Háborús téma

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Úgy hallom háború készül. :shock: :?
Még egy ok, amiért nem érdemes japánban élni: észak-korea lőtávolban.
Piracy is charity.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

A Taepodong-2-vel a fél világ lőtávolban van Koreának. Már ha nem esik a tengerbe...
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Á, Észak-Korea minden évben előadja ezt, és eddig nem lett belőle háború... van atomjuk és rakétájuk, és egy pszichopata juntájuk (ami igazán veszélyessé teszi őket), úgyhogy senki nem akar velük balhét.

Más kérdés, hogy egyszer vmikor úgyis el fog pattanni a húr, vagy náluk, vagy máshol, mert az é-koreai vezetésből abszolút kinézi az ember a "ha holnap rossz idő van, megtámadjuk Japánt" típusú tervezést...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Én is hallottam erről a háború-izéről...
Nemigaz,hogy az amcsik nem bírják ki háború nélkül...öcsém!!!!
Most mi az indok? Hogy Atom-fegyvere van Koreának? Mert az az amcsiknak is van,szóval nem értem,hogy ezért miért kell háborúval fenyegetőzni. :weh:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Pedig egyszerű: ha Észak-Koreának is van, akkor vissza tudnak lőni :gun:... Amúgy emiatt még nem érdemes azt mondani, hogy nem mész Japánba, annál több eszük van a koreaiaknak, hogy ne lődözzenek. Addig meg nyugodtan körül lehet nézni :wink: .
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Ez csak egy sima kérdés: Ilyesmikről lehet beszélni Fórumon?? :weh:
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Nojika írta:Ez csak egy sima kérdés: Ilyesmikről lehet beszélni Fórumon?? :weh:
Úh,bocsi,igazad van!
Ezt talán nem itt kéne megbeszélni :oops:
Gomen

Off: Ki mondta,hogy emiatt nem mennék ki? Oda szeretnék menni nászútra :wink:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

amcsik IMHO nem fogják megtámadni ÉKóreát. nincs benne üzlet. (no olaj, no technika, no nothing)

de biztos, hogy kell egy ilyen topic erre a fórumra?
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

*olvas*
*bámul*
:wwall: :hammer:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Hát szerintem az amcsik elég komolyan veszik ezt a rakétakisérletet.
Mert ez után már egyből hadihajókat küldtek a japán partokhoz, hogy szemelött legyenek a koreaiak.

Melesleg már unom az amcsikat hogy ők játszák a világ rendőr szerepet, és mindenbe bele avatkoznak. Meg is teszik mert van egy varázs szavuk, annyit mondanak TERORIZMUS és akkor mindent szabad nekik.

Menjenek a francba. :gun: :sniper: USA
Kép
Kép
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Bush alatt mar most is rezeg a lec, biztos vagyok benne, hogy a kovetkezo 10 evben amerika nem kezdemenyez haborut. Busht nem fogjak tobbszor megvalasztain mert mar 2x volt. A republikanusok is szerintem lehuzhatjak a rolot a kovetkezo ciklusig, es hogy utana ha meg is valasztjak oket, sok ev kell, hogy haborut inditsanak.
Ami az atomot illeti, a kerdes nem az, hogy kinek van, hanem hogy ki tud felelosen banni egy ilyen fegyverrel. Es egy orult diktator a legrosszabb otlet. Azt se felejtsuk el, hogy egy ocska kis atom (amit ledobtak japanra), cirka szunyogcsipesnek szamit egy mar nem is olyan modern Hbomba mellett (csak nagysagrend miatt, 2 atom kell, hogy ferobbanjon egy H)... Ami meg a zakkant EKoreai fenyegeteseket illeti, a tortenelemben minden orult pszihopata diktator mellett alt egy-ket okos ember, aki atlatta a helyzetet es lehetove tette, hogy az illeto hatalomra es ne dilihazba jusson...eleg valoszerutlen, hogy az ilyen emberek belemennenek egy kilatastalan atomhaboruba ideakert vagy szerelembol. Szoval nincs atomvalsag csak bulvarsajto.
Kép
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

JSaN írta: Menjenek a francba. :gun: :sniper: USA

:goodpost: ::jhihi:: ::vic::
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

mufurc írta:*olvas*
*bámul*
:wwall: :hammer:
Bocsi, én nem akartam topicot belőle, csak pont olvastam, hogy meleg a helyzet... :weh:

Amúgy számomra úgy tűnik, hogy korea az agresszor, nem az usa, sőt, a célpont sem az, hanem japán, de tudom, hogy ez nem sokat számít a kultúrfölény-brigádnak...
Piracy is charity.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem a téma létezése miatt verem a fejem a falba, a hozzászólások többsége miatt. ^^;;; Látom, sokan nagyon otthon vannak a politikában és a diplomáciában....
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
CLS
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.12.22. 22:43
Tartózkodási hely: Velence
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: CLS »

Látom pezseg az élet a fórumon. :roll:
Kezdem érteni Mufurc miért veri a falba a fejét. Én is csak lestem azon amit egyesek írtak. Najó legyünk tényszerűek:

Ad1.
Semelyik ország nem fog atomháborúba kezdeni! Ezt részben nemzetközi egyezmények, részben a józan ész szavatolja, ugyanis egy esetleges atomháború szinte biztosan a Föld, és az emberiség pusztulásához vezetne. Annyi eszük a nagyhatalmaknak is van, hogy nem játszanak a tűzzel. Ez a felvágósdi azzal, hogy "nekünk van atomunk", csupán politikai célt szolgál. Ezzel akarják bebizonyítani, hogy ők a janik, de eszük ágában sincs bevetni az atomfegyvereket. (Ha rémlik valakinek az a bizonyos "piros gomb" a hidegháború idejéből, az nyilván érti mire gondolok. Már akkor is megtehették volna, hogy egymásnak esnek az atomfegyverekkel, de nem tették, mert nagyon jól tudták, hogya következőt ők kapnák.)
Ad2.
Loran említette a Hidrogén Bombát (Az ő szavaival élve Hbomba), ezzel kapcsolatban valóban igaz, hogy a fizikai pusztítóereje megközelíti, talán túl is lépi az atombomba hatását, de a távlati hatása (gyk. a bomba felrobbanása utáni X évre gyakorolt hatása) gyakorlatilag nulla, még egy atombomba esetében az utólagos hatások még évezredekig, vagy még tovább megmaradnak.
Csak érdekességképp, a Plutónium, vagyis az atombomba egyik fő alkotóelemének felezési ideje (gyk. az az idő, amennyi alatt az adott sugárzó anyag sugárzása a felére csökken) 24.000 év még a természetes Urán-é 4600 millió év. Mindkét anyag az úgynevezett gamma sugárzást bocsátja ki, amelyről köztudott, hogy nagy dózisban roncsolólag hat az élő szervezetre, valamint mutációt idéz elő az örökítő anyagban, vagyis a DNS-ben. Mit gondoltok miért születik annyi genetikailag sérült gyerek azokon a területeken ahol valamikor nukleáris katasztrófa vagy atomrobbantás történt?
A két bomba tehát nem összevethető.
ああっ女神さまっ,えいえんに! (Mindörökké Aa! Megamisama!)
"Feladni valamit annyit jelent, mint eldobni magunktól az álmainkat."
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

belatom, az atombombarol beszelgettunk, nem a hidrogenrol. Azert egy apro tevedest had javitsak ki: mig egy atombomba kb 500kTonna korul mozog, egy hidrogenbomba 5, sot akar 500Megatonnas is lehet. Strategiailag a sugarzas nem kivan mellekhatas, ha nem lenne, sokkal nyugodtabb lelkiismerettel nyomogatnak a piros gombot (az A es H bombak igy megmaradnak strategiai fegyvernek, fenyegetni, tomegeket megfelelmliteni jo, es erre hasznaljak is, de taktikai ertekuk mondhatni 0)...masreszrol a hidrogenbomba beinditasarol 2 vagy tobb kisebb atombomba gondoskodik, ezeknek is van sugarzo hatasuk, jollehet a korulmenyek miatt kevesebb radioaktiv hamu kerul a levegobe, de azert nem elenyeszo menyisegu.
Amugy Eszak-Korea (es minden atomkishatalom) nem azert fejleszt bombakat, hogy bevesse oket, hanem hogy nyomast gyakoroljon a kornyezetere es a tobbi atomhatalomra, es igy kedvezmenyeket csikarjon ki. Tudod, mint az oviban: most mar nekem is van machboxom, ugyhogy ha nem engedtek jatszani, mindenkiere ralepek. Beeee!
Kép
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Mufurc, csatlakozhatok?

CLS, az Ad1-hez adalék: a nemzetközi egyezmények nem szavatolnak lónyálat sem, bár valami hatásuk azért talán van... tudom, ezt tanulom. :)

Példa (szerintem vicces)
1928-ban készült egy úgynevezett Pact of Paris, vagy ismertebb nevén Kellog-Briand Pact, melyben az aláíró felek vállalták, hogy tartózkodnak a háborútól mint a nemzetközi problémák megoldásának eszközétől. 1929-ben ezt Japán is ratifikálta.

Itt olvasható a teljes szöveg, melyből különösen az Article 1 a fontos:
http://www.yale.edu/lawweb/avalon/imt/kbpact.htm

Namost ezek után 1931-ben Japán gondolt egyet, és lerohanta Mandzsúriát a második Japán-Kínai háború előszeleként. Amikor megkérdezték őket, hogy ezt most mégis hogyan, ez volt a válasz: Jaaa, ez nem háború! Ez a status quo megváltozása. :)

Fanatikusok olvashatják japánul is. Ultravicces, mivel 1) régi kanjik vannak benne 2) nem használtak hiraganát, csak katakanát:
http://www.ioc.u-tokyo.ac.jp/~worldjpn/ ... 7.T1J.html
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Hallotátok a nap viccét?
Amerika ellenzi a háborút és békés megoldásokat keres....ellenzi a háborút ::japhaha::
amcsik IMHO nem fogják megtámadni ÉKóreát. nincs benne üzlet. (no olaj, no technika, no nothing)
Mikor érdekelte őket ez az apróság?

Tényleg, hogy került ide ez a topic??? :D
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Engem nem érdekel hogy ki hogy háborúzik! Amíg ez nem befolyásolja a számítógépem épségét, a családomat, a jövőbeli kölkeim életét, az anime vetítések sértetlenségét, addig mehet....de ha bármelyik iderondít, rákenem a pirítósra, és utána aztán ember meg nem mondja, hogy nem a Déli-eper lekvár dobozából jött ki
hm...kezdek ideges lenni....
Amúgymeg Amerika mostmár igazán elmehetne a jó...majdnem kimondtam...
Ha valaki olvasta a Bush beszédet, sok mindenre rájön! Nem akarom nyíltan kimondani, csak annyit: Kiderül belőle, hogy mi az igazi célja, hogy mekkorára tartja önmagát, és hogy mennyire fontos neki más országok biztonsága....
de ezt a témát is befejeztem, mert okádni kell...hajh.... :mad:
a terroristák is...ne fegyverrel tüntessenek az istenért...az az idő már elszállt... mostmár, hiába ragadnak fegyvert a 2735426-dik fegyverletétel felszólító levél után IS! Jó, jó, jó értem én, hogy itt elvekről van szó, de azért ez már túlzás :weh:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

kukurbuki írta:"kultúrfölény-brigádnak..."
oké... én belátom, hogy per pill nem vagyok az aktuál külpolitikai információk birtoklóinak csúcsán (értsd kb. 3 hete nem volt kezemben újság, nem néztem komolyabb weboldalt, tv híradót)... szal részemről további vitákba bonyolódni nincs kedvem, mert valszeg úgyis a másik (jelen esetben sokan jóval képzetebb ember, pl. Loran, sesam stb.) félnek lesz igaza, hiszen ő jobban látja a helyzetet mint én.

Részemről nem szólok többet hozzá ehhez a témához... bár én még mindig - talán naív módon - gondolom azt, amit pár hozzászólással előbb mondtam.

Viszont remélem, hogy a topik nem fog átmenni erős amcsik/Bush ellenes mocskolódásba, úgy hogy ezt a kultúráltabb hozzászólókra és neadjisten a modokra bízom
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

CLS írta: Ad2.
Loran említette a Hidrogén Bombát (Az ő szavaival élve Hbomba), ezzel kapcsolatban valóban igaz, hogy a fizikai pusztítóereje megközelíti, talán túl is lépi az atombomba hatását, de a távlati hatása (gyk. a bomba felrobbanása utáni X évre gyakorolt hatása) gyakorlatilag nulla, még egy atombomba esetében az utólagos hatások még évezredekig, vagy még tovább megmaradnak.
Csak érdekességképp, a Plutónium, vagyis az atombomba egyik fő alkotóelemének felezési ideje (gyk. az az idő, amennyi alatt az adott sugárzó anyag sugárzása a felére csökken) 24.000 év még a természetes Urán-é 4600 millió év. Mindkét anyag az úgynevezett gamma sugárzást bocsátja ki, amelyről köztudott, hogy nagy dózisban roncsolólag hat az élő szervezetre, valamint mutációt idéz elő az örökítő anyagban, vagyis a DNS-ben. Mit gondoltok miért születik annyi genetikailag sérült gyerek azokon a területeken ahol valamikor nukleáris katasztrófa vagy atomrobbantás történt?
A két bomba tehát nem összevethető.
Dehogynem vethető össze!
Először is: a természetes uránnak nemcsak egy izotópja van, (ha így volna, nem lennének nukleáris fegyverek). Továbbá a gamma-sugárzás csak akkor lép fel, ha alfa, és béta is kíséri(bár ez részletkérdés).
Másodszor: a hidrogénbomba ereje nem megközelíti, hanem nagyságrendekkel felülmúlja az atombombáét(megjegyzem nem kell 2 A 1 H-hoz, bőven elég egy is...), meg lehet nézni néhány kísérletet, amely ezt demonstrálja, az elméleti bizonyítékokat pedig bármelyik ezzel foglalkozó könyvben el lehet olvasni. A H-bombának pedig legalább olyan rosszak az utóhatásai, mert az A-bomba(ami a fúzióhoz kell) révén ugyanúgy lesz radioaktív, EMP-sugárzás, stb.
Harmadszor: bár ez nem vigasztaló számunkra, de nem minden élőlényre van negatív hatással a radioaktív sugárzás(háttérsugárzás amúgy minket is ér, csak nem olyan nagy mértékben).
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hm... Lemaradtam volna valamiről? Milyen háború? Én eddig csak rakétakísérletezésről hallottam, és úgy tudom, hogy az a gáz vele, hogy sem Japán, sem pedig Amerika nem hajlandó a légterét rakéták kipróbálására átadni. Ami egyébként érthető is, mert egy próbarakéta könnyen célt téveszthet...

Atomháborúról meg tényleg annyit, hogy semmi értelme sem lenne, csak meggyorsítanánk azt a folyamatot, hogy magunk alá vágjuk a fát. Ha nem az atomháborúba, akkor pár ezer év múlva abba fog belehalni az emberiség, hogy nem lesz mit ennie. Kipusztít minden maga körül... >.> Szóval erről ennyit. Az emberiség végnapjait éli...

*a kis pesszimista vészmadár megint megszólalt*
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Ahha. Szoval a dolgok igy mukodnek:
-Hallo, GW Bush? Szevasz, Kim Jong-il vagyok, tudod, akivel egyutt golfoztal a multkor. Figyu, csinaltunk egy interkontinentalis raketat nuklearis robbanofejjel. Kiprobalhatjuk, hogy elrepul-e NewYorkig?
-O, szia Kim. A multkori partyn nalad maradt a golfkeszletem, utanamkuldened valamikor? Atombomba...hmm...hat, tok izgi lenne az ablakbol latni, ahogy elrepul, de mivan, ha rosszul raktatok ossze es lezuhan...kerdezd meg inkabb a japcsikat, odaig biztosan elrepul mert kozelebb van...
-OK, szevasz! Hallo, Junichiro Koizumi? Szia, tudom, hogy meg haragszol, amiert a palotapincsim lepisilte a cipodet, de lepjunk mar tul ezen! Csinaltunk egy atombombat, kiprobalhatjuk nalatok?
-WFT? Atombomba? Nuklearis lancreakcio? Hirosima Nagasaki? OMG!!! No way you freakn bastard!
-A fenebe, most mit csinaljak az atomommal?

Komolyan, ha egy kemrepulo nemzetkozi konfliktusok alapja, egy raketat csak ugy engedjenek be az orszaguk a legterukbe? Brahibol, meg viccbol? Szep kis vilag lenne, mondhatom...Nem a hajlandosagrol van szo. Arrol meg sosem volt szo, hogy barki atengedje a legteret barkinek barmit kiprobalni. A legter ugyanugy az orszag resze. Ha errol beszelnenk, arrol lenne szo, hogy EKorea megtamadott valakit konkretan. A probaraketak meg nem tevesztenek celt. Egyaltelan, ezt most hogy kepzeled magadban el?

Az emberiseget meg sokszor leirtak mar, de en meg bizakodok. A termeszet trukkos dolog, kepes alkalmazkodni. A tavoli multban az oxigen konkretan mergezo vegyuletnek szamitott az osi eletformak szamara, de az evolucio soran olyan szervezetek fejlodtek ki, amelyek pont ezt hasznaltak fel eneria eloallitasara. Ha a ma ismert Foldet teljesen megvaltoztatnank, akkor is lenne rajta elet. Es szerintem ember is, meg ha csak nehanymillios egyedszamban mesterseges kornyezetben es betegsegektol szenvedve is, akkoris a jelenlegi tudasunkal mar lenyegeben barhol kepesek vagyunk eletben maradni. Es ha az emberiseg fennmaradasa mulik majd rajta, nem fog szamitani a penz, hogy urkoloniat vagy viz alatti varost, foldalatti betonbunkereket epitsunk.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Jó, az országok légterei azért vicces dolgok ám... na midnegy, én a háborús témához nem szólok hozzá (nincs hozzá idegem). Viszont...
Loran írta:Az emberiseget meg sokszor leirtak mar, de en meg bizakodok. A termeszet trukkos dolog, kepes alkalmazkodni.
A természet igen, de az ember már igencsak túl van azon a ponton, hogy a természet befolyásolja. :roll: Szeretem, mikor emberek jönnek, hogy "jaj, a sok földrengés meg árvíz meg hurrikán meg betegség, minő borzalom", anélkül, hogy belegondolnának, hogy ez minek az eredménye. Az én véleményem szerint egyáltalán nem véletlenül jönnek mostanában jobbra-balra a mindenféle betegségek és természeti katasztrófák, csak sajna az emberiség már túl van azon, hogy az eddig felvonultatott arzenál jelentősebb kárt tudjon benne tenni (globális szempontból).
Loran írta:Es szerintem ember is, meg ha csak nehanymillios egyedszamban mesterseges kornyezetben es betegsegektol szenvedve is, akkoris a jelenlegi tudasunkal mar lenyegeben barhol kepesek vagyunk eletben maradni.
:D Azért kíváncsi vagyok, mennyit bír el az emberi szervezet és az evolúció, mielőtt úgy dönt, hogy "oké, ezt most már tényleg nincs értelme folytatni". (Ebből a szempontból pl. a Juuousei által felállított elmélet egészen érdekes...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Loran írta: Az emberiseget meg sokszor leirtak mar, de en meg bizakodok. A termeszet trukkos dolog, kepes alkalmazkodni. A tavoli multban az oxigen konkretan mergezo vegyuletnek szamitott az osi eletformak szamara, de az evolucio soran olyan szervezetek fejlodtek ki, amelyek pont ezt hasznaltak fel eneria eloallitasara. Ha a ma ismert Foldet teljesen megvaltoztatnank, akkor is lenne rajta elet. Es szerintem ember is, meg ha csak nehanymillios egyedszamban mesterseges kornyezetben es betegsegektol szenvedve is, akkoris a jelenlegi tudasunkal mar lenyegeben barhol kepesek vagyunk eletben maradni. Es ha az emberiseg fennmaradasa mulik majd rajta, nem fog szamitani a penz, hogy urkoloniat vagy viz alatti varost, foldalatti betonbunkereket epitsunk.
Egyszer már közel voltunk a kihaláshoz, pár ezer éve...szóval nem mondanám, hogy mindent túlélhetünk. A mi szempontunkból meg tök mindegy, hogy lesz-e atomháború, vagy sem, mert úgyis mink tudjuk meg utoljára....vagy így...vagy úgy. :-P
mufurc írta: Az én véleményem szerint egyáltalán nem véletlenül jönnek mostanában jobbra-balra a mindenféle betegségek és természeti katasztrófák, csak sajna az emberiség már túl van azon, hogy az eddig felvonultatott arzenál jelentősebb kárt tudjon benne tenni (globális szempontból).
Hát ja... Bármilyen betegség lesz, mindig lesz valaki aki rezisztens lesz az adott baci vagy vírus ellen....egy ami problémát okozhatna az egy kisebb supernova lenne vagy egy-két aszteorid...de ezekre még várhatunk...ha lesz valamelyik egyáltalán (amíg élünk).
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Válasz küldése