Nana

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Nana vagy Hachi?

Nana
15
56%
Hachi
2
7%
mindkettő (végső esetre, ha nem tudtok dönteni ^_^)
10
37%
 
Szavazatok száma: 27

Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Nana

Hozzászólás Szerző: Amaya »

Nemrég olvastam a Nanát (sajnos nem végig, csak a 10. kötetig, aki olvasta és tudja, honnan lehet letölteni a többi kötetet, léééééci írja meg!!!), és nagyon megszerettem! Az egyik kedvenc mangámmá vált!!! Eddig is nagyon szerettem Yazawa Ai-t, de most már mégjobban!!! (bár Takumi miatt dühös vagyok rá egy kicsit.. :evil: :cry: )

Ti mit gondoltok a Nanáról? Vagy Yazawa Ai más műveiről?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Amaya 2006.02.25. 20:52-kor.
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én imádom, de én is csak kb. 10 kötetet olvastam eddig.
Kár, hogy a szavazásban nincs "Mindkettő" lehetőség, mert én spec. nem tudnék a két lány közül választani, mindkettőjüket nagyon megszerettem (és bár egyre inkább úgy néz ki, hogy ebből nem lesz Happy End, én nagyon drukkolok nekik).
Kép
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

na akkor beteszek egy mindkettőt is :)
(bár mondjuk én sem tudnám eldönteni... lehet, hogy épp ezért tettem be először csak két lehetőséget..? ::tenshii:: )

------
Sister Tenshi írta:(és bár egyre inkább úgy néz ki, hogy ebből nem lesz Happy End, én nagyon drukkolok nekik).
(igen, a 8. kötettől durvulnak el a dolgok, de nagyon... T_T)
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Nana 11. kötetét le lehet tölteni a Takoyakis irc csatijáról, vagy a yahoo group-járól regisztrálás után. Tovább még nem fordították egyelőre, de ami késik nem múlik.
Ami a szavazást illeti, inkább mindkettőjükre szavaztam^^;; Igaz Hachi áll közelebb hozzám, de Nanát is nagyon szeretem és számomra lehetetlenség lenne választani köztük! Rajtuk kívül is szinte mindenkit szeretek, Nobu-t, Shin-t, Yasu-t, Reira-t, Naoki-t, stb. ^^
Szerintem sem lesz happy end T_T Bárcsak lenne! Együtt akarom látni a két Nanát!*_*
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

nahát köszi ::daisuki::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hamarosan lehet olvasni a Nanát magyarul ^_^. Hárman dolgozunk rajta (migróval és Zoskával), az első fejezet elvileg már csak az editálásra vár PS-ben, szóval aki szeretné olvasni magyar nyelven, annak hamarosan elérhető lesz a Mangazinról.

Egyébként pedig nekem is az egyik kedvenc shoujo mangám, eddig nagyon sok minden eddig olvasottat űberelt. Fantasztikus hangulatú, nagyon reális mű, és egyelőre nagyon nagyon érdekel, mi lesz a történettel a továbbiakban... egyébként én is a 10es kötetig olvastam ^^. Az animét már nagyon várom, de félek, hogy nem lesz igazán jó... Viszont a live-action movie egyelőre fantasztikusnak néz ki, főleg hogy lesz második film is (2007 szeptemberre ígérték :D). Minden színész nagyon ott van, ahogy elnéztem... Nakashima Mika pedig kiköpött Nana, mintha kilépett volna a manga lapjairól. Reira pedig *_* (Benne az a legjobb, hogy maga a színésznő is hasonlóan nőtt fel, mint a manga beli Reira, tehát félvér, és külföldön élt, stb).

Kedvenc szereplő... uh, ha van olyan manga, ahol nem lehet igazán kedvencet választani, az a Nana ^_^". Szóval szerintem mindenki zseniális karakter, de ha mégis választanom kell, akkor talán Hachi (bár az utóbbi időben már inkább Nana), Nobu (*_*), Reira (!!), Shin, Yasu... de mindenkit nagyon szeretek *_*. Az egész Nanában egyébként az a legjobb, hogy tényleg nem kifejezetten shoujo, hanem mindenkinek szól. Szóval egyre inkább foglalkozik olyan problémákkal, amik már messze nem a shoujo-s lávsztorikhoz hasonlítanak á lá 14 évesek.

Egyébként meg maga a Nana hírneve elég érdekes. Japánban pont tavaly nyáron tört ki végképp a Nana "mánia", és most úgy néz ki, hogy kezd elharapódzni az USA-ban is. Szép lassan biztos Európában is baromi híres lesz (reméljük :D ).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2006.03.07. 23:11-kor.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

És nyáron elvileg kiadják a NANA első Artbookját Németoban! *_* Már alig várom, biztosan előre megrendelem. *_* (Már csak a Gokinjo Artbook-ot kéne kiadniuk, bár a Shueishás kavarok miatt már azon is csodálkozom, hogy a NANA-sat ki tudják adni... remélem.)
Az animére én is kiváncsi leszek, remélem, nem olyanok lesznek a rajzok, mint a ParaKiss-nél (semmi komolyabb bjom nincs a ParaKiss rajzaival, de egyrészt közel nem olyan szépek, mint Yazawa rajzai, másrészt nem adják vissza a hangulatát se...).
Én azt hiszem, 36-ig olvastam, azóta nem volt időm folytatni, pedig megvan 11. kötet is. Majd igyekszem pótolni.
A magyar fordítást meg már várom! ^_^
Akiket a két Nana mellett még nagyon szeretek, azok Reira és Shin. Shin egyszerűen haláli. XD Minden napra egy új piercing, cigi, tök komolynak néz ki, aztán bevág egy olyan gyerekes jelenetet. xD
Még Naoki az, aki nagyon szimpatikus, ő az az igazi szőke pasi. XDD Félelmetes. XD
Kép
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

MaKo, megelőztetek ::bawl:: váá
... na mindegy, akkor keresek más helyet az első fejezetemnek... bár ha a mangazinon már fent lesz, nemtom ki akarná az én fordításomat olvasni............... ::bawl::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Uh, sorry ^^" (Egy jó tanács: nézelődj itt, még mielőtt valamit el akarsz kezdeni fordítani: http://www.manga.hu/forum/index.php?topic=344.0). Egyébként a fordításnak készül egy honlap is (by migro), úgyhogy remélhetőleg sikerül az olvasók érdeklődését megfogni vele, hátha idehaza is megismerik kicsit többen. :)
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

... na mindegy.... köszi...
azért akkor legalább a többit beírom...

de lehet, hogy jobb, ha ti csináljátok, mert lehet, hogy ti jobban tudjátok, mint én....
meg aztán én úgyis mindent elszúrok, és ezt tényleg nem akarnám elszúrni :)
sok sikert nektek :)
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Ha lesz német Nana artbook, tuti bezsákmányolom. Egyébként sem volt még soha artbook-om, Nana lesz az első :3
A filmre (mármint egyelőre az elsőre) nagyon kíváncsi vagyok, de amíg nincs feliratos változat, nem akarom elkezdeni. Talán a dvd megjelenése után már lesz rá némi esély, hogy elterjed a feliratos változat is^^ És tényleg nagyon jónak ígérkezik, a szereplők is valami hihetetlen jók! (mondjuk én Ren-nel még mindig nem vagyok kibékülve^^")
Az anime meg NAGYON remélem, hogy jó lesz*__*!
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

igen, Ren... ú amikor először megláttam.. mmm... na mindegy, nincs renes arca :(
nemrég volt a tv-ben vele egy szamurájos (?) film... :S
Takuminak van még fura frizurája

de a Glamorous Sky annyira tetszik!! ::daisuki::
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Szerintem meg Rennel semmi baj sincsen, utánanéztem, és elég tapasztalt színésszel van dolgunk, és a kommentjei alapján szerintem kitűnő Ren lesz/volt. Ren karaktere valljuk be, nem mindennapi, igen összetett, úgyhogy nem csak a külső fontos (mellesleg szerintem egyáltalán nem béna pasi. Nem az a hűdebishounen, de nem rossz pasi nah. Persze ez szubjektív vélemény). Egyébként én meg akarom venni a dvd-t (két féle kiadása lesz, a special-ra hajtok, de nem tudom, hogy marad-e...), sose vettem még dvd-t, úgyhogy nekem meg ez lenne az első *_*. De annyira sok emlékem fűződik az egész live-Nana cucchoz, hogy muszáj lesz megvennem *_*.

Live Takumi meg tényleg bishi, de hát ő a mangában is az (*_*). Csak épp egy óriási f***, méghozzá a szemetebbik fajtából... ami viszont megint egy másik kérdés.

Amaya: köszi szépen a többiek nevében is ^_^. Hát én megpróbálom a legjobbat nyújtani, egyelőre nagyon élvezem fordítani, mert a nyelvezete japánul nagyon klassz (főleg a szleng részét élvezem, azt, ahogyan Hachi nyarvog, meg ahogy Nana beszél vele ilyen lekezelően :) ). Remélem pár napon belül már elérhető lesz, már csak a PS kérdése az egész ^^;
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

mm de nem lányos egy kicsit az arca..?

Japánból fordítjátok de jó!!
akkor jobban örülök ^^

talán jövőre én is tanulok majd, és akkor én is abból szeretnék...

hú én is meg akartam venni a dvd-t... csak nekünk asszem nem olyanfajta bankkártyánk van (letölteni meg sehonnan sem tudtam ) ::jtears::

hhh valahogy akkor is meg fogom szereznii
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Biztos le lehet majd tölteni (már eddig is le lehetett torrenten, csak épp ugye a klasszikus kézikamerás verziót ^^" azt meg nem volt kedvem végigszenvedni...). Én elvileg a Jshopról fogom, ha minden kötél szakad... :roll: " De mindenképp szeretném eredetiben *_*

Jah, a fordítás meg japánból megy ^_^. A Nana nyelve különösen jó japánul szerintem, bár ilyen téren az angol fanfordítás se volt rossz, csak néha pontatlan (no meg egy csomó vicc nem jön át rendesen).
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

a filmbéli Rennel és Takumival kezdek megbarátkozni
aki nem tetszik most, az Shin :shock:
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Amaya írta: aki nem tetszik most, az Shin :shock:
Filmbéli Takumi ruuuuulz~ tisztára Takumi, csak 3d-ben (ld. a photobook-ját :D ). A live-os Shin meg, jah... hát, mondta is vmelyik interjújában, hogy nem volt nagyon felkészülve arra, hogy megint egy 15 éves bőrébe bújjon. Meg Shin nagyon nehéz szerep (ő az egyik legérettebb figura, annak ellenére hogy a legfiatalabb, szóval olyan koravén miközben mégis vicces, és mindennek a tetejében még elég titokzatos is, meg szókimondó és egyéni...). De azért én remélem, hogy ő is belejött ^_^. A második filmben már biztos még jobb lesz mindenki, de ez se lehetett olyan rossz, ha annyi díjat kapott (pl. Mika elvitte az év színésznője díját ha jól tudom).

Már nagyon várom, hogy láthassam... :bounce: És a mangát is tovább kéne olvasni... *kér szabadidőt #_#*

[edit] - Uh, megnéztem a filmet (végre *_*). Hát, röviden és tömören: maximálisan hozta a manga színvonalát, nagyon jól lett "megvágva", a fontos részek szépen vannak rendezve, a többi pedig ötletesen, és külön jó, hogy tényleg arra koncentrálnak benne, ami lényeges. A betétdalok persze csodálatosak (Reira~ *_*), a színészek mind nagyon jók, egyszóval fantasztikus. Nagyon remélem, hogy a következő film (premier 2007) is hasonlóan jó lesz (a cast állítólag marad, úgyhogy majdnem biztos ^_^).

(Egyébként írtam róla egy hosszabb véleményt ide, ha valakit érdekel).

Az anime is most kezdődött, de sajnos még nem láttam. Viszont elolvastam a Naoki Short Story-t, és nagyon LOL xD (főleg a hajas!Yassan xD meg a base-ball ütős Takumi xD...). Tovább kéne már olvasni a mangát... *_*
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Én most kezdek ismerkedni a mangával, eddig nagyon tetszik, mondjuk itt az elején még az anime nagyon pontosan végigkövette, majd később gondolom izgalmasabb lesz. :D Az angolul kiadott változatot olvasom, néhány poén elég béna lett benne, vagy le se fordították rendesen. ^^" Meg vicces, hogy néha próbálják inkább amerikai kulturába átfordítani (enka song helyett country song lett :D már gondolom, h az eredetiben is enka volt, mindenesetre az animében igen), néha meg bennehagyják a japánt.

Ami meg a szereplőket illeti, ha már a 2 lány, nekem egyértelműen Nana, Hachi kicsit idegesít. Igaz, egyelőre főleg az anime alapján ítélek. :roll:

A filmes változatok pedig: talán egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, de nekem az anime sokkal inkább hozza a hangulatot, mint a film, és a szereplők is sokkal jobban tetszenek. :) No meg a zene is.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Bár nem szeretek mangát olvasni de a Nana olyan kíváncsivá tett hogy nem bírtam megállni :) És amit nagyon szeretek benne hogy peregnek az események még jobban mint az animében,szépek a hátterek és nagyon jó az egész kidolgozása... Nana fan lettem asszem egy cseppet :)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

én is jó úton haladok... most, hogy olvasom (még csak a 2. kötetet mondjuk ^^"): azon lepődtem meg, hogy mennyire pontosan követte le az anime.. kb szó szerint egy csomó részt, nem? (mivel nem tudok japánul, ezt nem tudom megállapítani, de úgy tűnik)

a szereplők is nagyon hasonlítanak a mangabeli külsejükhöz, ami tök jó ^^ eddig egyedül Shoujinál érzem azt, hogy a mangában jóval helyesebb, meg kicsit karakteresebb.. Nana viszont szvsz kakkoiibb lett az animében, főleg azzal a mély hanggal, az nagyon tetszik *.* meg sztem kicsit szebb is ^^ Sachikóra már nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz a mangában.. (és úgy drukkolok, hogy jöjjön össze Shoujival rendesen, sztem sokkal jobb páros lenne, mint ez a Shouji-Hachi)

EDIT: lehet, hogy velem vmi nem stimmel, de én így a 4. kötet után még mindig nagyon kedvelem Shoujit. és milyen hihetetlenül jól néz ki mangában.. :cool: kár, hogy gondolom, már nem fog sokat szerepelni...

EdIT2: na befejeztem a 60 fejezetet, amit eddig találtam :) a végefele bejött egy-két szereplő, akit abszolút nem fogtak meg egyelőre (főleg Yuri..), de amúgy szinte minden szereplő még mindig nagyon szimpatikus. Az egész Black Stonest imádom (és olyan jó, hogy végre Nana gondolatai is szerepeltek), viszonylag a Trapnestet is, bár Naoki alig szerepel, Takumival pedig elég felemásan vagyok (de nagyon érdekel a karaktere); jahh és Hachi is OK, bár ő sosem lesz a kedvencem asszem. Viszont lassan közelíthetne a vége felé a történet, mert egy kicsit kezd már túl nyújtott lenni..
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Van egy hihetetlen nagy "problémám", tegnap éjjel olvastam a Nana 18. kötetének a végét, és lesokkoltam: akkor most Reiranak lesz egy fia (akit Rennek hívnak) Takumitól??? És kb. egy tőle tényleg csak pár hónappal idősebb lánya Hachitól??? Ez hihetetlen!!! Ilyen nem létezik. Valaki nem akar megnyugtatni, hogy ez nem is így van? Bár mellesleg nagyon szeretem Reira karakterét, mert tényleg nyomon lehet követni az "örlődését", egyszer mert nagyon szerelmes Takumiba és nem tudja elfelejteni, a másik meg, hogy Shint is "szereti" bár szerintem inkább csak azért mert tőle meg kapja azt a szeretetet amit Takumi nem mutat ki.
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Remélem már mindenkihez eljutott a hír: a MangaFan kiadó, kiagyja a Nana-t :D Bár még nem lehet tudni mikor, de amikor egyik éjjel megláttam a honlapjukon, elkapot a sírhatnék...már alíg vártam vmi ilyen fajta hírt. Jupppiii :D
Avatar
Yakumo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2005.10.22. 08:56
Tartózkodási hely: Budapest XVII.ker.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yakumo »

Idézet az animebazar.hu-ról:

___________________________________________________

A hónap és talán az idei év idézete:
Forrás: 576 Konzol Magazin, 2008. áprilisi szám, Anime Rovat
Cikkíró: Oldern

" (.....) - egyszerűen csak előhúzta a képzeletbeli lantot és mesélt. Nőkről, lélekről: Nem feltétlenül csak nőknek. Sorozata több közvélemény kutatás szerint is a legnépszerűbbek közé tartozik, és eme szöveg írója erősen bízik abban, hogy kicsiny hazánkban valaki nagyot lép, és nekilát majd a manga kiadásának: ezzel nem csak mi, animéket és mangákat kedvelő rajongók járnánk jól, de azok a fiatalok is, akiket jelenleg korunk erősen butító és erkölcstelenségre nevelő "leleplező" és "trendi" műsorai tartanak fogságban. (Ámen, legyen így. Én megvettem az 50 részes, 7 lemezes DVD-t. Martin)"

-Részünkről annyit hozzá: Mint mára már sokan tudjuk, úgy esett, aki "nagyot lépett" az a Mangafan kiadó lett. Mi ezúton is köszönjük nekik! Oldern és Martin szavaihoz pedig nem tudunk sokat hozzáfűzni, talán annyit, hogy részünkről is megy egy Ámen.

Annyit megjegyeznénk még: ugyan a mangát "lánymangaként" adták ki hazánkban (is), de mi ugyanúgy ajánlanánk fiúknak, mint lányoknak - mindenkinek.

AnimeBazár Team
___________________________________________________
I am and gonna be Pai's Wu forever!
http://animebazar.hu
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Marhára nem vagyok képben a manga megjelenésekkel, de a NANA megjelenésével én is belépek a hazai kiadványokat vásárlók táborába. Valaki világosítson már fel pár dologról ^^".
Mikortól lehet majd megvenni az első kötetet? 2 napja nézegettem az Alexandrát, de akkor még nem volt.
És ahogy látom, a neveket angolos átírásban olvashatjuk, aminek hihetetlenül örülök. Minek köszönhető ez a szerencse?
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Már kapható. Én pl Booklinetól rendeltem meg.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Válasz küldése