Kinek melyik manga tetszett?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Beleolvastam Tsubasa RC mangába... hát inkább nem mondok semmit még, mert nem olvastam végig, de eddig nem valami meggyőző T_T
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Most, hogy nyílt mangabolt, annyi manga van, amit szeretnék elolvasni és írogatom össze, hogy miket szerezzek majd be. ^^" Látom már, hogy ha marad ez a bolt, akkor jövőre is le leszek égve rendesen. ^^"
Szal, amit mostanában olvastam:
1. Pita Ten 1-6. (7-8. már úton van). Nagyon érdekes történet és a 6. vége kissé nyomasztóan zárult, így már alig várom a folytatást. Érdekes, hogy amilyen könnyeden indult, hogy váltott át drámába. A szereplők nagyon érdekesek, és ami fontos, nagyon emberi karakterek. Mindannyian nagyon közel kerültek hozzám. Mindenkiben találtam valamit, amivel azonosulni tudok. Mindenkinek ajánlom ezt a mangát.
2. Tokyo Mew Mew 1. Borzasztó aranyos ez a manga. X3 A rajzok korántsem tökéletesek és nem is egy világmegváltó történetről van szó, mégis ajánlom azoknak, akik szeretik a magical girl sorozatokat.
3. Full Moon 2. kötet ezúttal a hivatalos angol kiadás. Találtam benne egy elírást... és a freetalkok tele vannak helyesírási hibákkal. Meg van néhány kifejezés meg poén, ami hülyén jött ki. Ami még zavart, hogy a ViZ nagyon óvatosan bánik az olyan szavakkal, mint az Idiot. Helyette viszont rendszeresen használja a fool-t, ami sokszor nagyon hülyén jön ki... Ettől függetlenül messze jobb, mint a német fordítás, legalábbis eddig. Az FM pedig továbbra is az egyik kedvenc mangám, a 2. kötet pedig külön bónusz pontot kap a fürdőköpenyes Izumiért. XD
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

XDDDDD
Fürdőköpenyes Izumi... :D

Takuto is kéneee... ameddig én olvastam, nem volt benne, sztem nem is lesz :mad:

Imigyen mondanám hogy amúgy a Fullmoon a rajzok miatt nagyon tetszik, habár a történet vezetése annyira nem jött be.

A Zettai Kareshi viszont... nyami nyami!!! Ott aztán van fürdőköpenyes, törölközőbe csavart, fürdőgatyás(ha jól emlékszem) és még meztelen Night is :-P :cool: nagyon tetszik az a manga XD
node Watase rajzolta, szóval ez nem is lehet másképp :)
cimbi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2005.10.21. 11:02

Hozzászólás Szerző: cimbi »

hát elsősorban Alita(Gunnm)! mert ugye azt nem is lehet uberelni. de persze Blame és Noise is ott van(külön örülök hogy saját topicot kaptak). a dobogot pedig a Chobits zárja. de nem akadt még manga a kezembe, ami ne tetszett volna valamiért.
Avatar
hijikata
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.09.16. 19:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hijikata »

Nekünk - nekem és a barátnőmnek - jelenleg az abszolút kedvenc a Cantarella (You Higuri). Eddig 7 kötetét olvastuk és fordítottuk le németről magyarra. Ha esetleg valakit érdekel bővebben a sztori vagy a karakterek, tegnap pakoltuk fel a Bishounen Paradise-ra a Cantarella ismeretetőjét, a főszereplő, Cesare Borgia karakterlapját és a 7 kötet fordítását. :cool:
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Nálam most az Akira és a Gunnm a tuti befutók.
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

az első manga amit olvastam a Chobits volt. IMÁÁÁDOM!!!
szeretem még a Tsubasa Reservoir Chronicles-t, X, Ayashi no Ceres, Kamikaze Kaitou Jeanne, Full Moon wo Sagashite, Inuyasha, Zettai Kareshi, Fushigi Yuugi, Kagen no Tsuki, Hakushaku Cain, W-Juliet, Mekakushi no Kuni, Penguin Kakumei, Shounen Aromatic, Memoir Girl, Pajama de Ojama, jajj sok egyfejezetes :) és sok kétfejezetes...
nem is tudom mindet felsorolni
inkább azt mondom, kiket szeretek : CLAMP, Arina Tanemura, Yuki Kaori, Yuu Watase, Sakura Tsukuba, Rumiko Takahashi juj várjunk csak ezt sem tudom normálisan felsorolni
a lényeg az, hogy nagyon szeretem a mangákat ::daisuki::
és ha valamit, valakit kihagytam, elnézést kérek, kedves manga, kedves mangaka :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Amaya 2005.11.28. 10:10-kor.
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Most az eddigi kedvenceimhez hozzájött Shiina Ayumi: Pengin Burazaazu című mangája. Nagyon tetszik. Ajánlom mindenkinek. Romantikus, kicsit talán sötétnek is mondható,de inkább aranyos..nagyon jó kikapcsolódni. :cool:
A Watase mangákat a Tanemura mangákat egyaránt imádom.. utóbbit kicsit kiemeltebben a rajzolatuk miatt, annyira harmonikusak és szépek.
Kép
Avatar
Riddick
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.07.16. 19:38
Tartózkodási hely: Tapolca/Győr

Hozzászólás Szerző: Riddick »

A héten olvastam a Marmalade Boy mangát. Nekem nagyon tetszett :D
Elkezdtem olvasni és nem tudtam abbahagyni :D
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Meg kell mondjam nem igazán szoktam mangát olvasni, ugyan is nem nagyon szeretem, mert egy idő után kifolyik a szemem a helyéről. Most viszont kivételesen kibírtam. Ugyan is végig olvastam Kamio Youko: Hana yori Dango című mangát. Őszinte leszek nagyon-nagyon jó manga. Annyira megfogtak a karakterek és a sztori, hogy szó szerint nem tudtam abba hagyni. (egyszer majdnem elkéstem az iskolából miatta) 36 kötet összesen ami tudom, hogy valakinek nagyon hosszú, de még csak 3 perce fejeztem be és már is hiányzik, hogy nem tudom tovább olvasni, mivel nagyon kíváncsi vagyok/lennék rá. Mindenesetre, ajánlom annak nagyon aki szereti a romantikus (itt-ott esetleg, talán csöpögős), vicces sztorit egy pici akcióval/kalanddal (nevezze mindeki ez utóbbit annak, aminek akarja).
Amit még nagyon szeretek, az a Count Cain és a Tokyo Babylon. (ebből is látszik, hogy sűrűn olvasok mangát)
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

A Hana Yori Dango szerintem az egyik legszebb manga a világon! *rendkívül büszke az egy szem eredeti HYD mangájára, amiben van vizeshajú Doumyouji is* Én mostanában tervezem az újraolvasását, illetve az anime újranézését, mert az új drama miatt enyhén nagy HYD-fanatizmusban szenvedek.. megint^^"
Amit én most olvasok [illetve csak szeretnék továbbolvasni T_T], az a NANA. Annyira gyönyörű az egész és egyszerűen mindenkit szeretni kell benne, még a legalávalóbb görényre sem lehet azt mondani, hogy nem szeretem, mert egyszerűen olyan a karaktere, kinézete, mindene, hogy nem lehet utálni. Ilyen mangát még sohasem olvastam, teljesen bele vagyok zúgva.
Egyéb új kedvencem még a Hakushaku Cain, ami eleinte egyáltalán nem érdekelt, mert azt gondoltam, ha már Kaori Yuki akkor az már csak olyan is lehet... [elnézést mindenkitől, de egyszerűen irtózom tőle] Úgyhogy örülök, h karácsonyra megkapom az első kötetet^__^
Aztán régi kedvenc Fruits Basket, amiből tegnap sikerült megvennem a 7. kötetet és már el is olvastam és egyszerűen imádom még mindig *_*
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Luluko írta:azt gondoltam, ha már Kaori Yuki akkor az már csak olyan is lehet...
Milyen? ^^;;; Csak kíváncsi vagyok.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mostanság kapok majd egy nagyobb adag angol mangát, abból majd meglátjuk, mi fog tetszeni ^^

Amit most olvasok, általában magyarul van, és nagyon tetszik: Ayashi no Ceres, Tsubasa Chronicle, +Anima, és a Dogs.
Kon-san írta:Most az eddigi kedvenceimhez hozzájött Shiina Ayumi: Pengin Burazaazu című mangája. Nagyon tetszik. Ajánlom mindenkinek.

A Penbura is a kedvencek között van, bár én még csak a magyar forgításokat olvastam. ^^ a Marmalade Boyt már régebben olvastam, az is nagyon tetszett.

Végre kijött a Battle Angel Alita - Last Order 6. kötet (azt mondják, ez az utolsó, de nem nagyon hiszem -_-) de sehol nem találom, ha valaki tudja, honnan lehetne leszedni, dobjon már meg egy privivel. ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

eleinte egyáltalán nem érdekelt, mert azt gondoltam, ha már Kaori Yuki akkor az már csak olyan is lehet... [elnézést mindenkitől, de egyszerűen irtózom tőle]
Megértelek.
Piracy is charity.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

kukurbuki írta:
eleinte egyáltalán nem érdekelt, mert azt gondoltam, ha már Kaori Yuki akkor az már csak olyan is lehet... [elnézést mindenkitől, de egyszerűen irtózom tőle]
Megértelek.
Nah ^^; Lulut én vettem rá, hogy olvasson Caint, de csak mert tudtam, hogy kb. annyira nem jön be neki általában Kaori Yuki, mint nekem ^^; és ha én mondom neki, hogy tényleg jó, akkor már hallgatni fog rám, és elolvassa xD (Nekem spec. Yukinak a rajzaival van ált. bajom, elismerem hogy művészi, de nekem néha már túl elborult, túl dekadens. Különösen a szemek alsó, megvastagított vonalai @_@). Ettől független a Cain tényleg nagyon jó (igaz, nekem az elején lévő, régebbi grafika vhogy jobban bejön általában), a sztori izgalmas, a ruhák és ez a kor mind nagyon ott vannak *_* (cilinder *o*) a karakerek meg pláne klasszak (eddig). Még csak a magyar fordítását olvastam, de az meg tényleg annyira elsöprően jó, hogy megvárom, míg folytatódik, és nem töltöm le angolul.(Hallod ezt mufurc? :) Tessék tovább fordítani xD!! *kiváncsi, hogy mi lesz a Kafka után*)
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nekem sem tetszik a rajzstílus, főleg a vézna nőies karakterek, meg a hegyes állak. Az is tzavar, ha nem tudom elsőre eldönteni a szereplők nemét. Hát mégha 3 köteten keresztül sem... De amúgy a témái is vagy zavarnak, vagy hidegen hagynak. A Cain sem szögezett a monitor elé, de majd elolvasom ha már sok rész lesz készen belőle.
Piracy is charity.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Maa, az oké, hogy a rajzok nem tetszenek. (Én amúgy Watase Yuu-vel vagyok így, mondjuk ^^;; az ő rajzai nekem valahogy túl... nemtom, vhogy olyan taszítók :D;; nem az, hogy ronda, csak... meh. ^^;;) Nekem tetszenek Yuki rajzai, bár az tény, hogy a kedvencem a Vörös kos jelében is látható stílus... a későbbi, nagyon dekadens stílusa baromi jó, de pl a Cainban nem minden karakternek áll jól (pl. Oscarnak vagy Riffnek... bár Riff esetében... *lelövi magát, mielőtt spoilerezne*).

Mindenesetre, nem tudom, nekem inkább Yuki sztorijaival szokott gondom lenni, vagyis leginkább az Angel Sanctuaryvel. :D Az nekem valahogy egyáltalán nem jött be, olyan erőltetett volt az egész, és úgy a közepe felé teljesen összeomlott a saját súlya alatt (sztem). Yuki Kaori szerintem inkább a rövidebb történetekben jó - nem véletlen, hogy a Cain is annyira epizodikus (leszámítva a mindig jelenlévő háttérsztorit), bár az utolsó sorozatban néha az is belekavarodik önmagába. Meg persze ott van a Kaine és a simán és egyszerűen zseniális Shounen zanzou (na jó, az tényleg nem való mindenkinek).

Egyébként aki nem szereti Yuki Kaorit, annak is ajánlom a Ludwig kakumei c. mangáját, legalábbis annak az első fejezetét, az ugyanis gyakorlatilag egy ön-paródia. xD (Szerintem úgy készült, hogy Yuki végignézte az addigi mangáit, és rájött, hogy ennyi perverziót, angstet és dekadenciát már nem lehet komolyan venni. xD)

(Btw, uh, köszi~ :oops: A következő fejezet nemsokára felkerül.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
cimbi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2005.10.21. 11:02

Hozzászólás Szerző: cimbi »

régen olvastam, és tudom hogy alapmű, de Gunnm-ot mindig említenem kell :hammer: . mostanában assimov köteteknek estem, alig olvasok mangát. viszont egyszer akadjak rá egy blame magasságu mangára, akkkkkor aztán! a történet stílusa tetszik, nem a folytonossága :P, de ilyen rajzokat még soha nem láttam.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Mindenesetre, nem tudom, nekem inkább Yuki sztorijaival szokott gondom lenni, vagyis leginkább az Angel Sanctuaryvel. Az nekem valahogy egyáltalán nem jött be, olyan erőltetett volt az egész, és úgy a közepe felé teljesen összeomlott a saját súlya alatt (sztem).
Angel Sanctuary brrrr... Iszonyú élmény volt, bár csak az eső kötetet olvastam...

Vannak amúgy mangák, amiknek bejön a rajzstílusa, de a története miatt nem olvasom. Pl. MPD psicho, mert túl vontatott, kevés az akció, vagy Bremen, ami no comment. De pl a Blame!-et sem olvastam végig, mert ugyan egy-két köteten keresztül el tudok gyönyörködni az artban, de aztán már unalmas.

Yuki Kaori viszont az, akinek sem a történetei, sem a rajzai nem tudnak megfogni.
Piracy is charity.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

*shrug* Ízlés kérdése. Yuki Kaori ha melléfog, akkor általában érdektelen és középszerű, de ha beletalál, akkor nagyon beletalál, és akkor zseniális. Szerintem. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én Angel Sanctuary-t [kb 1 kötetnyit] és a Shounen Zanzou-t olvastam, de nekem egyik sem tetszett.. nagyon nem. Sem rajzolásilag, sem történetileg, így mikor évekkel ezelőtt német Daisuki megjelent, benne 1-1 fejezet God Child, akkor én bele sem néztem, mert nem vártam tőle már szinte semmit. De most már rájöttem, hogy szeretem, úgyhogy ez is haladás^^" És majd délután elolvasom az új magyar fejezetet, köszi mufurc^_^ És egyetértek Mako-val, a magyar fordítás tényleg valami zseniális, csak így tovább!^_^
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Hmm... a Trigun, az tetszik.
Real World Espada
Kép
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Osu!
Nekem az Inu YAsha és aGundam Wing manga teccet no meg a RedMoon.
Nagyon jók csak ajánlani tudom mindenkinek. ::japsmil::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Nekem az xxxHolic manga iszonyt bejött. dizájnos és jó a sorty. :lol:
Kép
Avatar
Mimiru
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2003.09.24. 05:42
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: Mimiru »

HanaKimi mindenkinek nagyon ajánlom én nagyon szeretem pont tegnap olvastam végig. Aki kedves,vicces,aranyos,romantikus mangára vágyik annak ELKELL olvasnia Kép
Válasz küldése