Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:A 13.kötet (117.fejezet) volt az utolsó :drop:

Haladhatnának már az utolsó ~10 fejezet fordításával, mert kíváncsi vagyok, milyen befejezést kapott (gondolok itt a kidolgozottságra, vagy csak összecsapták)
Na igen, közben néztem én is, hogy 12 kötet van belőle lefordítva, a 13. most jött ki februárban Japánban is, szóval kis idő gondolom kell, mire lefordítják és ez már az utolsó. Bár nem tudom, ha odáig nagyjából rendbe rakja a mangaka a dolgokat, akkor jó is lesz ez így szerintem, egy ilyen jellegű sztorinak nem tett volna jót, ha rétestészta lesz belőle. (Mondjuk ettől függetlenül tényleg kíváncsi lennék, hogy azért lett "csak" ennyi, mert a mangaka sem akarta folytatni, vagy az olvasók idáig bírták szuflával a kevésbé kommersz stílus miatt?) Mangafox fórumon írták, hogy elvileg már varródnak elfelé a szálak, szóval talán nem fogja összecsapni a legvégét sem. (Jobban nem mertem utánaolvasni, mert még nem járok a végén és fórumon csak úgy röpködnek a spoilerek.) Egyébként így az ötödik kötet környékén járva két dolgot vettem észre:

1. Ez még epicebb lett, mint volt.

2. A mangaka már most meglépte azt, amit ugyan sejtettem, mert voltak rá utalások, de azt hittem, a végére fogja tartogatni, mint nagy konfliktust. Így viszont tényleg kíváncsi vagyok, hogy most hogyan tovább. Más cuccoknál félnék, hogy ennyit bírt az író és most jön az ellaposodás, de itt ez szinte kizárt. :D

Még jó is, hogy azért annyi időm nincs mostanában mangázni/animézni, mivel így megvan az esélye, hogy mire elérek a 12. kötethez, már a 13-as is le lesz fordítva. :vigyor: Aztán keresek valami letöltést, a mangák 99%-át manapság már csak online olvasom, de ezt meg kell menteni az utókor számára. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Beértem a Bleachet tavaly szeptembertől

... hááááááááát.
Egyrészt nem tudtam rendesen végigizgulni, mert a legjobb jeleneteket haverom leszpojlerezte ... amit meg nem, az meg olyan kiszámítható volt, hogy csak klikkeltem és klikkeltem és ... jajistenem, hát mindenki tudja csak pont TI nem?.. mindegy.

Tetszik, hogy vannak flash back-ek, hogy visszajöttek régi jó karakterek. Az újak nagyon erőltetettek voltak, szerintem. Meg a Capt Commander egy csapással kinyírt hármat is uagyanzon a fejezeten belül, akkor meg mindek fárasztani az olvasó agyát az új rosszak nevének bemutatásával, stb...

Másrészt felélesztette bennem az animézhetnékem/mangázhatnékom érzést, így vagy két napig nem tudtam amikor éppen nem volt dolgom, hogy pontosan mi is hiányzik...? Jahogy Bleachet olvastam... az a hangulat. :D

Le kéne már zárni ezt a mangát, mert nekem nem tűnik úgy a dolog, hogy visszatérne a kezdeti lendületéhez. Ami halálizgalmas jelenleg, hogy Urahara tk mit is csinált és, hogy Grimmjow pontosan, hogy néz ki és hogyan tér vissza és mi lesz vele :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ayla írta:hogy Urahara tk mit is csinált és, hogy Grimmjow pontosan, hogy néz ki és hogyan tér vissza és mi lesz vele :D
Vagyis ott tartunk, ahol három éve. XD Az a cucc olyan szar, hogy olykor már rendesen szórakoztató. XD Azok a pofák, mindenki, legyen akármilyen nemű, ugyanúgy néz ki, ugyanazt csinálja, és a jellemük is nagyjából ugyanannyi. De a nagy kedvenc, a három oldalas "főcím".
Ettől csak egy jobb van, a Onepunch Man manga animációja. Az ilyesmit általában utálom, de az a manga fantasztikusan csinálja... kár, hogy mindössze ~20 oldallal hetente. A legutóbbi rész is félrésznek tűnik.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Idén még egy fejezetet se olvastam el a Bleach-ből, de valahogy nem is hiányzik, és amiket külömböző fórumokon olvasok a friss fejezetekről, azok se moziválnak túlságosan. ^^'
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bleach - SS arcig még el akartam olvasni, de amiket utána hallottam róla, az még a korai fejezetektől is elvette a kedvemet. XD (Nekem egy manga ne egy bizonyos pontig legyen jó, hanem úgy többé-kevésbé egészen a végéig tartsa már azt a színvonalat, amivel elindult.) Amiket meg azóta hallok róla, kb. lassan beállhat a Naruto mellé... Ichigo már ilyen "minden az egyben" karakter lett, most már van egy ember-shinigami-hollow-fullbring-quincy főhősünk, ügyes vagy Kubo! :dirr:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Sárkánybaby írta:Ettől csak egy jobb van, a Onepunch Man manga animációja. Az ilyesmit általában utálom, de az a manga fantasztikusan csinálja... kár, hogy mindössze ~20 oldallal hetente. A legutóbbi rész is félrésznek tűnik.
Állítólag most 60 oldalt rajzol teljesen színesen. És 24 órában streameli is hogy halad: http://www.ustream.tv/channel/nebu-kuro1.

Viszont 60 oldal csak nem lesz animáció mint az utóbbi fejezetek. Kicsit haladhatna már történet.

Nem mint, ha bajom lenne velük. Így könnyű blogolni egy egy fejezetet.

Tényleg a legjobb még a hangefektek árnyéka is tökéletesen animált:
http://kdanni.files.wordpress.com/2012/ ... _gif03.gif
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mikor lesz Ichigoból magical girl is?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kdanni írta:Nem mint, ha bajom lenne velük. Így könnyű blogolni egy egy fejezetet.
Valahol ciki, hogy ennek a mangának jobb az animációja, mint sok shounen animének. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Tegnap előtt megint próbáltam valami jó shoujo mangát találni (azt hiszem ez egy örök harc lesz köztem, és az ipar között), és mivel csúfos kudarcot vallottam, gondoltam előveszek valami olyasmit, amit ismerek, és jó.
Érett már az Immortal Rain (lánykori nevén Meteor Methuselah) újraolvasása. Havi, vagy negyedéves manga volt, mindenesetre ünnepnapnak számított, ha kijött egy rész.
A sztorit olvassátok el itt, meg görgessetek le a zöld csíkig, és igen, megérdemli. Én csak annyit fogok mondani, hogy ez az egyik legjobb manga, amit valaha olvastam. Úgy is ütött, hogy másodjára tettem. Nem hiszem, hogy láttam másik shoujot belezéssel, de ami azt illeti, ennyi sírással sem. Viszont ez teljesen érthető, mert a történet kegyetlen minden fontos karakterrel, és amikor azt mondom, kegyetlen, azt így értem: OMFG KEGYETLEN!
A manga minössze 11 kötet, a főszereplőknek nem tart túl hosszú ideig eljutni egy csókig (mégiscsak shoujo). Szerelem, akció, humor, dráma, kaland, tragédia, happy end, mind Ozaki Kaori gyönyörű mangájában.
Olvassátok el! Tényleg! Szem nem marad szárazon. Az enyém legalább is nem maradt...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Claymore anime megnézve, tetszett, szóval rávetődtem a mangára is. :vigyor:
A rajzolatát szoknom kell, ennek ellenére nagyon tetszik. Ahogy magamat ismerem, valószínűleg pár nap alatt be fogom érni a legújabb fejezetig.
Kép
Avatar
balaaz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009.01.02. 13:57
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: balaaz »

Tezuka Phoenix-ét olvastam az angol kiadású 2. kötettől az 5.-ig (1. folyamatban). Részben olyan zseniális és kedvencszerű, mint számítottam rá, részben kijönnek a szokásos Tezukás gyengeségei. A vásárlós topicban mindenesetre van vele kapcsolatos kérdésem/kérésem.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mostanság kicsit félretettem a Claymore-t, mégse daráltam le a fejezeteket, már csak azért sem, mert Jakker gyűjti nyomtatott formában, szóval úgyis elolvashatom.

Helyette bepróbálkoztam a Berserk mangával és a 17. kötetnél leragadtam. ^^" Áldom a tv-s cenzúrabizottságot, Miura nagyon elszállt ezzel a seinenes "vérszexerőszak" témával. Ezt a Lost Children arc-ot ráadásul még kicsit unalmasnak is találom: Guts mérgesen néz, utána darál, Puck pedig előtte/közben/utána hülyéskedik. Nem hiszem, hogy akkora fanja leszek a mangának, maradok az animénél.

Egy hírnek köszönhetően viszont rácuppantam egy újabb shounen mangára, és nem bántam meg. Az Alive - The Final Evolution ilyen tipikus világvége témájú cucc, különleges képességű szereplőkkel megbolondítva. Furcsa, hogy a mangaka másik művéből indul anime a téli szezonban, holott ennek már vége van. (Ha egyszer rájönnék, hogy a stúdiók mi alapján választanak alapanyagot...) A történetvezetés lassú, bármennyire is adott a téma, itt nem azon van a hangsúly, hogy fejezetenként élet-halál harcot vívjanak a szereplők. A karakterek jól kidolgozottak, néhányan teljesen egyértelműen oldalt választanak, azonban némelyikükről nem lehet megmondani, mi is a szándéka. Még csak a történet felénél tartok, itt kezdett el kicsit beindulni a cselekmény, szóval kíváncsi vagyok, hogy még mit tudnak ebből kihozni 10+ köteten át. Néha megjelennek az idióta poénok (ha a főhősünknek ellátják a baját, akkor nagy puklik jelennek meg a fején), egy kis bugyivillantás is befigyel, de ezeket bőven el tudom nézni, mert rettentően hangulatos az egész. Az külön plusz pont, hogy a gyerek és a riporter nem idegesítő, ezen eléggé meglepődtem. Az egyik ellenség viselkedése viszont kicsit piszkálja a csőrömet, de legalább bűntudat nélkül tudom utálni. Animét belőle, de sürgősen!
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Már megint én. ^^" Úgy tűnik a november az ilyen mangás hónap lett nálam.

Parasyte

Nemrég olvastam a hírt arról, hogy zöld utat kapott az anime verzió ebből a mangából. Sokan meghökkenve álltak a dolog előtt, főleg azért, mert ez sincs híján a véres jeleneteknek. Bár nem vagyok túl nagy gore rajongó, sőt igazából az már régen rosszat jelent nálam, ha valami csak ezzel akarja eladni magát. Valamilyen belső hangnak köszönhetően azonban mégis beleolvastam, hiszen az alap sztori megtetszett. Túl eredetinek sem mondanám, mert elég ha csak egy filmcímet írok, máris kitalálható az egész manga lényege. Ez cím nem más, mint A dolog. (Bevallom, azt a filmet a mai napig nem tudtam megnézni, elég volt belőle egy ajánló, hogy elmenjen tőle a kedvem.) Ettől a mangától is pont azért féltem, mert azt hittem, hogy csak hentelés lesz az egészben. Szerencsére nagyot tévedtem és egyáltalán nem bánom, hogy elolvastam.
Természetesen a gore jelen van benne, mégiscsak olyan idegen lényekről van szó, amelyek átveszik az ember agya fölötti irányítást, hogy aztán az alanyból emberevő szörnyeteg válhasson. A lényeg azonban nem ezen van, ha összehasonlítom mondjuk a Gantz vagy Berserk mangával, akkor már nem is tűnik annyira véresnek. Ráadásul az iskolai közeg egyáltalán nem jelenti azt, hogy hülyeségekkel pakolták tele az egészet. A főszereplő ugyan egy 16 éves srác, mégse érzem azt, hogy ettől rosszabb lenne a manga. Shinichi (arra nem jöttem rá, hogy miért lett némelyik fanfordításban Shinji a neve) is majdnem az áldozata lesz egy ilyen parazitának, de szerencsére gyorsan cselekszik, így az idegen lény az agya helyett csak a jobb kezén veszi át az irányítást. Innen kezdődnek a kalandok, amiket Shinichi és Migi (a parazita találja ki magának ezt a nevet, a jobb kéz miatt ^^) közösen élnek át. Egyre nagyobb zűrökbe keverednek, de közben szép lassan megtanulnak együtt élni. A poénok sem hiányozhatnak a történetből, ezek azonban általában Shinichi és Migi éltérő személyiségéből, fajából erednek. Egyébként Migi sem egy átlagos parazita, hiszen a kíváncsiság és a túlélés vezérli, nem pedig az emberek kiirtása. Az külön tetszett, ahogy a mangaka ábrázolta Shinichi jellemének változását, bár erről többet nem igazán szeretnék lelőni, hátha valaki még nem olvasta és kedvet kapott hozzá. Szerelmi szálat is raktak bele, azonban ez sem a nyálas fajta, sokkal inkább emberi.
Egyébként maga a manga nem olyan vészesen hosszú, 10 kötetből áll és szépen le lett zárva. Nekem két nap elég volt, hogy elolvassam, szerintem nehéz "letenni". Igaz, nem sok seinen mangát olvastam, viszont ha valaki ilyen témában fog ajánlást kérni, tuti ez lesz az első, amit megemlítek. Nekem jobban tetszett, mint a Gantz és a Berserk (eddig elolvasott fejezetei).

Értékelés: 9.5/10

Az animét pedig már nagyon várom belőle, remélem, hogy ezzel nem bánnak el úgy, mint a Pupa-val. (Lécci, lécci, lécci, Sawano Hiroyuki legyen az anime zeneszerzője!)
Kép
Avatar
Umaitachi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.31. 21:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajon hol...
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Umaitachi »

Én egy elcsépelt műfajjal indítok most. Beértem a Beelzebub mangát, miután lenyomtam az animét. Jellemző rám, de élvezem az ilyen shounen, neverending cuccokat. Ez meg ráadásul sokkal poénosabb is. (Magyarán végigröhögtem, és ez sokat számít nálam.)
Plusz ezek legalább heti szintűek. A többi manga amit olvasok, elég random módon jelenik meg. Például a Monster Musume no Iru Nichijou vagy az Iinazuke Kyoutei.
Lehet keresnem kéne megint egy mangát, ami hosszan leköt.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Bleach ongoing

Tömören: mikor lesz már vééééégeeeee? T_T

Umatitachi Belzebub animét abbahagytam a fillerektől kezdve, végig filler megy vagy valahonnét beéri a mangát?

Kérdés: olvas innen valaki HOTD mangát?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Van egy rossz hírem. A Beelzebu mangának ezen a héten, vagy a jövő héten fog kijönni az utolsó fejezete. :(
A Beelzebub mindig is pörgős volt, de a vége nagyon összecsapott lett. (Mint minden JUMP sorozat befejezés.) Mindegy azért összességében vicces volt, bőven megérte olvasni. (Én a legelső fejezettől kezdve olvastam heti rendszerességgel.)

Never ending shounen sorozatnak tudom ajánlani a "Nanatsu no Taizai"-t. Most tart a 64. fejezetnél, szóval neverending sorozatnak még fiatal. Jó kis fantasy sorozat, középkori témával. Ha másban nagyon nem is de a pörgősségében és a harcok gyors lerendezésében a Beelzebubra is hasonlít. Vanak benne ugyanúgy humoros elemek, de kicsit más a humora.
Ja, és heti rendszerességben megjelenik, jó minőségben. A Crunchyroll ezt is felvette a manga kínálata közé, akár még legálisan is lehet követni.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Umaitachi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.31. 21:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajon hol...
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Umaitachi »

Ayla: Beéri a mangát, de ott aztán megint eltér tőle. Fake anime end, ugyebár.

Kdanni: Hát ennek nem örülök. Végre találtam egy nekem tetsző mangát, amit 2 nap alatt beértem (két fejezettel ezelőtt), erre vége? ::argh::
Viszont a héten tuti nem, most olvastam az új fejezetet.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ok, még egy héttel tovább is húzta. Képesek voltak az indulásának 5. évfordulóján befejezni.
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... -on-monday
Lesz valami spin-off sorozata. De sok reményt nem fűznék hozzá.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Umaitachi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.31. 21:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajon hol...
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Umaitachi »

Kdanni írta:Ok, még egy héttel tovább is húzta. Képesek voltak az indulásának 5. évfordulóján befejezni.
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... -on-monday
Lesz valami spin-off sorozata. De sok reményt nem fűznék hozzá.
Na igen, sajna vége. De legalább nem húzta el annyira, hogy rétestészta legyen belőle. Vagy fehérítő aka. Bleach. xD
De ettől eltekintve, egy nagyon jó manga, ami képes volt végig szórakoztatni. Ez nagy szó, ezért is sajnálom. Nem mostanában találok még egy művet, amitől lefordulok a széktől a röhögéstől.

Más: Most olvastam el, ill. hoztam be magam az aktuális fejezetig egy másik mangából. Terra Formars, egy elég érdekes mű. Általában nem szeretem ezt a műfajt, de ez megfogott az egyediségével és bizarrságával. Kíváncsi vagyok, a végén mit hoznak ki belőle.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ez a Beelzebub amúgy milyen cucc? Mert csak annyit tudok róla, hogy van benne egy fekete hajú srác és egy kisgyerek, akinek golyó van a szájában, illetve anyaszült meztelen. :D
Ennek a Terra Formars-nak elolvastam az ismertetőjét és a humanoid csótányok elég meredeken hangzanak. :dirr:

Én most a Natsume Yuujinchou-t kezdtem el olvasni és már 3 kötettel végeztem. Az animének csak az első évadát láttam, de tervezem folytatni. A manga szerintem szuper, bár nem vagyok oda a shoujo-ért, inkább más kategóriák háza táján szoktam szétnézni, már amennyi mangát olvasok. ^^" Igazából már értem, hogy miért olyan népszerű, egyrészt a különálló történetek miatt nem feltétlenül kell ismerni az előtte történt eseményeket. Persze azért van valami fő szál, de ez eléggé jelentéktelen. Aztán ez olyan tipikusan lelkizős manga, amin lehet sírdogálni, ha éppen olyan hangulatban kap el. Azért szerintem fiúk is bátran próbálkozhatnak vele, mert poénok és akciók is előfordulnak benne. Egyébként mintha a manga jobban át tudná adni Natsume lelkivilágát, de az is lehet, hogy olvasva másképp jön le az egész. Nem tudom, hogy fogom-e folytatni, előbb inkább meg kéne néznem az anime többi évadát, mert fordítva sosem szokott jól elsülni a dolog, legalább is nálam.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem rosszmájúskodásból, de csodálom, hogy ketten is ennyire szomorkodtok a Beelzebub vége miatt, mert én mind az animébe, mind a mangába belenéztem, de nem tűnt úgy, hogy annyira kiemelkedne a szokásos Jump-os átlagshounenek közül. ^^"

Viszont a Terra Formars-t jó, hogy felhoztátok, mert az utóbbi idők egyik legnagyobb csalódása volt számomra. :dirr: Emlékeztek, amikor a Shingeki elején attól tartottam, hogy "baromi jó az alapkezdés, csak nehogy óriás-darába fulladjon végül az egész"? Na, a Terránál ez megtörtént. :dirr: Nekem tetszett ez a "humanoid csótányok" alapkoncepció (még úgy is, hogy tényleg elég meredek XD), azzal meg végképp levettek a lábamról, hogy végre nem az a válasz a rovaremberekre, hogy "lemegyünk, aztán lövünk", hanem válaszreakcióul az emberek is elkezdtek genetikailag módosított rovar-embereket kifejleszteni, akik 1-1 rovar különleges képességét (erősebb páncél, hihetetlen gyorsaság, stb.) kapták meg és így kell harcolniuk a csótányemberek ellen. Ha figyelembe vesszük, hogy hányféle rovar van, hányféle különböző képességgel (és ha valaki még a fanboyuk is, mint én... XD), akkor nem kell mondanom, hogy milyen kreatív harcokat ki lehetett volna hozni ebből a mangából. Ehelyett a mangaka agyonvágta az egészet azzal, hogy csinált egy szokásos "buta seinent", ahol ugyan időnként meg-megvillan valamilyen speckó képesség, de az egész manga kimerül abban, hogy "megyünk-harcolunk-menekülünk", meg esetenként valaki jó látványos és véres halált hal. Gratulálok, "elvesztegetett lehetőségek első díját" nyerné meg nálam a pasas. :dirr: Nem azért, hogy megint a Shingekire hivatkozzak, de abban több titán-biológia volt, mint ebben a cuccban, pedig azok kitalált fantasy lények... XD Szal itt is inkább ezt a szálat kellett volna erősíteni, mellé valami normális történetet rakni és akkor érteném, miért lett olyan felkapott, hogy múltkor is valami TOP 10-es listán láttam a mangát. Ráadásul egy idő után mintha a harcok is szétbarmolódnának, az elején még mindenki rovar-harcos, de pár kötet múlva már jön az elektromos angolna-pasas, aki villámokat szór, meg hasonlók... Szóval én tényleg nagyon akartam szeretni ezt a mangát, de ennél jobban meg kellett volna erőltetnie magát a mangakának, pedig az ötlet közel zseniális (lenne...).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2014.02.22. 21:36-kor.
Kép
Avatar
Umaitachi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.31. 21:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajon hol...
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Umaitachi »

Rui-chan írta:Ez a Beelzebub amúgy milyen cucc? Mert csak annyit tudok róla, hogy van benne egy fekete hajú srác és egy kisgyerek, akinek golyó van a szájában, illetve anyaszült meztelen. :D
Az alapsztori annyi, hogy van egy suli, tele huligánokkal. Az erős visz mindent, az erős a főnök. Ez a szabály ott. Oda jár a főszereplőnk, aki alapból egy "lezúzok mindenkit, mert ilyen a kedvem és zavarnak" típus.
Aztán megjelenik a Démonkirály fia, és a dajkája, akik egy velejéig gonosz, kegyetlen embert keresnek, mert csak az alkalmas felnevelni a babát. Főszereplőnk pedig épp ebbe a kategóriába esik bele. A baba rámászik és le már nem veheti, mert agyonvágja az elektromosság, amit a baba generál, így rajtamarad.
De le akarja passzolni, így mindig erősebb és erősebb ellenfeleket keres, hátha legyőzik, és így rátukmálhatja a kölyköt. De nincs szerencséje, mindig ő az erősebb. xD
Nagyjából ennyi a sztori, de ezt telenyomják iszonyat sok poénnal, egészen a végéig.
Titkos írta:Nem rosszmájúskodásból, de csodálom, hogy ketten is ennyire szomorkodtok a Beelzebub vége miatt, mert én mind az animébe, mind a mangába belenéztem, de nem tűnt úgy, hogy annyira kiemelkedne a szokásos Jump-os átlagshounenek közül. ^^"
Azért tetszik, mert a többi shounennel ellentétben, nem tudja komolyan venni magát. Fricskát mutat a műfajnak, vagy mondjuk inkább úgy, hogy elparodizálja azt.

A Terra Formars meg... hát valóban érdekesnek indult, és tényleg többet ki lehetne hozni belőle. De már elkezdtem és még így is érdekesnek tartom, hogy nem hoz ki a mangaka belőle mindent amit lehetne.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

"Milyen mangát olvasol mostanában?"

Márciustól ezt! :D Remélem maradnak az első sorozat szatirikus/polgárpukkasztó stílusánál és akkor nem lesz baj. :D
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

The Gamer

Koreai manhwa, amiben a főhős egy nap arra ébred, hogy az egész élete egy RPG játékká változott. Látja mások felett a rangot és a szintjüket, a hétköznapi feladatokat questekként kapja meg, amiért XP jár és ténylegesen fejlődik velük, aszerint hogy melyik tulajdonságára költi. Elő tudja húzni az Inventoryt, de még a menüt is!
És mint kiderül, a világban vannak természetfeletti képességekkel rendelkező egyének/klánok, így szüksége is van az XP-re, ha életben szeretne maradni.
A rajzolása nagyon szép és részletes, a humor pedig fergeteges, különösen ahogy a n00bok reagálnak a srác által a való életben is használt RPG-s megoldásokra :lol:

RPG-játékosoknak kötelező olvasmány :thumb:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:"Milyen mangát olvasol mostanában?"

Márciustól ezt! :D Remélem maradnak az első sorozat szatirikus/polgárpukkasztó stílusánál és akkor nem lesz baj. :D
Na most valami végre ösztönözni fog, hogy a sorozat mangáját is elolvassam.
Titkos írta:Nem rosszmájúskodásból, de csodálom, hogy ketten is ennyire szomorkodtok a Beelzebub vége miatt
Nem szomorkodom. A történet, és a poénok nem voltak annyira nagy számok, a hangulata volt, olyan, ami hiányozni fog, és hagy maga mögött egy kis űrt. És inkább szentimentális vagyok, mégis csak az első fejezettől olvastam 5 éven keresztül.

Amúgy a manga, amit tulajdonképpen a helyére raktak, Stealth Symphony még érdekesebbnek is tűnik. A Baccano!-Durarara!!! írója felelős a történetét, a rajzért meg Amano Youichi.
Narita Ryougo-hoz méltóan kapunk egy nagy adag karaktert a képünkbe rögtön az elején, amit én szeretek. (Csak egy Amano Youichi által rajzolt korábbi manga is pont emiatt bukott meg a Jumpban.)
Még lehet belőle akármi, a kötelező Jump kliséket jól rá erőszakolták Naritára, de remélem később sikerül pár csavart vinnie, a sztoriba.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése