Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Gratula, Cruel! :)
Ayla írta: related: két hetem van beíratkozni MA-ra itt Dániában. Még mindig dilemmázom a szakok között ^^ mert sajnos amit akartam csak dánul van : (
Mit szerettél volna? És mik a mostani jelöltek?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Szóval holnap kinyomtattatom, beköttetem, aláíratom és beadom a szakdolgozatomat, ha minden jól megy még déli 12 előtt. Furcsa egy érzés. :dirr:
Gratula! :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Köszi Mindenkinek. ^^
Actually mivel sürgősségileg nem nagyon akarták bevállalni a nyomdában (Annál is inkább mert csak a baj volt ott velem. XD Scanneleés, CD melléklet, nem is az a nevem, amit odaadok stb.) ezért ott tartok, hogy minden alá van írva, össze van rakva és rábíztam tegnap a nyomdára, holnap reggelre lesz kész, oda megyek, átsétálok vele az egyetemre és beadom.

@Ayla: Talán már mintha írtam volna itt valamikor Rui kérdésére, de ez: "Androidos eszköz adminisztrációja webes felületről"
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nos, idén már nem leszek egyetmista.

1. pechemre az olyan szakok ahová illeszkedik a BA-m, mind dánul vannak, kivétel 3 melyekből kettő nem érdekel egyre pedig én nem vagyok elég jó és amúgy sem pont az ami nagyon érdekel, csak kicsit.
2. máskülönben nemzetközi nyelvvizsga is kell, nekem meg olyanom még nincs, hiába írok regényt angolul, helyesen (és van 3 román nemzeti papírom róla)
3. tegnap a koppenhágai egyetem tanácsadói irodáján, miután meghallgatták mit akarok, elküldtek Svédországba :dirr:
4. ma nekiestem a svéd egyetemeknek online, és 50%-ban nem fogadnak el BA diplomát Romániából a másik 50%-ban meg akkora felvételi van, hogy ahhoz, nekem készülni kell egy KEMÉNY évet. Ja és itt is mindenhol kell nemzetközi angol nyelvvizsga.
5. Fun fact: Dániában elismerik a Cambridge-et, Svédországban, eddig sehol nem jelölték, csak a TOEFL-t és a IELTS-et. A TOEIC pedig viccnek van tekintve.
6. másik fun fact: sok svédországi egytemnél, ha Romániából jössz a csatolt diplomáidat, nem neked kell elküldeni, hanem meg kell kérd a hivatalt, hogy küldjék ki a nevedben. <-- ezt jelenti egy korrupt ország.

^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A mai világban sajnos nem az számít, hogy mennyire tudsz jól valamit, hanem hogy legyen róla papírod. ^^"

Megnéztem az MA képzéseket a koppenhágai egyetemen és tök jó dolgok vannak ott. Még kognitív nyelvtudomány is van külön képzésben. :shock:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Tehát elküldtek hidegebb éghajlatra.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Laza egy oktatási rendszer van arra felé ezt meg kell hagyni. :)

Ja igen leadom a jelentésem mit sikerült tanulnom ebből a rövid időszakból a megvonás okán. (ha esetleg érdekel valakit)
- Lényegi szokásaim nem változtak csak eltolódtak egy egészségesebb arány felé (ember a bőréből ki nem bújhat)
- Heti 3X test edzés kezem megszokni (s már a szívem sem akar kiszakadni a mellkasomból
- Ha kockulok is erősen történet orientált vagy rengeteg ismerőssel beszélgetős estékre sikerül kapcsolodni
- El kezdtem rövid játék leírásokat gyártani a steamen a nem túl m.o-n népszerű játékokról (jó páran írnak is vissza s meg is köszönik ^^)
- kb. 2x annyit mozdulok ki mint régebben

hát kb. ennyi egyelőre

(Ja és egy kicsit bővebben kifejtem a véleményem mint régebben) :vigyor:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^ Na, tök jó, hogy ilyen jól sikerült ez a kis offline időszakod. Azért örülök, hogy megint itt vagy, jó lesz olvasni a hozzászólásaidat. ::^_^::

Akkor mesélnék egy kicsit én is. Tudjátok, van az, amikor miden tök jónak tűnik és azt hiszitek, hogy már nem lesz semmi gond. Aztán történik valami olyasmi, ami fenekestül borítja fel ezt az egész pozitív létet. Velem most pont ez történt. Már nagyban készültem, hogy január 20, záróvizsga, minden oké, végül is csak fél évet csúsztam, azt meg ki lehet bírni. Erre ma jött a "pofonvágás téglával", mégsem tudok záróvizsgázni, ugyanis nincs meg az abszolváláshoz szükséges kreditem. Amiről azt hittem, hogy 6 kreditet ér, a bürokratikus változások miatt csak 3-at, ezért pont kicsúsztam a pluszban megszerzendő mennyiségből. Nálunk úgy működik a dolog, hogy szakirány és választott tárgyak összesen adják meg a mennyiséget.

Van viszont egy jó dolog is, kb. 90%, hogy februártól lesz munkám. Nem egy hű de nagy valami, adatrögzítéssel kell majd foglalkoznom. A beosztás kicsit érdekes, mert délután 2 és este 10 óra között lesz, de engem sose zavart az ilyesmi, mert utálok korán kelni, cserébe későig fent tudok maradni. Egyébként a munkahely nincs messze, 20 perc alatt ott vagyok buszozással, gyaloglással együtt.
Úgyhogy most két lehetőségem van: vagy olyan tárgyat veszek fel, ami előadás és csak vizsgázni kell belőle, vagy nézek délelőtt (a kettes idősáv 10:30 és 12:00 között van, utána még lazán beérnék a munkába) valami olyat, ami ugyan kötelező, de akkor a zárójelben említettek miatt így meg tudnám oldani.

A további terveim között szerepel, hogy elvégzek egy könyvtárosi OKJ képzést, ami sajnos csak fizetősen indul, de augusztusig össze tudnám szedni rá a manit.
Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Rui-chan, kitartás, meg fognak oldódni a dolgok :) Nem vagy egyedül, aki egy "minden oké" időszak után kapott egy téglát az arcába; munkahelyemen kb. totálisan el vagyok havazva már 2 hete (amikor az embernek pislogni sincs ideje :D). Valamint egy illetővel már hónapok óta megszakítottam a kapcsolatot, de még mindig a sérelmén lovagol, amit muszáj úgy kompenzálnia, hogy személyes blogján illetve fórumán hazugságokat állít rólam... nincs kedvem flamewart indítani vele, meg reagálni erre a vádaskodásra, de azért nem túl kellemes. Nem tudom, ebben mi a jó.
Nem csoda, hogy mostanában nem sok kedvem volt az emberekhez, de már két hétvégére is van találkozóm, ami kb. egy csoda mostanság :D
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Keelia: Rui val eggyütt ha jól sejtem ismerjük az illetőt?

Rui: Sh1t happens all the time sajnos fel fejjel le a fejjel és előre. ;)
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Vihartáncos: Naná :D Mindig van kicsit lejjebb.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

ViharTáncos írta: - Heti 3X test edzés kezem megszokni (s már a szívem sem akar kiszakadni a mellkasomból
Ilyesféle kezdeményezést én is elkezdtem eszközölni magamon két évvel ezelőtt újévkor annyi külömbséggel hogy nekem ildomos volt fokozatosan ráállnom a napi legalább egy órás edzésekre (és változtatni az evési szokásokon is), ami őszintén szólva az első egy-két hétben nem volt kimondottan a legkellemesebb élmény, de azután már azt vettem észre hogy nem csak hogy jobban kezdtem bírni, de egy idő után már hajtott is az a bizonyos "na, meddig tudom fokozni még" jellegű kíváncsiság, szóval arra nem volt panasz hogy nyűg/teher lett volna ez a vállalkozás. Most ott tartok hogy tavaly karácsony előtt nem sokkal elértem a -50 kiló minuszt amellett hogy azelőtt két-három hónappal a heti hét napos edzés lemehetett három-négyre, aminek úgy érzem meg is van az eredménye: egyrészt ugye a ruhatár is megújulhatott a méretek szempontjából, másrészt én is jobban bírom a fizikai strapát mint annak idején. Nem tudom te hogyan/miként csinálod, de én azt vettem észre hogy inkább az evésen múlik az egész semmint a tényleges edzésen, pontosabban szólva a kevesebb edzés nem akkora "bűn" mintha rendszeresen nekiállnál többet nassolni. Persze az edzés is sokat számít akárhogy is műveled, de a kevesebb enni/inni való is elég nagy részét képezi a dolognak, és az már fél siker ha tudod tartani magad ahhoz a mennyiséghez amit kitűztél magadnak, vagyis nincs az hogy esetleg az éjszaka közepén odacsápolsz a hűtő elé mert megvesz az éhség. Mondjuk szerintem ha este edzesz, akkor az is sokat segít ha korábban is tudsz vacsorázni mert akkor jobb eséllyel tudod ledolgozni azt amit megettél/ittál, bár ehhez az is kell hogy vacsora után egy jó két-három órát várj mielőtt elkezdesz edzeni, persze ehhez meg az is kell hogy úgy alakuljanak a napjaid hogy erre a lehetőség meglegyen (nekem erre főiskola alatt nem lett volna lehetőség, de szerencsére a munkahely úgy alakult hogy ez a fajta időbeosztás gond nélkül működik). Mondom, nem tudom hogy te hogyan csinálod szóval lehet hogy nem tudtam sokat segíteni azzal amiket itt leírtam, de hátha mondtam valami hasznosat. A hozzászólásod többi részét nem idéztem az átláthatóság kedvéért, de ettől függetlenül is sok sikert a "megvonásból" szerzett tapasztalataid hasznosításához.

Rui: mások már írták de én is azt tudom mondani hogy kitartás, a bürokrácia csodáját meg egye a fene ahol éri.
Kép Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Dodgers: Lényegében kicsit más de szőrmentén hasonló elhatározásból kezdtem el ,bár rajtam nincs súlyfölösleg(max 3-4 kg ) s a saját élelmezésem is hellyel közzel elfogadható. Az én Akhillesz sarkam ott volt hogy annyira lefáradtam már estére szellemileg ,hogy fizikai megterheléshez se füllt a fogam már esténként s mivel reggel 6- délu. 4-5 dolgozom nem sok idő jut magamra ami mint lelkileg mint fizikailag megvisel szal ezért is döntöttem magasabb fokú megrendszabályozásban.

Egyelőre kezdeti fázisban vagyok szal nem kiabálok el semmit. ^^ (étkezési tanácsokat viszont szívesen fogadok mert nem ennek ellenére sem eszem megfelelően)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Rui-chan igen, asszem mindannyian átéljük azt, amikor már éppen minden stimmelne, sőt ha megkérdik azt válaszolod, hogy JÓL vagy, nem pedig ,,köszi, megvagyok"-ot, AKKOR kapsz téglát az arcodba.

Én már igazán megszokhattam volna, velem minden másfél-két hónap után megtörténik, általában közvetlenül egy folyamatosan boldog hét után: lásd most: sítábor Norvégiában: ma az utolsó nap: kihullott a tömés a fogamból..

Dodgers, ViharTáncos amiket írtál, Dodgers, mind egyetértek és gratulálok a kitartásodhoz :) Kívánom, hogy boldogan shoppingold szét magad (akár turkálóban) ami az új ruhatárat illeti! :D
ViharTáncos: én is azt mondom az evés többet számít, mint a mozgás, ha súlyt akarsz veszíteni elsődlegesen, nem pedig izmot gyúrni. Nagy különbség. Én soha nem fogyókúráztam, én folyton hízókúrázom-izmot gyúrnék, mert csontkollekcióra hajazom. Attól még mondok pár saját észrevételt, meg néhányat amit nemrég tanítottak nekem:
- naponta egyél többször kevesebbet: reggel sokat, délben ennél kevesebbet, vacsira még kevesebbet. A vacsit rendezd le mindig lefekvés előtt 4-5 órával. A tea nagyon jó hastöltő, arról nem is beszélve, hogy ha testmozgást végzel 3 liter folyadékot meg kell inni egy nap, de jobb többet.
- délután négy óra után ne egyél cukrosat és zsírosat, kivéve ha táncolni+alkoholizálni mész. Mert, ha igen, akkor kifejezetten ajánlott mindkettő. (ha mégis ennél, de partizni nem fogsz, akkor ilyenkor van az általában, hogy kegyetlenül felpuffad az ember a nap további részére, plusz esetleges gyomorégés/farkaséhség).
- zsíros mellé ne egyél liszteset: pl szabd meg, hogy két szelet kenyér helyet, csak egyet eszel. Én nem fogyózásból, hanem a randa narancsbőr miatt tapasztaltam ki a lisztes-dolgok működését. Csak úgy magamnak kitaláltam, hogy egy nap egyszer ehetek vagy tésztát, vagy rizset vagy krumplit, illetve 2-4 szelet kenyér/nap, annak függvényében mi a menü. Persze, mindenki úgy osztja, ahogy jólesik. Ismerősöm pl egy nap evett liszteset jóízűen, két nap nem.
- húst ehetsz dögivel, de ne egyél liszteset mellé. Egyél mellé zöldséget, vagy semmit.
- testmozgás után nagyon jó enni egy kis műzlit, csak úgy tej nélkül, víz nélkül, ha bírod, legalább két kanállal. Vigyázz, ez is lisztes.

Asszem ennyi.

Megj.: én azért vagyok csonti, mert egyrészt gyors az anyagcserém, másrészt folyton elfelejtek enni. Egyszerűen elfelejtem a farkaséhségem is, mert ki nem látszom egy jó könyvből vagy folyik ki a szemem a monitoron ami anime/sorozat/fotosop. Olyan szinten lekötöm a figyelmem, hogy volt már ilyen vakációban/szabadságon, hogy egy nap egyszer ettem, mert amikor mondjuk estefelé rohantam ki wécére, közben rájöttem, hogy szédülök és akkor ettem/ittam. A folytonos nemevéstől meg összeszűkül a gyomrod, ezért egy idő után egyre kevésbé leszel éhes. --> tessék animézni a fogyáshoz :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ayla írta:A folytonos nemevéstől meg összeszűkül a gyomrod, ezért egy idő után egyre kevésbé leszel éhes. --> tessék animézni a fogyáshoz :dirr:
Az egészségtelen tanácsokat inkább hagyjuk. :D

Nálam két nagyon fontos szabály van:
- Ha nem vagy éhes, ne egyél!
- Ha éhes vagy, akkor viszont egyél!

Ez totál nyilvánvalónak hangozhat, pedig nem az! Nyilván az nem mindegy, hogy mikor mennyit. De az első szabállyal (ELVILEG) megakadályozom, hogy túl sokat egyek, mert figyelek arra, hogy mikor is vagyok éhes meg mennyire, a másodikkal meg kizárom az idióta koplalós diétáknak a gondolatát is. És igen, ha este 11kor megéhezem, igenis fogok enni valami csekélységet, tökmindegy, melyik guru mit mond, mert éhesen nem tudok elaludni.

Az a baj, hogy gyakorlatban sajnos becsúszik a nasi, így sok eredmény nem is látszik meg, plusz (lányok megérthetik), van az, amikor a normál adag egyszerűen nem elég, meg csokit enne az ember csokival. (Azokat a részeket kellene valahogy okosabban átvészelni.)
Bár, még mindig jobban állok, mint a sokévi átlag. Jobban kéne figyelnem arra, hogy legyen otthon könnyen elékszíthető-megehető étel, ami mégsem üres szénhidrátbomba. Ja, és mióta beálltak a hidegek, futni sem merek túlzottan. Valahogy rá kellene vennem magam, hogy időben keljek, és még indulás előtt tornázzak otthon, mert valahogy esténként még annyira sem működik a dolog. (Azaz, vagy valami program adódik, vagy hazaesem, megvacsorázom, és utána ugye egy darabig nem lehet, esetleg húgommal nyomunk le egy spontán 1-2 órás pletyózást stbstb.)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Köszi a támogatást, nagyon jól esett olvasni! ::neko::

Mondani szokták, hogy a nagy rossz után valami nagy jó is történik. Ugye tegnap még azt írtam, 90% hogy februártól lesz munkám. Nos, ez úgy alakult, hogy most már 100% és jövő hét hétfőn kezdek!!! :) A vizsgáimon már úgyis túl vagyok, ez nem lesz gond, az indexleadást, meg beiratkozást pedig elintézem majd egy délelőtt. A munka 2-től este 10-ig lesz, és ilyen irodai asszisztensi állás vagy mi a neve. Nyáron is ennél a cégnél dolgoztam 1 hónapot, csak akkor mindenféle kisegítő munkát csináltam, raktárban pakolni, leltározni, stb. Most a cégnél bevezetésre kerül egy teljesen új számítógépes rendszer, amivel megállapítják, hogy mennyi a termelés, gazdaságos vagy veszteséges-e a gyártás, szóval adatokat fogok bevinni egy programba. A suliban meg felveszek egy délelőtti órát és 2-ig utána simán be tudok érni a munkahelyre.
Animézni meg munka után és délelőtt fogok. ^^
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Óóó, Rui, gratulálok! :)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Grat Rui :D (és tessék nem nagyon rágódni a felső oktatási intézményed packázásaival, nem éri meg rajtuk szenvedni... pláne ha van állásod azon papiros nélkül is)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers: Na, a -50-hez gratula, én már egy -20/30-al is bőven ellennék. :D

Edit: Ja, jut eszembe! Nem muszáj rá válaszolnod, ha túl személyes, vagy ilyesmi, csak az érdekelne, hogy ekkora súlyvesztés után ott marad az emberen lötyögve a bőr, vagy ez csak riogatás? Mert mondom, nekem nem is kéne 50 kilót leadnom, már a fele is egész korrekt lenne, de páran mégis ellőtték már, hogy utána meg majd úgy nézek ki, mint a sátor, amikor nincs felállítva. :lol: (Mert ugye a zsír eltűnik, ami korábban "kitöltötte", viszont a kinyúlt bőr meg ott marad...) Plusz hányszor látni ilyen fogyós TV műsorokban is, hogy a lefogyás volt a "munka" egyik fele, viszont utána az illető még mehetett műtetni is magát, hogy a felesleges bőrt levágják róla, mert egyszerűen utána meg az volt zavaró. (Jó, mondjuk ezek nagy része már ilyen 100+ kilós fogyás volt...) Ugyanakkor ott a "másik oldal", mely szerint ha úgy fogysz, hogy közben edzel/mozogsz is, akkor szép fokozatosan "visszahúzódik" a bőr, vagy izmos lesz, vagy ilyesmi. Meg magam is láttam olyat, hogy egy ismerős minimum egy évtizeden át volt kövér, úgy voltam vele, hogy "ha valaha le is fogy, tuti "nyoma marad" majd", aztán én lepődtem meg a leginkább, amikor egyszer 1-2 év után újra találkoztunk és teljesen eltűnt róla minden, komolyan, meg sem mondtam volna róla, hogy kövér volt valaha. :D (Persze az is igaz, hogy a "testedzés" nála is befigyelt, csak éppen ő nem tornázott, hanem a munkája volt olyan, hogy abban lefogy az ember, konkrétan "parkrendező", vagy mi a szakmája, amikor kiküldik őket egy területre, aztán lehet emelgetni a levélfújót, a vasvillát, tolni a fűnyírót, stb., abban azért le lehet fogyni. XD)

Többen írták: "Sajnos az számít, hogy mennyit eszel, jobban, mint az, hogy mennyit edzel."

Titkos: A francba, ettől féltem. :dirr: (Na nem mintha én alapvetően szétedzeném az agyam, de inkább csinálnám még azt is, ha cserébe a kaját nem kell visszafognom, mert nekem az utóbbi simán nehezebb feladat. ^^" XD)

"Lefekvés előtt kb. 5 órával már semmit ne egyél." -> Ezzel kb. én is úgy vagyok, mint Mordályos (vagyis hogy: "de, sajnos ennem kell, mert éhesen meg aludni nem tudok"), plusz még azzal egészíteném ki, hogy aki ezt egyáltalán kitalálta/tanácsolta valaha, az előtte magán is tesztelte? :dirr: Nem azt mondom, van, hogy működhet, de rendszeresen nem valószínű.

"Együnk inkább sokszor kevesebbet, lehetőleg 4-5 alkalommal." -> Erről meg annyit, hogy azért nem minden munkahely/életmód mellett megvalósítható. Most nem pont magamra gondolok, hanem pl. egy átlag Tescós pénztárosra, aki örül, ha WC-re kiugorhat, nem hogy még kajából spájzoljon be magának a munkaidőre. (Mert azt gondolom nem kell magyaráznom, hogy ha WC-zni nincs ideje, büfézni pláne nincs.) Szóval ez is kicsit olyan, mint az előző, hogy mondani könnyebb, mint megszervezni. Plusz ez már a személyes hülyeségem, de magamon úgy tapasztaltam, hogy könnyebb az, hogy mondjuk délben eszek rendesen és akkor tényleg csak este éhezem meg, mint ez a "mindig csak annyit egyél, amennyi épp elüti az éhedet és inkább sokszor kevesebbet", mert utóbbiból rendszerint nálam az lesz, hogy akkor végignassolom kétórás evésekkel a napot. :dirr: (Ezért túl sűrűn nem is próbálkoztam az utóbbival. ^^" XD)
A mordályos nyul írta:- Ha nem vagy éhes, ne egyél!
Ez max akkor gáz, ha csak kicsit vagy az (vagyis tudod, hogy max egy órán belül az leszel, de még pont nem vagy az), vagy ha semennyire sem vagy, de tudod, hogy mondjuk épp valami 4-5 órás kirándulásra (vagy egyéb hosszú programra) készülsz, ahol nem fog svédasztal várni. Ilyen esetekben én sajnos inkább "előre eszem", ami nem túl jó, de ez van.
A mordályos nyul írta:Az a baj, hogy gyakorlatban sajnos becsúszik a nasi, így sok eredmény nem is látszik meg, plusz (lányok megérthetik), van az, amikor a normál adag egyszerűen nem elég, meg csokit enne az ember csokival. (Azokat a részeket kellene valahogy okosabban átvészelni.)
Hacsak nem menszeszre, terhességre, vagy egyéb, csak nőket érintő dolgokra gondoltál, akkor ehhez nem is kell lánynak lenni, bőven elég, ha az ember imádja a csokit és mellé nem túl erős az önuralma. :lol: *mutat magára XD*

Rui: Gratula, örülök, hogy végül megoldódott. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta: "Lefekvés előtt kb. 5 órával már semmit ne egyél." -> Ezzel kb. én is úgy vagyok, mint Mordályos (vagyis hogy: "de, sajnos ennem kell, mert éhesen meg aludni nem tudok"), plusz még azzal egészíteném ki, hogy aki ezt egyáltalán kitalálta/tanácsolta valaha, az előtte magán is tesztelte? :dirr: Nem azt mondom, van, hogy működhet, de rendszeresen nem valószínű.
Vannak, akik csak annyit mondanak, hogy
- sokat
- nagyon szénhidrátosat
- gyümölcsöt
ne együnk annyival lefekvés előtt.
Meg vannak olyanok, akik pont fordítva működnek, és vacsorával nem bírnak elaludni egész éjjel.
Titkos írta:"Együnk inkább sokszor kevesebbet, lehetőleg 4-5 alkalommal." -> Erről meg annyit, hogy azért nem minden munkahely/életmód mellett megvalósítható. Most nem pont magamra gondolok, hanem pl. egy átlag Tescós pénztárosra, aki örül, ha WC-re kiugorhat, nem hogy még kajából spájzoljon be magának a munkaidőre. (Mert azt gondolom nem kell magyaráznom, hogy ha WC-zni nincs ideje, büfézni pláne nincs.) Szóval ez is kicsit olyan, mint az előző, hogy mondani könnyebb, mint megszervezni.
Tescós pénztáros vagy? :D
Titkos írta:Plusz ez már a személyes hülyeségem, de magamon úgy tapasztaltam, hogy könnyebb az, hogy mondjuk délben eszek rendesen és akkor tényleg csak este éhezem meg, mint ez a "mindig csak annyit egyél, amennyi épp elüti az éhedet és inkább sokszor kevesebbet", mert utóbbiból rendszerint nálam az lesz, hogy akkor végignassolom kétórás evésekkel a napot. :dirr: (Ezért túl sűrűn nem is próbálkoztam az utóbbival. ^^" XD)
Kevésszer nagy adagoknak két negatív hatása van:
1. Kitágul a gyomrod.
2. Nagyobb lesz a napközbeni vércukorszint-hullámzásod, és többet is fogsz enni, ha legközelebb éhes leszel.
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:- Ha nem vagy éhes, ne egyél!
Ez max akkor gáz, ha csak kicsit vagy az (vagyis tudod, hogy max egy órán belül az leszel, de még pont nem vagy az), vagy ha semennyire sem vagy, de tudod, hogy mondjuk épp valami 4-5 órás kirándulásra (vagy egyéb hosszú programra) készülsz, ahol nem fog svédasztal várni. Ilyen esetekben én sajnos inkább "előre eszem", ami nem túl jó, de ez van.
Nálam mindig szokott lenni egy kis vésztartalék-kaja ilyen esetekre. (Mondjuk nálam orvosi előírás is a sokszor kis adag.)
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Az a baj, hogy gyakorlatban sajnos becsúszik a nasi, így sok eredmény nem is látszik meg, plusz (lányok megérthetik), van az, amikor a normál adag egyszerűen nem elég, meg csokit enne az ember csokival. (Azokat a részeket kellene valahogy okosabban átvészelni.)
Hacsak nem menszeszre, terhességre, vagy egyéb, csak nőket érintő dolgokra gondoltál, akkor ehhez nem is kell lánynak lenni, bőven elég, ha az ember imádja a csokit és mellé nem túl erős az önuralma. :lol: *mutat magára XD*
Vagy csak alapból működsz úgy, mint egy menstruáló nő. :P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:
Titkos írta:"Együnk inkább sokszor kevesebbet, lehetőleg 4-5 alkalommal." -> Erről meg annyit, hogy azért nem minden munkahely/életmód mellett megvalósítható. Most nem pont magamra gondolok, hanem pl. egy átlag Tescós pénztárosra, aki örül, ha WC-re kiugorhat, nem hogy még kajából spájzoljon be magának a munkaidőre. (Mert azt gondolom nem kell magyaráznom, hogy ha WC-zni nincs ideje, büfézni pláne nincs.) Szóval ez is kicsit olyan, mint az előző, hogy mondani könnyebb, mint megszervezni.
Tescós pénztáros vagy? :D
Nem (ahogy írtam is XD), de ez még nem akadályoz meg abban, hogy együtt érezzek velük. XD De nem feltétlenül kell pont őket felhoznom, magasabb állásban, mondjuk egy multicégnél is simán lehet akkora hajtás, hogy nem teheti meg a fazon, hogy ő most akkor szépen elmajszol egy szendvicset, mert a főnök egyből a nyakára lép. ^^" Szal ezt elsősorban nem kifogásnak szántam, hogy "na, ezért nem működik az én esetemben", inkább csak magán a módszeren filóztam, hogy vajon "mai rohanó világunkban" mennyire megvalósítható egyáltalán ez az ötlet. Mint ahogy másik ilyen "klasszikus tanács" (bár ez nem annyira a fogyókúrára, inkább "csak" az egészséges táplálkozásra vonatkozik), hogy: "használjunk mindig extra szűz olívaolajat, illetve olajtól függetlenül minden sütés előtt teljesen új olajat használjunk, soha ne töltsük vissza az üvegbe későbbi használatra a már "sütött" olajat!" Oké, szerintük ezt hányan tudnák már csak pusztán pénzügyileg is betartani az átlagemberek közül? :dirr: XD Szal van pár ilyen tanács, amiről tudjuk, vagy legalábbis érezzük, hogy "igen, valóban ennek betartása lenne az ideális", épp csak ahhoz az életünknek is valami ideális utópiának kellene lennie, hogy ezek megvalósíthatóak legyenek. XD
A mordályos nyul írta:Vagy csak alapból működsz úgy, mint egy menstruáló nő. :P
Látod és még mondjátok, hogy milyen rossz nektek havi egyszer egy hétig, miközben én meg ebben élek... ::japhaha::
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ezek csak kifogások. Nincs olyan hogy "nem bírom megállni a csokievést" meg "becsúszik a nassolás" és "nincs időm edzeni meg odafigyelni mit mikor eszek". Ha valaki le akar fogyni vagy fitt alakot szeretne annak egyszerűen erőt kell vennie magán és megcsinálni. Ennyi. Ha éhes vagy, akkor igyál egy pohár vizet és kész. Fogyózáshoz még annyit hogy lefekvés előtt 4-5 órával tényleg nem szabad már enni, és MINDENFÉLE szénhidrátot és cukrot kerülni kell annak aki eredményt akar. Nincs csoki, süti, kóla meg nasi meg mittudomén, kenyér, rizs és krumpli is tiltólistás, ellenben lehet lehet enni helyette egy tonna zöldséget, gyümölcsöt, húst (azt persze mértékkel, túl sok abból sem jó) és leveseket. a főzelékek is kerülendőek ha lisztes rántás van rajtuk. Mondjuk én ebből a szempontból előnyben vagyok mert nem szeretem az édeset.

Nem olyan nagy dolog különben, az első 1-2 hét a nehéz, de utána hozzászokik az ember. Anno én is ezt csináltam amikor elszaladt alattam a ló egy kicsit, nem egy nagy etvasz. Csak el kell dönteni hogy nekiáll-e az ember vagy nem. Ha külön háztartásban élsz úgy még egyszerűbb, egyszerűen nem veszel kenyeret, rizst, kólát, sütit és hasonlókat, van helyette fincsi zöld és fehér tea, remek párolt zöldségeket lehet készíteni csíkokra vágott, pirított csirkemellel és zöldséglevessel, mellé egy fürt szőlő/narancs/éppen az évszaknak megfelelő gyümölcs.

Az edzés meg a másik dolog, aki eleve el van szokva tőle annak az eleje nagyon-nagyon keserves lesz, kidögölve lefutni a szánalmas 2 kilométereket, 20 fekvőtámasz után levegőt kapkodni, de idővel, kb. 2 hónap után már van eredménye, onnan meg már szinte adja magát hogy emelje az ember a szintet. Én is végigmentem ezen nem is olyan rég, 15 kilót kellett ledobnom, úgy eltunyultam az elmúlt másfél évben, de sokkal jobb így. És ha sikerült, érdemes figyelni arra hogy mit eszik az ember utána, lefogyni sokkal nehezebb mintha vigyázol az alakodra, pl. nem kétpofára nyomod a tortát, hanem csak egy szeletet eszel, kevés köret a hús mellé, és inkább több leves, 1 gombóc fagyi desszertnek a kehely helyett. Mondjuk nekem is van egy nagy keresztem, a sör, mert az hizlal ezerrel, pedig imádom :vigyor:
Titkos írta: Erről meg annyit, hogy azért nem minden munkahely/életmód mellett megvalósítható. Most nem pont magamra gondolok, hanem pl. egy átlag Tescós pénztárosra, aki örül, ha WC-re kiugorhat, nem hogy még kajából spájzoljon be magának a munkaidőre.
Mind a Tesco-pénztárosoknál, mind a multis irodai patkányoknál, sőt minden munkahelyen van kötelezően fél óra kajaidő, úgyhogy ez nem akadályoz senkit a fogyózásban.
Titkos írta:használjunk mindig extra szűz olívaolajat, illetve olajtól függetlenül minden sütés előtt teljesen új olajat használjunk, soha ne töltsük vissza az üvegbe későbbi használatra a már "sütött" olajat!" Oké, szerintük ezt hányan tudnák már csak pusztán pénzügyileg is betartani az átlagemberek közül?
Nem olyan nagy dolog ez, és eleve nem is kell folyton olajban sült kaját enni, az amúgy is eléggé egészségtelen (rántotthús, sültkrumpli). Amúgy is, mindenkinek arra van pénze, amire akarja hogy legyen. Ha pl. a sok semmitmondó hülye tévécsatornára elő tudnak fizetni, vagy havi 30-40 rugót elverni bagóra, akkor havi 1-2 flakon olaj (akár napraforgóolaj) ne legyen már olyan nagy kiadás.
Titkos írta:Szal van pár ilyen tanács, amiről tudjuk, vagy legalábbis érezzük, hogy "igen, valóban ennek betartása lenne az ideális", épp csak ahhoz az életünknek is valami ideális utópiának kellene lennie, hogy ezek megvalósíthatóak legyenek. XD
Ezeknek a nagy része egyáltalán nem pénzkérdés. Tapasztalatból mondom.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ayla; Titkos -> Köszönöm!
Titkos írta: Edit: Ja, jut eszembe! Nem muszáj rá válaszolnod, ha túl személyes, vagy ilyesmi, csak az érdekelne, hogy ekkora súlyvesztés után ott marad az emberen lötyögve a bőr, vagy ez csak riogatás?
Ez egyszerre igaz is meg nem is, pontosabban szólva attól függ hogy milyen "sebességgel" adod le a súlyodat: nagyobb mértékű fogyásnál ugye magával jár az is hogy a szervezetednek valamit kezdenie is kéne a "szabad hellyel", és ilyenkor jön be a képbe az hogy milyen drasztikusan edzel/fogyózol. Ha lassan, fokozatosan csinálod (én például havi 4-5 kiló minusszal terveztem kezdéskor, mostanra pedig 1-1,5) akkor a bőröd is fokozatosan tud visszahúzódni és több izom is lesz rajtad, más kérdés mondjuk hogy a bőrnyúlás miatti "repedések" nyomai ha össze is szűkülnek, de egy ideig azért látszódni fognak egy bizonyos szintig, ami például engem nem zavar, de természetesen mindenki máshogy éli meg. A gond inkább akkor van amikor hirtelen adsz le sok kilót, ami a puszta számokat tekintve valahol látványosabb/"sikerélményesebb" a lassú de fokozatos fogyásnál, de általában ilyenkor szokott bekövetkezni az az eset amikor valaki ugyan elviekben vékonyabb lett mint annak idején, viszont ott lóg a "feleslegessé" vált bőr amivel ildomos valamit kezdeni.

Persze nem minden esetben történik dramatikus lógás (bár az is igaz hogy 100 kiló körüli fogyásoknál szokott igazán látványos lenni), de az általános mentalitást tekinte én úgy vettem észre hogy sokan pont a gyors, látványos fogyások miatt hajlamosak beleesni a jojó-effektusba, vagyis amikor egy ideig fogyózol és van is érdemleges eredménye, de utána visszaállsz az egykori rossz szokásokra (evés-ivás-lustulás-satöbbi) és egy idő után azon találod magad hogy hellyel-közzel visszaestél oda ahonnan elindultál, azt pedig már embere válogatja hogy tanul-e belőle és még egyszer nekirugaszkodik, vagy akkora csalódás éri hogy inkább együtt él a teherrel. Az evés-ivás problematikája már előkerült, és ezzel kapcsolatban én úgy gondolom hogy "egészséges étkezés" alatt nem feltétlen kell arra gondolni hogy mostantól átvedlesz nyúllá és csak zöldet eszel, vagy "zabdét" ennivalón fogsz tengődni életed végéig, inkább arra hogy a mennyiség megszabása a fontos kisebb-nagyobb változtatások mellett. Én például szinte ugyanazt eszem mint azelőtt csak érdemlegesen kevesebb mennyiségben, megfejelve olyan újításokkal mint hogy vacsora előtt bevágok egy szelet puffasztott rizst egy jó pohár vízzel (amellett hogy a vacsora is jóval korábban van mint azelőtt), fürdés utáni-lefekvés előtti időben csak egy joghurt jöhet szóba, vagy hogy ha kiflit/kenyeret eszek, akkor is csak teljes kiőrlésűt (amik egyébként szinte semmiben sem eltérőbbek a "rendes" változattól ha ízről van szó). Isten őrizzen attól hogy bárkinek is papoljak az egészéges(ebb) életről, de végső soron úgy van ahogy hogy Surci is írta: "egyszerűen" csak bele kell kezdeni, kifogások nélkül. Plusz én speciel nem éltem meg drasztikus változásként az egészet, inkább fogtam fel a dolgot amolyan "na, próbáljunk ki valami újat" megmozdulásként semmint egy tipikus "új év, új élet" jellegű eltökéltségnek, és szerintem hosszútávon egyszerűbb is ha az ember nem fújja fel valamiféle misztikus dolognak az egészet. Csokit, sütit és satöbbit így is lehet enni, de aki arra szokott rá hogy naponta/viszonylag rendszeresen egyen belőlük viszonylag sokat, annak bizony el kell fogadnia hogy helyette legalább pár naponta érdemes csak enni és akkor se sokat (pölö csokiból egy-két kocka ha táblásról van szó, onnantól viszont stop).
Kép Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta:Ezek csak kifogások. Nincs olyan hogy "nem bírom megállni a csokievést" meg "becsúszik a nassolás" és "nincs időm edzeni meg odafigyelni mit mikor eszek". Ha valaki le akar fogyni vagy fitt alakot szeretne annak egyszerűen erőt kell vennie magán és megcsinálni. Ennyi.
Ez sajnos így van, nem is próbálom mentegetni magam. :( (Na jó, amikor tombolnak a hormonok, lelőném magam.)
Surci írta:Ha szomjas vagy, akkor igyál egy pohár vizet és kész.
Ezt azért kijavítottam. Többet ártok magamnak azzal, ha kvázi éheztetem magam, mintha megennék egy kis adag egészséges akármit. A gond tényleg csak akkor van, ha valaki az édességek után nyúl. Egy pohár vízzel max. 10 percet nyerek, míg újra érzem az éhséget, egy almával esetleg 30 percet.
Surci írta:Fogyózáshoz még annyit hogy lefekvés előtt 4-5 órával tényleg nem szabad már enni
Próbáltam már éhesen elaludni. 4 óra forgolódás után hagytam a francba.
Egyik ismim azt vette észre magán, hogy ha vacsorára szénhidrátot eszik, az egyből meglátszik rajta. Zöldséget attól még ehet.
Még olyat próbáltam, hogy vacsorára csak fehérjét, de leálltam róla, mikor teszteltem magamon a full tejmentes diétát. (Amit - úgy tűnik - nem kell tartanom.) Lehet valami olyasmire kéne visszaállni.
Surci írta:és MINDENFÉLE szénhidrátot és cukrot kerülni kell annak aki eredményt akar. Nincs csoki, süti, kóla meg nasi meg mittudomén, kenyér, rizs és krumpli is tiltólistás, ellenben lehet lehet enni helyette egy tonna zöldséget, gyümölcsöt, húst (azt persze mértékkel, túl sok abból sem jó) és leveseket.
A gyümölcsökben is rengeteg szénhidrát van, meg a hüvelyesekben is, ami meg zöldség. Az sem mindegy, hogy gyorsan, vagy lassan felszívódó egy szénhidrát. Gyümölcs gyors, barnarizs lassú.
Surci írta:a főzelékek is kerülendőek ha lisztes rántás van rajtuk
Azt meg lehet úgy oldani, hogy egy kicsit kivesz az ember a sűrűjéből, rátolja a botmixert, és azzal sűríti vissza a főzeléket. :)
Surci írta:Nem olyan nagy dolog különben, az első 1-2 hét a nehéz, de utána hozzászokik az ember.
Ezt én is tapasztaltam!
Surci írta:Ha külön háztartásban élsz úgy még egyszerűbb, egyszerűen nem veszel kenyeret, rizst, kólát, sütit és hasonlókat, van helyette fincsi zöld és fehér tea, remek párolt zöldségeket lehet készíteni csíkokra vágott, pirított csirkemellel és zöldséglevessel, mellé egy fürt szőlő/narancs/éppen az évszaknak megfelelő gyümölcs.
Na igen, úgy nehezebb, ha valaki még nem teheti meg, hogy külön háztartása legyen. :(
De ezt tapasztaltam magamon Japánban is, hogy sokkal pontosabban követtem, hogy mikor mit és mennyit fogok enni (2 napra előre), és mindig csak annyit vettem, amennyi esetleg másnap reggelig elfogy, plusz a rizs, ami soká eláll, meg instantok, végszükség esetére. Emellett kaja helyett inkább kulturális élvezetekre költöttem, spóroltam, és csak a minimálisan szükséges kaját vittem be. (Bár a menzán még így is kínosnak éreztem, hogy körülöttem a japán csajok beérik egy félmaréknyi kis izével.)
VISZONT! Szinte minden nap este 11kor értem haza, hót éhesen, és gyakran bolti előrecsomagoltat ettem, vagy instant ráment. Mégis fogytam egy csomót. Ez is fontos szempont nálam abban, hogy ne nagyon engedjek a "6után már semmit" előírásnak.
Ja, meg volt egy netes ismerősöm egy fórumról, ahol edzésvideók letöltési linkeit osztogattuk meg egymás között (amíg be nem halt...), és kibeszéltük a fogyásbéli gondokat. Elmesélte, hogy ő még jobban akarta fokozni ezt a hatást, úgyhogy úgy döntött, hogy már 4 után nem fog enni semmit. Egy idő után gallyra ment az anyagcseréje, hót beteg lett, és orvosi előírás volt, hogy mikor mennyit muszáj megennie. Az volt akkor a legkisebb, de azért fájó gondja, hogy végig kellett néznie, hogy visszamennek rá a nehezen leadott kilók. (Nem, nem anorexiás volt.)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A lefekvés előtti farkaséhséghez: tea. tea. tea.
Lehet hülyeség amit írok, de van olyan teám amitől éhesebb leszek, van olyan ami olyan mint a víz és van olyan teám amitől tisztára úgy érzem jóllaktam. Keresgéljétek ki mi az a tea, amitől úgy érzed jóllaktál.
Nálam a vaníliás volt a legnyerőbb laktatós tea. Zöld, fehér és fekete teákat nem nagyon iszom, mert nekem olyat nem szabad. Fogyi teát sem ittam soha, öcsém viszont rengeteget, de abból a rengetegből egy ha jól esett neki és haszna is volt. Ott is ki kell tapasztalni :/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ayla 2015.01.16. 22:51-kor.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése