Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kashim írta:Inkább Atomreaktorok mivel nem egy erőműben merültek fel problémák.
Igazából csak egyben, a Fukushima I-es erőműben, de ott három reaktornál is volt robbanás, egy negyediknél pedig tűz ütött ki.

Amúgy akit jobban érdekel az atomerőmű helyzete, annak ajánlom ezt a blogot.

Titkos: Mordályosról lehet tudni valamit? Még mindig kirándul, vagy azóta visszamentek a koleszba, esetleg már a hazautat tervezi?

Ja, Ishihara megint alakított. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2011.03.15. 16:24-kor.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mariko írta:Titkos: Mordályosról lehet tudni valamit? Még mindig kirándul, vagy azóta visszamentek a koleszba, esetleg már a hazautat tervezi?
Ugye nem ők voltak a két magyar egyetemista, akiket sokáig nem tudott elérni a nagykövetség?
Mariko írta:Ja, Ichihara megint alakított. :roll:
Olvastam... Mondjuk engem nem izgatott különösebben az előző húzása, de amit most mondott, az enyhén szólva is érzéketlen bunkóság volt, de legalább már elnézést kért.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Titkos: Mordályosról lehet tudni valamit? Még mindig kirándul, vagy azóta visszamentek a koleszba, esetleg már a hazautat tervezi?
Egyenlőre Kyoto-ban van, még 1-2 napig biztosan ott lesznek. Ma nem beszéltünk, de tegnap már felmerült a hazautazás lehetősége is. Az a gond, hogy útlevéltől kezdve minden a koliban maradt, beleértve a repülőgép retúrjegyet is, így ezekért még nagy valószínűséggel vissza kell majd mennie, viszont egyenlőre szándékosan kerüli azt a részt, mivel ma is megnövekedett sugárzási szintet mértek Tokyo-ban, és akkor tuti, hogy Chiba-ban sem jobb a helyzet... :? Lehetséges, hogy ahol most vannak, ott fog valami kolit vagy családot keresni szállás gyanánt, amíg legalább nem lesz annyira biztonságos a helyzet, hogy a cuccaiért visszamehessen. Mindenesetre még én sem gondoltam, hogy ilyen gyorsan így elfajulhat a helyzet, úgy hallottam, már az egyik reaktorburok is megrepedt, és péntek óta csak egyre negatívabbak az "atomhírek". :(
Mariko írta:Ja, Ishihara megint alakított. :roll:
Esküszöm az a hapsi dilinyós. Az egy dolog, hogy sok amcsi azzal hőzöngött, hogy "nesztek japánok, ez az ég büntetése Pearl Harbor-ért!", de hogy ez a szerencsétlen a saját népéről mondja majdnem ugyanezt...
Yuriko-chan írta:Ugye nem ők voltak a két magyar egyetemista, akiket sokáig nem tudott elérni a nagykövetség?
Én is gondoltam rá, de kiderült, hogy nem, meg amúgy ő már vasárnap körül bejelentkezett a nagykövetségen, hogy jól van.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

http://index.hu/bulvar/2011/03/15/8_8-e ... fesztivalt

Pedig erre még Magyarországról is szerveztek utazást, az Őszi MondoConon volt kinn egy csomó szórólap (nem mintha annyi embernek lenne ilyesmire pénze).
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Egyébként nem véletlen, hogy gondok vannak a Fukushima reaktorokkal. Anno amikor megépült az egész, tsunami és földrengés biztosra tervezték. Csakhogy március végén be akarták zárni, ezért csökkentették a biztonsági intézkedéseket. Éppen ezért a hűtés is leállóban volt, emellett a nukleáris folyamatok is csökkentek.

Mindenkinek igaza van, hiszen a földrengés a Richter-skála szerinti 8.9-s volt az epicentrumban. De ez pár száz kilométerre volt Japán partjaitól, tehát mire elérte őket a rengéshullám, jelentősen vesztett az erejéből. Tehát simán mérhettek már a szárazföldön 7.5-s értéket. Inkább a tsunami okozott több gondot, mintsem maga a földrengés. Ami még rosszabbá tette az egészet, hogy sekély rengésről kell beszélni, mert a hipocentrum 24 km mélyen volt. Az igazán pusztító rengések mind a felszínhez közel pattannak ki.

Magyarországon a Sas-hegyen van mérőállomás, úgy hallottam hozzájuk is elég sok adat futott be.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:Olvastam... Mondjuk engem nem izgatott különösebben az előző húzása, de amit most mondott, az enyhén szólva is érzéketlen bunkóság volt, de legalább már elnézést kért.
Szinte mindig elnézést kér, de szerintem politikusként akkor se szabadna ennyi hülyeséget összehordania. :roll:
Nem nagy veszteség, a kiadók és a stúdiók fele úgyis bojkottálta volna. :vigyor:
Rui-chan írta:Egyébként nem véletlen, hogy gondok vannak a Fukushima reaktorokkal. Anno amikor megépült az egész, tsunami és földrengés biztosra tervezték. Csakhogy március végén be akarták zárni, ezért csökkentették a biztonsági intézkedéseket. Éppen ezért a hűtés is leállóban volt, emellett a nukleáris folyamatok is csökkentek.
Nem az egész erőművet akarták bezárni, csak az 1-es reaktort, de ezt is csak a wikin írják, én már olvastam olyat is hogy meg akarták hosszabbítani az élettartamát. Az erőművet egyébként bővíteni szerették volna még további két reaktorral.

A 4-es reaktor viszont tényleg állt, mert karbantartás alatt volt, ezért a teljes fűtőanyag ki volt téve a pihentető medencébe. Ebből is van most a baj, mert elpárolgott róla a víz és, mivel reaktor épülete megsérült egy korábbi robbanásban, így nem állja semmi útját a sugárzásnak.

Titkos: Nem tudnák valahogy eljuttatni Mordályosnak az útlevelét és a repjegyét? Vagy csak Tokióból tudna hazautazni?
Eléggé aggasztóak a hírek, állítólag már a diplomaták is sorra hagyják el az országot
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2011.03.16. 21:15-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Titkos: Nem tudnák valahogy eljuttatni Mordályosnak az útlevelét és a repjegyét? Vagy csak Tokióból tudna hazautazni?
Eléggé aggasztóak a hírek, állítólag már a diplomaták is sorra hagyják el az országot
Az oszakai reptérről valszeg minden további nélkül hazajöhetne, és ott van is egy követség, ahol igényelhetne ideiglenes útlevelet, amivel elvileg mindent elintézhetne, repülőjegyet vehetne, pénzt vehetne ki (küldtünk azt is neki), stb. Egyébként egy teljes "menekülési tervet" is írtunk már neki az itthoniakkal még hétfő körül, amiben az áll, hogyan léphetne le úgy az országból, hogy egyáltalán Tokió környékére menne. (Mivel nem tudom láttátok-e, de bizonyos prefektúrákat "veszélyeztetett területként" jelöltek ki, ahol már magasabb a sugárzás mértéke a megszokottnál, és Tokió is ide tartozik, így Chiba-ba sem lenne jó visszamennie.) Emellett én is, az itthoniak is, a haverok is, a fórumosok is, és a Facebookosok is mind azt írják, hogy jöjjön hazafelé, amíg teheti, mert nagy baj lehet. Ehelyett mi történik? Mivel a szülei szerint még butaság lenne "hebehurgyán hazarohanni", ezért szépen ott ül, és várja a... a nem tudom mit. Biztos a gombafelhőt hiányolják, az már talán elég indok lenne... :roll: Amúgy valami "hivatalos bejelentésre" várnak, na most mindenki tudja, hogy egyrészt a hivatalos szervek jelentik be utoljára, ha bármi gáz van (kerülik a pánikot), másrészt ha a külügyesek és a nagykövet is azt mondja, hogy aki teheti, ne jöjjön Japánba, aki pedig még ott van, az húzzon elfelé, akkor nem tudom, hogy ennél mi lehet még hivatalosabb? Igen, engem is rohadtul idegesít a dolog, egész nap ezen stresszeltem ma is, de kb. mindent leírtam már neki, ha ő nem cselekszik ennyi ember szavára sem, akkor nem tudok mit csinálni. Tényleg az a mondás jut eszembe, ami úgy kezdődik, hogy "aki hülye...", és tudjuk, hogy folytatódik...

Szerkesztés: Jut eszembe, így két idegbaj között megkérdezem, hogy ti hogy látjátok ezt a dolgot. Áprilisban indul Japánban az új tanév, és felmerült egy olyan lehetőség is, hogy esetleg addig Oszakában megvárja, hogy hogyan alakul a helyzet, aztán ha még akkor is gázos, hazajön. Az ugyan nem világos, hogy mire várna, de gondolom abban reménykedik, hogy addigra minden helyreáll, és az oktatás is elkezdődik, elvégre hivatalosan még hátra van egy féléve. Azt ugyan mindenki látja, hogy itt két hét múlva még semmi nem rendeződik teljesen, de most tegyük fel, hogy valami csoda folytán legalább az atomprobléma megoldódik. (pl. mint a filmben: Superman jön, kiemeli az egész épületet, és belehajítja a Napba, mert ide is minimum az kéne már...) Akkor még mindig van egy ország utórengésekkel, halottakkal, munkanélküli/hajléktalan emberekkel, félnapos áramszünetekkel, tök üres boltokkal, szétcseszett gazdasággal, és persze nem ártana a fél szigetet újjáépíteni. Valószínűleg a huszonötödik probléma lesz az, hogy egy külföldi hallgatónak tanulásvágya van, esetleg ha még próbálnak is a kedvére tenni, azért az étel/vízhiány, meg a rengeteg áramszünet, és hasonlók eléggé hátráltathatják az embert, hogy finom legyek... Szerintetek ezek után megéri bármennyit is várni, vagy a legjobb elhúzni azonnal (elkerülve, hogy belélegezzen az ember pár finom radioaktív porfelhőt), és majd visszanézni úgy egy évvel később? Csak mert akkor már most is feleslegesen van ott, és nem csak az atomról van szó.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én biztos, hogy hazajönnék (mondjuk ott kezdődik, hogy én ki se mentem volna ^^'). Nem akarok udvariatlan lenni, de a japánoknak most valóban kisebb gondjuk is nagyobb lehet a külföldi hallgatóknál.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ez személyes kényelem kérdése. Meg persze az égészségé is. A sugárzás miatt azt mondom jöjjön haza, mert az a legdurvább most, nem az hogy nincs áram, meg hol elkölteni a pénzt.

Tegyük fel a sugárzást megoldják... igazából ilyeneken kell agyalni, hogy abban a környezetben ahol ő tanul, mozog lesz-e áram, víz, friss levegő és csöppet mentesebb az utórengésektől. Meg a tanárok. Tartanak-e órákat? Nem-e történt valamelyikükkel valami baj vagy a családjukkal. Lehet a legjobb tanárok már rég leköltöztek Tokyóból... ami azért nemmindegy.

Ha megengedheti magának inkább jöjjön haza, legyen egészséges és igen, kb egy év múlva amikor Japán is kóser menjen vissza. Én leginkább az egészégemért aggódnék a helyében... Tudtommal a sugárzást megélt embereknél a legkülönfélébb betegségek vagy későbbi családalapításnál komplikációk alakulhatnak ki....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Ha megengedheti magának inkább jöjjön haza, legyen egészséges és igen, kb egy év múlva amikor Japán is kóser menjen vissza. Én leginkább az egészégemért aggódnék a helyében... Tudtommal a sugárzást megélt embereknél a legkülönfélébb betegségek vagy későbbi családalapításnál komplikációk alakulhatnak ki....
Jól tudod...
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Teljes mértékben osztom Ayla véleményét.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Mivel a szülei szerint még butaság lenne "hebehurgyán hazarohanni", ezért szépen ott ül, és várja a... a nem tudom mit. Biztos a gombafelhőt hiányolják, az már talán elég indok lenne... :roll:
Ez azért fura, a legtöbb szülő már rég könnyek között könyörögne a csemetéjének, hogy azonnal jöjjön haza. :weh:

Amúgy én Mordályos helyében már akkor hazautaztam volna, amikor kiderült hogy komoly problémák vannak az atomerőműben. A földrengés és a tsunami az egy dolog, amiatt még tényleg nem kellene hazarohannia, de az atomkatasztrófa árnyéka azért már egészen más szitu. OK, lehet hogy a szakemberek képesek lesznek uralni a helyzetet és megoldják a problémát, de ha esetleg mégsem... hát az nem kellene ott kivárni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko: Igen, teljesen igazad van, mindkét dologban. (Az biztos, hogy ha csak meghallottam volna, hogy "atomerőmű", és "probléma" egyetlen mondatban, én is megyek a reptérre. A családja hozzáállását pedig már inkább nem is minősítem.) Egyébként ezt is mondtam már neki, hogy lehet, hogy pillanatnyilag úgy tűnik, hogy okés a helyzet (bár szvsz ez már most rohadtul távol van az "okéstól"...), de ha holnap arra ébred, hogy felrobbant egy egész reaktor, vagy hasonló, akkor mit csinál? Addigra már káosz lesz, a fegyelmezett japánok is egymást taposva fogják elhagyni az országot, nem akarnak még egy Hirosimát...
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem lehet hogy van valami vagy valaki akit/amit nem akar ott hagyni?

Én spec nem voltam még katasztrófa súlytotta övezetben de biztos valami ott tartja.

Ha az ember nem kötödik semmihez akkor könnydén mozog úgy látszik nem ez a helyzet...

Bár lehet hogy tévedek.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A Tokió környéki sugárzási szintet itt lehet folyamatosan online követni:
http://park18.wakwak.com/~weather/geiger_index.html
Teljesen normális, csak 15-én volt benne egy csúcs (amikor a gőzt engedték ki), de még akkor se érte el az 1%-át annak amit egy átlagos tüdőszűrés alkalmával egy emberbe nyomnak.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

tüdőszűrésnél mit nyomnak beléd? O.o
még jó hogy nincs baj a tüdőmnek, remélem nem is lesz. Azt tudom, hogy röntgenre is csak 2szer vagy 3x lehet menni, az is függ attól, hogy midet röntgenezik. Van olyan hogy 2 évig meg 5 évig nem röntgenezhetnek... vagymi. Az is mert sugár.

Nah valaki aki ilyesmit tanul vahgy okos világosítson fel, nem akarok hülyeségeket beszélni, a röntgenes dolgot is tapasztalatból tudom, de kicsi voltam, lehet rosszul emlékszem.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

JimRaynor írta:Nem lehet hogy van valami vagy valaki akit/amit nem akar ott hagyni?

Én spec nem voltam még katasztrófa súlytotta övezetben de biztos valami ott tartja.

Ha az ember nem kötödik semmihez akkor könnydén mozog úgy látszik nem ez a helyzet...

Bár lehet hogy tévedek.
Ezen már én is gondolkodtam, volt olyan tippem is, hogy annyira "beleőrült" Japánba, hogy már képtelen otthagyni amíg a szerződése le nem jár velük, de ezt cáfolta, így csak olyanokra tudok gondolni, hogy:

1. Aggódnak, hogy ha most visszajönne, akkor esetleg ki kell fizetniük a "visszamaradt" ösztöndíj árát. Valamit nagyon akartak az ösztöndíjbizottságtól, az apja is azzal jött, hogy amíg velük nem beszélte meg, addig nem léphet le onnan. Hogy ez pontosan mi lenne, azt nem tudom, mert erra még nem kaptam választ, így a tippem a fenti pénzügyi gond.

2. Valóban van érzelmi hatás, csak épp annak a fordítottja, amit te gondolsz: annyira fél az apjától, hogy ha ő azt "parancsolja", hogy maradjon, akkor az atomot is megvárja.

3. A "legjobb" eset még az lehet, hogy a barátnője miatt nem mozdul, mivel csak neki van laptopja, ergo ha nem akar újat venni, vagy valami netcafé-ban fizetni, akkor együtt kell maradniuk egészen addig, amíg ő a szüleivel meg nem beszéli a dolgot, illetve legalább egy ideiglenes útlevelet nem kap. Más kérdés, hogy lehet a barátnő is húzna már elfelé, és még csak hibáztatni sem lehet. ^^" (Azt tudom, hogy már beszélt róla, hogy lehet hazamegy ő is Kínába.)

Persze ezek csak tippek, ma egyébként nem is írt mailt Mordályos, szóval még azt is találgatom, hogy most bepánikolt, megsértődött, vagy esetleg már nincs is laptop, amiről írjon... (Esetleg a legjobb lehetőség: már a követségen van, és a hazaútját készíti elő. Bár ott csak lenne egy netes gép...)
paTKany írta:A Tokió környéki sugárzási szintet itt lehet folyamatosan online követni:
http://park18.wakwak.com/~weather/geiger_index.html
Teljesen normális, csak 15-én volt benne egy csúcs (amikor a gőzt engedték ki), de még akkor se érte el az 1%-át annak amit egy átlagos tüdőszűrés alkalmával egy emberbe nyomnak.
Jó, de a röntgen egy villanás (meg az sem egészséges, ha sokat csinálják...), aki viszont most ott van, az 24 órában kapja azt a mennyiséget. Az meg nem az én hülyeségem, hogy senki ne menjen még Tokiónak a környékére se', hanem külügyminisztériumi rendelet, gondolom szintén nem véletlen. A linket viszont köszönöm, nézni fogom, és Mordályosnak is továbbítom. :)
Ayla írta:tüdőszűrésnél mit nyomnak beléd? O.o
még jó hogy nincs baj a tüdőmnek, remélem nem is lesz. Azt tudom, hogy röntgenre is csak 2szer vagy 3x lehet menni, az is függ attól, hogy midet röntgenezik. Van olyan hogy 2 évig meg 5 évig nem röntgenezhetnek... vagymi. Az is mert sugár.

Nah valaki aki ilyesmit tanul vahgy okos világosítson fel, nem akarok hülyeségeket beszélni, a röntgenes dolgot is tapasztalatból tudom, de kicsi voltam, lehet rosszul emlékszem.
Annyira mondjuk én sem értek hozzá, de a lényeg, hogy ha röntgeneznek, akkor is enyhe sugárzást kap a tested (nem véletlen, hogy amelyik orvos csinálja, az is védőfülkébe húzódik), szóval mondhatjuk, hogy ugyanazt "nyomják beléd", mint amit most a japánok kapnak. Amúgy úgy tudom, tüdőszűrés x évenként kötelező, szóval azt max saját felelősségre úszhatod meg. ^^" (magyarul ha nem mégy el XD)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A tüdőszűrés évente egyszer kötelező, de csak az ország azon régióiban, ahol magas a TBC fertőzés kockázata, mindenhol máshol csak ajánlott, viszont így már fizetni kell érte. Mivel azonban a legtöbb munkahelyen a szakmai alkalmasság feltétele a negatív szűrőeredmény, így majdnem minden felnőttnek kötelező évente elmenni. ^^

Azt nem tudom, hogy egy röntgen vizsgálat alkalmával mekkora sugárzás éri a beteget, de az biztos nincs megszabva, hogy adott időn belül hányszor vizsgálhatnak, annyiszor röntgeneznek meg, ahányszor szükséges. A vizsgálatot végző személy meg azért vonul félre ólomvédőfal mögé, mert ő ugye teljes munkaidőben kapná a sugárzás, és az már egy kicsit sok lenne. ::^_^::
Kép
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Egy röntgen sugárzás idején az ember kb. annyi gamma sugárzásnak van kitéve mint amennyit 10-15 nap alatt kap egy háttrésugárzás során.
Egyelőre nem bizonyított tény, de azt sok orvos elismeri, hogy az idősebb generációnál (az USA-ban vizsgálták) 0,4-1,5% daganatos betegségek köthetőek a röntgen kezelésekhez. De ismétlem, ezek mind a 60-70 éves korosztály volt.

A mai orvostudomány szerint, egyetlen daganatos elhalálozás nem köthető a röntgen sugárzáshoz Magyarországon.

A reaktorok robbanás idején 400mSv volt a sugárzás érték, a további órákban ez lecsökkent 11mSv. A Föld népessége természetes forrásokból évente 2,4 mSv kap. Érdekes adat, hogy hazánkban a földi átlagnál mintegy 20%-kal nagyobb, 3 mSv/év érték van. A röntgenvizsgálatoktól ezért megriadni oktalanság lenne, hiszen a mesterséges eredetű sugárterhelés értéke kicsi, mindössze 0,4 mSv évente, ami kevesebb mint 20%-a a természetes eredetű sugárterhelésnek.

Az orvosi eredetű sugárzások mellett a legnagyobb mesterséges sugárterhelést az atomrobbantások okozták. Ennek értéke azonban nagyon kicsi, 0,01 mSv/év. A nukleáris ipar által okozott többlet sugárterhelésnek csak egy töredékéért felelősek maguk az atomerőművek. Például a paksi atomerőmű révén a környező lakosságot évente legfeljebb 2 órára jutó természetes sugárdózisnak megfelelő terhelés éri.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

...

képtelenség. 4 és fél év után életemben elösször elhagytam a villamos/busz bérletem.... Asszem. legalábbis péntek óta nem láttam, a helyén nincs és csak ma vettem észre.

Ez nekem legalább akkora sokk, mint amikor kb 3500 ftot leltem az utcán :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Könnyen jött, könnyen ment.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

*olvasgatja a topicot*
...
:o_O:
...

Ó, heló, üdv mindenki!
Visszatértem - Chibába. Még mindig élek, és még tervezek is a továbbiakban.

Nagyon szépen köszi az aggódást! Azért tényleg oltár mázlink volt, hogy 10.-étől kezdtük azt a kirándulást. Mondjuk a kollégium lazán viselte a megrázkódtatást, leesett vagy két könyvem a polcról, meg egy stóc papír helyezkedett át az asztalomról a padlóra. Sokkal rosszabbra számítottam.
Itt amúgy étel van, áram van (némi akadozással, de az elvileg lesz is még jövő télig), innivaló szintén van a boltokban, kivéve ásványvíz. XD Gondolom sok kisgyermekes vásárolja fel... khm... irónia, mindenki raktároz, mert abban főzi gondolom a rizst, pedig hol van az izotópkoncentráció a megengedettől? Fasorba se.
Ja, és kaptam már az üzit, hogy a tanév kezdődik rendesen.

Egyébként ha az egyetlen ilyen témában kutató tanár nem épp tavaly hunyt volna el, akkor most izotóphidrológiát kutatnék itt. Érdekes véletlen.
Mindenesetre szeretném kideríteni, hogy kezdhetnék-e valamit ezzel a helyzettel, értem én ezalatt, hogy hátha a jelen témám mellett valami építő jellegű kutatásba is kezdhetnénk a tanárommal.

A tanárom egyébként érdekes volt, mikor még az elején írtam neki egy relatíve pánikósabb mailt. Azt válaszolta: "You are an environmental scientist. Look at the situation cool. It maybe the chance for you as environmental scientist!" :dirr: Még azóta is a szemem előtt lebeg az a mentálkép, hogy szegény tanárom lerobbant idegileg, és kigombolt inggel, fejre kötött nyakkendővel szaladgál fel-s-alá a felfordult laborban. :drop: A másik mailjéből is kb az jött le, mint ha még direkt élvezné. :dirr: Mondjuk gondolom bizonyos határokon belül, na meg a kihívást látja ebben, hogy mennyi mindent segíthet. (remélem)

Lényeg a lényeg, fel van tüzelve a tettvágyam, remélem tehetek valami értelmeset. (Ha mást nem, keresek egy véradósátrat)
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Üdv újra itt Mordályos!
A mordályos nyul írta:Mondjuk a kollégium lazán viselte a megrázkódtatást, leesett vagy két könyvem a polcról, meg egy stóc papír helyezkedett át az asztalomról a padlóra.
Igen enyhén szólva jól viselte. :D
A mordályos nyul írta:Azt válaszolta: "You are an environmental scientist. Look at the situation cool. It maybe the chance for you as environmental scientist!
Az igazán szakértő kutatók közül egy sem volt 100-as a történelem folyamán, szerintem ez lehet a helyzet vele is.

Végezetül csak egy kérdés mi befolyásolt abban, hogy maradj? A szüleid, netán a suli vagy saját elhatározásod?
Mondjuk én becsülöm benned azt, hogy maradtál a történtek ellenére is.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hm, összetett kérdés ez. :? Egyrészt nyilván érzelmi okokból, valamint a kötelességtudat, hogy ne hagyjam itt, amit elkezdtem; és nem utolsó sorban valszeg sok fog ezen múlni a jövőm szempontjából. Nagyon remélem, hogy sikerül kompenzálni vele, ami elszúródott. :(
A szüleim és az itteniek abban segítettek, hogy ne pánikoljak.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nos végül is egyben vagy és ez a lényeg...

Azt mondod a lakosság nem pánikol egyáltalán?
Pedig a média egy icipicit máshogy festi le a dolgokat.
Válasz küldése