Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

*visszatalált fórumra*
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ayla írta:*visszatalált fórumra*
A 2.0 -s JimRaynor üdvözli eme fejleményt. ::^_^::
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Köszi, 2.0-ás Jim :D :D

Közben sikerült rájöjjek, hogy miért ez a hűhó az aláírásod körül is, napokban terveztem újranézni. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Jesszusz de rég jártam ittis... végre vége a félévi vizsga/doga időszakomnak, jön a készüljünkérettségire és vezetni időszak:D valamint egy kis segítséget kérnék egy kutatásomhoz a kedves fórumozó közönségtől, ugyanis egy durvánerős érvemet statisztikai adatokkal kell alátámasztanom,hogy megállja a helyét a kiselőadók fórumán. Az előadás témája a női egyenjogúság.
A kérdőív a következő:
1-Probléma e az EUban?
Ha igen mekkora?
2- Melyik nem hibája a helyzet?
3- Rontja e a férfiasságot a nem túl férfias szakma?
4- rontja e a nőiességet a nem túl nőies szakma?
5- Változhat e az emberek nézőpontja a közeljövőben?
Ha igen, milyen irányba?
7- Melyik nem az inkább karrierista?

Előre is köszi minden válaszért, egy szóval is lehet számok melé írva <3
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

1 - mindig.

2 - egyiké sem. A társadalmunk fejlődése a hiba. Nem feltétlenül hiba minden formában, ezek ilyen nagyon messzire visszavezethető történelmi és ,,evolúciós" dolgok.

3 - definiáld a nem túl férfias szakmát, máskülönben ez bullshit. Mindegy mit csinálsz, ha jól végzed a munkád akkor nagyon jó MUNKÁS nem férfi vagy nő vagy, hanem hasznos láncszeme a társadalomnak, aki ugye nem idétlen.

4 - ugyanaz ami a hármasnál.

5 - Igen. Remélem ilyenbe: Példa: Tumblr jelenség: Franciául a szék neme legyen mondjuk nő. Angolul nemtelen, németül férfi nemű, Tumblr szerint a szék olyan nemű lehet amilyen akar, az a szék dolga, érezze jól magát, mi attól még szeretni fogjuk a széket akkor is ha rántotta.

7 - Ezt a kérdést, most nem értem teljesen, tehát melyik kevésbé a karrierista? Egyiksem és mindkettő. Szerintem ezt sem a nem határozza meg, hanem a motiváció. Személyiségtől függ, ki hogyan neveltetik úgy lesz karrierista. Még a kiskutya is.

Remélem segítettem.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Umaitachi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.31. 21:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajon hol...
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Umaitachi »

Érdekes téma. Kicsit írok én is.
1. Manapság már nem hinném. Bár ez csak a fejlett országokra jellemző, így az EU-ban is országonként változik.
2. A férfiaké. De ők is csak a fejlődés, vagy evolúció (hogy idézzek az előttem szólótól^^) hibájából lettek elbizakodottak.
3. Egyáltalán nem. Egyéni megítélés kérdése a dolog, így lehet hogy valakinek férfias marad, és van akinek nem.
4. Lásd. előző pont.
5. A közeljövőben nem hinném. Az emberek nem változnak túl gyorsan.
6. Manapság azt látom, hogy inkább a nők. Az esélyegyenlőség növekedésével együtt az ő kedvük is emelkedett, hogy jobb, nagyobb pozicióba kerüljenek.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem vagyok egy hím soviniszta szal nem fogom a mundér becsületét védeni. ::^_^::

1. Igen egyik nagyon komoly probléma (lásd M.o.) máshol már nem igazán (lásd É-országok)
2. Mind2 nem felelős a helyzet kialakulásáért bár a jelenlegi helyzetben a nők tudnának a legjobban nyomást gyakorolni a vezetésre csak sajnos ez a hajlandóság mintha hiányozna...
3. Nem a férfiasság nem a vállalt szakma amplitúdója de ettől függetlenül némi köze azért lehet hozzá (de elhanyagolható mértékben)
4. U.a. mint a férfiaknál.
5. Muszáj lesz ,hacsak nem akarunk kihalni vagy vissza fejlődni.
6. Nagy valószínűséggel az emancipáció szép lassan (ha gyorsan nem is) de utat tör magának ,sajnálatos módon valamiért a melegekkel és kisebbségi kérdéssel együtt halad valamiért ami szemmel láthatóan lassítják ezt folyamatot.
7. Ha nagy számok törvényét nézzük a férfiak egyértelműen sokkal karrierstábbak

U.i. : Hozzá tennék még egy fontos dolgot a problémákhoz a férfiak "belső emancipációja "teljesen elmaradt a férfi modell össze omlott és az egész egy óriási katyvaszt szült

Ez a dolog még várat magára...
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

mindezekhez kapcsolódóan Szirmainak is volt egy videója ahol először a Hunger Games Cathching Fire előtt beszélt az egyenjogúságról, majd a főleg férfiak helyzetéről azt hiszem THOR 2nél, ahol megértette miért szexibb Loki mint Stallone. :D Manapság.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

szirmainak 4 ilyen témáról szóló vedoja volt, elég sok anyagot gyűjtöttem tőle az előadáshoz:) köszi a segítséget mindenkinek! a statisztikai alátámasztás kötelező nagyobb versenyekre, de ezen a kicsin sem árt ha van :)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Azért kérek a végéről valami tájékoztatás félét ha lesz eredmény. ::^_^::
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Amint megnyertem a fórumot tajékoztatlak:D
Meg, ha sikerül képekbe szedni, elvileg fent lesz a prezentációm valahol, sőt, a sulihonlapon-ha Sunny nem cseszi el a kamerát megint, akkor maga az előadás is megtekinthető lesz.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na, azért ez már skill, még Dodgers is kommentelt ide! :vigyor:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Jó témához mindig jönnek kommentek. ::^_^::

Ha azt vesszük nekem is 1/20 -hoz a jelenlét/komment arányom.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Vicc is meg nem is nem tudtam eldönteni hova menjen... ::^_^::

Fish

http://funnymama.com/post/266220?utm_me ... nt=1789656
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Szerintem jópofa volt tekintve ezt szövegbuborékot neked kell szinkronizálni dolgot. Kedvenc részem, amikor a csajt agyilag gagyinak hiszi, és még egyszer visszautasítja.

"Emese vagyok a Frostától kérsz halfilét?"
"Nem inkább oldozz ki, h hagy mehessek el venni valami IGLO-t."
"Jajj próbáld csak ki ebben sokkal több a fehérje, mint az IGLO-ban!"
"Buta lány olyan egyszerű vagy mint a raklap, oldozz már el, mert lassan bezár a madaras teszQ és akkor nem lesz hol IGLO halrudacskát vennem!"
"Oké---->Agresszív Ingyen minta!"
"Na milyen?"
"A Frosta tényleg uszonyokat ad, kell a fenének az IGLO!"


Ihh tényleg késő van már, vagy csak én érzem úgy? :vigyor:
Röviden a konklúzió, holnaptól kétszer meggondolom mikor eszek újra halrudacskákat vagy a halsteaket!
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Már megint én. :drop:
Most egy olyan dolog kapcsán szeretnék körkérdést indítani, ami egy ideje bennem van, de nem nagyon tudom kiadni magamból. Bár nem sokan vagyunk aktív tagok és konkrétan egy réteghez szól a kérdésem, azért remélem lesz néhány hozzászólás a témához. Most azokat szólítanám meg, akik járnak/jártak főiskolása/egyetemre. Nektek a család, illetve a közvetlen környezetetek mit szólt a döntéshez? Ez most amiatt fontos, mert engem általában mindig elővesznek családi összejöveteleken, amikor szóba kerül ez a téma. Azt el kell mondjam, hogy egyik szülőm se járt felsőoktatási intézménybe, én vagyok az első, aki erre vállalkozott. Tehát nagyon sokszor megkapom, hogy miért nem inkább szakmát tanultam, mert azzal könnyebben tudnék munkát találni. Sajnos az eddigi tapasztalataim alapján ez nem teljesen igaz. A főiskola, ahova járok az "idősebbek" (25-30 évesek) körében is népszerű, ők pedig azon egyszerű oknál fogva jöttek ide, mert nem tudnak a szakmájukban évek óta elhelyezkedni.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nálam a közvetlen környezet örül, de ugyanakkor csúnyán néznek amikor közlöm, hogy még mindig nem fejeztem be. Tegyük hozzá a közvetlen családi környezetemben mindenki végzett valamilyen felsőoktatási intézményt valamikor.

Az indiszkrét kérdés, hogy az anyagi helyzet felétek milyen? Mármint abból a szempontból van-e bármilyen szinten igazság a rosszalló családtag részéről, hogy azzal, hogy Te felsőoktatásban veszel részt kvázi nem hozol pénzt jelenleg a konyhára? (és/vagy viszel?)

Mellesleg nem tudom milyen szakmát választottál, és így az is hozzájárulhat a megszólásokhoz, hogy netán abban a hitben vannak, hogy ezzel Te nem fogsz tudni elhelyezkedni?

Ha viszont ezek mind nem állnak fent (tehát felsőoktatásban tanult szakmádból meg fogsz tudni élni és per pill és a közeljövőben nem a Te egyetemre járásod miatt fog megszakadni a családi kassza) akkor marhára nem tudom, hogy mi bajuk van a kérdéssel. Tessék megmondani nagynéninek, nagybácsinak, nagymamának, kiskutyának, hogy bizony ez egy és intelligens döntés volt részedről. Felnőtt ember vagy, állj ki magadért. Esetleg ha ez nem egyszerű, akkor keress valakit közvetlenebb családban aki támogat (csak van. ... van? ^^") és kérd segítségét, hogy tényleg álljon ki melletted a témában egy ilyen családi összejövetelen.

.... hű de nem szeretek észt osztani... szorri, ha hülyeséget mondtam, vagy nem volt jó rálátásom a témára, ez esetekben szorri.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Cruel Angel írta:Nálam a közvetlen környezet örül, de ugyanakkor csúnyán néznek amikor közlöm, hogy még mindig nem fejeztem be.
Szerintem akár könnyebben is lehet elhelyezkedni, ha az ember nem fejezi be csak úgy ész nélkül az egyetemet.
Ugye? Ugye!? Mindegy, a 12 állami félévbe még beférek.
Rui-chan írta:miért nem inkább szakmát tanultam, mert azzal könnyebben tudnék munkát találni
Ez még igaz? És ha igaz is, szerintem ha egy diplomával nagy nehezen sikerül elhelyezkedned, az majd valamit csak jelent a fizetésben. (Ha olyan diploma ami nem jelent semmit, akkor viszont inkább a családoddal értek egyet. :P)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Umaitachi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.31. 21:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajon hol...
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Umaitachi »

Bár én nem járok és nem is jártam felsőoktatásra, azért némi rálátásom van az élet dolgaira.
Rui-chan írta:miért nem inkább szakmát tanultam, mert azzal könnyebben tudnék munkát találni
A szakma sem ér manapság semmit, kivéve ha az nem valami felkapott dolog. Errefelé pl. az NC-CNC esztergályos szakma a menő, egy bizonyos autógyár miatt, ami a fél várost foglalkoztatja. Így ez helyspecifikus.
Részemről van 8 osztályom, és két OKJ-s szakmám. (A sima szakmáimat buktam betegség miatt.) Mégis olyan helyen dolgozom, ahol a fizetésem szinte meghaladja egy rendes szakmával rendelkező emberét. Így nem mondható ki konkrétan, hogy a szakmától függ minden.
Persze ha van konkrét elképzelés, hogy mit szeretnél csinálni, és azt tanulod, pláne van is kereslet rá, akkor no problem.
Engem most azért zaklatnak itthon is és a munkahelyen is, hogy hülye vagyok és miért nem tanulok tovább. Szóval semmiképp nem rossz dolog ez a tanulás, ezt meg kell értetni a családdal, barátokkal, háziállattal, fűvel-fával. :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Bocs, nem hagyhattam ki :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Az indiszkrét kérdés, hogy az anyagi helyzet felétek milyen? Mármint abból a szempontból van-e bármilyen szinten igazság a rosszalló családtag részéről, hogy azzal, hogy Te felsőoktatásban veszel részt kvázi nem hozol pénzt jelenleg a konyhára? (és/vagy viszel?)
Gazdagok se vagyunk, de nem kell napról napra élnünk vagy megvonnunk valamit magunktól, mert nem jut elég pénz a rezsire, stb. Suli mellett ugyan nem dolgozom, nyári munkát azonban szoktam vállalni. Ha minden jól megy, akkor idén is tudok menni. Megkérdeztem, hogy adjak-e be a családi kasszába és nem sértődtem volna meg, ha azt mondják igen. De! Azt a választ kaptam, hogy ezért én dolgoztam meg, tehát az enyém és arra költöm, amire akarom, nem kell hazaadnom.
Cruel Angel írta:Mellesleg nem tudom milyen szakmát választottál, és így az is hozzájárulhat a megszólásokhoz, hogy netán abban a hitben vannak, hogy ezzel Te nem fogsz tudni elhelyezkedni?
Valószínűleg ez lehet mögötte. Viszont ez is olyan, hogy kifoghatok pont olyan munkahelyet, ami a jelenlegi tanulmányaimhoz kapcsolódik. A vicces az, hogy a családban csak 1-2 ember van, aki tényleg a saját szakmájában tudott elhelyezkedni, mindenki más valahol máshol kötött ki, mert úgy hozta az élet.
Kdanni írta:És ha igaz is, szerintem ha egy diplomával nagy nehezen sikerül elhelyezkedned, az majd valamit csak jelent a fizetésben. (Ha olyan diploma ami nem jelent semmit, akkor viszont inkább a családoddal értek egyet. :P)
Nálunk általános felfogás, hogy a diploma nem ér semmit. ^^"
Umaitachi írta:A szakma sem ér manapság semmit, kivéve ha az nem valami felkapott dolog. Errefelé pl. az NC-CNC esztergályos szakma a menő, egy bizonyos autógyár miatt, ami a fél várost foglalkoztatja.
Amikor szó volt róla, hogy szakmát tanuljak, mindenképpen el akartak küldeni ápolónőnek, mert valamilyen felmérés szerint hiányszakma volt. Ezzel csak annyi volt a gond, hogy vérvételnél se tudok odanézni, arra meg végképp nem lettem volna képes, hogy én csináljam. Az elmélettel valószínűleg nem lett volna gond. Na meg manapság inkább olyan szakmák a felkapottak, amiket férfiak tudnak elvégezni. Nem hinném, hogy feküdne nekem az esztergályos szakma. X'D
Umaitachi írta:Engem most azért zaklatnak itthon is és a munkahelyen is, hogy hülye vagyok és miért nem tanulok tovább. Szóval semmiképp nem rossz dolog ez a tanulás, ezt meg kell értetni a családdal, barátokkal, háziállattal, fűvel-fával. :D
Ha van rá lehetőséged és szeretnéd, akkor mindenképpen vágj bele! Ahogy látom megvan hozzá a támogatás, tehát azzal nem lesz gond. Igyekszem megértetni mindenkivel, de elég nehezen megy.

Köszi mindenkinek a válaszokat! ::^_^::
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Rui-chan írta:Nálunk általános felfogás, hogy a diploma nem ér semmit. ^^"
Rui-chan írta:Amikor szó volt róla, hogy szakmát tanuljak, mindenképpen el akartak küldeni ápolónőnek, mert valamilyen felmérés szerint hiányszakma volt.
Ebből nekem az jön le, hogy csak az céljuk, hogy valahova mindenképpen benyomjanak.
Nagyobb vállalatok sokszor vesznek fel úgy munkakezdőket, hogy egyből küldik őket tovább képzésre. Ha ilyen helyre megpályázol, biztos nagyobb eséllyel felvesznek, hiszen a diplomád elárulja, hogy tanítható vagy. Ilyenekkel nyugtatgathatod a családot.
Amúgy az állásinterjúkon is azon múlik a siker, hogyan tudod eladni magad. Tehát ha otthon nem tudod eladni magad, akkor munkát is kevesebb eséllyel fogsz találni. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui: Először is azt tudnod kell, hogy valaki úgyis elégedetlen lesz. Akinek mondjuk "csak" szakmája van, de felsőoktatási papírja nincs, az megkapja azt, amit Umaitachi is írt, hogy "Tanultál volna tovább!". Akinek meg már van diplomája, vagy most próbálja megszerezni, az meg azt fogja az arcába kapni, hogy "Remek, még egy diplomás, aki egy szöget sem tud beverni a falba, inkább mentél volna el szakmát tanulni!". Ez egyrészt abból adódik, mert az emberek különböző "verziókban" hisznek, egyik részük a szakmára, másikuk a diplomára esküszik, másrészt meg abból, hogy manapság senkinek nem könnyű munkahelyet találni, elhelyezkedni és a család/barát/barátnő hajlamosabb elkeseredésében az illetőben keresni a hibát, ha már a szar helyzettel nem tud mit kezdeni. Ezt csak azért írom, hogy ahogy Cruel is mondta, leginkább azt döntsd el, hogy te mit szeretnél, mivel legalább egy elégedetlenkedő fél úgyis lesz a végén, akárhogy is döntesz, szóval nem hiszem, hogy ebből ki lehetne jól jönni úgy, hogy a végén "mindenki jól járjon". Ha te szeretnéd ezt vagy azt elvégezni, vagy még értelmét is látod, akkor hajrá, vágj bele! :) Egyébként én mondhatni minden oldalt megtapasztaltam: érettségi után az itthoniak úgy voltak vele, hogy az egyetem nekem túlzás lenne, de azért egy főiskolai OKJ-s szakma (konkrétan titkárságvezetői) legyen már, hogy mégse váljak munkanélkülivé. XD Mire azzal végeztem, aktuális barátnőm kitalálta, hogy márpedig a normális embernek egyetemi diplomája van, úgyhogy iratkozhattam be oda is. XD (Jó, nem kizárólag miatta, ezzel csak arra céloztam, hogy lehet magamtól nem "ugrottam volna bele" egyből. XD) Ezt eleinte a család úgy reagálta le, hogy képtelen leszek elvégezni és úgyis kibukok majd. Tippjük nem jött be, konkrétan már csak a szakdoga van hátra, így azóta már biztatni kezdtek, hiszen ha három évet el tudtam végezni évismétlés nélkül, nehogy már pont a legvégén dobjam be a törölközőt ugye. Plusz a baráti körömben van nem egy olyan ember, aki meg úgy van vele, mint Rui szülei, sőt, még talán "úgyabbul", konkrétan olyan poénokat szoktak nyomatni, hogy "Az egyetem arra jó, hogy elhülyítse az embert", meg hasonlók. XD Szóval én tényleg mindenféle szemléletmóddal találkoztam ezzel kapcsolatban és igazából arra jutottam, amit Kdanni is ír, vagy legalábbis utalt rá: a munkát az állásinterjún való személyes kiállásod, a kapcsolataid, illetve a szerencse fogja neked elsősorban megszerezni. XD A különböző végzettségeiddel tudod növelni, vagy csökkenteni az esélyeidet, de az szinte ilyen random módon működik, mint RPG-ben az, hogy most 1-est vagy 6-ost dobtál a kockával. XD (Persze nyilván értelmes keretek között, szóval aki mondjuk asztalos akar lenni, az valszeg nem biosz szakra megy, hanem valami olyan képzésre, ami efelé segíti... XD) Persze én még nem tartok ott, hogy az "álláskeresés" nevű izgalmas MMORPG részvevőjévé váljak (de már majdnem... XD), de eddig a fentiek a tapasztalataim. Szóval igen, ahogy a többiek is írták, ha anyagi helyzeted engedi és nem nagyon erőszakos a család a döntéseiddel kapcsolatban (ergo ha lehet velük "egyezkedni", vagy "kiharcolhatod" az igazad), akkor nyugodtan próbáld meg. :) Igazából én úgy vagyok vele, hogy az ilyesmit elszúrni nem nagyon lehet, max kibukik az ember, ha nem megy neki, vagy elvégzi a 3-5 évet 8-10 év alatt. :dirr: XD Ettől még megéri megpróbálni. :) Plusz ez nem tudom, mennyire igaz, de olyat is hallottam már, hogy sok munkahelyen nem is azt nézik, hogy konkrétan milyen diplomád van, csak hogy van-e legalább egy. Meg tényleg azt tapasztalom a környezetemben, hogy akinek nincs diplomája, azt úgyis addig fogják szekálni, amíg nem szerez egyet. Akkor inkább elvégez a ember valamit és betömi a szájukat. XD Szegény haverom is úgy volt, hogy sokáig csak egy napi négy órás büfés állása volt, most egy hónapja sincs, hogy végre "rendes" nyolc órás munkát szerzett, de az anyjából máris előjött a "sosem vagy elég jó" mentalitás és most azzal izélgeti, hogy miért csak ennyi a fizetése, meg miért nem tanul tovább. ^^" Szóval én félig azért is "vállaltam el", mert úgy voltam vele, hogy akkor legalább ezt abbahagyják. XD (Jó, nálad pont fordított helyzet áll fenn, de nézd, szakmát még diploma után is lehet tanulni. :D Fordítva már neccesebb, szakma/munka mellett tanulni. XD)
Kép
Avatar
balaaz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009.01.02. 13:57
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: balaaz »

Titkos írta:Rui: Először is azt tudnod kell, hogy valaki úgyis elégedetlen lesz... szakmát még diploma után is lehet tanulni. :D Fordítva már neccesebb, szakma/munka mellett tanulni.
Én például meló mellett szereztem a diplomám és nagyon sok ismerősöm is. Az elmúlt húsz évben a meló mellett veszek részt különböző kisebb-nagyobb képzéseken, tanfolyamokon - manapság komolyan gondolják az élethosszig tartó tanulás szlogenjét... De vannak olyan dolgozó ismerőseim, akik meló mellett már a több diplomát is szereztek, egyikőjük pl. épp most tart a harmadiknál. Aztán persze olyanokat is ismerek, akik diplomával nem tudtak elhelyezkedni és azóta többféle szakképzésen is túl vannak már.

Én személy szerint szerettem, hogy gyorsan anyagilag független (oké - viszonylag független) lettem, eltartottam magam (legalábbis részben) és azután tényleg "passzióból", magamért tanulhattam. Nyilván a meló mellett tanulás más fíling, de én abszolút nem bánom, hogy így alakult.

Az meg, hogy mit szólnak hozzá - már elmondták a többiek, sosem lesz mindenki elégedett. Nálam pl. a diplomaszerzésnek kb. mindenki örült, viszont a melómat meg a mai napig sokan ellenzik. De már megszokták, hogy ez van. 18 éves korom körül meg olyan tanfolyamokat végeztem el pl. amit a család nagy részének már ellenezni sem volt ereje, annyira elhűltek. Mondjuk szerencsés voltam, mert ennek ellenére azt mondták, hogy én választottam, az én utam, csináljam. Hiába volt teljesen idegen tőlük, látták, hogy odateszem magam, elszántam magam és nem álltak az utamba.

Szóval mindenféle példát lehet találni mindenfélére...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Off az offban: Ahhoz képest, hogy úgy kezdődött Rui posztja, hogy "Már megint én. :drop:", elég jó témát sikerült bedobni. :thumb:
Kép
Válasz küldése