Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Tényleg szép. Miből van?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Shoukoku no Altair a címe, egy 2007-es, havonta megjelenő háborús shounen manga. Jelenleg 11+ kötetnél (60 résznél) tart, angolra 5 van lefordítva, a rawot meg szinte mind lekaptam Perfect Darkról.
Valahol a Fullmetal Alchemist jut róla az eszembe: amikor azt olvastam, valahol a vége felé annyira reménytelennek tűnt egy csomó minden, és hónapról hónapra evett minket, olvasókat az ideg, olykor komolyan azt hittem, Arakawa az egészet egy tömegmészárlással fogja lezárni, rendesen kezdtem felkészülni rá. A Shoukoku no Altair abban különbözik, hogy nincs "varázslat", Mahmutnak és kis csapatának a politikai trükkökre kell alapozniuk. Így tán még kilátástalanabbnak tűnik sok minden...
Meg azért ez a manga sem ingoványra épül (bár van pár dolog, amibe bele tudok kötni): a mangaka török szakot végzett az egyetemen. Bírom, ahogy a különböző középkori európai, közel-keleti és távol-keleti dolgokat vegyíti. (Ja, igazából várom, hogy a magyarokat előveszi-e, vagy megreked Vladnál, aki mostanában szerepel.)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

OK, akkor ez listára felvéve. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kicsit beleolvastam ezekbe a "Vlados" részekbe. Kicsit félreolvastam. Mármint nem a Vladot, az jó... az az ország neve (ja, azt elfelejtettem mondani, hogy ez ilyen alternatív történelmes). Ezek nem magyarok... ezek székelyek, de mindenesetre Erdély az alap. XD
Van itt ez az úriember, épp ezen a képen mutatkozik be, mint III. Zsigmond, Vlad királya (a Vladot egyébként egy helyen leírja latin betűkkel Uradonak is :P). Az a jó ebben a mangában, hogyha valami le van benne írva, akkor az helyes, vagyis ennek a faszinak a neve magyarul van (úgy mint a két lányának, Gertrúdnak és Margitnak, valamint a vállán levő sólyomnak, Erzsébetnek is). De egyik helyen román szavakat használt (Convorbire voivode, az előbbi a szótár szerint "hívni" a másik meg... hát... angolul jelenti a vajdát), szóval ezért mondom, hogy ezek székelyek lehetnek, vagy valami olyasmi. Ééééérdekesss. :D :D :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Sárkánybaby írta: Ao no Exorcist. (...) Azonban ha lesz benne egy tisztességes csavar, és kihúzzák Shurát az öncélú fanservice végtelen verméből, és visszaadják neki a GARságát (mindezt mondjuk max 3 rész alatt, mégiscsak negyedéves), akkor minden vélt vagy valós hibáját képes vagyok megbocsájtani a sorozatnak.
Bár Shura nem szerepelt, de hajlandó vagyok neki megelőlegezni a bizalmat, és ezennel megbocsájtani a sorozat vélt vagy valós hibáit. Mindet.

Edit: El is felejtettem mondani, hogy miközben rawot vadásztam a mindenféle futó mangáimhoz, összetalálkoztam a Ran to Haiiro no Sekai című, többé-kevésbé pszichedelikus sorozattal. Bár még csak az első kötet rawját pörgettem végig, majd nekiállok a lefordított verziónak is. A képi világa valami bámulatos. (És ez megy végig.)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mirai Nikki

Kíváncsiságból nekikezdtem, és nagyon jó. Bár az animében ott még nem járok, ahol most a mangában, így összehasonlítási alapom nincs. De ennek ellenére élvezem. Kíváncsi vagyok már a végére.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Dragon Ball

Igen, a jó öreg klasszikus, aminek sosem értem még a végére. Jelenleg éppen a sima sorozat végénél tartok, tehát Piccolo és Goku küzdelménél, ami valljuk be, az egyik leglátványosabb az egész sima DB-ben. Toriyama bácsi meg tudja, hogy kell fokozni a dolgokat. ^^
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sárkánybaby írta: Tasogare Otome X Amnesia. Ez az egyetlen ecchi (végülis az), amit kifejezetten szeretek, és azért olvasok, amiért mindenki: Yuuko egy állat/poén/beteg/marha édes csajszi.
Nem tudom, ki ez, akit behoztak most legújabban mellé (de, tudom, a húga, és éppen ezért WTF), de ha marad, és háremesdit játszik, akkor könnyes búcsút veszünk egymástól. Úgy értem megalkották a manga legjobb karakterét Yuuko személyében. Most tesznek be mellé egy ugyanolyat, csak kisebbet, vagy egy kisebbet és lolisabbat, vagy mivan? Főleg úgy, hogy amúgy is elég WTF a helyzet. Nem kell egy jó humoros romantikus drámából értelmetlen háremet csinálni harmadrangú poénokkal és elcsépelt klisékkel. Pofánvágnak minket egy tök jó sztorival, érdekes karakterekkel, jellemfejlődéssel, és mire magunkhoz térünk, és igazán értékelni tudnánk, szét is barmolják? NA NE. Őszintén remélem, hogy nem nekem lesz igazam.
Momoe és Kirie már nincsenek is versenyben? Mondjuk én csak animés vagyok, de én Kiriének szorkultam, miután Yuuko végleg eltávozott, ármennyire tepert is Okinogi. Talán mert tsundere to rule them all. Egyébként az anime vége a mangában is benne volt? Hány kötetet olgoztak fel?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Az animét nem láttam, szóval nincs viszonyítási alapom, és bár én is tsundere párti vagyok, Yuuko annyira egy édes valaki, hogy még én is neki tudnék esni.

Amennyire a múltkor utánaolvasgattam, elvileg a manga követi az animét. (Bár én ezt úgy fogalmaznám, hogy a mangaka beszámolt a mittoménmármelyik studiónak arról, hogy mik is lesznek a következő fejezetekben. Mint mondjuk anno Arakawa.)
És mint kiderült, félreértettem ezt a háremesdit, Niiya az időben ment vissza. Valami látomás-szerű lehet, hogy végignézze, mi történt Yuukoval pontosan. Ebben csak tényleg az a szar, hogy kitérhettek volna annyival, hogy "hol vagyok, miért tűnik minden újnak".
Ja igen, háremesdi. Momoe és Kirie labdába sem rúghat Yuuko mellett, főleg úgy, hogy igazából egyikük sem nagyon akar. Kirie max kényelmetlen helyzetben van a halott nagy-nagynénje miatt, és bár gyakrabban szerepel Niiya mellett, mégis inkább Momoéhez húz egy amolyan barátságos-plátói kapcsolatban (nem azt mondom, hogy ez egy shoujo ai, inkább egy nagyon szép barátság kezdete). Momoe meg... azzal a kevés jelenettel, amit szerepel, egy lepkéhez hasonlítanám, amit vonz a fény. Momoe csillogó szemmel tekint fel azokra, akiket magánál sokkal különlegesebbnek hisz.
Meg Niiyával ők ketten a sorozat kettes számú "stand uposai". Momoe feladja a gag-et (persze a tudtán kívül), Niiya meg leüti. Hibátlan.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:...miután Yuuko végleg eltávozott...
Ezt csak én érzem rohadt nagy spoilernek, vagy tényleg az? (Ja, és akkor most mi is van? Véget ért már a manga? Csak az anime hamarabb futott le, de a mangaka elárulta nekik a sztori végét?)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:
scineram írta:...miután Yuuko végleg eltávozott...
Ezt csak én érzem rohadt nagy spoilernek, vagy tényleg az? (Ja, és akkor most mi is van? Véget ért már a manga? Csak az anime hamarabb futott le, de a mangaka elárulta nekik a sztori végét?)
De, ez egy ROHADT NAGY spoiler volt. Jut is eszembe, szeretném utólagosan is megköszönni.
Oké, erre utaztak már az elejétől, de na.

A manga még bőőőőőőőőőőőőőven fut. Hét kötet, ongoing.

Más. Néztem én az utóbbi időben (=év), hogy az FMA-t nagyon felfuttatták megint. Láttam képeket, de nem tudtam mit kezdeni a dologgal, végülis "ott voltam", amikor beért a sorozat a célba.
A Square-Enix kiadta újra, új csomagolásban, a korábbi 27 kötet helyett 18 kötetben: http://gangan.square-enix.co.jp/hagaren/books/comics/
Végülis szép konzisztens az új borító, de régi viszont sokkal epicebb, és végignézve rajta az ember tisztában lesz azzal, milyen hosszú utat járt be a sorozat, mind történet, mind design terén.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sárkánybaby írta: És mint kiderült, félreértettem ezt a háremesdit, Niiya az időben ment vissza. Valami látomás-szerű lehet, hogy végignézze, mi történt Yuukoval pontosan. Ebben csak tényleg az a szar, hogy kitérhettek volna annyival, hogy "hol vagyok, miért tűnik minden újnak".
Ja hogy ez az a rész, amikor Niiya átéli, miként lett Yuuko szellem, és mi történt a hugával, akiről már talán tudod, hogy ki. Ezt enyhén benézted. :dirr: Ez az anime közepe után szerepelt, és az év egyik legepikusabb, legzseniálisabban rendezett epizódja volt.

A spoilerre meg ne ugorjatok, csak a manga egy hipotetikus végéről beszéltem, de elég rosszul fogalmaztam. Fogalmam sincs, hogy lesz. De ha valaki licenszeli, tuti én is belevágok. Az animét azért ajánlom, a végén hadd RAAAAAGEljetek.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ezek szerint az animét nem bacták el? Úgy értem, manapság gyakori a dolog...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem egyik kedvenc volt tavasszal, de ezt már leírtam a megfelelő topikban. Viszont nem tudom, milyennek kellett volna lennie mangaolvasó szemszögből. Úgy tudom, az első rész nem az első fejezetből van, de nekem bejött az a kreatív megoldás bemutatkozásnak.
Abban reménykedem, a manga szép befejezést kap, úgyhogy kíváncsi leszek mit szóltok majd ahhoz. Remélem nem nyújta még túl hosszúra.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybabú írta:Más. Néztem én az utóbbi időben (=év), hogy az FMA-t nagyon felfuttatták megint. Láttam képeket, de nem tudtam mit kezdeni a dologgal, végülis "ott voltam", amikor beért a sorozat a célba.
A Square-Enix kiadta újra, új csomagolásban, a korábbi 27 kötet helyett 18 kötetben: http://gangan.square-enix.co.jp/hagaren/books/comics/
Végülis szép konzisztens az új borító, de régi viszont sokkal epicebb, és végignézve rajta az ember tisztában lesz azzal, milyen hosszú utat járt be a sorozat, mind történet, mind design terén.
Örülj, amíg csak ez van és nem remake, folytatás, spin-off, akármi. Ha valamiből, akkor ebből nagyon nem kéne, akármilyen sikeres. Így is épp elég olyan sorozatot tettek nevetségessé, aminek az induló szériája még baromi jó volt. (Yu-Gi-Oh, MÄR, To Love Ru, amik így hirtelen beugranak, de tuti van még egy rakat hasonló. És ezek csak a mangák voltak, animéket most direkt nem mondtam, mert akkor jönne még a Slayers, Tenchi Muyo, stb.)

Amúgy én ezeket az új borítókat azért nem értem, mert ennyi év távlatából a legtöbb baromi hülyén néz ki. (Tisztelet a kivételnek, de ellenpéldát eddig nem nagyon láttam.) Jó, Arakawáé itt szép, "csak" tényleg jóval kevésbé epic 1-1 szereplő arcát odalökni a borítóra, mint konkrét jeleneteket, vagy sokszereplős "beállításokat" csinálni, de ez még bele is fér, viszont láttam pár éve olyat, hogy nem tudom hanyadik évfordulójára a YGO-ból is lett egy ilyen újrakiadás. Nem mondom, hogy ronda volt, de a mangaka időközben vagy elfelejtett némileg rajzolni, vagy egy totál másmilyen rajzstílus irányába ment el. A lényeg az, hogy a borítón szereplő stílus és karakterdizájn immár köszönőviszonyban sem volt a belül lévő tartalommal, amit ugye nyilván nem fog újrarajzolni, így az megmaradt olyannak, amilyen mondjuk 10-15 éve volt. Az ilyennek viszont semmi értelmét nem látom, mert pont nem nosztalgikus érzékeset kelt, hanem elüt az egésztől. Mintha felkérnék X mangakát, hogy Y mangaka mangájához rajzolja meg ő a borítót. Lehet, hogy szép lesz, de totál elüt majd a kötet többi részétől. (Akkor már csinálják tényleg ezt: Urusei Yatsura sokadik kiadásánál előtték, hogy minden egyes kötethez valamelyik híres mangaka rajzolja meg Lumot. Asszem az első volt csak Rumikós, utána mindegyikhez valaki mást csinálta és tök érdekes eredmények születtek. XD Nem mondom, hogy mind tetszett, mert nyilván nem és az sem rémlik már, hogy ezek borítók, vagy extra oldalak voltak, de szerintem ennek még így is hatszázszor több értelme volt, mint ugyanazt a mangakát mindenféle jubileum ürügyén hatvanadjára is "megerőszakolni". ^^")
scineram írta:A spoilerre meg ne ugorjatok, csak a manga egy hipotetikus végéről beszéltem, de elég rosszul fogalmaztam. Fogalmam sincs, hogy lesz. De ha valaki licenszeli, tuti én is belevágok. Az animét azért ajánlom, a végén hadd RAAAAAGEljetek.
Ja, jó, az más, akkor bocs. :) Csak már kissé megijedtem, hogy ez lett a manga befejezése, hogy Yuuko végleg meghal és ráadásul utána még fut is tovább a sztori nélküle. Annyi értelme lenne, mint Bakemonogatarinak Senjougahara nélkül. (Oké, én nézném, de a Shaft nem rám épít célközönség terén. XD)

Ez meg az egyéni szoc problémám, de tényleg unom már, hogy akár side-character, main character vagy friend zone-olt csajnak szurkolok, 99%, hogy végül nem vele fog összejönni a főhős. És ez sokadjára már unalmas, pedig nem is mindig ugyanazt a csajtípust szúrom ki. Szal most úgy kivételesen örülnék, ha valamilyen úton-módon Yuuko lenne a befutó. Ha pedig mégsem lehetnek együtt, akkor a srác cölibátust is fogadhat, mert a maradék csajfelhozatal olyan, amilyennek SB írja: karakterként még úgy-ahogy elmennek, de mint Yuuko-pótlékok, labdába sem rúghatnak. Az animével amúgy pont ez a bajom: nem tudom, hogy a némileg másfajta karakterdizájn, vagy valami egyéb dolog miatt, de ott nekem Yuuko nem hozza a mangabeli karaktert, inkább tűnik valami half-assed Senjou koppintásnak. ^^" Szóval sajnos én az animét valszeg kihagyom.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

scineram írta: Abban reménykedem, a manga szép befejezést kap, úgyhogy kíváncsi leszek mit szóltok majd ahhoz. Remélem nem nyújta még túl hosszúra.
Negyedéves. Ezt már nem nagyon lehet hova nyújtani.
Amúgy kétlem, hogy túl sok rész lenne még hátra, a manga mindig arról szólt, hogy megoldjuk a rejtélyeket, a köztes időben meg összekovácsolódunk/jellemfejlődünk/kibontakozunk. A tempóját elég nyugisnak mondanám, és szerintem ezt még lehet egy jó ideig folytatni. (Bár úgy, hogy Yuuko elfogadja a múltját... kíváncsi vagyok, mi marad belőle...)
Titkos írta: Örülj, amíg csak ez van és nem remake, folytatás, spin-off, akármi. Ha valamiből, akkor ebből nagyon nem kéne, akármilyen sikeres. Így is épp elég olyan sorozatot tettek nevetségessé, aminek az induló szériája még baromi jó volt. (Yu-Gi-Oh, MÄR, To Love Ru, amik így hirtelen beugranak, de tuti van még egy rakat hasonló. És ezek csak a mangák voltak, animéket most direkt nem mondtam, mert akkor jönne még a Slayers, Tenchi Muyo, stb.)
Arakawa? Folytatni? A Juushin Enbut is dobta! Arawaka tudja, hogy mit csinál. Most plö farmos mangát városi gyerekeknek.
Jó, hazudnék, ha azt mondanám, nem szeretnék még egy keveset az FMA-ból. Én, mint naaaagy Al fangirl, kissé sérelmezem, hogy az immáron "legerősebb" alkimista keleti utazását csak megemlítették. De most komolyan, Al-lal mi lett?, hova ment, mit csinált, összejött-e Mei-jel? (Ez nagyon fontos.) Aztán Roy gürizik-e eleget? Na és Lizával alakul-e valami? Nem kellene sok, csak pár utalás. Igen, tudom, annak ott volt az utolsó oldal, és nagyon epic volt... de... na.
Viszont ami NAGYON tetszik az egészben, az az idő múlása. Gondoljatok bele. Mindenkinek van az életében egy olyan pillanat, amikor régen történt valami... kellemetlen dolog, ami akkor katasztrófának tűnt, viszont most, hogy lenyugodtak a kedélyek, csak egy régi emlék. Persze azért durvább dolog mondjuk hat évet test nélkül eltölteni, de akkor is egy emlék marad. Amolyan "mesélünk majd róla az unokáinknak" tipusú emlék. És ez valahol lehengerlő.



A friendzone-olt kedvencre csak szomorúan tudok bólogatni.
Titkos írta: Az animével amúgy pont ez a bajom: nem tudom, hogy a némileg másfajta karakterdizájn, vagy valami egyéb dolog miatt, de ott nekem Yuuko nem hozza a mangabeli karaktert, inkább tűnik valami half-assed Senjou koppintásnak. ^^" Szóval sajnos én az animét valszeg kihagyom.
Erre meg ezt.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mondtad, SB, hogy miért nem köt le Arakawa farmos mangája. Lehet nekem meg pont azért kellene belefognom, mert célközönség vagyok: városi gyerek, aki csak messziről látott háziállatokat, és max. poénból került velük közelebbi kapcsolatba. Például egy nyári táborban fejtem kecskét! :LOL: És mivel tartós, és egyre fokozódó menekülhetnékem van a városból, a panelből, ezért jó ötletnek tűnik ismerkedni a témával.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Csirkét/nyulat akarsz etetni? Fel vagy véve! :vigyor:
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Tegami Bachi 57.

Ez jó fejezet volt. :D
Niche keményen zúzott, és dat body!

Rosario+Vampire II 57.

Hiányzott már Kokoa, de ennyi elég is volt belőle. Viszont az kezd nagyon ijesztő lenni, hogy egyre inkább össze lesz hozva a lolicon judo kapitánnyal . :mosoly:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kdanni írta:egyre inkább össze lesz hozva a lolicon judo kapitánnyal . :mosoly:
XDDDDDDDDDDDDDDD OMG, az egy állandó szereplő lett? XD
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A mordályos nyul írta:
Kdanni írta:egyre inkább össze lesz hozva a lolicon judo kapitánnyal . :mosoly:
XDDDDDDDDDDDDDDD OMG, az egy állandó szereplő lett? XD
Remélem nem csak azért vanott, hogy legyen valakit feláldozni a drámai hatás kedvéért.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kdanni írta:Tegami Bachi 57.

Ez jó fejezet volt. :D
Niche keményen zúzott, és dat body!
Ez tényleg az volt, csak kár, hogy lassan teljesen elveszítem a fonalat. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Speciel csak a Kensint olvasom, de szerintem érdekes.

Minden idők TOP 10 Weekly Shounen Jump mangája.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én meg W Julietet, a főszereplők tetszenek, a többit meg elbírják a hátukon. (Titkos: erre rá lehet mondani, hogy a két főhős miatt olvasom, mert minden más nagyon huszadrangú benne.)
De ezt nem bírom megállni. Volt egy mondat a színészkedésről: "Right! You can't have a performance just with actors." Én: "Gárdonyi Géza színház, challenge accepted." Jó, persze, pozitív példát is tudok rá mondani, de soha nem felejtem el az a borzalmas Shakespeare adaptációt (komédiából tragédiát.........................), amit utoljára láttam Egerben. Akkor megfogadtam, oda SOHA TÖBBÉ.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Megint belefutottam a Shinrei Tantei Yakumo cö mangába. Ez annyira semmilyen, hogy hirtelen jelzőt sem találok rá.
Annyira érződik rajta a Ghost Hunt szaga, hogy az már rémes, de a szintjét nem üti meg. A sajátján is csak nagy erőlködés árán marad meg. Nem mondom, van benne egy-két érdekes húzás, de a sok blőd hülyeség mellett a "csodálatos nyomozás" annyira eltörpül.
A GH-ból jutott eszembe egy rész, egy csomó "szellemirtót" zárnak össze egy házba, hogy oldják meg a rejtélyét. Ott nem jött rá az ember egyből, hogy ki áll a dolgok hátterében. Yakumoéknál? Jön egy fazon, eljátsza a nagy mágust, három mondata után kettő dolog vált nyilvánvalóvá: ez egy csaló, és bármi trutyi is kavarog itt, nyakig benne van. Nem is tévedtem.
Jó, itt volt azért pozitívum, az "eset" annyira nem volt egyszerű, de a vége olyan gyönyörűen hazavágta ezt a jól felépített kis történetet, hogy csak lestem. Szóval arról volt szó, hogy faszikám bosszút akart állni azon az arcon, aki a kis barátnőjét az öngyilkosságba kergette, ebbe belerángatott egy csomó másik embert, majd a végén, mikor felsült, magáragyújtotta a szobát. Hősi halottat akartak csinálni belőle. Kár, hogy nem sikerült. De ennek a résznek ott van vége, amikor a két szellem nagy boldogságban eltávozik. HE?! Úgy értem, szép dolog a síron túl tartó szerelem, de azért legyünk már észnél!
És ha már észnél.
Én szeretem ezeket a szellemes-nyomozós dolgokat, olykor egy csomó érdekes lát napvilágot, de plö a fent leírt nyomozáson túl a többi elég meh volt. Meg amikor faszi azzal próbálja a halott lányát visszahozni az élők sorába, hogy a lelkét más halott (=frissen megölt) lányok testébe próbálja "költöztetni". No comment. De ha már a cucc maga is a Ghost Huntra hajaz, akkor csak annyit mondok: abban legalább épkézláb történet volt, az írónő utánanézett dolgoknak.
De ez nem egy Onot-fanoljuk post, úgyhogy lépek tovább.
Srácok, ez a két főkari olyan sótlan tud lenni... Jó, igaz, főleg az animéből táplálkozok, mert azt láttam... de istenem... semmilyenek. A legtöbb beszélgetésben ugyanazokat a köröket futják, az állítólagos kapcsolat, ami ezek között kéne, hogy épüljön, elég ingatag (néhol vanna helyes jelenetek, a többi meg meh)... meg különben is, ettől a "szegény törött férfi főhős, jaj de sajnálom, hagy segítsek rajta" hozzáállástól kiver a víz. Nem kezdem el máshoz hasonlítgatni, mert ez a klisé már önmagában szar. Rühellem, ha egy ilyenkre akarnak szerelmi szálat építeni.
De igazából utálni nem utálom a cuccot, mert nincs különösebben miért. Ez a sztori semmilyen. Najó, van egy pozitívuma, a 2009-es kiadás karidesignja valami lehengerlően szép tud lenni. (A Sentou Yousei Yukikaze karidesignjára emlékeztet itt-ott, és ezért bárkinek képes lennék kezetcsókolni.)
Viszont minden igyekezetem ellenére szeretni sem tudom a cuccot. Nincs annyira jó.
Szóval miért nézek bele olykor?
a) ez is olyan, mint a shoujo "mániám"
b) a Ghost Huntnak vége, az új sorozat nem lesz hosszú, a maradékot (Ghost Stories, vagy mi a rák a címe) meg nem fordítják, nem adaptálják.

Najó, nagyon mondtam, hogy fúú de hasonlítanak. Tessék, Noll Naru és Mai (GH, Nyulék, ezt egyszer megnézzük, mert zseniális), valamint Yakumo és Haruka.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése