezéséről, gyak minden más yuri manga, amit eddig olvastam értelmét vesztette. :vigyor: Olyan magasra rakta nálam a mércét, hogy szerintem nem is lesz riválisa egyhamar.

(Btw 100, hogy írok majd róla valamit blogon, amint kijött az utolsó ch.)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Mariko: Ebben hogy aránylik egymáshoz a humoros/komoly rész? :) Csak mert így az alapsztori alapján legalább akkora winnek tűnik, mint pl. a Hetalia, és ha a mangaka ismeri a történelmet, millió és egy poént ki lehet hozni belőle. :D
Nem, az Afterschool Charisma alapvetően nem paródia, mint a Hetalia, itt a humor csak comic relief jelleggel van jelen, de egyébként komolyan veszi magát a történet.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Majd kéretik megosztani az olvasottakat/látottakat, ha eljutsz odáig. :3
OK, feltétlenül. :)
Mariko írta:Nem, az Afterschool Charisma alapvetően nem paródia, mint a Hetalia, itt a humor csak comic relief jelleggel van jelen, de egyébként komolyan veszi magát a történet.
Ezt kissé sajnálom, de nem baj, ettől azért még belelesek majd. :)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Junchi írta:mert így, hogy olvastam ezt a mangát és tudok a létezéséről, gyak minden más yuri manga, amit eddig olvastam értelmét vesztette. :vigyor: Olyan magasra rakta nálam a mércét, hogy szerintem nem is lesz riválisa egyhamar.
:goodpost: A Gunjo pedig az egyediségével tűnik ki a yuri mangák közül. Egyelőre a 3. chapterig jött ki, szóval, még bármi kisülhet belőle, de eddig nagyon bejön.
Mariko írta:Afterschool Charisma
Listára felvéve! Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle, az alapötlet mindenesetre nagyszerű. :thumb:
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Mariko írta: Egyenesen a pokolból: OVA2 XD
Oh, thanks. :thumb:
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

én még csak most kezdtem ezt az onlinemanga izét, de vol egy amivel már régóta szemeztem : Deadman Wonderland
a bemutatója alapján nagyon jó lehet és ahogy elnéztem hosszú is de megéri! remélem...
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

zebra írta:A Gunjo pedig az egyediségével tűnik ki a yuri mangák közül. Egyelőre a 3. chapterig jött ki, szóval, még bármi kisülhet belőle, de eddig nagyon bejön.
Listára felvéve. :3

>Hakuma Riyuichi

DW-t csak ajánlani tudom, olyan plot twist-ek vannak benne, hogy néha csak néztem. A legújabb fejezet is pölö masszív EPICNESS!
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

köszi maj figyelek! de már csak kíváncsiságból meg a horrorszeretetemből (még nem mánia csak ha olyanom van) belekukkantok.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Válasz küldése