World of Warcraft manga

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Mennyire érdekelnének híres filmekből vagy számítógépes játékokból készült magnák

Kíváncsi lennék kedvenc filmjeim, játékaim manga adaptációira
11
42%
Nem különösebben izgat, de ha lenne ilyen néhányba belenéznék
9
35%
Teljesen hidegen hagy
3
12%
Kifejezetten ellenzem, jobb szeretem az egyedi sztorikat
3
12%
 
Szavazatok száma: 26

Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

World of Warcraft manga

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Az Arreat Summit nevű diablós oldalt nézegettem a friss híreket kutatva, amikor is a fenti banner "manga" szavára lettem figyelmes. Megvártam míg megismétlődik az effekt és a következő volt a felirat. "Your favourite game just became a manga". A favourite game alatt a World of Warcraftot értették :)
itt az infós oldal
itt a megrendelős oldal
Tud erről esetleg valaki bővebb információt mondani, vagy halottatok e már róla?

*A szavazás csak érdekességképpen került be a topikba. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az egyik kedvenc stratégia játékom, kíváncsi vagyok, hogy a manga verziója hogyan sikerül. :)
Infót eddig csak a Mangazinon találtam róla, de az alapján ígéretesnek tünt: http://www.manga.hu/cikk.php?id=215&type=cikk
Kép
Avatar
NoiR
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.01.10. 17:36
Tartózkodási hely: Egy ágyban az ellenséggel.

Hozzászólás Szerző: NoiR »

Nagyon érdekel a dolog :)

Vajon már meg is vásárolható valahol?
Life... Is strength
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Ehh... Warcraftból manga? Hogy ezt is megértem ^^ Mindenképpen érdekelne (ha hozzá tudnék jutni, ami elég valószínűtlen :? ) Kíváncsi lennék Arthasra egy manga szereplőjeként ^^
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Ha jól tudom, már több kötet is kijött belőle. Bár mintha ez inkább manwha lenne, hiszen egy amerikai író forgatókönyve alapján (aki bűnrossz Warcraft regényeket is írt) egy koreai rajzoló csinálja ezeket.

Ettől függetlenül már régóta kiváncsi vagyok, milyen lehet a képregény, csak még nem volt módom megvásárolni.
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Rorimack írta:Ha jól tudom, már több kötet is kijött belőle.
Igen, egészen pontosan két kötet jelent meg (Tokyopop oldal). Mindenesetre itt eléggé lehúzták az első kötetet.
valami... akármi... mitudoménmi...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

megvan az első kötet... nem szokványos darab az tény. nem ismerem a játékot, de mivel magyarul manga- egye fene alapon megvettem.
hááát, második kötetem nem lesz belőle, de azért érdekes. inkább megmaradok a manga-mangáknál- ha lehet ilyet mondani
maga a történet nem rossz, bár az első pár oldalon lévő többsoros körmondatokból álló bevezetőt minden összpontosításom igénybevételével sikerült csak felfognom( kicsit Gyűrűk ura érzésem volt). a rajzok is érdekesek, hogy minden egyes képkocka nagyon részletesen ki van dolgozva- mangáknál én még ilyet nem láttam
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem tetszett az egész. :D Manga stílus + Wacraft keveredése, és jól is sült el a dolog. :) (A sweatdropoló törp ütött. XD) A sztori valóban nem a legeredetibb (pl. Richard A. Knaak ennyire sárkánymániás, hogy minden történetébe belerak vagy 2-3-at?), de a manga "szabványokhoz" megfelelően picit torzítani kellett az eredeti történeten. (amikor Warcraft regényt adtak ki, ott meg másképp csavarták, szóval ezt már megszoktam :wink: ) A rajzzal semmi gondom nem volt, nagyon jól keverte a manga stílust a Warcraftos arttal, ahogy ezt már az elején is írtam. A karakterek egyenlőre picit sablonosnak tűnnek, de pl. egy Record of Lodoss War társulatnál még így is jobbak, szóval simán megütik egy átlag fantasy anime brigádjának színvonalát, és reméljük idővel majd fejlődnek is. :D A manga első 8 oldalán lévő bevezető valóban tömény lehet az új olvasóknak, de ez tényleg csak egy dióhéjban való össezfoglalása az előzményeknek, ennyi mindenképpen kell ahhoz, hogy aki még életében nem találkozott a War-al, az képben legyen. (a játék manual fájljában ugyanezt sokkal hosszabban és részletesebben fejtik ki) Raizen pedig így nyerje meg a lottóötöst: az első kötetben máris láthattuk a manga-Arthast, impresszív lett, akár az "eredeti". :D
A végére egy apró negatívum: sajnos a magyar kiadás el lett nyomtatva, két 5. fejezet található benne, a második "ötödik" igazából a 6. lenne.
Várom a második kötetet, remélem az hibátlan lesz. :wink:

Jah, egy apró megjegyzés: a manga címe nem World of Warcraft, csak simán Warcraft. :) (alcímnek meg ott a "Napkút-Trilógia")
Kép
Válasz küldése