Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:
Titkos írta:A régi trilógiához nem valószínű, hogy fel fog érni ez az új, viszont, hogy az EP I-II-III-at magasan megveri majd, afelől nem nagyon vannak kétségeim.
Azért a régi trilógiának is megvoltak ám a maga hülyeségei. Gondoljunk csak vissza úgy az egész Endoros részre a 3. filmben, az infantilis ewok macijaival, meg a dzsungelben fehér páncélban mászkáló rohamosztagosaival. Szóval összességében valóban jobb a régi széria, mint az új, de ez jórészt annak köszönhető, hogy az új trilógia nagyon rosszul startolt, a Phantom Menace-el.
Ó, én nem is vitatom, hogy a réginél is voltak azért hibák. :D Sőt, pont én szoktam úgy lenni vele, hogy igazából mindkét trilógiát szeretem, de a régit sokan szeretik felmagasztalni, az újat meg lehúzni. Viszont ettől még én is látom, hogy úgy hangulatban, karakterekben az újabb sajnos nem hozta a régi szintjét, kb. az EP III volt olyan, amit már szégyenkezés nélkül mellé lehet rakni a IV-V-VI-nak, az első kettő még azért jóval gázabb, még azzal együtt is, hogy azért azoknak is megvolt a maga cool pillanata, ha más nem, a kardpárbajok. XD Meg nem csak a nosztalgiára gondolok, egyszerűen vannak olyan filmek, amik elsőre ütnek, viszont amikor újra előveszik őket, már valahogy nem tudják azt a hangulatot visszaadni. Az SW esetében nyilván a nosztalgia is belejátszik ebbe az egészbe, de pl. "újabb" filmek közül ilyen volt a Mátrix is, valahogy a 2-3 az első rész nyomába sem ért, pedig azoknál nem telt el két rész között 30 vagy hány év. XD Vagy pl. most az Avatartól is parázok, szerintem az első filmben minden benne volt, amit ebből ki lehet hozni és a befejezése is pont jól le lett zárva, szóval nem is tudom, hogy a folytatásokban mit akarnak még ebből az egészből kihozni. (Jó, hogyne tudnám: újabb látványos helyszínek, még több növény-állat, meg "azok a köcsög emberek már megint visszajöttek!", de ez még így is elég izzadtságszagú lesz.) Szóval én úgy hangulat/szereplők szempontjából leginkább a régi és az új trilógia közé lőném be minőségben a VII-VIII-IX-et, aztán majd meglátjuk. :) (Ja, amúgy tudom, hogy a VI-ban az ewokokat sokan rühellték, de nekem ők pont bejöttek, az Endor erdőbolygóval együtt. XD Ettől persze még tényleg nevetséges valahol, hogy a nagy Birodalmat a Lázadók bennszülött plüssmacik segítségével verik meg, de mondjuk az ilyen "mese-elemek" sosem zavartak annyira a sztoriban, ezért sem habzik a szám a fénypallos miatt sem. XD)
Péter írta:Más téma, hogy azóta már készült annál bőven rosszabb is, például az a 3D animált SW sorozat, ami a cartoonon ment. Illetve bőven jobb is, mint a Jedi Knight, Knights of the Old Republic, Republic Commando trio, amiknek a színvonala messze veri, még a régi trilógiát is. Kapásból azért, mert ezek már nem családi sci-fik szintjére lettek belőve.
Mondjuk ezekhez nem annyira értek, mert nekem az SW kb. a jelenlegi hat filmmel pont elég, szóval akkora fanja sosem voltam, hogy minden "vadhajtását" megtekintsem, de mondjuk az tény, hogy azok az SW animációs rajzfilmsorozatok már látványra is bőven sokak voltak nekem. ^^" (Gondolok itt egyrészt a Clone Wars-ra, másrészt a mostanában futó másik sorozatra, aminek a nevét sem vágom fejből, de biztos tudod, melyikre gondolok. XD Amelyik még hülyébben néz ki és még gyerekesebb a hangulata. XDDD "Rebels" a címe talán? XD) A játékok közül a Jedi Knight sorozatból a Jedi Outcast-et, meg a Jedi Academy-t nyomtam végig, azok mondjuk nagyon bejöttek és Kyle Katarn lett talán a kedvenc SW szereplőm. :D (A stílusa egyesíti magában Han lazaságát, ugyanakkor a jedik bölcsessége, skilljei is benne vannak. :)) Jajj, de ha már ennyire belementünk, pont jó, mert lenne egy játékmenethez kapcsolódó kérdésem: én voltam teljesen n00b anno, vagy a KOTOR 1-ben valóban nincs valós idejű harc? Túl sokáig nem játszottam ugyan vele, de emlékszem, hogy a Jedi Knight sorozat darabjai után már előre ott nyáladzottam, hogy ugyanazt a pörgős harcot folytathatom majd a Knights of the Old Republic-ban, erre fel már a legelső harcnál néztem (amikor robban szét a hajó, vagy mi és azon belül kell az escape pod-ig keresztülverekedned magad), amikor jöttek az ellenfelek és kidobott elém egy ilyen Heroes of Might & Magic körökre osztott stratégiai játékra hajazó felületet, ahol előbb megadhattam, hogy milyen támadást használok, aztán végignézhettem, hogy a karakterem beviszi azt. Mit mondjak, "picit" levett a lelkesedésemből ez a megoldás.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Sőt, pont én szoktam úgy lenni vele, hogy igazából mindkét trilógiát szeretem, de a régit sokan szeretik felmagasztalni, az újat meg lehúzni.
Spec én se tartom annyira rossznak az új szériát, a régihez képest, mint amennyire a a sok SW fanatikus. Az elsőben tény, hogy kb. a Maulal folytatott harc volt az egyetlen értékelhető rész, (amit sajnos szintén szétvagdostak a gyerek Anakin, irreális hőstettével), viszont a 2. résztől már kezdett azért komolyodni, a 3. pedig baromi jó lett. Főleg a híres, Execute order 66 jelenet talált nálam be, amitől engem máig kiráz a hideg, annyira jól eltalálták.
Titkos írta:Meg nem csak a nosztalgiára gondolok, egyszerűen vannak olyan filmek, amik elsőre ütnek, viszont amikor újra előveszik őket, már valahogy nem tudják azt a hangulatot visszaadni. Az SW esetében nyilván a nosztalgia is belejátszik ebbe az egészbe, de pl. "újabb" filmek közül ilyen volt a Mátrix is, valahogy a 2-3 az első rész nyomába sem ért, pedig azoknál nem telt el két rész között 30 vagy hány év. XD
Tény, abból pont az első film lett baromi jó, aztán a folytatások egyre gyengébbek lettek. Pedig én reménykedtem benne, hogy hasonlóan a Terminatorhoz, vagy a Mad Maxhez, a 2. rész majd überelni fogja az elsőt.
Titkos írta:Mondjuk ezekhez nem annyira értek, mert nekem az SW kb. a jelenlegi hat filmmel pont elég, szóval akkora fanja sosem voltam, hogy minden "vadhajtását" megtekintsem, de mondjuk az tény, hogy azok az SW animációs rajzfilmsorozatok már látványra is bőven sokak voltak nekem. ^^" (Gondolok itt egyrészt a Clone Wars-ra, másrészt a mostanában futó másik sorozatra, aminek a nevét sem vágom fejből, de biztos tudod, melyikre gondolok. XD Amelyik még hülyébben néz ki és még gyerekesebb a hangulata. XDDD "Rebels" a címe talán? XD)
A 2D-s animációs film még nem volt rossz, viszont a 3D-sel, már akkor éreztem, hogy komoly bajok lesznek, amikor megláttam a baltával faragott, rusnya marionett bábukra emlékeztető karakterdizájnt, meg a Quake 3: Arena szintjét idéző "látvány" effekteket. Persze mint hamarosan rájöttem úgy 2-3 rész után, ez még csak a jéghegy csúcsa volt. Emlékszem amikor meghallottam, hogy Asoka úgy hívja Anakint, hogy "Skysrác", a hátamon felállta a szőr. Ráadásul, ez nem valami hülye magyar fordítás volt, mert az eredetiben is így van.
Titkos írta:A játékok közül a Jedi Knight sorozatból a Jedi Outcast-et, meg a Jedi Academy-t nyomtam végig, azok mondjuk nagyon bejöttek és Kyle Katarn lett talán a kedvenc SW szereplőm. :D
Az Outcastet imádom a mai napig, az Academy viszont, nekem nem különösebben jött be, legalább is nem a single része. Az ugyan tény, hogy az új erőknek, és fénykardtípusoknak hála, úgymond "kivirágzott" a harcrendszer, az elődhöz képest. Cserébe viszont, a párbeszédek, a karakterek, a logikai fejtörők és puzzle elemek, mind mentek a levesbe. Csak az mentette meg, hogy nem számozott folytatásként, hanem egyfajta független kiegészítőlemezként jelent meg.
Titkos írta:Jajj, de ha már ennyire belementünk, pont jó, mert lenne egy játékmenethez kapcsolódó kérdésem: én voltam teljesen n00b anno, vagy a KOTOR 1-ben valóban nincs valós idejű harc? Túl sokáig nem játszottam ugyan vele, de emlékszem, hogy a Jedi Knight sorozat darabjai után már előre ott nyáladzottam, hogy ugyanazt a pörgős harcot folytathatom majd a Knights of the Old Republic-ban, erre fel már a legelső harcnál néztem (amikor robban szét a hajó, vagy mi és azon belül kell az escape pod-ig keresztülverekedned magad), amikor jöttek az ellenfelek és kidobott elém egy ilyen Heroes of Might & Magic körökre osztott stratégiai játékra hajazó felületet, ahol előbb megadhattam, hogy milyen támadást használok, aztán végignézhettem, hogy a karakterem beviszi azt. Mit mondjak, "picit" levett a lelkesedésemből ez a megoldás.
Nem, a KotOR egy történet centrikus, taktikai RPG, ami a körökre osztott stílusnak, azt az akkor modernnek számító alfaját képviselte, amiben nincs szünet az egyes körök végén. Tehát lényegében egyfajta átmenet, hasonló ahhoz, mint ami a Fallout Tacticsban volt.

Egyébként az elején, nekem se különösebben tetszett, de nagyon hamar megbarátkoztam vele, mert amúgy rendkívül látványos mozdulatok voltak benne. Plusz maga a story, a karakterek, a bejárható világok... egyszóval vétek lenne kihagyni. =)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:A 2D-s animációs film még nem volt rossz, viszont a 3D-sel, már akkor éreztem, hogy komoly bajok lesznek, amikor megláttam a baltával faragott, rusnya marionett bábukra emlékeztető karakterdizájnt, meg a Quake 3: Arena szintjét idéző "látvány" effekteket. Persze mint hamarosan rájöttem úgy 2-3 rész után, ez még csak a jéghegy csúcsa volt. Emlékszem amikor meghallottam, hogy Asoka úgy hívja Anakint, hogy "Skysrác", a hátamon felállta a szőr. Ráadásul, ez nem valami hülye magyar fordítás volt, mert az eredetiben is így van.
A 2D-s nekem totál kimaradt, viszont igen, ezzel a Clone Wars-al, meg a most futóval leginkább az a gond, hogy ahogy te is fogalmaztál, nagyon a "Ben 10-en szocializálódott" amcsi kölykök agyi színvonalára lett belőve az egész minőségileg. Pontosan ez a "Skysrác", meg hasonló "hozadékok" éreztetik ezt a nézővel lépten-nyomon. Oké, hogy eleve az SW sem egy fullkomoly "felnőttfilm", de ez meg már a másik véglet.
Péter írta:Az Outcastet imádom a mai napig, az Academy viszont, nekem nem különösebben jött be, legalább is nem a single része. Az ugyan tény, hogy az új erőknek, és fénykardtípusoknak hála, úgymond "kivirágzott" a harcrendszer, az elődhöz képest. Cserébe viszont, a párbeszédek, a karakterek, a logikai fejtörők és puzzle elemek, mind mentek a levesbe. Csak az mentette meg, hogy nem számozott folytatásként, hanem egyfajta független kiegészítőlemezként jelent meg.
Nekem mákom volt: előbb játszottam az Academy-vel és csak utána az Outcast-el. XDDDD De egyetértek, a kettő közül tényleg az Outcast volt a jobb, az Academy inkább érződött valami nagyon felturbózott expansion pack-nek, csak éppen nem kellett hozzá felrakni az "eredeti játékot". XD
Péter írta:Nem, a KotOR egy történet centrikus, taktikai RPG, ami a körökre osztott stílusnak, azt az akkor modernnek számító alfaját képviselte, amiben nincs szünet az egyes körök végén. Tehát lényegében egyfajta átmenet, hasonló ahhoz, mint ami a Fallout Tacticsban volt.

Egyébként az elején, nekem se különösebben tetszett, de nagyon hamar megbarátkoztam vele, mert amúgy rendkívül látványos mozdulatok voltak benne. Plusz maga a story, a karakterek, a bejárható világok... egyszóval vétek lenne kihagyni. =)
Igen, mindenhol csak jót hallottam róla, szóval egyszer valszeg még nekiesek, csak tényleg jobban örültem volna, ha olyan Jedi Outcast-szerű harcrendszert raknak ebbe is. :) Attól még maradhatott volna történetorientált, meg minden ilyesmi. Persze nem csak emiatt hagytam ott még az elején, az sokkal döntőbb tényező volt, hogy az akkori gépemen még szaggatott is. XD Szóval a szaggatás és ez a körökre osztott harc együtt olyan "élményt" adott nekem, mintha valami ruszki, fekete-fehér TV-n próbálnám élvezni az Avatar 3D-s látványvilágát... XDDD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Péter írta: Ilyenkor mindig az jut eszembe, amikor kijött a Kónok támadása, be volt zsongva az összes SW fan, majd az info-fizika tanárunk, Lacibá így lazán felvetette, hogy: "Ő csak arra lenne kíváncsi, hogy mondják meg azt a fénynek, hogy figyu, te most akkor csak idáig fogsz terjedni?"
Ott a pont. Ez legalább annyira mesés elem, mint... mint majdnem minden más az egészben. :D És még egyesek azt találják rá mondani, hogy sci-fi.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:A 2D-s nekem totál kimaradt, viszont igen, ezzel a Clone Wars-al, meg a most futóval leginkább az a gond, hogy ahogy te is fogalmaztál, nagyon a "Ben 10-en szocializálódott" amcsi kölykök agyi színvonalára lett belőve az egész minőségileg. Pontosan ez a "Skysrác", meg hasonló "hozadékok" éreztetik ezt a nézővel lépten-nyomon. Oké, hogy eleve az SW sem egy fullkomoly "felnőttfilm", de ez meg már a másik véglet.
Az meg a másik, hogy emellett a sorozat, nem egy canon szabályt rúg fel, rögtön az elején. Például, ha Anakin Jedi lovag, akkor hogy lehet neki tanítványa? Figyelembe véve, hogy tanítványa csak a mesternek lehet, és hogy a 3. részben, pont az volt az árulásának az egyik oka, hogy a Jedi tanács, nem adta meg neki a mester rangot, és emiatt úgy érezte, nem bíznak benne, ez elég érdekesen jön ki. De ugyanez a kérdés, felmerül a Sithek oldalán is. Ha azt mondták nekünk anno, hogy mindig ketten vannak, egy mester, és egy tanítvány, és tudjuk, hogy Dooku a tanítvány, akkor a tanítványnak, hogy lehet tanítványa?
Titkos írta:Igen, mindenhol csak jót hallottam róla, szóval egyszer valszeg még nekiesek, csak tényleg jobban örültem volna, ha olyan Jedi Outcast-szerű harcrendszert raknak ebbe is. :) Attól még maradhatott volna történetorientált, meg minden ilyesmi. Persze nem csak emiatt hagytam ott még az elején, az sokkal döntőbb tényező volt, hogy az akkori gépemen még szaggatott is. XD Szóval a szaggatás és ez a körökre osztott harc együtt olyan "élményt" adott nekem, mintha valami ruszki, fekete-fehér TV-n próbálnám élvezni az Avatar 3D-s látványvilágát... XDDD
Az első részt, mindenképp érdemes, legalább egyszer kijátszani, mert egyike a Bioware legjobb játékainak. A 2. részt viszont, csak úgy érdemes elkezdeni, ha felteszed hozzá a Restoration Project modot, anélkül ugyanis egy erősen hiányos, többször összefüggéstelenné váló storyt kapsz. Nem fogod érteni egyes karakterek motivációit, reakcióit, vagy hogy egyes események, miért következtek be.
A mordályos nyul írta:Ott a pont. Ez legalább annyira mesés elem, mint... mint majdnem minden más az egészben. :D És még egyesek azt találják rá mondani, hogy sci-fi.
Nos attól, hogy vannak benne meseszerű elemek, még lehet sci-finek nevezni. Inkább az vele a gond, és szerintem ez nyomja rá a bélyegét, erre az egész univerzumra, hogy az SW, különösen az elmúlt 15-20 évben, valahogy sohase tudta eldönteni, hogy a sötétebb, vagy inkább a családbarát arcát mutassa a közönségnek.

Ellenpéldának mondjuk ott a Warhammer 40k, ami megint csak nem tisztán sci-if, hanem van benne ugyanúgy, rengeteg fantasy elem is, és valamilyen szinten, még a humor is fellelhető benne (az Orkok képében), ám az ott valahogy, egy percig sem vált, sohase kérdésessé, hogy ez egyébként egy apokaliptikus, gothos, véres univerzum.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Majdnem nem szóltam hozzá: OMG, a Marvelé Pókember!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:Majdnem nem szóltam hozzá: OMG, a Marvelé Pókember!
Nope nem az. Sonynak abszolút vétó joga van minden future cameohoz és az új filmben amit Marvel studióval közösen csinálnak, továbbra is náluk a végszó. ... also, én magam részéről jobban örültem volna ha előbb láttam volna azt a beharangozott Captain Marvel vagy Inhumans filmet mint egy újabbat pókival. (Egyetlen egy érvet látok egyelőre, hogy érdekeljen az új pók film, az az, ha a főszereplőt ezúttal Miles Moralesnek hívnák. Ennek a valószínűsége viszont egyelőre nem túl nagy.)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Lehet. Én úgy voltam vele, mint a cikkírók: teljesen lefoglalt, hogy ide eljutottak, a részletek már mellékesek. Pár hónapja még ez is lehetetlennek tűnt. :D (Visszaolvasva, ez a cikk nem is olyan vészesen írja le a helyzetet.)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hát ez nagyon jó! :D Kár, hogy túl gyors nekem a Twitter, de még a Tumblr is, vagy a fél napot ott töltöm, vagy mindenről lemaradok (egyelőre az utóbbit választottam).
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nagyon jó :vigyor: nem kevés szarkazmussal persze. :D

Lehet tudni amúgy hogy háló vető barátunk miért váltott térfelet?
Mi végre ez a nagy átigazolás ? DC & MARVEL nincsenek fasírtban egymással?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ViharTáncos írta:Mi végre ez a nagy átigazolás ? DC & MARVEL nincsenek fasírtban egymással?
DC & Marvel fasírtban van egymással, mert riválisok. Viszont a fenti az Marvel és "Marvel" problémakör. Pókember az a Marvel képregény univerzum része. A probléma ott volt, hogy a Marvel képregény kiadó vállalat a 90-es évek végén anyagilag sz@rban volt ezért egy csomó random film stúdiónak eladták a filmes jogokat. Így lettek az XMen filmek, a Sam Remi és később a Mark Webb féle Pókember filmek, a Daredevil film, a Ghost Rider filmek, a Fantasztikus Négyes filmek, meg amiket még elfeledtem.
Viszont 10 év múlvára kicsit feljebb kezdett állni a képregény kiadó szénája, szövetségre léptek a Disneyvel, ami effektíve fel is vásárolta őket és saját film stúdiót alapítottak. Ezen film stúdió filmjei alkotják a Marvel filmes univerzumát (röviden: MCU). Mivel egy csomó szereplő filmes jogai máshol vannak, ezért ezek felbukkanása az MCU-ban lehetetlennek tűnt ez idáig, mivel nagy film hollywoodi stúdiók ritkán ülnek le együtt rendezni valamit közös erővel.
Most a változás tehát még egyszer nem az, hogy eddig sosem látott crossover esemény lesz úgy általában, Vasember Pókemberrel számolatlan egyéb (tehát képregény, rajzfilm, videó játék stb) médiában már szerepelt együtt, ők egy világban élnek. Hanem, hogy ezt a mozivásznon is megtehetik. Viszont szintén még egyszer, nem azért mert visszaszálltak a filmes jogok, hanem mert a két stúdió közösen fogja irányítani (bár Sony a vétójog birtoklója) a karakter sorsát.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Oh Ty zavaros volt bennem az összkép Pókember ügyileg :)
XMEN-ről tudtam hogy régóta megy a csörte meg filmesítési jogok miatt.

Szegény Transformers univerzumot sajnálom még nagyon mert ahogy High Moon Studio lerakott 2 kiváló játék adaptációt az összes többi megerőszakolja pénzszerzés gyanánt Micheal Gayyel az élen.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Wagner »

4 év után beléptem. Üdv mindenkinek! :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Wagner írta:4 év után beléptem. Üdv mindenkinek! :D
Nocsak, üdv újra itt. :D (Már úgyis legalább négy éve meg akarom kérdezni, hogy az avatarod Kamina, vagy csak rohadt kicsi és félreláttam a karaktert? XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, duplapost, mert most hirtelen nem jut eszembe más "független" hely, ahol ezt megkérdezhetném. XD Úgy néz ki, hogy történetében először Debrecenben is tartanak egy PlayIT gamer rendezvényt majd májusban. Én meg az "ilyenen még úgy sem voltam" szellemében úgy néz ki, hogy el is megyek majd rá. XD Ami érdekelne:

1. Valaki jön még innen esetleg? :) Folyton beszélünk arról, hogy melyik conon kéne legközelebb találkoznunk, meg a pestiek győzködik a vidékieket, hogy "ugyanmá', mi az a vonatjegy, meg helyi közlekedés, gyere fel!", most viszont fordul a kocka... XD (Persze nem akarok részrehajló lenni, ezért hozzáteszem azt is, hogy egy hónappal korábban Pesten is meg lesz tartva ugyanez, szóval megértem, ha erre már senkinek nem lesz májusban igénye/pénze, de ugye a remény hal meg utoljára... XD)

2. Aki már volt korábban budapesti PlayIT-en (Ruiról konkrétan tudom, a többieket passzolom XD), az kicsit mesélne nekem róla? :) Mégis mi a program egy ilyenen, mennyire hasonló/más, mint mondjuk egy animecon, milyen szintű "vendégszívatásra" készüljek lélekben, stb.? XD

3. Hogy van ez a jegyekkel? Azt látom, hogy van három jegy, három különböző árban és találtam is egy leírást arról, hogy melyik mire jogosít, de tényleg csak ennyi a különbség? Mert amiket láttam, azok a "bónuszok" számomra vagy érdektelenek voltak (egy játék béta kulcsát kapod meg, és hasonlók), vagy nem voltak annyira fontosak, hogy ezért fizessek több ezer forintot (ingyen ruhatár, lol, májusban nem is használom, a pólómat adjam be, ami rajtam van? :lol: ) Szóval ha magában a programban nem korlátoznak (értsd: nem az van, hogy pl. a cosplayversenyt csak 10.000 Ft-os jeggyel ülhetsz le megnézni, vagy hasonlók XD), akkor én szerintem maradnék a legalapabb, "mezei" jegynél. :) (Már csak azért is, mert ha mégis úgy alakulna, hogy valami iszonyú unalmas, "nem nekem szóló" rendezvény kerekedik ki a dologból, akkor lehet még félidőben lelépek, ha már úgyis "itthon" rendezik és esetleg valami hasznosabbal töltöm a napom második felét, vagy szimplán hazamegyek. XD) Ja, illetve Rui írta még ennek a postjának a végén, hogy már a bejutás is egy élmény, mert több órás sorbanállás is előfordulhat, illetve nem a megvásárolt jegyet ragasztják fel a karodra, hanem a jegyedért cserébe kapod meg a karszalagot. Mondjuk ez a része nekem még belefér, viszont ami érdekelne, hogy utána azzal már lazán mászkálhatsz ki-be, vagy pont ez a "trükkje" a dolognak, hogy onnantól már "be vagy zárva" és csak akkor mehetsz ki, ha többet nem mégy vissza az épületbe?

4. Mivel a MAT conjainak motozós faszijai örök nyomot hagytak bennem (XD), ezért ennél a rendezvénynél is meg kell kérdeznem, hogy mennyire dívik a kapuknál ez a kizsebelős módi? XD Mert ez a "korlátlan étel- és italfogyasztás a büfében!" annyira nem izgat, amíg bevihetem a hátizsákomban az otthonról vitt ételt/italt, ellenben ha azzal kezdődik ez is, hogy mindenemet elveszik, akkor pluszba erre is fel kell készülnöm. Illetve némileg ide tartozik még egy kérdés: a ruhatár kötelező? Oké, hogy az 5500 Ft-os jegytől ingyenes, de mi van, ha én nem akarok élni a lehetőséggel és tök jól elvagyok úgy is, hogy egész nap egy hátizsákkal mászkálok, amiben van másfél liter víz, meg vagy 4-5 szendvics? XD (Nem röhögni, pl. ha jól rémlik, múzeumokban van ilyen, hogy nemes egyszerűséggel kötelező ruhatáraznod, addig nem is engednek tovább. Persze az ő esetükben érteni vélem, hogy miért, de akkor ugyanezt a módszert bárki más is átveheti tőlük.)

Előre is köszönöm, ha valaki "kiokosít". :) (Ja és mivel mától lehet elővételben venni a jegyeket és nem tudom, hogy mekkora lesz a "roham", ezért nem haragudnék, ha valaki esetleg még a hétvége előtt megírná a választ. XD)

Edit: Amúgy ezt a "a cosplayversenyt csak 10.000 Ft-os jeggyel ülhetsz le megnézni" dolgot szintén nem az ujjamból szoptam, a "szépreményű" (jó, ez szemét volt XD) Vámpír/Twilight connál volt az, ha valaki még emlékszik rá, hogy a legalapabb jegy kb. csak arra jogosított fel, hogy betedd a lábad a rendezvény területére, viszont ha nem a füvön akartál feküdni, vagy az épület falát bámulni kívülről, akkor minimum egy kategóriával "extrább" jegyet volt ajánlott venned, ha pedig olyan "kiváltságokat" akartál szerezni, mint hogy élőben láthatod a Cullen apukát játszó színészt, akkor ott már rendesen szórnod kellett a pénzt. XD (Persze ott azért volt nagyon vicces ez a többjegyes módszer, mert ha jól rémlik, náluk a legolcsóbb jegy volt 8-10.000 környékén és onnantól ment felfelé a többi egészen a csillagos égig. XDDD)

Edit 2: Közben tovább kutakodva kiderült, hogy a debreceni PlayIT jegyek más árkategóriások és más bónuszokat tartalmaznak, de ettől persze még a fenti kérdések továbbra is érdekelnek. :)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

AA már temetjük A.W.-val a off -zone-t olyan kevés értelmes hozzászólás születik mostanság ... úgy tűnik nagyon nem trendi mostanság fórumozni vagy csak kinőtte a generációnk egy része s nincsen új aki a helyébe lépne ?

Nem tudom.

Kivel mizus amúgy?
Szegény Titkos látom próbálkozott de hiába mert a másik fél elszelelt vala. :drop:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Köszönöm szépen megvagyok és dolgozom. :D Azt hiszem ezzel némiképp le is fedtem távolmaradásom okát. A munkaidőm egyelőre 12-től este 8-ig tart, a délelőttjeim pedig nagy részükben foglaltak. Általában este szoktam net elé kerülni, úgy hogy érdemben tudjak valamit kezdeni a szabadidőmmel. Meg aztán szellemi munkát végzek, most nincs erőm tl;dr-eket összehozni különböző animék kapcsán. Jól mutatja ezt, hogy január óta tervezek írni a tavalyi animés felhozatalról és már március van. :dirr:
Egyébként maga a munka eddig tetszik, és bár nincs köze a sulihoz, amit végeztem, úgy vagyok vele, a mai világban meg kell becsülni, ami van. A környezet nyugis, a kollégák jó fejek, mondjuk az irodában, ahol dolgozom csak ketten vagyunk. Elég kicsi cég, na! :) A közvetlen főnököm aranyos, mindig segít, amikor valami kérdéssel nyaggatom. A fő-főnök egy hölgy és vele azért már óvatosabban kell bánni, tud kiabálni, ha olyanja van. (Egyébként most nyugi van, mert éppen dél-amerikai hajóútra ment, szóval két hétig távol lesz.)

Szegény Titkos, ha már így elhanyagolódott a postjára a válasz, megpróbálok valamit segíteni. A PlayIt szerintem csak akkor jó, ha az ember nagyban rajong a PC és konzol játékokért. Mivel én nem tartozom ebbe a célközönségbe, kb. 2 óra mászkálás után meguntam és legszívesebben megpattantam volna onnan. Az egyetlen pozitívum, hogy ki lehetett próbálni az Oculus Riftet, bár még így is pénzkidobásnak éreztem a jegy árát. Engem egyébként egyre jobban zavar a tömeg és eléggé nyomorogtunk, lehet ezért sem tudtam élvezni.
Egy ismerősöm egyébként vett egy kategóriával drágább jegyet és azt mondta, hogy olyan cuccokat kapott, amit egyébként nem igazán tudtak eladni, vagyis így söpörték ki a rajtuk maradt készletet. Az egyetlen előny, hogy előbb beérhetett és nem kellett fizetni a ruhatárért. Jut eszembe, na ezen nagyon kiakadtam, a ruhatárban tételeként kellett fizetni, vagyis ha kabátot és táskát is leadtál, akkor 200 helyett 400 Ft-ot kértek el. Nekünk csak azért volt ez gáz, mert a télikabát ránk rohadt volna, de tavasszal úgyse áll fent ez a veszély. XD A táskámat be se adtam a ruhatárba és nem szóltak érte.
Ételt-italt nem vettek el, úgy nagyon táska átkutatás sem volt. Szerintem nem is tudták volna megoldani, szó szerint ömlött befelé az embertömeg a kapun. A karszalaggal már simán lehet be- és kimászkálni, mint a MondoConon.

Amúgy szívesen összefutnék veled, de PlayIt-re soha többé be nem teszem a lábam. XD Akkor már inkább az Oszake, legalább ott lesz DDR és Just Dance.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Fórumokhoz: Ja, most az elmúlt 1-2 hétben tiszta "uborkaszezon" volt kb. mindenhol (fórumok, blogok, Facebook, stb.), néztem is, hogy "Mi a fene, pedig nincs nyár és vizsgaidőszak sem". :lol: (Ugye jellemzően ebben a két időpontban szokott mindenki viharsebesen elszakadni a géptől. XD) Bár szerencsére ma elég sok post született itt több topicban is. :)

PlayIT-ről: Na igen, nem mondanám, hogy jólesett ez a nulla reakció, de nincs harag, úgy voltam vele, hogy vagy mindenkinek akad fontosabb dolga is, mint nekem regélni egy conról, vagy eleve nem volt innen senki, vagy ha volt is, pár óránál tovább nem maradt (Rui :lol: ), annak meg tényleg nem lett volna sok értelme, hogy 5-6 ember is beírja, hogy "bocs, nem voltam még ilyenen, fogalmam nincs milyen". Ruinak mindenesetre köszönöm a válaszokat így utólag is, végülis a legfontosabb kérdésekre kb. reagált. :) Mivel az 576-ban vettem a jegyet, ott még kérdezősködtem kicsit, hogy mégis milyen szokott lenni egy ilyen rendezvény, de ott meg úgy volt vele az eladó, hogy hiába mesélné el a teljes pesti programot, mert vidéken most lesz először és nem lehet tudni, hogy mennyiben lesz más. Annyit mondott, hogy cosplay biztos lesz, meg lehet játékokat vásárolni. XD Na mindegy, végül a legolcsóbb jegyet vettem, ha élvezhetetlen/unalmas lenne, legalább nem volt túl drága a tanulópénz. :lol: (Amúgy még azt is mondta, hogy a pesti PlayIT-re már elfogyott a két "extrább" jegy és csak az "alapból" van még. O_O Most nem tudom eldönteni, hogy gazdag gamerből van sok, vagy extra jegyből volt kevés. XD)
Rui-chan írta:Amúgy szívesen összefutnék veled, de PlayIt-re soha többé be nem teszem a lábam. XD Akkor már inkább az Oszake, legalább ott lesz DDR és Just Dance.
Ja igen, ezt elfelejtettem mondani, de azon is leszek. :) Csak pár éve már elmesélted, hogy Animelanddel miért nem jöttök Oszakére, a többiekről meg úgy tudtam, hogy alapból nem éri meg nekik vidéki rendezvényekre járni, szal ezt ezért nem firtattam túlzottan. XD Mindegy, ha valaki mégis benézne, majd biztos összeakadunk odabent, annyira nem nagy a hely. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos, tl;dr. De legalább jó volt szerkesztés, mert könnyű volt tájékozódni a témáról meg a kérdésekről.
Amúgy szerintem elmegyek PlayIt-re, arra számítok, hogy hátha lesz pár StreetPass találat a Nintendómon. Pesti PlayITen biztos nagyobb lenne erre az esély, sőt, ha sok fölös pénzem és szabadidőm lenne, akkor pesti 3DS találkozóra kéne menni, de annyit talán mégsem ér a dolog. :roll: Jó lenne több vadász, akit felbérelhetnék.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Titkos, tl;dr. De legalább jó volt szerkesztés, mert könnyű volt tájékozódni a témáról meg a kérdésekről.
Dehogyis, ez tőlem egy nagyon tömör kis "FAQ" volt. XD Hol áll ez a három oldalas anime ismertetőimhez (vagy akár a Mangazinon most ellőtt "gépek és oprendszerek" témához) képest? :lol: :cool: Ilyen "odamegyek, oszt majd lesz valahogy" stílusban meg nagyon ritkán játszom, szeretek felkészülni. :wink:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én amolyan "PC Master Race" casual version vagyok szóval számomra nem hiszem hogy tudna bármit nyújtani a PlayIT azért sem ragadtam meg a lehetőséget hogy kimenjek rá. :) Csak hogy én is mondjak valamit....
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Újra itt :) de rohadt reg nem jartam errefelé...
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Üdv újra itt! :D Amúgy neked ez volt a nicked korábban is? Mert szerintem ha az avád nem lenne a régi, fel sem ismertelek volna. ^^"
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mikor lett más a felhasználóneved? O_O
Válasz küldése