Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

A sulinak köszönhetően elég sokat MUSZÁJ volt fészbúkoznom, mivel az osztályom csinált egy csoportot, ahova, ha nem lépsz fel hosszabb ideig, akkor nem értesülsz leckékről, programokról, határidőkről és esetleges pénzbefizetésekről = nincs információd semmiről! És ez szerintem kicsit görénység, mert több házit is számatógépre kaptunk (pl kutatómunkát magyarra és a halálunkat: a hangfelvétet :wwall: ). HA valakinek elromlik a gépe sz automatik gyufát kap, mert nem tudott házit készíteni:P volt már rá példa....

Különösebben nincs érdekeltségem a fészbúkkal, mint hogy 1 emberel beszélgessek esténként (de csak néha), meg hogy megbeszéljem vele, mikor találkozzunk és az a legjobb barátnőm, úgyhogy szinte semmi értelme nincs fent lenni az oldalon, csak annyi, hogy ne nőjön a telefonszámlám.

Beállításokról még annyit, hogy nekem mindenem automatik le van védve, senki nem láthat semmit (még a túlbuzgó kocka ismerősök sem). Egyedül barátnőm láthatja a dolgaimat néhanapján és ennyi a kapacitás.

Én ált az a személy vagyok fészen, aki tényleg nem akar senkivel társalgást kezdeni. Amugy se nagyon beszélnék senkivel, csak ha muszáj és így oda-vissza. Mindig offline vagyok (csak én látok másokat, ők engem nem) és ez azért jó, mert nem bonyolódom bele a szia mizu semmi kül + szmájlirengeteg formátumú beszélgetésekbe. Kerek száz ismerősöm van, annak negyede rokonság a többi volt és még régebbi osztálytársak plusz néhány ismerős, akiket el tudok viselni a listán. Akit nem, azt kitörlöm, és ezt többször szóvá tették már. Nem vagyok bunkó, csak nyersen őszinte, ez van^^.

és még ezt találtam: http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 5486_n.jpg
:o_O: Létezik ekkora gyökér?
.......
....
..
.
Igen!:P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ami engem most a legjobban zavar, az az, hogy ha X ismerősöm "lájkolt" egy oldalt, és az az oldal kirak valami hírt, akkor az néha nálam is látszik. O__O
Pl:
XY likes Disneyland.
----- RECENT POST -----
Disneyland
“random idézet” - Walt Disney

És nem arról van szó, hogy most "lájkolta" volna. És ilyenkor nem tudok nem arra gondolni, hogy én vajon mi mindennel szennyezhetem öntudatlanul mások falát? Szerencsére viszonylag ritkán látok ilyet, de még így is többször, mint aminek örülnék.

Másfelől, korábban (úgy egy éve?) még be tudtam állítani, hogy bizonyos embereknek ne jelenjen meg semmi olyasmi, hogy én mit kommentáltam és mit "lájkoltam". Ez azért fontos, mert ha valakinek kevés ismerőse van, akkor aránytalanul sok ilyen megjelenhet egy embertől. De ezt már csak mindenki magának tudja beállítani. Most mi, írjak minden ilyen ismerősömnek, hogy "Szia! Menj már fel a profilomba, és a "Subscription" résznél szedd már ki a pipát a "comments and likes" elől! Köszi!" ? :drop:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: zebra »

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy a barátaimmal mégsem tudunk elmenni a Rockmaratonra, így van 3 eladó napijegyünk! A napijegyeket elővételben vettük, bármelyik napon felhasználhatóak. A sajátomat 1000 Ft-tal olcsóbban is szívesen odaadom, a két barátom nevében viszont nem üzérkedek. :D Akit érdekel, írjon!
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oké. Megyek az Apocalyptica koncertre. Le vagyok égve rendesen, de anyám rábólintott (=legalább szerinte megérdemlem), úgyhogy... ki jön? :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:Oké. Megyek az Apocalyptica koncertre. Le vagyok égve rendesen, de anyám rábólintott (=legalább szerinte megérdemlem), úgyhogy... ki jön? :D
Én nem - pont előtte hétre vettem ki szabit, ezt így már megette a fene :hee:

F@szbúk accountom meg nincs, azt hiszem, immáron a kisebbséghez tartozom ezzel :LOL:
Eléggé nem nekem való az ilyesmi, iwiwre is csak a spameket törölni lépek be néha...
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sárkánybaby: egyeztessünk priviben! :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Pü ment.
Szeretnék eldicsekedni a kedves társaságnak, hogy KETTES LETT AZ A ROHADT LOGIKAAAA!!!!! Végre! Ha kilenc vizsgán nem voltam, akkor egyen sem.
Köszönöm a figyelmet.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

:D
:goodpost:

énis énis, de én égetem magam... a 17 tantárgyból eddig csak 7-ből van jegyem. A többit a héten pótvizsgázom :dirr: A pozitívum az, hogy eddig kb mind jó jegy :vigyor: közben meg végignéztem 2 animét és most Bakuman 2-est pótlok. A többi haszontalan tevékenységemről nem is beszélve. Természetesen ilyenkor rendezek könyvespolc-átpakolást, olvasok híreket nézek EBt. Bármit, csak tanulni ne kelljen.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

GRATULA, SB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumb:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Grat, SB! ::^_^::
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Akkor drakulálok én is :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Gratula SB! :D
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Köszönöm-köszönöm, most már kezdem úgy érezni, hogy mégsem vagyok akkora gyp-s, mint korábban hittem.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hőség, kánikula, levegőtlenség, világvége

Nah aki kibírta eme hozzászólás kulcsszavainak a végigolvasását az kérem ossze meg velem a titkát!
Úgyértem ötletek, hogyan hűtsük magunkat.... hogyan kell huzatot csinálni a lakásban, ha egyszer nem jár a levegő és már a hűvös lépcsőház sem hűvös? És a ventillátor kb nem is létezik...
Mivel hűtsük a kazánházként szuperáló számítógépet?
Ötletek?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nekem van egy bájos legyezőm, használatba van véve. A szobában itt max 30 fok lehet (bár legutoljára inkább 28 volt), ha nagyon keresek, szerintem 25 fokot is találok.
Az én gépem meg fel van állványozva, és olykor bakker még legyezem is. Ha nagyon meleg, akkor kikapcsolom.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Laptopot nem nagyon kell hűteni bár elég meleg tud lenni néha.Otthon viszont van gép de van hozzá elég erős hűtés szóval nem nagyon melegszik.

Esténként szembe állítom az ablakkal a ventit is kifúvatom a meleg levegőt.(Csak az keleti oldalon van értelme mert a nyugati oldalon valamiért semmit sem ér. :?: )

Conrad vettem egy miniklímát 7 k ért fagyos vizet teszel bele és hűs szellőt csinál de a az arcodat és a mellkasodat tudod vele hűteni max.De még így is legalább 2x zuhanyzok naponta.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

JimRaynor írta:Conrad vettem egy miniklímát 7 k ért fagyos vizet teszel bele és hűs szellőt csinál de a az arcodat és a mellkasodat tudod vele hűteni max.De még így is legalább 2x zuhanyzok naponta.
Nocsak. Ez emlékeztet arra az ötletemre, hogy hűvös kútvizet kéne fan coilon átáramoltatni, azzal hűteni belül a házat, a végén meg mehetne ki a kerti hordóba locsolóvíznek, és akkor nem veszne kárba semmi :)

Ma extra adag meleget kaptam, motorosruhában Fehérvárig, vezetésóra, dél körül vizsga (mikor máskor :vigyor: de átmentem, juh-héj!), aztan ismét motorosruha föl, haza Csurgóra, át Csepelre, megbeszélés a szervizben, ebéd pótlása 5-kor, ismét teljes vértezetben át Gárdonyba - és akkor végre csobbantunk a tóban egy jót.

Itthon persze aztán locsolás után zuhany, nincs mit tenni :drop:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oké. Totál fészpalm.
SB a tiszta álmodáshoz keresett pár képet Bagdadról, ahova menni akar... és egy ismerős jött szembe, ami a többi közé nem nagyon illik. Megnéztem jobban (képaláírás, utána az oldalt, ahonnan való)... bakker, egy magát világtörténelmi oldalként hirdető helyen hogy képesek az 1251-es "Bagdadot elfoglalják a mongolok" címszó és leírás mellé betenni a Feszty körkép legismertebb részletét? Ja, a mongolok biztos vitték a csata-szürkemarháikat is. Vagy. Nem is tudtam, hogy a tatárjárás után nem sokkal ekkora területet csatoltak Magyarországhoz!
A másik meg ez volt.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tudom, ez nem a számítógépes segítségek/technika topic, de mivel úgyis a múltkor volt itt szó arról, hogy ki hogyan hűti a gépét, illetve, hogy kinek mennyire melegszik túl, ezért kérdezek én is egyet: milyen programmal nézitek, hogy a gép belső alkatrészeinek hőmérséklete hogy áll? Haver anno asszem az Everest nevűt használta erre a célra, de ha jól emlékszem, az nem volt ingyenesen letölthető, meg régen volt már. Pedig hasznos kis program volt, alkatrészenként folyamatosan mutatta, hogy épp melyik hány fok körül jár. Már csak azért is érdekelne, mert tegnap kapásból eljátszotta velem a gép, hogy egyszerűen lekapcsolta magát, majd utána hiába nyomtam vissza, úgy 15 percenként ezt újra és újra megtette. Ilyesmit még az egyik korábbi gépem csinált, annál az derült ki, hogy ha jól emlékszem, az egyik videókártya-ventillátor állt le benne, emiatt rendszeresen túlmelegedett a kártya, a gép pedig a leégést megelőzve inkább kikapcsolta magát. Viszont akkor elég egyértelmű volt a dolog, mert érződött is egy égett bakelithez hasonló szag, viszont most abszolút szagtalan a gép, és miután az éjjel pihent, most délután óta gond nélkül megy, pedig változatlanul 28 fok van a lakáson belül is. XD Létezik olyan, hogy egy gép "elfárad" és most, hogy az éjjel "aludt", már jól van? XD (Mondjuk szegényt sokszor napokig non-stop járatom, de úgy gondoltam, egy gépnek nem kell olyan sokat pihenni. :dirr: Tudom, "állatkínzás"! XD)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Létezik.

De nagyobb valószínűséggel most is megment valamid a gépben, csak még ő sem tudja pontosan, hogy micsodája. :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Van olyan, hogy elfárad, de akkor azt nem piheni ki :lol:

Könnyen összegyűlik viszont benne a meleg, és akkor a reboottól se hűl ki, hanem ugyanúgy el fogja dobni magát, valószínűleg perceken belül. Nagyon jó ellenszer (bár szigorúan hardveres) a porszívó, szét kell szedni, ki kell takarítani - a porréteg alatt nem tudnak rendesen hűlni az alkatrészek. A legjobb az olyan porszívó, amibe "fordítva" is be lehet kötni a csövet, hogy fújjon, azzal gyönyörűen az összes hűtőt és egyebet ki kell fújatni. A ventilátorokat érdemes ilyenkor lefogni, nehogy túlpörögjék magukat, és megdögöljön a csapágyuk.

Másik hasonló tüneteket produkáló dolog lehet még a táp is. Ebben az esetben a dolog rosszabbodni fog, a takarítás ellenére.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszönöm! :) Bár most tegnap óta semmi baja, úgy néz ki, mégis "kialudta" magát. XD
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

nem tudtam hova tegyem, de HOTD rajongóknak alapfelszerelés: http://kepvilag.com/?p=757
:twisted:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ja ezt egy az egyben forwardoltam a karácsonyi jézuskangyalnak. ^^ bár akkor már kicsit késő lesz, mert 21 a világvége karácsony meg 24... shit.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:bár akkor már kicsit késő lesz, mert 21 a világvége karácsony meg 24... shit.
Ellenben ahhoz nem lesz késő, hogy méltó módon ünnepeljük a világvégét: a saját image-songjával. :lol:
Kép
Válasz küldése