Tanemura Arina

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Melyik a kedvenc Arina mangád?

Valamelyik short story (melyik?)
0
0 szavazat
I*O*N
0
0 szavazat
Kamikaze Kaitou Jeanne
3
75%
Time Stranger Kyoko
0
0 szavazat
Full Moon wo Sagashite
1
25%
Shinshi Doumei Cross
0
0 szavazat
Zettai Kakusei Tenshi: Mistress Fortune
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4

Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Arina befejezte a Full Moon-t. Legalábbis abból, amit olvastam. 28 fejezet, hat kötet és a 28. fejezet után, mint minden művét, ezt is egy special zárja. >.< És még nincs meg!! Még 3 fejezet!! De abból a 26-os már kész és mindjárt fenn lesz és akkor már csak kettő!! *feszült, mint a tangabugyi* Szerintem Mitsuki meghal. Egyébként, így a 25-ikből kiindulva, remélem nem lesz összecsapva. o.O Én remélem, hogy Takuto nem kapja vissza az életét. Tudom, hogy ez szemétnek hat, de nem értem, egy két éve szétrodhatt testbe, ami jól össze is törhetett a betonon, miután leugrott a kórház tetejéről, hogy térhetne vissza belé a lélek (This is not Dragonball). >< /me NAGYON feszült
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ej de kegyetlenül realisztikus itt ma valaki ^^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

MaKo írta:Ej de kegyetlenül realisztikus itt ma valaki ^^"
Az lehet, de gondolj csak bele. Az anime egyértelműen kicsiknek készült, még ha vannak is benne szívfacsaró részek, DE a manga tele van realizmussal. Az egyik alapvető eleme az, hogy aki öngyilkos lesz, azt megbánja, de nem térhet vissza az élők közé. Arina tud nagyon realista lenni, főleg a levelek után, amiket annak idején kapott, és megérteném mind két befejezést, de nem hiszem, hogy azt akarná közölni a fiatalokkal (akiktől "öngyilkos akarok lenni" leveleket kapott), hogy "na gyerünk, haljatok meg, hátha jön egy csodálatos szerelem, és két év után, miután szétrothadt a testetek, majd visszakapjátok az életeteket, és minden olyan lesz, mintha misem történt volna".
Attól nem is beszélve, hogy az animében Takuto holtestét sosem találták meg, de a mangában Takuto mindenki szeme láttára ugrott le a kórház tetejéről, ami igen magasan van. Nem hiszem, hogy ezek után bárki, aki látta az esést, simán elmenne mellette feltűnés nélkül. Láttatok már hullát, aki a bnagy kórház tetejéről zuhant pár métert és a földön placcsant? Ha egy olyan testbe vissza tér, az érdekes lesz. És, mint mondtam, ráadásul mindenki látta. Az utcán járkáló emberek, Wakaouji és a kórház dolgozói. És gondolom, mivel híres sztár volt, a TV-ben is leadták. Nem hiszem, hogy Arina ezt akarja közölni az emberekkel, főleg, ha olvassuk a mangát, és látjuk a komolyságát. De, ha mégis így fejezi be, annak is meglesz az oka, és én elfogom fogadni.
Amúgy az a kép, ahol asszem Mitsuki fekszik egy adag szikla alatt kicsit kiütött....
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nos... egyébként gyakorlott AnC manga olvasóként nos IGEN, láttam már szétplaccsant vkit aki egy magas ház tetejéről ugrott le (ld. Miori a mangában...) ^_^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

MaKo írta:Nos... egyébként gyakorlott AnC manga olvasóként nos IGEN, láttam már szétplaccsant vkit aki egy magas ház tetejéről ugrott le (ld. Miori a mangában...) ^_^"
Lehet, de Arina realistább. Fin se kapta vissza az életét, hanem reinkarnálódott. Ahogy Access is. Majd meglátjuk, még pár hét, és meglesz végig, mert már a 27. fejezetet fordítják. Nekem meg pár nap, és meg lesz a 26. is.
Azt pedig ne feledjük el, hogy az AnC némileg misztikusabb manga, ez pedig arról szólt eddig sok helyen, hogy a Shinigamik mennyire szenvednek azért, amit tettek. Mindegy, majd meglátjuk. Én drukkolok annak, hogy maradjon reális a manga. Nem azért, mert nem szeretem Takkun-t, hanem mert szeretném, ha a történetből leszűrhető lenne némi mondanivaló. De, ha máskép dönt Arina, annak oka lesz, és én megfogom érteni.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Eh.. az AnC NEM misztikus, attól még hogy a sztori gerince egy legendán alapszik. Az FY az, de az AnC MONDANIVALÓJA pont az hogy NEM misztikus... sőt. Abszolúte társadalmi problémákkal foglalkozik, ettől olyan húsba vágóan illeszkedik a mostani világba (ld. kutatás, mennyire szabad istenként saját új emberi fajt létrehozni, stb.). De ebbe nem megyek bele, offtopic ^_^
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

MaKo írta:Eh.. az AnC NEM misztikus, attól még hogy a sztori gerince egy legendán alapszik. Az FY az, de az AnC MONDANIVALÓJA pont az hogy NEM misztikus... sőt. Abszolúte társadalmi problémákkal foglalkozik, ettől olyan húsba vágóan illeszkedik a mostani világba (ld. kutatás, mennyire szabad istenként saját új emberi fajt létrehozni, stb.). De ebbe nem megyek bele, offtopic ^_^
Jó, de mondjuk Touya is visszatért. Származási átok.
De Takuto-nak semmi ilyen származási bizéje nincs. Ember volt. Depis volt. Leugrott. Kinyiffant. Shinigami lett. Beleszeretett egy emberbe. De halott. Ez van. Legalábbis részemről, de Arina-t ismerve mindkét befejezés verziót jól megtudja csinálni /me lekopogja , szóval drukk drukk.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

DE Tooya EL FOG TŰNNI, ld. regény (beszerzési körúton vagyok a regényekkel kapcs.-ban, hamarosan kiderül hogy fejezték be Tooya eltűnését, de ahogy Watase "folytatásait" ismerem, meg fogom ölni, mert elszúrta, bár ki tudja. Az AnC hatalmas kivétel a művei közt ^_^).

Hát én is drukkolok Arinának, bár nekem mindenhogyan tetszik ami Full Moon ^_____^ Csak Izumi legyen benne ^_^
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Gyerekek olyan történt mint még soha....Édesanyám nagyon ritkán sírja el magát a dolgaimon,és itt az animekre gondoltam....Még a Hotaru no Haka sem hatotta meg teljesen....Erre elmesélem neki Izumi Manga beli történetét,illetve hogy hogyan halt meg,és édesanyám sírni kezdett.../me nagy átéléssel mesélte,már majdnem én is sírtam,sőt....És ekkor megtörtént a csoda...Sírt....M?it szóltok? :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hát igen. Arina-sensei!! Ganbare!! Na, krhm.
Nekem már mesélted. :D Anyukádat puszilom. ^.^ Az én anyukám meg marad a Miyazaki filmeknél. ^^""
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Sister Tenshi írta:Nekem már mesélted. :D Anyukádat puszilom. ^.^ Az én anyukám meg marad a Miyazaki filmeknél. ^^""
Ugye hogy ugye? :taps:
De tényleg kiakadtam édesanyukámon,annyira örültem neki! ::taka::
Miyazaki filmek közül csak a Mononoke Hime-t látta magyarul....tetszett neki....de nem ájult el attól sem.... :osgy:
Na de,az a lényeg,hogy már ennyit elértem,mármint,hogy Anyukám kiállt mellettem,a történet miatt... ::jeye::
Nekem ennyi bőven elég.... ::japtoun::

Te Tecchan....mond csak a Full Moon végét tudod már a mangában? ::japsmil::
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem. Még nem tudom, még csak a 26. rész van készen, most arra várok, hogy feltegyék. Még két fejezet utána + a speciál.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Az én mamám csak a Laputát látta, de egy kukkot se értett a lényegéből, hiába fordítottam mellette... -_______- reménytelen esetek...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Áááááááááá most jártam a site-on, ahol fordítják a Full Moon-t:
chapter 26: Translated, Editing
chapter 27: Scanned, Translated
chapter 28: Scanned, Translated
!!!
Tudjátok, mit jelent ez? Hogy az editing után felkerül és letölthetem!! *.* Wai Wai.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

^_^ bezony, utána meg felírhatod a cdmre, ugyibár? ^^;
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Asszony sikerült végig leszedni a Full Moon-t vagy az még a jövő zenéje? ::jeye::
Mindenesetre Arina-sensei tényleg nagyon szépen rajzol,és nagyon sokan próbálják koppintani,a minap is meggyőződtem róla a MMPPP-nél... ::reliev::
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Azért az MMPPP rajzolója erősen max. coppintani akarhat, mert nagyon rosszul rajzol szegény. Annyi hiba van a képein, hogy fájt számolni.
Nem, mert közben lett egy 29. fejezet, és a fordító csoport már két hónapja a 27. rész Editingjénél tart. -.- Már mindegyiket lefordították amúgy, csak még editelik. >.>
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Sister Tenshi írta:Azért az MMPPP rajzolója erősen max. coppintani akarhat, mert nagyon rosszul rajzol szegény. Annyi hiba van a képein, hogy fájt számolni.
Hát nem tudom, nekem nagyon tetszik az MMPPP manga is ^^ Viszont tényleg erőteljesen meglátszik rajta Arina-sensei hatása ^^"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Viszont erősen meglehet figyelni a hibákat. A hajat és az egészet egyben nagyon nagyon ki akarja dolgozni, de ez nagyon nem megy neki. A színezés pedig abszolút nem illik ide. Az anime rajzstílusa (először, mberek, először) messze jobban bejön. Nem tudom miért. Itt nincsenek deformált kezek, kiakaromdolgoznidenemértemArinahogycsinálja hajak meg stb. Egyébként a Ribon rajzolói között van egy hölgy, aki nagyon hajt Arina stílusára. Arina legutolsó eddigi Art-ját elnézve, ez megy is neki, de neki nagyon!
Amúgy nekem Arina KKJ 5. kötetes stílusa jobban bejött, mint a FM 6. kötetéé. imho ^^" de én nem (csak) ezért szeretem Arina-t.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Változik Arina stílusa? @_@ Jé, nekem ez nem tűnt fel... igaz, az FM mangáinak csak az első két kötetébe kukkantottam bele (és csak az elsőt olvastam), de annak a grafikája elég picikét tér csak el szerintem a TSK-tól vagy a KKJ-től... na mindegy, majd megnézzük a legvégét az FM-nek, aztán ha változott, változott... ^_^ Végülis az a jó ha egy mangaka változtatja a stílusát (meg amúgy sem direkt csinálják, szóval...)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Sajnos attól félek, hogy a sok bunkó fan után, a munkatársak is elkezdték neki mondani, hogy "túl részletezett" a stílusa. -.- Mostanában picit egyszerűsített. És nem áll jól. Amúgy a Full Moon Artbook eleje, nos, azon nagyon feltűnő az új style.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

FM Artbook cover? Linket kéreeek ^_^ onegaishimaasu... :cry:
Egyébként én egy picit se vettem észre hogy egyszerűbb lett volna. Egyébként is, addig jó míg megmarad a részletes style-ban nem? Arinához ez illik és ezért (is) lehet imádni ^^
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Pedig egyszerűsített. -.- A hajakat erősen meg kell figyelni, és én ehhez értek. Ráadásul néhol már a testalkatot is eltolja. *Takuto két méteres felkarját az egyik utsó fejezetben még mindig nem heverte ki*.
Az előző oldalon vagy előtte van egy post, ahol adtam egy linket, hogy fordítsátok le, ami oda van írva. Na azon az oldalon található meg az Artbook képe is.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Jah, hogy azon az oldalon, na mindjárt megkuksizom...
Egyébként Naoko bakija után (hogy egyik oldalon Harukának KÉT könyököt rajzolt...) már semmi sem lep meg ^^" Pedig furcsa, eddig Arina viszonylag önmagához képest arányos volt. Nekem nem annyira tűnt föl... ^^" Bár ha tovább folytatja, egy idő után biztos feltűnik hogy változik.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Megnéztem... igen, vmi tényleg megváltozott rajta, bár hogy egyszerűbb lett volna az annyira nem tűnt föl... a szemek vhogy nagyon megváltoztak, ez viszont feltűnt ^^" Mondjuk az első kötetemen is már teljesen más a borítón a szeme Mitsukinak, bár lehet hogy csak azért, mivel ő kislány, és így akarta megrajzolni. Nem tudom... amúgy múltkor nagoyn néztem mikor megláttam egy hivatalos listán, hogy myco (Changin' My Life-os énekesnő) szinkronizálja Mitsukit. Azt hittem hogy csak énekelni énekelt a sorozatban... na de hogy a hangja is ő! Ezen nagyot néztem...
Válasz küldése