Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Szakállas téma, de tény, az animét készítő stúdió, kiadó nem járul ahhoz hozzá, hogy az ő szellemi termékét XY team DVD-ről leripelje és torrenten közzétegye annak illegális másolatát, és ahhoz se járul hozzá, hogy aztán ezt random-chan letöltse, majd egy szintén jogvédelem alatt álló zeneszám illegális másolatát alávágja, egy tört rendszeren futó, tört programmal, amit aztán feltölt a YT-re, mint "saját szellemi termék".

De ha még feltételezzük is a legjobb esetet, hogy minden eredetiben van meg az illetőnek jogtiszta úton, akkor is áll az, hogy eredeti DVD esetén magát a terméket veszed meg, és a jogot, hogy megtekintsd azt, nem a jogot, hogy átalakítsd, terjeszd, még ha ingyen is adod.

A "művészet" mivolta igazából ott vész el a dolognak, hogy se az audio, se a videó nem az alkotó saját szellemi terméke. Az, hogy ezeket hogy vágja meg, hogy időzít, milyen effektelést használ és hogy, max nézői és szakmai szempontok alapján lehet minősíteni.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ez olyasmi, mint akik kiakadtak, hogy a Retek Klub Publishing ellopta a fansubjukat, és rábaszta a DVDkre. Sőt, fájdalmas hibáik még a szinkronban is visszahallhatóak.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Péter írta: A "művészet" mivolta igazából ott vész el a dolognak, hogy se az audio, se a videó nem az alkotó saját szellemi terméke. Az, hogy ezeket hogy vágja meg, hogy időzít, milyen effektelést használ és hogy, max nézői és szakmai szempontok alapján lehet minősíteni.
Abszolút egyetértek kivéve a fenti résszel. Mert ez is művészet, úgy hívják hogy kompozíció. Amihez elég magas esztétika érzéked kell legyen. A kollázs és a montázs sem művészet akkor? Az is legtöbbször kész elemek kompozíciója (nem mindig, de sűrűn) Pont olyan mint egy AMV csak éppen nem audio-vizuális alkotás hanem 2D-s vizuális. : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Támogatom. A kompozíció hozzátesz a hozzávalók összességéhez.
Vagy, ha rosszul csinálják, elvesz belőle :twisted:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ezt az AMV-üldőzést azért nem értettem soha a cégek részéről, mert (amellett, hogy igaz, amit Péter ír, mármint, hogy szigorúan véve jogsértő a dolog) ez egy kibaszott nagy ingyenreklám nekik. Még azt inkább megértem, ha a zenetulajok buknak ki, hogy "vazz, ez a gyerek felrakta az új számunk teljes verzióját YouTube-ra, most ki fogja megvenni a lemezünket?", mert általában az AMV alatt is végigmegy a teljes szám, és ha ott meghallgatható, az átlagember valszeg tényleg nem fog már külön pénzt adni érte, de animés részről mi van egy AMV-ben? Összevágott, random jelenetsorozat. OK, persze, ha jól van megcsinálni, egy történetet mesél el, meg haladhat lineáris sorrendben, de azt magyarázom, hogy a zenével ellentétben egyáltalán nem ugyanazt az élményt adja egy AMV, mintha leülsz, és megnézed a teljes sorozatot. Ellenben rohadtul felcsigázhatja az embert, emlékszem, volt olyan sorozat, ami halál nem érdekelt volna, sőt, nem is hallottam róla, de egy poénos AMV meggyőzött, hogy odafigyeljek rá. XD Azzal meg ne jöjjenek már, hogy majd az AMV buzdít kalózkodásra, mert ha nem egy klipben látok először egy animét, hanem mondjuk az ANN-en cikkeznek róla, 99%-ban ugyanúgy a torrent site-ra vezet a következő utam, hiába döngetik a mellüket utóbbi helyen, hogy "ez nem letöltős oldal, mi nem támogatjuk a kalózkodást!". :lol: Szóval nálam az AMV mindig a "baromi jó reklám" kategória volt, ami nem egy esetben sokkal inkább fel tudta kelteni az érdeklődésemet 1-1 anime iránt, mint pl. a többségében semmitmondó, fél perces kis japán eredeti trailerek. Arról nem is beszélve, hogy azért nem minden néző kalóz, arra gondoltak már, hogy lehet pont egy AMV miatt lesz akkora fan az illető, hogy vagy látatlanban is berendeli a sorozatot, vagy ugyan elsőre letölti, de megnézés után úgy dönt, hogy "ez túl jó volt, kell nekem!"? Nem igazán AMV, mert nem anime, de a Dr Who-nak jövőre lesz az ötvenedik évfordulója, és az egyik fan "összedobott" egy First Question című válogatást, amiről sokan azt hitték, hogy eredeti BBC-s, mert egyszerűen annyira ott van a szeren. És ugyan nem az, de a BBC nem kezdett anyázni, nem szedette le, sőt, ha az egyik kommentelő igazat mondott, kifejezetten imádják. :D Speciel ez volt az egyik oka, hogy én is elkezdtem a sorozatot. :D (Ja igen, alvarónak mindenképpen kötelező a klip megtekintése, bár szerintem már rég látta. XD) Úgyhogy amelyik cégnek van esze, az szerintem inkább hagyja, hogy a fanok csinálják nekik az ingyenreklámot, és kussol. XD

Tényleg, másik kedvencem: mi ez a hülyeség (főleg amerikai oldalakon láttam eddig, de lehet máshol is van, csak nyilván angol oldalra járok elsősorban mangáért-animéért), hogy egyfelől ugatnak az amcsik, hogy "rohadt fansubberek, akkor is subboljátok az animét, ha mi live streamen a japánnal egyidőben már angol felirattal adjuk a neten!", másfelől viszont ha nem vagy amcsi, mindig azt az üzenetet kapod, hogy "sajnos a te országodban ez nem megtekinthető"? Még az animéknél nem zavart, mert legfeljebb letöltöm (igen, ezt a kalózkodást pl. ők idézték elő, mert lehet néztem volna inkább live-en, ha engedik...), de a múltkor volt a csúcs: felmentem volna böngészni a VIZ mangáit, és nem engedték, mert hogy az én országomból szerintük még azt sem szabad. :dirr: Értitek, megtiltják, hogy legálisan vásároljak tőlük, sőt, hogy egyáltalán nézelődjek a mangáik között. XD De persze a fröcsögés, hogy miért töltök le, az nagyon megy... Egyik ismerősömet idézve: "Hülyék, nem mindegy nekik, hogy melyik országból jön a pénz?" XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A live stream-et még meg is értem, elvégre őket is köti a szerződés, és ők csak az adott országba licenszelték a vetítés jogát. Vagy mi. Az amcsik szerint meg tudod, mi van az államok határain túl? Meg hogy az ott élők kit érdekelnek?
De hogy mangát se lehessen külföldről venni, az elég... fura? Vagy mi erre a jó szó? :weh:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos: :goodpost:

Bár a VIZ-zel kapcsolatos dolog nekem új, én elég sokat szoktam böngészni az oldalukat (veszek tőlük pár sorozatot), de eddig még sose futottam bele ilyesmibe. Véletlenül nem az új Shounen Jump Alphájukat akartad megnyitni? Mert az tényleg csak Amerikában érhető el, de az fizetős is.

Egyébként a legdurvább eset amivel én találkoztam az volt, amikor egy trailer linkjére kattintva kaptam az a szöveget, hogy le van tiltva az én országomban. :shock:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, megnéztem VIZ-éket, valóban kiadja a mangákat, csak nem mindegy, hogy mire nyomunk. XD A VIZ Media Network mellett van ilyen, hogy "VIZanime, VIZmanga" stb, ha itt nyomunk a VIZ mangára, akkor kapjuk ezt az üzit:

"Thank you for your interest in VIZ Manga.

Currently, VIZ Manga products are only available for purchase in the U.S. and Canada."

Úgyhogy egy sorral lejjebb kell nyomni, ahol van "Products", azon belül "Manga", és úgy már működik. XD Lehet fáradt voltam, amikor a múltkor próbáltam, bár ez a "hatvanféle menü" stílusú oldalfelépítés mindig összezavar, nekem a Facebook is kihívás volt eleinte. XD
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Andro »

Boldog Nyulat Mindenkinek! ^^
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Az Inabákat már elsütöttem más években, most hadd húsvétozzanak Kaguyával :lol:

Nektek is boldog nyulat!
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Boldog Nyulat mindenkinek!

Milyen korán kelők itt az emberek. ^^
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mariko írta:Milyen korán kelők itt az emberek. ^^
Jóhogy, 6ra jöttem dolgozni...

De amúgy magamtól is korán kelek.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Boldog Nyuszimuszit mindenkinek! ^^

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

remélem működik a link...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Boldog tojásolást! ^__^
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Szeretném felhívni az egybegyűltek figyelmét, hogy az ontopik dolgokat azt az adott dolog témájában legyenek szívesek megbeszélni.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

öhm.... megkérdezném, hogy mi lett félretopikolva? ... nagyon lemaradtam, vagy el lett tüntetve/átrakva innen valami? Nem értem... vagy nem ide kell húsvétozzunk? ...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nehogymár! Sikerült szétoffolni az offot? :LOL:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla: Szerintem az AMV-s témára célzott paTKany. ^^
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

ja perszehogy persze... ^^"

visszatérve a húsvétra: én már nem fogok elhervadni idén sem! ^^ Már 3 féle kölnitől illatozom :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az a szerény véleményem, hogy aki kitalálta, hogy a youtube-on reklámvideó jöjjön be a videók előtt, azt meg kellene simogatni fűzfavesszővel. :evil:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ezért használ SB opera kiterjesztést az ilyesmire.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Az a szerény véleményem, hogy aki kitalálta, hogy a youtube-on reklámvideó jöjjön be a videók előtt, azt meg kellene simogatni fűzfavesszővel. :evil:
Detto.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Sárkánybaby írta:Ezért használ SB opera kiterjesztést az ilyesmire.
Neked melyek vannak fenn? Én még semmit nem tettem fel Operához, ez meg egy adblocker jó lenne.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Á, az a baj, hogy Operára nincs Rikaichan, szóval emiatt úgysem váltanék rá. :( Rókára nincs véletlenül ilyen? (Nem is néztem, meg nem is tudom, hol lehetne)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

heheee :D

Én évek óta nem találkoztam adokkal, mert van olyan Mozillára hogy Ad-blocker. Lelehet tölteni mint Add-on, a mozzillás add-onos oldalról. Én akárhányszor telepítem újra a cuccost mindig ezzel kezdem és google segít ;)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése