Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

alvaro írta:
paTKany írta:Elfen Lied meg az Elfen Lied topikba, vagy a rossz animék közé.
:LOL:

Egyébként a mai napig nem láttam. Talán sose is fogom. Egész rendesen meggyőztetek, hogy nem vesztek sokat :lol:
Nehogy kihagyd, megéri. Főleg a 41 oldalas EL-topic tartalmáért. Ha az anime nem is tetszett, akkor se gáz, hiszen csak valami 3 óra feleslegesen kidobott idő szemben az EL-topic által garantált minimum két napos röhögésért :rozsaszintancoloelefant: - legjobb gif Aoi-n :dirr:
A mordályos nyul írta:Banyek, pár napig nem voltam netközelben, felgyűlt 3 oldal hozzászólás, három napig olvastam őket vissza (jó, minden nap csak pár órát, de az is sok!), és még két nap kellett volna szerintem, hogy a végére érjek, főleg, ha továbbra is akkora gigakommentek bukkantak volna elő. A válaszaimat meg külön fájlban gyűjtögettem, bár nem sok...
Szerintem tedd be ide, még emlékezni fogunk arra, amire reagáltál, nem volt olyan régen.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, amúgy az Aoi és az Elfen kapcsolata már kb. szintén "legendás". XD Emlékszem, hogy anno Hikarinak azért kellett újraírnia az oldalon kinn lévő EL ismertetőt, mert a vérfanok megtámadták azzal a szöveggel, hogy "ok nélkül lehúzó, nem emeli ki ennek a mesterműnek a valódi értékeit" stb. :dirr: Az meg, hogy a topic neve is ilyen "Elfen Lied (flame-mentes övezet)", ha jól rémlik, szintén amiatt van, mert vagy volt már egy EL topic előtte, de azt úgymond teljesen "felégette egy flamewar" (XD), vagy pedig a topic ugyan megmaradt, de egy nagyobb takarítás után át kellett nevezni erre, hogy leesen már a fórumozóknak is, hogy azért ez nem ilyen "ereszd el a hajam" pankrátoraréna. XD Egyébként a fanjai közül azokat "bírtam" a legjobban, akik szinte személyes messiásukként éltették Lucy-t és elmondták, hogy igazából ők csak helyeselni tudnak azokra a dolgokra, amiket tett, sőt, ők is legszívesebben emberölős ámokfutásba kezdenének, ha hatalmukban állna. :dirr: (Ilyenekkel is találkozhattok, ha végigolvassátok a topicot. XD Bár én annyira nem tudom ajánlani, múltkor megpróbáltam, de az a pár beidézett rész elég volt, inkább felhúzott, mint szórakoztatott, de kinek mi... XD)

A sorozatról meg annyit, hogy mindig újra és újra elcsodálkozom azon, hogy milyen "ügyesen" volt több szinten perverz/beteg. Szóval ugye leginkább az öncélú brutalitás és hasonlók maradtak meg az embernek belőle, de ugyanakkor "imádtam", hogy olyan teljesen oda nem illő helyzetekbe is képes volt szexuális témákat belekeverni, ami már tényleg "achivementnek" számított. :dirr: Ezekből talán a legjobb az volt, amikor kisKouta és kisLucy elmennek az állatkertbe és nem is tudom már, hogy a zsiráf nyakára, vagy az elefánt ormányára, de kisLucy tesz egy olyan megjegyzést, hogy "olyan nagy és hosszú, pont mint..." :dirr: Ez a pasas nem normális, aki ezt írta! XDDDDD (A mangában vannak egyéb "nyalánkságok", pelenkás gimis lány, meg hasonlók. :dirr:)

Ja és a "kult státuszát" mi sem bizonyítja jobban, mint hogy pl. Sorozatjunkie blogon épp animeajánlást kért a blog írója és elsőre valóban a mostanában népszerű cuccokat kezdték ajánlani (pl. FMA: Brotherhood, Shingeki, stb.), viszont hogy-hogy nem, még most, így tíz évvel a cucc után is odakeveredett nem egy EL-fan, aki egyből elkezdte azt ajánlgatni, mint "komoly, pszichológiai anime", meg ilyesmi. :dirr:

Edit: Ó, micsoda bunkó vagyok! Most nézem, hogy épp idén október végén volt tíz éves a sorozat! Ki hozza a pezsgőt? :D XDDDD
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Titkos írta:Ja, amúgy az Aoi és az Elfen kapcsolata már kb. szintén "legendás"... Most nézem, hogy épp idén október végén volt tíz éves a sorozat! Ki hozza a pezsgőt? :D XDDDD
:rozsaszintancoloelefant: :rozsaszintancoloelefant: :rozsaszintancoloelefant:

Üdv mindenkinek, ennyi év után! :vigyor: Így olvasgatva a hozzászólásaitokat egészen elkapott engem is a nosztalgia, erre pont törölve lett az egész nosztalgiázás-sorozat, mire idáig jutottam. XD Mindegy, az Elfen Lied topicról pezsgő helyett muszáj itt megemlékeznem XD tehát nem magáról az animéről van szó, hanem a topicjáról, egy-két fanjáról, illetve a vele való kapcsolatomról.

Szóval, én 2006-2008 között voltam aktív ezen a fórumon, és akkor kapcsolódtam be a társalgásba, mikor az Elfen Lied mánia pont a toppon volt. Korábban nem fórumoztam máshol, így itt igyekeztem kicsit "szocializálódni", szóval minden addig látott animémről véleményt nyilvánítottam, többek között az Elfenről is - pontosabban csak annyit mondtam róla, hogy "képzeljük már el vér nélkül, akkor is ennyire népszerű lenne?" - de csak ennyi kellett a fanoknak, hogy nekiálljanak flamelni velem, szóval onnantól eldöntöttem, hogy hagyom az EL topicot a francba. (És persze kb első fórumos élménynek sem volt ez kellemes, tekintve akkori érzékeny mimóza-lelkemet. XD) Aztán később volt ez a flame, amelynek folytán az EL topic át lett nevezve "Flame-mentes övezetre", ami úgy történt, hogy jött egy gyerek, aki még a szokásosnál is habzóbb szájú fanboy volt, és azzal írt tele oldalakat, hogy ő nem tartozik az emberiséghez, és köp az emberiség törvényeire meg szokásaira, meg Lucynak joga volt ölni, stb. Erre egy rakás törzstag azonnal rászállt, és a végén annyira eldurvult a hangnem, hogy Rage archivált legalább öt oldalt "Flame Flame LOL" címen, és átnevezte a topicot XD az az öt oldal zseniális olvasmány volt, az EL topic legnagyobb viccei voltak ott, kár, hogy azóta kidobásra került.

Amúgy volt ott még egy másik gyerek, aki ugyanezen vita során arról kezdett beszélni, hogy "ha nem lett volna az EL levezetésnek, ő biztosan a Hárshegyre került volna a felgyűlt frusztrációtól, de amúgy nem bánta volna, ha az EL-ben megjelenő molesztálás kőkemény hentai szintet üt meg", na ő olyan szinten törölve lett, hogy egyetlen postja sem maradt meg, nem is tudom, hajítottak-e ki még valakit innen így XD

(Egyébként Titkos, arra emlékszel, hogy egyszer csináltál poénból egy fórumot az Eváról, valami "áldozzuk fel a világot mint Gendo" címmel, na ugyanez a gyerek ott is megjelent, és közölte, hogy "kevés a hentai", mire te visszaírsz neki: "az avatárod monsterrape, az aláírásod a Bible Blackből, mi kell még?" :LOL: )
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Szia Rossi! Úgy látom lassan minden régi Aoi-s hazatalál :D :thumb:
Rossi írta: EL topic át lett nevezve "Flame-mentes övezetre", ami úgy történt, hogy jött egy gyerek, aki még a szokásosnál is habzóbb szájú fanboy volt, és azzal írt tele oldalakat, hogy ő nem tartozik az emberiséghez, és köp az emberiség törvényeire meg szokásaira, meg Lucynak joga volt ölni, stb. Erre egy rakás törzstag azonnal rászállt, és a végén annyira eldurvult a hangnem, hogy Rage archivált legalább öt oldalt "Flame Flame LOL" címen, és átnevezte a topicot XD az az öt oldal zseniális olvasmány volt, az EL topic legnagyobb viccei voltak ott, kár, hogy azóta kidobásra került.
Bizony ez Macha barátunk volt, és eme remek flame elejét el is olvashatja itt akit érdekel (az oldal közepén kezdődik Macha postjával, pont tegnap találtam meg :D ). Kár hogy a nagy része törölve lett - mert adtunk neki rendesen, szerintem ennyit anime-topicból itt soha nem töröltek - mert az volt az igazi, de az eleje is meglehetősen humoros, ajánlom mindenkinek, különösen a zseniális logikai bukfenceket :D XD XDDDD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Én asszem 2 részt bírtam megnézni az Elfen Liedből, de amúgysem bírom a gurot, meg olyan szinten nem érdekelt, hogy úgy döntöttem, asszem erre nekem nincs szükségem :D

Már tisztára kezdem kirekesztve érezni magam, a sok régi arc között újként :P
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az itteni EL-topicból sajna kimaradtam (lévén akkor még acc-om sem nagyon volt itt), viszont az Enimeksz-fórumon szintén volt EL-thread és ott is 80+ oldal megtelt... noss, finomságokkal. :D
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ha az elmúlt lassan 10 év alatt, megtanultam valamit az említett EL kapcsán, azt a következőképp tudnám megfogalmazni, mint egyfajta törvényszerűséget: "Ha egy animés közösségben, felmerül az Elfen Lied mint téma, annak a valószínűsége, hogy ebből személyeskedő vita fog kialakulni, 1, azaz 100%."

Más téma, hogy objektíve nézve, ennél az animénél vannak azért bőven rosszabbak, amiket viszont 100-ból 1 animés ha ismerni szokott. Például nem tudom, kinek mond itt valamit az a név, hogy Hanoka? =)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

El topic kapcsán én csak annyit mondanék ,hogy az ember nem logikus teremtmény. Érzelmek halmaza ha tudod ,hogy vitát fog generálni akkor hagyni kell az egész témát a francba úgy is csak embereket sértesz meg és nem érsz el semmit azon kivül, hogy kiadós veszekedős ping pong meccs lesz belőle.

Bár ha valakinek ez kell...
Avatar
Umaitachi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.31. 21:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajon hol...
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Umaitachi »

Péter írta:Ha az elmúlt lassan 10 év alatt, megtanultam valamit az említett EL kapcsán, azt a következőképp tudnám megfogalmazni, mint egyfajta törvényszerűséget: "Ha egy animés közösségben, felmerül az Elfen Lied mint téma, annak a valószínűsége, hogy ebből személyeskedő vita fog kialakulni, 1, azaz 100%."
Ez érdekes. Nem ma kezdtem animézni, és az Elfen Liedet elég korán megnéztem, de sose sikerült belefutnom egy vitába se ezzel kapcsolatban. (Jó, nem is mentem az adott animék topikjába sűrűn egy fórumon se. xD) De kezdőként, első nézésre is átlagos élményként hatott rám. Az a tipikus "ez is megvolt, mi a következő?" anime volt. Nehéz belegondolnom, hogy ebből hatalmas viták tudtak kerekedni.
Bár ha belegondolok, a mostani mainstreames animék sem különbek. SAO, SnK és társaik. Emlékszem, engem is betámadtak a fanok, mikor azt találtam állítani, hogy ezekben nincs semmi különös és tök átlagosak. A röhej az, hogy nem is azt állítottam hogy rosszak, mert ismerek tényleg rossz animét. Az átlagos, az csak... átlagos, na.
Nálam a jó anime ott kezdődik, hogy élvezet nézni, várom a következő részt, és beleremeg még a maradék hajam gyökere is a kataklizmaszerű élménybe. Nem mondok példát, mert mindenkinek más az ízlése.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

ViharTáncos írta:El topic kapcsán én csak annyit mondanék ,hogy az ember nem logikus teremtmény. Érzelmek halmaza ha tudod ,hogy vitát fog generálni akkor hagyni kell az egész témát a francba úgy is csak embereket sértesz meg és nem érsz el semmit azon kivül, hogy kiadós veszekedős ping pong meccs lesz belőle.
Én viszont nem vagyok ennek a híve. Szerintem egy fórum, a vélemények ütköztetéséről szól, és egy témában mindenki hangot adhat akár a pozitív, akár a negatív véleményének. Nem a vitával van a baj, hanem azzal, amikor valamelyik fél, semmi kreatívval nem tud előállni, és tehetetlenségében elkezd személyeskedni, na de erre vannak ugyebár a moderátorok.

Persze nem tagadom, vannak olyan esetek (lásd: AA-n) amikor valaki, észérveket mellőzve, szándékosan provokatív, fanhergelő kommenteket ír be, amiket a legjobb hagyni a francba, jelenteni, stb. Mégis, ahogy én eddig tapasztaltam, a legtöbb helyen nem ez, hanem épp ennek az ellenkezője okozza a problémát. Amikor sok fan (és itt most teljesen mindegy, hogy tizenéves új vonalasokról, vagy 30-as hardcoreosokról beszélünk) a kedvencét ért kritikát, a személye elleni sértésnek veszi, és a kritika helyett, a kritikus személyre reagál. Még rosszabb a helyzet, amikor egy mod, admin csinálja ezt, aki ilyenkor a hatalmával visszaélve szabadul meg, a számára kellemetlen véleményektől.

Úgy gondolom, hogy ahogy elvárható az a kritizálótól, hogy egy vitában hozzon fel érveket, példákat, saját gondolatokat, és egyéb elemeket, amikkel alátámasztja a mondanivalóját. Úgy a fantól is elvárható, hogy képes legyen visszafogottan, tárgyilagosan összefoglalni, legalább néhány mondatban, a saját szavaival, miért van ellenkező véleményen. Egy igazi rajongónak ugyanis, erre képesnek kéne lennie, máskülönben a dolog értelmét veszti, és erre a rajongás nem mentség.
Umaitachi írta:Ez érdekes. Nem ma kezdtem animézni, és az Elfen Liedet elég korán megnéztem, de sose sikerült belefutnom egy vitába se ezzel kapcsolatban. (Jó, nem is mentem az adott animék topikjába sűrűn egy fórumon se. xD) De kezdőként, első nézésre is átlagos élményként hatott rám. Az a tipikus "ez is megvolt, mi a következő?" anime volt. Nehéz belegondolnom, hogy ebből hatalmas viták tudtak kerekedni.
Személy szerint én még átlagosnak se nevezném, inkább gyengének, bár ebben sanszosan benne van az is, hogy én ez előtt láttam olyanokat, mint a GitS, NGE, ergo volt már viszonyítási alapom, hogy milyen egy jól összerakott, komoly anime. =)

Pechemre én pont akkoriban kezdtem el internetezni, amikor az EL épp a fénykorát élte, és bizony az akkor népszerű felületeken, ment rendesen az oltás azok felé, akiknek nem tetszett. Igazából az teszi az EL-t igazán "különlegessé", hogy más érdemtelenül felmagasztalt animéktől eltérően, e körül máig nem nyugszik a fan horda (még ha azóta szerencsére sokat enyhült is a helyzet).
Umaitachi írta:Bár ha belegondolok, a mostani mainstreames animék sem különbek. SAO, SnK és társaik. Emlékszem, engem is betámadtak a fanok, mikor azt találtam állítani, hogy ezekben nincs semmi különös és tök átlagosak. A röhej az, hogy nem is azt állítottam hogy rosszak, mert ismerek tényleg rossz animét. Az átlagos, az csak... átlagos, na.
Igen, a SAO már elég közel áll ahhoz, hogy ebből is egy új EL váljék. =) Mondom ezt a egyrészt azért, mert a bloggerkörből bárki írt róla kritikát, ott kisvártatva azonnal kitört a fanrage. Másrészt azok alapján a viták alapján, amiknek nekem ugyan csak a töredékét linkelték ki AA-ról, de a kívánt hatás eléréséhez, már ennyi is elég volt. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta: Üdv mindenkinek, ennyi év után!
Üdv újra itt! :D (Ezek szerint nem hallucináció, vagy fórumhiba volt, amikor pár nappal a postod előtt pont megláttalak a bejelentkezett felhasználók között, hogy épp aktív vagy. XD)
Rossi írta:Amúgy volt ott még egy másik gyerek, aki ugyanezen vita során arról kezdett beszélni, hogy "ha nem lett volna az EL levezetésnek, ő biztosan a Hárshegyre került volna a felgyűlt frusztrációtól, de amúgy nem bánta volna, ha az EL-ben megjelenő molesztálás kőkemény hentai szintet üt meg", na ő olyan szinten törölve lett, hogy egyetlen postja sem maradt meg, nem is tudom, hajítottak-e ki még valakit innen így XD
Pi-tec-re gondolsz (Mangazinon futott még Mädchen Inge néven is, bróniként valami harmadik nevet használ, Facebookon meg egy negyediket, persze az sem az igazi neve XD), ő ebből a szempontból "legendás" volt, lévén Aoiról és Mangazinról is viharsebességgel sikerült bannoltatnia magát (utóbbi helyen idővel Meglivorn megenyhült és visszaengedte), köszönhetően annak, hogy guro-fansága nem igazán ismert határokat, imádott trollkodni és ami másoknak már enyhén szólva nem esett jól (pl. az ilyen postok, hogy "megerőszakolnám a barátnődet, aztán szétszórnám a hamvait a pusztában"), az neki csupán "jó poénnak" számított. :dirr: Ráadásul erre még rá is játszott, szóval amit pl. az itteni EL topicban rendezett, az szimplán onnan jött neki, hogy ő imádta ezt a sorozatot ("természetesen" azért, mert gurós, véres és beteg cucc volt) és úgy döntött, hogy jól megtrollkodja majd azokat, akik nem értenek vele egyet, de aztán hamar rájött, hogy azért nem mindenki olyan türelmes moderálás szempontból, mint mondjuk Meglivorn. XD Meg ezen kívül is voltak néha "érdekes" húzásai, pl. egyszer így random bevallotta, hogy: "Aoin nézegettem az animék értékeléseit az ismertetők között és mivel a Love Hina 10/10-en állt, gyorsan nyomtam rá egy 1-est. Nem azért, mintha annyira rossznak tartanám, de bazz, 10/10-es anime lenne? Ne már..." Uhh... XD

Ja, amúgy mielőtt valaki ebből is kihozná, hogy újabb embert beszélek ki a háta mögött, közlöm, hogy évek óta haverok vagyunk és az "ex-Mangazinos meeten" személyesen is találkozni szoktam vele legalább évi egyszer, ahol többek között már erről a témáról is beszélgettem vele. :) (Sőt, igazából régen sem voltunk mi rosszban, csak a khm...."furcsaságait" nehezen viseltem én is, de a modok még nehezebben... XD)
Rossi írta:(Egyébként Titkos, arra emlékszel, hogy egyszer csináltál poénból egy fórumot az Eváról, valami "áldozzuk fel a világot mint Gendo" címmel, na ugyanez a gyerek ott is megjelent, és közölte, hogy "kevés a hentai", mire te visszaírsz neki: "az avatárod monsterrape, az aláírásod a Bible Blackből, mi kell még?" :LOL: )
LOOOL! XDDD Bevallom, erre már nem emlékeztem, de most rákerestem és tényleg volt egy ilyen, baromi jó a memóriád! XD Egyébként épp a múltkor, amikor Hikari állítgatott is dolgokat, megnéztem a profilom és igazából még az is meglepett, hogy ez az említett fórum egyáltalán létezik még. XD Viszont hozzá kell tennem, hogy Pi-tec oda nem csak úgy véletlenül keveredett, hanem pont a fentebb említett ex-Mangazinos meeten vele együtt találtuk ki, hogy kéne egy ilyen fórumot csinálni poénból, szóval kvázi ő ilyen "szellemi társalapítója" volt a dolognak. XD Az más kérdés, hogy ott sem bírt magával és rögtön gurót, lolikat, meg hentait követelt, de mivel mi tudtuk, hogy megint csak trollkodik, hasonló kommentekkel, mint amit én is írtam neki válasznak, szépen helyreraktuk mindig. XD
Surci írta:Bizony ez Macha barátunk volt, és eme remek flame elejét el is olvashatja itt akit érdekel...
Na, ő meg az a fan volt (többek között), akikről írtam itt paTKany törlése előtte, hogy: "sok fan imádta Lucy-t, olyanokat írtak, hogy ők teljesen azonosulni tudtak vele és ha hatalmukban állna, ugyanazt művelnék az emberekkel, mint ő". ^^"
Péter írta:Ha az elmúlt lassan 10 év alatt, megtanultam valamit az említett EL kapcsán, azt a következőképp tudnám megfogalmazni, mint egyfajta törvényszerűséget: "Ha egy animés közösségben, felmerül az Elfen Lied mint téma, annak a valószínűsége, hogy ebből személyeskedő vita fog kialakulni, 1, azaz 100%."
Na igen, kivéve ha az van, mint itt most, hogy akik még járnak ide, azok vagy még nem látták, vagy látták, de utálják is, így megvan az egyetértés. XD
Péter írta:Más téma, hogy objektíve nézve, ennél az animénél vannak azért bőven rosszabbak, amiket viszont 100-ból 1 animés ha ismerni szokott. Például nem tudom, kinek mond itt valamit az a név, hogy Hanoka? =)
Csak onnan ismerős, hogy asszem egyszer erről is blogoltál. De amúgy persze, vannak még az Elfennél is rosszabb animék, viszont azok köré nem is alakult ki egy ilyen "vallási kultusz", mint anno az EL-nél. XD
ViharTáncos írta:El topic kapcsán én csak annyit mondanék ,hogy az ember nem logikus teremtmény. Érzelmek halmaza ha tudod ,hogy vitát fog generálni akkor hagyni kell az egész témát a francba úgy is csak embereket sértesz meg és nem érsz el semmit azon kivül, hogy kiadós veszekedős ping pong meccs lesz belőle.

Bár ha valakinek ez kell...
Értem, miről beszélsz, de egyszerűen néha az ember olyan fárasztó, hülye, elfogult, stb. fanokba fut bele, hogy sajnos a legnagyobb önuralommal sem bírja ki, hogy ne reagáljon rájuk, amire persze a sértett fan egyből felcsattan és máris kész a flamewar. Az EL topic pedig anno hatványozottan vonzotta ezeket a fenti egyedeket és bizony, még az adminok/modok agya is felforrt már a végére. Lásd ezt a Macha nevű fazont, aki már messze nem csak az EL-ről beszélt, hanem elkezdett arról regélni, hogy bárcsak neki is vektorai lennének és akkor most az ő osztálytársai agyvelejét kellene lekaparni a falakról. Meg hogy "én nem tekintem magam az emberiség részének", kitalálom, akkor biztos azt hitte magáról, hogy ő is egy diclonius... XD Egy ilyennel most mit csinálsz? Kibírod, hogy szó nélkül olvasd az ehhez hasonló baromságait? Ráadásul mindezt csak azért, hogy meg ne bántsd, miközben ő itt népirtást vizionál?

Ez meg már kevésbé tartozik az EL-hez, de egyébként is azt tapasztalom manapság (főleg a 10-20 év közötti rétegnél, de sajnos felnőttek között is egyre inkább), hogy egyszerűen félnek a vitától, mintha az valami eredendően rossz dolog lenne. Pedig a vita alapvetően nem egyenlő flamewarral, verekedéssel, vagy "ereszd el a hajam"-mal, ők mégis félnek. Félnek attól, hogy nem lesz igazuk, hogy nevetségessé válnak, vagy hogy a másik jobban érvel náluk. Esetleg csak szimplán nem szokták meg, hogy ellentmondanak nekik. Aztán pont az a probléma másik fele, hogy sokan még ehhez "asszisztálnak" is nekik, pont azzal, hogy túlzottan empatikusak és inkább rájuk hagyják, bármit mondanak. Az ilyenekből lesznek aztán a diktátor-típusú emberek, mert úgy megszokták, hogy "mindig nekik van igazuk" (miközben dehogy, csak mások udvariasságból, vagy épp félelemből nem mernek nekik visszaszólni), hogy ha később mégis úgymond "emberükre akadnak", akkor csak agresszív stílusban, vagy épp síráshoz közel álló hisztizés kíséretében tudják a dolgot lereagálni. Ez egyébként manapság már odáig fajult, hogy sokszor nem is vitáról van szó, hanem szimplán mondanak valamit, amire elég, ha az ember csak egy kételkedő kérdést tesz fel, de már érződik az illetőn, hogy egyből vérig sértődött, mert "OMG, valaki nem úgy gondolja, ahogy én! T____T" Aki meg annyit sem bír feldolgozni, hogy mondjuk az ő kedvenc rajzfilmje másnak nem jelent túl sokat, az inkább ne járjon fórumra. ^^" Persze nem azt mondom, hogy alázzunk szénné mindenkit, de ez az örökös konfliktuskerülés sem megoldás. Ha egy ilyen fenti ember mondjuk munkába áll és a főnöke esetleg közli vele, hogy első nekifutásra nem igazán tetszik neki, amit kiadott a kezei közül, akkor onnan is egyből kilép, mert "gonosz volt velem a főnök"? ^^"
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos/Péter számomra van helye vitának, de az nem egy rajongói oldalon nem látott emberekkel kitalált ideákról és nem létező karakterek nem létező tetteiről szólnak ,akik egy feltételezett hatás tettek provokatív vagy nem túl intelligens egyénekre. Ez komplett energia pazarlás...

Ti élvezitek én inkább nem szolók bele , de ha már ennyire ki álltok a nagyra becsült negatív pólusú kihivó kritizáló vita mellett kérdem elértetek ezzel bármit is? Meggyőztetek vitás felet valamikor is ? Volt bármi gyakorlati haszna?

Ha ezekre a kérdések nincs bizonyítható válasz, hiába valónak tartóm ezt a fajta lövész árók kommunikációt...
(nektek jó a lelketek rajta én elmondtam a véleményem )
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Jim, nem tudom hogy a fentebb megszólított két úrienber hogy van vele, de (és most itt animéről beszélek) nálam ez csak sima fun. Igen, itt pontosan arról van szó, hogy nem létező karakterek nem létező tetteiről fantáziáltak bizonyos emberek olyan szinten, ami már meglehetősen nevetséges volt. Amikor arról van szó, hogy ki mennyire érez együtt egy népirtást végrehajtó mesebeli lolival, akinek a tettei szerintük TELJESEN ÉRTHETŐEK és MAXIMÁLISAN EMBERIEK, akkor azért az ember az ilyesmit nem szokta szó nélkül hagyni (vagy lehet hogy csak nekünk ilyen alacsony az ingerküszöbünk?). A magam részéről pedig szerettem olvasni a viccesebbnél viccesebb - és az EL esetében egyre véresszájúbb - replikákat a fanoktól, főleg hogy azok legtöbbször nélkülöztek minden objektivitást.

Mondjuk ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy mit érünk el azzal hogy véleményt mondunk egy animével-filmmel-könyvvel kapcsolatban nyilvános felületen (fórumon)? Ha valakinek nem tetszett, azt úgyse fogom meggyőzni, hogy milyen jó is XY anime/film/akármi, szal ebből a szempontból tényleg merő energiapocsékolás. Dehát itt szerintem senki nem akar meggyőzni senkit, a vita célja általában az ilyen felületeken nem is ez (most nyilván nem egy parlamenti bizottsági ülésen zajló vitáról beszélek, bár az eredménye annak is hasonló). Egyszerűen álláspontokat ismertetünk, aztán a másik vagy el tudja fogadni ezt, vagy nem, és ilyenkor jön valami replika. Igazából ha az efféle véleménykülönbségeket tudja kezelni az ember akkor abból egy jó és tartalmas beszélgetés kerekedik. Akkor van gond, ha nem tudják, mint pl. az EL-Naruto-Blőcs-stb-fanok. Nincs azzal gond ha nem győzöd meg a másikat, azzal van a probléma, ha 1. valaki nem tud eltérő véleményt tolerálni (itt most persze animéről-egyebekről beszélünk, nem pl. népirtó ideológiákról). 2. az adott érvelésnek nincs semmiféle objektív valóságalapja - amit pl. a mindenféle fanok sokszor be is látnak, csak legtöbbször nem nyugtázzák ennyivel, hanem jön a "nekem tetszik, azért a legjobb"-féle ultima ratio.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Surci írta:Szia Rossi! Úgy látom lassan minden régi Aoi-s hazatalál :D :thumb:
Igen-igen, egyébként úgy tűnik nekem, hogy e hazatérők között te voltál az első, és ez, meg az elmúlt napok beszélgetése inspirált engem is arra, hogy ismét írjak ide. :)
Titkos írta: Üdv újra itt! :D (Ezek szerint nem hallucináció, vagy fórumhiba volt, amikor pár nappal a postod előtt pont megláttalak a bejelentkezett felhasználók között, hogy épp aktív vagy. XD)
Köszi! Egyébként olvasgatni az elmúlt években is gyakran olvasgattam, fórumot és blogokat is (az ide írók közül főleg Junchit és Pétert), de mint mondtam, az elmúlt pár napban olyan nagy lett itt az aktivitás meg a régi szép időkről folytatott társalgás, hogy most már muszáj volt írnom. :D
Titkos írta:Pi-tec-re gondolsz..., ő ebből a szempontból "legendás" volt, lévén Aoiról és Mangazinról is viharsebességgel sikerült bannoltatnia magát... köszönhetően annak, hogy guro-fansága nem igazán ismert határokat, imádott trollkodni és ami másoknak már enyhén szólva nem esett jól (pl. az ilyen postok, hogy "megerőszakolnám a barátnődet, aztán szétszórnám a hamvait a pusztában"), az neki csupán "jó poénnak" számított. :dirr:
Ezen most azért röhögtem jót, mert pont Detroit Metal City-t nézek, és elképzeltem Pi-tec-t, mint az animés fórumok Krauser-ét - ez a "megerőszakolnám a barátnődet, aztán szétszórnám a hamvait a pusztában" duma tökéletesen illene a DMC "dalaiba", - aki ki tudja, a valós életben kedves, udvarias és csendes lehet, mint a DMC Negishi-kunja XDDDD Lehet, hogy ha Pit-tec DMC-s avatárral jelent volna meg a fórumokon, nem lett volna olyan gyorsan kirúgva XDDDD mondjuk amit én láttam a tevékenységéből, az szórakoztató volt, de hát ez csak az én "beteg" ízlésem. XD
Titkos írta:...megnéztem a profilom és igazából még az is meglepett, hogy ez az említett fórum egyáltalán létezik még. XD
Ezt meg én nem tudtam, mármint hogy az említett fórum létezik még. XD
ViharTáncos írta:számomra van helye vitának, de... nem... ideákról és nem létező karakterek nem létező tetteiről...
Érdekes, erről most az jutott eszembe, hogy hasonló érveket lehetne felhozni az irodalom oktatása ellen is - mármint, az iskolai szépirodalom órákon is kitalált ideákról és nem létező karakterek tetteiről beszélgetünk. Akkor miért tanítják meg nekünk az irodalmi kánont (azon túl, hogy alapműveltség, meg szokás), sőt, várják el, hogy fogalmazásokat írjunk róla (ami meg elvileg érvelés egy álláspont mellett)? Igaz, ott többnyire nincs vita, de valószínűleg csak azért nem, mert a szóba kerülő történetek/kitalált személyek a legtöbb tanuló számára teljesen semlegesek XD (bár nálunk volt éles vita irodalom órán is középiskolában). De a "semleges" történetekkel kapcsolatban is lehet, sőt kell is érveket ütköztetni (elvileg akkor kapnál jó jegyet a fogalmazásaidra, hogyha jól/logikusan tudsz érvelni bennük, és számba veszed a lehetséges ellenérveket).
Szóval valószínűleg az az értelme az irodalom óráknak, hogy arra neveljenek, hogy ki tudj fejteni érveket valamilyen álláspont mellett, és ezeket logikus rendben tudjad előadni. Tehát el tudd kerülni a "gondolta a fene" jellegű belemagyarázásokat. (Más kérdés, hogy a gyakorlatban ez egyáltalán nem működik, vagy csak nagyon pocsékul.) A fórumnak is valami hasonló szerepe lehet, amellett, hogy itt olyan dolgokról beszélgetünk, amik alapból érdekelnek illetve szórakoztatnak bennünket. Elvileg az érvelés és vita egy fontos készség, amely arra szolgál, hogy meg tudd különböztetni jó érveket az elégtelenektől, és igyekezz saját magadat jobban megértve, minél inkább objektivitásra törekedve ítéleteket hozni dolgokról. Jó érvelésből, stílusból meg némi háttértudásból nagyon érdekes és szórakoztató írásokat lehet összehozni, akár fórumos postot, akár folyóirat-cikket, akár blogbejegyzést. Hogyha nincs flame, akkor ilyen írások meg tudnak jelenni fórumokon/blogokon, ezekre jönnek reakciók, és minderre mondhatja azt az ember, hogy " milyen érdekes beszélgetés lett ebből".
De mielőtt valaki azzal vádolna, hogy túl komolyan veszem ezt az egészet, még egyszer mondom, hogy az ilyen beszélgetés egyszerűen szórakoztató. :D Egyszerűen érdekes belelátni valaki más nézőpontjába, perspektívájába, érveibe stb. Hogyha meg valaki személyeskedik, vagy logikai bukfenceket vet... nos, ezt ki lehet mutatni, és a sok hülyeség, amit sokan összehordanak, egyszerűen vicces/röhejes. XDDD
ViharTáncos írta:elértetek ezzel bármit is? Meggyőztetek vitás felet valamikor is ? Volt bármi gyakorlati haszna?
Ha ezekre a kérdések nincs bizonyítható válasz, hiába valónak tartóm ezt a fajta lövész árók kommunikációt...
(nektek jó a lelketek rajta én elmondtam a véleményem )
IMHO fórumos társalgás/blog-kommentelés alapesteben = egy baráti társaság beszélgetése, mely társaságot a közös hobbi/érdeklődés köti össze. Így az esetek többségében nincs is élesebb vita (sőt, az érdekes beszélgetések abból szoktak kialakulni, hogy az emberek érvelnek egymással szemben, de tudnak annyi távolságot tartani a kedvenc filmjeiktől, könyveiktől stb hogy ne menjenek át személyeskedésbe). Azonban vannak egyesek, akik a hobbijukat annyira összekeverik a saját identitásukkal, hogy a kedvencükkel szemben felhozott kritikát személyes sértésnek tekintik. Az ilyeneket nyilván nem lehet semmiről meggyőzni, viszont ahogy Surci mondta,
Surci írta:senki nem akar meggyőzni senkit, a vita célja általában az ilyen felületeken nem is ez (most nyilván nem egy parlamenti bizottsági ülésen zajló vitáról beszélek, bár az eredménye annak is hasonló). Egyszerűen álláspontokat ismertetünk, aztán a másik vagy el tudja fogadni ezt, vagy nem, és ilyenkor jön valami replika. Igazából ha az efféle véleménykülönbségeket tudja kezelni az ember akkor abból egy jó és tartalmas beszélgetés kerekedik.
(Egyébként azt hozzátenném, hogy a parlamenti vitának is két fajtája van: az egyik az angol/amerikai, a másik a német/európai. Az előbbiben alapból két párt verseng (olyan a választási rendszer, hogy kb senki másnak nincs esélye többségre, mint pl a republikánusoknak és demokratáknak az USA-ban), ott a vita egyszerűen arra szolgál, hogy az ellenzék mintegy "a nagyközönség előtt érveljen", tehát a választóknak fejtse ki, hogy ő mit gondol máshogy, remélve, hogy aztán legközelebb jobban fogják szeretni az ő ötleteit. A német/európai típusú vitában meg az elképzelés az volt, hogy tipikusan egyetlen pártnak se legyen stabil többsége, így tényleg menjen az, hogy addig vitáznak, amíg el nem érnek valami kompromisszumos döntést. A valóságban persze ott is inkább "felmutatjuk az álláspontunkat, aztán te mint választó döntsd el, hogy melyiket szereted" van, de még ez is jobb a semminél. A rosszabb eset meg az, hogy döntési alternatívák helyett nonstop hisztizés van egymásra, amely alá simán oda lehetne vágni a Benny Hill Show zenéjét. XD Na kb ilyenek a durva flamerek, személyeskedők stb, egy idő után egyszerűen nem lehet komolyan venni őket.)
Titkos írta:Ez meg már kevésbé tartozik az EL-hez, de egyébként is azt tapasztalom manapság (főleg a 10-20 év közötti rétegnél, de sajnos felnőttek között is egyre inkább), hogy egyszerűen félnek a vitától, mintha az valami eredendően rossz dolog lenne. Pedig a vita alapvetően nem egyenlő flamewarral, verekedéssel, vagy "ereszd el a hajam"-mal, ők mégis félnek. Félnek attól, hogy nem lesz igazuk, hogy nevetségessé válnak, vagy hogy a másik jobban érvel náluk.
Az viszont tényleg igaz, hogy sokan egyszerűen nem látják értelmét, hogy kifejtsék az álláspontjukat valamilyen helyzetben. Pl Titkos, legutóbb olvasgattam Péter blogján a vitádat a tradicionalista sráccal, na az egy olyan eset volt, hogy amikor a legtöbb ember már régen ignorálta volna a gyereket, te még mindig reagáltál rá, ráadásul jó hosszan egészen a végsőkig XD. Mondjuk azt hozzátenném, hogy számomra azért volt érdekes azt a beszélgetést olvasni, mert ott tényleg egyértelműek voltak az álláspontok, a Titkos-féle optimizmus+common sense VS szektás elvakultság, és nagyon érdekes volt ezt látni, de szerintem nem sokakban lett volna annyi kitartás rajtad kívül, hogy ne zárják rövidre az egészet egy "ignore mode ON"-nal. XD
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ahogy már a többiek is mondták, egy-egy vita alkalmával nem feltétlen a másik meggyőzése a cél, a saját vélt, vagy valós igazunkról, inkább az, hogy megtaláljuk azt a közös pontot, amiben ki tudunk egyezni. Az hogy ez sikerül e, avagy sem, az sok mindenen múlik. Például eleve nem mindegy, hogy egy hozzászólásnak a tartalmával, vagy inkább a stílusával van a probléma?

Előbbinél relatíve egyszerű a helyzet, hisz megfelelő háttértudással, érvelési technikával, hamar rá tudsz arra mutatni, hol vannak az illetőnek tárgyi tévedései, téves következtetései, hol kezdett átcsapni elmélkedésbe, hol csúsztatott, stb. Utóbbinál ellenben, jóval bonyolultabb a helyzet, főleg mert ehhez az kell, hogy a vitapartnerben legalább minimális szinten ott legyen a hajlandóság arra, hogy esetleg változtasson a hozzáállásán. (Lásd a sokat emlegetett mufurccal sem elsősorban az volt a gondunk, amit ő mondott (bár azokban is voltak azért érdekes dolgok) hanem inkább az, ahogy mondta, és ahogy másokkal viselkedett.)

Egy fórum közösségben vagyunk, és ha már így van, akkor valamilyen szinten felelősek is vagyunk érte. Ha valaki elkezd hülyeségeket beszélni, vagy olyan stílusban írogatni, ami zavaró, az ellen tenni kell, még ha nem is vezet azonnal eredményre. Ellenkező esetben az lesz a vége, mint a Mondo fórumnak, vagyis a vérfanok ugrálóvárává fog sínyleni az egész, ahol értelmes gondolatnak nincs helye.

Vannak olyanok, akik előszeretettel jönnek ilyenkor azzal az "érvvel", hogy: "Azért nem jó a negatív vélemény, mert azt sértésnek vehetik a fanok." Nagyon empatikus gondolat, egy a baj vele, hogy a világ nem így működik, mindenki érzékenységére, egyszerűen nem lehet tekintettel lenni. Plusz én továbbra is tartom magam ahhoz az állásponthoz, hogy aki egy animét, vagy egy anime karaktert ért kritikát magára vesz, az meg is érdemli. Az ő hibája, hogy nem képes a kedvenceit, a helyén kezelni.

Tőlem sokszor megkérdezték már, miért álltam le például Ricsivel vitázni? Amire a válaszom igen egyszerű, azért, hogy lássák az emberek, mi az amivé nem szabadna válnia egy fannak se, és ami ellen tenni kell.
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Péter írta:Egy fórum közösségben vagyunk, és ha már így van, akkor valamilyen szinten felelősek is vagyunk érte. Ha valaki elkezd hülyeségeket beszélni, vagy olyan stílusban írogatni, ami zavaró, az ellen tenni kell, még ha nem is vezet azonnal eredményre. Ellenkező esetben az lesz a vége, mint a Mondo fórumnak, vagyis a vérfanok ugrálóvárává fog sínyleni az egész, ahol értelmes gondolatnak nincs helye.
Igen, ezért jó, ha egy fórumon nem csak moderáció van, hanem a tagokból kialakult "saját immunrendszer".

A vitáról és érvelésről kapcsolatos hosszas beszélgetésetek elgondolkodtatott... Mégis, minek olvasok egy olyan fórumot, ahol olyan animék jóságáról/rosszságáról érvelnek mások, amikről én már formáltam saját, esetenként a saját ízlésem miatt megtámadhatatlan véleményt?

Nem tudom, talán azért, hogy jobban megértsem őket? Végülis bármennyire is félreértettem anno OF-en Péter is tök jól rávilágított arra, hogy a Redline egy egyszerű látványfilm és onnantól más szemmel néztem rá... Talán nekem nem is az érvelés fontos nekem egy ilyen fórumon, hanem maguk az érvek... Pontosabban a bennük lévő információ, amivel objektívebb képet tudok alkotni valamiről és elhelyezni a saját rendszeremben.
######################################################################

Amúgy igen, a viták csak addig jók, míg nem fajulnak burkolt vagy nyílt személyeskedéssé. Borzasztó lehet úgy odatévedni első alkalommal egy fórumra, hogy csak azt látod, hogy pár vérpistike anyázik másokkal, mert nem tetszett nekik a kis kedvence. De az se lehet jó, mikor belefutnak egy olyanba, aki kábé csak azért nézi le őket, mert ő már 2002 óta animézik és látott 800 napnyi animét, ők meg csak most kezdtek eziránt érdeklődni.

Igaziból én attól félek így a mostanság a fórumokhoz képest többségben lévő facebookos, animékkel kapcsolatos aktivitást elnézve, hogy tűnik el az az alázat, ami ahhoz kell, hogy az ottani communityk új embereket tartsanak meg.
#####################################################################

Jó sok baromságot írhattam ide össze.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Shirosaki írta: Jó sok baromságot írhattam ide össze.
Ugyan, nekem tetszett. :)

Még annyit tennék hozzá a fórumosvitákhoz, hogy akármilyen idegtépő is Mélyvilágfájdalmas Tini Nindzsa, mentségére szóljon, hogy serdülőkorban gyakorlatilag teljesen átstruktúrálódik az agyszerkezet, és ezt sokan nehezebb időszakként élik meg, mint mások. Igen, attól még idegesítő tud lenni, és tényleg nincs valódi oka az egészre a biológiát leszámítva. De a többség kinövi. :)
Amellett meg amikor elolvastam a Gulliver utazásait, én sem voltam elragadtatva az emberiségtől :drop: (jehuságtól).
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Ja, meg tudom, hogy miért látogatok ilyen fórumokat: Ajánlásokért.

Ha nem lennének ilyen csoportok, igaziból elég sok kedvenc sorozatomat és ízlésformáló animés élményemet teljesen elkerültem volna. Révén, hogy hasznos, leszűrt és hiteles recommendationöket egy MAL-ról, AniDB-ről vagy a szétspoilerezett ismertetős AA-ról sose fogok kapni. Hát maradnak a fórumok.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Shirosaki írta:Pontosabban a bennük lévő információ, amivel objektívebb képet tudok alkotni valamiről és elhelyezni a saját rendszeremben.
Épp ezért szeretek fórumozni, és ezért is sajnálom, hogy sok régi felület, mára megszűnt. Voltak olyan beszélgetések, viták, eszmecserék, ahol nagyon jól rá tudtak mutatni bizonyos dolgokra, például egy-egy animével kapcsolatban.

Egyébként én az egyes felhasználók közti adok-kapoknak se voltam ellene, amíg legalább az egyik fél, stílusosan reflektált a másikra.
Shirosaki írta:Igaziból én attól félek így a mostanság a fórumokhoz képest többségben lévő facebookos, animékkel kapcsolatos aktivitást elnézve, hogy tűnik el az az alázat, ami ahhoz kell, hogy az ottani communityk új embereket tartsanak meg.
A facebookról, időnként kilinkelnek nekem ezt-azt, és azok alapján azt kell mondjam, igen, ami ott zajlik, az sokszor még a késői Mondo, Usteam fórumokat is übereli. Sokszor olyan dolgokat is leírnak, amit még egy fórumon, nyíltan megosztani se lenne bölcs húzás, az anonimitás ellenére se, nem hogy ott, ahol kvázi bárki láthatja, ki ő, és mit írt.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Péter írta:Úgy gondolom, hogy ahogy elvárható az a kritizálótól, hogy egy vitában hozzon fel érveket, példákat, saját gondolatokat, és egyéb elemeket, amikkel alátámasztja a mondanivalóját.
Na ezt majd ezt oda fogom illeszteni rózsaszínnel a jövőbeni "No comment. 2/10." fikázások után.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

paTKany írta:Na ezt majd ezt oda fogom illeszteni rózsaszínnel a jövőbeni "No comment. 2/10." fikázások után.
Igazából ezt még így, ebben a formában, nem nevezném fikázásnak, mert ahhoz ugye mondani is kéne valamit. Ezzel viszont pont az a baj, hogy az illető ugyan nem mond semmit, de közben ott az értékelés. Így bármelyik rajongó, joggal mondhatja rá azt, hogy: "Mondjuk némi indoklás sem ártott volna..."

Még a szitokszavak, különféle negatív jelzők, minősítések használata se minősül, okvetlen fikázásnak, mert bár tény, hogy ezek ingerelhetnek bizonyos fanokat, érezhetik tőle úgy, hogy "bántják" azt, amit ők szeretnek. Megfelelő arányban, helyen alkalmazva, indoklások, észrevételek, jogos kifogások között, ezeknek mégis lehet, és van is van létjogosultságuk. Nyomatékosíthatják a véleményt, és feldobhatják a kritikát.

Fikázásról akkor beszélhetünk, amikor csak jelzők és minősítések vannak, mégpedig azért, mert az illető aktívan utál valamit, és képtelen azt megállni, hogy ne hordja le a sárga a földig, csak mert ő ettől, jobban érzi magát. Persze még ez is egy olyan dolog, hogy egy értelmes fan, lazán le tudja az ilyet szerelni. A baj az, hogy az ilyen emberkék, rendszerint nem csak azt nem tudják megállni, hogy valamit ne kezdjenek el, öncélúan tiporni, hanem azt is képtelenek elviselni, ha valakinek tetszik az, ami nekik nem. Na ilyenkor szokott jönni a személyeskedés.

Röviden, a kritikát, a fikázástól, az különbözteti meg, hogy még előbbinek egy véleményközlés a célja, addig az utóbbinak csak a hergelés.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Egy ideje már érett bennem a gondolat szóval nem egy hirtelen jött döntésről van szó.

Sok szempontból úgy érzem kötőfék számomra a gép előtt töltött időm mind a munkámban mind a magán életemben egyaránt ezért amellett döntöttem ,hogy radikálisan lecsökkentem ezen órák számát.

Valószínűleg ez az utolsó hozászolásom s a fórumos tevékenységem ezzel a nappal befejeződik az Aoi-n(lehet nem örökre de nagyon sokáig) Film/sorozat nézéses időm is le lesz szorítva de egy-két ismertető becsúszhat azért az oldalon. :wink:

Szeretném meg köszönni az együtt töltött időt, jó volt veletek. ::^_^::

További jó fórumozást mindenkinek!

V.T.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Akármennyire is élvezem a gép előtt elkrni az időmet, teljesen megértem a döntésedet! Nagy akaraterő kell, ezekben a vacak kis dobozokban annyi csábítás van. :(
Ha esetleg néha-néha visszatévedsz, meséld el, milyen az élet Odakinn! *__* Érzem, hogy nekem is "mennem" kéne, de sajnos én semmit nem adok fel, csak elnapolok...

És bocsi a nem túl értelmes fórumos párbeszédért, amit utoljára kerekítettem neked a másik topikban. :(
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Sajnálom, hogy ViharTáncos úgy döntött, itt hagyja a mi kis csapatunkat. Pedig pont most kezdett visszatérni ide az élet, erre eggyel kevesebben leszünk. :(

Találtam egy jó kis gifet viták kommentáláshoz.
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta:Titkos/Péter számomra van helye vitának, de az nem egy rajongói oldalon nem látott emberekkel kitalált ideákról és nem létező karakterek nem létező tetteiről szólnak ,akik egy feltételezett hatás tettek provokatív vagy nem túl intelligens egyénekre. Ez komplett energia pazarlás...
Kinek mi, én pl. sokszor a politikai vitáról gondolkodom hasonlóképpen, mert igaz, hogy az fontosabb téma, mint egy rajzfilm megtárgyalása, viszont épp emiatt hatvanszor hamarabb ugranak is egymás torkának miatta az emberek. (És legtöbbször ugyanúgy nem jutnak közös nevezőre, mint mondjuk egy animés vitában, mivel mindegyik csak a saját pártját védi, az ellentétes oldalt pedig lenácizza/lekomcsizza. :dirr: ) Ezért én a magam részéről inkább tárgyalok japán rajzfilmekről, elvégre ott egy véleménykülönbséget mégis csak értelmesebben és higgadtabban kellene felnőtt embereknek lereagálnia, elvégre nem a pártbéli helyük, vagy a fizetésük függ attól, hogy mondjuk hányan "szavaznak" a Shingekire. XDDD
ViharTáncos írta:Ti élvezitek én inkább nem szolók bele , de ha már ennyire ki álltok a nagyra becsült negatív pólusú kihivó kritizáló vita mellett kérdem elértetek ezzel bármit is? Meggyőztetek vitás felet valamikor is ? Volt bármi gyakorlati haszna?

Ha ezekre a kérdések nincs bizonyítható válasz, hiába valónak tartóm ezt a fajta lövész árók kommunikációt...
(nektek jó a lelketek rajta én elmondtam a véleményem )
Picit félreérted szerintem, itt nem arról van szó, hogy mi ezt minden esetben élveznénk, vagy hogy vérben forgó szemekkel járnánk a fórumokat kezdő fanokra "vadászva", akiket aztán jól megalázhatunk. (Ez utóbbi inkább "Ms M" reszortja volt, de szerintem őt már tényleg hagyom, mert a végén megint kitörölnek több oldalnyi beszélgetést a modok. XDDD) Sokkal inkább arról van szó, hogy azért az évek során időről-időre belefutottunk néha 1-1 olyan fanba, aki egyrészt rögtön ellenségnek tekintette azt, aki nem értett egyet az ő "animés nézeteivel", másrészt sorozatosan baromságokat írt, amit egy ponton túl már sokan nem tudtak szó nélkül hagyni. Persze ma már szerencsére ritkábbak az ilyen egyének, de ha érdekel, hogy pontosan mire gondolunk, kezd el olvasgatni pl. a sokat emlegetett Elfen Lied topicot az elejétől kezdve, szerintem te is nézel majd pár részen. XD Vagy ha mostani példát kellene felhoznom: képzeld el, hogy miután beírtad a Shingeki topicba, hogy szerinted gagyi, csalódtál az egész sorozatban, stb., jött volna egy 14 éves kis fangörcs és kb. elkezdett volna olyasmivel "érvelni", hogy "mindig is tudtam, hogy ezt a sorozatot csak az intelligens emberek tudják értékelni és igazából azzal, hogy neked nem tetszett, csak magadról állítottál ki egy szegénységi bizonyítványt". Megnézném, te ilyenkor mennyire tartanád szem előtt az adott illető lelki békéjét és tudnád az egészet szó nélkül hagyni. :D Mert régen bizony sok esetben ilyenekkel "érveltek" a hardcore fanok. Persze tény, hogy nem éri meg egymás torkának ugrani 1-1 rajzfilm miatt, viszont az sem lehetséges, hogy mindent hagyjunk szó nélkül és toleráljunk a végsőkig, hiszen akkor egyrészt az lesz a dolog a vége, hogy bárki bármiféle hülyeséget beírhat, másrészt én ugyan így még nem gondoltam végig, de Péter érvelése is helytálló, hogy eléggé "elkurvul" egy olyan fórum, ahol a teljes társaság hagyja, hogy bárki bármilyen fanboykodást ész nélkül lenyomjon. (Jó példa erre az Usteam, ahol röpködnek az "ez fasza!", "ez szar!" vélemények, de ha azt kéred bármelyiktől, hogy kicsi bővebben is fejtse már ki, hogy mégis miért vélekedik így, vagy ne adjt Isten te teszel így, még meg is kapod tőlük, hogy hülye troll vagy. Miért? Mert elszoktak a normális vitától, meg attól, hogy nem csak "4chan-érvelés" van a világon.)

A kérdésedre rátérve, hogy van-e ennek az egésznek értelme: egyrészt szerintem mindenképpen van, hiszen még a legrosszabb esetben is megismertél egy másik nézőpontot, ami különbözik ugyan a tiédtől, de ettől még nem feltétlenül rossz. (Ugye a fórumnak a lényege valahol ez lenne, nem a másik "teljes megsemmisítése" egy vita során. XD) Legjobb esetben viszont még az is előfordulhat, hogy "megegyeztek" valamiben és végül a két vélemény közelíteni fog egymáshoz. Persze ez utóbbi volt azért a ritkább, de példák akadnak rá esetenként, pl. ilyen volt a Péterrel való vitánk is, ami a kezdeti adok-kapok után már szinte online haversággá változott mostanra. XD És ehhez csak annyi kellett, hogy kicsit mindketten engedjünk az igazunkból. (Meg az, hogy két év elteljen, dehát nem minden "munka" lesz kész két hét alatt. XDDD)
Rossi írta:Köszi! Egyébként olvasgatni az elmúlt években is gyakran olvasgattam, fórumot és blogokat is (az ide írók közül főleg Junchit és Pétert), de mint mondtam, az elmúlt pár napban olyan nagy lett itt az aktivitás meg a régi szép időkről folytatott társalgás, hogy most már muszáj volt írnom.
Lássátok hát a "nostalgiafaggotry" erejét: még a "halott" ősfanokat is feltámasztja poraikból! :D XDDD
Rossi írta:Ezen most azért röhögtem jót, mert pont Detroit Metal City-t nézek, és elképzeltem Pi-tec-t, mint az animés fórumok Krauser-ét - ez a "megerőszakolnám a barátnődet, aztán szétszórnám a hamvait a pusztában" duma tökéletesen illene a DMC "dalaiba", - aki ki tudja, a valós életben kedves, udvarias és csendes lehet, mint a DMC Negishi-kunja XDDDD Lehet, hogy ha Pit-tec DMC-s avatárral jelent volna meg a fórumokon, nem lett volna olyan gyorsan kirúgva XDDDD mondjuk amit én láttam a tevékenységéből, az szórakoztató volt, de hát ez csak az én "beteg" ízlésem. XD
Igazából ilyesmi, szóval egyrészt ha "megszokod", simán egy nagyon szórakoztató fazont kapsz, aki ilyen baráti összejövetelekre tökéletes. XD Másrészt a Krauzeres hasonlat sem hülyeség, csak nála nem egészen úgy működött, hogy a fórumos és a valódi énje egymás gyökeres ellentéte, inkább úgy mondanám, hogy élőben is hasonló, mint fórumon, viszont ott jóval egyértelműbben látszik rajta, hogy amiket mond, azokat nem gondolja komolyan és inkább csak marhulásnak szánja őket, még akkor is, ha amúgy tény, hogy elég morbid/beteg tud lenni a humora, amit elsőre szokni kell. XD A DMC-s ava meg nem rossz ötlet, csak sajnos nem működött volna, mivel Pi-tec addigra már rég nem fórumozott, mire a DMC anime megjelent, viszont majd lehet a következő összejövetelünkön rákérdezek nála, hogy látta-e már ezt az animét, mert nekem is azt súgja valami, hogy nagyon tudná értékelni. XDDD
Rossi írta:Az viszont tényleg igaz, hogy sokan egyszerűen nem látják értelmét, hogy kifejtsék az álláspontjukat valamilyen helyzetben. Pl Titkos, legutóbb olvasgattam Péter blogján a vitádat a tradicionalista sráccal, na az egy olyan eset volt, hogy amikor a legtöbb ember már régen ignorálta volna a gyereket, te még mindig reagáltál rá, ráadásul jó hosszan egészen a végsőkig XD. Mondjuk azt hozzátenném, hogy számomra azért volt érdekes azt a beszélgetést olvasni, mert ott tényleg egyértelműek voltak az álláspontok, a Titkos-féle optimizmus+common sense VS szektás elvakultság, és nagyon érdekes volt ezt látni, de szerintem nem sokakban lett volna annyi kitartás rajtad kívül, hogy ne zárják rövidre az egészet egy "ignore mode ON"-nal. XD
Igaz, bár ma már úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy ha előre tudom, hogy a srác ennyire menthetetlen, akkor eleve hagyom én jóval hamarabb és fele ennyit sem írok neki, viszont egyrészt abban reménykedtem, hogy valami minimális közös nevezőt vele is sikerülhet majd találnom idővel, ahogy pl. Péterrel is sikerült, másrészt valamilyen szinten én sem akartam elhinni, hogy tényleg létezik, hogy valaki ennyire benyelje ezt az übermensch-dumát és még sorozatosan sértegessen is vele másokat. Persze nem "megmenteni" akartam én őt a szektájától, vagy bármi ilyesmi, pusztán csak azt vártam volna el, hogy ne az legyen már, hogy akármiről kezdtünk el beszélgetni (legyen az animecon, vagy World of Warcraft XD), egyből elkezdje mondani az idióta térítős szövegét, aztán amikor közlik vele többen, hogy ez ilyen szinten senkit nem érdekel már, akkor meg ne kezdjen személyeskedni. Mivel erre láthatóan több alkalom után is képtelen volt, végül Péter döntött úgy, hogy mostantól csak azokat a postjait engedi megjelenni, amiket előtte átolvas, mert kezdett egyre több embert "enyhén" felhúzni a gyerek, köztük az olyan jellemzően birkatürelműeket is, mint én.
Shirosaki írta:Amúgy igen, a viták csak addig jók, míg nem fajulnak burkolt vagy nyílt személyeskedéssé. Borzasztó lehet úgy odatévedni első alkalommal egy fórumra, hogy csak azt látod, hogy pár vérpistike anyázik másokkal, mert nem tetszett nekik a kis kedvence. De az se lehet jó, mikor belefutnak egy olyanba, aki kábé csak azért nézi le őket, mert ő már 2002 óta animézik és látott 800 napnyi animét, ők meg csak most kezdtek eziránt érdeklődni.
Persze, ez így van, sőt, igazából itt (meg a blogodon) jól jellemezted is, hogy mi az a "két véglet", ahová egy fannak sem kellene eljutnia. A "vérpistikeséget" lehetőség szerint idővel ki kell nőni, utána pedig már csak arra kell vigyázni, hogy ne legyünk mi is "nagyarcú ősfanok" és akkor a két legrosszabb dolgot máris elkerültük. XD
paTKany írta:
Péter írta:Úgy gondolom, hogy ahogy elvárható az a kritizálótól, hogy egy vitában hozzon fel érveket, példákat, saját gondolatokat, és egyéb elemeket, amikkel alátámasztja a mondanivalóját.
Na ezt majd ezt oda fogom illeszteni rózsaszínnel a jövőbeni "No comment. 2/10." fikázások után.
Minden további nélkül nyugodtan, már csak azért is, mert itt Aoin én nem is nagyon emlékszem, hogy valaha lett volna ilyen "hát ez jó szar volt, 2/10" stílusú érvelés. Még ha valaki csalódik is egy sorozatban, jellemzően azért érvekkel gazdagon megtámogatva fejti ki véleményét, lásd erre jó példa Surci Akame ga Kill-es, vagy Cross Ange-s postja. (Speciel amúgy az előbbinél pont az után döntöttem el, hogy muszáj leszek legalább belenézni, hogy Junchinak bejött, Surcinak meg nem, de mindketten tök jó érveket hoztak fel mellette/ellene. :D) Ez az általad idézett "érvelés" inkább ilyen 4channer/Usteamer tagra vall, azoknak meg nyugodtan másolgasd csak Péter mondatait, rájuk fér. XD (Bár én próbáltam már velük értelmesen vitázni, nem igazán sikerült. XD)
ViharTáncos írta:Egy ideje már érett bennem a gondolat szóval nem egy hirtelen jött döntésről van szó.

Sok szempontból úgy érzem kötőfék számomra a gép előtt töltött időm mind a munkámban mind a magán életemben egyaránt ezért amellett döntöttem ,hogy radikálisan lecsökkentem ezen órák számát.

Valószínűleg ez az utolsó hozászolásom s a fórumos tevékenységem ezzel a nappal befejeződik az Aoi-n(lehet nem örökre de nagyon sokáig) Film/sorozat nézéses időm is le lesz szorítva de egy-két ismertető becsúszhat azért az oldalon. :wink:

Szeretném meg köszönni az együtt töltött időt, jó volt veletek. ::^_^::

További jó fórumozást mindenkinek!

V.T.
Nekem is hiányozni fogsz. :( Másrészt viszont megértem, mert a gép tényleg baromira tudja vinni az időt, épp mostanság vettem észre én is magamon, hogy már pusztán attól eltelik úgy másfél óra, amíg megnézem a mailem, a Facebookot, meg elolvasom a fórumokon/blogon felgyűlt postokat. És akkor ebben még nincs benne az, ha választ is írok (további plusz órák... XD), vagy az egyéb olyan géppel végzett "időhúzó" tevékenységek, mint pl. a WoW, vagy a sorozatok nézése. ^^" XD Mondjuk talán a létező legrosszabb tulajdonságom amúgy is az, hogy notóriusan lusta dög tudok lenni. ^^" Persze ez változó, ha valaminek értelmét látom és szeretem csinálni, akkor van, hogy mindenki másnál elszántabban művelem (pl. most vasárnap azért keltem fel már hét előtt, mert állatorvoshoz kellett vinnem egy denevért... XD), ha viszont valami rámerőltetett "izével" kell foglalkoznom, akkor iszonyú kreatív tudok lenni, hogy bármi mást csináljak, csak ne azt. ^^" Ha a gépet kikapcsolom, akkor hirtelen kitalálom, hogy épp most kell elolvasnom azt a fantasy könyvet, ami már egy ideje itt figyel a polcon, esetleg épp akkor akad halaszthatatlan intéznivalóm a városban és még sorolhatnám, szóval nálam sajnos nem a gép "kinyírása" a megoldás, hanem saját magam megemberelése. ^^" Azért remélem, néha még visszanézel majd. :)

Edit: És totál más téma, de aki látta a Transformers 4-et, az meg tudná nekem mondani, hogy kb. hanyadik percnél van az a jelenet, ahol valami professzor egy Rainbow Dash plüssel hülyéskedik? XD Vagy legalább annyit, hogy a film első/második fele? XD Nem akarok egy két órás gagyi filmet végignézni egy darab bróni poénért, de amúgy érdekelne. XDDD

-De Titkos, ha nem láttad a filmet, honnan tudod, hogy...?

Titkos: "Honest trailers" sorozat. :D Jobban elmondják, hogy miről szól egy film, mint az igazi trailerek. XDDD

Edit 2: Ja igen, ha már úgyis vita volt arról nemrég, hogy kell-e törölni a "nostalgiafaggotry"-t, ha kell, akkor milyen mértékben és hol, stb-stb. Ezek után muszáj megkérdeznem, hogy a modok, vagy akár az ide látogatók közül csak nekem csípi a szememet, hogy már kereken egy hónapja virít egy elég durva hentai topicja az animés részlegen belül? Nem az ilyet kéne inkább áthelyezni, kitörölni, akármi? Ráadásul maga a felkérés is röhejes, külön topicot nyitni annak, hogy anno csinált egy scat-hentaihoz feliratot és most szeretné, hogy valaki továbbvigye/lektorálja "élete nagy művét"... ^^" Nincs valami "feliratok" topic, hogy ennek külön témát kellett nyitnia? Ha hajlamosabb lennék arra, hogy trollkodással gyanúsítgassak embereket, erre most simán gyanakodnék, hogy az. XD (Ráadásul a topic címében még az anime címét is rosszul írta le, bár a fentiek fényében ez már tényleg csak apróság. XD)
Kép
Válasz küldése