Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Rosszul fogalmaztam meg. Éjjel képtelen vagyok tisztességesen fogalmazni. Az animét teszik tönkre, és az ilyet nem szép végignézni.
OK, így már tényleg más a leányzó fekvése. XD Egy elcseszett adaptációt tényleg fájdalmas végignézni.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:Csak én nem tudom, hogy ez az "UDDUP" melyik sorozat rövidítése lenne? XD Vagy csak engem érdekel? XD
Titkos, pont te lehetnél az egyik, aki már hallott erről, mert Mangazinon a múltkor is micsoda hűhót csaptam körülötte (meg azóta kb, hogy tavaly ilyenkor elkezdtem olvasni).


Edit: Najó, elérkeztem a manga legfárasztóbb pontjához. Eddig mindig csak egy komolyabb "szörny" volt a sorozatban, Mamoru, elég volt az ő harcát nézni, komolyan, elég volt. De kaptunk mellé két másik szörnyet, Jézust a Jesus-ből, és Tate Karitot a Yami no Aegis-ből. El sem tudjátok képzelni, mennyire fárasztóak ezek hárman. A Yami no Aegist még nem olvastam, a Jesus manga sem kispályás... ah, mi lesz itt egy köteten belül, a gondolatába is belefáradtam...

Edit2: Oké, az egy dolog, hogy SB tudta, hogy Jesus egy másik manga főhőse... de azt már nem tudta, hogy a manga második sorozatában rendesen benne van Mamoru és Haruka is. XD Ó ti mangakák. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Megint én.
A változatosság kedvéért végigpörgettem az új mangákat, az újonnan megjelenő sorozatokat/egyrészeseket. 60 oldalon keresztül (az 60x15 bejegyzés) alig egy tucat olyan mangát találtam, ami érdekelt is. Amin teljesen meglepődtem, az a felhozatal volt. Oké, sok volt a generic-ecchi, de mégtöbb volt a shoujo-jousei páros. Igen, a "generic" fajta. De ami a legjobban mellbevágott, az EZ volt. Ugh. Bár ha valaki simán végigzongorázza a shoujo-jousei felhozatalt, annak nem ez a manga fogja elrontani az ízlését...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jó, de ez OEL, és muszáj minden oldalról meglovagolni ezt a hullámot. ;)

Amúgy hogy nézel "új mangákat"? Kilistázod a 2012-ben kiadott címeket?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Így. Jó, persze, ez csak 3 hónapra visszamenőleg mutatja a megjelenéseket, nem is azért mentem, mert új címre volt szükségem, csak egy kis felmérést tartottam.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Titkos, pont te lehetnél az egyik, aki már hallott erről, mert Mangazinon a múltkor is micsoda hűhót csaptam körülötte (meg azóta kb, hogy tavaly ilyenkor elkezdtem olvasni).
Ha én minden "noname" mangát fejben tartanék, amire te épp ráfanolsz... ^^" (Amikor még szoktad is mondani, hogy a legtöbből még raw sincs.)
Sárkánybaby írta:De ami a legjobban mellbevágott, az EZ volt. Ugh. Bár ha valaki simán végigzongorázza a shoujo-jousei felhozatalt, annak nem ez a manga fogja elrontani az ízlését...
Hidd el, jobban ütött úgy, hogy én az egyik itteni könyvesboltban kerültem ezzel szembe. :dirr: (Vagyis nem ezzel, az még csak a sima Twilight volt, és titkon reméltem, hogy hátha manga formában nem lesz annyira sikeres, mert úgy egy fél éve/éve nem hallottam semmit arról, hogy folytatnák, de a linked után: "Oh shit. :dirr:")
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem tulajdonítasz kicsit túl nagy jelentőséget annak, hogy egy cím híres-e vagy "noname"? :?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lehet, de most csak úgy értettem, hogy ami egyébként nem egy ismert cím, azt nem csoda, ha nem jegyzem meg attól, hogy párszor felhozza, hogy ő fanolja. ^^" Most van pl. ez az Estetica anime (lásd új animés topic), de senkitől nem várom el, hogy mondjuk a monogramját leírva egyből vágják, hogy miről beszélek, mivel két epizód után még valszeg a kutya nem hallott róla különösebben. (Vagy ugyanilyen a MÄR, ami meg kb. meg is maradt "noname"-nek, és nem is csoda, hogy úgy 10 emberből 9 még csak nem is hallott róla.)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Jogos, persze. De ha folyton úgy emlegetném, hogy "Until Death Do Us Part", akkor csak magammal tolnék ki, mert rajtam kívül nem sok mindenkit érdekel (ahogy engem is alig szokott manapság érdekelni más dolog), és csak koptatom a billentyűzetem. :P

Más. Belenéztem ma megint a Blícsbe, és mivel nagyon nem követem, foggggalmam sincs, mi történik. Igaz, nagyon nem is érdekel. De mindig, ha meglátok egy ilyen blícs kaliberű shounen fight mangát, ez a mangaoldal jut az eszembe, egészen pontosan ennek az utolsó panele. Volt itt egy három oldalas fakasszemezés az ellenséggel, és így belegondolva: rohadt unalmas volt, mert nem szokott ilyesmi lenni benne. XD (Jó, ez nem is shounen kategóriás...)

Ja, jut eszembe, ha már találó panelek. EZ. Jobb alsó.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Ja, jut eszembe, ha már találó panelek. EZ. Jobb alsó.
Köszi, ez nagy volt. XD Melyik manga, Sket Dance?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Az. Ezt én is csak találtam, ismerni nem ismerem.
Mondjuk a nagy kiszólós poénokból még mindig nem veri semmi az FMA-t. XD


Edit: Igyekszem nem nagyon szétspam-elni a topicot.
Mivel rerun hét/hónap van, nekiestem a "Wakusei no Samidare" avagy "Lucifer and the Biscuit Hammer" cö mangának immár másodjára. Ez még mindig nagyon beteg. És bakker, így megint belegondolva, ez annyira nem klisés, annak ellenére, hogy az alapozás valami fertelmesen bűzlik a közhelyektől (a lovagok, akik megmentik a világot). Marha jó, ezt olvassa el mindenki, mindössze 10 kötet.

Edit2: Titkos, ezt csak neked. El is felejtettem, hogy ebben a mangában mennyi kiszólás van. XDD Vagy ahogy bizonyos körökben hívják: Medium Awareness.
Edit3: Úristen, miért vártam ezzel ilyen sokat? XD Ebben a cuccban több kiszólás van, mint a Dragon Halfban. XD
Edit4: Na ez is befejezve. Bakker, szerintem ez van olyan epic, mint a TTGL. O_o
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A Sket Dance csak a szegény ember Gintamája: http://kdanni.files.wordpress.com/2012/ ... 403_04.jpg
Jó, ezt a mondást én utálom a legjobban. Kenta a Sket Dance mangakája Sorachi asszisztense volt, szóval ennyi hasonlóság a minimum, és szerintem jól kiegészítik a mangák egymást, szóval tényleg csak vicc volt. :) De a Gintamán kivül nem sok sorozat van ahol nem csakhogy fejezetek, de arcok is a 4. fal megsemmisítése köré épülnek. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én most a negyedik fal lebontásához egy nemmanga képregény, és egy nagyon beteg karakter segítségét veszem igénybe: Deadpool.
Negyedik fal törés:
Egyszer, kétszer, háromszor, négyszer, és a ráadás.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:De a Gintamán kivül nem sok sorozat van ahol nem csakhogy fejezetek, de arcok is a 4. fal megsemmisítése köré épülnek. XD
LOL, a Gintamában szerintem nem is létezik a 4. fal, amióta Otae kimászott a képből, hogy megölje a mangakát (mert az előtte végzett a karakter népszerűségi szavazáson). XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

"I missed you, little yellow boxes!" :LOL:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:"I missed you, little yellow boxes!" :LOL:
SB hogy olvas Deadpool képregényt? "EZ EGY BAROM!!! XDDDDD" És még nagyon nem tartok a kiszólogatós és beszólogatós részeknél. Egy helyen valaki írta rá: "Comedian with katana". Alig várom. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Most olvastam a Sket Dance egy újabb fejezetét. Már akkor tudtam, hogy fontos szerepet kap a 4. fal mikor, az első oldalon azzal ütik el az időt, hogy a Torikoba találjanak ki újabb lényeket. XD -link-

És ha már Toriko, a legújabb négy szörny se nagyobb mester mű mint, amit Bossun alkotott. -1- -2- -3- :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kemény lehet az anyag, amit ez a mangaka szív.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:
Sárkánybaby írta:Ja, jut eszembe, ha már találó panelek. EZ. Jobb alsó.
Köszi, ez nagy volt. XD Melyik manga, Sket Dance?
Ez a rész most volt az animében amúgy.
Kép
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Vampire Knight. valamint most fejeztem be a Hellsinget. Lovely Complex lesz a következő. ::sugoi::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Lovely Complex. ::jsmile::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Taranis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.08.08. 22:03

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Taranis »

snowcat írta:Lovely Complex. ::jsmile::
Múltkor én is azt olvasgattam, mert rájöttem, hogy megvan az első 3 kötet a könyvtárban, ahová járok. Az volt a bagózós olvasmányom.:)
"Everyone has changed. That's not it... the one who's changed most, is me."
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Mirai Nikki
Acony
Another
Left Hand of God- Right Hand of Devil

Azt hiszem jelenleg ennyi...
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Aktívan:
Full Metal Alchemist (ch.99)
D.Gray-man (ch.78)
Yu-Gi-Oh! (ch. 105, asszem, bár lehet kavarodom, mióta a Duelistben előről kezdték a számozást.)
Fruits Basket (ch.47)
(+2cím, amiből nem akar scan jönni. Nem nagyon jók, de olvasnám őket...)

Amit folytatni kéne, csak nem jut rá idő/energia:
Black Jack (ch.12)
Rosario+Vampire II (ch.30)
Oh My Goddess (ch.összevissza)

Amit magyar kiadásban olvasok, szal jó lassan:
Kensin
Nana

Amivel szemezek, hogy hamarosan el kéne kezdeni, csak a fentiek mellé nem tudom, bevállaljam-e:
Bishoujo Senshi Sailor Moon
Onani Master Kurosawa

Természetesen ez nem a teljes MAL listám, csak azok a címek, amik elöl vannak a prioritási listámon. Na meg simán lehet, hogy hirtelen felindulásból belekezdek valami random címbe, vagy rábökök az online olvasó surprise funkciójára, és azt olvasom el. XD
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Jej, olvasod az FMA-t? :D Fájin! :D Mondd, hogy nem láttad előtte a Brotherhood-ot!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése