Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sárkánybaby írta:Megint belefutottam a Shinrei Tantei Yakumo cö mangába. Ez annyira semmilyen, hogy hirtelen jelzőt sem találok rá.
Már az animénél örültem a visszajelzések alapján, hogy nem kezdtem nézni. :cool:
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Tokyo Mew Mew A La Mode... azaz csak olvasnám, mivel elég iszony minőségű a scanlation, szóval az apróbb betűs részek gyakorlatilag olvashatatlanok.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Vannak azok a sci-fik, amik azzal kezdődnek, hogy 20xx-ben jöttek az űrlények, és bumm, pár év alatt olyan fejlődést nyomott az emberiség, mint 150 év alatt. A történet általában ebben a környezetben játszódik, repülő autók, égbe nyúló épületek, tiszta utak, utópia, de legalább is első blikkre mindig ez van.
A ST&RS pont ezt rúgja fel.
Üzennek az űrlények, "találkozzunk x év múlva a Marson", ezzel nincs is gond. Elkezdődik az új űrprogram, az atyaúristen is ebbe fektet bele, fénysebességgel fejlődik az ágazat. A vicc az, hogy igazából csak ez. Persze, húzza maga után a többit, de nem csöppenünk bele egy teljesen más, hiperszuper világba. Érezhető, hogy majd "kezdődik egy új éra", de odáig el kell jutni, és a manga háttere ebben a környezetben játszódik Ez helyből egy nagy pirospont.
Nem is lenne shounen manga, ha a főhősnek nem lenne valami kidomborított képessége. Srácnak (jobb szó hijján) tökéletes térlátása van. Pontosan kitalálja ránézésre két tárgy távolságát, méretüket, ha lát egy térképet, csukott szemmel eligazodik. Tudjátok mit? Ilyet még hasonlót sem láttam. NAAGY pirospont.
Aztán mihez is kezdenénk ellenségek nélkül. Hát úgy látszik elég sok mindenhez. Az egyik "ellenséges" csapat kapitánya egy karótnyelt, vérprofi vezető figura, aki amikor megtudja, hogy az egyik feladatnál Shirafune (hősünk) kis csapata második helyezést ért el, rögtön e figura után, helyből nekiesik... hogy ez milyen jó volt, árulja el, hogy csinálta, stb. Klisés? Áááá dehogy! Pirospont!
Mint mondtam, hőseink célja a Marsra jutni. Mindenféle kiképzéseken vesznek részt, amik marhaokosan vannak megszerkesztve. Bár én csak hobbi csillagász vagyok, meg amikor eszembe jut, de nem találtam kivetnivalót a fizikában. Sőt. Óriási pirospont!

A többit csak hadarva, mert lassan készülnöm se ártana órára.
Ami nekem fájó pont, hogy már megint 15 évesekről szól. Kezdem unni, de hát shounen, ez nem fog az ÉN ízlésemhez igazodni, meg hát különben is, mit vártam.
A karidesign nekem nagyon bejön, bár ha egészen őszinte vagyok, be kell ismernem, igazából annyira nem nagy kaland.
A manga mindössze öt kötet, és állítólag megcsonkított vége van. Kíváncsi vagyok, mennyire tették tönkre.

Mindenesetre eddig egész jó, egyelőre csak ajánlani tudom.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Már rá akartam kérdezni, hogy "Jó, de ez minek a rövidítése?" De előbb rákerestem, hátha kiadja. :lol: Nem, emberek, ez a manga rendes, teljes címe. :wink:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ja bocs, nem tudtam, hogy ennyire nem egyértelmű. XD
Mondjuk gondolhattam volna ezek után a szar pontosvesszős címek után. Bakker, pontosvessző sor végén legyen!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Újra elérkezett az idő, hogy elolvassam a Kanata Karát. Legközelebb már újra fogom tudni írni, két alkalommal később meg akár rajzolhatnám is.
A Kekkaishit kéne, a fene egye meg. De előbbi 14, utóbbi 35 kötet, kicsit nehezen visz rá a lélek, még úgy is, hogy tudom, nagyon jó manga az.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Megint én.
Unottan nézek föl Mangatraders-re, van-e valami újdonság a waccsolt listámon. Nincs. Nézek lejjebb, hátha megakad valamin a szemem. Laughter in the End of the World. Eh, mondom, ezzel a címmel meg a mi a szösz ez? Rákattintok, kijön egy Naruto-fej, de nem is ez a legérdekesebb, hanem TANABE YELLOW (a Kekkaishi mangakája)! A nő új mangát kezdett! És bakker, én erről nem tudtam! Azonnal pótoljuk.

Edit: a boldogságom rövid életű volt, mint ahogy az kiderült Tanabe-san blogjáról, a sorozat elég rövid lesz. Kár. Remélem a közeljövőben összehoz valami hosszabbat.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Welcome to SB's personal Manga Corner.
Ha már a minap a Yugioh-t emlehettem, úgy döntöttem, lehúzom, és elkezdem azt a Kanata Kara helyett. Az elejéről, mert lövésem sincs, hogy a legutóbb hol tartottam (bár egy-két dolog azért rémlik).
Én ezt a cuccot úgy bírom. Kicsit sajnálom, hogy ez az egész játékosdi nem tart az egész mangán át (mivel a kártyajáték tartolt, mindenki abból akart többet látni), mert egyébként baromi ötletes volt. Meg akkora, hogy Yuugi csak úgy néz ki, mint egy ártatlan kiskölyök, de azért belőle is kijön rendesen a 15 éves serdülő kamasz. XD
Meg komolyan, amit a másik énjével művelt Takahashi a manga elején, az zseniális. XD AZ A FEJ!! XDDD Ha ez egy thriller lenne, kenterbe vágná az összes mai hülyeséget. XD Komolyan, kissrác, vigyorog, és úgy néz, mintha a vesédbe látna. Oltári.

Csak legyen vége a következő hétnek, SB kitolja vééééééégre ezt a mangát!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én is épp YuGiOh-t olvasok. :D Többek között.
Jah, én is sajnálom, hogy annyira ráálltak a kártyára egy idő után, jó volt az elején, hogy annyiféle játékot játszottak (kegyetlen verzióban. A skorpiós is jó volt! :D ) De a kártyás is elmegy, főleg, hogy nem húzzák el annyira, mint az animében, van benne pár durvább jelenet (bár azokól lehet a 4kids kímélt meg minket), meg vicces néha, hogy mennyire összevissza vannak a szabályok (a múltkor Yugi kétszer húzott egymás után. XD ) Jah, meg Jonouchi (Joey) sem annyira a "szánalmas comic relief sidekick", hanem normálisabb szerepe van. Meg Anzu (Tea) sem csak azért van ott, hogy odanyafogjon valamit néha. Remélem ezután sem lesz ez belőle. (Bár a kártyázásban nem nagyon tud segíteni...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Meg komolyan, amit a másik énjével művelt Takahashi a manga elején, az zseniális. XD AZ A FEJ!! XDDD Ha ez egy thriller lenne, kenterbe vágná az összes mai hülyeséget. XD Komolyan, kissrác, vigyorog, és úgy néz, mintha a vesédbe látna. Oltári.
Amúgy ha jól tudom, eredetileg horrormangát szeretett volna rajzolni, gondolom az elején legalább ennyit "átmentett" belőle a Yu-Gi-Oh-ba. XD (Meg ugye az okkult témát, ami időről-időre elő is jön a sztoriban. XD)
A mordályos nyul írta:Meg Anzu (Tea) sem csak azért van ott, hogy odanyafogjon valamit néha. Remélem ezután sem lesz ez belőle. (Bár a kártyázásban nem nagyon tud segíteni...)
Az a "poén", hogy bár ő meg Honda a játékokban tényleg nem tudnak effektíven besegíteni, de valahogy mégsem érzi úgy az ember, hogy csak "token haveroknak" vannak ott, ellentétben az animével. Meg ugye ők voltak a "kezdőkarakterek" a manga elején és ha megnézem, hogy más hasonlóan hosszú mangákban az ilyenek a vége felé hová szoktak silányulni, akkor azt hiszem, hogy itt még egész jól bánt velük a mangaka, kb. végig biztosított nekik helyet a sztoriban.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:Amúgy ha jól tudom, eredetileg horrormangát szeretett volna rajzolni, gondolom az elején legalább ennyit "átmentett" belőle a Yu-Gi-Oh-ba. XD (Meg ugye az okkult témát, ami időről-időre elő is jön a sztoriban. XD)
Uh, nem gyenge.
Én egyébként még azt bírom benne, főleg ugye az elején, hogy srác nem a levegőbe beszél a játékok kapcsán. Még csak az első kötetet zavartam le, de abban plö említette, hogy az ókori Egyiptom, meg a dobókockák. SB meg, mint nagy Egyiptom mániás, ugyancsak meglepetten nézett, mert PONT dobókockákra nem emlékszem abból az időből (voltak babák, falovacskák, szenet, amit akartok). Pedig azok is voltak. (Meg az ókori egyiptomi D20-as XDDD)
Meg majd az egyiptomi részekre vagyok kíváncsi. Túl sokra már nem emlékszem belőlük, de arra igen, hogy baromira ki volt dolgozva, és így felnőtt (=műveltebb) fejjel le a kalappal Takahashi előtt, hogy figyelt a bőrszínre. Hogy nem csak elmondják, hogy a szereplőink egyiptomiak, látszik, és úgy is tesznek (a manga saját törvényein belül persze, mert túl sok istenábrázolásra nem emlékszem, ami pedig fontos része volt a kultúrájuknak).
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

SB mangablogja jelenti:
Bokura no Kiseki
Szóval úgy kezdtem bele egy josei mangába, hogy a műfaj annyira nem az esetem, és a leírás is egy kissé sántított valahol. De hallgattam az ösztöneimre, amit lassan szabadalmaztatni kéne, mert most sem csalódtam.
A Bokura no Kiseki főhőse egy középiskolás srác, aki kisgyerek kora óta tudatában van azzal, hogy ő egy több száz éve halott királynő reinkarnációja. Neki ez mindig természetes volt, és teljesen együtt tud élni vele, függetlenül attól, hogy általános iskolában a közröhej tárgyát képezte. A gond csak akkor kezdődik, amikor képessé válik használni a varázserőt, amivel régen az emberek bírtak. Ez katalizárotként hat az iskola sok másik diákjára, akik "visszanyerik" az emlékeiket, és elszabadul a káosz. Miért is? Utoljára mindenki a királynő erődjében, egy erős varázslat miatt halt meg. Kibontakozik a háború három oldala, és komoly indentitásválságok, hiszen mindenki egyszerre lesz egy katona, pap, vagy szolgáló, és egy egyszerű középiskolás.
A manga még fut, jelenleg öt kötetes (18 részes), és valami hihetetlen pörgő a ritmusa, még úgy is, hogy sok esetben a karakterek csak beszélgetnek egymással. Az első két rész nagyon sok információt zúdít az emberre, kétszer kellett átolvasnom, mire leesett, hogy mi is történik. Féltem, hogy a kezdeti lendület alább hagy, de nem úgy tűnik, mint ami lassítani óhajt, de ez nem megy az érthetőség rovására. A karidesign nem a legfényesebb, olykor egyik karit nehéz megkülönböztetni a másiktól, de a jellemek és a történet sokszorosan kárpótol.
A sztori úgy fantasy, hogy sokszor igazából csak beszélnek róla, ez viszont nem rontja el, sőt inkább új távlatokat nyit. A dráma sem olyasmi, amivel az ember minden sarkon összefut, és főhősünk, Minami úgy lesz az esetenként felbukkanó gag forrása, hogy közben teljesen BADASS marad. Ez a sorozat olyan okos, hogy párját ritkítja, a világa jól felépített, ha van is plothole, azt igyekszik betömni, vagy nem felhívni rá a figyelmet.
Josei van ráírva, de állítom nektek, ha hőseink nem tizenévesek lennének, simán elmenne ez seinennek is. Én ezt nagyon nagy szeretettel ajánlom mindenkinek!

A reinkarnáció elemen továbbhaladva
Tokage
A változatosság kedvéért ez is josei, az előbbi kapcsán találtam. A Tokage egy viszonylag rövid, mindössze 3 kötetes (21 részes) manga. Így jobban belegondolva, az előzőek fényében kissé kiforratlan, de a hangsúly máshova helyeződik, ezért annyira nem lehet rá haragudni.
Létezik egy lélek, Tokage, aki 800 évvel ezelőtt szörnyű bűnt követett el egy isten ellen, így büntetésből halhatatlanságra ítéltetett. Egészen pontosan a lelke nem kapcsolódik bele a reinkarnációs cilkusba, minössze halott testeket képes megszállni. Tokage életét (ha lehet ezt annak nevezni) arra tette fel, hogy megtalálja azt, akitől az átok ered, feloldja azt, és végre békében nyugodhasson. Így kerül egy buddhista szentélybe, a friss halott Yuuka testébe, és ismerkedik össze a test eredeti gazdájának egy közeli hozzátartozójával, Shinobuval. A manga többnyire a kettejük kapcsolatát boncolgatja, feltéve ha nem akarja valami okkult szervezet elfogni a halhatatlan Tokagét.
A főhősök kapcsolata érdekes, a karakterek szórakoztatóak, és nem hétköznapiak, a történetben van fantázia, eleje, közepe, vége, de mint mondtam, egy kissé össze lett csapva. Nem túl zavaró, hiszen kapunk tisztességes lezárást, és minden kérdést megválaszolnak, csak van egy-két... fura dolog benne (mi a fene az a szervezet, ami Tokagét üldözi? hogy? honnan? miből?). A nagy csattanó sem éppen zsákbamacska, de mivel két ember kapcsolatán van a hangsúly, így ezt nem várta el tőle senki.
Itt is előtérbe kerül a dráma, egész jó kérdéseket feszegetünk (elsősorban Shinobu háza táján), amiket a könnyed humor és a "térbeli" karakterek ellenpontoznak.
Összevetve ez egy szórkoztató manga, a hosszúság/minőség arány nagyon jó, bátran ajánlom.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Josei van ráírva, de állítom nektek, ha hőseink nem tizenévesek lennének, simán elmenne ez seinennek is.
Mert a Comic Zero-Sumban fut (meg a másik is). :vigyor: Talán ez az egyik leguniszexebb antológia, ha hasonló mangákat keresel, akkor érdemes körülnézni a háza táján.

Egyébként nálam az a két manga még csak plannedben van, de most megerősítettél benne, hogy érdemes foglalkozni velük. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta: Egyébként nálam az a két manga még csak plannedben van, de most megerősítettél benne, hogy érdemes foglalkozni velük. ^^
Érdemes, ó nagyon érdemes. Holnap lehet megint nekiesek a Bokurának, és elolvasom újra. Ritkán kockulok rá így mangára, de erre sikerült.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem olvasom, csak mutatom, hogy más is kiakadjon rajta. Vagyis... nem mondhatnám, hogy nagyon kiakadtam volna, hozzászoktam már némileg, inkább csak... :hammer:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A mordályos nyul írta:Nem olvasom, csak mutatom, hogy más is kiakadjon rajta. Vagyis... nem mondhatnám, hogy nagyon kiakadtam volna, hozzászoktam már némileg, inkább csak... :hammer:
Jár erre még valaki, akinek lehet olyat mutatni, amin kiakana.

Ha már pont topicba vagyok leírom mit olvastam a minap:
Hárem. A főhösünkre rá vam izgulva a környék összes csaja.
Van minden a gyönyörű, tökéletes és népszerű iskola idoljától kezdve, gyerekkori baráton át, keresztül 2-3-féle derén, egészen egy karót nyelt éltanulóig, plusz ráadásnak egy kis húg.

De a iskola idolja valójában egy kukkoló, aki olyankor is figyel mikor senki nem gondolná.
A gyerekkori barátnő egy sorozat gyilkos, aki büszkén mutogatja az áldozatait az MCnek.
A yandere egy chuunibyo (most már lehet, hogy fordítva kéne mondani a chuuni egy yandere. Bár igazából majdnem minden lányban van egy kis yandere hajlam.) Tehát chuuni az MC védelmezőjének képzeli magát, és nidsza ügyességel használja pl. az ollót mindenféle yandere akciókra. Mellékesen a kukkoló egyből riasztja ha a MCt "meg kéne védeni". XD
A tsundere egy vámpír, ami abban merül ki, hogy pigment hiányos, és vért iszik. És ugye nem érez semmit a főhős iránt, de neki a legfinomabb vére, ezért folyton a vérit szívja. :D
Van egy aluszékony "Csipkerózsika", aki folyton alszik ezért eddig nem hagyott mély benyomást, viszont érdeklődik a környéken zajló rejtélyes gyilkosságok iránt. :lol:
Aztán ott van a karót nyelt éltanuló, akire ha csak rámosolyog valaki, egyből elszégyelli magát. Na ő titokban egy mazochista. És főhősünk jó barát módjára néha elég rendesen megruházza. (Azt mondja nem élvezi a szadista szerepet, bár nekem elég vidámnak tűnt.)
Végül maradt még egy kis húg, aki nagyon eredeti módon szintén a bátya f***ra hajt, és hát ő elég önző nem úgy mint a kukkoló, aki hajlandó lenne osztozkodni. Lehet nagyobb yandere, mint a yandere yander, vagy a yandere kukkoló.

Bár lehet nem yandereségben kéne összehasonlítani a lányokat. A sorozat gyilkos gyerekkori barátnő, is mutatott yandere jeleket, amikor pszicho fejjel állt az áldozata felett. Vagy a karót nyelt mazochista is elég yandere módon akarja megkorbácsoltatni magát. A vámpírról is volt egy flashbach, hogy emberek nyakába harapott bepöccent állapotban.

Ez mind 3 fejezet alatt kiderült. Jól pörgősen be lett mutatva hárem. Bőven van téma a szokásos hárem bonyodalmakon túl is. És szerencsére a sorozatgyilkos elég laza ahhoz, hogy ne nyírjon ki mindenkit, megelőzve egy olcsó befejezést. Ráadásul nem hinném, hogy csak úgy megtudná lepni a kukkolót, vagy a yandere fölé tudna olyan egyszerűen kerekedni egy leszámolás esetén. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A mordályos nyul írta:Nem olvasom, csak mutatom, hogy más is kiakadjon rajta. Vagyis... nem mondhatnám, hogy nagyon kiakadtam volna, hozzászoktam már némileg, inkább csak... :hammer:
ROTFLOL! XD Vajon a mangakának miféle komplexusai lehetnek... ^^'
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Nem olvasom, csak mutatom, hogy más is kiakadjon rajta. Vagyis... nem mondhatnám, hogy nagyon kiakadtam volna, hozzászoktam már némileg, inkább csak... :hammer:
Úristen... Ez kb. akkora "nagy ötlet", mint a Girls und panzer volt... Eskü azért fogok beleolvasni, hogy mit akarnak ebből kihozni? Ez egy sorozat? Erre akarnak építeni egy egész történetet? Komolyan, az ilyen már inkább rajzoljon hentait, úgyis látszik rajta, hogy azt akar.
Kdanni írta:Ha már pont topicba vagyok leírom mit olvastam a minap:
Hárem. A főhösünkre rá vam izgulva a környék összes csaja. [...]
De mi a címe? :D Egy ilyen remekművet nem szabad elrejteni a társadalom elől! XD (Amúgy viccen kívül: egy ilyen "háremet kicsavarunk és Death Note/Mirai Nikki/Battle Royale-féle túlélőjátékot csinálunk belőle" sztori még király is lehetne, bár érzésem szerint ez inkább ki fog merülni a különböző durvább fanboyfétisek kielégítésében, de még így is olyan ígéretes a kezdése, hogy legalább az elejébe bele akarok olvasni. XD Bár lehet csak a kommentálásod alapján tűnik szórakoztatónak, de majd elválik. XD)

Amúgy ha már mindenki a "min akadtam ki legutóbb?" témakörben ír, én is "ontopic" leszek, úgyis pont aktuális: Sundome

A fanboyok most lehet megsértődnek, de hogy mitől lett ez akkora "kultmanga" egyeseknél, azt fel nem foghatom. Nem olvastam chapterről chapterre és csak véletlenül akadtam rá, de azért időre időre "ellenőriztem", hogy hol tart és kb. tisztában vagyok a sztorival. Az egyetlen tökös dolog, amit a mangaka meg mert játszani ebben a sorozatban, az az, hogy a csaj meghal a végén és nem, nincs Walt Disney csoda, ami visszahozza, vagy hasonló asspull húzás, viszont mivel ez egész idő alatt foreshadowingolva volt, így ettől sem estem annyira hasra. A másik dolog, hogy oké, értem, ez ilyen látens S&M fanoknak készült seinen, ergo valószínűleg én nem tartozom a célközönségbe, így jóval kevésbé "érzem át" a manga feleingjét, meg ilyesmi, de ez szerintem még S&M szempontból is elég gyenge lett.

De nézzük az alapfelállást: hőseink a Roman Club nevű iskolai klub tagjai. A cím megtévesztő, nem a római/ókori kultúrát kutatják a srácok, inkább mindenféle természetfeletti dolognak járnak a nyomában, úgy mint UFO-k, szellemek, meg ami még belefér. Nem ez a klub egyetlen furcsasága, egy idióta szabályt is bevezettek: ha elveszted a szüzességedet, kizárnak! (Ez mi a...?) Arra már nem emlékszem, hogy milyen hatalmi harc alapján (már ha egyáltalán megvan magyarázva), de kapnak egy fülest, hogy a rivális klub vagy ki egy "ragadozó" nőt fog küldeni közéjük, akinek feltett szándéka, hogy lefeküdjön valamelyikükkel, ezzel kizárva az illetőt és megsemmisítve a klubot. (OK, az elejét tényleg régen olvastam, de eleve ilyen mondvacsinált idióta kezdést, amitől majdnem a manga végéig paráznak...) Mit ad isten, nem sokkal később fel is tűnik két lány az eddig szigorúan "kanmuri"-felállású klubban: egy vézna csaj, aki fejre leginkább a Kör című horrorfilm kútból kimászó kislányára hajaz, illetve egy másik, aki a tipikus "0 IQ-s plazacica, csak a teste jó" archetípusa lenne. Ezek közül az előbbi lesz "érdekes", ő Kurumi, aki Aibát szemeli ki magának és a legjobb, hogy itt sem nagyon rémlik, hogy meg lenne magyarázva, hogy mi alapján kezdenek egymáshoz vonzódni. Twilight-románc az övéké, azért járnak össze, mert a mangaka úgy akarja és teljességgel irreális, hogy amikor a csaj elkezdi a kis S&M játékait, akkor a srác mindenféle átgondolás nélkül teljesíti azokat. Ugyan nem kell itt nagyon durva dolgokra gondolni, az ostor és a szöges dildó nem kerül elő, azonban így sem semmi, amit néha művelnek.

Kurumit leginkább úgy lehetne jellemezni, hogy "ha Senjougahara túl kedves volt neked....". Csak amíg Senjou legalább külsőre mutatós és még a jellemére is rá lehet fogni, hogy értem, mit látnak benne a fanboyok, addig Kuruminál tényleg dögöljek meg, ha értem... Külön nevetséges, hogy "hősünk" elsőre nem is annyira a jellemét kedveli meg, inkább szexuálisan vonzódik hozzá, amin azért hadd röhögjek egy jót, de igazából a lelkéről sem tudunk meg sokmindent a manga alapján, már azon kívül, hogy tipikus példája a "ha nekem rossz, másnak is megkeserítem az életét" típusnak. A gyereket gyakorlatig végigszadizza a manga során és nem csak arról van szó, hogy összejárnak S&M partykra mondjuk heti egyszer, hanem amikor nincsenek együtt, akkor is eléri, hogy irányítsa az életét, szenvedjen miatta, stb. Egy alkalommal pl. kitalálja azt a marhaságot, hogy a srác nem maszturbálhat kb. egy hétig, mert nem ad rá neki engedélyt. A kínzáson kívül ennek a "parancsnak" semmi értelme, persze a srác a másik szerencsétlen, mivel ő gondolkodás nélkül minden ilyen "szemétkedésnek" engedelmeskedik, ezért a manga második felében már kb. a csaj a kutyájaként kezeli, ő pedig még ugat is neki. *facepalm* Ahogy már írtam, valszeg az is belejátszik a dologba, hogy nem kenyerem az ilyen S&M-re épülő cucc, de állítom, hogy ha legalább valami "tökös", dominára hajazó csaj (Senjou... .XD) művelte volna ezt, akkor azt mondom, hogy oké, el tudom fogadni, de hogy egy ilyen minden tekintetben "kis senki" irányítsa ilyen durván valaki más életét, azt nem igazán vette be a gyomrom. (Igen, gondolom mostanra már eléggé átjött, hogy nem volt a csaj a szívem csücske, sőt, kifejezetten ellenszenvesnek találtam.)

A másik dolog, hogy reménykedik az ember, hogy a végére csak kiderül, hogy miért ilyen a csaj, hátha van rá valami nyomós oka, vagy el akar érni ezzel az egésszel valamit, de kb. semmi. Az a legjobb, hogy amíg a srác kezét-lábát töri és teljes mértékben kiszolgáltatja neki magát, addig ő kb. semmit nem mond el neki magáról, azt is másoktól kell megtudnia a végén, hogy halálos beteg és persze amikor erre rájön, akkor sem támad a csajra, hogy "ennyi együtt töltött idő után több bizalmat érdemlek!" vagy valami, hanem marad a szokásos "szolga" szerepben. Azt persze mondanám sem kell, hogy a perverz játékaik miatt a srác nem egyszer került már szorult helyzetbe, kergették meg, nézték mutogatós bácsinak, stb-stb., amin a csaj jót röhögött, hősünk pedig (mivel nulla az önbecsülése) elintézte egy félmosollyal, meg egy "érte mindent!" konklúzióval. (Hmm...ahogy ezeket a sorokat írom, az egész párkapcsolatuk tényleg egyre inkább valami fordított Twilightra emlékeztet. XD)

Persze attól, hogy két elcseszett ember "szórakozik" egymással a manga során, még lehetne valami jó történet, vagy az egész S&M kapcsolat komolyabb lelki oldalára is rátérhetnének, esetleg rajtuk kívül lehetne még 4-5 érdekesebb karakter, akik elviszik a vállukon a sorozatot, de sajnos ezekről nem beszélhetünk. A szadizás kb. annyira öncélú, mint To Love Ru Darknessben manapság a kivillanó mellek és egyebek, vagyis csak azért szerepel minden chapterben, hogy a mangaka kipipálhassa, hogy "ez is megvolt", de semmi értelme, így Onani Master Kurosawa és hasonló lelki mélységű sztorira ennél senki ne számítson. Történet alig van, rettenetesen epizodikus, ráadásul aki kettőnél több hasonló sorozatot olvasott/látott életében, az minden "fordulatot" előre ki fog találni már kb. akkor, amikor elhintik őket. Jé, akit a srác Kurumi szeretőjének gondolt, az a középkorú pasas igazából az orvosa/rokona? KI GONDOLTA VOLNA! Jé, a plazacica összejön a végén a négyszemű otakuval, miután a manga háromnegyedében együtt lógnak és mindig "olyan" helyzetbe kerültek? MICSODA PÁLI FORDULAT! stb-stb.

És akkor a végén ott a lezárás, amitől minden fan még inkább piedesztálra emelte ezt az izét, de hogy minek... Kurumi meghal, ami már hintelgetve volt az egész sorozat alatt, vagy legalábbis az, hogy valami súlyos betegsége van. Erről a srácnak semmit nem mondott el, annyi a jutalma a legvégén, hogy a halál torkában még félhullán megengedi, hogy lefeküdjön vele, istenem, micsoda kegy, el ne sírjam magam... Ezután jön egy time jump a jövőbe, amiből minden fanboy azt szűrte le, hogy "ó, micsoda gyönyörű szerelmi történet volt és Aiba mennyit fejlődött Kurumi által és milyen manly lett már!", de esküszöm ebből én megint nem láttam túl sokat. Ugyanaz a másoknak "meghajló" fazon, mint a manga elején volt, most attól kéne hasraesnem, hogy elvégzett egy orvosit? A végén az a "You're still here..." vigyor meg nem tudom, mi a fene lenne, mivel a vak is látja, hogy az a nő, aki végül a felesége lett, nem Kurumi. (Megjegyzem, sokkal jobban járt vele. :3 XDDD) Így a végén Kurumiról is az jött le, hogy valószínűleg tudatában volt annak az egész sorozat alatt, hogy nincs már sok ideje hátra, ezért akár azt is megtehette volna, hogy direkt próbál mindenkivel antiszociális lenni "minek jöjjek össze bárkivel, ha végül úgyis elveszít engem?" alapon, de nem, ő inkább úgy döntött, hogy hátralévő napjait egy srác szadizására fordítja. :?

A többi történeti szál is hasonló módon lett elvarrva, ráadásul a mangaka szeretett nem túl konkrét lenni, ami inkább lustaságnak tűnt nálam, mint logikus lépésnek. A nagy Roman Club-os "ki a hunyó?" kérdés is ha jól emlékszem, úgy oldódik meg a végén, hogy a plazas csajról derül ki, hogy ő az (tekintve, hogy már az eleje óta világos volt, hogy Kurumi nem lehet és nem is volt más női szereplő, ezen is tökre meglepődik ám az ember...), de persze mivel akkorra már beleszeretett az otakuba, ezért nem fekszik le vele, vagyis ha igen, szerelemből teszi, nem önös érdekből. Micsoda romantika... A többi karakter pedig szót sem érdemel, vagy alig szerepelnek, vagy kizárólag comic relief karakterkén funkcionálnának, de humoruk inkább fárasztó, mint vicces. (Pl. az otaku a klubból, aki valamiért megmagyarázhatatlan vonzalmat érez a seggek iránt és ötvenezer "anal joke"-ot lövöldöz el a manga során.)


Erről ennyit, igazából az is lehet, hogy rajtam kívül ezt itt senki nem olvasta (nem vesztettetek sokat), de ilyen ellenszenves mangával régen találkoztam. Nem pusztán rossz, hanem kifejezetten "szemét" az olvasóval, úgy csinál, mintha valami nagy titok, vagy háttérsztori sejlene majd fel a végére, de teljességgel kiszámítható, aki nem S&M-fan, annak halál unalmas (aki meg az, az tuti, hogy ennél jóval "keményebb" sorozatokat választ inkább XD), a karakterek többnyire sztereotípiák és nem is nagyon lépnek túl ezen, sztori meg nincsen.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:
Kdanni írta:Ha már pont topicba vagyok leírom mit olvastam a minap:
Hárem. A főhösünkre rá vam izgulva a környék összes csaja. [...]
De mi a címe? :D
Éreztem, hogy valami kimaradt. :) Mobilon kezdtem írni, és csak mikor ott betelt a szövegmező, akkor váltottam laptopra. Az elején nem láttam át az írásom, a végén meg nem is gondoltam arra, hogy még nem említettem a címét.

Abnormal-kei Joshi
lehet csak a kommentálásod alapján tűnik szórakoztatónak
Ilyen abszurd fekete humora van a mangának is. Azért is tetszik. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:hogy egy ilyen minden tekintetben "kis senki" irányítsa ilyen durván valaki más életét, azt nem igazán vette be a gyomrom.
Életben is láttunk már ilyet, legalább kétszer. Vagy pont azért akadtál ki rajta? :D

Amúgy szerintem nem ellentmondás, hogy tudja hogy meg fog halni, és még előtte megpróbál teljes életet élni a maga módján. És éppen szadista hajlamai voltak, és mázlijára pont kifogott egy nagyonmazochistát.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

A mordályos nyul írta:Nem olvasom, csak mutatom, hogy más is kiakadjon rajta. Vagyis... nem mondhatnám, hogy nagyon kiakadtam volna, hozzászoktam már némileg, inkább csak... :hammer:
Eddig kb. genderswapped Upotténak tűnik.

Fogadok Titkos egy részt sem látottt Fräulein und Penzerből. Na jó, egyet.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

És akkor ennyi szemét után feküdjön le az ember aludni. Rájöttem, hogy nagyon rossz szadista lennék, mert bár szinte természetesen jön a különféle kínzások kitalálása (SB egy nagyon mérges ember), de sem gerincem, sem gyomrom nem lenne hozzá.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Abnormal-kei Joshi
Köszi. :)
Kdanni írta:Ilyen abszurd fekete humora van a mangának is. Azért is tetszik. :D
Akkor nálam is biztatóan indul. :D Igazából nem lenne hülyeség csinálni végre egy olyan háremsorozatot, ahol a srác nem a töketlensége miatt nem kezd semmit a sok waifujelölttel, hanem mert mindegyik minimum félőrült, akik elől normális ember messzire menekül. XD
A mordályos nyul írta:Életben is láttunk már ilyet, legalább kétszer. Vagy pont azért akadtál ki rajta? :D
Ja, gondoltam is rá, hogy beleírom, hogy "oké, nem teljesen valószerűtlen a helyzet, az életben is találkozhatunk hasonlóval, de attól még nem kevésbé idegesítő". XD
A mordályos nyul írta:Amúgy szerintem nem ellentmondás, hogy tudja hogy meg fog halni, és még előtte megpróbál teljes életet élni a maga módján. És éppen szadista hajlamai voltak, és mázlijára pont kifogott egy nagyonmazochistát.
Van benne valami, de kicsit úgy voltam vele, hogy akkor már lehetne "rendes" is. Tudod, mint azok a filmek, ahol a főszereplő megtudja, hogy halálos beteg és elhatározza, hogy kibékül az apjával, akivel X éve nem beszélt, végre leül beszélgetni a fiával, amit soha nem tett meg, stb. A csaj is megpróbálhatott volna egy normális párkapcsolatot kialakítani a sráccal, afféle "legyen már egy normális párkapcsolatom az életben, ha eddig még sosem volt" stílusban. Bár való igaz, ha szadista hajlamai vannak, akkor arról nem tehet, de nekem ettől még antipatikus maradt. ^^" Bár tény, minél inkább belegondolok a helyzetbe, annál reálisabbnak tűnik az egész, szóval a hitelességgel annyira még talán nem is lenne bajom, inkább tényleg az lehet, hogy az életben is hülyét kapnék ettől hosszútávon. Csak ott ez "magától megy", egy mangában meg elvileg a szórakoztatás lenne a cél, amiből nálam csak a hajtépést érte el. ^^"
scineram írta:Fogadok Titkos egy részt sem látottt Fräulein und Penzerből. Na jó, egyet.
Eltaláltad, az első résznél vagyok. XD De ahogy már asszem írtam egy másik topicban, az a helyzet, hogy ez az a sorozat, aminél már a képek és az alapfelállás is ezt váltotta ki belőlem. Ez van, valakinek a Code Geass alapfelállása csapta ki a biztosítékot ("Mi ez a baromság, szerintetek a mai politikai helyzetben reális, hogy Nagy-Britannia a világ ura legyen?"), nekem meg ez. Vannak, akik kevesebbtől is kikészülnek, pl. akik már a Higurashi, Gunslinger girl és hasonlók láttán is úgy voltak, hogy "Oké, gyilkos kislányok...na tudjátok, kivel szórakozzatok...", de én azokkal még úgy voltam, hogy rendben, kellő képzelőerővel simán el tudom hinni, hogy ilyen van. Plusz, ott azért valami történeten is agyaltak a készítők, a lolik csak az extrák voltak, de nem azokra épült a sorozat teljes egészében. Ellenben ez a GuP bűzlik a pénzszagtól, annyira nem is próbálkozik a sorozat, hogy az valami hihetetlen, kb. a "lolis + tanks = PROFIT!" lebeg csak végig a szemük előtt. És az a lol, hogy minél inkább sulykolja a sorozat az emberbe, hogy "ebben a világban ez a normális", annál nevetségesebb az egész. Majdnem felröhögtem, amikor a virágkötészet, íjászat és hasonló elegáns női foglalkozások után beállították a tankvezetést a nőiesség netovábbjának. XD De jó, oké, legyen. Ha már tankokkal harcolnak, valószínűleg lesznek itt durva dolgok, elvégre ezeket fel is lehet robbantani, lassúak, vannak hátrányaik, stb. Aha, a francokat... A harcok kb. Ash akármelyik Pokémon csatájának izgalmi faktorával és komolyságával vetekednek, kb. mennek, lövik egymást, aztán amikor az egyik "megunja" a dolgot, vagy képtelen folytatni, akkor kidugják a fehér zászlót a fülkéből, mire az ellenfél beszünteti a támadást. Fogták akármelyik sportanime sztoriját, ahol jönnek sorban az ellenséges csapatok, akiket le kell verni, és csináltak belőle egy ilyen "military K-ON" izét. (Megjegyzem, military K-ON már készült, azzal nem volt semmi bajom, talán mert nem éreztem, hogy a készítők csak arra játszanak, hogy minél szélesebb réteget meg tudjanak tejeltetni.) Úgy "csak" ennyi bajom van vele, de azért az első három részt végig fogom belőle nézni, annyi minden sorozatnak jár.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nozoki Ana

Hihető és viszonylag reális élethelyzetek? Nem töketlen főszereplő, akinek még gerince és morális érzéke is van? Szerethető love interest(ek)? Értelmesen felvezetett "hárem"? Gyönyörű rajzolás? Lolimentes történet? Majdnem-rape, ami nem fanservice vagy műdráma miatt van benne, hanem mert szerepe van a történetben? "Papírmasé" nők helyett (tsundere, yandere, ismerjük, hogy általában mik szoktak lenni...) viszonylag jól kidolgozott és valós jellemmel bíró csajok? Szex előtt gondolnak a védekezésre is? Kifejezetten "tökös" főhősnő, aki a perverziójával együtt is teljesen szerethető karakter? (Ez sem mindig jön össze, lásd nem olyan régen a Sundomés írásom, ahol hasonlóval próbálkoztak, de jól bebukták és csak egy szadista beteg állat lett belőle.) És mindezt úgy, hogy a 12-13 kötetből még csak a másodiknál járok? Akkor már csak egy kérdésem van: mikor jelentik be, hogy cancellelik a cuccot az olvasottság hiánya miatt? Világosan látszik, hogy nem elég kommersz otakuszar ahhoz, hogy Japánban hosszútávon életképes maradjon. :dirr:

Na, de komolyan, cinikusságot félretéve: tegnap láttam, hogy anime készült ebből, valaki meg írta a kommenteknél, hogy "nem tudom az anime milyen lesz, de a mangája awesome!", én meg maganban: "Ja, ha Sankakun mondják, hogy valami awesome, az váltakozás a K-ON és a Queen's Blade tartományok között...", így aztán én lepődtem meg a legjobban, hogy nem csak rulez a cucc, hanem kb. letehetetlen. Nem is tudom, utoljára mikor tudtam akármilyen mangából ilyen hamar bedarálni másfél kötetet. Leginkább az Onani Master Kurosawa ugrott be róla: iszonyú hülyén hangzik a történet alaphelyzete, de úgy két fejezet után rájössz, hogy ez csak egy "ürügy" arra, hogy a mangaka egy egész reálisan bemutatott pszichológiai/romantikus sztorit tárjon az olvasó elé. A legjobb az egészben, hogy a háttérben megbújó komolyabb témák/helyzetek mellett sosem felejt el poénkodni, kb. nem múlik el fejezet, hogy ne röhögjek fel valamin, hatalmasak a karakterek és a helyzetek is. XD (Még úgy is, hogy 90%-uk vagy a szexről szól, vagy legalábbis köze van hozzá, de na, seinen manga. :-P ) Ahogy pl. a rapist fazont előbb a csaj, majd a srác is pszichológiailag konkrétan megsemmisítették, az valami ritka awesome volt, még az sem zavart, hogy a "tanulság" elég klisés lett annak a sztorinak a végén, mert baromi jól volt az egész előadva. Ja, azt mondtam már, hogy a rajzolás és főleg a karakterdizájn piszok gyönyörű? Komolyan, utánanéztem, hogy nem ismerem-e valahonnan ezt a mangakát (sajnos nem), mert egy csomó más hihetetlenül szép mangára asszociáltam a rajzolásáról, pl. a Rosario to Vampire mostani grafikai helyzetét simán hozza már így a sztori elején. (Főleg azok nézzenek rá, akik szerint a Sundome grafikailag fúdekiemelkedő volt...) A karakterdizájnról meg annyit, hogy kifejezetten üdítően hatott, hogy végre nem egy KyoAni-ra hajazó fogpiszkáló-végtagú brigád rohangál a mangában, ugyanakkor nem is Highschool of the dead-es tejcsárda minden csaj. (Annak a fazonnak már konkrétan fájnak azok az "egyennői", még a Triage X nevű másik mangája is teljesen ugyanazokkal van tele.) De hogy hazabeszéljek, Yabuki cukimuki-rózsaszín karakterei után is jólesett végre egy fokkal reálisabb világot és szereplőket látni. Szóval elég sok mangakának "bemutatott" most ez a sorozat, rajzolás és írás terén is, csak így tovább. XD Persze mivel még az elején járok, nem tudom, hogy később nem fog-e elkurvulni ez is, de ha ezt a színvonalat tartani tudja és képes elérni, hogy legalább rosszabb ne legyen, akkor nagy baj már nem lehet. :) Persze pszichológiai történet alatt ne valami Monster-mélységű sztorira gondoljatok, de a szokásos seinenes "hát én immár kit válasszak?" témakörben, meg ilyen "fiatal srác most lép be a nagybetűs életbe" sztoriban még határozottan a jobbak között van, mivel a legtöbb hasonló cucc 20 kötet alatt sem halad ennyit, mint amennyit ez eddig kettő alatt. Aki kedveli az ilyen stílusú sztorikat, egy próbát szerintem mindenképp tegyen vele. (Ja, mivel ez sem tökéletes, 1-2 baromság persze befigyel, pl. kissé nevetséges, hogy akármelyik csajjal közelebbi kapcsolatba kerül a srác, az egyből elkezd rámászni, mintha hihetetlenül fontos lenne, hogy meglegyen az "egy meztelen csaj / fejezet" arány, viszont ahogy ezt felvezetik, előadják és "megoldják", az már többször okozott meglepetést, mondhatjuk úgy is, hogy nem éppen azt vártam volna, ami végül lett a dologból. :D) A 10/10-et azért még nem dobom rá, előtte végigolvasom, de komolyan esélyes, hogy megkapja.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Akkor már csak egy kérdésem van: mikor jelentik be, hogy cancellelik a cuccot az olvasottság hiánya miatt?
A 13.kötet (117.fejezet) volt az utolsó :drop:

Haladhatnának már az utolsó ~10 fejezet fordításával, mert kíváncsi vagyok, milyen befejezést kapott (gondolok itt a kidolgozottságra, vagy csak összecsapták)
Válasz küldése