Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

(Franc, ebből is flamewar lesz...)

Mondjuk Member My Balls változatától én a falnak mentem már az első pár fejezet után, és ez azóta sem változott. Pedig most direkt leszedtem ezt a legújabbat, de ebben is benne van, amitől már anno hülyét kaptam:

-helyesírási hibák (ok, most csak egy, és ezt én is elírom néha)
-minek a káromkodás, ha közben egyben ki is cenzúrázza? Most ha ott van az angolban, hogy "dick", az igenis "fasz" vagy "farok" lehet magyarul nyugodtan. Nem kell * meg @, meg mit tudom én mi. Ha meg nincs, nem is szükséges "durvítani" a szövegen.
-"vicces" kommentek, amik csak arra jók, hogy kizökkentsenek a hangulatból olvasás közben (ez mondjuk lehet egyéni szoc problémám)
-félrefordított/elnézett/magyartalan mondatok, pl. a mostaniban: "Buying him the time he needs is the least I can do!" = "Időt kell nyernem nekem!!" Mi van? :dirr:

És ha ezek így elszórva néha-néha előfordulnának, azt mondanám, hogy oké, de kb. minden fejezetre jut 1-2, mintha 5 perc alatt dobná össze a fordítást lóhalálában, pedig ha egy újraolvasást a végén megejt, vagy teszem azt ráküld egy lektort, simán ki lehetne őket küszöbölni.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Hát, Membi szerintem soha nem dolgozott lektorral, ahogy én is csak mostanában kezdtem el. Eleinte nehéz, de megéri, mert tényleg sokkal jobb lesz a végeredmény. Több szem, többet lát, ugyebár. Ebben egyetértek veled. Viszont baromira lassítja a munkát, minél többen vesznek részt benne, az tény.

A stílusával viszont semmi bajom, mondjuk, mivel már 3 éve IRL hallgatom a szövegelését, ezért ez nem is csuda. :vigyor:

A cenzúrázás krikszkrakszokkal sztem poén, én is csinálom. Mondjuk, kommentelni soha nem kommentelnék fordításban, azt inkább máshol intézném el, nem az adott műben.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm a linket, azért kivárom, míg felkerül az AA-ra is.
A fordító oldalán a befejezett sorozatok között szerepel. Ezek szerint a 41-es a lezáró?
Én annyira nem koncentráltam a nyelvtani hibákra, az viszont élesen feltûnt, hogy volt olyan oldal, amin két teljes panel is angolul maradt.
Ami viszont a legzavaróbb volt, az, hogy néha nagyon szerencsétlen fontok lettek a szöveghez választva.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:A fordító oldalán a befejezett sorozatok között szerepel. Ezek szerint a 41-es a lezáró?
Pontosan. :) Illetve még van egy nagyon rövid, 5-6 oldalas "extra chapter" (angolul az is ott van a végén a legutolsó után), de az kb. csak ilyen random hülyéskedés, mintha szóltak volna a mangakának, hogy "még 5 oldal hiányzik ahhoz, hogy megteljen az ehavi magazinunk, ha a My Balls-nak úgyis vége, rajzolj még valamit azon a pár oldalon". XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na végül nem vártam ki, hogy felkerüljön AA-ra, viszont letölteni sem volt kedvem, úgyhogy angolul fejeztem be. Sajnos a sokhónapos szünet miatt eléggé kiestem belôle, ez a maradék két fejezet meg nem volt elég, hogy újra belehelyezkedjem a történetbe, de azért így sem volt vészes. Összességében tetszett, de szerintem kár volt ezért az egy hét "ráadásért".
7/10

Azért ha tudtok még hasonlóról, az is jöhet. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én ha jól emlékszem, végül 9/10-et adtam rá, azt az egy pontot azért vontam le, mert egyrészt annyira tudtam már az elején, hogy Elysse-el fog összejönni, és reméltem, hogy ezúttal eltér a sémától, de sajnos nem, másrészt meg tényleg az van, hogy az egy héttel korábbi "nagy finálé" az összes démonnal végülis nagyobbat szólt, mint ez a plusz ráadás. Csak a történet miatt muszáj volt, végülis Koutáék kapcsolatát el kellett rendezni. A mások ok pedig, hogy a "főpároson" kívül kb. senkiről nem tudtunk meg semmit, pl. engem érdekelt volna, hogy Minayóval mi történetik a továbbiakban, vagy hogy Irene melyik világban maradt, és kapott-e büntetést az árulásért. (Illetve, hogy sikerült-e végül végigdugnia a teljes KAT-TUN-t, amit a manga eleje körül megígért... XDDD) Végülis nem volt rossz, témáját tekintve egy határozottan "merész" és egyedi darab, csak sajnos a fentebbi okok miatt mégsem tudok neki max pontszámot adni. (Ehhez hasonló mangák ajánlását én is elfogadom amúgy, bár kétlem, hogy a közeljövőben születne ilyen. XD)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nagyon egyedi volt a My Balls, rengeteget nevettem rajta, kár, h egy idő után ellaposodott. Eléggé meguntam, és dobtam. :-P
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

De azért gondolom befejezted. :)
Amúgy kösz Titkos, hogy megmutattad a Mangatoshokant. :thumb:

Találtam is rajta egy igen ütôs oneshot-ot.
Vigyázat, egyetlen fejezet, de nagyon le tudja szedálni az embert. :dirr:
Abstraction
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:De azért gondolom befejezted.
Nem sűrűn érdekel egy ideje, szal nem.

A Kaiji mangakájának egy másik munkáját (Legend of the Strongest Man Kurosawa) olvasom, egyszerűen imádom! Nem nagyon fogott meg még így egy manga sem eddig.

Az érdekessége, h helyenként mintha a szerző eddigi munkáit is kiparodizálná benne. Egyszer KuroZAWAZAWA véletlenül a női wc-be ment be, és amikor rádöbbent, bepánikolt, és jött a zawulás.
Egy imádni való középkorú midlife-krízisben szenvedő munkásembörről szól a történet, aki olyan egyedül van ezen a világon, mint a kisujjam - se család, se barátok, se haverok, semmi.

Elhatározza, h barátokat szerez, jó kapcsolatot épít ki a munkatársakkal, visszaszerzi a becsületét, majd feleséget is talál. Egyelőre a becsületvisszaszerzős projektnél járunk. Nem tudom nem szeretni ezt a fazont. Olyan, mint egy japán Akakij Akakijevics.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Nem sűrűn érdekel egy ideje, szal nem.
Szerintem azért érdemes lenne befejezni, ha már csak 1-2 fejezet van hátra.

Tudtok ajánlani valami ütôs darabot, ami nem túl hosszú? (De nem is Oneshot.)
Nincs kedvem újabb sokszáz fejezetes mangába belekezdeni, de kéne valami kikapcsolódásnak...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Tudtok ajánlani valami ütôs darabot, ami nem túl hosszú? (De nem is Oneshot.)
Nincs kedvem újabb sokszáz fejezetes mangába belekezdeni, de kéne valami kikapcsolódásnak...
Mondjuk az aláírásomban is szereplő Onani Master Kurosawa? :D Mindössze 31 chapter (bár a fejezetek oldalszáma alapján valszeg havimangaként futott), de ütősnek garantáltan ütős. :D Hogy mennyire kapcsol ki, az majd kiderül, de én majdnem non-stop olvastam végig, ritkán szokott egy manga ennyire megfogni. Kezdetben humoros/parodikus, később pszichológiai/slice of lice/romantikus dráma, de ilyen hiteles karakterábrázolást, és kiszámíthatatlanságot ritkán látni mangában. :) (Meg úgy "mellékesen" az emberi kapcsolatok bemutatása is nagyon jól sikerült.) A címe és a kezdetlegesnek tűnő rajzolás ne riasszon el, asszem egy doujinos csinálta, de szerintem részben pont attól lett ilyen ütős, mert nem volt szerkesztő, aki ott áll mögötte, és a heti karakterszavazás alapján belepofázik egy másik ember mesterművébe. Így természetesen a szokásos kliséket is jól kikerüli. Nálam instant 10/10 lett, és ennél majd egy sokkal átfogóbb ismertetőt is akarok róla írni (amilyet megérdemel), csak sajnos jelenleg nincs rá időm, de remélem azért sikerült felkeltenem az érdeklődésedet. :)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Onani Master Kurosawa
Alias Fap Note. :vigyor: Az de beteg egy manga! :roll:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:
Titkos írta:Onani Master Kurosawa
Alias Fap Note. :vigyor: Az de beteg egy manga! :roll:
Az csak a kezdősztori, de amúgy ez a kép pontosan lefedi, hogy milyen. :D
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Az csak a kezdősztori, de amúgy ez a kép pontosan lefedi, hogy milyen.
Ez jó. :vigyor: Lehet, h egyszer nekiesek, és végigolvasom. ::^_^::

Amúgy milyen ironikus, h az én kedvenc mangám főhőse is egy Kurosawa, csak ő éppen így néz ki:
http://www.mangafox.com/manga/saikyou_d ... _kurosawa/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:
Titkos írta:Az csak a kezdősztori, de amúgy ez a kép pontosan lefedi, hogy milyen.
Ez jó. :vigyor: Lehet, h egyszer nekiesek, és végigolvasom. ::^_^::
Nyugodtan, szerintem egy próbát mindenkinek megér. :) (Akit esetleg nem fogna meg a később megjelenő komolyabb szál, szerintem az is nagyokat fog röhögni az elején lévő Death Note/Code Geass/Detective Conan/stb. kikacsintásokon. XDDD)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm az ajánlást, felkerült a listára, sôt neki is kezdtem, eddig egyáltalán nem vazar a vázlat-szerû látvány. Sôt ad egy kis egyedi jelleget is neki. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Addig jutottam, hogy Kurosawa-t felkereste a lány az ajánlatával. Ez a rész számomra kissé hitetltelennek hat. Az addig gátlásos, háttérbe húzódó, behódoló lány hirtelen ilyen bosszút akar? Ráadásul elég hidegen, mindemellett láthatóan az agya is pörög közben, ami a többi megnyilvánulásából egyáltalán nem jön le. Aztán lehet, hogy késôbb még változik ezen a téren a véleményem. Ezt leszámítva eddig nagyon tetszik.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Spoiler: Végülis ott pont ez lenne a lényeg, mármint, hogy az eddig elnyomott lánynak most lehetősége nyílik a bosszúra, "visszafizetheti" az eddigi sérelmeit, ráadásul olyan módon, hogy elég kicsi az esélye, hogy bárki rájöjjön, ő áll a háttérben. (Mert ugye a biológiai okok... XD Igaz, azt furcsálltam, hogy nem esik le Kurosawa áldozatainak, hogy "fura, sorban azok járják meg, akik korábban szekálták ezt a kiscsajt", de úgy emlékszem, Kitahara elég jól levezeti neki, hogy még ha rá is jönnének, szégyenükben nem biztos, hogy balhét mernek rendezni, meg ugye most hogy találják ki, hogy a sok fiú közül ki a "védelmezője"?) Szóval így spoiler nélkül Kitaharáról annyit, hogy valóban gátlásos és félénk, azonban épp azért, mivel eddig nem volt semmilyen "fegyvere", amivel megtorolhatná a szekálást. Most lett neki, és nem fél használni.

Na, de ez még nagyon az eleje, olvasd tovább, innen csak jobb lesz. :D (Kitaharába pedig itt még nem nagyon látunk bele, de majd annak is eljön az ideje, csak ebből a mangából tényleg vétek lenne spoilereznem. :))
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kyuuso wa Cheese no Yume wo Miru
Nem nagyon szoktam yaoit olvasni, ezt is csak úgy hirtelen felindulásból töltöttem le, de egész érdekes volt. A legtöbb hasonló manga elég egyszerűen a szőnyeg alá söpri, ha a páros egyik tagja alapvetően hetero, de itt komoly identitászavart okozott a dolog a főhősnek. A viselkedése alapján nyilvánvaló volt, hogy a másik pasiba szerelmes (féltékeny volt és igazából nem is utasította el), de mivel hetero férfiként tekintett magára, ezért nőkkel járogatott el, és a végén majdnem összejött újra a volt barátnőjével is, csak hogy igazolja önmagát.
Ja, és olyan szempontból még reális is volt a dolog, hogy használtak síkosítót szex közben! :vigyor:
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:A legtöbb hasonló manga elég egyszerűen a szőnyeg alá söpri, ha a páros egyik tagja alapvetően hetero, de itt komoly identitászavart okozott a dolog a főhősnek.
OMG, akkor itt nem tért át a "más" oldalra egy-két szerelmetes szótól?! Realitás-csírák egy yaoi-ban?! Lehet, h ebbe belenézek!
Mariko írta:síkosító
:LOL:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:OMG, akkor itt nem tért át a "más" oldalra egy-két szerelmetes szótól?! Realitás-csírák egy yaoi-ban?! Lehet, h ebbe belenézek!
Hát azért megvoltak benne más "érdekes" dolgok pl. a seme megszállott ragaszkodása már kicsit hajmeresztő volt, de nézz bele nyugodtan, csak egy kötet az egész, elég gyorsan le lehet zavarni.
Most nézem, hogy van még egy kötetnyi folytatása, na majd azt is megejtem valamikor. :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Onani Master Kurosawa
Végül aznap befejeztem, mikor az elôzô hozzászólásomat írtam.
Ahogy eljutottam az elsô harmadáig, onnan gyakorlatilag nem volt megállás. Jóformán egy ültô helyemben olvastam végig.
Egész egyszerûen zseniális! Volt benne ugyan egy-két gyengébb pillanat, pl szerintem jobb lett volna egy fejezettel korábban lezárni, mondjuk annál a pontnál, mikor meglátja Kitahara-t a pályaudvaron, de így is tonnányi meglepetést hozott. A rajzolás minôsége engem cseppet sem zavart, sôt, még egy kis egyedi bukét is adott neki.
A karaktereket is nagyon eltalálta az író (Takigawa mondjuk pont sablonosabb volt, mint lehetett volna).
Úgyhogy attól az egy-két apróságtól eltekintve majdhogynem hibátlan.
9/10

MAL-szerint van neki egy két fejezetes folytatása. Azt is érdemes elolvasni? (Egyáltalán hozzáférhetô-e?)
Titkos írta:Igaz, azt furcsálltam, hogy nem esik le Kurosawa áldozatainak, hogy "fura, sorban azok járják meg, akik korábban szekálták ezt a kiscsajt",
Ezt én nem találtam hibának. Az elején még kiindulópont lehetett volna, de egy idô után már szerintem külsô szemlélô nem vehetett észre összefüggést közte és az áldozatok között, mivel minden vélt- és valós sérelem miatt "indította" Kurosawa-t.
Ami inkább furcsa volt, hogy hiába volt rendszeresen visszatérô incidens, mégsem álltak neki spermamintát kérni a diákoktól. VAlamint azt sem lehetett volna kizárni, hogy nem emberi a sperma és akkor akár lány is lehetett a tettes. És ez még kiváló alibi is lett volna neki. Bár lehet, hogy csak én bonyolítom túl a dolgokat. :dirr:


Köszönet Titkosnak az ajánlásért! :bow:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Onani Master Kurosawa
Végül aznap befejeztem, mikor az elôzô hozzászólásomat írtam.
Ahogy eljutottam az elsô harmadáig, onnan gyakorlatilag nem volt megállás. Jóformán egy ültô helyemben olvastam végig.
Egész egyszerûen zseniális! Volt benne ugyan egy-két gyengébb pillanat, pl szerintem jobb lett volna egy fejezettel korábban lezárni, mondjuk annál a pontnál, mikor meglátja Kitahara-t a pályaudvaron, de így is tonnányi meglepetést hozott. A rajzolás minôsége engem cseppet sem zavart, sôt, még egy kis egyedi bukét is adott neki.
A karaktereket is nagyon eltalálta az író (Takigawa mondjuk pont sablonosabb volt, mint lehetett volna).
Úgyhogy attól az egy-két apróságtól eltekintve majdhogynem hibátlan.
9/10
Örülök, hogy tetszett, én is szinte egyszuszra olvastam végig anno, csak én már az elejétől, eleinte a poénok ütöttek, amikor pedig beindult a történet, tényleg nem volt megállás. :) Szerintem a befejezés is jó lett, kellett azért a végére az, hogy Sugawával "hivatalosan" is összejönnek-e, elvégre Kurosawa egész megváltozása úgy indult, hogy szerelmes lett Takigawába, de ugye akkor nem ő "nyert", így a végén egyfajta önigazolásként is szolgált, hogy végül nem csak a saját életét tette helyre, de a lány szívét is elnyerte. (Ja, és én rühellni szoktam a tsundere szereplőket, de vele valahogy összeillenek, poén, ahogy csipkedik egymást, mondjuk főleg azért, mert más sorozatokkal ellentétben Kurosawa itt nem hagyja magát annyira... XD) Azt hiszem Kurosawa mondta is, hogy amíg Takigawa természetesen volt kedves másokkal, ő inkább csak tettette a dolgot, így akkor még nem tudott igazi kapcsolatokat kialakítani, sem barátságot, sem szerelmit, így a végére jó volt látni, hogy ez is változott. :) Takigawa meg tényleg eléggé a sablonos "aranyos, kedves lány" karakter, na de szerintem nem is ez a lényeg, hanem a változás, amit Kurosawában indított el, voltaképpen miatta kezdett el szocializálódni. Ez meg csak úgy beugrott, de abba is érdekes belegondolni, hogy ugye Kurosawa eleinte senkivel nem törődik, és amikor végre érez egy cseppnyi sajnálatot, és úgy dönt, hogy segít Kitaharának, szinte rögtön azután meg is bánja, mert a csaj rögtön rászáll. Aztán ugye micsoda láncreakciót meg karakterfejlődést indított el ez az egész esemény. Az is tetszett, hogy a legtöbb hasonló történettel ellentétben, a srác nem csak sodródik, és a körülmények meg a csajok döntenek helyette, hanem igenis komoly karakterfejlődést láthatunk, ahol a döntéseinek súlya van. Pl. megtehette volna, hogy végig hallgat arról, hogy ő volt azt elkövető, de belátta, hogy ha meg akar változni, elsőnek ezt kell elrendeznie. Láttunk már olyan sztorikat, hogy egy antiszoc/lúzer szereplőből lesz valaki, na de olyat, hogy tudatosan azt az utat válassza, amiről tudja, hogy kezdetben még rosszabb lesz, mint ahonnan indul, de ha jobb emberré akar válni, muszáj keresztülmennie rajta...olyat ritkán. Pedig én nem is vagyok különösebb rajongója a slice of life sztoriknak, de ezzel bebizonyították, hogy ebből is ki lehet hozni egy normális karakterfejlődésű/pszichológiájú történet, ami kerüli a kliséket. (Apropó, kivételesen meg nem tudtam volna tippelni, hogy végül ki lesz Kurosawa barátnője... XD) Na jó, abbahagyom, estig írhatnám... :)
anubys írta:MAL-szerint van neki egy két fejezetes folytatása. Azt is érdemes elolvasni? (Egyáltalán hozzáférhetô-e?)
Valóban, az "After the juvenile", csak az nem manga, hanem light novel, vagyis két fejezetnyi szöveg. :wink: Természetesen megéri, hőseinket újra láthatjuk pár évvel később, és kissé jobban bemutatja a mangaka, hogy kiből mi lett. :) Mondjuk erről nagyon sok dolgot nem tudok írni, mert még csak az első fejezet első negyedét olvastam, de a hangulat a helyén van, nem zavaró a képregényről szövegre váltós történet, és már az elején is befigyel egy Code Geass-es Order of the Black Knights poén, szóval az animés utalásokat ezúttal sem ússzuk meg. XD Csak azért nem nyomtam végig egyben, mert már írtam máshol, hogy nem vagyok egy light novel fan, valahogy nem adja vissza ugyanazt a hangulatot, mint az anime/manga a vizuális megjelenítéseivel, de ez csak az én egyéni szoc problémám, attól még nincs vele semmi gond. (És off, de épp ezért lepett meg, hogy a Bake novel nálam magasan lealázta az animét.) Esetleg olvasd el, és majd véleményezd, hátha rábeszélsz a juvenile-ra, ahogy én beszéltelek rá a mangára. XD
Chapter 1
Chapter 2
anubys írta:Ami inkább furcsa volt, hogy hiába volt rendszeresen visszatérô incidens, mégsem álltak neki spermamintát kérni a diákoktól. VAlamint azt sem lehetett volna kizárni, hogy nem emberi a sperma és akkor akár lány is lehetett a tettes. És ez még kiváló alibi is lett volna neki. Bár lehet, hogy csak én bonyolítom túl a dolgokat. :dirr:
Mondjuk a mintavétel azért elég kényes ügy lett volna szerintem. XD Legalábbis még nálunk is az van, hogy az orvos csak úgy vehet vért a betegtől normális esetben, hogy előtte aláíratnak vele egy papírt, miszerint ő is beleegyezik. Na most egy iskolában ugyanez, ráadásul spermamintával, szerintem eléggé problémás lenne. XD Egyesek nem állnának kötélnek, jönnének a tiltakozó szülők, és ha ennyire nagydobra vernék, az az iskola jóhírének sem tenne jót, meg nem tudom egy DNS vizsgálat mennyibe kerül, ha az iskola minden fiú tanulóján elvégzik. XD (Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha még abban sem lettek volna biztosak, hogy egyáltalán az ő osztályukból való a tettes.) Persze nem azt mondom, hogy nem lehetett volna ezt megcsinálni, de akkor eléggé más irányba vitte volna a történetet (mert gondolom ezt is olyan reálisan próbálná bemutatni, mint minden mást), és elterelődött volna a figyelmünk a szereplőkről. Szóval picit itt már tényleg túlbonyolítottad. XD

A "mi van, ha nem is igazi a sperma?" már egy fokkal tényleg érdekesebb kérdés, de ugye a diákok maguktól nem vitték laborba az anyagot, az iskolát meg lehet, hogy ilyen szinten nem is izgatta az ügy, a való életben is látni olyat, hogy komoly ügyeket elbagatelizálnak.

anubys írta:Köszönet Titkosnak az ajánlásért! :bow:
Szívesen, nagyon jó manga, és sajnos nagyon kevesen ismerik. Nincsenek benne óriásrobotok, túlmelodrámázott szerelmi háromszögek, és még az otaku-kliséket is ügyesen kikerüli, "csupán" pár fiatal jellemfejlődését mutatja be a felnőtté válás küszöbén, miközben az emberi lélekről mesél, de ezeket tényleg zseniálisan teszi. Ez nálam a slice of life cuccok Gurren Lagannja, képtelen vagyok elfogulatlanul nyilatkozni róla, pedig nem bírom, ha valaki hülyére hypol valamit. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A linkekért köszönet. Eddig ugyan nem próbálkoztam egyetlen light-novellel sem, de azt hiszem, ez lesz az elsô. :)

Majd véleményezem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Seizon - Life

Egy hirtelen ötlettől vezérelve megnéztem mangaupdates-en, milyen mangákat találok, ha rákeresek a középkorú főszereplő tag-re (25-öt dobott ki mindössze), mivel nagyon a szívemhez nőtt a The Strongest Man Kurosawa című manga, amelyben szintén egy középkorú karakter áll a középpontban. Kurosawa akár Kaiji papája is lehetne, ha a kinézetét és szerencsétlenkedését vesszük alapul, de csak a mangaka személye köti össze a két művet.

A Seizon - Life szerzője szintén ez a mangaka, míg a kivitelezést egy kollégája követte el, tehát a történetben ezúttal nem szögletes alakokkal van dolgunk. :vigyor:

A sztori:
A negyvenes éveiben járó Takedánál rákot diagnosztizálnak, az orvos nagyjából fél évet jósol neki. Felesége halálos betegségben hunyt el, lányuk hosszú évek óta eltűnt. Takeda élete romokban hever, úgy érzi, nincs értelme tovább élnie. Fel akarja akasztani magát, de egyszer csak megcsörren a telefon. 14 év után megtalálták a lánya holttestét! Miután Takeda azonosítja a holttestet, közlik vele, hogy gyilkosság áldozatává vált a lánya.
Ekkor minden megváltozik. Takeda életéből éppúgy hat hónap van hátra, mint a tett elévüléséig, úgyhogy Takeda elindul felgöngyölíteni az események fonalát.

Izgalmas, fordulatos, remekül felépített munka, egy percig sem untam. Az art egyszerű és szép, az arcok, az érzelmek ábrázolására helyeződik a hangsúly főleg, ez igazán hatásosan sikerült. A mű javára kell írjam azt is, h Takeda jelleme, viselkedése rendkívül hiteles és emberi; az első pillanatoktól fogva azonosulhat vele az olvasó. Ő az a tipikus középkorú férfi, aki a munkájába temetkezve elidegenedik a gyermekétől, és egy idő múlva már nem tudja, hogyan fejezze ki a szeretetét. Megkönnyeztem azt a részt, amikor ezért kérdőre vonja önmagát. Mintha csak a többi, általam ismert apukát láttam volna benne. Ez a mű indirekten azt is üzeni, hogy bármi történhet, mi van, ha holnap eltűnik az egyik családtagod, vagy akármi? Szeresd őket, amíg teheted...

Egyedül a kezdet kezdetén vakargattam kicsit a fejem, h mennyire valószínű ennyi szörnyűség egy családban, de belegondolva, az eltűnésből következhetett a másik két fél súlyos betegsége.

Szerintem simán 10/10.
Válasz küldése