Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Áhhhogy én mennyire szeretem az Ohba-Obata párost!

Olvastátok-e már a 130. fejezetet a Bakumannak? Visszaköszönt a Sakura TV :D :D Jön, hogy újranézzem a DeathNote-ot XD

Hadd jegyezzem, meg, hogy ez a fejezet a Bakumanból megin t olyan jó volt, mint mbdjuk a 6-7 fejezettel korábbiak. Már eléggé elegem volt abból, hogy a mellékszereplők siralmait kellett nézni. Hiányzott ez a jó kis fíling a főhősök körül. Ráadásul úgy tűnik egy új arc van kibontakozóban :D

Hát, ha egyszer megjelenik magyarul a Bakuman, biztosan végigvásárolom azt is! Mennyit adjak neki? 5 évet? Vagy az túlságosan kevés? ... Legyen 10?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kuroshitsuji 56
Olvassa itt rajtam kívül valaki a mangát? LOL, Titanic! Ja és agfhjhskls! XD

OK, bejeztem. :vigyor:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A Titanikos képet én le is mentettem. :D (wtf!!.png néven)

Ez az arc nagyon nagy! Az annyira rossz, hogy az már jó, megspékelve az annyira komolytalan, hogy az már serious business kategóriával. Sőt ez igaz a faservicere is igaz, annyira guy, hogy az már.... :P
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
BlackPoet
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.05.17. 15:06
Nem:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: BlackPoet »

KHR 337
Nem spoilerezek egyenlőre. De annyit elárulok, hogy nem csak Tsuna és Enma akadt ki Demonon, hanem én is. És Julie-t egyre jobban bírom. Nagy arc a srác. Viszont, hogy Amano ebből mit akar kihozni, az számomra örök rejtély, mert Demon így már túl tápos lett. Én az egyetlen dolog, amire tippelni tudnék egy Tsuna-Enma Team Up, amiben gondolom a háttérből Giotto és Cozart is besegít. Egyébként mikor első körben megláttam Demont azt hittem Aizen az ::hehe:: ::hehe::

Arról nem is beszélve, hogy hiányolom Shouichit és Spannert. Felmerül a kérdés, hogy ezek ketten vajh hova tűntek, elvégre úgy volt beharangozva, hogy Spanner is Japánba utazik. Abból mi lett? Elveszett a drága útközben, vagy esetleg elrabolták az UFO-k?
Na és úgy tűnik, hogy Tsuna és Enma legalábbis eddig, a legnagyobb egyetértésben elfelejtették, hogy elvileg Iemitsu ölte meg Enma szüleit. Jó meg szép, hogy a barátság ereje mindent legyőz, de ezt azért nem ártana tisztázni. Vagy csak szimplán mindketten amnéziások lettek?
Viszont Cozart bácsi elég fincsire sikeredett- ::jeye::

Egyébként az én jelenlegi mangalistám
Naruto ::jcrazy::
KHR
Ao no Exorcist
Number
Gravitation
New Prince of tennis :wtf:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Kuroshitsuji 56
Olvassa itt rajtam kívül valaki a mangát? LOL, Titanic! Ja és agfhjhskls! XD

OK, bejeztem. :vigyor:
Rendszeresen nem olvasom, de egyik ismerősöm tudja, hogy szeretem a paródiákat, és mióta ez a zombi-Titanic sztori elkezdődött, mindig másolgat az új fejezetekből, és eddig ez a kedvenc arcom. XDDDD Az "a Grell áll a hajó elején" kép most tényleg mindent vitt, de a legjobb szerintem nem is ez volt, hanem a múltkori végén lévő beszólása: "You shouldn't be so rude on a maiden's first night. If you ram such a biiig thing into her...she will...break. ~" Kész. XDDDDDDDD
Kdanni írta:A Titanikos képet én le is mentettem. :D (wtf!!.png néven)

Ez az arc nagyon nagy! Az annyira rossz, hogy az már jó, megspékelve az annyira komolytalan, hogy az már serious business kategóriával. Sőt ez igaz a faservicere is igaz, annyira guy, hogy az már.... :P
Mármint gay inkább, nem? XD Guy csak félig-meddig. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Mármint gay inkább, nem? XD Guy csak félig-meddig. XD
Az lehet, csak ritkán írom be a keresőkbe, így még nem rögzült be. :P
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nana, nem gay, transzszexuális :P
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha Grellről van szó, akkor ő nem homokos, hanem nőnek képzeli magát! :vigyor:

BTW: Van már ch57 is és... ZOMG zombilovak! XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jelnleg olvasok:

Bleach
KHReborn!
Gosick
Ao no Exorcist
Bakuman
Kuroshitsuji

és újraolvasom a meglévő magyar Hellsing mangáim XD

Na de a Kuro..... gjááááá, fanszervíz+örök Titanic sztori+ Sebastian+ Toboso Yana = WIN. Ilyen cosplayt kell csinálni! Már várom azt a Grell a hajó orrános jelenetet :dirr:

És hű az űj cseptörtől hirtelen kedvem lett Lizzy cosplayhez XD Olvassatok Kuroshitsujit! :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem olvasom ugyan, de felfigyeltem egy viszonylag még friss mangára.
Shingeki no Kyojin
Nem is olyan rég a legjobb shounen mangának járó díjjal jutalmazták.
A szinopszis viszont számomra nem igazán volt meggyőző. Olvassa valaki? Érdekelne, hogy érdemes-e egyáltalán belekezdeni? Egy-két panelt nézem meg belőle, az alapján eléggé elborult, viszont kérdéses, ha nagyon felmegy az egekbe a népszerűsége, mennyire fogja a mangakát elkapni a gépszíj. :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Egyenlőre még nekem is csak az elolvasandói között van, elég sokszor belefutottam a címébe, de engem se győzött meg a szinopszis, aztán végül a Kodansha díj miatt vettem fel listára. A csapat, akik fordítják szinte csak fura mangákra vannak specializálódva, úgyhogy biztos nem lehet egy átlagos darab. ^^
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Shingeki no Kyojin
Szerintem már az egekben van a népszerűsége, milliós eladásokkal az első hetekben. Azaz mégse, csak valaki azt jósolta, hogy nemsokára ennyi lesz, de ettől függetlenül népszerű. :D
Ami viszont engem igazán meglepett,mivel a a rajzolása relatív gyenge. Bleach szintű hátterek, ami itt szerintem nem a mangaka lustaságából adódik, és néhol a perspektívák is annyira torzulnak, hogy én is észre veszem a nulla hozzáértésemmel, és a teljes igénytelenségemmel.

Most a 6. fejezetnél járok, és úgy látom, innentől kezdve jön még a java, de azért ennyi alapján is van pár ötletem a népszerűség okára.
Egyik a drasztikus lépéseket is megmeri lépni a mangaka, aminek a hiánya szerintem sok sorozatot tett már nevetségessé, bár ha ez a népszerűség átka és a szerkesztők nem engedik meglépni ezeket, akkor itt is jelentkezhet, de azért valahogy sose hittem el, hogy a szerkesztőség így tönkre tudna tenni valamit. :P
Másik talán, hogy vannak bőven olyan hatásos és megrázó jelenetek, amit máshol nem lehet látni. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni: Kösz az infókat! ^^

Otoyomegatari
Mori Kaoru ha történelmi korszakot nem is, de helyszínt váltott, és most a 19. századi belső-ázsiai nomádok életébe enged bepillantást. Ahogy az Emmán úgy ezen a mangáján is látszik, hogy nagyon sokat kutatott a témában, hogy minél inkább hiteles legyen, sőt vannak olyan fejezetek, amik alig burkoltan ismeretterjesztő célokat is szolgálnak.
Az egyetlen problémám, hogy az utóbbi néhány fejezetben a két főszereplő eléggé a háttérbe szorult, és ha most Mr. Smith útját fogjuk tovább követni Ankarába, akkor lehet, hogy végleg ki is lesznek írva a sztoriból. Remélem azért ezt nem játssza meg a mangaka, és csak két szálra fog szakadni a történet, mert Amira és Karluk nagyon a szívemhez nőttek, és hiányoznának, ha végleg búcsút kellene vennem tőlük. :(
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Kdanni: Kösz az infókat! ^^
Részemről is. :D
Azért én még vacillálok, hogy belekezdjek-e, mert ha meg nagyon bejön, azon fogok idegeskedni, hogy miért csak ennyi van még belőle?
Egyébként melyik kiadványban szerepel? Azért érdekel, mert kíváncsi vagyok, milyen gyakorisággal jönnek a fejezetek.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mangaupdates szerint a Bessatsu Shounen Magazine-ban fut, ami havi magazin, de a fordító csapat tankubonból dolgozik, szóval ritkán jön ki tőlük új olvasnivaló, viszont akkor egy komplett kötet.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kösz az infot, akkor azt hiszem, inkább mégsem fogok még bele. Inkább megpróbálom kibírni, hogy nagyobb mennyiség halmozódjon (jó sokáig fog tartani, ha havonta jelentkezik) fel és majd akkor állok neki.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
BlackPoet
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.05.17. 15:06
Nem:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: BlackPoet »

NA a listámból kihagytam a Pandora Hearts-et (csóró Eliott, sajnálom, hogy kinyiffant, pedig ő volt az egyik abszolute kedvencem) és a D'Gray mant (remélem Kanda halott is marad, valahogy nem csípem a srácot. Viszont a mostani fejezettől WTF élményem lett.)

És persze megtanultam, hogy húgommal a háttérben nem érdemes Reborn mangát olvasni, mivel a szívem elkezdte kornyikálni, JR Power of Love című számát. Én meg hangosan felröhögtem. Hát a mostani fejezethez ez épp jó aláfestő zene lett volna :LOL:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Tudod, itt nem olvassa mindenki a mangát... de még szeretné. :?
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Maron »

BlackPoet írta:NA a listámból kihagytam a Pandora Hearts-et (csóró Eliott, sajnálom, hogy kinyiffant, pedig ő volt az egyik abszolute kedvencem) és a D'Gray mant (remélem Kanda halott is marad, valahogy nem csípem a srácot. Viszont a mostani fejezettől WTF élményem lett.)
Khm, nagyon durva spoilerek, fehérítsd ki őket, mert ezért lehet, hogy morcos lesz még Nyúlon kívül pár ember. :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maron 2011.06.03. 09:09-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

D.Gray-man-hez: Bár Kandánál most tényleg úgy adta elő Hoshino, hogy Allen kb. csak azért teleportálta el Martelbe/Matelbe, hogy együtt haljon meg Almával (és még azt is mutatták, hogy a kardja berozsdált), úgy tudom a legutóbbi Shounen Jump fesztiválon Hoshino azt nyilatkozta, hogy él. XD Bár mivel egyrészt az egyik főszereplő, másrészt meg fangirlcsapda, kétlem, hogy valaha is meghalna a jövőben. XD Amúgy jöhetne már az újabb fejezet belőle. :)
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Maron »

Titkos írta: Amúgy jöhetne már az újabb fejezet belőle. :)
Hát azt sajnos ne várd, Mangahelpersen írták, hogy Hoshino beteg és a havi fejezet kimarad, de következő hónapban már lesz.^^"
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szegény milyen durva már az egészségi állapota :(
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

GJAAAAAAAAAAHHHH!!

Beértem az Ao no Exorcist-et!! Mostmár ezzel is vegetálhatok! A 24. fejezetre az volt írva május-június. Tehát a következő majd augusztus elején lesz és az lesz ráírva július-augusztus? Olvas még valaki AnE mangát? Mikorra várható az új fejezet?

Továbbá én vagyok hülye vagy a korábbi fejezetek 50-60+ oldalasak voltak de ezek az utóbbiak csak 30+? Valaki világosítson fel...

Még jó, hogy kezdenek megjelenni a doujinshiik és fanfictionök, különben kiborulnék... XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Azt hiszem pár napon belül ki jönnek a scanek Jump SQ megjelenése után, ami biztos fel is fog gyorsulni az anime és friss fangirl hordák megjelenése következtében. A To Love-ru ma jött ki, gondolom akkor jön nem sokára AnE is.

Egy személyes kérdés: Rin vagy Yukio? Esetleg ketten egyszerre? :D

-----------------

Azaz lehet, hogy rosszul emlékeztem, de mintha legutóbb kijött volna megjelenés után. Lehet össze kevertem valamivel.
Belegondolva, abban se vagyok biztos ki jött e minden fejezet az e havi előtt, de az talán rendben van.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

[quote="Kdanni"

Egy személyes kérdés: Rin vagy Yukio? Esetleg ketten egyszerre? :D[/quote]

ótejóég, ennyire látszik? XD *hangosan LOLozik*

NosSS.... Rin egy badass, rosszcsont fiúcska, aki néha nagyon bátyó, plusz a sátán fia és láv.
Yukio a csendestárs. OOOOlyan cuki amikor Nii-sanozza azt az idiótát, hogy lolz. De fogadni merek pénzben is akár, hogy ő átáll a sötét oldalra, vagy megszállják és neki is van sátánereje, és abszolút bishi és és...Naná, hogy mindkettő! XD

De kedvenc kari az öreg :D Remélem lesz még jó sok flashback.... Ugye ő szőke volt mielőtt szürke lett? ...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése