Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Hűha, jó sok dolog felgyűlt, most hogy nem voltam annyit fórumközelben! ^^"

A csúnya, gonoc internettel nem értek egyet, szerintem ez is csak olyan dolog, amit meg kell tanulni használni. Igen, nekem is van okostelefonom (pár hete már okos-okostelefonom van, eddig csak ilyen alap masina állt rendelkezésemre XD) és netet is kértem rá. Külön facebook alkalmazás meg facebook chat nincs rajta, igazából úgy nagyon programokkal se töltöttem tele a memóriáját. WhatsApp-ot pakoltam rá, mert nagyon kevés netet fogyaszt és olcsóbb, mintha SMS-t küldenék. Ezen kívül van rajta VLC Player, meg Angry Birds, Fanfiction reader, illetve AirDroid, aminek segítségével vezeték nélkül wi-fin keresztül tudod a telót rákapcsolni a számítógépre.
Szerintem tök jó, hogy van a mobilomon net, mert hiába nézek meg xy dolgot otthon, előfordul, hogy valamit elfelejtek. Vagy előfordult már, hogy pl. még indulás előtt megnéztem mennyit késik a Nyugatiba menő vonat - MÁV Start 10 percet írt -, de a biztonság kedvéért időre kimentem. Miután 15 percet várakoztam, úgy döntöttem megnézem a telómon, mégis mi a helyzet. A késés már 45 percre duzzadt, csakhogy ezt valahogy elfelejtették bemondani a hangosbemondóban. Pedig direkt csak egy egyik fülemben volt füles, hogy halljam, ha esetleg bemondanak valamit. Találkozóm volt a Nyugatiban, gyorsan írtam SMS-t a másik embernek, hogy bocsi kések és már rohantam is a buszhoz. Meg diákmelót is kaptam olyan helyen, ahol még soha életemben nem jártam és rossz helyen jöttem fel a metróból, nem találtam meg az utcát. GPS és Google térkép nagyon sokat segített.
Persze, egyes emberek tényleg túlzásba viszik az okosteló használatát, de félni sem érdemes tőle. Egyébként ma is hívtak borítékolós diákmelóra a XI. kerületbe. A leggyorsabban 4-es metróval jutottam el a célig és bármennyire meglepő, az utasok kétharmada a Metro újságot bújta és nem a kütyüjét - igen, a fiatalabbak is. :D Erről eszembe jutott egy poénos kép, amit sajnos nem találtam meg, de az a lényege, hogy valami ilyesmi szöveg van rajta: "A modern technológia miatt az emberek már nem is beszélnek egymáshoz." és egy fekete-fehér fotó volt, amin mindenki a napilapjába temetkezett. XD

Egy másik fórumon is szóba került a generációk közötti különbség, szóval most bemásolom ide, amit ott írtam.
Meglátásom szerint a generációs szakadék egyre nagyobb és ezt mindkét félnek tudomásul kell vennie. Az időseket már nem lehet meggyőzni, ők felnőttek egy bizonyos korban, bizonyos szokásokkal. Sajnos már nem olyan fogékonyak a változásra, mint ahogy azt a fiatalok elvárnák. Nagyon jó saját példám van, állandóan megkapom a nagyszüleimtől, hogy 23 évesen miért nem vagyok házas, már kéne lennie egy 1 éves vagy fiatalabb gyerekemnek, stb. Csakhogy manapság már nem így működik a világ, másképp gondolkodnak az emberek. Viszont jó eséllyel mi is ugyan ide fogunk kilyukadni 60-70 évesen (már ha megéljük), mert ez elkerülhetetlen. Ergo senki sem tudja meggyőzni igazán a másikat, mert annyira eltér a gondolkodásmódunk.
Ehhez még hozzátenném, hogy az idősebb néha =/= bölcsebb. Szeretem meghallgatni az öregek történeteit, aztán hasznosítani a jó dolgokat belőle, de ahogy azt már fentebb írtam, ők teljesen másképp látják a világot. Illetve a viselkedési formák is kapcsolódnak ide. Nagypapám nagyon sok dolgot mesélt nekem a gyerekkorából és ők sem voltak szentek. Éretlen bodzával lövöldöztek egymásra, ami elég komoly sérüléseket okozott, a szánkót a busz után kötötték és úgy húzatták magukat, pedig tudták, hogy veszélyes, mert egy hirtelen fékezés, aztán bumm!, ennyi volt. A csipkebokrokat állandóan megtépázták, a szomszédokat csesztették csak úgy poénból, stb. A legdurvább dolgot pedig középiskolában csinálta, kést dobott szünetben a táblába. Tehát nem csak most ilyen elkanászodottak a gyerekek, pedig az ő idejében még tényleg fegyelmezhettek az iskolában, akár tettlegességgel is.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos a környezetvédelmi területes beszámolódhoz:
Sajnos el kell mondjam én is, hogy a közösségnek kb a 10% az aki figyel arra, hogy NE szemeteljen.
Végzős egyetemista voltam , amikor elmentünk osztálytkirándulni. Első és utolsó volt.. az egész csoportban ketten voltunk akik tudtak tüzet rakni, meg azt hogy ahhoz fát kell hordani az erdőről, nem kivágni a szomszédos zöld bokrot ésatöbbi.
Ugyanúgy le se ...ták a szemeteszacsijainkat, míg egyik nap felbukkant az erdész és szépen udvariasan megkért, hogy ne hagyjunk szemetet magunk után. Akkor mindenki kisangyal lett.
Mert milyen menő volt odabaszni a sörösdobozokat...? És itt már nem 15 évesekről mesélek, hanem végzős egyetemistákról.

És hogy hogy néz ki most egy rockerek gyülekezete? Tücsökciripelés. Legalábbis ma a 15 évesek között nem sok rocker van, akik vannak azok elég csendes egyének. Divatrockerek és ún. puncirockkerek vannak, ahol remixeket hallgatnak és úgy öltöznek mint lady gaga vagy hasonló. Viselkedésmód az általad leírt. Igen, még valami: egyre több a divatanarchista. Halvány lilájuk nincsen az egészről, de nagyon tolják és védjegyük, ha hozzászólsz egyből azt hiszi bajod van vele. Hogy ebben hol van az összefüggés?

Mordályos ismerőseinek a rákos megjegyzéseikhez:

Hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy manapság azért van több beteg, mert már több kütyünk van azt kimutatni és hálisteneknek időben kezelni. Én csak ezt szoktam az arcukba vágni az ilyen okoskáknak. Bár hallottam egy olyan elméletet is az idősebb generációbóll, hogy azért van annyi lappangós daganatos köztük, mert elkapta őket anno Csernobil szele és az most jön ki.

Cruel, nem lepődök meg, hogy gazdag gyerekek elitsulijában ez ment és megy. Számomra logikus, hogy általában gazdagéknál szülők nem ismerik és nevelik annyira a gyereküket illetve a gyerek semmiben nem szenved hiányt és számára normális, hogy lázadásban sincsenek határai. Egy szerényebb családból származó szülő alapból nem engedheti meg Pistikének, hogy az uzsiját minden nap kidobja, mert egyszerűen nincs más kaja amit a gyerek kezébe tegyen. Ez mindig is így volt. Nagyanyám idejében is, meg most öcsémében is. Öcsém elemi iskolás kora óta nem visz uzsonnát a suliba, mert folyton megeszi másik három osztálytársáét, akik amúgy kidobnák. Ő maga jött haza még 8 évesen, hogy nem akar többet uzsonnát vinni és hogy milyen buták az osztálytársai mert kidobják, miközben az övékben olyasmi van amit anyám egy évben egyszer vesz...

Surci, végtelenül irigyellek a fiatalkori baráti társaságodért. Körülöttem ilyesmi társaságot kb 2-3 ember tett ki, nem több, abból is 2 folyton otthon ült és tanult, szóval nem volt kivel partizzak :D
Egyetértek a tisztelettudási meglátásoddal is. Nincs mit ragozzak, túl sok a rossz példám.
Iskolai neveléshez: akkor legyünk őszinték: egész gyerekkoromban vertek, sőt. (most felmerül a kérdés, hogy miért? Mert mindazok ellenére, hogy nem szemeteltem, nem hánytam borsót a falra, nem voltam sem deszkás zülőtt, sem plázapi**a, sőt nem voltam rossztanuló volt egy tinihibám nekem is: pofátlanul hangos véleményt nyilvánítottam (de soha nem szitokszavakkal) és többet voltam ifi táborokban, mint otthon)Én megfogadtam, hogy soha nem fogom megüti a gyereket, addig amíg az emberként viselkedik. Veréssel állatot idomítanak, nem gyereket nevelnek.
Sokan elfelejtik, hogy a tanároknak nem csak a diákokat kell nevelni manapság hanem a szülőt is, pontosan az ilyen menetdzser apukákat. Gyerek nem tanul? Egyes. Gyerek nem viselkedik órán? Magaviselet levonás. Apuka bejön? Menjen az igazgatóhoz, ha nem tetszik az igazság. Igazgató pedig legyen szíves megmondani, hogyha nem tetszik lehet vinni máshova a gyereket és nagyon sajnálja, hogy ilyen szülei vannak.
Szerintem nem a suli megy csődbe, egy kolonccal kevesebb. Én is ,,elit” iskolába jártam és volt pár arc akiket kerek perec kipakoltak. Nem a szülő sértődött be, ahnem pont fordítva, a diákkal nem lehetett bírni. Természetesen hallottam sok menetdzseres sztorit is, ahol az lett hogy a diák jól összeszégyellte magát, mert az apuka nem ért el semmit, a diák a suliban maradt és jó sokat csúfolták is amitől hipp-hopp helyrejött és két hónap múlva már béke volt.

Az egyenruhát én is támogatom, de nem azért mert az megnevel, hanem mert szerintem külön nyom rajtad, hogy tartozol valahová, hogy milyen hírnevet alkodsz magadnak és az iskoládnak. Normális esetben motiválnia kellene egy közösségi jóra. Szerintem lesz még egyenruhás korszak, de erről a jelenlegi veztőségek nem szeretnek hallani, mert még mindig közeli a vörös éra.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ayla írta:Veréssel állatok idomítanak, nem gyereket nevelnek.
Kijavítottam neked. :wink:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ezt most találtam, szerintem illik a fentebbi beszélgetéshez.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Jó a kép.

Az első gondolata az volt a sok és igen tartalmas poszt után, hogy mindösszesen a mostani generáció több és eltérőbb normákat lát az őt körülvevő valós vagy fikciós világból. A XX. századig Európában a legtöbb ember falun élt és alig hagyta el a szülőföldjét plusz meglehetősen kevés információhoz jutott. Így a közösségének a hagyományai és normáit vette át legtöbbször megkérdőjelezés nélkül. Ma már amikor egyre többen élnek városokban a felnövekvő fiatalok több és eltérőbb hagyományokat és normákat láthat akár csak szűkebb környezetében is. Ehhez társul az iskolában megszerzett tudás illetve az interneten és a tévéből látottak /most mondjam azt, hogy globalizált a világunk?/. Tehát a legfrissebb generációk természetesen másképpen szocializálódnak mint azok akik évtizedekig úgy tévézhettek, hogy M1 és hétfői szünnap.

Igény/igénytelenség: Nem kifejezetten generációs problémának tekintem egész egyszerűen belűről fakadó érzéknek. Az aki a csomagolópapírt nem képes kidobni a kukába, hanem csak a földre dobja feltehetőleg másban sem olyan igényes.

Demokratikus iskola:A leghatározottabban támogatom. Szerintem egész egyszerűen rossz, hogy a pedagógusok nem tekintik partnernek a diákokat a legtöbb esetben semmiben. Ha valamiben mégis csak kikérik a véleményüket az maximum olyan szintű dolog, hogy hova menjenek osztályt kirándulni, de más semmi. Ennél szerintem sokallta fontosabb témákban is nyerhetnének a diákok beleszólást, vagy mint ahogy jó pár helyen teszik osztályozhatnák a tanárokat. Szerintem a cél az lenne, hogy a tanulok érezzék egyenrangú partnerek a tanárral, és a tanár is érezze ezt. Természetesen ehhez rengeteg dolognak kellene megvalósulnia, mint hogy a tanárok tisztességes javadalmazást kapjanak, hogy az iskolán kívüli frusztrációjukat ne a gyerekeken töltsék ki. Illetve, hogy a diákok is otthon nyugodtan tudjanak készülni és ne azon járjon a fejük, hogy mikor tudok legközelebb enni.

Szülök a suliban: Itt én is osztom azokat az álláspontokat, hogy a szülőknek semmi keresni valója tanítási időben az iskolában. De ahhoz, hogy a szülök tiszteljék a tanárokat szükség lenne egyrészt pozitív tapasztalatokra. Itt olyan gondolok, hogy az ember úgy tudjon visszaemlékezni a tanulmányaira, hogy azok jók voltak és a tanárok példásan jártak el és nem osztogattak dafkeegyeseket mert éppen olyan a hangulata, tehát a gyerekem biztos megérdemelten kapta azt a jegyet amit. Másrészt érezze azt a szülök, hogy a pedagógus nem nemzet napszámosa, hanem azt, hogy egy anyagilag és más tekintetében is egyenrangú partner egy versenyszférában dolgozóval tehát a szülővel. /És akkor végre lelehetne számolni az olyan idióta dolgokkal, hogy a tanárnak de jó: van 2,5 hónapos nyári szünete stb./

Egyenruha: Bár alapból nem helyeslem mégis látom a pozitív oldalát. Az egyenruhákkal ellehetne tüntetni az anyagi egyenlőtlenségeket /legalább ruházat szintjén a suli ideje alatt/. De a bevezetését csak akkor tudnám elfogadni, hogy ha a tanároknak is kötelező lenne, mert az se jó, hogy míg az egyik tanár öltöny-nyakkendőben tartja az órát a másik rövid gatyesz-póló komboba nyomatja az órát. /És akkor nem is beszélve arról, hogy ő se cigizzen már a diákok közelébe meg miegymás./
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Sokszor én is ilyen "Ezek a mai fiatalok... bezzeg az én időmben!" öregapó stílusban szólalok meg, mikor erről a mostani okos telefonos, facebookos, Justin Bieberes generációról esik szó. Ám aztán, mindig arra gondolok, hogy igazából ez valahol természetes, hogy az adott generáció, jelenesetben a 25-30 közötti, nem érti az utána következőket, mint ahogy az előttünk lévő sem értette már, a miénket.

Épp a nyáron történt az eset, hogy kinézve az ablakon, a következőre lettem figyelmes. 12 év körüli gyerek, Angry Birds pólóban, elektromos rollerral száguldozik az út közepén, forgalommal szembe, nadrágja zsebében az okos telefon, fülében a füles, majd úgy 20 perc után, leült a lépcsőre a haverjával, akivel arról beszéltek, hogy ha hazaérnek, melyik konzoljukon fognak majd játszani, miközben mindketten facebookoztak. Elsőre, rögtön az a gondolat merült fel bennem, hogy "Bezzeg én annak idején örülhettem annak, hogy volt otthon egy BMX-em, meg egy PC-m, amin elszaladgált a Doom, Duke Nukem 3D". Miközben persze, ha ma lennék tizenéves, sanszosan már nekem is ilyen cuccaim lennének, és teljesen természetesnek venném, hogy amikor tehetem, online vagyok. Plusz azt se felejtsük el, hogy még ha okos telefon, nem is volt annak idején, de akkor is volt már Tamagotchi, Game Boy, meg Tetris.

A különbséget, igazából ott látom, hogy régen az elektromos kütyük, még nem voltak ennyire elterjedtek, népszerűek, relatíve olcsón, és gyorsan hozzáférhetők. Így nem is volt annyira természetes, elvárt, hogy valakinek legyenek ilyenjei. Csak hogy az idők, ugyebár változnak. Ha belegondolunk, mi például a színes TV-t, a VHS magnót, a HiFi-t, és a Walkmant, Discmant vettük anno természetesnek, menőnek, miközben a szüleinknek, még a fekete-fehér TV is újdonság volt.

A mostani generáció mentalitásáról szólna, nos erről egyik barátom mondata jut eszembe: "Még régen a tinédzserek, lázadtak valami ellen, addig ezek a mostaniak, csak simán parasztok." Persze ez most így, nyilván egy sarkos vélemény, de van benne valami. Nem arról van szó, hogy régen ne lettek volna igénytelen parasztok, vagy hogy a mi '80-as, '90-es generációnk, már annyira a kormányok, rendszerek, vagy a konzervatizmus ellen lázadt volna, mint inkább a saját szürkesége, hétköznapisága ellen. Viszont valahogy én is azt vettem észre, hogy a mostani tinédzserek, mint ha már nem lázadnának semmi ellen, és nem is gondolnának semmit se a világról. Persze itt most megint ne essék félreértés, mert nyilván én se azért kezdtem el feketébe öltözni, bakancsot, meg bőrkabátot hordani anno, mert annyira lázadni akartam volna a kormány ellen, és filozofálgatni a világ nagy gondjairól, de azért én még legalább gondoltam róla valamit. Ha mást nem azt, hogy például társadalmi problémák, egyenlőtlenségek vannak, amikre ez, meg ez lehetne a megoldás. Ellenben a mostaniaknak, max az képes átlépni az ingerküszöbét, ha felrebben a hír, hogy meg akarják adóztatni a nethasználatot.

Szemetelés, rongálás, igénytelen viselkedés, sajnos mindig volt, van, és lesz. Ez nem generációs probléma, hanem inkább nevelési, és megelőzési kérdés. Na ezen a téren viszont, valóban sokat romlott a helyzet, nem hogy az elmúlt 20-30, de még a 10 évvel ezelőtti viszonyokhoz képest is. Régen is voltak renitens, antiszociális, deviáns egyének, akiknek csak a kóterban tört le végül a szarvuk. De az, ahogy ma sok diák, alapból viselkedik a tanárával szemben, amiket megengednek maguknak, amennyire nincs tekintélye a szemükben, az tényleg durva. Ezen pedig az egyenruha aztán, semmit se segítene. Már az én szüleim idejében se volt egyenruha, mégis, akkor a tanárnak elég volt kicsit csúnyábban ránéznie, még az osztály menőgyerekére is ahhoz, hogy visszaálljon a rend. Rendszerint azért, mert a gyerek előre tudta, hogy különben jön a nyakleves, és ha szülei megtudják, még valószínűleg otthon is kapni fog érte. (Alapvetően amúgy nem vagyok híve annak, hogy pofonnal kéne nevelni, de bizony vannak helyzetek, amikor nincs más megoldás.)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kellemes Ünnepeket and Stuff!
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kellemes ünnepeket mindenkinek! ::^_^::

Kép

Meg egy kis DW-s poén.
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem, nyugi, nem megyünk át 9gaget linkelős oldalba, de ezen tökre meglepődtem. :D Ilyen cím után a "Shounen Jump Szemtháromságot", vagy egy moeloli gyűjteményt vártam volna, de meglepően korrekt címeket gyűjtött össze az illető, 1-2 "WTF" ugyan becsúszott, de kb. még azok is a "bocsánatos bűn" kategória. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

És még mindig anime téma... XD Ahogy most a Kőkapu (lassan rászokok, de csak mert kényelmesebb és gyorsabb leírni, mint az eredeti, pontosvesszős formát :dirr: tényleg, "Kő;Kapu", lol... XDDD) topicjában elkezdtem a sweatdropoló Zelgadissról irkálni, újra eszembe jutott, ami már egy múltkori "retró-AMV" nézése közben is: ti is észrevettétek, hogy egyes olyan grafikai ábrázolások, mondhatni "stílusjegyek", amik mondjuk a 90-es években még kvázi "animés végjegynek" számítottak, azok mostanra szinte teljesen visszaszorultak? Szal az eszemet sem tudom már, hogy mikor láttam utoljára sweatdropoló karaktert (még vígjátékban sem igazán...), aztán a jól ismert "felizgulok és elered az orrom vére" jelenetek is mintha kihalóban lennének (pedig ecchi van dögivel, szal nem mintha nem lenne lehetőség alkalmazni) és még van pár ilyen. Nem olyan rég sikerült megtalálnom újra "az anime törvényei" című legendás "szösszenetet" és ennél is szomorúan tapasztaltam, hogy míg egy évtizeddel korábban ezek nagy része olyan volt, hogy magyarázni sem kellett őket a fanoknak, kíváncsi lennék, ha ma hányan értenék. ^^" Ti ezt hogy látjátok?

De ha már előkerültek a törvények:
"A tünékeny romantikus megbízhatatlanság törvénye
Minmei egy szétlábmaca. (* Figyelem: Az Ohioi Kisebbségi Ellenzék tiltakozik, és úgy gondolják, hogy minden férfinak, aki szereti az ilyesmit, el kéne takarodnia. *)"
Ezt el tudná nekem egy Macross-fan magyarázni? :dirr: Asszem, ez már nekem is túl retró ahhoz, hogy vágjam. XD (Pedig láttam a "Macross: Do You Remember Love?"-ot, de sokat elmond a dologról, hogy arra sem emlékeztem, hogy ez a csaj szerepelt benne, csak most rákeresve derült ki. XD)

Illetve amin még jót vigyorogtam, mert beugrott róla egy akkor még nem létező anime egyik jelenete:
A Tokió Tornyot számtalan módon fel lehet használni.
Valóban, de azóta a Mester megtalálta a a tökéletes felhasználási módot. :lol:
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:
"A tünékeny romantikus megbízhatatlanság törvénye
Minmei egy szétlábmaca. (* Figyelem: Az Ohioi Kisebbségi Ellenzék tiltakozik, és úgy gondolják, hogy minden férfinak, aki szereti az ilyesmit, el kéne takarodnia. *)"
Ezt el tudná nekem egy Macross-fan magyarázni? :dirr: Asszem, ez már nekem is túl retró ahhoz, hogy vágjam. XD (Pedig láttam a "Macross: Do You Remember Love?"-ot, de sokat elmond a dologról, hogy arra sem emlékeztem, hogy ez a csaj szerepelt benne, csak most rákeresve derült ki. XD)
Jah Minmei az első macross-díva, az egyik főszereplő, de sebaj. A "törvény" igazán egyszerű. Szimplán a farkuk vezérelte srácszereplőkre utal, akik ellen ha kezdenek más lányok felé is kacsintgatni igazán hatásos bevetni a mágnes támadást, hogy az adott "iránytű" helyre álljon. Így ismét kézzelfogható lesz a "romantikus megbízhatóság". Például a Macrossokban állandó szerelmi háromszög első esetében a főszereplő Hikaru csapódik Misa és Minmei, a katona és az idol között. Minmei pedig elég látványosan akaszkodik rá, amikor teheti. Amúgy nem ribi a csaj, de Hikaruért nem rest nyitogatni...
A tétel persze fordítva is érvényes: ha a nő ismét kitárja magát, a pasi bizonytalansága csökken. pl. Hikaru szemszögéből: "Azt hittem Minmei szeret, de már le se szarja a fejem, Misához kéne mennem... De hirtelen ismét törődik velem Minmei.. Óhh, Minmeiii, engem akaaaar. Minden rendben. ... vagy mégsem?" XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Így már világos, köszi. XD (Amúgy az egész filmből kb. az maradt meg a leginkább, hogy az alienek catchphrase-e az volt, hogy "What a deculture!" XDDD)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Titkos írta:Szal az eszemet sem tudom már, hogy mikor láttam utoljára sweatdropoló karaktert (még vígjátékban sem igazán...), aztán a jól ismert "felizgulok és elered az orrom vére" jelenetek is mintha kihalóban lennének (pedig ecchi van dögivel, szal nem mintha nem lenne lehetőség alkalmazni) és még van pár ilyen. [...] Ti ezt hogy látjátok?
Én úgy látom, hogy te nem nézel már animét azért nem tudod mikor láttál utoljára ilyesmit.
De nehogy csak beszéljek tessék, ezen screenshotok mindegyike olyan anime epizódból van ami az elmúlt 10 napban jött ki:
http://s24.postimg.org/fz8m125tx/animek.jpg
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, hát az is lehet, de épp ezért kérdeztelek meg titeket is a témáról, nem csak simán kijelentettem, hogy "ez van". :) (Ez a "nem nézel már animét" persze így kicsit erős, mondjuk inkább úgy, hogy nem nézek már annyit, mint "hajdanán", illetve amiket meg igen, azokban úgy tűnik, nem igazán dominálnak ezek a "képi jelek". :wink: Bár azt sem tartom kizártnak, hogy ugyanolyan gyakoriak, mint régen, mindössze már annyira hozzájuk szoktam, hogy nem olyan feltűnőek, mint anno, amikor még csak másodjára-harmadjára láttam őket.) Mindenesetre jó látni, hogy akkor ezek még megvannak, speciel arról a ""kettőskereszt" a homlokomon, amikor pipa vagyok" jelről már szinte el is feledkeztem, pedig szintén az egyik kedvencem. :D (Jajj, meg a legalsó, na azt tényleg baromi rég láttam! XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: ti is észrevettétek, hogy egyes olyan grafikai ábrázolások, mondhatni "stílusjegyek", amik mondjuk a 90-es években még kvázi "animés végjegynek" számítottak, azok mostanra szinte teljesen visszaszorultak? Szal az eszemet sem tudom már, hogy mikor láttam utoljára sweatdropoló karaktert (még vígjátékban sem igazán...), aztán a jól ismert "felizgulok és elered az orrom vére" jelenetek is mintha kihalóban lennének (pedig ecchi van dögivel, szal nem mintha nem lenne lehetőség alkalmazni) és még van pár ilyen.
Igen, meg kell erősítenem PaTKany-t, mert ezek még mindig megvannak (bár a "meglepődéstől-lesokkolástól hátraesős" jeleneteket én is elvétve látom). Szerintem azért nem látjuk olyan gyakran ezeket mostanság, mert már nem nagyon nézünk ilyen típusú animéket. Be kell valljam én is olyan cuccokban láttam ezeket mostanában, amik enyhén szólva nem álltak a helyzet magaslatán, pl. a sokszor emlegetett Akame ga Kill-ben is volt orrvérrés meg sweatdrop rendesen - utóbbi az én tarkómon is megjelent, miközben az ominózus sorozat epizódjait tekintettem meg R :drop: Sőt ha jól emléxem a Cross Ange-ban is produkálta a nosebleedet Tusk(ó) - most visszanéztem volna ellenőrzésképp, de "sajnos" valamiért letöröltem :P

Én úgy veszem észre, hogy ezeket mostanában főleg a 12-egytucat vígjátékokban és ecchikben alkalmazzák, minőségibb shounenekből mintha tényleg kezdene kiszorulni, még a poénkodós részekből is, seinenben és hasonló, komolyabb hangvételű animukban meg régebben sem volt nagy divat.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Offnál offabb: Most találtam és teljesen lelombozott az a tény, hogy a magyar (és egy komment szerint a japán) dubban Son Goku ereje nem feltétlenül érte el a 9000+-os álomhatárt Vegata és Nappa elleni harcban.
https://www.youtube.com/watch?v=ksnGHSRiiac
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

LOL pedig ez már ezer éve köztudott tény :D A 9000+ magyar fordításban így hangzik: MESSZE 8000 FELETT :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Újszülött és a minden vicc esete. (Meg mert magyar nyelvű animés helyeket aoi fórumon kívül nem nagyon látogatok.)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Bezony, ahogy valóban a japánban is 8000(hassen)+ hangzik Vegita szájából (a kjúszen helyett).^^
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Igen, az amerikai szinkronban volt ez a félrefordítás. A régi magyar DBZ-szinkron franciából jött, azt meg úgy tudom a japánból fordították, ezért lett MESSZE 8000 FELETT. Talán túlfutott a 9000-en is, nem tudom, valahol megvan a harci kapacitás-táblázatom, majd előkeresem :D

Egyébként a régi szinkronos DBZ-ben is olyan durva félrefordítások voltak hogy az kész. Persze 12-3 éves fejjel nem vettük észre, de mostanában ha hallom akkor sírok a röhögéstől, főleg azok a nyögések meg morgások XD XD XXDDDDD Azért volt benne pár jó duma is. Aki szeretne nevetni egy jót, annak figyelmébe ajánlom a Viasat 6-on futó magyar szinkronos DBZ-t minden áldott nep 16:25-től 17:20-ig :D Amúgy a DBGT szinkron meg teljesen jó lett, anno direkt azért ültem a TV elé, hogy megnézzem az is olyan nevetséges lesz-e, de nem. Az Animaxnál addigra már belejöttek a dologba, de a régi szinkron az valami iszonyú röhejes :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

[a rajongás apró örömei]Én nagyon imádom a DBZ magyar szinkronját, minden hibája ellenére, eszméletlenül fun! Vicces, hangulatos, persze igen helyenként röhejes is, de na néha nagyon ütnek benne a szófordulatok. Pl. nálunk mindig Iskariotes szokta fölemlegetni az egyik nagy Piccolo-Gohan jelenetet, mikor várják, hogy Goku 24 órára "földetérjen".XD
Gohan: "Szervusz Sátán, nem láttad apámat véletlenül?"
Piccolo: "Szervusz fiam, nem tudom hol az apád." NICE :D
Ami pedig a magyar hangokat illeti szerintem mind imádnivaló lett, ellentétben az eng dubbal, ami szintén nem rossz, de nekem már túlságosan izomagyú lett. Persze egy ilyen sorozatnál ez végképp nem bűn, de én szeretem a szereplők hang-lágyságát, amit a magyar jól hoz, de a japán még durvábban. Azért mégis csak felirattal/rawban az igazi a sorozat. Hallgatni, ahogy a 78 éves néni jelenleg is ugyan azzal a lendülettel tolja Gokut és fiacskáit, az a "nyervogási" frekvencia, óriási! Sokan rühellik, nekem egy plusz élmény. :D És akkor már Vegeta Horikawa Ryoját nem is említettem, aki két részenként olyan lágy és szexi hangszínt visz ebbe a hisztisp*csába, hogy akaratlanul is csendül a fejemben hozzá a "zíg kájzár rájnhárdóóóó, zíg nóje rejh!!!"XDXD, főleg mikor nem rest hangoztatni, hogy ő egy herceg! :oops: (Persze a képlet fordítva is működik: mikor Reinhardot hallgatom, néha belém talál az OMG Vegita.XDXDXD)[/a rajongás apró örömei]
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Szóval holnap kinyomtattatom, beköttetem, aláíratom és beadom a szakdolgozatomat, ha minden jól megy még déli 12 előtt. Furcsa egy érzés. :dirr:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hű. Hajrá és gratula.
Mi a címe, Cruel?

related: két hetem van beíratkozni MA-ra itt Dániában. Még mindig dilemmázom a szakok között ^^ mert sajnos amit akartam csak dánul van : (
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Gratula, Cruel! :)
Ayla írta: related: két hetem van beíratkozni MA-ra itt Dániában. Még mindig dilemmázom a szakok között ^^ mert sajnos amit akartam csak dánul van : (
Mit szerettél volna? És mik a mostani jelöltek?
Válasz küldése