Háborús téma

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Jo, most csunyan antihumanista leszek, de ameddig 1db ember es egy klonozogep letezik, addig van emberiseg is. :D Gaz akkor van, ha ivarerettseg elott annyi karos anyag gyulik fel egy egyed szervezeteben, hogy elpusztul (illetve ha a halvaszuletett/ivarkeptelen egyedek szama meghaladja a szaporodokepeseket). Es ugye nem minden ember egyforma, van aki tobbet bir el, van aki kevesebbet. Chernobilban is szuletett egeszseges gyerek is, nem csak beteg. Nyilvanvaloan ezek fognak tovabbszaporodni...es tovabb es tovabb. Az evolucio igenis hat az emberekre (ezert fogynak a magyarok, lol). Szoval nuklearis telben vagy a viz alatt kopoltyukkal, de van jovonk. Csak nem ugy kell elkepzelni, hogy mindenki megussza egy torott kisujjal, attol az meg tuleles (Jyu-oh-sei / Logan futasa?) . Es a "majdnem kihalas" is azert majdnem, mert vegul tuleltuk, es ez is azt bizonyitja, hogy mostoha korulmenyek es nehanyezres egyedszam mellett is kepesek vagyunk alig nehany evezred alatt igy elszaporodni. Biztos vagyok benne, hogy a hulye idojaras, a cunami es a tornadok mind az emberiseg muve, es en is hozzajarulok a magam adagjaval, en is sajnalom a sokezer kipusztult fajt es ha rajtam mulna inkabb a balnavadaszokat csomagolnam konzervbe, de errol nem en dontok. De hogy direkt sem tudnank kipusztulni, meg ha akarnank sem, abban biztos vagyok (hmm...mondott valamit az a Knives-gyerek :D).
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Loran írta:Jo, most csunyan antihumanista leszek, de ameddig 1db ember es egy klonozogep letezik, addig van emberiseg is. :D
Az már más kérdés, hogy a klónozás milyen hatással van a szervezetre, és milyen problémákat okoz, és ez mennyiben befolyásolja a továbbiakat... (+ mi van, ha bedöglik a gép? :D)
Loran írta:Csak nem ugy kell elkepzelni, hogy mindenki megussza egy torott kisujjal, attol az meg tuleles (Jyu-oh-sei / Logan futasa?) .

Off (HAHAHAHA :D;;; ), de a Juuouseiben nem kifejezetten egy törött kisujjról volt szó... (ld. http://www.aoianime.hu/index.php?oldal=blog&bid=135 ). Az anime ugyan baromira nem tért ki pár elég fontos pontra, de ott épp az volt a probléma, hogy az embertelen körülmények, a klónozás, a technológia, stb. hogyan befolyásolták az emberiséget és a faj evolúcióját. (Persze a manga a '90es évek elején íródott, sz'al valszeg nem különösebben up-to-date, de ettől még elég érdekes az elmélet, amit felvet.)
Loran írta:De hogy direkt sem tudnank kipusztulni, meg ha akarnank sem, abban biztos vagyok (hmm...mondott valamit az a Knives-gyerek :D).
Ó, dehogynem. :D (Csak abba kell hagyni a szaporodást, de persze ez sosem fog globálisan működni :D;; főleg ha tegyük fel egy világégés után oda az összes megbízható születésszabályozási módszer... xD) Mindenesetre ja, elég kellemetlen érzés (főleg az elkerülhetetlen álszentség miatt), hogy az ember nem kedveli a saját fajtáját... jójó, már veszem az "ide lőjetek" pólómat.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

A légtér az ország felségvizéig tart, aminek határa pedig a part alapvonalától 12 tengeri mérföldre húzódik. Nevezett koreai rakéták egyetlen ország légterét sem sértették. (Abból lett volna csak a botrány...)
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Loran írta: Es ugye nem minden ember egyforma, van aki tobbet bir el, van aki kevesebbet. Chernobilban is szuletett egeszseges gyerek is, nem csak beteg. Nyilvanvaloan ezek fognak tovabbszaporodni...es tovabb es tovabb.
Csak nem biztos, hogy az ő gyermekeik is egészségesek lesznek, mert kétségtelen a gének változása a sugárzás által. Lehet, hogy rajtuk nem látszik a rendelleneség, de valószínű, hogy a következő generációban vagy az azt követő generációban valamilyen jellegű változás bekövetkezik....legyen az külső vagy belső.
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Link írta:Csak nem biztos, hogy az ő gyermekeik is egészségesek lesznek, mert kétségtelen a gének változása a sugárzás által. Lehet, hogy rajtuk nem látszik a rendelleneség, de valószínű, hogy a következő generációban vagy az azt követő generációban valamilyen jellegű változás bekövetkezik....legyen az külső vagy belső.
Es 2-3 generacio utan mar lesz anyi utod, hogy a mutacio kitisztuljon, es tovabbvigyek az egeszseges vervonalat. Sot ezalatt a nehany generacio alatt fokozottan ervenyesul a ratermettebbek eletbenmaradasa. Ergo, ha mondjuk szamolunk egy hazassagbol 3 gyerekkel (fejletlen / haboru utani orszagoknal nyugodtan szamolhatsz 6-7el is), azaz 2 generacio utan 9 fo, 3 generacio utan 27 forol beszelunk egyetlen csaladbol, azaz a szaporulat a behazasodott 12 fot levonva 15. Ha ennek a fele meghal, akkor sem stagnal a populacio. Es mint mondtam, nyugodtan szamolhatsz 5-6 gyerekkel. Ki vagyunk talalva, keremszepen, nem veletlen hogy ma igy szennyezhetjuk a foldet-vizet-levegot, nehez tolunk megszabadulni. (Termeszetesen ezzel ugy szamolunk, hogy a tulelok elkoltoznek egy kevesbe sugazo helyre es nem kapja mind3 generacio a nyakaba a teljes dozist, mint az esszeru egy ilyen helyzetben)
Kép
Avatar
CLS
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2005.12.22. 22:43
Tartózkodási hely: Velence
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: CLS »

Xelloss írta: Dehogynem vethető össze!
Először is: a természetes uránnak nemcsak egy izotópja van, (ha így volna, nem lennének nukleáris fegyverek).
Egy szóval sem mondtam, hogy csak egy izotópja van. :roll:
Xelloss írta: Továbbá a gamma-sugárzás csak akkor lép fel, ha alfa, és béta is kíséri(bár ez részletkérdés).
Részletkérdés, ahogy te is mondtad, az utólagos hatások szempontjából a gamma-dózis a mérvadó.
Xelloss írta: Másodszor: a hidrogénbomba ereje nem megközelíti, hanem nagyságrendekkel felülmúlja az atombombáét(megjegyzem nem kell 2 A 1 H-hoz, bőven elég egy is...), meg lehet nézni néhány kísérletet, amely ezt demonstrálja, az elméleti bizonyítékokat pedig bármelyik ezzel foglalkozó könyvben el lehet olvasni. A H-bombának pedig legalább olyan rosszak az utóhatásai, mert az A-bomba(ami a fúzióhoz kell) révén ugyanúgy lesz radioaktív, EMP-sugárzás, stb.
Ebben igazat adok, de egy hidrogénbomba esetében az élő szervezetet érő gamma-dózis valamelyest alacsonyabb, egy teljesértékű atombombájénál.
Xelloss írta: Harmadszor: bár ez nem vigasztaló számunkra, de nem minden élőlényre van negatív hatással a radioaktív sugárzás(háttérsugárzás amúgy minket is ér, csak nem olyan nagy mértékben).
Tévedés, minden élő szervezetre kihat. A magas gamma-dózis mint mondtam bármilyen élő szervezet esetében genetikai károkat okoz az örökítőanyagban.

A légtérsértéses dologhoz pedig annyit tudnék hozzáfűzni, hogy ha valóban az történt volna, akkor valószínűleg Észak-Kóreát már lehúzhattuk volna a térképről. :roll:
Nem tudom hirtelen melyik nemzetközi törvényben van ez a megállapítás, de "Ha egy ország területére- beleértve annak légterét is- egy másik ország támadási céllal behatol (pl. a rakétája az adott ország területén csapódik be) azt nyílt háborús fellépésnek kell venni, és az adott ország biztonsága érdekében azonnali katonai ellenlépéseket kell tenni." (Nem biztos, hogy jól írtam, de a lényeg bennevan.) Vagyis ha az é-kóreaiak egyik bombája az USA területén csapódott volna be, valószínűleg é-kórea elég lapos vidék lenne mostanára. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CLS 2006.07.11. 21:20-kor.
ああっ女神さまっ,えいえんに! (Mindörökké Aa! Megamisama!)
"Feladni valamit annyit jelent, mint eldobni magunktól az álmainkat."
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Loran írta:....
Ergo, ha mondjuk szamolunk egy hazassagbol 3 gyerekkel (fejletlen / haboru utani orszagoknal nyugodtan szamolhatsz 6-7el is), azaz 2 generacio utan 9 fo, 3 generacio utan 27 forol beszelunk egyetlen csaladbol, azaz a szaporulat a behazasodott 12 fot levonva 15. Ha ennek a fele meghal, akkor sem stagnal a populacio. .....
Na jó akkor az a 12 kiesik, mert a fejük helyett lábuk nőtt, de az a 15 sem 100% egészséges. A sugárzás által megváltozik a gének struktúrája és ez valamilyen szinten kihat a fejlődésre. Persze azt is meg kell említeni, hogy az elméletedhez még hozzá tartozik az, hogy a fertőzöttek egészséges emberekkel alapítanak családot, hogy "tisztuljon" a vérvonal, de egészen tiszta nem biztos, hogy lehet. Attól függ, hogy mennyire dominál a hibás géncsoport. Ha nem nagyon.... akkor mázli, ha nagyon...akkor szívás.
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Kezdunk nagyon messzi vizekre evezni, de ezt a postot meg beirom.
A sugarzas ugyebar azert veszelyes, mert roncsolja a sejtekben az orokitoanyagot, ami masolaskor szinten rosszul masolodik le es rosszindulatu daganat kepzodik. Nagyon kicsi az eselye annak, hogy egy olyan mutacio keruljon bele a rendszerbe, ami mukodokepesen hagyja, azaz oroklodhet sok generacion at eszrevetlenul (de ennek ellenere ugyebar vannak tulelok es szaporodokepes egyedek). A elet alapja a DNS masolasa es a folyamat lenyege a hibas reszek kijavitasa. A testedben keletkezett daganatok nem befolyasoljak az utododat, nem "orokli a rakot". A baj akkor van, ha a khm...kis ostorosok orokitoanyaga serul (ugyebar arrol beszelek, hogy a kapott dozis a tested egeszenek orokitoanyagat roncsolja, de te nem a labujjaddal szaporodsz. Masreszrol a hiba nem minden sejtben ugyanaz, lehet, hogy egyaltelan nincs hiba, lehet hogy fatalis kar, de ez csak egy-egy sejten belul. Ami a kovetkezo generacionak szamit az az a kicsi resz). De eugyebar azert van beloluk annyi, hogy a legegeszsegesebb vigye tovabb a veredet. Ergo ami fatalis hibakkal erkezik, az alapbol kiesett, abbol nem lesz gyerek. Persze sok sugarzastol a legegeszsegesebb is beteg lesz, de mindig a legjobb allapotban levo megy tovabb. Ennel fogva akar tiszta ver bevezetese nelkul is ha lassan is de tisztul a rendszer. Egeszen tisztanak nem is kell lennie, mert ez nem konkret fogalom. Ha a korulmenyek megvaltoznak, a "tiszta" fogalma is modosul. A folyamat vegen a legratermettebb egyedek allnak, akik jobban birjak a sugardozist (mondjuk gyorsabb vagy hatekonyabb DNS-hibajavito mehanizmus, aminek akar lehet a mellekhatasa a gyorsabb oregedes, vagy a borbe olyan femek epulnek be, melyek csokkentik a bejuto sugarzast, stb stb), vagy azt ha a fejuk helyen labuk no es tudnak a bokajukkal pislogni. Mondtam. Az emberi szervezet (minden eloleny) csodalatos gepezet. Gondolj bele, milyen vad koveteles lenne a termeszet reszerol az elettol, hogy csak 0.4-3.8 foldtomegu vasmagu kozetbolygon telepedhet meg folyekony vizzel es oxigent tartalmazo legkorrel. Abszurd. Ilyen megkotesekkel az elet nem johetett letre, az elet az, ami alkalmazkodott a kezdeti idealis korulmenyek megvaltozasahoz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loran 2006.07.11. 21:37-kor.
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintetek atomfenyegetésre csak atomcsapással lehet válaszolni? Az usának van hadserege, légiereje, flottája, stb...
Ez nem ugyanaz a helyzet, mint a hidegháborúban. Észak-korea nem szuperhatalom, mint a Szu.
Tudtommal a hidegháború után a két nagyhatalomnak volt vagy 30000 atomfegyvere, ami tényleg el tudná pusztítani a világot, többször is, de korea nem hiszem hogy ekkora arzenállal bír.
Ha nem nyugszanak le, akkor valószínűleg kapnak egy japán-usa inváziót a nyakukba, és egy komcsi diktatúrával kevesebb van a világon. Kína nem hinném hogy beavatkozna...
Én nem nagyon látok benne világméretű atomháborút, az majd kicsit később lesz, ha elkezd fogyni az olaj. :D

Én egyébként ezt olvastam, mikor az első hozzászólást írtam:
http://index.hu/politika/kulfold/raketa0709/
Piracy is charity.
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

ami van nekik, azt lehetőleg ne ide szórják :-P
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

:goodpost: AMEN! :thumb:
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Azt se tudják, hogy itt vagyunk.
Piracy is charity.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Dehogynem, hiszen van náluk egy ismert (és elég népszerűtlen)politikusunkról elnevezett épület...
Tévedés, minden élő szervezetre kihat. A magas gamma-dózis mint mondtam bármilyen élő szervezet esetében genetikai károkat okoz az örökítőanyagban.
Én ezzel arra utaltam, hogy bár az emberekre káros, a növényekre nem biztos, hogy az. Észrevették, hogy kísérletek után az érintett területeken gyorsabban nőnek a növények. Nem tudom, hogy ez rossznak számítana-e...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xelloss 2006.07.12. 11:00-kor.
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

kukurbuki írta:Azt se tudják, hogy itt vagyunk.
Jah...el lehet képzelni...
"Akkor fenyegetésképpen bombázzuk szét a Magyarokat!
-azok meg kik?
-Hát...egy ország közép-európában!
-Miféle ország az?
-Hát őőő...királyság...
-Ki a királyuk?
-őőőő...nincs királyuk..."
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Áááááá hát itt már rég nem akarnak atomot dobni sehova; ugyan, abban nincs haszon.
Különbenis minek? Van itt internet is; csak egy marék hacker kell és leáll az élet egész Japánban :D Vagy akárhol a világon.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Theonyn írta:"Akkor fenyegetésképpen bombázzuk szét a Magyarokat!
Mint az anekdota...
- Roosevelt elnök úr, Magyarország hadat üzent nekünk!
- Magyarország? Melyik ország is az?
- Közép-Európában van, egy tengernagy vezeti.
- Igen? Hol a tengerpartjuk?
- ....nincs tengerpartjuk...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Szerintem ez valószínűbb :D :

-Uram jelentem! Hadat üzent nekünk Ma...Magya... egy ország uram.
-Akkor küldünk nekik egy-két rakétát.
-Uram jelentem! Nem lehet uram!
-Miért?
-Mert nem találtam a térképen uram!
-Hogy harcoljunk valami ellen aminek nem is tudjuk a helyzetét?
-Uram...nem tudom uram!
-Hozzátok a fehér zászlót.....
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Azért vannak nálunk kisebbek is :lol: :lol:
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Ja....a Vatikán. XDDDD
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Nemtom, én utálom a háborúkat, akár máshol folyik, akár itt...
Egyszerüen értelmetlennek tartom, nagy hülyeség :?
"...Nézd, ez az én harcom és csak nekem ég az arcom,
A remény bennem csak addig él, ameddig én életben tartom..."
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Szerintem az itteni fórumozók között nem sűrűn találnál olyat aki támogatja a háborút. (éljen a pacifizmus :D )....csak tudod az egész elégé groteszk, mert mégis mi felelünk a háborúkért az által, hogy egy olya álamfőt választunk, aki nem ellenzi a nyers erőszakot, ami általában = a könnyebbik megoldással az ő szemszögéből.
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

mufurc írta:Mint az anekdota...
- Roosevelt elnök úr, Magyarország hadat üzent nekünk!
- Magyarország? Melyik ország is az?
- Közép-Európában van, egy tengernagy vezeti.
- Igen? Hol a tengerpartjuk?
- ....nincs tengerpartjuk...
Én valahogy így hallottam:
-Magyarország hadat üzent!
-Magyarország?
-Egy királyság kelet-európában.
-És ki a királya?
-Az nincsen neki, egy ellentengernagy kormányozza.
-És melyik tenger partján fekszik ez az ország?
-Hát, tengerpartja az nincsen...
-És mi a baja velünk?
-Velünk semmi, Romániával szemben vannak területi követeléseik.
-És románia a szövetségesünk?
-Nem egészen... Románia az ő szövetségesük.
Piracy is charity.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én is így ismerem...
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

én majdnem ugyanígy ismerem. csak kicsi eltérés.
"Hát, tengerpartja az már nincsen... "
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Mindez azt bizonyitja, hogy nekunk meg a haborukban is van humorunk. Szerzunk nehany kellemes percet ellensegeinknek is, hatha akkor Budapest helyett Bukarestre esik az atom :D

Egyebkent lassan elovehetjuk temafrissitesnek az Izraeli-Libanoni konfliktust.
Kép
Válasz küldése