Chrno Crusade manga

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Chrno Crusade manga

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nos.. nagy merszem volt hogy megnyitottam ezt a topikot, de úgy gondolom hogy egy témát megér a manga verziója, mert az art eszméletlen szép, és a történet is eltérőbb az animétől. Nekem ma érkezett meg a 4. kötete, és nemrég olvastam ki.

Teljesen lenyűgöző az egész manga, sőt, én még azon is röhögtem hogy Aion is vág a mangában hülye képeket :-P

Akik esetleg olvasták a mangát, azoknak a véleményét kérem szépen :)
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Sajnos még nem volt időm túl sokat olvasni belőle, de igyekszem pótolni! A rajzok tényleg hihetetlenül gyönyörűek és az egész mangának van egy sztem nagyon jó hangulata. *Szeretném az Artbook-ot...*
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Szóljon aki végigolvasta!
Az első három kötet nagyon-nagyon tetszett de félek hogy átcsak nagynagy szenvedésbe. Ha tartja azt a szinvonalat végig, új manga kerül a beszerzési listámra :D
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Én csak egy picit olvastam bele és tetszett ^^.
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Pata jóvoltából nemrég lehetőségem nyílt belekezdeni ebbe a remekműbe. ;) Az art félelmetesen szép, igényes kiadás (a fordítás sem hagy kivetnivalót maga után). ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Rage, majd még a 4-es kötet is körbe fog járni :wink:
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Meglivorn írta:Szóljon aki végigolvasta!
Az első három kötet nagyon-nagyon tetszett de félek hogy átcsak nagynagy szenvedésbe. Ha tartja azt a szinvonalat végig, új manga kerül a beszerzési listámra :D
Hehe, hát, hogy érted a szenvedést? Én az első 5 kötetet olvastam, meg az utolsót végigpörgettem (azt csak japánul találtam meg eddig, szóval be kell várni a fordítást) - nagy vonalakban a sztori egyezik, de nem olyan a vége, mint az animének Ez happyend. Egy kis szenvedés van benne, főleg Rosette meg Joshua körül, de abszolút mértékben tolerálható, sztem. :)

Én mindenesetre nagyon szeretem, gyönyörű artwork,+színes oldalak, személy szerint ajánlanám a beszerzését.
(Ha akarsz még scaneket látni, a http://www.chrno-crusade.com oldalon fordítják a mangát folyamatosan.)
Pata írta:én még azon is röhögtem hogy Aion is vág a mangában hülye képeket
Nem kedvelem túlzottan Aiont, de az a kis "hogy mersz nekem visszaszólni"-fej a fűrészfogacskákkal haláli édes. :D
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Arashi írta: (Ha akarsz még scaneket látni, a http://www.chrno-crusade.com oldalon fordítják a mangát folyamatosan.)
Nem szkenben olvastam, Pata köteteit :D
És a beszerzést is könyvben értem.
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Meglivorn írta:
Arashi írta: (Ha akarsz még scaneket látni, a http://www.chrno-crusade.com oldalon fordítják a mangát folyamatosan.)
Nem szkenben olvastam, Pata köteteit :D
És a beszerzést is könyvben értem.
Tudom hogy úgy értetted, én is úgy értettem. :D Azért mondtam, hogy "még látni", mert azt írtad, csak az első 3 kötethez volt szerencséd. Ezen az oldalon fenn van az első 5, étvágygerjesztőnek jó a scan is. ^^
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En megvettem (Pata ajanlasara) az utolso kotetet, es miutan kozrohely targya lettem a vonaton, mert hangosan zokogtam, sztem a tobbit majd elkerem tole, mert nagyon tetszett...(en azt hittem, h ugyanaz a sztori mint az animeben, nos megint tevedtem vmiben..)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

JUJDEJÓÓÓÓ hogy feltámadt poraiból a téma!(danke sehr!!!) asszem eddíg sem csináltam titkot abból hogy ez a manga a szívem csücske! és végre itt a topic hogy szabadon áradozzak róla :D ! jaj hol is kezdjem? a grafika egyszerűen gyönyörű, imádom a szereplőket, és hogy az anime-vel ellentétben itt mindenkinek vannak "lökött pillanatai", a történet meg..... jaaaaj :cry: annyira szép hogy nagyon (ez értelmesre sikeredett ^^"). sokkal könnyebben emészthető az anime-nél, sokkal kevesebb szereplőtől kell búcsút venni, bár Chrno-ék számára a végkifejlet ugyanaz, csak kicsit késöbb (SP!!bár az anime-ben jobban tetszett hogy volt fél évük együtt, a mangában Rosette-nek egyedül kellett töltenie az uccsó éveket és még épphogy találkoztak :cry: )
az is nagyon tetszett ahogy a sinner-ek "boldog békeidőszakát" mutatták, így már ők sem csupán gyilkos démonok (ördögök)
asszem nincs olyan dolog amit ne szeretnék benne, a vége is jó, mert ezt a mangát szerintem nem is lehetett volna happy end-el lezárni, így teljes.
(és már csak két kötet (1.,3.,) és meg van a teljes sorozat... ha a King Comics végre hajlandó lenne leszállítani a rendelésem...több mint 1 hónapja várok!!!!)
összegzés : ::daisuki:: :taps:
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

A manga köteteim most éppen az egész meetet bejárják, de Rita, odaadom majd neked is köteteket.
Az tetszett a mangában nagyon, hogy sok minden kiderült, ami animében nem (mint például Videlle és Genai hogyan lettek olyan mutánsok), a történet már a 2. / 3. kötet fele már teljesen megváltozik. Sokkal jobb a története mangának. Pörgősebb, akció dúsabb, viccesebb, de mégis, sokkal komolyabb.
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Pata,hány kötetes a CC manga? :dirr::dirr::dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Misu írta:Pata,hány kötetes a CC manga? :dirr::dirr::dirr:
bocs-bocs tom hogy nem nekem szólt, de lecsapok mindenfajta mozgásra a topicban :dirr:
szal a cc manga 8 kötetes
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nna elkezdtem olvasni, most h nalam van ropke egy eve a cucc, es tenyleg szep meg igenyes, bar az elso 2 e fel kotet igencsak ugyanaz mint az anime..de haladok tovabb, sok idom van a munkahelyemen :dirr:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

kb addíg követi az anime a mangát- aztán igencsak más irányba megy a manga (szerencsére) ;)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

No a sok vendegnek hala vegig is olvastam...hat nem tudom, sztem az anime is jo meg a manga is jo..tok durva h mennyire elter a 2, de nekem mindket befejezes tetszik..itt vmiert meg jobban utaltam Aion-t, nem tudnam megmondani miert..viszont Azmaria nem irritalt annyira..kb szereplok szintjen ennyi a kulonbseg..de orulok h Patanak hala a kezembe akadt ^^ (Pata az egyetemes CC manga terjeszto :3)
Avatar
Ayaka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2007.10.17. 19:04
Tartózkodási hely: Csömör/Hódmezővásárhely

Hozzászólás Szerző: Ayaka »

Hali mindenkinek!
Most kapcsolodtam be.
Mit is írjak. Ez a manga a szivem csücske. :D
A mangát még nem fejeztem be, szal nagy meglepetésként ért az, hogy a mangában van ami máshogy van. Kicsit meglepet a dolog. a Végével kapcsolatban, amit írtatok... :cry:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Chrno Crusade manga

Hozzászólás Szerző: miyume »

Úgy néz ki januárban jelenik meg az első kötet magyarul ( ::jthrill:: ), remélem szép kiadást csinálnak belőle, jó nagy méretben és a színes oldalakat megőrizve és akkor biztos vevő leszek rá- szó szerint
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chrno Crusade manga

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az animét nem igazán tudtam értékelni (vagy egy hónapomba telt mire átrágtam magam rajta), de ezt már igen (hajnali egyig fenn voltam, hogy befejezzem :D).
A sztori itt már nem hagy semmit elvarratlanul, a karakterekről is többet megtudunk, nem lógnak szereplők csak úgy céltalanul a levegőben, és ami a legfontosabb, senki sem idegesített, sőt a cicadémon csajt (most nem jut eszembe a neve) még meg is kedveltem, pedig az animében rühelltem. Mi több még a fanszervízt is ízlésesebben oldották meg, legalábbis nem voltak "Jaj ne, beszorult a fejem a melleid közé!" jellegű poénok.
Az egyetlen dolog, ami az animében jobban tetszett az a befejezés. Ennek a mangának valahogy nem tudnék happy lezárást elképzelni, de azért örültem volna, ha Rosette-nek és Chrnónak itt is jutott volna legalább egy rövid boldog időszak a végén, de Rosette állapotából ítélve óráik, max. egy-két napjuk lehetett együtt. Az utolsó kép viszont gyönyörű volt, sokkal szebb mint az anime lezáró képsorai, könnybe lábadt a szemem tőle. :cry:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Chrno Crusade manga

Hozzászólás Szerző: miyume »

örülök hogy végül adtál esélyt a mangának is :)
a macsdémon csaj Sheda, és az animében nem sikerült túl szimpatikusra, mint a legtöbb sinner... a mangában azért a 6.kötettől meg lehetett őket érteni
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Chrno Crusade manga

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, Sheda az animében jól el lett szúrva. Kb. 0 szerepe van, arra jó, hogy legyen a cuccban egy nekomimi, mert van, aki ezekre bukik (én is, csak nem ilyen silányul tálalva), aztán a végén az a totál out of character ráugrása Remingtonra, aminél már csak az néz ki hülyébben, ahogy egy suhintással kinyírja. Ja, egy sinnert csak ilyen könnyen hidegre lehet tenni, naná. :?
Ellenben a mangás Shedával már én is úgy voltam a végén, hogy: aaahhhh.... ::daisuki::
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chrno Crusade manga

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Na pont ezért irritált Sheda az animében, mert üres fanszervíz karakter volt. Az ilyeneket általában nehezen tolerálom, főleg ha nőneműek, a hímnemű egyedeket azért elviselem valahogy. :vigyor:

BTW Azmaria is ugyanígy járt az animében, az ő aktív szerepét is elég jól megnyirbálták.
Kép
Válasz küldése