Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ez egzaktul ugyanaz, mint az Azumanga a Spar vagy mi fasz brossúrán.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

scineram írta:Spar
Cora. És mivel Pécsen olyan nincs, én is csak neten értesültem a dologról, magát a papírt nem láttam.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: anubys »

scineram írta:Ez egzaktul ugyanaz, mint az Azumanga a Spar vagy mi fasz brossúrán.
Így igaz, de attól még szánalmas, hogy milyen szinten folyik a lopkodás.
Péter írta:Túl van ez az egész reagálva.
Lehet, más lenne, ha a te szellemi termékedet használnák fel a kérdezésed nélkül.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Egyszer egy haverom azt mondta: "Magyarország nemzeti sportja a lopás!" Akkor még csak röhögtem, de kezdek rájönni, hogy igaza van.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

anubys írta:Lehet, más lenne, ha a te szellemi termékedet használnák fel a kérdezésed nélkül.
Könyörgöm ne tegyünk már úgy, mint ha nem a plágiumok korának kellős közepén élnénk. Manapság mindenki lop mindenkitől, nem csak Magyar, nemzetközi szinten, és mindenhol ez megy, szubkultúrától függetlenül. Ennyi erővel szarrá lehetne perelni a Blizzardot, mert a Warcraft, Starcraft duót egy az egyben a Warhammer világokról másolták, vagy ha már anime téma, akkor a Studio Pierrot-ot is az ilyenekért:
http://peter1989.files.wordpress.com/20 ... esteal.gif
http://peter1989.files.wordpress.com/20 ... _bebop.gif

De mondjuk arra is kíváncsi lennék a RomeoxJuliet-et készítő Gonzo mennyit tejelt az eredeti mű jogaiért. Hogy arról már ne is beszéljük, a zene műfajokban milyen szinten mennek az oda-vissza lopások.

Szóval bele lehet ebbe menni, meg ki lehet az ilyeneken akadni, de csepp a tengerben.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mondjuk bizonyos dolgok átvételével semmi gond sincs és megfelelően átvan alakítva vagy tovább van fejlesztve a problémát az egy az egyben másolás a gond bár itt szerintem ez nem áll fent. Amúgy csak érdekesség képpen raktam fel hogy, hátha később kerekedik belőle valami érdekes.

Warhammer->Dark Fantasy
Star Craft -> Spagetti westernre hajazó sci fi (hasonlóság van de lám mintkettő sikeres széria)

Amúgy sem az a bűn ha valaki lemásol valamit ha nem az ha azt hülyén oldja meg. :)


Tőrdelő mester szorakozott volt kissé. :)

http://www.panopticist.com/2005/03/cove ... gazine.php
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

JimRaynor írta:Amúgy sem az a bűn ha valaki lemásol valamit ha nem az ha azt hülyén oldja meg. :)
Most valamiért eszembe jutott a rém rendes család Budapesten....
JimRaynor írta:Tőrdelő mester szorakozott volt kissé. :)
Ezen meg röhögök! :vigyor:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

JimRaynor írta:
Amúgy sem az a bűn ha valaki lemásol valamit ha nem az ha azt hülyén oldja meg. :)
Öh...ez így csak viccnek jó. Én különösen érzékeny vagyok erre mióta volt egy hosszadalmasabb vitám valakivel a jogvédelemről. A legnagyobb baj az, ha pénzt keres rajta, az alkotó engedélye nélkül. Hogy milyen feldolgozásban az már más tál tészta.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Elmeséled?

Tanulságos volna szerintem...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: anubys »

Péter írta:Könyörgöm ne tegyünk már úgy, mint ha nem a plágiumok korának kellős közepén élnénk. Manapság mindenki lop mindenkitől, nem csak Magyar, nemzetközi szinten, és mindenhol ez megy, szubkultúrától függetlenül. Ennyi erővel szarrá lehetne perelni a Blizzardot, mert a Warcraft, Starcraft duót egy az egyben a Warhammer világokról másolták, vagy ha már anime téma, akkor a Studio Pierrot-ot is az ilyenekért:
http://peter1989.files.wordpress.com/20 ... esteal.gif
http://peter1989.files.wordpress.com/20 ... _bebop.gif

De mondjuk arra is kíváncsi lennék a RomeoxJuliet-et készítő Gonzo mennyit tejelt az eredeti mű jogaiért. Hogy arról már ne is beszéljük, a zene műfajokban milyen szinten mennek az oda-vissza lopások.

Szóval bele lehet ebbe menni, meg ki lehet az ilyeneken akadni, de csepp a tengerben.
A Narutos gifeknél kerekedett a szemem.

A Rómeó és Júlia viszont más tészta. Azt bárki koppinthatja. Mint ahogy ha kedved tartja kiadhatsz egy saját fordítású Bibliát is, nem fognak a Vatikán bérencei az ajtódon kopogtatni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nemigazán van mit mesélni. Vegyük példának a Rómeó és Júliát.

Azt tényleg bárki felhasználhatja, mivel az alkotó mát több, mint 70 éve halott illetve a mű szerves részese lett a világkultúrának, ez esetben a világirodalomnak (ez azt jelenti, hogy legalább 150 éve ajánlott háziolvasmány XD)

Ha jogvédetsz valamidet, akkor azt az engedéleyed nélkül nem használhatják fel, viszont ha nem jogvédeted le (egy jogvédelem kb. 300 ezer ft, legalábbis Romániában), attól még ugyanúgy jogod van beperelni valakit, ha az engedélyed nélkül meggazdagodik valaki a te művedből.

Amúgy. Ha pénzért jogvédettél valamidet, az soha nem jár le. Ha meghaltál és van rokonod, akkor ő igényelheti azt, hogy ő úgymond felügyelje a jogvédett valamidet (vagyis eddig a te bankszámládra ment a pénz, mert kiadtad valakinek az alkotásod és ezért ő fizet neked, mert felhasználja, de halálod után mehet tovább a pénz a rokonod bankszámlájára, tehát családban marad).

Amúgy egy művésznek automatikusan jogvédelembe kerül az alkotása, amennyiben az művészi értékkel, értékekkel és tartalommal bír.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mai furcsaság de szerintem nagyon aranyos.

Dot a mikro kislány kalandjai :D

http://szivlapat.blog.hu/2010/09/17/gui ... ndezojetol

Jockey bácsi újrázik egy picit.

http://szivlapat.blog.hu/2010/08/31/joc ... biznisszel
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ViharTáncos 2010.09.20. 18:10-kor.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

to Jim vidi: ez a dot OMG! ez is olyan másodferces animáció.

to jogvédelem: ez az infó hasznos lesz nekem a továbbiakban. kössz!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hú de vacak napom volt. (nem véletlenül majszolok 81% kakaó tartalmú csokit tokaji szamorodnival :D )

De azért egy ilyen röpke hír azért feldobja a napvégét.

AnimeStars Klub Kezdjük a napot egy vicces sztorival: Paris Hiltont nem engedték be Japánba. Az ok? A szöszi celeb drogügyei. Miután megérkezett a magángépén a szigetországba, a hatóságok elkezdték kihallgatni, röpke hat órán keresztül. Másnap végül megtagadták a belépést a hatóságok, a divatbemutató amire hivatalos lett volna a milliárdos szöszi, végül pedig elmaradt. Japán szigorú hely!
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

JimRaynor írta:Paris Hiltont nem engedték be Japánba
Végre egy ország ahol a hulladékot tényleg a kukába dobják!!! :vigyor:
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Pedig régebben beengedték. Emlékszem, az MTV-n ment egy olyan hülyeség, hogy "Paris Hilton öribarit keres" és abban volt egy rész, ami Japánban játszódott. Imádták az emberek! Fotózták össze-vissza. Úgy látom, mára már megvilágosodtak. (Azt, hogy miért nézek ilyeneket, inkább hagyjuk....)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ez a kép isteni XD
Amúgy ehhez hasolnó hírszemetet Sankakun lehet olvasni.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Úgy látom, nincs benne semmi különös. Nevadában egy év felfüggesztett kapott, elítélteket gyakran kiutasítanak a japók.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Pont tegnap volt a Paris Hiltonos rész a South Parkban.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Péter írta:A másét, aztán a helyére sajátot termelnek, ami még rosszabb... ::^_^::
Szinte gondoltam hogy kontrázni fogsz Petya!
Paris-nál bármi csak jobb!Most ha jobban belegondolok a meet the spartans-ban ábrázolták a legjobban annak ellenére hogy a fillm elég gyenge volt szerintem!Meg az Amerikai és a Japán szemetet nem lehet összehasonlítani mivel mindkettő a maga módján groteszk de nekem az amerikai az ellenszenvesebb mert azt a média olyan szinten nyomatja hogy azt még a japók sem múlják felül! :)
Yuriko-chan írta:Pont tegnap volt a Paris Hiltonos rész a South Parkban.
Milyen véletlen!Mondjuk azt a részt nagyon régen láttam de a South Park már nem köt le a Family Guy meg úgy sz@r ahogy van akárki akármit mond! :wwall:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

az öribarit én is néztem. (röhögés lefordulva a kanapéról, alias-sz@r)

ezek a bábcsik nagyon betegesek! :shock:

az mtv-n mennek hülyéségek: jersy shore (tököm tudj hogy kell írni), real word washington-friss husi, és ez az öribari szarság....
a Liz vagyok viszont jó sorozat!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Amerika felismeri a szemetet....miért jutott most eszembe Justin Bieber? :o_O: (ha nem amcsi a gyerek, bocs, köcsög témában nem vagyok túl informált)

Mtv-n csak a Hogan jobban tudja című műsort szeretem, valószínűleg azért, mert imádom a pankrációt. :wink:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Péter írta:Nyugatiak tudják, hogy mi a szemét
Azt is tedd hozzá hogy kb ez a lakosság 30%-a mindössze mert az Amerikaiak az egyik legsötétebb nép!Mondjuk az Angolokról is van tapasztalatom azok meg történelemből hülyék szóval nem kell a nyugatiakat fényezni mert ők sem sokkal jobbak!Sőt az is eléggé fura hogy minket teljesen a sötét Kelet Európa-ként kezelnek ehhez képest már többször hallottam olyat hogy a Magyar muki kiment és lepipálta a agyon iskolázott NY-Európai okoskodó nyomikat!
De azt elismerem a Japánok betegek mindazonáltal tisztelet a kivételnek mert gondolom ott sem mindenki fogadja el az ilyen szánalmas embereket mint akiket a képen is láttunk!
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Látom megint kis parázs vita alakult ki .

Itt egy kis fotó sorozat hogy amcsikról hogyan vélekednek róluk az észak koreai népség.

http://2leep.com/news/10202/2362/

Bennem valahogy nosztalgikus érzést kelt nem tom miért.

Meg egy kis japán stílus.

http://2leep.com/news/10202/2362/

http://funguerilla.com/harajuku-style-a ... tifashion/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kashim írta: ...a Family Guy meg úgy sz@r ahogy van akárki akármit mond! :wwall:
Végre egy ember aki nem ezen csorgatja nyálát és idejét rajtam kívül! Már kezdtem azt hinni ma délelőtt, az új csoporttársaim mellett (akiknél a közös hang gyorsan a Family Guy lett), hogy én nem értem a viccet.

De nem. Mostmár tudom, hogy én vagyok tutira normális, nekik meg túl sok idejük van és nem animések XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése