Háborús téma

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Egy REMEK humorú japánellenes amerikai propagandafilm a második világháborúból:

http://www.youtube.com/watch?v=3_km9IFzzHo

Hát hogy egyesek milyen szellemesek voltak akkoriban :D
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hát ez nem humor, de háborús... asszem.

Hányan követitek az Egyiptomban történő dolgokat? Engem nagyon érdekel, tekinve, hogy a történelem ismétli önmagát, mármint ahhoz képest ami itt volt 1989ben.

Mindig annyit meséltek az őseim, de asszem sosem tudtam elképzelni igazán milyen lehetett. Mondjuk lehet, hogy a tiszta kommunizmusnál ott egy fokkal jobb az életszínvonal, de csak eggyel.

Szerintetek megdöntik a rendszerta tüntetők?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nagy valószínűséggel a Mubarak mögött felsorakozott erőkön múlik majd hogy hagyják e majd elbukni vagy sem. Amcsi biztos nem nekik fontos bábú a közel keleti sakk táblán de igy meg az gazdasága omlik össze hamarosan szóval valamelyik félnek meg kell hátrálnia ha nem akarja Egyiptomot a mély szegénységbe lökni.

Soondead -> nem tom érdekes de egyáltalán nem vicces :neutral:

Ayla-> nekem is a nagyszüleimtől rengeteg sztorit hallottam már majdnem rekonstruálni is lehetne belőle a történteket :)

Ami most gond inkább a háborút tekintve az most megint É -D Korea helyzete olyannyira hogy Japán is neki kezdett komoly hadászati beruházásokba pedig erre 50 évig eddig nem nagyon volt példa.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

JimRaynor írta: Ami most gond inkább a háborút tekintve az most megint É -D Korea helyzete olyannyira hogy Japán is neki kezdett komoly hadászati beruházásokba pedig erre 50 évig eddig nem nagyon volt példa.
Éppen az van, hogy Japán mindig is komoly beruházásokban volt, csak most ez nyílvánosságot kapott. Mindig is komoly volt a hadiipara, hisz a vadászgépeit mind licensben gyártotta. Légierejénak majd felét saját erőböl hozták létre. De ami itt nagyon fontos, hogy Kínának nem érdeke a háború, hisz É-Kórea nagyon is jó helyen van ezzel a rezsimmel. Ezzel féken tudja tartani Északot, és így az Oroszoknak sem kedvezne egy háború.

Ráadásul Észak is tudja, hogy gépparkja 20-50 éves gépekből áll hiába van 1700 repülőgépje. A másik, hogy éves repült órái velünk egy szinten vannak, tehát évi 10-25 órás képzéssel nem tudnának nagyon mire menni. Ha viszonyítani lehetne Irak 1991-es szintjéhez lehetne lerakni, és emlékezhettek, hogy haza lett vágva Szaddam légiereje.

Kóreának az 57. és a 60. légiszázadának Mig-29-es és 23-asai tudnák felvenni a versenyt a Nyugat gépeivel, de ebből is naygjából 50 db van, ebből 3-5 a 29-es. És így a majd 100 db D-Kóreai F-15-ös és F-16-os géppel szemben (nem beszélve a Kóreában állomásozó Amerikai erők kb. 100 db gépeivel) ez igen csekély ellenállás, vagy ne adj isten támadás lenne. És akkor ott van még a Japánban állomásozó 100-200 gép, az Okinawai B-52-es bombázok ebben a számban nincsenek benne és ott az Amerikai 7. flotta mely állandóan állomásoztat egy Repülőgép anyahajót Japán környékén, újabb 50-70 gép. És akkor még nem beszéltem a tengeralattjárókról sem, melyek robotrepülőgépekkel támadthatnak.

Szóval É-Kórea tudja nem lenne esélye. A feszültség azért van, hogy a "rend" fenmaradjon, illetve a rezsim ereje ne bomoljon meg, ezért kívülre agresszíven komunikál, hogy belűl elretenthessen.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: Péter »

Az Észak vs Dél Koreai konfliktust nem kell túl komolyan venni, ha a két fél egymásnak is esik (eddigiek alapján inkább csak erőfitogtatás, aminek nagyobb a füstje, mint a lángja) háborúznak egy darabig, aztán megunják, mint anno Vietnám. Lesz itt majd nagyobb gond a jövőben India és Kína között, mégpedig az ivóvízért.

Ami nálunk volt 89-ben, az meg se közelíti azt, ami most van Egyiptomban. Egyiptomnak enyhén szólva elege lett Izraelből és Amerikából, szóval esélyes, hogy Iránhoz hasonló helyzetbe kerül majd, akiket zaklat rendesen a Nyugat.

Propaganda rajzfilmek... na igen, ezek nem épp a tolerancia jegyében születtek, mégis jópofák, egészséges rajzfilm rasszizmus. =) Popeye-el is van egy ilyen Japános: http://www.youtube.com/watch?v=ymQoktCc-NM
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Igazatok lehet a közel keleti híreket és Afrikát jobban figyelem mint keleti régiót :)

Reméljük hogy így lesz és nem kezd nagy félelmében rakétákat lövöldözni.

Apropó Pakisztán sem áll jól az árvizek miatt ráadásul elég rossz kapcsolata a szomszédaival és szintén atom hatalom ráadásul a szélsőséges csoportok igencsak megerősödtek mostanában a térségben. A gabona ára asszem 10 éves csúcson van oroszo. nem ad importra egy grammot sem ráadásul csak a múlt évben 15% növekedett Kína igénye. Ha igy megy tovább nem egy helyen lesznek éhség lázadások idén.

Nagyon valószínű hogy nem fogunk háborús hírek nélkül maradni a elkövetkező években.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

A Háború nem más mint a politika folytatása más eszközökkel.
Von Clausewitz
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Bréking nyúz: Mubarak lemondott. Na most mit csinál a maradék kormány meg a sereg?
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: Kashim »

JimRaynor írta:Ami most gond inkább a háborút tekintve az most megint É -D Korea helyzete olyannyira hogy Japán is neki kezdett komoly hadászati beruházásokba pedig erre 50 évig eddig nem nagyon volt példa.
Jah most kíváncsi leszek ,h megint az amcsikhoz fordulnak mint legutóbb a F22-es üggyel kapcsolatban, amikor a JSDF már már könyörgött az USA-nak a ,h szállítson neki ezekből az 5. generációs gépekből, emlékszem akkor még az is felmerült ,h a japánok elektronika nélkül is megvették volna a gépeket, de valahogy számítottam rá, hogy nem kapják meg őket saját használatra, mert abban a gépben olyan technológiák vannak amiket az USA nem akar kiadni.Bár a F22 sem egy tökéletes gép, sőt korántsem az nem tudom most hanyadik szériánál tart, de arra emlékszem ,h sok gond volt a pilótafülke üvegével, ami szinte rekordidő alatt ment tönkre.
Most amire a Japoknak esélye van az a F35-ös ,de az lassan inkább a Lookheed legnagyobb bukásává fog válni.Szóval kíváncsi leszek mit vásárol "papírrepülőnek" a JSDF.Fejleszthetnének egy sajátot azt megnézném. :)

Arról meg ,h lesz-e háború É VS D között ugyan már Kína diktál Amerikának, tudjátok mivel amcsiknak a Chinese-ok hiteleznek így úgy kell ugrálniuk, ahogy Kína fütyül.Szóval ha Kína nem akarja és az Északiak is a s.ggükön maradnak, akkor nem is lesz semmiféle háború.
Péter írta:Lesz itt majd nagyobb gond a jövőben India és Kína között, mégpedig az ivóvízért.
Na az jóval érdekesebb lenne, mivel Kína valóban rohamosan fejlődik haditechnika szempontjából.Erre jó példa a nem régiben az Amerikai védelmi miniszter látogatásán bemutatott Chengdu J20-as, ami már egy 5. generációs vadász ergo méltó ellenfele lehet a F22 Raptornak vagy pedig a szintén új Orosz SU PAK FA-nak.
A "Gandiknak" is viszonylag jól felszerelt serege van, és most a légierőjükre is sokat költenek.Az új gépeket pedig bölcsen nem a Lookheed Martin-tól hanem a Orosz Sukhoi gyártól szerzik be.(Most jöhet a hőbörgés ,h Orosz gép ugyan már, de az igazsághoz hozzátartózik, h amit a hétköznapi ember tud a repülőgépekről, azt javarészt a Hollywood-i filmekből "hiszi",h tudja hiszen ott folyamatosan az megy, ha feltűnik egy orosz gép a vásznon azt rögtön szétkapja Amerika legújabb harci UFO-ja.)
Ugyan már ehhez csak annyit tennék hozzá ,h a valóságban még a 90-es években az Oroszok kihívták az Amikat egy úgynevezett "dog-fight-ra" ez lényegében repülős közelharc.Ami ez esetben csak egy vetélkedő lett volna(SU37 és egy amerikai gyártású gép között) amin festéklövedékeket használtak volna vagy szimplán csak a radarral célozták volna egymást rakéta nélkül.Akkor ezt ott elutasították vagyon miért?
Ridley44Lev írta:az Okinawai B-52-es bombázok
Na ott is nagyon szeretik őket, ha annyi millióm lenne ahányszor tüntettek az ottaniak a bázis bezárása miatt, akkor már a felső 10.000-hez tartoznék. :D
Ridley44Lev írta:A Háború nem más mint a politika folytatása más eszközökkel.
Ez 100%-ig így van mivel a háborúkat a politikusok kezdik, nem pedig a katonák.
Cruel Angel írta:Bréking nyúz: Mubarak lemondott. Na most mit csinál a maradék kormány meg a sereg?
Hát elméletileg én úgy halottam, h a seregre ruházta át a hatalmat az új választásokig, szóval tudja a fene.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Medvegyev bácsi alkotott.

Egyese újabb hideg háborút mások csak nyomás gyakorlást látnak benne az itthoni zembereknek nem nagyon mondanak semmit de a külügyes barátaim szerint elég ijesztő volt a bejelentés "burkolt" tartalma... Egyelőre valószínűleg a belpolitikai harcok miatt tehették meg ezeket a bejelentéseket de az is valós probléma hogy, rendre kudarcot vallanak a NATO -val való tárgyalások. Meglátjuk mi lesz...

http://www.oroszhirek.hu/politika/1/vil ... -usa-video
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Öhm... újabb történelmi pillanatok sora következik lassan de biztosan, nem tudom ide vagy az OFFba, majd döntse el valaki:

http://www.theguardian.com/world/video/ ... are_btn_tw
http://news.sky.com/story/1544753/polic ... o-migrants
http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... rmany.html


Román híreket, nem linkelek, mert azt itt nem érti senki, de meglepő hirtelen milyen nagyon pártfogoltjai lettek a magyaroknak és Magyarországnak annyi sokévnyi történelem után :D

Nagyon sok emberrel beszélgettem már a dologról és nagyon aggasztóak a vélemények. Talán az a legrosszabb, hogy az ismerőseim 90%-a úgy áll hozzá a dolgohoz, hogy addig nem foglal állást míg közvetlenül nem származik baja/előnye a dologból.
A gond az, hogy az Eu is ezt csinálta, pontosan eddig. Szeptember 14-én sürgősségi gyűlés lesz az EPben a migránsokkal kapcsolatban.

Én sem tudok sokat mondani. Mióta Dániában élek jó pár immáron második és haramadik generációs menekültet ismerek, imádok inkább piacon vásárolni, ahol a szírek mindig mosolyogva foganak, ahol a török bácsi nem kérdezi meg hogy Magyarország Ázsiában van-e (mint a dánok többsége) és annál szeretőbb családot illetve menkült végleges szép letelepedését nem lehet találni, mint a nyelvsulis osztálytársam.
És amiket mesélnek... kéne már pár zsák regény belőle, úgy mint a zsidókról, rögtön több lenne a rokonszenv.

De mindenhol vannak kivételek és szélsőségesek, így sajnos a média a tiszteletlenséget visszhangozza. De nem csak a média. BPn élő barátnőm beszámolóit nem akarom elhinni...

Én szeretnék nem a tartózkodó 90%-ba tartozni. Szerintem itt probléma van és ha nem lesz rá megoldás akkor szépen összeroppan minden. Ugyanakkor ha csak közvetlen környezetemre gondolok, felháborító hogy a Felvidéki magyar haveromat megfosztják a szlovák állampolgárságától, csak mert magyar, vagy mert a Kárpátaljai tisztességes haveromnak vízum kell meg börtönbe viszik ha kiderül h magyar állapolgársága van. És ez Európa földrajzi határain belül.
Ha ezeket nem tudta megoldani az Eu, akkor mi lesz itt?...

Édesapámnak szokása azt mondani az eu is kommcsi csak most kék a zászlaja :dirr: Én szeretném azt hinni, hogy nem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ayla 2015.09.02. 09:25-kor.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A Mindenegyben blogot (és a hasonló lájkvadász, szenzációhajhász oldalakat) én semmilyen körülmények között nem tekinteném hírforrásnak...
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Yuriko-chan írta:A Mindenegyben blogot (és a hasonló lájkvadász, szenzációhajhász oldalakat) én semmilyen körülmények között nem tekinteném hírforrásnak...
Nekem a magyar hírportálok az index és 444ben kimerülnek, nem tudtam, hogy ez lájkvadász, haver küldte.
Kérésedre a magyar linkeket kitörlöm.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Háborús téma

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Yuriko-chan írta:A Mindenegyben blogot (és a hasonló lájkvadász, szenzációhajhász oldalakat) én semmilyen körülmények között nem tekinteném hírforrásnak...
Sokan viszont tekintik, és emiatt része az összképnek. Az ilyen hírek hatására esnek pánikba sokan, és sokszor átlagos, relatíve jószándékú emberekből vérszomjas szörnyekké válnak. :(
Válasz küldése