Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ugye hiba volt, hogy megpróbáltam értelmezni a képaláírást? :vigyor:
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Szerintem a legnagyobb vicc az, hogy a képaláírásnak legit van értelme. :-P
SPOILER
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hát végül is akár melyik klasszikus festmény elé raknának és azt mondanák tartsak egy 45 perces előadást szerintem simán menne. Tulajdonképpen egy adott beszéd mondat megítélése mindig relatív. Attól függ mit akarunk bele látni.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ennek amúgy nem így kellene lennie, mert így értelmét veszti a verbális kommunikáció. Két változatot is leírtam válaszként, de meggondoltam magam, mert beláttam, hogy az esetek többségében sajnos mégis erről van szó. Sokszor marhára nem kíváncsi senki (aka. a hangos többség, vagy a többnek látszó szembetűnők) az elhangzottak/leírtak obkektív tartalmára, csak ráhúzzák a saját prekoncepciójukat, akkor is, ha az rendkívül nehéz feladat.
Te jó ég, még én is lehet, hogy ezt csinálom. Te jó ég, lehet, hogy ezt is felesleges leírnom, mert a fene tudja, nem lehetek biztos abban, hogy a kifejezőképességem optimális, sem abban, hogy a befogadók definíciói azonosak az enyémmel. ::jcrazy::

Megyek, leülök egy sötét sarokba, és gondolkodom a világról.

Az utóbbi időben annyiszor hasonultam meg, hogy simán elmehetnék hastáncosnak. HastagNyul. Ehh, ezek az egyáltalán nem hasfalszaggató túlfáradt szójátékpróbálkozások. Elnézést értük. Ez azért van, mert mindig furcsálkodó értetlenséggel viszonyultam ehhez a kifejezéshez. Asszem ma megpróbálok kicsit többet aludni.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:...a fene tudja, nem lehetek biztos abban, hogy a kifejezőképességem optimális, sem abban, hogy a befogadók definíciói azonosak az enyémmel. ::jcrazy::[/size]
Üdv a klubban. Épp nemrég szedtem ilyeneket elő az írással kapcsolatban :drop:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

LeSpookySkeleton írta:Mit gondoltok az anime és a filozófia találkozásáról, vagyis azokról az animékről, amelyek mély filozófiai eszmefuttatásokat foglalnak magukban?
A magam részéről szeretem a valóban deep animukat, csak ennél a "mély filozófiai töltetnél" sokszor előkerül, hogy egy cuccnál mennyire állja meg a helyét ez a vonal objektíven, és mennyi a szubjektív fanbelemagyrázás. De nyugodtan nyiss egy ilyen topicot az általános témák közé, ott rendesen is bele lehet menni, mert itt meg pont OFF.

Más: anno ígértem a Japanimánia rádióműsorokat torrentként/egyéb módon megosztva, és nem is felejtettem el, viszont jelenleg csak az egyik DVD-t találtam meg a kettőből, amin a 77-113. adás van rajta. Szerencsére a fájlok nevei azok, amikben a műsorban szó van, úgyhogy lehet köztük válogatni, de az első felét még elő kell túrnom. 1 hónapon belül megint megyek haza, úgyhogy igyekszem előkotorni azt is, és ha megvan, felteszem valahová.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta: Te jó ég, még én is lehet, hogy ezt csinálom. Te jó ég, lehet, hogy ezt is felesleges leírnom, mert a fene tudja, nem lehetek biztos abban, hogy a kifejezőképességem optimális, sem abban, hogy a befogadók definíciói azonosak az enyémmel. ::jcrazy::
Te világod ön magad számára tökéletes kell hogy legyen hogy jól érezd magad a bőrödben de ez a világ csak is belül létezik másokra ráerőltetni ugyanazt nem bölcs dolog. (ha már filozunk a nagy kérdéseken)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

A legújabb halivúdi anime-related műcirkusz kapcsán jutott el hozzám az infó, hogy lesz GiTS film, ráadásul már nagyban készül, sőt, a premier is ki van tűzve? Mert az Alitáról már hallottam, sőt ezer éve még az Akiráról is ezt-azt, de ezekből azóta se lett semmi, a többiről nem igazán (Cowboy Bebop mozikat is terveznek? o.O). Nem tartom magam barlanglakónak, de ez nekem újdonság volt, ha nincs ez a hír, nem is tudok az egészről...

Mondjuk a sztori felvezetése tipikusan amerikai: 9.-es ügyosztály vs. Laughing Man aki gaz terrorvezír - bár a végén simán kiderülhet egy csavarral, hogy nem is olyan gonosz mint amilyennek tűnik. Pont aktuális, mert épp most végeztem a GitS-SAC 1. évadával, amiben ez az ügy a fő szál, és hát ott minden csak nem terrorista... Egyébként így kép alapján nincs semmi bajom Scarlet-Motokoval, és osztom is a cikkben jegyzett véleményt:

"A japánul beszélő, Japánban játszódó, japán nevű karakterekről szóló animék 99 százalékában fehér kaukázusi külsejük van a szereplőknek, nem pedig ázsiai." - szal nemtom mitől lenne hitelesebb ázsiai származású színésszel eljátszatni, főleg egy ilyen sztoriban mint ez, amiben semmi igazán japános nincs a neveken kívül. Eh, ez is egy tipikus amcsi polkorrekt (és paradox módon rasszista :D ) műbalhé, ettől még simán lehet jó egy adaptáció. Meg szar is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta: "A japánul beszélő, Japánban játszódó, japán nevű karakterekről szóló animék 99 százalékában fehér kaukázusi külsejük van a szereplőknek, nem pedig ázsiai."
Erről meg nekem az a régi cikk jutott eszembe, miszerint a rajzolt, és emiatt kevés objektíven beazonosítható rassz-jegyet felmutató karaktereket mindenki a saját szubjektív alapértelmezett rasszával azonosítja. A fehérek fehér emberrel, a japánok japán emberrel. Lehet ők meg nem értik, miért rajzol minden nyugati ázsiait. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

LeSpookySkeleton írta:a depressziós 16 éves lányok - az animék európai fő demográfiája
Ezt áthoztam ide, mert a másik topicban nagyon OFF, de egyszerűen nem tudtam elmenni mellette: honnan jött ez, hogy a nyugati fő célcsoport a lányok, és főleg miért depressziósak (LEL)? o.O Az hogy tizenévesek, még érthető.

Azért szvsz ennél ez egy kissé árnyaltabb, különösen a Madoka esetében, ugyanis erre a korosztályra főként az jellemző hogy TV-n keresztül kerül kapcsolatba az animékkel, viszont a Madokát nem adták Japánon kívül Tv-ben (ha jól tudom). Szal ez leginkább neten keresztül terjed a nyugati fandomban, még ott is ahol egyébként van animecsatorna. Btw az animuhoz nem kell depressziósnak, se lánynak, se 16 évesnek lenni, különösen ha nem TV-ben nézi az ember: szvsz ez a minta jól tükrözi a magyar, és egyben káeurópai arányokat (persze látszik, hogy a legtöbben a TV-ben adott cuccokkal kezdtek, de amikor ez készült, már nem volt anime a TV-ben) - mondjuk érdekes, hogy a válaszadók 65%-a nő, ellenben a "kedvenc&legfontosabb animék" TOP 10-es listájában az egy josei Nana és az egy uniszex InuYasha kivételével mind shounen, a listavezető hármasról nem is szólva :D A "fejlett" nyugati fandom arányai azért kissé kiegyenlítettebbek, és ott vannak tematikus animecsatornák, ezért több a tizenéves - erről hirtelen nem találtam statisztikát, de a webes felületeken található kommentek elég árulkodóak - viszont a Madoka-fandom ott sem közülük kerül ki. Az általános célcsoport pedig mindkét nem, ha a nyugati adókra licenszelt animéket nézem, sőt, shounenből ott is némi túlkínálat van.

Mit is akarok ezzel: Lehet hogy a nyugati fandom először TV-n keresztül kerül kapcsolatba az animékkel tizenéves korában, de azért aki eljut a 100-200+ címig, meg az ilyen Madoka-NGE- szerű cuccokig, az már jellemzően a húszas évei elején jár. Ez persze még nem biztosíték arra hogy a helyén is kezeli ezeket, lásd Sayaka fandom-beli megítélését, de ez inkább az ilyen angsty karaktertípussal szembeni (egyébként érthető) ellenérzésekkel és konkrétan Sayaka esetében némi felszínességgel magyarázható, mintsem az életkorukkal, vagy a nemükkel.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

tl;dr

Kép

Kép

De amúgy komolyra fordítva a szót, bízhatunk nyugodtan abban, hogy a 15-20 éves korosztály az anime fandomban túlsúlyban van, hiszen ez általában mindig is így volt eddig is. Bár nem találtam rá kérdőívet, de biztos vagyok benne hogy nem ez a korosztály a kérdőívkitöltők legnagyobb bajnokai. Eleve nem bízom túlságosan a limitált sokasággal dolgozó mintavételes eljárásokban.

És ha azzal az információval dolgozunk, hogy túlsúlyban van a korosztály, akkor az is adott, hogy ebben az age groupban is női dominancia van, hiszen az általad linkelt questionnaireben is a 65%-a a válaszadóknak nőnemű.

Nyilván igazad van abban, hogy ezek az animefanok nem vetemednek rá a Madokára, viszont az átlag animenézői vélemények konszenzusából ítélve ők is túl angstynek tartanák Sayakát, hiszen vélelmezem a felszínes szemlélői módját a karakterdrámának.

Az, hogy depressziósak, talán tényleg torzítás, de az, aki kínai mesékkel tölti az idejét tizenéves korában, valószínűleg nem a felső szociális rétegét képviseli a tini társadalomnak. Egy középsulis életképpel élve, egy átlagos osztályban az anime fan jó eséllyel az lesz, akit az osztályteremben a menő fiúk leköpőcsöveznek. Ennek a gyereknek az anime egy escapism-forma, a kedvenc karakterei a karizmatikus power fantasy karakterek lesznek.

Ehhez hozzátenném azt, hogy a tizenéves kamaszok gyakran indokolatlanul élhetnek át hangulatingadozásokat. A depressziós jelző így, habár túlzó, semmiképp sem elvetendő. Te is, én is, mindannyian picit gázosan viselkedtünk tizenéves korunkban, ez borítékolható. A jelzőm az erre való kikacsintós utalás. :-P
SPOILER
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Surci írta:Eh, ez is egy tipikus amcsi polkorrekt (és paradox módon rasszista :D )
Istenem, gyerekek...
Ez ilyen tipikusan "ha a hülyeség fájna" beszólás...
És a cikkíró is, bár nagyon jól összeszedegette a forrásokat és összességében teljesen korrekt dolgot írt, ő is elsüt a végén egy fájdalmas "el kéne gondolkozni, mielőtt whitewashingnak nevezünk vmit stb." fordulatot, amiben viszont nincs igaza.
"Rasszista" meg a jó öregnénikéd Surci, ez béna volt. -_- (A Hajléktalanokért Alapítvány meg igazából csak a gazdagokat utálja, mi? (ilyen alapon?)
Édesem..)

Figyu gyerekek:
Attól, hogy a magyar köztudatban nincs esetleg annyira benne, hogy valamit folyamatosan képviselni kell, ha politikai érvényt akarunk neki szerezni, attól még tudatában lehet lenni, hogy ez hogyan működik.
Egy borzasztóan profitorientált filmes ipar nem fogja venni a fáradtságot, hogy eltérjen a kipróbált formulától, HA ezt erősen ki nem kényszeríti a közönségigény. (És még akkor is általában igyekszik minden lehetséges módon kicselezni.)
És a rendező elsírhatja, hogy hát ez nem az ő hibája, az ipar helyzete ilyen-olyan, de ezzel max magát mentheti.
A lényeg, hogy ha te azt szeretnéd, hogy legalábbis majd 5-15 év múlva legyen hozzáférhető etnikumba tartozó színész, akkor ezt ez a mostani igény kell megteremtse.
A kritika nem is feltétlen esetleg a GITSnek szól, a lényeg a folyamatosan mutatkozó nyomás és igény.

Nyilván az etinkailag sokszínűbb amerikaiaknak ez fontosabb, mint mondjuk egy magyarnak vagy japánnak.

De sztem azért egy animerajongónak lehet egy olyan igénye bármitől függetlenül is, hogy ilyen ikonikus karaktert ne már nem-ázsiaival játszassanak el. Ez is normális, igazam van?

(zárójel bezárva)
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Hülyeség az egész téma, főleg, hogy a GitS-es android csaj dizájnja nyilvánvalóan fehér nők által inspirált, így közelebb áll a rajzoláshoz ScarJo mint egy random chink.
SPOILER
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Vree írta:A kritika nem is feltétlen esetleg a GITSnek szól
Én a készülő Gits-moziról beszéltem elsősorban, mivel ez a része érdekel, plusz az animeadaptációk, amik esetleg az álomgyárban készülnek, nem pedig ennek a mindenféle amerikai politikai-akármilyen háttere. Nevezetesen hogy már most azon vergődik a nyugati fandom, hogy ez bizony szar film lesz, csakis azér, mer Motoko-t nem japán alakítja. És igen, ez kifejezetten a western-otakuk problémája, amit azzal próbálnak védeni, hogy így "kiveszik a sztori és a karakter tipikusan japán esszenciája", ami abból a szempontból röhej, hogy a GitS-ben a világon SEMMI tipikusan japános nincs a neveken kívül - és persze azon túl hogy ez volt a második olyan anime, ami nagy karriert futott be Nyugaton mint felnőtt közönségnek készült cucc. Pontosan azért lett sikeres a nyugati közönség körében, mert nincs benne semmi speciálisan ázsiai vagy japán - magán a médiumon túl. Nem kell a japán lélek, társadalom, vagy politika ismerőjének lenni ahhoz, hogy átjöjjön az egész problémakör, mondanivaló, stb. Érdekes, hogy a japánok NEM háborognak rajta, és azok sem igazán, akik nem ismerik az eredeti animét-mangát. Van egy olyan érzésem, hogy a legfőbb gondjuk a kedves japanofil animugeekeknek azzal van, hogy Motoko csak egy nagymellű csaj, és nem egy nagymellű JAPÁN csaj lesz, amitől valóban kiveszik a mű egyik pótolhatatlan, nagy jelentőségű esszenciális részlete. -_-""""""" Elvégre, ahogy a cikk is idéz egy nagyon kemény érvet: "Mindez ugye egy olyan filmben, aminek az egész sztorija arról szól, hogy a főhős és a főgonosz azon agyal, hogy mit jelent az, hogy kik vagyunk, mennyiben határozza meg ezt a testünk, létezik-e ugyanaz az ember egyáltalán, ha másik testet kap stb. Ami egyrészt több ezer éves filozófiai kérdések új köntösben, másrészt amúgy a következő évtizedekben ennek gyakorlati jelentőségei is lesznek, amint a technológiai fejlődés eljut odáig, hogy mi is szembesüljünk ilyen helyzetekkel." És az egyébként korrekt eszmefuttatás végén az elbaszott konklúzió: "És akkor fogják magukat, és lecserélik a főhős testét egy teljesen indokolatlanra". Namost ebből is látszik, hogy ami valóban a GitS lényege, csakis ázsiai színésszel adható át "hitelesen". LEL. Érdekes, hogy Batou-n vagy Kuze-n nem megy a RAGE, pedig őket se japán színész alakítja... Eleve kérdés hogy mennyire lesz manga-animehű a neveken kívül ez az egész, pl. a Laughing Man és Kuze nem is szerepeltek egyidőben. Btw a SAC, amiből a cast szerint meríteni fog a film, eleve egy full amcsi dramaturgiájú akciósorozat. És simán működhet ha jól van átírva, mondjuk nem egy japán, hanem egy akármilyen másik városban játszódik a sztori (az eredetiben is New Port City, és nem Tokió), valamint egy korábbi, japán testben játszódó flesbekkel ki is húzható ez a méregfog, remélem meg is lépik. Erre mondhatni, hogy olcsó húzással való áthidalása a problémának, de nekem nézőként az a fontos, hogy a karakter és a sztori működjön.

Szal olyan ez, mintha a azt mondanánk, hogy a DB film azé lett szar, mert Gokut nem japán alakította (aki eredetileg kínai, amúgy pedig egy földönkívüli LOL). Vagy ott van A Holnap Határa film, ami eredetileg szintén egy manga volt, és mégis egy teljesen jó adaptációt írtak rá. Érdekes, senki nem kínlódott azon hogy Keiji szerepét miért írták át Tomkrúzra, vagy miért Normandiában játszódik javarészt a Tokio-öböl helyett. Vagy ott van a full Evangélium-lopás Tűzgyűrű, mert abban Kikuchi Rinko bizony letagadhatatlanul Ayanami, aztán mégis egy ótvar szutyadék lett az egész. Vagy a fenti cikk is hozott kismillió példát, amikor egy karakter etnikumának megváltoztatása egyáltalán nem vált magának a karakternek a kárára. Ott van pl. Nick Fury, aki eredetileg egy fehér fazon, mennyivel lett kevesebb úgy, hogy Samuel L. Jackson alakította? Vagy a Legenda vagyok-ban Neville eredetileg szintén fehér ember, aztán Will Smith játszotta, szörnyű...
Vree írta:Attól, hogy a magyar köztudatban nincs esetleg annyira benne, hogy valamit folyamatosan képviselni kell, ha politikai érvényt akarunk neki szerezni, attól még tudatában lehet lenni, hogy ez hogyan működik.
Ki akar ennek politikai érvényt szerezni? Én nézőként biztos nem, tőlem lehet ázsiai vagy akármilyen egy színész, a lényeg hogy hitelesen hozza az adott karaktert. Ha mondjuk a Kenshint akarnák megfilmesíteni, akkor érteném mi a gond, de jelen esetben nem látok problémát.
Vree írta:Egy borzasztóan profitorientált filmes ipar nem fogja venni a fáradtságot, hogy eltérjen a kipróbált formulától, HA ezt erősen ki nem kényszeríti a közönségigény.
Nem úgy tűnik hogy ki akarná kényszeríteni. Az egy dolog hogy a nyugati anime-fandom egy része hőbörög, de kit érdekel, ha a potenciális felvevőpiacnak ez mindössze a kb. 0,1%-a? Keleten meg még annyi se. De ne legyenek kétségeid, ha a közönségigény kikényszeríti, akkor meg fogják adni nekik. A szabadpiac így működik, ezért is felesleges ideológiai alapon belekotorászni, az csak problémát szül.
Vree írta:A lényeg, hogy ha te azt szeretnéd, hogy legalábbis majd 5-15 év múlva legyen hozzáférhető etnikumba tartozó színész, akkor ezt ez a mostani igény kell megteremtse.
Ezt a nézői igények döntik el, jelen esetben a GitS film bevételei és kapott kritikái. Ismétlem, ha elhasal a film, az nem attól lesz, mert Johansson játssza Motoko-t, hanem azért, mert jó amcsi szokás szerint inkább az eksönre és az ájkendire teszik a hangsúlyt a valóban értékes kontent átadása helyett. Egy normális forgatókönyvvel és hozzáértő rendezéssel ez kiküszöbölhető. De ha a hangsúly szokás szerint az előbbieken van, akkor lehet bármilyen vágottszemű az Őrnagyot alakító lányka, a GitS-esszenciát nem fogja hozni. Ezt kellene elkerülni, és ez nem rasszfüggő. Mondjuk Skarlát kisasszonnyal mint MC-vel sokkal inkább az a gond, hogy szvsz a csöcsszexepil miatt kapta a szerepet...
Vree írta:De sztem azért egy animerajongónak lehet egy olyan igénye bármitől függetlenül is, hogy ilyen ikonikus karaktert ne már nem-ázsiaival játszassanak el. Ez is normális, igazam van?
Nem feltétlenül. Most direkt nem megyek abba bele, hogy egy Cowboy Bebop, egy Berserk vagy egy Battle Angel Alita mennyire manga-anime, és mennyire működne japán színészekkel, de pl. egy Evangelion vagy egy Akira élőszereplős blockbusternél mi lenne a teendő? Legyen mindenki full ázsiai? Azt nem veszi be a nyugati közönség, és nem, nem azért mert rasszisták, hanem mert nem ehhez vannak szokva, egyszerűen nem ezt várják. Persze meg lehetne vele próbálkozni, de melyik stúdió áldoz egy ilyen lutrira 1-200 millió dollárt? Vagy akkor várjunk vele még 10 évet, hátha összejön addig annyi ázsiai származású színész? Csak akkor hol van képviseltetve a többi rassz, mert ugye még mindig nyugati célközönségről beszélünk elsősorban, Keletnek meg halál mindegy, de amúgyis szeretik a fehérembereket... Vagy akkor inkább ne is legyenek ilyen próbálkozások? Azt is jó lenne már felfogni, hogy egy anime vagy akármilyen ADAPTÁCIÓ az nem feltétlenül a forrás szolgai lemásolását jelenti. Lehet vergődni, hogy "hádde nem lesz olyan mint az anime" nem, tényleg nem lesz olyan, mert ez nem az anime, hanem egy élőszereplős adaptáció, akinek az anime kell az nézze az eredetit vagy petíciózzon az animestúdiónál/mangakánál a folytatásért. Animerajongóként arra van igényem, hogy a forrásként használt kultmozi esszenciáját (ami nem japán, hanem egyetemes) át tudják hozni, és ne vigyen el mindent a szokott csinbummcirkusz. Ezzel mélyebben lehet tisztelegni a forrás előtt, mintha egy ázsiai színész főszereplésével készítenek egy újabb silány vacakot.
Vree írta:Nyilván az etinkailag sokszínűbb amerikaiaknak ez fontosabb, mint mondjuk egy magyarnak vagy japánnak.
Nekem nem úgy tűnik, mert akkor ment volna a balhé Nick Fury-n vagy a Legenda vagyok-os Will Smith-en is, vagy a Holnap határa miatt, meg még sorolhatnám. A mostani cirkusz se az "amerikaiaknak" fontos, hanem a japanofil nyugati weeabooknak.
Vree írta:Rasszista" meg a jó öregnénikéd
Miért, te minek neveznéd, amikor a polkorrektség fellegvárában rasszok számarányárt vizsgálgatják az egyes produkciókban a hiteles/hiteltelen színészi alakítás elismerése/kritikája helyett? Az pedig szintén elég humoros, amikor kidobja a gép, hogy mondjuk az ázsiai-amerikaiak aránya a teljes lakosságon belül 5%. Na ez elég kevés, csakhogy most ha ezen túlmenően követelnek még több ázsiai (tetszőleges rassz behelyettesíthető) származású színészt, akkor a többi csoport ne kezdjen el hápogni ilyen alapon, hogy "emiatt ők alulreprezentáltak"? És igen, műbalhé, mert nem arról van szó, hogy XY rassz totál ki van rekesztve a filmvilágból vagy bárhonnan a gaz többiek által, hanem hogy munerus clausus vagy mittoménmilyen alapon kellene az adott rasszba tartozó színészt választani, nem pedig a profitráta alapján, vagy akár amiatt, hogy egyébként hitelesen tudja-e hozni az adott karaktert a bőrszíne-szeme alakja ellenére. Láthatóan a fogyasztókat nem nagyon izgatja ez, mert simán tele vannak a mozik ilyen filmek esetében is. Mint potenciális fogyasztót, engem sem nagyon érdekel, hogy japán lesz-e Motoko, az annál inkább, hogy ne megint valami tizenkettő-egytucat akciófilmet lássak, ha már egy ilyen forráshoz nyúltak.
Vree írta:Surci, ez béna volt. -_-
LOL Némi érdemi cáfolatot elbírt volna a hsz az anyázásonnénikézésen és azon túl, hogy csúnyapénzéhes stúdiók, mert erre inkább mondanám, hogy béna volt :P
Vree írta:A Hajléktalanokért Alapítvány meg igazából csak a gazdagokat utálja, mi?
Majd beszélgess el pár aktivistájukkal, meg fogsz lepődni: a gazdagok nem igazán a szívük csücskei.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LeSpookySkeleton 2016.05.25. 22:05-kor.
SPOILER
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ej Spooky, Titkos írásaival találkoztál már? :D
Linkelek neked rövidített verziót.
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Tetszik ez a kis SJW paródia, de nem értem az összefüggést. Amúgy most posztolt a madoka threadbe és elképedtem picit, abban az írásnak a character countjából kijönne 10 Örkény rövid. :shock:
SPOILER
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, bocsi! Az első és második mondat között nincs logikai kapcsolat, és a videó sem elsősorban neked szól, inkább csak ez az én hozzászólásom a szereplőválogatásos témához. (Szóval amolyan: "ha Surci posztja hosszú, nézz videót", attól függetlenül, hogy lehet amúgy is betrollkodtamlinkeltem volna.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Két randomság.

1. Ha már úgy is téma volt... Abban semmi extra sincs, hogy egy (dél-koreai, kozmetikumokat gyártó) cég filmplakátokkal dekorálja ki magát, de azért a Saul fiára mondtam egy LOL-t. (Belekezdtem egy most télen-tavasszal forgatott doramába, szokásos vígjáték, csak egyik csajszim miatt nézegetem, Ms Temper and Nam Jung Gi, nem lényeg.)

Kép

2. Hétvégén otthon jártam és fotóztam pár villanyoszlopot. XD (Na jó, nem ezek a legelőnyösebb és legminőségibb villanyoszlop képeim, de elvarázsoltak az tuti.)

Kép
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Tök jó ez a Saul Fia poszter, főleg, hogy épp cicaharcot vívok a film becsületéért egy másik topicban. :-P

Egyébként kontent:

Az az érzés megvan nektek, mikor két szigorlatra és még egy fontos vizsgára kéne készülnötök párhuzamosan de helyette inkább animés fórumokat shitpostoltok tele? Fml :knife:
SPOILER
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az már nagymamámnak is megvolt, csak akkor még nem voltak animés fórumok, úgyhogy ablakot pucolt. True story.

Egyik megoldás, hogy bizonyos oldalakat átirányítasz mondjuk erre. Chrome Nanny vagy Firefox LeechBlock is megcsinálja. :)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Napi WTF-rovatunk következik:

Öcsém ma mutatott nekem zseblámpát, amire a következő volt írva: 50 000 watt. Igen, 50 kW teljesítmény. Először azt hittem, rosszul látok és lumen akar az 50k mögött lenni vagy élettartam vagy valami, de nem. A döbbenetem teljes volt. (Csak összehasonlításképp: háromszor ekkorából már egy gyengébb trafóházam lesz.)
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Junchi írta:Napi WTF-rovatunk következik:

Öcsém ma mutatott nekem zseblámpát, amire a következő volt írva: 50 000 watt. Igen, 50 kW teljesítmény. Először azt hittem, rosszul látok és lumen akar az 50k mögött lenni vagy élettartam vagy valami, de nem. A döbbenetem teljes volt. (Csak összehasonlításképp: háromszor ekkorából már egy gyengébb trafóházam lesz.)
Elírás maybe, mert ez retardáltság lenne. Nem hiszem hogy létezhet ilyen fajta zseblámpa. :-P

A Slenderman játékba jól jönne.
SPOILER
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Junchi írta:Napi WTF-rovatunk következik:

Igen, 50 kW teljesítmény.
És 2 órán át tölt egy kondenzátort, amíg teljesen leszív vele egy elemet, és aztán 1 másodpercig világít?
Meggyullad-e a papír, ha közelről rávillantasz vele? Hát a fekete?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

LeSpookySkeleton írta:Nem hiszem hogy létezhet ilyen fajta zseblámpa. :-P
Ha azt vesszük, hogy a LED zseblámpáknál az 500W egy álomcsúcs (ami már igen komoly reflektor), akkor igen. :3

>alvaro

Ami még külön vicc, hogy öcsém vateráról szerezte, a termék meghirdetője pedig nagy mellénnyel hirdette, hogy ez bizony 50 000 wattos csodatorch.
Válasz küldése