Tanemura Arina

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Melyik a kedvenc Arina mangád?

Valamelyik short story (melyik?)
0
0 szavazat
I*O*N
0
0 szavazat
Kamikaze Kaitou Jeanne
3
75%
Time Stranger Kyoko
0
0 szavazat
Full Moon wo Sagashite
1
25%
Shinshi Doumei Cross
0
0 szavazat
Zettai Kakusei Tenshi: Mistress Fortune
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4

Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Sok sikert, őszintén remélem, hogy te már végigviszed, miután az előtted lévő két személynek nem sikerült. Nem szeretem, mikor több fordító váltakozik, egy ennyire rövíd mangánál legyen egységes az egész.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

ZOMG Hírek!!11

Na szal Rage-nek és egy ide nem látogató embernek hála eljutott hozzám a hír:

A Kamikaze Kaitou Jeanne-t újra kiadják Japánban, ezúttal 6 kötetben. Kb. azt lehet várni, mint az újra kiadott Sailor Moon köteteknél. Új borító, színes oldalak, meg ami belefér.
Elméletileg 15-e óta kapható, ezzel az amazon nem igazán akar egyetérteni, de mindenesetre a hírnek örülök és remélem, hogy ti is.

Hivatalos honlap: http://annex.s-manga.net/janne/

Bővebb információk az sdc.kefi.org fórumán, a Kamikaze Kaitou Jeanne témakörben.

Drukkoljatok velem egy gonosz/akármilyen Fin-es és egy Noin-os borítóért. xD (Noin-ról alig van normális, nagy színes kép...)

Első két borító érdekes lett, SDC stílus, de... nekem kicsit elkapkodottnak tűnik. ^^" Ja és Jeanne szeme nem lila... na mindegy. ^^"
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Nem sokára újabb részek fognak felkerülni a TSK-ból, addig is ide írom, hogy most olvasom illetve töltöm lefele a Shinshi Doumei Cross mangát, melyet először nagyon félve olvastam el, de rá kellett jönnöm, hogy Arinában bízhatok... *spolier* Amint kiderül, hogy ikertestvér a két főszereplő, azonnal megszerettem a mangát :P
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ha jól értelmeztem Arina blogját (ami koránt sem biztos), akkor az első két KKJ reprint azért nem kapható, mert egyszerűen kifogytak és legkésőbb július 10-én kerülnek újra raktárra. ^^" Remélem, hogy így lesz, nekem kapóra jönne mindenesetre.

Ez közben meg lett erősítve, kössz Rage!
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Már megszoktam, hogy csak magamnak írok itt :rozsaszintancoloelefant: (emberek, tessék Arinát olvasni!), de azért hátha érdekel valakit rajtam kívül a KKJ kanzenban (Perfect Edition):
http://arinacchi.animehq.hu/tafc/page.php?28
Egy rövíd összegzés a kötetekről. Egyelőre 4 jött ki, mindegyik megvan *integet a pénzének, amint az kirepül az ablakon*. Képek között azért csak a 3. kötetből vannak fotók, mert mikor kéznél volt egy fényképezőgép, még csak a 3. volt meg. Ha lesz majd lehetőségem rá, a többiről is rakok fel képeket.
A borítókat már bescanneltem, egyelőre csak egy külföldi fórum gelériájába raktam fel, saját oldalra megpróbálom nagyobban és kicsit jobb minőségben felpakolni.
Ami nekem nagyon tetszik az új kiadásban, azok az új Jeanne-illusztrációk a kötetek elején, főleg a 2-é lett borzasztó szép szerintem (az oldalon az az avatarom, ha valakit érdekel).

Emellett kiderült, hogy a 6. kötetben egy új, 16 oldalas extra fejezet is várható. Hogy lesz-e scan és fordítás belőle, azt nem tudom, mert külföldiek közül leginkább a németeknél láttam olyanokat, akik veszik a kanzenbant, de majd kiderül. Én mindenesetre örülnék neki, mert ha meglesz, legfeljebb fényképeket tudok majd feltenni belőle. ^^"
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

(Köszi Maron-nak az infót!) A németeknél az EMA is kiadja a Kamikaze Kaitou Jeanne Perfect Edition-t (lásd a linket az előző postomban) szeptembertől, 6 euró lesz egy kötet. Ha olyan lesz, mint a japán kiadás, akkor aki eddig nem szerezte még be a Jeanne-t és megfelel neki németül, az mostmár várja meg ezt (hátha kiadják hozzá a gyűjtődobozt, amit Japánon belül lehetett csak megrendelni ÉS hátha feljavítják a fordítást).
A 6. kötetben van egy új fejezet, egy rövid extra történet Fin és Access reinkarnációiról, Natsukiról és Shinjiről, ha addig se találok normális scant hozzá a neten (a saját japán kötetemet nem szedem szét), akkor majd ezt bescannelem és lefordítom.

Persze csak ha valami Isten adta csoda folytán ki nem adják addig magyarul. *jó, jó, reménykedni lehet* Mm... Nagoja Csiaki... brr xD Ok, ettől függetlenül jó lenne, ha kiadnák magyarul (elnézést azoktól, akik ezt az átírást favorizálják).
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Tegnap megjelent Japánban a Shinshi Doumei Cross artbook, a rajongók a különböző online boltokból már beszerezhetik.
Emellett a júliusi (ami gondolom júniusban jelenik, vagy jelent már meg) Ribon magazinban véget ér a Shinkuro, és rögtön ebben a számban indítja útjára új sorozatát Arina. A címe Zettai Kakusei Tenshi: Mistress Fortune, előre láthatólag egy magical girl lesz, annyi biztos, hogy mind a lány, mind a fiú főszereplő alakot tud váltani.

Ha mégse csak magamnak írok itt, hanem ténylegesen érdekel is valakit, jelezze! :rozsaszintancoloelefant:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

yey! új Arina manga és még magical girl is! remélem fogja valaki fordítani, mert nagyon kíváncsi vagyok rá, köszi hogy szóltál ^^
edit: és már el is olvastam az első fejezetet ^^ így első ránézésre nem tudom milyen lesz,- azért annyira megtetszett hogy a folytatást is kövessem majd- egyenlőre nem világszám, de sose lehet tudni, bízom a mangakában- az biztos hogy a grafika a megszokott gyönyörű- sőt néhol olyan arcokat is rajzolt amit tőle még nem láttam...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Tanemura Arina

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én is elolvastam azóta, nem egy nagy szám, de a Shinshiről is ezt gondoltam az első pár fejezetnél, aztán nagyon beindult (végig még nem olvastam). Aranyosnak aranyos, ideális magical girl anime alap lenne (csak ugye Arina rajzait áthozni eddig nem túlzottan sikerült, bár a Full Moon anime a KKJ-hez képest klasszisokkal szebb). Talán ebből majd lesz, ha már a Shinshiből eddig még nem lett.

Egy kis Shinshi Doumei Cross Artbook beszámoló azoknak, akiket érdekli:

Szeretnék gratulálni Arinának a 3. artbookjához, szép teljseítmény. A Shinshi artbook nagyon szép, a borító így élőben mégjobban néz ki. Nagyon jól passzolnak a színek és élesek, ez egyébként az artbook-ban található képekről is elmondható. Akik látták a KKJ artbookot és a Tanemura Arina Collection-t, azok tudják, hogy belsőre elég erősen eltér a kettő. A KKJ-ben többnyire egész oldalas képek vannak, a végén található néhány oldal, ahol Arina kommentálja őket, ezzel szemben a 2. artbookban kisebbek a képek, kicsit zsúfolt az egész és közvetlenül a képek alatt találhatóak a kommentárok is. Emellett vannak benne színes képek Arina más mangáiból is. A Shinshi Artbook a Jeanne-hoz hasonlít, a nagyobb képek, fejezet borítók és néhány poszter egész oldalra került, a kisebbek, illetve a külön beszerezhető kötet borítók kerültek a végére kisebben. A kommentárok ahogy a Jeanne esetében, itt is külön a végén vannak, maga a könyv pedig csak a Shinshi-ről szól. A szokásos dupla oldalas poszter se maradt el két vadonat új illusztrációval.*
A Shinshi az eddigi leghosszabb manga, amit rajzolt, mivel én nem követtem az utóbbi időben, ezért nem tudom, pontosan hány kép maradhatott ki (az utolsó egy-két fejezeté valószínűleg itt is, ahogy a Full Moon-nál is). Emellett akik esetleg reménykedtek, hogy a kimaradt Full Moon képek ebbe bekerülnek, sajnos nem, talán majd ha egyszer lesz még egy Tanemura Arina Collection.
Bár Arina Shinshis stílusa tetszett eddig a legkevésbé (meg még a kezdetek kezdetén a rajzai), van pár kép, ami különösen nem tetszik és nem ez a kedvenc mangám tőle, de eddig talán ez az Artbook sikerült szerintem a legjobbra. Tipikusan igaz volt számomra az egész sorozat alatt, hogy mind a fekete-fehér, mind a színes képek szebbek papíron eredetiben, mint scannelve. Minden Arina rajongónak ajánlom, szerintem megéri. (Talán majd a németek is kiadják, nem figyeltem az utóbbi időkben náluk a híreket.)

Csináltam egy új szavazást, mert a régi enyhén aktualitását vesztette már. Itt van addig is az előző eredménye 2004 februárjától a mai napig összesítve:

Ki a kedvenc hősnőd (hogy ne csak a bishounenekről beszéljünk)?

Marron 35% [ 14 ]
Kyoko 15% [ 6 ]
Ion 5% [ 2 ]
Fin Fish 7% [ 3 ]
Meroko Yui 15% [ 6 ]
Karen 5% [ 2 ]
Mizuno 2% [ 1 ]
Ui 5% [ 2 ]
Miyako 0% [ 0 ]
Mitsuki 7% [ 3 ]

Szavazatok száma : 39

*Edit: közben megnéztem, a poszteren van az utolsó két fejezet borítója, úgyhogy megoldották.
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Re: Tanemura Arina

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Sikeresen elolvastam Zettai Kakusei Tenshi Mistress Fortune első két fejezetét, és bár kellemeseket vidultam rajta, kicsit többet vártam a senseitől, de ahogy említettétek egy üdítő magical-girl stílusú animének jó alapot nyújtana.
Csak a fránya animeadaptációk, amikre rossz visszagondolni... legalábbis számomra mindenképpen kellemetlen visszaemlékezni, hiszen a KKJ anime sem úgy zajlott, ahogy kellett volna... vagy legalább ne ennyire tértek volna el az alapoktól... De kicsit eltértem a tárgytól... :)
Mostanában nem igazán találkoztam magical-girl stílusú mangákkal sem, szóval nem tudom, hogy jelen pillanatban milyen erős koncepciónak szánta ezt a művet Arina, azonban annyi bizonyos számomra, hogy a ötlet eredetisége a számomra túl "hasonlatos" karakterek miatt eddig háttérbe szorult.

Mennyi fejezetre tervezi Arina ezt a munkáját, azt lehet tudni?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Tanemura Arina

Hozzászólás Szerző: miyume »

most komolyan csak 3 fejezetes volt a zettai kakusei tenshi? mert ha igen akkor ez nem lett valami túl nagy eresztés.... azért ettől többre számítottam mind a hosszát, mind a történetet illetően ^^"
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Re: Tanemura Arina

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Na, akkor már lényegtelen a kérdésem... Mondjuk sajnálom, hogy csak ilyen rövid terjedelmű volt, de végül is a heppi end az itt is megvolt. Lehet tudni, hogy ezután milyen projekttel halad tovább Arina, vagy még semmi terv?
((Igazából kicsit értetlen vagyok, mert ezt a mangát egy egyszerű egyfejezetes alkotásként is tervezhette volna. Szerintem 3 fejezet kevés, 1 fejezet pedig úgy megfelelt volna. Igaz, a karakterek és háttértörténet finomítására szánhatott volna több időt...., mindenesetre a rajzolás kivitelezése szépre sikeredett.)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Tanemura Arina

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Teljesen el vagyok maradva a témában. Ha tényleg csak 3 fejezetes lett, akkor vagy eleve ennyire tervezte, vagy úgy járt, ahogy valószínűleg a TSK-val is. Az azt hiszem azért lett végül gyorsan lezárva, mert a Ribon olvasóit sajnos nem nyerte meg az a műfaj. Nekem mondjuk rettenetesen tetszett, ha kihúzza 7-10 kötetig, simán az egyik legjobb munkája lehetett volna, mert a humort, a fantasy világot és a karaktereket is nagyon jól eltalált, jól is néztek ki és tud is mindenféle fantasy kellékeket tervezni, de hát nem a nyugati olvasóknak (vagy legalábbis nem nekem ^^") rajzol elsősorban.
Mondjuk én az első pár fejezet után azon is csodálkoztam, hogy a Shinshi bomba siker lett. ^^" Jó, úgy a 3-5. kötet környékén volt az a pont, ahol már nagyon kezdett tetszeni az egész, de akkor se hittem volna, hogy az eddigi leghosszabb sorazatát sikerül vele összehoznia.
Majd utánanézek, mert ha ennyi volt a Zettai Tenshi (fogalmam nincs, csak az első fejezetet olvastam), akkor engem is érdekelne, hogy mi lesz a következő lépése. Már csak azért is, mert Amerikában is befutott (a TSK első kötete már meg is jött angolul).

Akit érdekel a KKJ kanzenban német kiadása, azt hiszem a bookline.hu-n már rendelhető vagy előrendelhető az első kötet, nekem most nincs rá pénzem, úgyhogy majd ha egyszer lesz, megnézem, csináltak-e valamit a régi kiadás nem túl jó fordításával és hogy úgy általában milyen lett a japánhoz képest. Ha legalább a papír és a színes képek minősége ugyanolyan jó, már az is elég jó, legalább megjelenik Európában is.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Tanemura Arina

Hozzászólás Szerző: miyume »

Úgy fest december 1.jével indul Arina-sensei új sorozata, Sakura- Hime Kaden címmel a Ribbon magazinban, és a változatosság kedvéért egy romantikus sorozatra számíthatunk :D
bővebb infó
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Tanemura Arina

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem tudom, követi-e más is a Sakura Hime Kadent (Arina legújabb munkája), de mivel külföldi fórumokon szinte kizárólag dicshimnuszos postokat olvastam eddig, szeretném megkérdezni, hogy bennem van-e a hiba, vagy más szerint is rettentő silány ez a sorozat? O_o Talán miyume írt vmelyik másik fórumon hasonlót. Nekem nagyon tetszett a Shinkuro, és a Mistress Fortune is jó volt, úgyhogy finoman szólva meglepett, hogy mennyire gáz a történet. A főszereplősrácot minden fejezetben próbálja valami kifogással megszerettetni velem, de épp az ellenkezője történik, egyre jobban utálom. Ok, hosszútávon lehet mindenfélével magyarázni a dolgait, de attól még... akkor lett volna jó, ha tényleg szemét és az is marad, vagy Sakura megváltoztatja, de így annyira izé az egész. Mivel csak 3 kötet lesz, ezért még kb. ugyanennyi lehet hátra, úgyhogy már nem sok jót jósolok neki.
Az egyetlen, ami tetszik, a rajzok.
Kép
Válasz küldése