Kinek melyik manga tetszett?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Az Angel Sanctuary nagyon jó. Minndenkinek ajánlom, habár ha valaki nem bírja a sok vért, vagy nagyon vallásos az ne kezdjen bele, mert.....sértheti egyesek nézeteit. De egyébként nagyon jó, és izgalmas, és minden idők legtáposabb pasija is szerepel benne. ^^
Kép
david-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.08.02. 10:45

Hozzászólás Szerző: david-kun »

Jelenleg a VGAI teccik, mivel azt olvasom.
Amugy is mindig az tetszik amit épp olvasok.. ::japtoun::
De kezdek rájönn, hogy veszéjes ez a manga olvasás, mert már kezdek megvakulni, és 1 nap azért kb 1000 oldal elolvasni kicsit durva nekem! :wink: De tetszik :D
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Momoko írta:Az Angel Sanctuary nagyon jó. Minndenkinek ajánlom, habár ha valaki nem bírja a sok vért, vagy nagyon vallásos az ne kezdjen bele, mert.....sértheti egyesek nézeteit. De egyébként nagyon jó, és izgalmas, és minden idők legtáposabb pasija is szerepel benne. ^^
Én még ajánlom Count Caint (és Yuki Kaori rövidebb történeteit, ha még nem tetted volna). ^___^ A Count Cain szerény véleményem szerint jobb, mint az AS, a short storyk (Kaine, Shounen zanzou, Cruel Fairytales) pedig kis gyémántok önmagukban. (Bár akinek gyenge a gyomra, az a Caint inkább hagyja ki...)

Uh, sz'al ha még nem tűnt fel volna senkinek, Yuki Kaori fan vagyok, és a kedvencem tőle a Count (Earl, Hakushaku) Cain, a Kaine és a Shounen zanzou.

Amit még nagyon szeretek: Trigun, Utena (és Saitou Chiho egyéb dolgai)... meg kismillió más manga. ^^;; Pl. Bremen, Yamada Tarou monogatari, X (mielőtt elindult lefelé a lejtőn), Haikara-san ga tooru, Kaze to ki no uta, Oniisama he, Candy Candy, Lady Georgie, Get Backers, Anatolia Story, Petshop of Horrors, Atashi wa Bambi... *fuhhh* és a "majd' mindenki sikítva menekülne tőle" kategóriában Naono Boura és Sadahiro Mika dolgai (yaoi, még mielőtt valaki naivan utánuk nézne XD).

Ja, és nagggyon kíváncsi vagyok a Wolf's Rain mangára. ^^
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

mufurc írta:Ja, és nagggyon kíváncsi vagyok a Wolf's Rain mangára. ^^
Wolf's Rain manga, hol? Én is akaroooom! Az anime tökre tetszik ^.^
Amúgy én most a Kyokot olvasom és hát...Arina Tanemura alkotás ::daisuki::
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
kk-krisi

plussz

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

anno elfelejtettem leírni, de sajnos nagy kedvenc a Ranma 1/2 is. 1xűen ::sugoi::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sora írta: Wolf's Rain manga, hol? Én is akaroooom! Az anime tökre tetszik ^.^
Hát, majd nálam, vmikor hónap végén (remélem... :shock: ), de szerintem még azelőtt a neten. Az animének meg a maradék 4 epizódjára vagyok NAGYON kíváncsi, mert ha ez marad a "vége", akkor nagyon, nagyon csalódott leszek. -_- (Az elmúlt másfél év legjobb animéjeként indult... nem kéne teljesen tönkrevágni ::jtears:: )
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem jelenleg a Blade of the Immortal tetszik. Meg persze az Inuyasha. :oops:
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ezeket most szereztem be (több, mint egy évig sikerültellenállnom a kísértésnek, de nem bírtam tovább ^_^°):
http://www.manga.hu/_misc_/omgv21c132p14.jpg
http://www.manga.hu/_misc_/omgv21c132p15.jpg
http://www.manga.hu/_misc_/omgv24c155p05.jpg

Ha ez nem gyönyörűszép, akkor nem tudom mi az ...
Ja és a szkennelés nem a legtökéletesebb.
::jeye::
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Sugoi :shock:

Tényleg nagyon szépek.
Mennyi időbe telhet megrajzolni egy ilyen képet? Vagy egy fejezetet?
Meglivorn-sama, te hol szoktál mangát vásárolni?
Már én sem tudok sokáig ellenállni, hamarosan megint rendelnem kell, de eddig még csak a német Carlsen-től rendeltem, szóval nincs sok tapasztalatom.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

A képek: ez még nem a hivatalos angol kiadás, csak a fantrans. Idáig ellenálltam neki, mert szeretem megvenni a könyveket. De most megtört az én határtalan vasakaratom is, miután kiderült, hogy az amerikai kiadás kb. 4 évvel van lemaradva, és szerencsére a fordítás nem a legjobb (érthető, de néhol angoltalan és nehézkes ^_^)... Így nem áll fenn a veszély, hogy nem veszem meg a hivatalost, ráadásul jobban járok a fordításnál, nem kell szkennelnem
::vic::
ja, hogy mennyi ideig tarthat... nemtom, Fujishima ilyenekkel havonta kb 24-48 oldalt tölt meg. Persze a manga elkészülte nem csak a rajz... de ahogy hallottam, átlagosan egy oldal egy napi munka. (persze akkor nem 48-oldal /ho ^_^)

Rendelés... huh
Idáig a Trolt mondtam volna, de velük az a gond, hogy építik le a képregényt és csak a régi, rendszeres vevőktől fogadnak el rendelést. Nekem az OMG és a Newtype ott jár.
A Bestsellers nevű boltban azonban lehet újabban mangát is rendelni, ott most várok 1 Slayers Special és 3 Tenchi kötetet. Eredetileg ott csak angol nyelvű cuccok voltak, de már van francia is (és ebben nem vagyok biztos, de szerintem német is). Az árak ugyan elég húzósak, de még mindig olcsóbb, mint a rendelés+postaköltség.
A Bestsellers pontos címít nem tudom, de az Október 6.-a utában van. A kék(3-as) metróval el kell menni az Arany János utcáig, ott a BurgerKing mellett be, és ha jól emlékszem a 3. keresztutca, de van tábla. Ott balra, Deák tér (Erzsébet tér) irányába. A bolt a menetirány szerinti bal oldalon van, kb. félúton. Nagy kirakata van, elég nehéz eltéveszteni (és asszem a mellette lévő bolt éppen romokban áll ^_^).
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Köszi szépen.
Hamarosan megnézem magamnak ezeket az üzleteket, amiket itt a fórumban olvastam, sajnos errefelé nincs ilyesmi...
Ideje lesz egyre gyakrabban Pestre járnom. ::hehe::

(A szkennelés tényleg igen macerás munka, meg tudlak érteni.)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Én mangát az amazon.co.uk-tól szoktam. Nem sokkal megjelenés után lehet náluk is kapni az US releaseket.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

És milyen tapasztalataid vannak? Gyorsak?
Milyen módon lehet fizetni?
(Bocs hogy ennyit kérdezősködök, de még nem sokmindent rendeltem.)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hmmm.... manga-rendelés...

Amazon (.com, .co.uk, .co.jp) - manga-rendelésre nem igazán ajánlom, mert valami borzasztó sok a mangák (meg úgy általában a könyvek) postaköltsége. Példa: a japán amazonnál egy tankoubon (persze japánul) ált. 390 yen (jelenleg = 753 HUF), viszont az első item postaköltsége 1450 yen (= 2800 HUF), minden továbbié pedig 300 yen (=580 HUF).... sz'al igencsak drága. (Az Amazontól CD-t és DVD-t szoktam rendelni, az megéri, mert azoknál viszont nagyon kevés a postaköltség.) Ezenfelül a legolcsóbb szállítási móddal kb. 4-6 hét amíg ideér a cucc, és néha (CD-k esetében szinte mindig) kicsit szakadt állapotban (ez mondjuk csak a Amazon.co.jp-re vonatkozik, a .co.uk-val nem volt ilyen gondom eddig).

Sasuga Bookstore - szerintem ez a legjobb mangák rendelésére: itt inkább egyensúlyban van a cuccok ára és a postaköltség, és noha utóbbi itt is elég magas, ha sokat rendel az ember egyszerre, akkor megéri. A sebesség okés, és eddig minden mangám jó állapotban érkezett meg tőlük (Utena sorozat, Kaine, Shounen zanzou - egyikkel se volt semmi baj.)

Acclimate Solution - ők is megbízhatóak, és noha (úgy tűnik) csak japánul árulnak dolgokat, lehet kérni fordítást hozzájuk - tökéletes hely olyan dolgok beszerzésére, amik nincsenek licenszelve Amerikában, vagy az angol fordítás katasztrófa (ld. Petshop of Horrors by Tokyopop -_-). Az árak korrektek, a szállítás (a legolcsóbb verzió) nagyon lassú, de legalább nagyon olcsó is.

Mandarake JP - innen még nem rendeltem, de kifejezetten érdekesnek tűnik... doujinshi, official hentai, yaoi, artbookok, roman albumok, merchandise, ésatöbbi... a cuccok általában használtak, de ahogy a kommenteket hallom, általában jó állapotban vannak.

Bestsellers - még nemt'om milyen, de amint kiadnak vmit angolul, ami engem is érdekel (és lesz pénzem >_>), kipróbálom. ^___^
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

mufurc írta:Acclimate Solution - ők is megbízhatóak, és noha (úgy tűnik) csak japánul árulnak dolgokat, lehet kérni fordítást hozzájuk - tökéletes hely olyan dolgok beszerzésére, amik nincsenek licenszelve Amerikában, vagy az angol fordítás katasztrófa (ld. Petshop of Horrors by Tokyopop -_-).
Izééé---
ezt részleteznéd?
Milyen forditás, mennyiért, hogyan...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Meglivorn írta: Izééé---
ezt részleteznéd?
Milyen forditás, mennyiért, hogyan...
Mou, ott a link, a site-on ki vannak fejtve a dolgok... ^_^" Mondjuk most úgy tűnik, nem tudnak új fordítást bevállalni, de gondolom idő kérdése...
én még nem rendeltem tőlük (Timi igen, őt is meg lehet kérdezni), de akik rendeltek már, azt mondják, megéri.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hikari írta: Gyorsak?
Milyen módon lehet fizetni?
Nagy-Britanniából 1,5-2 hét alatt szokott megjönni általában a csomag.

A legtöbb internetes bolthoz a Visa Classic ill. a MasterCard debit/credit kártyák használhatóak kényelmesen.
Avatar
Karubunseru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2003.09.06. 21:22
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Karubunseru »

Fú, hát emberek, mivel én régen Németországban éltem (és milyen praktikus, hogy ott élnek még a tesóim meg van ott egy barátnôm ^^), ezért értem a német mangákat (ez logikus!! XD), szóval sok van már belôle! Nekem a legjobban eddig ezek tetszettek:
Kamikaze Kaito Jeanne
Time Stranger Kyoko
Clover
Pitaten
Please Save my Earth!
Vampire Miyu
One Piece
Magic Knight Rayearth
stb. Majd nemsoká lesz több mangám, aztán folytatom a felsorolást, biztos lesz újabb kedvencem is :))
--{-{@ That's my karma.. @}-}--
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

*szipp* Vege a Cainnak........ es meg hogyan....... WAAAAHHHHHHH~~ ::bawl::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem a legjobb mangák a Ranma 1/2 és az Inu Yasha.
Kép
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Hát a Gunnm egyértelmüen nagyon ott van a szeren... Azon kívül az AKIRA is bejött... De nem vagyok annyira nagy mangas. Egyelőre ;)
The last Angel...
Avatar
Norka-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.08.24. 08:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Norka-chan »

Az tény, hogy Alita nagyon jó és elgondolkodtató mű. De senki sem emlitte meg a másik nagy kedvencemet a [i]Black Cat[/i]-et, Yabuki Kentarou-tól. Nekem a történet is tetszett (bár néhol hasonlít más mangákhoz) és a rajzok is fantasztikusak! ::neko::
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Battle Angel Alita vita nélkül a legjobb,az én véleményem szerint.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Ja, Alita alapmű.
(Ezt is szívesen megvenném, de baromi drága) :(
Olvasta valaki a folytatást? (Last Order)
Mert nekem nem tetszett, úgyhogy abba is hagytam az első kötet után.
Bár az ilyen "újraélesztem a sztorit" jellegű dologból nem szokott sok jó kisülni.
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

sodd írta:Ja, Alita alapmű.
(Ezt is szívesen megvenném, de baromi drága) :(
Olvasta valaki a folytatást? (Last Order)
Mert nekem nem tetszett, úgyhogy abba is hagytam az első kötet után.
Bár az ilyen "újraélesztem a sztorit" jellegű dologból nem szokott sok jó kisülni.
Ízlések és pofonok.Szerintem(és a közvélemény nagy része szerint is)megközelíti az eredeti színvonalát a Last Order,ami azért igen tistességes teljesítmény.
Válasz küldése