Nyelvek

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Lássuk csak.
Angolul ugye, kötelező tudnom, meg van egy középfokúm is belőle, bár beszédben (amikor nekem kell megszólalnom) szerintem iszonyatos hibákat csinálok.
Németet eddig még nem "tanultam" hivatalosan, csak rámragadt, hála az RTLII animéinek :wink: (komoly, a Sailor Moonon meg a Lady Oscaron tanultam meg németül). Szóval nyelvtan szinte nulla, viszont szóban és írásban is prímán értem.

Aztán tanul(gat)tam oroszt még ált.iskolában meg gimiben, de utóbb már nagyon utáltam, szóval mostanra a nagyját sikeresen elfelejtettem, egy-két kifejezésre emlékszem.

Amiből néhány szót-kifejezést megértek, az az olasz és a lengyel.
Amióta hozzájutok japán szinkronos animékhez, a japán szókincsem is gyarapszik szépen.

És még van egy nyelv, amit szívesen tanulnék, és amiből szintén tudok egy-két szót: a gael! ::daisuki::
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Oroszul alapfokon tudok dumálni és olvasni (csak nem értem amit olvasok :D), ami szégyen azt nézve, h eredetileg ukrán vagyok, de hát ez van. :neutral: Az angol az megy rendesen, de az meg ugye manapság teljesen alap, a németet meg évegik tanultam, de mivel nemigazán szeretem, ott tartok, h talán egy német comicot még értelmezni tudok. :) Belekóstoltam még a japánba is, és az alapok ott is egész könnyen tanulhatóak, de egyedül unalmas volt így már az elején abba hagytam. :( Majd az oroszt szeretném újratanulni, h legalább az menjen, de másba komolyan, nem hiszem, h belekezdek, mert nem érzem szükségét...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Ide még nem is írtam :weh:

Nah, angol, semmi alapfok se semmi, csak kilenc éve tanulom, elvagyok vele.
Oroszt tanultam egy évig, imádtam, kár, hogy el kellett mennem másik iskolába :cry:
Most spanyolt tanulgatok, vicces, hál' Istennek a nyelvtanja jobban hasonlít a magyarhoz, mint az angol (mondjuk annál kevésbé hasnolnó nem igen van >.<)
Japánt természetesen szeretnék tanulni, de már így is spanyolul válaszolok angol órán, meg néha németül spanyolon ( :weh: ), szóval ez most nagyon bekavarna :lol:
Na, eddig ennyi volna :cool:
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Angolt lassan 15 éve tanulom (jó, ez kicsit erős, mert már évek óta nem voltam órán ::japtoun::) és azt kell hogy mondjam, sokszor jobban ki tudom magam fejezni angolul, mint magyarul. :drop: Felsőfokút még nem volt kedvem letenni, de ezen változtatok jövőre. Középfokú C típusú nyelvvizsgát 2003-ban tettem le a BME-n. Németül 4 évig tanítottak a gimiben, de nem megyek sokra az ott összeszedett tudásommal... Ebből nem lesz nyelvvizsga a közeljövőben. :dirr: Franciául csak pár hónapig tanultam (fél évig kb), még felsőben. Ugyan jól ment és tetszett is a nyelv, de nem volt szimpi a tanár és mivel fakultatív oktatás volt, ezért abbahagytam. Japánul először autodidakta módon kezdtem tanulni, 16 éves korom körül, majd 2005-től hivatalosan is. A Katedra nyelviskolában kezdtem, majd 2 tanfolyam elvégzése után felbomlott a csoport és a tanárunk is elment szülni. :neutral: Ekkor egy kisebb szünet következett, majd 2006. őszétől 2007. áprilisáig ismét folytattam japán tanulmányaim - ekkor már magánúton. Tavaly letettem a 4kyuu nyelvvizsgát és sikeresen le is érettségiztem májusban. Jelenleg a decemberi 3kyuu-re készülök, ami már középfoknak felel meg. Ezen kívül gondolkoztam a spanyol nyelven is, de majd meglátjuk mit hoz a jövő. :)
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Angolul tudni KELL, főleg hogy angol szakos vagyok.
Németül sokmindent tudok, de a nyelvtan az erősen építésre szorulna ha érdekelne a dolog. Egyébként meglepődöm hogy az utoljára 5 éve tanult dolgokból sokminden hamarabb megy mint németeseknek. (Bár nem tudom, hogy ez inkább őket minősíti-e.)
Japánul meg szeretnék is, és erősen gondolkodom rajta, hogy elmenjek egy tanfolyamra, mert most van is rávaló és lehetőség is van, de enélkül is haladok így-úgy. Csak japán-angol subos animéket nézek, így ragadnak a szavak...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Pal-chan írta:Jelenleg a decemberi 3kyuu-re készülök, ami már középfoknak felel meg.
AFAIK a 2kyuu felel meg középfoknak tudás szempontjából, az már más kérdés, hogy Magyarországon a 3kyuu-t is középfoknak akkreditálják (már ha akkreditálják egyáltalán).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

ak írta:Oroszul alapfokon tudok dumálni és olvasni (csak nem értem amit olvasok :D), ami szégyen azt nézve, h eredetileg ukrán vagyok, de hát ez van. :neutral:
Hááát, én most voltam nyáron Kárpátalján, és megkérdeztem egy bácsit, hogy az ukrán meg az orosz mennyire hasonlít, és azt mondta, hogy ahhoz képest elég távol állnak egymástól. Vannak közös szavak, meg amennyire én látom, az írásuk is hasonló, de azért a két nyelv nem ugyanaz. Így pedig szerintem nem annyira szégyen. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Csak egy apró kis bibi van az egészben. :D Lenin és Sztálin eltvtárs adta meg a népnek a nyelvi irányzat mivoltát, csoda, h nem halt ki az ukrán nyelv. Dédnagymuter ukránul beszél, nagymuter oroszul, muter is még oroszul tanult, (nekem már ukránul kéne) szóval kis koromban többet hallottam oroszt, mint ukránt, és így ahhoz képest sajnos sokat felejtettem.

Amúgy meg igazat mondott a bácsika. :) Tud egy ukrán és egy orosz úgy beszélni egymással , h ne értsék meg magukat, pláne ha veszekednek... :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Hanon írta:Most spanyolt tanulgatok, vicces, hál' Istennek a nyelvtanja jobban hasonlít a magyarhoz, mint az angol
Igen? Nekem ezt nem sikerült észrevenni :D Bár szerintem a magyar nyelvtanhoz kevés hasonlatos van, a nem teljesen tisztázott gyökerek (a múltkor olvastam egy érdekes cikket, hogy miért nyert a finnugor eredet a törökkel szemben), meg tán a nyelvújítás miatt is. De nem vagyok nyelvész, még csak bölcsész se, hogy ezeket meg tudhassam igazán állapítani.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Jaj, nekem erről jut eszembe, hogy még egy nyelven tudok: a német miatt tudok hollandul olvasni :D :D
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

marci_attila írta:
Hanon írta:Most spanyolt tanulgatok, vicces, hál' Istennek a nyelvtanja jobban hasonlít a magyarhoz, mint az angol
Igen? Nekem ezt nem sikerült észrevenni :D Bár szerintem a magyar nyelvtanhoz kevés hasonlatos van, a nem teljesen tisztázott gyökerek (a múltkor olvastam egy érdekes cikket, hogy miért nyert a finnugor eredet a törökkel szemben), meg tán a nyelvújítás miatt is. De nem vagyok nyelvész, még csak bölcsész se, hogy ezeket meg tudhassam igazán állapítani.
Oké, ezt hülyén fogalmaztam, mégegyszer: a spanyol nyelvtan könnyebben felfogható, legalábbis számomra sokkal érthetőbb és áttekinthetőbb, mint az angol, ezért mondtam, hogy hasonlít.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Áhá

Hát szerintem is könnyebb, és logikusabb, bár a végefelé vannak olyan rá kell érezni dolgok is azért :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Kisebb változások mióta nem jártam itt:

Angolból letettem a felsőfokú Euro C1 nyelvvizsgát az idén, illetve japánból is sikerült tavaly a 3kyuu. Jelenleg a jövő évi 2kyuu-re készülök gőzerővel. ::^_^::
Rage írta:AFAIK a 2kyuu felel meg középfoknak tudás szempontjából, az már más kérdés, hogy Magyarországon a 3kyuu-t is középfoknak akkreditálják (már ha akkreditálják egyáltalán).
Ez nem egészen így van. A 2kyuu felső-és középfok között van, míg a 3kyuu közép-és alapfok között. De mivel az 1kyuu kb. anyanyelvi szintnek felel meg, ezért mondják középfoknak a 3kyuu-t és felsőnek a 2kyuu-t.
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

El is feledkeztem erről a topicról... (pedig én indítottam)
Kb egy hete elkezdtem héberül tanulni (ivritül, amit ma Izraelben beszélnek), mert szerintem nagyon nagyon szép a hangzása.
Hozzájutottam a Pimsleur Hebrew I és II teljes leckegyűjteményéhez (meg a Pimsleur Japanese I, II, III is meglett), ami csak hanganyagból áll, és minden reggel negyed órában azt hallgatom a metrón :) Nagyon örülök, hogy rátaláltam, mert ez a módja a nyelvtanulásnak nem igényli, hogy külön a nap folyamán iktassak be neki időt. Persze írni így nem tanulok meg, meg a nyelvtan sem tudom, mennyire lesz majd benne, de az alapokhoz jó, és majd később továbbléphetek. Már tudom mondani, hogy szeretnék egy kis sört/bort inni. :D
És a szókincs pici bővítéséhez, és a pontozott írás elsajátításához meg vettem egy kezdők héber nyelvkönyvét.

A többi nyelvet csak felejtem és felejtem :D Az angolt talán sikerül szinten tartani olvasással. Ó, és a mallorcai nászúton volt lehetőségem csomót spanyolul beszélni, amit nagyon élveztem :D
És felmerült, hogy köv félévtől újrakezdjem a németet, mert ki kell használni, hogy doktoránsként még ingyen tanulhatok nyelvet :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Sok sikert a héberhez, Attila, ha jól tudom, keresztapám is próbálkozott vele, de feladta. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Aemi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.06. 12:42

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: Aemi »

Jelenleg angolul, oroszul és japánul tanulok. Angolul 9 éve, van egy középfokú üzleti nyelvvizsgám. Oroszul 1 éve tanulok, készülök a középfokú nyelvvizsgára. A japánt pár hónapja kezdtem el a pimsleur és az elo segítségével. A japán a kedvenc nyelvem :)
Arra gondoltam, ha végeztem az angollal, akkor belekezdek még egy nyelvbe. A kínai és a koreai között vacilálok, de nem tudok dönteni. Szerintetek melyiket érdemesebb tanulni? Egyiket sem szeretem jobban a másiknál.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát nézd, én azt mondanám, hogy kínai, bár az a nehezebb, viszont ha Kína tényleg a jövő nagyhatalma lesz, akkor azt lesz érdemes tanulni és tudni... Legalábbis ész szerint. De a koreai is biztos tök jó lehet, annak látásra jóval egyszerűbbek a jelei, de tényleg közöm nincs hozzá. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
P-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.02.04. 13:15
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P-chan »

Angol: lassan 15 éve tanulom; most készülök gazdasági nyelvvizsgát tenni belőle.

Német: középiskolában 4 évig tanultam. (tanítottak?) Ami megmaradt belőle, az édes kevés. És nem is csípem túlzottan ezt a nyelvet. :?

Francia: életem szerelme! ::daisuki:: 3 éve kezdtem el tanulni a fősulin, most készülök gazdasági nyelvvizsgát tenni belőle. ^^ Nagy álmom, hogy kijussak egyszer Francia honba és rendesen megtanulhassam a nyelvet. :))

Japán, Kínai, Koreai: fél évig tanultam őket a fősulin "Bevezetés a keleti nyelvekbe" c. tárgy keretében. Talán még kínaiból tudom a legtöbbet. Aztán elkezdtem tanulni a japánt. És rájöttem, ez mennyire nem az én nyelvem, és nem is értem, mások mit esznek annyit rajta. :D

Szeretnék megtanulni a későbbiekben Oroszul. ^^
"A művész azért hazudik, hogy felfedje az igazságot.
A politikus pedig azért, hogy elrejtse azt. "
Avatar
Muddy Blood
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009.03.03. 17:08
Tartózkodási hely: Akira cilindere

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: Muddy Blood »

Az írnél nincs szebb nyelv a világon... ezzel együtt pedig minden riszpektem azé, aki képes kiolvasni a szavakat. Gondoltam ha mást nem, a kiejtést megtanulom, elvégre a pónijaimnak ír nevük van, de... feladtam, túl nehéz ahhoz, h egy hétvége alatt bevágjam (de kéremszépen, mondja meg vki mi az a gliding vowel, semmi szótárban nem találom :?)
~*Früzmücc Pucsító Pancsicsillag*~
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

a wikipedia szerint a gliding vowel az = diphtong, vagyis kettőshangzó. Itt nézi az íreket.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Muddy Blood
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009.03.03. 17:08
Tartózkodási hely: Akira cilindere

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: Muddy Blood »

Nahát megint tanultam vmi újat, thx (igaz h még most is tiszta hülyének érzem magam de sebaj :^_^:)
~*Früzmücc Pucsító Pancsicsillag*~
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

:vigyor: a wikipedián szerintem érdemes keresni (persze az angolon), mert persze van rajta hülyeség, de általában csomó mindenről elég jól meg lehet tudni jó sok mindent :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Angol: Ezt a nyelvet tanulom a legrégebb óta és jól meg vagyunk egymással, bár ahogy elnézzem kéne igazolnom valamilyen papírral hogy tudok is ilyen nyelven.

Német: Na ezt nagyon nem tudtam megszeretni, a csoport ahova kerültem már mindenki tanult németet a tanárt pedig ne, érdekelte, hogy én nem tanultam ezt a nyelvet. No mindegy, ha nagyon úgy hozná a sors megtudnám magamat értetni germán földön.

Francia: Ezt 3 évig tanultam, de ebből eleddig csak alap fok van meg, és annyira nem is vágyok másra.

Latin:
Annyira nem tetszett meg ez a nyelv mint ahogy vártam /francia után/, de legalább ezt is tanultam.

ógörög:
Ez egy becsapós nyelv. Könnyűnek tűnik, de nagyon nem az, sok erő kell a tanulásához.

óhéber
: Ezt nagyon sajnáltam, hogy csak rövid ideig tanulhattam, pedig szerintem nagyon szép nyelv van egy olyan érzésem, hogy még visszatérek erre a nyelvre:D
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Na, mostmár elmondhatom magamról, hogy az Európa Tanács nyelvi referencia keret vagy mi a szösze szerint japánból A1 szinten vagyok :D

:D :D Úgyhogy már el tudom mondani, hogy hétfőn, a barátaimmal repülőn virágboltba megyek :D :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Nyelvek

Hozzászólás Szerző: Andro »

1. Beszélek magyarul, angolul, németül és kicsit japánul. Angolból és németből Nemzetközi Közéfokú C-tipusú (irásbeli+szóbeli) nyelvvizsgám van.

2. Mindnégy nyelven tudok.

3. Mind a négy nyelven tudok olvasni is.
Kép
Válasz küldése