Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Én hál'istennek nem. A One Manga lezárása után is el voltam veszve...

Amúgy a szombati tüntetésre országszerte a fészbúkon jelentkezők 5%-a ment is ki az utcára, nálunk. Lol. Max. 100-150 ember jött ki Váradon a több mint 3000ből ... Nembaj, szombaton megint tüntetés.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én úgy tudtam, holnap van tüntetés. Legalábbis Pesten elvileg holnap lesz. Én meg úgy hallottam, hogy elég sokan mentek ki tüntetni főleg nálunk.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Általánosan az EU szintű tüntetés az szombatra volt meghirdetve. Namármost ha egyszer nem adtak engedély valahol akkora, akkor máskorra lett átszervezve. A következő EU szintű dátum az feb. 25.

Másik téma, jó sablonos, de hát na... : tartja innen valaki a Valentin napot valamilyen formában? Részemről feköszöntöm nagyapám :-P Meg Valentine címszó alatt töltök fel nyúh koszpléjtet a nagyvilágnak :vigyor:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ayla írta:Általánosan az EU szintű tüntetés az szombatra volt meghirdetve. Namármost ha egyszer nem adtak engedély valahol akkora, akkor máskorra lett átszervezve. A következő EU szintű dátum az feb. 25.

Másik téma, jó sablonos, de hát na... : tartja innen valaki a Valentin napot valamilyen formában? Részemről feköszöntöm nagyapám :-P Meg Valentine címszó alatt töltök fel nyúh koszpléjtet a nagyvilágnak :vigyor:
Hülye vagyok. Elvileg ma lesz, meg szombaton volt. Elnéztem a napokat. Mármint a tüntetés. ::hehe::

Valentinnap? Nem tartom, sose tartottam. Számomra olyan nap, mint a többi.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Valentin napot a csokigyárosok és a virágboltosok találták ki. Csak arra jó, hogy az emberek összevásároljanak mindenféle giccses, szívecskés sz@rt, ami az év többi napján cikinek számít. Szóval részemről semmi.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:A Valentin napot a csokigyárosok és a virágboltosok találták ki. Csak arra jó, hogy az emberek összevásároljanak mindenféle giccses, szívecskés sz@rt, ami az év többi napján cikinek számít. Szóval részemről semmi.
Ez nem igaz. A Valentin napot ugyanis egy püspök vezette be, bár akkoriban nem február 14-én volt. Asszem még valamikor a középkorban lett bevezetve, és akkoriban még inkább arra használták, hogy a hajadon lányok párt találjanak maguknak. Ez az egész giccs csak a XX. században alakult ki.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem meg majdnem annyi értelme van, mint az összes többi ünnepnek. Leszámítva, hogy határozottan hátrányban van azokkal szemben, amelyek munkaszüneti napok.
Nem is értem, miért kellene bármit is megünnepelni. ::z:: Na jó, kissé ironizálok is...
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Leszámítva, hogy határozottan hátrányban van azokkal szemben, amelyek munkaszüneti napok.
^THIS. XDDDD
Én is... "ünneplek", bár úgy gondoltam, hogy apró darabokra töröm a szívem, és megnézem a Millenium Actress-t, de nagyon lassan jön le, úgyhogy inkább nekiálltam az ellenkezőjének, és az egyik kedvenc shoujo mangám olvasom (ez most úgy hangzott, mintha olyan sok lenne).
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Andro írta:Ez nem igaz. A Valentin napot ugyanis egy püspök vezette be, bár akkoriban nem február 14-én volt. Asszem még valamikor a középkorban lett bevezetve, és akkoriban még inkább arra használták, hogy a hajadon lányok párt találjanak maguknak. Ez az egész giccs csak a XX. században alakult ki.
Szent Valentin (vagy Bálint) püspök az ókorban élt, betegeket gyógyított és illegálisan esketett fiatal párokat, míg mártírhalált nem halt. Ő a szerelmesek (meg az epilepsziások) védőszentje, és az egyház a középkorban február 14-én tartotta az ünnepét. Szóval tudom, hogy van kulturális háttere is az ünnepnek, de nálunk nincsen hagyománya, ha húsz éve ünneplik idehaza, akkor sokat mondok. Ez is olyan mint a Halloween, azt is egyre többen tartják meg nálunk, de nincs mögötte kulturális háttér, csak üres majmolás az egész, meg persze jó pénz a kereskedőknek.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

a gimiben egész nap nyáladzás folyt :knife: , ugyhogy most kész vagyok a valentin fossal :wwall: ... de legalább megtaláltam az egyetlen védekezést, ami hatásosnak bizonyult: átaludtam minden szünetet, két lyukas órát, plusz a buszon is oda-vissza, hogy még a gondolata is elkerüljön!

és unokatesóm meglepett engem ma e-mailben ezzel: http://toplike.eu/image/992.jpg
Koiji, így utólagis rohadj meg! Sakito te meg ne kontrázz!
(két hülye itt áll a hátam mögött és röhög)....

boldog keddi napot mindenkinek! , kívánom, hogy a csillámpónik, vattacukorfelhők, szívecskék, és mindenegyéb kerüljön ki titeket. és ha szerettek valakit, akkor azt ne csak ma tegyétek:)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Neee, hozzám jöhetnek a csillámpónik! :(
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Meg a vattacukorfelhők, bár hat után már nem szabad.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Valentin nappal szépen elkerültük egymást és nekem jo ez igy továbbra is. :)

Ami viszont a Halloween-t illeti nos akkor szoktunk össze jönni haverokkal egy bazi nagy plazma tv elé egy dög nagy pizzával és kávéval vagy e-itallal és gagyi horror filmek tucatjait nézzük meg mert alig adnak már ki jót sajnos bár be be csúszik néha egy kettő. A rosszakon legalább mondjuk lehet nevetni. Bár mondjuk itt ki is merül dolog ennyivel. :D

Hakuma Riyuichi: Ez elbűvölő kép igazán illik az ünnep " sajátosságaihoz " :-P
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mariko írta:Ez is olyan mint a Halloween, azt is egyre többen tartják meg nálunk, de nincs mögötte kulturális háttér, csak üres majmolás az egész, meg persze jó pénz a kereskedőknek.
Egyetértek. =) Halloweent ne is mond, tavaly úgy jártam, hogy hazaértünk gyertyaégetésről, és én ugye lépcsőházban lakom, szóval egyszer csak olyan este 6 magasságában totál váratlanul becsöngetett hozzánk a felettünk lakó kistáska, akit nem mellékesen Ronáldónak hívnak (ugye milyen szép Magyar neve van?) és erre elsütött nekem egy "csokit vagy csalunk"-ot... =/ WTF moment volt rendesen. Ja és a legjobb, anyám adott neki egy rudit, mire a srác visszakérdez "más nincs?".

Valentin napot sose tartottam egyik párommal se, de nem is volt rá szükség. =)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Péter írta:...egyszer csak olyan este 6 magasságában totál váratlanul becsöngetett hozzánk a felettünk lakó kistáska, akit nem mellékesen Ronáldónak hívnak (ugye milyen szép Magyar neve van?) és erre elsütött nekem egy "csokit vagy csalunk"-ot... =/ WTF moment volt rendesen. Ja és a legjobb, anyám adott neki egy rudit, mire a srác visszakérdez "más nincs?".
Huhuhuhúúú, pároslábbal seggbe a kis p*cs*t :evil:

Egyik. Régebben nálunk (akkoriban szintén panel) a vadidegen pölkek (purgyék?) húsvéti házalása volt divat, hasonló beszedési célzattal, mint a traffipaxok.

Másik. Mondhatnánk, hogy a karácsony a legrosszabb, ez a "vegyél plazmatévét hitelre" ünnepe lett az utóbbi egy-két évtizedben.

De egyiknél se az ünneppel van a baj, hanem az emberekkel. Szerintem egy dolgot tehetünk: ragaszkodjunk a saját józan eszünkhöz, még ha ettől vízárban egy helyben álló sziklatömbbé is kell váljunk... hm, nem is rossz kép... Péter? :LOL: Dönthetünk úgy, hogy kihagyjuk, dönthetünk úgy is, hogy ünneplünk, mert tán nem is rosszak ezek a kis alkalmak, még ha nem is honosak itt (a halloween szerintem vicces :D). De ésszel.

(Ja, a nép-, hónap- és egyéb nemtulajdon nevek nagy kezdőbetűje se magyar szokás :oops: Legalábbis mikor én tanultam, még nem volt az. Olyankor nekem mindig nagy levegő, szünet, rákészülés, és eltörik a mondat íve :lol:)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jó, hát ugye Magyarországnak mindent át kell venni. Kíváncsi vagyok, hogy a Függetlenség Napját, meg a Hálaadást mikor vezetik be itthon. ::jcrazy::

Mariko: Köszi a történelmi hátteret. Tudtam én, hogy van valami kulturális háttere, nemcsak ez a maszlag, ami az utóbbi isten tudja hány évben megy. Amúgy utoljára Japánban ünnepeltem Valentinnapot. Ott pl. az a szokás ugye, hogy Valentinnapkor a lányok saját maguk készítette csokit adnak annak a fiúnak, akit kedvelnek, aki meg csak családtag, vagy osztálytárs, munkatárs, stb. annak bolti csokit vesznek. Mi pl. lányok az osztály fiúit leptük meg kis csokikkal, meg édességekkel, mert ezt is szokás. És mi is kaptunk március 14-én csokit a fiúktól. Ez aranyos volt, és nem is lett túllihegve.

Anno Húsvétkor öcsém is ment ám tojásért. De már leszokott róla, felnőtt. Meg anno mi is festettünk tojást, de most már csak közeli családtagok kapnak. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Andro írta:Jó, hát ugye Magyarországnak mindent át kell venni. Kíváncsi vagyok, hogy a Függetlenség Napját, meg a Hálaadást mikor vezetik be itthon. ::jcrazy::
Majd ha ünneplik Amerikában március 15-ét, meg az augustus 20-at.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mondod te. :S Más meg lehet azt mondja, hogy dejólenne pulykásünnep novemberben!
Hihetetlen mennyiségű amerikai babonát átvettünk már filmekből. Belegondolni is rossz. Nem mintha úgy általában odalennék a babonákért, de hogy még vegyünk is át, az már kész vicc. :S
Az meg ijesztő, hogy az embereknek milyen szintű igényük van a babonákra.

Az ünnepekre visszatérve: én nem vagyok ünnepellenes. (Fentebb félig-meddig ironizáltam) Szerintem az embernek kulturálisan igénye van arra, hogy bizonyos dolgokat megünnepeljen. Régi időkből eredezve például napfordulót, meg a tavasz eljövetelét, szüretet. Lehet ez a mai világban már nem annyira igaz, de régebben, mikor még nehezebb volt az élet, jó volt legalább valamit várni. Meg pl. ha jó volt a szüret, jó volt megünnepelni.
Szóval amivel egyetértek: hagyományos ünnepek fenntartása; kikapcsolódás; kis áthangolódás. Csak pozitívan. :)
Amivel nem: más népek ünnepeinek majmolós átvétele; az ünnepek felesleges babonákkal való teletűzdelése; csak azért ünnepelni valamit, mert muszáj, vagy mert szokás; kereskedelmi ünneplés.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sárkánybaby írta:
Andro írta:Jó, hát ugye Magyarországnak mindent át kell venni. Kíváncsi vagyok, hogy a Függetlenség Napját, meg a Hálaadást mikor vezetik be itthon. ::jcrazy::
Majd ha ünneplik Amerikában március 15-ét, meg az augustus 20-at.
Az amcsik ennyivel értelmesebbek. Ők nem vesznek át mindenféle ünnepet, amihez semmi közük. ^^
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mitől lesz valamihez az amcsiknak köze? Vajon él elég ír az USÁban ahhoz, hogy kollektíven hagyományos ír ünnepeket tartsanak meg? Hány bevándorló kell ahhoz, hogy átvegyenek egy ünnepet?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:Mitől lesz valamihez az amcsiknak köze? Vajon él elég ír az USÁban ahhoz, hogy kollektíven hagyományos ír ünnepeket tartsanak meg? Hány bevándorló kell ahhoz, hogy átvegyenek egy ünnepet?
Az USA egy nagy olvasztótégely, ahol a négerektől kezdve az olaszokon át az írekig mindenféle nép él. Ennyi.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ó de imádok ilyeneket elindítani XD

Nos, pár hozzáfűznivaló: alapjában véve igen, az összes ünnep egy mondvacsinált dolog ha van kultúrális háttere, ha nem. Tulajdonképpen mindegyiket vagy az egyház vagy egy történelmi kor/pillanat határozza meg és ahogy feljebb már nemtudom, ki írta a természeti jelenségek.

Részemről sokkal jobban szeretem a babonás és természeti jelenségekből fakadó ünnepeinket mint a többit. Egyszerűen titokzatosabb és jobban megfog. Így például a tavaszi és őszi napforduló, vagy karácsony azért, mert akkor van az év legrövidebb nappalja. Milyen érdekes már....

A Halloween-t pl azért élvezem, mert olyankor milyen jó már a halottaknak hivatalosan is engedélyt kapnak egy sétára. :D Plusz megjegyzem, hogy ennek kelta mélytörténete van, nem amcsi. De az már amcsi, hogy csokit vagy csalunk, ha jól tudom. Az eredeti Halloween annyiból áll, hogy napnyugta után tegyünk lámpást a küszöbre és ha napnyugta után kimegyünk, álcázzuk magunkat túlvilági lénynek, hogy amazok ne kössenek belénk és teljes legyen a béke.

Amúgy a hálaadáson már énis töprengtem, hogy az hogyhogy még nem szivárgott ide...?

A szabadnapos ünnepek naná, hogy bejönnek XD Erről jut eszembe... Magyarországon munkaszüneti nap-e a május 1? Itt jó kommunistákhoz híven, az. XD

A linkelt kép meg valami epic :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Andro írta: Az USA egy nagy olvasztótégely, ahol a négerektől kezdve az olaszokon át az írekig mindenféle nép él. Ennyi.
Meg magyarokig. Ergó ennyi erővel augusztus 20.-át is ünnepelhetnének.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

A május 1., Október 23. igen. Sőt, anno a Március 15 is az volt. Nekünk még legalábbis anno.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Más.
Mindig, ha ezen a fórumon spamet látok, lélekszakadva rohanok Mangazinra, hogy úristen, ott mi lehet. Aztán megnyugszok, hogy nincs gáz.
És ezt mindig eljátszom.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése