Kinek melyik manga tetszett?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én nemrég olvastam el a Slayers special könyvek néhányát, amik nagyon viccesek és eszeveszettek voltak, így megnyerték tetszésemet. (Ahhoz képest, hogy az animeot már 3 éve láttam, a mangát csak most olvastam :D). De élmezőnyben vezet a Love Hina manga még mindig, és nemrégiben egy vagyonért cserébe megrendeltem az Excel Saga teljes mangát, remélem, tetszeni fog, mert az anime nagy kedvenc. Valaki olvasta már esetleg?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Komugi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.12.09. 15:55
Tartózkodási hely: az ény kisz djága gépeckém előtt xP

Hozzászólás Szerző: Komugi »

InuYasha
Love Hina
"Szerelem volt a neve régen,
Tavaszban, éjben vagy mesében,
Tegnap még szenvedés volt, kínos, kedves,
Ma emlék, holnap már csak felejtés lesz."
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

Kevesen ismerik de: Mekakushi No Kuni
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

Mimiru írta:Kevesen ismerik de: Mekakushi No Kuni
jaaaj azt annyira szeretem!!! ^_^
nyitottam is egy topicot de senki nem írt be T_T
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

Elolvastam a Chobits mangát. :D
Nincs jelentős eltérés az anime és a manga között. Szerintem mind a kettő remek lett.
Valamiért mégis a manga fogott meg jobban, egy kicsit jobb mint az anime, de nem tudom megmondani miben. :D
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

én is szetem ::daisuki:: nekem is a manga tetszett jobban. ez volt az első manga amit olvastam ^_^

-----

én legutóbb a Penguin Kakumei-t olvastam (ill. csak az első kötetét...) ugyancsak Tsukuba Sakurától, az is naggggyon tetszett ::daisuki::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Az én első mangám a Love Hina volt és szerintem sokkal jobb volt, mint az anime verziója. Chobits mangát is szeretem, de ott egyformán nagyon jó mindkettő. :)
Kép
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

YO!
Szerintem az InuYAsha 7mangája az egyik legjobb!
Nem tudom ti hogy vagytok vele.
Vki tudja hol lehet beszerezni MO területén a Gundam Winget?
Mert nekem amcsiból hoztak egyet és pont a másodikat! ::pirate:: ::jhihi:: ::jtears::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Lurdy házban kaphatsz angolul és németül is GW mangát. Nemrég voltam ott, és volt mind a két nyelven. Meg nagyon aranyos Chobits babák vannak, én be is szereztem egy Chi-t magamnak^^
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Echlair
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.11.18. 13:58
Tartózkodási hely: Planet Medeya (bárcsak úgy lenne...)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Echlair »

kisebb koromban rendszeresen vettem a Sailor Moon-t, amíg volt. Mostmár nincs... ::bawl:: :shock:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Echlair 2005.12.23. 15:02-kor.
az igazság végül mindig győzedelmeskedik.
tehát aki túléli, annak van igaza...
HALÁLCSAPÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Amelia
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Tsubasa Reservoir Chronicle az, ami a mostaniak közül nagyon tetszik. Az animére is kíváncsi vagyok. Meg van benne Seishirou (aki megint gonosz és cool ^^)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Surci írta:A Tsubasa Reservoir Chronicle az, ami a mostaniak közül nagyon tetszik. Az animére is kíváncsi vagyok. Meg van benne Seishirou (aki megint gonosz és cool ^^)
Az anime TRC-s Seishirout sztem mellőzzük... :roll: Én őt már nem is veszem "Seishirou" számba... (Hogy néz ki? Hogy mozog? Milyen a hangja? *diszkréten elvonul hányni*). Imho az volt Seishirou megszentségtelenítése, ha nem volt elég az egyre romló grafikájú többi szereplő... >_<'' poor TRC anime...
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nemrég érkezett meg az Excel Saga összes kötete, és elkezdtem olvasni. Ugyanolyan crazy, mint az anime, de ahogy az első kötetből elnézem, itt kicsit több rejtett értelmett adott az író a mangának, mint az animénak. MAjd amikor végigolvastam, nyilatkozom részletesebben.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Surci írta:A Tsubasa Reservoir Chronicle az, ami a mostaniak közül nagyon tetszik. Az animére is kíváncsi vagyok. Meg van benne Seishirou (aki megint gonosz és cool ^^)
nekem a fekete fehérrel való munkájuk fogott meg^^ de ez így egy picit nem CLAMP-os mert ők régebben mindig a gyűrődésre koncentráltak ... de ha most megnéznünk egy TRC-s képet akkor ott nuku gyűrődés.... de se baj^^ a lényeg az hogy jó :P
---
YGO manga ... az első manga rajzolás ügyileg nagyon fura :? a négyes mangáig nemigen figyelt kazuki takahashi a kártyajátékra.... de vannak benne olyan történetek ami elég érdekessé teszi a sztorit :? de azért jó ^.^/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Xell: Full Excel manga? o.O Hány kötet? Nekem az anime sokkal jobban bejött, a mangát pár fejezet után töröltem, nekem nagyon nem adta vissza azt a hülyeségtengert, ami az animében megvolt...

MaKo: Szal a TRC animében Sei-sama nem is vehető Sei-számba? ^^ Mondjuk már elég sok rosszat hallottam a TRC-animéről, és látatlanban is kezdek félni... A mangában viszont Seishirou nagyon király! Azt szeretem benne nagyon (nemcsak itt, máshol is), hogy olyan kedvesen mosolyogva csinál ki mindenkit ^^ Ráadásul a TRC-ben eddig imho ő volt a legerősebb ellenfél, és az egyetlen, akitől nem sikerült megszerezni a tollat. Hiába, hozza a formáját ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

K@e-chan írta: nekem a fekete fehérrel való munkájuk fogott meg^^ de ez így egy picit nem CLAMP-os mert ők régebben mindig a gyűrődésre koncentráltak ... de ha most megnéznünk egy TRC-s képet akkor ott nuku gyűrődés.... de se baj^^ a lényeg az hogy jó :P
Hát, hogy mi "clampos" és mi nem "clampos", az sztem nincs teljesen eldöntve ^^" A rajzolói stílus ugyanis mindig változik az idők során. Bár sztem ez Clampéknál tudatos is volt, most teljesen áttértek a shounen mangák rajzolására. Aztán ez most vagy bejön vkinek, vagy nem (sok emberkének általában nem, mert a legtöbben a shoujo-s Clampot szokták meg. Nem tudom, én nekem mindkettő tetszik, szerintem van olyan jó ez az új stílus is, mint a régi, csak éppen más. A Tsubasához spec ez sokkal jobban illik, mint az agyoncsicsázott tündérkés-virágos háttér (ld. pl. MKR, CCS). Szóval sztem itt funkcióilag is változott a stílus.
Surci írta:MaKo: Szal a TRC animében Sei-sama nem is vehető Sei-számba? ^^ Mondjuk már elég sok rosszat hallottam a TRC-animéről, és látatlanban is kezdek félni...
Nem tudom, én egy részt bírtam Seishirouval a TC animében, és ott hagytam abba az egész animét is #_# Szóval a grafika/animáció mind ronda, és nincs más jelző rá. Az arcok is teljesen igénytelenek, Seishirou ha két arckifejezést vágott, az már jónak számított. Aláírom, hogy nehéz visszaadni a Tsubasa manga erős kontrasztjait meg az "arányos" aránytalanságát - de hogy ennyire?? o_o Az egész igénytelen, és kész -_- a Tsubasa mangás Seishirou viszont teljesen okés, ami igazán jó, hogy teljesen ugyanúgy mosolyog, mint a régebbi mangákban. Pedig az arca másmilyen, sokkal fiatalabbnak néz ki (szerintem olyan 20-nak max.), és így is sikerült visszaadniuk azt a gonoszságát, ami ugye mindig benne van. :) Csak hát a mangát is húzzák, nem tudom mikor jutnak oda, hogy megint előkerüljön Seishirou (meg a vámpír ikrek...).

Egyébként ha már manga, akkor ajánlom mindenkinek a Nanát. Félelmetes karakterábrázolások, nagyon jó és izgalmas történet, ami látszólag sima shoujo, de valójában sokkal szélesebb rétegnek szól. Jelenleg rohadt híres Japánban (live-action sorozat, két movie, albumok/dvd-k, koncertek, és még anime is készül/t belőle). A művésznő Yazawa Ai-sensei, aki a Kagen no Tsuki rajzolója is volt. A manga egyébként 20-on éves fiatalokról szól, a zenéről, illetve rengeteg szövevényes emberi kapcsolatról. Jah, és persze a véletlenekről... :wink: Bővebben itt.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Ej, Mako, nagyon meghoztad itt a kedvem a Nana-hoz! ^^ *megy rendelni*
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

MaKo írta: A Tsubasához spec ez sokkal jobban illik, mint az agyoncsicsázott tündérkés-virágos háttér (ld. pl. MKR, CCS). Szóval sztem itt funkcióilag is változott a stílus.
sztem is ez jobban illik a TRC-hez ^^ sztem fura is lenne hogyha 1 képet úgy látnék hogy gyűrődés minden négyzetcentin...^^" csak egy kicsit nosztalgiáztam hogy a régi szép idők szépek voltak xDDD
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Surci írta:Xell: Full Excel manga? o.O Hány kötet? Nekem az anime sokkal jobban bejött, a mangát pár fejezet után töröltem, nekem nagyon nem adta vissza azt a hülyeségtengert, ami az animében megvolt...
14 kötetnyi, és nekem nagyon tetszik^^ Nem olyan mint az anime, tény, de ennek is megvan a maga varázsa (őrült stílusa:)). Most tartok a második kötet végén, és egyre jobb lesz. Amúgy sokkal több karakter van benne, mint az animéban.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Tryst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2004.10.11. 12:12
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tryst »

Igaz ezeket sem mostanában olvastam, de azért egy favorit manga listát most leírok. Természetesen nem mindet ajánlom mindnekinek. Ez az én egyedi ízlésem. ^^

Blame, Berserk, Blade of the Immortal, Bleach, Gantz, Karin, Samurai Champloo, Mai Otome / HiME, Naruto, Tenchi Muyo, Akira, Battle Royale, Battle Angel Alita, Death Note, Fullmetal Alchemist, Nausicaa és Vagabond.
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Sziasztok! Kedvenc mangáim: Sailor Moon,Ayashi no Ceres,Oh! My Goddess,Virgin Crisis,Kamikaze Kaitou Janne,Full Moon wo Sagashite,Shin Shirayuki Hime Densetsu Pretear!
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Gantz, Dears, Mai Hime. Nekem ezek tetszettek, mer' eddig csak ezeket olvastam :thumb:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HellRaiseR 2006.04.12. 20:20-kor.
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Én most végeztem a Chobits mangával. Ami leginkább megfogot az a Chii és Hideki - gép ember kapcsolat. Elég kellemes olvasmány mindenkinek ajánlom. Nem akarom lelőni a történet végét de én azért másra számitottam, de végülis ezért manga a manga.

Ezek után lehet hogy orvoshoz kéne mennem, mert nem tudom hogy mit érzek a gépem iránt. :^_^: :computer:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Nállam most a kedvenc a Trigun Maximum...
Real World Espada
Kép
Avatar
kaoru-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.03.27. 15:48
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: kaoru-chan »

Neon Genesis Evangelion manga: nem elég, hogy az anime kultusszá nőtte ki magát, Yoshiyuki Sadamoto egy teljesen új szintet ad az egész történethez. A karakterek valamivel beszédesebbek, mint az animében, és ez sok mindennek helyet kínál (pl. egy Shinji-Rei kapcsolatnak...amiből persze ugyse lesz semmi, de azért olyan aranyos belegondolni). És persze Kaworu is rendes szerepet kap (habár Shinji egyenesen utálja őt a mangában, de tiszta poén az egész! :lol: )
Egyszóval a történetből nem veszett el semmi, kizárólag hozzáadódott. És ahogyan alakultak a dolgok a 9. kötetben, nem csodálkoznék, ha egy vadonat új befejezéssel találkoznánk a manga-verzió végén.
Ja, még had emeljem ki a grafikát: én órákik képes vagyok nézegetni egy mangát, de ez sokmindenen túltesz. Nem csoda, hogy Yoshiyuki Sadamoto az egyik kedvenc mangakam~ n_n
Állítolag mostanság adták ki végre a 10. kötetet Japánban, szóval pár hónapon belül már meg fog jelenni angolul/németül! Wai~ x3 Asszem összesen 12 kötetre lehet számítani.....aminek örülök, mivel nem bírom, ha túl sokáig elhúzódik egy sorozat. :/


Aztán ott a DNAngel - sajnos ennek az elolvasására még nem kerítettem sort, de annyit már biztosan tudok, hogy a történet szuper, a karakterek imádnivalóak és a grafika egy igazi eyecandy. Kár, hogy az animét elhanyagolták történetileg.... ;__;


Fullmoon wo Sagashite: az ember első ránézésre azt hinné, hogy egy átlagos, nyálas shoujo mangával van dolga - de nem. Arinában azt csodálom, hogy a gyönyörű, iszonyatos részletekig kidolgozott képei mellett képes egy olyan összetett, olykor megrázó történettel előrukkolni, hogy leesik az állam és kifogy egy este alatt a p.zs.-s zacsi itthon....szereti szivatni a karaktereket....a FwS nekem nagyon nagy élményt nyújtott, manga és anime verzióban egyaránt.
Szerintem a Shinshi Doumei Cross sem fog szűkölködni váratlan fodulatokban. :3 2 és fél kötetet volt szerencsém eddig elolvasni, és idáig szuper. Csakis ajánlani tudom.


CLAMP - Tsubasa Reservoir Chronicle: legjobb barátnőm szerint azért tetszik nekem annyira a manga/anime, mert a Kingdom Hearts-ra emlékeztet....meglehet. n_n mindenesetre kellemes, hogy a C.C.Sakura és egyéb CLAMP mangák karakterei köszöntenek vissza ebben a történetben. De az új szereplők: Kurogane és Fai is emlékezetes karakterekké fognak válni, ezt már most tudom. Még csak az első kötet van meg, de remélem majd lesz zsém a többi beszerzésére....bár nem tudom, meddig fogom bírni: állítólag hosszabra tervezik, mint az X-et, és ez ilyesztő. x__x
FAI!!!!! ::daisuki:: ......mellesleg Fai személyiségileg chotto emlékeztet az anime-verziós, NGE-es Kaworura...o_o;; kowaii..
Válasz küldése