Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Kine-san-no-1-ri-de-Cinema 8.1?.../10

(Tudom, hogy utálnom kellene, hogy manipulálnak a csinos szemüveges anime/RPG/internet/[kívánt aláhúzandó] lányokkal.
Mert ugye ez régi trükk, hogy a sperglord személyiséget belerakják egy cuki vagy nagymellű testbe, és aztán eladják az otakuknak, lásd Konata satöbbi, régi trükk.
(Ezzel nem a lányokat akarom megsérteni természetesen, pláne nem azt sugallni, hogy ne létezne, amikor magam is sok otaku hölgyet ismerek. :D
Csak néha pl. az említett Konata esetében nagyon kilóg a lóláb, hogy hamis kreálmánnyal állunk szemben.)

De kb. egy fejezet után eldöntöttem, hogy csak azért sem fogom utálni és elfogadom a főhőst valósnak. :D)

Az is segít, hogy a hős rajongása tárgya (mozifilmek) azért nem annyira niché téma, mint - véletlenszerű példával - mondjuk az eroge játékok.

...
Szóval adott ez a mi hősünk, egy középkorú(?) hölgy, magas vállalati pozíció satöbbi, szabadidejében pedig totál kocka az amerikai mozifilmekre.
Az ízlése abszolót nemzetközi, minden kitárgyalt film rögtön érzelmes húrokat pendít meg minden magyar olvasóban is, tuti. :D

Minden fejezet valamilyen ilyen filmhez való viszonyát írja le:
hogyan próbálja hősiesen elkerülni az új star Wars-trilógia spoilereket;
hogyan próbálja feldolgozni, hogy gyerekként egy osztálytársával se tudta megosztani anno a Vissza A Jövőbe rajongását;
hogyan próbálja rávenni a kuudere szobatársát, hogy nézze meg vele a Bad Boys II-t...
vagy ahogy kiakad, amikor az összes sznob internetes kritikus lehúzza az ő kedvelt sorozatát xD

Egyszerűen csak #relatable (együttérzést kiváltó) az összes sztori, na :D
És emiatt végtelenül szórakoztató.

Ha érzem is, hogy pont erre játszik a manga, nem érdekel. :D
Talán pont ez a tiszta művészet, amikor valami annyira jó és hiteles, hogy már nem érdekel, hogy tudod, hogy manipulálnak...
[->beszélek itt hülyeségeket :p]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2017.07.21. 16:32-kor.
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: matta »

Vree írta: 2017.07.13. 11:08 Egyszerűen csak #relatable (együttérzést kiváltó) az összes sztori, na :D
És emiatt végtelenül szórakoztató.
Ezzel teljesen egyet értek. A lelkes beszámolódnak igazán nem lehetett ellenállni és én is beleolvastam (bár még csak 2 fejezetet), egyelőre nagyon tetszik :).

Otoyomegatari
Először az fogott meg benne, hogy gyönyörűen van rajzolva. Főként a képiségen van a hangúly, sokszor "csendes", megnyugtató. A 19. században játszódik, Közép-Ázsiában és az ott élők hétköznapjait mutatja be. A kezdetben megismert szereplők külön történetszálon mozognak, így különböző tájegységek szokásait ismerjük meg. A szerkezet elég laza, időzünk egy kérdéskörnél, majd "továb vándorlunk". Az viszont nagyon tetszik, hogy az egyes szálak között van kölcsönhatás és érezhető, hogy gobálisan egységes közegben játszódik. Váltakozik az eseménytelenség ("hétköznapok") és a pörgősebb konfliktusok.
Nem az a fajta manga, amit egyben darál be az ember. A központban eddig a nők/lányok házasításának kérdésköre van, ez eddig visszatérő motívum. Emelett szép hímzésekben/fafaragásokban lehet gyönyörködni. Közben pedig nyomon követjük "néprajztudósunkat" és helyi vezetőjét, akiknek meglehetősen eseménydús az útjuk Ankarába.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Shinmai-Fukei-Kiruko-san / Kaette-Kita-Shinmai-Fukei-Kiruko-san - semmi túl új de az mind rendben van(7.1?)/10

Aranyos/vicces manga a naív elit zsoldos/bérgyilkos múltú rendőrlányról, akinek a civil életbe visszailleszkedését akadályozza, hogy minden feladatra reflexből háborús módszerekkel reagál.

(A Full Metal Panic Szoszkéjéhez hasonló karakter, csak plusz dojikko moe appeallal.)

Kép
-> a karakterdizájn egyesíti a "buta szőke" (lásd a szempillát) (ööö mondjuk a haj a képen pont hogy zöld, de fekete-fehérben 100as világosnak látszik xD) "kúl gyors kezű gyilkos" (lásd fegyverek) "bandage babe" (tessék nézni a szemfedőt) "uniformis" "yandere" (nézd a bal szem több karikás dizájnját) elemeket.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2018.03.22. 14:43-kor.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Sheriff Evans' Lies 8.9/10

Elmore Evans a sztoikus, kérges szívű pisztolyhős mintapéldánya, a rend kérlelhetetlen őre, így ismeri őt a vadnyugat népe közel s távol.
Bár sok nő epedezik utána, mindnek el kell fogadnia, hogy a hős seriff csak a hivatásának él, egyetlen szerelme a jelvénye és a pisztolya.

...Ááá dehogy, Evans örök vesztes a szerelemben, aki csak azért állt seriffnek, hogy imponáljon vele a csajoknak. ;)
A legmélyebb frusztrációt éli át, hogy a kiszemeltjei örökösen megadják magukat a sorsnak, hogy úgysem érdeklik őt, kénytelen-kelletlen végbevitt hőstettei, amiket rendszerint a különböző hölgyek után futva hajt végre (akik között vannak bűnözők, rivális fejvadászok, felszolgálók, riporterek - seriffünk minden esélyt megragad) csak mind a "magányos hős" legendáját gazdagítják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2018.03.22. 14:44-kor.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Solanin

Egy két kötetes, 28 fejezetes manga mindarról, ami az élet (vagy legalábbis annak egy kicsiny szelete). Semmi extravagancia, semmiféle idealizált dilemmák vagy elnagyolások. "Simán" csak egy rövid történet pár húszonéves fiatal felnőtt főszereplésével, akik megtapasztalják az élet napos és árnyoldalát egyaránt, de mert ez egy Inio Asano manga, ezért nem lesz meglepő, ha azt mondom, inkább az utóbbi fog jobban dominálni.
Nagyon nagy hátránya a rövidsége: hiába éljük már az első pár fejezet után teljesen bele magunkat és rezonálunk egy húron a szereplőkkel (vagy kedveljük meg őket), egyszerűen adta volna magát a kicsit hosszasabb kiszerelés, emiatt néhány döntés és változás kicsit gyorsan hat, túl hirtelen következik be az, amihez kellett volna még idő. A befejezés mondjuk így is nagyon rendben van, bár olvastam véleményeket, akik szerint ez túlságosan levegőben lógós, meg nem elég kerek. Nekik - gondolatban - javasoltam egy újraolvasást vagy nagyobb odafigyelést - pont a végével jön át a manga overall üzenete úgy igazán.

Szal jah, kevés kellett volna, hogy felérjen a PunPun zsenialitásához, igaz, ebben azért nincsenek pszichiátriai esetek, meg lelki sérült, idegroncs karakterek, de a maguk módján szenvedtek azért ők is, bár a pozitívabb üzenet végül most valahogy jobban esett. Ja, és a főhősnő (Meiko) külön nagyon, NAGYON szerethető karakter, már csak miatta is szívesen olvastam volna tovább.

8/10
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Maou jou de Oyasumi lightos oké/10

Kép

A királykisasszonyt elrabolja a sárkány sötét nagyúr démon lord, aki rövid idő alatt meg is békél a helyzetével, csak a kastélyban uralkodó körülmények és a komfort alacsony szintje az, ami fölött nem tud napirendre térni. Az elrablás az egy dolog, de azt egy hercegnő nem köteles eltűrni, hogy puha párna nélkül kelljen aludnia vagy hogy az ágyban egy normális rezgésfunkció se legyen beépítve. Önérzetes királyi sarj ilyen helyzetben nem hagyja magát, és nekiáll inkább a saját kézimunkaszakértelmével ellátni magát a szükséges használati tárgyakkal. Alapanyagnak megteszi az, amit az őt (elvileg) őrző szörnyektől el tud venni, akár barter vagy kérés, de leginkább lopás és erőszak útján...
Miután a legközelebbi szörnyek így hamar felélésre kerülnek, természetesen muszáj kidolgozni arra is módszert, hogy elhagyhassa a celláját, ha a vár távolabbi részébe kell mennie alapanyagért. Rövidesen már az egész kastély rettegi őt, csak azt nem értik, miért tér vissza minden szökés után (egyre magasabb luxuskörülményekkel bíró) cellájába.

Egy újabb fantasy(/mese)-paródia, de aranyos.
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: matta »

Limited Lovers

Romantikus iskoláslány történet.
Adott egy kvázi végtelenül gazdag, de egyedül élő gimis lány és adott, hogy egy baleset következményeként tolószékbe kényszerül.
Nem túl hosszú mű, lényegében minden a főhős szemszögéből van bemutatva, a többiekből maximum annyit látunk, amennyit ő érintkezik velük (csak néhány kivétel van), más nem is nagyon fért volna ebbe bele.
Szép, összeszedett manga.
Vannak benne tipikusan "meseszerű" elemek, mégiscsak egy shoujo-ról van szó (például ezt a gimisként egyedül lakást én mindig nehezen emésztettem meg, vagy eleve az az alapfelállás, hogy napi 2 óráért cserébe megvásárolja neki a házát - bármit is jelentsen most ez), emellett viszont sok dolog meglepően valósághűre, hihetőre sikeredett, ilyenkor sugárzik belőle az őszinteség. Ezalatt arra gondolok, hogy a problémák nincsenek "túldarkosítva", nincsenek felesleges nyavajgások (általában), de egy-egy élethelyzetben még így is ütősre sikeredtek.

Összességében motiváló, életszerető szemléletet közvetít. Nem akarja az osztálytársakat feleslegesen "direkt köcsög" közösségnek beállítani (hogy most akkor tolószékes, gyerünk sajnáljuk le egyöntetűleg). Nem akar arra egyszerűsödni, hogy "engemmindenki bánt, senkinemértmeg". Nem hiteget egyszerű lehetőségekkel, de arra akar nevelni, hogy van értelme a küzdésnek, a görcsösködésnek meg nincs.

Eddig nem nagyon találkoztam "handicapped" témakörű mangákkal/animékkel, így nem nagyon van összehasonlítási alapom, de ebből a szempontból nagyon jónak értékelném. Teljesen jól befogadható.

Negatívumok


Nem tudom, hogy a rövidség-e az oka, de a másik főszereplő tekintetében nem ilyen rózsás a helyzet. Nekem nagyon sablonosnak tűntek a motiváció, több törődést igényelt volna a dokikánk (Okita-sensei). Csupa olyan dolog volt összedobálva, amit valahol már láttam. És nem az a baj, hogy voltmárilyenanapalatt, hanem az, hogy nem igazán áll össze egy konzisztens karakterré. Sok motívum (jelzésértékűen) visszaköszön a Monsterből (tehetséges ifjú orvos, neves kórházban...) megfűszerezve egy kis bosszúvággyal (egy picit Hapi Mari-ra hajazva), ami nem igazán illik hozzá.

Még valaki aki hiányolta a törődést, Okita jegyese. Nagyon szélsőséges, problémás és egyszerűen nem értem, hogy miért.

Végszó


Az utolsó 2-3 fejezet viszont egészen zseniális, én legalábbis erős váltásnak éltem meg. Ez az a rész, ahol kilép a shoujo keretekből és egy kicsit komolyabb hangvételű lesz. Érik egy kicsit Okita is és úgy általában a kapcsolatuk is. Nagyon kellett ez a lezárás és nem igazán panaszkodhatok, még úgy sem, hogy a végkifejlet egy részével én egyáltalán nem értek egyet.

A pontozás nem igazán az én asztalom, mostanában úgy gondolom, hogy az egyéni 10-es skálák nem feltétlenül kompatibilisek (magamból kiindulva max "szobjektívek"). Mégis próbálok valami értelmezhetőt mondani, valahol 7-9 körülre tenném.
(Még friss az élmény és abszolút rajongás tárgya).
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Junchi írta: 2016.12.11. 09:38 Na, ha már mindenki mangázik, én is elővettem az egyik régóta kiszemelt áldozatot, a Karakai Jouzu no Takagi-sant.
[... ]
...A 31. fejezetet külön kiemelném.
Karakai Jouzu no Moto Takagi-san
Itt van a folytatás. : )
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Lám, erről nem is tudtam. Elolvassuk. :D (Amúgy is szeretném, ha a Takagi-san az a manga lenne, amit a nyugdíjas otthonban is tudnék majd olvasni, úgyhogy jó egészséget a szerzőnek!)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

(Nem találtam jobb topicot hozzá, bocs...)
Január végén visszatér a Hunter x Hunter manga. Gondolom megint csak egy kötetnyi új fejezetet kapunk, de legalább szépen lassan halad a történet.

(...és hogy ne csak offoljak:)
Az eddig remekül teljesítő anime hatására behoztam a Houseki no Kuni manga lemaradásomat, és ezzel a lendülettel fel is vettem a tragikus drágaköveket a kedvenceim közé. Valahol a tetőpont környékén járhat a történet, innen már elkerülhetetlennek látszik a főszereplő bukása. Bátran ajánlom a mangát és az animét is mindenkinek. :)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Gunnm (alias Battle Angel Alita, de nekem az agyam automatán átkonvertálta Alita nevét Gallyra, meg a többi, amcsik által szült szarságot is.)

A cyberpunk mindig is az a műfaj volt, amire nem mondanám kapásból, hogy ne lenne szimpatikus vagy stuff, de a japánok által kreált prominens üdvöskéi közül valahogy egyik sem talált úgy igazán be, kivéve a Laint, meg a Dennou Coilt. Jelentem viszont, a Gunnm manga elolvasása után került egy harmadik kellemes kivétel is a kalapba.

Számos erényét tudnám kapásból megnevezni ennek a remek képregénynek, de vitán felül a leginkább az jött be, ahogy sikeresen egybetudott olvasztani egy rakat témát, sémát és al-műfajt. Nem zsugoriskodott a mangaka, egyszerűen bedobott mindent, ami a 90-es évek legelején akár csak kicsit is ott tombolt a filmes/sztorimesélős/popkultúrás köztudatban, ÉS mindezt tette úgy, hogy ezek nemhogy nem gyengítették egymást, hanem épphogy erősítették, kiegészítették egymás hatását. Erre a bravúrra egyébként (szerintem) nagyon kevés író/alkotó képes, ellenben viszont remek lehetőség a profik és az amatőrök differenciálására. A Gunnm mangakája képes volt rá: Alkotott egy terebélyes, komplex ellen-utópiát, írt hozzá egy ütős sztorit, adott bele egy többdimenziós cyborg kis csajt (Gally >>>> Motoko, csak úgy mellékesen), megszórta egy csipet mondanivalóval, nem fukarkodott az akcióval, a vérgőzös hatásvadászattal, az áltudományos, de sokszor nagyon is helytálló magyarázatokkal (Desty Nova; foglalkozása helyi őrült tudós és ügyeletes zseléfaló, legnagyobb ellensége az égi világ, illetve a Termodinamika II. főtétele), némi harcművészettel, és hogy ne legyen teljesen OMGSRSBSNS, hozzátolt egy kis humort is. Ez pedig egy olyan massza, amit ha szétszedünk, és az alkotókból újat építünk, három másik mangát kitudunk belőle hozni. A Gunnm viszont hozza ezt a hármat egyszerre, egyszemélyben.

Továbbmegyek: A Gunnm nem csak ezekben a komponensekben hozta a maximumot, hanem ügyesen kerülte ki az összes potenciális csapdát és buktatót, amik ott figyeltek az útjában. Nem érzetem egyszer sem, hogy olcsó plot device-okkal akarna elérni bármit, vagy red herringeket dobálna be, hogy leplezze a sztori nyomvonalának hiányát. Nem rágott direkte mindent az ember szájába (maradt is egy-két kérdés a végére), de nem is csinálta azt, ami napjaink animéiben/mangáiban vissza-visszatérő kapitális hiba: mikor magyarázni kell a kényesebb plot pointokat, rendszerint a takaró alá rejtőzünk, és inkább annyiban hagyjuk az egészet. Nem, a Gunnm teljes koncepciója megvolt a mangaka fejében. Felesleges vargabetűk vagy oda nem illő részletek nélkül éri el a maga hatását. A bűn és nyomor melegágyaként szolgáló Roncstelep, ami szépen-lassan kiterebélyesedik a külterületekre, majd a misztikusnak és megfoghatatlannak, valamint a remény hajtóerejének tartott Tipharesre, az égi utópiára, ahol "minden álom és kívánság beteljesedhet".
Közben a fájóan naiv kis Gallynak rá kell döbbennie, hogy a világ nem egészen az a hely, aminek gondolta, távolról sem fehér és fekete, mert itt még a legnagyobb mocskok sem ok nélkül teszik azt, amit. Ehhez aztán felmutatták még az akkoriban nagyon divatos amnézia kártyát is, ami lehetőséget teremt majd arra, hogy Gally céljai és ambíciói is változzanak, átértékelődjenek, illetve hatással lesznek rá mások is - ki jobb (Yuugo, Ido, Four, Jashugan, Kaos), ki kevésbé jótékony (Nova, Zapan, Makaku) módon.

A célok elérését viszont nem adják ingyen, rengeteg áldozatot kell hozni menet közben, ha pedig túl sokat tartanál meg az emberségedből, úgy garantáltan holtként végzed a Roncstelep legmocskabb zegzugában. Talán a gerinced vagy a többi testrészed érni fog valamennyit a fekete piacon, de az emberi élet ebben a mangában valami példátlanul keveset kóstál. Az előrehaladáshoz viszont tettekre van szükség, harcművészeti fogásokra, módosított testekre, később pedig a nagyobb kaliber lesz igazán előny, de nem szükségszerűen a teljes győzelem záloga.

A "hibátlan" titulustól persze ez a manga is messze van, példának okáért a rajzstílust és a nyugatias panelkezelést erősen szokni kell (bár a végére el sem tud hozzá mást képzelni az ember), a tempó pedig túlságosan felgyorsul az utolsó harmadban, mikor is az addig konzisztens világépítés valahogy túlságosan is kiterebélyesedik, egy-két felmerülő kérdésre pedig kissé csalódást keltő választ kaptam végül, ámbár az elsőre kissé furcsának tűnő, de amúgy nagyon is logikus és hatásos befejezés kárpótolt érte.

Szóval jah, a Gunnm képes volt arra, amire eddig csak kevés cyberpunk a szememben: kiválóan eltalálta az arányokat, nem vette véresen komolyra és pincemélyre a figurát, mégis megmaradt egy nagyon is értékes, mondanivalóban gazdag és szórakoztató stuffnak, kedvelhető főhősnővel, cselekménnyel, világgal és élménnyel.

9/10. Surcinak meg kösz az ajánlást. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Junchi írta: 2018.01.05. 17:00 A Gunnm mangakája képes volt rá: Alkotott egy terebélyes, komplex ellen-utópiát, írt hozzá egy ütős sztorit, adott bele egy többdimenziós cyborg kis csajt (Gally >>>> Motoko, csak úgy mellékesen), megszórta egy csipet mondanivalóval, nem fukarkodott az akcióval, a vérgőzös hatásvadászattal, az áltudományos, de sokszor nagyon is helytálló magyarázatokkal (Desty Nova; foglalkozása helyi őrült tudós és ügyeletes zseléfaló, legnagyobb ellensége az égi világ, illetve a Termodinamika II. főtétele), némi harcművészettel, és hogy ne legyen teljesen OMGSRSBSNS, hozzátolt egy kis humort is. Ez pedig egy olyan massza, amit ha szétszedünk, és az alkotókból újat építünk, három másik mangát kitudunk belőle hozni.
Gondolom, hogy arra céloztál, Kuszanagi Motoko a Páncélba zárt szellem kiborg heroinája alakját Masumene Shirow a Battle Angel Alita-ból vette át. Ez nem történhetett meg. GitS-et 1989. májusában jelent meg és tartott egészen 1990. novemberig (most a többi manga irreleváns). A Gunnm pedig pont 1990 novemberében indult el.

Természetesen eltudom képzelni, hogy a két müvész merített ötletet a másiktól.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Nope, egyszerűen csak annyit akartam vele, hogy Gally sokkal, SOKKAL jobb és szerethetőbb karakter, mint Motoko. (Sosem kedveltem utóbbit túlzottan.)
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Fullmetal Alchemist! Egyszer most már végig akarom olvasni! ::hehe::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A Berserk bekebelezése után valami könnyedebbre vágytam, ekkor akadt meg a szemem a Kusuriya no Hitorigoto című történelmi misztikus drámán. Nagyon rákaptam, gyorsan elolvastam a manga lefordított fejezeteit, majd a webnovel elérhető angol fordítását is.
A Kínában játszódó történet főszereplője Maomao, egy kissé különc patikárius lány, akit elrabolnak a császár hatalmas háremébe. Eleinte titkolja, hogy tud írni-olvasni, meg hogy ért a gyógyszerekhez, mert szeretne minél hamarabb és problémamentesebben szabadulni, de egy mérgezéses incidens kapcsán lebukik. Ettől kezdve az alacsony rangú szolgálólányból hirtelen a császár kedvenc ágyasának szobalánya/ételkóstolója lesz, de a növényekkel kapcsolatos tudását és az éles eszét egyre gyakrabban felhasználja a császári hárem "menedzsere", a szépséges eunuch Jinshi is. Ezen a ponton arra számítottam, hogy a folytatásban majd különböző palotai ügyek megoldásában segítkezik Jinshinek Maomao, közben valami kis románc is kibontakozik kettejük között, és ennyi. Ehhez képest elég bonyolulttá vált mostanra a webnovelben a történet. Egyfelől a jelentéktelennek tűnő és eddig összefüggés nélkülinek hitt incidenseket szépen lassan összekapcsolják: egy komoly puccskísérlet bontakozik ki a háttérben, de a főszereplők múltjáról, származásáról is kiderülnek igencsak fontos dolgok.
Maomao nagyon kedvelhető főhősnő. Csak a növények és a gyógyszerek érdeklik, minden másra magasról tesz. Határozott, intelligens, kissé barátságtalan, magabiztos, néha már túl merész. Legszívesebben kimaradna az udvari intrikákból és a hatalmi harcokból, de a kíváncsisága és becsületessége, meg persze az esze miatt egyre több felelősség hárul rá. Noha egy bordélyházban nevelkedett, az ellenkező nem (meg úgy eleve a szerelem) egyelőre hidegen hagyja, ugyanakkor van róla fogalma, hogyan kell a férfiakkal bánni. Jinshi közeledését nem veszi komolyan, vagy inkább nem tudja értelmezni (szegény férfi szépen lassan menthetetlenül belehabarodik a lányba ;-;), bosszantja az eunuch flörtölése. A webnovel spoilerei alapján egy jó darabig nem várható jelentős előrelépés a romantika terén, de azért lassacskán felenged a patikárius lány az angyalarcú "menedzserrel" szemben.
Jinshi tudtommal az egyetlen love interest, bár szegény így sincs könnyű helyzetben. >.< Eleinte csak érdekesnek és hasznosnak találja a főhősnőt, de aztán hamar beleszeret. A háttere és a pozíciója bonyolult. Az arcán ülő tündéri mosoly csak egy álca, védőpajzs, ami nélkülözhetetlen a vállára nehezedő hatalmas felelősség miatt. Szurkolok neki szerelmi téren. :3
Spoilermentesen kb. ennyit tudok írni a műről. A manga egy seinen magazinban fut, a novelből pedig két verzió (webnovel és light novel) is létezik. A két regényformátum között minimális az eltérés, talán a legjelentősebb egy majdnem-rape jelenet lecserélése(?) az ln-ben. A webnovelt fordítják angolra, és noha a fordítás minősége nem épp a legjobb, azért követhetőek az események.
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Mostanság aktívan az Übel Blatt-ot, és az akame ga kill-t olvasom, illetve továbbá még a Noblesse-t, és a SNK mangáját. Nem olyan rég olvastam, hogy a berserk mangája is folytatva lesz, szóval epekedve várom belőle az új fejezeteket.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Grimlock írta: 2018.01.13. 20:37 akame ga kill-t olvasom
Nojsz, akkor kibeszélhetem végre itt is valakivel a mangát. Látom, az 55-ös fejezetnél tartasz, úgyhogy már nincs is sok hátra. Hajrá a többihez!
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Nojsz, akkor kibeszélhetem végre itt is valakivel a mangát. Látom, az 55-ös fejezetnél tartasz, úgyhogy már nincs is sok hátra. Hajrá a többihez!
Köszi, örülök hogy rokon lélekre találtam. :oops: Általában megvárom a magyar fordításokat animeweben. Mindig abban az esetben folyamadok ahhoz, hogy angolul olvassak ha: 1. nincs magyar fordításnak folytatása
2. egyáltalán nincs magyar fordítása, de érdekel a manga( példaként a Berserk esete, és a hellsingé)

Egyébként az akame ga kill animéje úgy ahogy tetszett, de mint szokásos esetben általában mint más anime-manga különbségnél is van a manga messze felülmúlja. Sajnos bizonyos dolgok nem lettek teljesen kidolgozva az animében. A manga végére kíváncsi lennék milyen lett , mert mivel az anime alternatív befejezést kapott( mert hát akkor közben a manga is futott), így jobban kezd érdekelni a mangának a vége. :kaminaglasses:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Még jómúltkorában regéltem erről a Revenge Classroom nevezetű csodáról, na végül eljutottam oda hogy a hátralévő kétésfél kötetet ledaráljam (höhö :dirr: ), és nem is okozott csalódást, meglepetést ellenben igen.
SPOILER
Kiderült hogy a szöszi bish és loli valójában NEM Pszicho-chan ellenségei, viszont a fő összeesküvő egy eddig hűűderendesnek gondolt csávó, aki (OMG leírni is gáz) MC-chan féltestvére és minden tettének eredője az, hogy UNATKOZOTT, mert egy kibaszott logikai zseni és emiatt mindent ki tud következtetni, kvázi a "jövőbe lát", ezért a saját szórakoztatására kieszelt egy ilyen Battle Royale-szerű leszámolósdit :D Igen, természetesen az uccsó fejezetben derült ki ez a baromság, de ettől semmivel nem lett rosszabb az összkép. Ettől függetlenül továbbra is az idegbeteg üvöltözés és kaszabolás jegyében teltek az események, melyeket csupán az írói amatőrizmus fő eszközének is nevezhető túlhasznált flashbackek szakítottak meg - csak a szokásos: tragikus félreértések, tragikus múlt, gyökér szülők, gyerekkori betegség, magányban telt gyerekkor meg a többi :D Azt viszont sajnáltam hogy MC-chan és a kis leszbije közti barátság (muhaha :D) nem tudott kellőképp kiteljesedni, mert a végén az már nekrofíliának számított volna XDDD A lezárása középutas: az író nem menti fel a főszereplőt, de meg se bünteti - na nem mintha bármit is számítana XD
Ez a trash csak guilty pleasureként élvezhető, de úgy olyan szinten elszórakoztatott, hogy meglepő módon bőőőven érdemei felé pontoztam. Objektíve minimum 2-t vonjon le belőle mindenki, de a fenti okok miatt akkor is megadom neki az 5/10-et.

13 év után befejeztem a Tenjou Tengét is... Az elejéről olvastam újra. Hogy ebben mi fogott meg annyira anno tizenévesen, hát fogalmam nincs, amikor az egész nem áll másból mint GAR fájtokból és művészien megrajzolt pucér nagymellű nőkből... JA VÁRJ

Az egyedüli erénye az artwork, ami konstans végigmegy az egész mangán, a többi viszont... A writing a közepétől felfelé katasztrófa, olyan szinten amatőr és csapongó hogy kevés ennél rosszabbal találkoztam eddig. Tucatnyi mellékszál amik nem vezetnak sehová, több tucatnyi új karakter akikkel semmit nem kezdenek (kivéve ha nők, akkor általában valami módon leszedik róluk a ruhát, és nemegyszer jól meg is répelik őket), ráadásul egy régmúltban gyökerező misztikus összeesküvés lenne az egész dolog előzménye, de annyira retard módon van megírva hogy sokszor csak a fejem kapkodtam, hogy miezafasságmármegint!??!?! A mangaka sokat markolt és keveset fogott, jobb lett volna ha megmarad a sulis sónenfájt szintjén mint az első felében, úgyis erről szól az egész. Az art meg a régi emlékeim miatt most a jobbik értékelést kapja, de lehet megy ez még lejjebb

6(alá)/10
akartam írni, de belegondolva jó lesz az 5-ösnek is, úgyis csak eyecandy és semmi több (de legalább semennyire nem veszi magát komolyan).

Ps.: mostanában egyre-másra futok bele olyan (férc)művekbe amik új jelentéssel ruházzák fel az asspull fogalmát. Nuczuró, DBZ, Blőcs-"színvonal". Az Apokripta után reméltem, hogy a közeljövőben az ottani főszereplőre írt szarságokhoz hasonlótól egy darabig megmenekülök, de nem, a TenTen idegesítő hülyegyerek MC-je konkrétan ŐSI ISTEN lesz a semmiből - agyilag persze ugyanaz a kretén marad. Ezminekez? -__-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Grimlock írta: 2018.01.14. 20:26 Általában megvárom a magyar fordításokat animeweben.
Wat? Valaki fordítja ezt a mangát magyarra? Na, ebbe bele kell lessek valamikor, kíváncsivá tettél.
A manga vége meg megnyugtatlak, lényegesen emberesebb, mint az animéé (pláne ezzel a mostani epilógus fejezettel), sőt úgy általában véve is jobb az egész (már a maga overall középszerűségében, ellenben az animével, ami viszont szimplán csak rossz).
Surci írta: 2018.01.15. 16:20 13 év után befejeztem a Tenjou Tengét is...
Csodálom, hogy a végére jutottál, én anno (tényleg jóóó régen) a *MAL check* 67. fejezetig jutottam vele, de valami olyan szinten nem bírtam elviselni, hogy inkább dobtam. Az anime meg ennél is gányabb volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2018.01.15. 17:57-kor.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2018.01.15. 17:14Csodálom, hogy a végére jutottál, én anno (tényleg jóóó régen) a *MAL check* 67. fejezetig jutottam vele, de valami olyan szinten nem bírtam elviselni, hogy inkább dobtam.
Pedig az első fele imho nem volt gáz - már sónenfájtos szemmel nézve, mert semennyire nem vette komolyan magát - ellenben a másodikban már elkezdtek darkoskodni (azért szerencsére nem túlságosan, csak ebből a környezetből nagyon kilóg akkor is), meg hogy a suli tanulói mind valami ezeréves harcművészklánok és ősi japán istenek leszármazottai... LOL miapicsa. :D Eh, mindegy, legalább szép volt.

Alita:
Junchi írta: 2018.01.05. 17:00 A "hibátlan" titulustól persze ez a manga is messze van, példának okáért a rajzstílust és a nyugatias panelkezelést erősen szokni kell (bár a végére el sem tud hozzá mást képzelni az ember), a tempó pedig túlságosan felgyorsul az utolsó harmadban, mikor is az addig konzisztens világépítés valahogy túlságosan is kiterebélyesedik, egy-két felmerülő kérdésre pedig kissé csalódást keltő választ kaptam végül, ámbár az elsőre kissé furcsának tűnő, de amúgy nagyon is logikus és hatásos befejezés kárpótolt érte.
A vége azért érződik kissé hamarinak, mert anno volt valami visszaesés az olvasottságban, aztán a kiadó el akarta kaszálni, és megüzente Yukitonak, hogy gyorsan zárja le. Még szerencse hogy megtette, mert a Last Order kb. az utolsó két fejezetet törölve folytatja a dolgot, megismerjük Tipharest, meg ami még felette van, de az szerintem neked már nagyon nem teccene (én mondjuk bírtam, de ott is előkerül a sónenfájtkodás az érdemi kontent rovására).
Junchi írta: 2018.01.05. 17:00egy-két felmerülő kérdésre pedig kissé csalódást keltő választ kaptam végül
Ezek mely felmerülő kérdések lennének?

Még egy: te milyen verziót olvastál? Mert amennyire én tudom, az összes nyugati hivatalos és nemhivatalos fordításban Alita és nem Gally. Nekem mindig Alita marad :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2018.01.15. 17:32A vége azért érződik kissé hamarinak, mert anno volt valami visszaesés az olvasottságban, aztán a kiadó el akarta kaszálni, és megüzente Yukitonak, hogy gyorsan zárja le.
Oh, it explains everything then! Mondjuk elég szomorú, hogy az elkaszálás peremén táncolt a végére, amit azért sem értek, mert konstans egész magas minőséget képviselt végig a manga.
Surci írta: 2018.01.15. 17:32Még szerencse hogy megtette, mert a Last Order kb. az utolsó két fejezetet törölve folytatja a dolgot, megismerjük Tipharest, meg ami még felette van, de az szerintem neked már nagyon nem teccene (én mondjuk bírtam, de ott is előkerül a sónenfájtkodás az érdemi kontent rovására).
Yepp, erre a sónenfájtkodásra már nem lennék nagyon vevő, de ennél jobban taszít az a sok spoiler, amit olvastam a BO-ról, például
SPOILER
Four kinyírása (mi a francnak?), Desty Nova ottani szerepe, Gally egzisztencia-keresésének teljes kukázása, a komolyabb témák elvetése, stuff.
Surci írta: 2018.01.15. 17:32Még egy: te milyen verziót olvastál? Mert amennyire én tudom, az összes nyugati hivatalos és nemhivatalos fordításban Alita és nem Gally. Nekem mindig Alita marad :D
Amit átdobtál PM-ben, az Őrnagy-féle hazait, viszont jobb szeretem, ha nem variálják a fordítók (akár ofisal, akár nem) a neveket, ezért az agyam automatán átkonvertálta mindig Alitát Gallyra, meg abban a rémséges OVA-ban is így szólították, szal... :D (Mondjuk a hazai fordításban is Gally lett rövid időre a kiscsajból, bár ezt lehet a sztori akkori állása indokolta: Mikor
SPOILER
Nova bevágja Gally lelkét abba a slice-of-life álomba, ugye ott egy másik személyt szerettek volna formálni a csajból, lehet ezért.)
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Wat? Valaki fordítja ezt a mangát magyarra?
Bizony, fordítják, és méghozzá itt: http://animeweb.hu/
Itt követem az SNK mangáját is, és itt olvastam a Neon genesis evangelion mangáját is. Mivel nem tudtam teljesen megérteni az animét, ami leginkább a végére érvényes, ezért a sorozat, és a film befejezése után olvastam el a mangáját, hogy hát ha jobban meg tudom érteni. Mondjuk azt mondják, hogy még 20 évesen is nem tudja megérteni az ember ezt az animét/mangát( legalább is olvastam valahol).
Visszatérve az akame ga kill-re:
A manga vége meg megnyugtatlak, lényegesen emberesebb, mint az animéé
Értem, ebben az esetben csak jóra számíthatok. :)
már a maga overall középszerűségében, ellenben az animével, ami viszont szimplán csak rossz
Hát ja. Továbbá még úgy is hiányosnak éreztem a dolgokat az animében mikor még nem olvastam a mangát.
SPOILER
Pl: a mangában a miniszter fiával kapcsolatos történet szállak jobban ki lettek dolgozva, illetve Mine, és tatsumi kapcsolata is bővebb. Ha ezek az animében is meg lettek volna valósítva akkor nagyobb színvonala lett volna az egésznek. Persze abban az esetben ha jól meg lett volna valósítva.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2018.01.15. 16:20 Még jómúltkorában regéltem erről a Revenge Classroom nevezetű csodáról, na végül eljutottam oda hogy a hátralévő kétésfél kötetet ledaráljam (höhö :dirr: )...
Köszi, egyrészt jó tudni, hogy vége lett legalább, másrészt akkor én nem is vesztegetném vele az időmet. (Annyira tudtam, hogy még a yuri szálból sem lesz semmi... :P)
Surci írta: 2018.01.15. 16:2013 év után befejeztem a Tenjou Tengét is... Az elejéről olvastam újra. Hogy ebben mi fogott meg annyira anno tizenévesen, hát fogalmam nincs, amikor az egész nem áll másból mint GAR fájtokból és művészien megrajzolt pucér nagymellű nőkből... JA VÁRJ
XDDDDDDDDD A többihez meg annyit, hogy ennek az Oh Great-nek mintha az összes mangája ilyen lenne, legalábbis az Air Gear-ben dettó ugyanezt játszotta el: elindultunk egy némileg sci-fi-sebb sportanime/mangaként, ahol ezt az Air Gear nevű sportot művelik a srácok, majd a végén már ott tartunk, hogy kb. a világ sorsa múlik azon, hogy megnyerje Ikki az egészet, valami majdnem űrig érő égi bázison megy a fight, illetve a randomkodás sem marad el, nem tudom a másik topicban láttad-e, de még Obama elnök is megjelenik, mint mellékszereplő és akkor ő még így is a normálisabb karik közé sorolható. :dirr:

A TT mangához olyan sokat nem tudok hozzáfűzni, mivel azt nem olvastam, az animét kezdtem el, mivel eléggé ment itt rá a hype, amikor elindult, de azt is dobtam úgy kb. a fele körül. Paraszt főhős, tökhülye (és idegesítő) főhősnő, loli növérke, aki harc során bögyössé változik (wtf? XD), illetve debilebbnél debilebb ellenfelek, mellé sok pantyshot, meg hasonló hülyeség, csak hogy érezzük, hogy micsoda seien a cucc ugye... XD
Surci írta: 2018.01.15. 17:32Még egy: te milyen verziót olvastál? Mert amennyire én tudom, az összes nyugati hivatalos és nemhivatalos fordításban Alita és nem Gally. Nekem mindig Alita marad :D
Amúgy most akkor Alita neve az eredeti japán verzióban Gally, vagy mi van? XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2018.01.16. 02:52 A TT mangához olyan sokat nem tudok hozzáfűzni, mivel azt nem olvastam, az animét kezdtem el, mivel eléggé ment itt rá a hype, amikor elindult, de azt is dobtam úgy kb. a fele körül. Paraszt főhős, tökhülye (és idegesítő) főhősnő, loli növérke, aki harc során bögyössé változik (wtf? XD), illetve debilebbnél debilebb ellenfelek, mellé sok pantyshot, meg hasonló hülyeség, csak hogy érezzük, hogy micsoda seien a cucc ugye... XD
Olyasmi a TenTen, mint az AgK! Tartalmilag egy átlag retardsónennek felel meg, csak papíron GAR-abb, és ez elviszi a CUCCot az olyan olvasónál aki nem vár tőle csodát. Animuban meg gagyi, ez a TenTen esetében még inkább így van, mert Oh! Great rajzstílusát nem lehet animére adaptálni, csakhogy enélkül nem is marad benne semmi értékelhető.
Titkos írta: 2018.01.16. 02:52 Amúgy most akkor Alita neve az eredeti japán verzióban Gally, vagy mi van? XD
EZ. Nem tudom miért lett az amcsi manga-liszenszben Alita, mert a japán kiadásban Gally, ahogy az OVA-ban is, annak az angol kiadásában is. Mindegy, így olvastam először (máshogy nem is lehetett), nekem már így marad meg - ahogy a Berserkben is mindig Gatts lesz a fődarálóember, és a CG-ben is Karen lesz a "Kallen", nem érdekel hogy mi a "hivatalos". :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése