Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:És 2 órán át tölt egy kondenzátort, amíg teljesen leszív vele egy elemet, és aztán 1 másodpercig világít?
De az az egy másodperc! :D Az aztán olyan fényes, hogy fú! XD Lehet ez valami fanmade Dragonball live filmeknél használatos csodalámpa. :D Ezzel oldják meg a Solar Flare technikát. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Csak engem hagy totál hidegen az EB? >__> Mindenhol ez ömlik az arcomba és már kezd elegem lenni belőle.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Rui-chan írta:Csak engem hagy totál hidegen az EB? >__> Mindenhol ez ömlik az arcomba és már kezd elegem lenni belőle.
Nekem könnyű. 20 éve nincs tévém :D
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

alvaro írta:
Rui-chan írta:Csak engem hagy totál hidegen az EB? >__> Mindenhol ez ömlik az arcomba és már kezd elegem lenni belőle.
Nekem könnyű. 20 éve nincs tévém :D
Nekem ugyan van tévém amin keresztül kaphatnám az EB-t, de ez kompenzálva van azzal, hogy 1.) jó pár éve csakis konzolozásra/film(/anime)nézésre használom csak; 2.) annyira totálisan semleges téma volt mindig is a foci, hogy szinte csak fehér zajként jön le még a mostani EB is, szóval jóformán nem is létezik most az EB sem. :)
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Azt hiszem nem fogalmaztam elég részletesen az előbb. Nekem ugyan van tv-m és be is van kötve adás, de már évek óta nem nézem. Külső merevlemezt vagy a laptopot szoktam hozzá kötni és úgy nézek filmet, animét.
Csak sajnos már a neten sem vagyok biztonságban, a Mondo facebook oldalán Hetalias chibikkel és fanartokkal reklámozzák az EB-t, plusz még IRL is ez a téma.
Munkahelyen mindenki: "Fú, milyen jó volt a magyar-osztrák meccs! Ügyesek voltak a fiúk, tök jól játszottak."
Én: ....

Egyébként félelmetes, hogy mennyire nem tudnak érdekelni a sportesemények. A vízilabdát meg tudom nézni, de azt se töményen. Talán a műkorcsolya az egyetlen, ami hosszú távon le tud kötni, de annak is már jó pár éve, hogy ilyeneket néztem.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rui-chan írta:Nekem ugyan van tv-m és be is van kötve adás, de már évek óta nem nézem. Külső merevlemezt vagy a laptopot szoktam hozzá kötni és úgy nézek filmet, animét.
Csak sajnos már a neten sem vagyok biztonságban, a Mondo facebook oldalán Hetalias chibikkel és fanartokkal reklámozzák az EB-t, plusz még IRL is ez a téma.
Munkahelyen mindenki: "Fú, milyen jó volt a magyar-osztrák meccs! Ügyesek voltak a fiúk, tök jól játszottak."
Én: ....
Ezt szószerint dettózom. Hozzácsapok még annyit, hogyha az ember két nagy(!) "szabadtéri nézési csomópont" között lakik, és hallja a tömeg reakcióit, majd annak az utcán való kántálásos vonulását, vagy csak meccs alatt lemegy sétálni és nem tud úgy elhaladni egy kajálda/kocsma mellett, hogy ne értesülne az aktuális fejleményekről, akkor ha akarja, ha nem, képben van... Amúgy ezt szumma nem panaszkodásnak szántam, mert én egy nagyon megértő ember vagyok (XD). De hogy nem érdekel, az fix.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Engem egyáltalán nem érdekel a foci, nem is nagyon értek hozzá, de az elődöntő-döntőket azért megnézem mind VB-n, mind EB-n. Amúgy ja, kicsit irritáló amikor szinte mindenhonnan úgy ömlik az ember képébe hogy nem tudja kikerülni, hiába nem érdekli, de csak 2 hét, azért ki lehet bírni.

Viszont: korábbi VB-EB-s tapasztalataim szerint ez a foci-EB most kezd majd csak igazán BEDURVULNI: az egy dolog hogy olyan emberek lesznek egyik pillanatról a másikra önjelölt szakértői a témának akik eddig nem néztek egyetlen percnyi labdarúgást sem, viszont a győztes csapatnak (és ez vonatkozik az összes nagy focibajnokságra) szvsz nem egy kupát kellene adni, hanem egy Oscar-díjat, mégpedig a legjobb színészi alakításért. Ugyanis megfigyelhető, és a döntők közeledtével egyre inkább jellemző lesz, hogy amint egy játékos legalább 5 méteres közelébe ér egy ellenfél játékosának, akkor az a (jellemzően épp a labdát birtokló) illető abban a pillanatban kritikus fájdalmakat kezd észlelni teste minden egyes pontjában, összeesik, és ott helyében elpusztul a puszta fájdalomtól. Ez azért meglehetősen figyelemreméltó produkció a cirka 65-70 kilós futballistáktól, ugyanis ilyen erejű harci aurákat csakis a legdurvább fight animék legerősebb harcosai képesek emittálni, például Vegita a DBZ-ből.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

He? Van valami meccs, vagy mi?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A magyarok első meccsét (az osztrákok ellen) megnéztem, de az a hűhó, amit utána levágott a média (már amit a neten találtam, TV-t én sem nézek)... LOL'D. Mintha legalábbis a döntőbe jutottunk volna be vagy dunno. Jó, én megértem, hogy az általános magyar foci-színvonalhoz mérten tényleg nem kis dolog, de az ilyesféle fölhype-olással vigyázni kell - könnyen szülhet kellemetlen utóízt, főleg a későbbiekre nézve.

Egyébként nekem a foci mindig is ilyen "bele lettem pottyantva akaratom ellenére" szisztéma szerint működött, szal emlékszem, általános suliban az ÖSSZES fiú focibuzi volt, kilógni meg nem igazán szerettem volna. Mondjuk a pályán úgy kell engem elképzelni, mint mikor a kétatomos molekula rezgőmozgást végez: egyszer "csatárkodtam", aztán, mikor ott már nem vették hasznomat, beraktak inkább kapusnak. Mikor már ott sem, újra a labdát kergettem, aztán valahogy megint a kapuban kötöttem ki. A helyzetet tovább bonyolította, hogy mind nagypapám, mind apám, mind öcsém nagy focirajongók, úgyhogy gyerekként az ilyesmi, mint hétvégi közös Fifázás, szinte mindig játszott, bár érdekes, mert abban például egész jó voltam.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Rui-chan írta:Csak engem hagy totál hidegen az EB? >__> Mindenhol ez ömlik az arcomba és már kezd elegem lenni belőle.
DEAL WITH IT SUNGLASSES DOG.JPG

34 éve volt utoljára, hogy hasonló élményt élhessenek át az emberek (emlékszem 1982-ben huszonvalahányan zsúfolódtunk be ahhoz az egy szomszédhoz akinek már volt akkoriban színes tévéje, hogy megnézzük a Salvador elleni 10-1-et). Belefújolni egy ilyen ritka örömteli eseménybe kb. olyan mint felnyomni valakit csendháborításért, mert hangos az esküvője. Pár hét csak az EB (rövidebb, mint egy anime szezon) bírjátok ki fikázás nélkül.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A férfi kézilabda válogatott meg kijutott a VB-re, mégse azt üvölti az egész internet vagy tv. (Ezt is onnan tudom, hogy véletlen valaki megosztotta FB-n, de csak 1 ember, nem az ismerőseim 90%-a.) Sőt, az eddigi sport eredményeink - ami nem foci - valahogy sose kavartak ekkora port, pedig jók vagyunk. ::jumph::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igen, szóval itt leginkább arról van szó, hogy a futball, mint olyan, sokaknál már bőven több annál, mint egy sima sportág és egyfajta mitikus imádat övezi. Ez meg értelemszerűen nem mindig tolerálható azok szemében, akik pont leszarják az egészet. XD Amúgy speciel én is abba a "táborba" tartozom, akit mindig is totál hidegen hagyott a sport (tehát nem csak a foci, hanem az egész téma XD), de talán épp ezért mostanra már eléggé "immunissá" is váltam rá az évek során. XD Szal az én szememben ez ilyen "visszatérő hisztéria", mint pl. Karácsonykor a vásárlási láz, vagy egyéb olyan dolog, ami az ünnepek során rájön az emberekre (ahogy Critic mondta egyszer: "holiday clusterfuck" XDDD) és ami szerencsére általában pár hét alatt lecseng. XDDD Igazából nekem a mostani év is csak annyiból "durvább", hogy a magyar győzelmek miatt most erősebben nyomatják a promót/mémeket, mint korábban, szal pl. azért haverral csináltunk egy olyat poénból, hogy "lássuk, a Facebook falamon hány focis postra jut 1-1 másmilyen" és valami 5:1 volt az arány, pedig ahogy fentebb írtam, nem vagyok tagja 4-5 focis Facebook klubnak, vagy bármi ilyesmi. :dirr: XD A mindennapi életben amúgy engem (egyenlőre XD) nem zavar jobban, mint máskor, bár azért múltkor inkább elengedtem egy villamost, mert nem volt kedvem megállókon keresztül azt hallgatni, hogy a szurkolók artikulátlanul üvöltöznek. (Nem is valami "ria-ria-HUNGÁRIA!", mert ezeket már ellőtték, amíg a megállóban várakoztak, így a villamosra már csak olyasmik maradtak, mint "ÁÁÁÁRRGGHH!" "WÁÁÁÁÁ!" "ÚÚÚÚ!!!" :dirr:) Ugyanakkor ettől még a fanboyokat is meg tudom érteni, biztos tök jó, hogy X év után újra nagyok vagyunk a fociban, illetve had örömködjék ki magukat, amíg tart a show. (Szóval pl. azok a vészmadarak, akik már elő is vették a jó magyar pesszimizmust és máris azt károgják, hogy "Élvezzétek amíg tart, mert hamarosan úgyis jól elpicsáz minket valamelyik ország!", semmivel sem kevésbé idegesítőbbek, mint az ultrák. -___- Pedig mondom, nekem az is mindegy lenne, ha vesztenénk, de ez a mentalitás baromi káros.) Azért kivételesen annyi politikát idekevernék (bár utálom), hogy remélem, ennek az egésznek nem az lesz a konklúziója "odafent" a fejeseknél, hogy: "Ez az! Megmondtuk mi már jó előre, hogy a stadionoké a jövő! Holnaptól építünk legalább még tízet!" ^^"
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az még hagyján, hogy a csapból is, de hogy még fórumon is? :-P

De ha már EBek
Kép
lájk és komi, ha te is megszünnyöngetnéd

szándékos tiniszleng am
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jó terelés Mordályos! :) Nagyon cukimuki EB! :taps:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha már átmentünk "hozd a kedvenc kutyádat!" témába, én pár héttel korábbi felfedezettemet linkelném. Kb. 1:10-től nem igazán tudtam arra figyelni, hogy mit mond a fazon, mert a kutyus végig olyan aranyosan produkálja magát. XD És nem olyan Facebookos kutyás/macskás, pofátlanul hatásvadász módon, hanem csak olyan lightosan, mint mellékszereplő. :D ("AoiAnime - most már kutyákat elemzünk" :lol: )
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Milyen az, amikor egy kutya vadászik a hatásra?

Ilyen?
Kép

Végülis vadászik a hatásra, szeretné, ha játszanának vele.

Facebookkutya
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Milyen az, amikor egy kutya vadászik a hatásra?
Nem a kutya, a gazdája. Tudod: "Likevadászat kisemlősökkel", ahogy Puzsér mondta, avagy a "bármit felveszek, amit a kutya/macska/gyerek csinál és máris nyertem" mentalitás. Amelyik még ennél is figyeleméhesebb, az meg továbbmegy egy fokkal és mondjuk a macskáját öltözteti "hercegnő ruhába", aztán azt rakja fel. ^^" Ebben a videóban meg olyan természetesen volt aranyos a kutya, a gazda sem "izélgette", hogy produkálja már magát, illetve nem is elsősorban róla szólt a videó, hanem a "dzsuvás cukrászról" ( :lol: ), a kutyus csak megjelent a felénél, mert akarta, hogy foglalkozzanak vele. :)
A mordályos nyul írta:Facebookkutya
What an attention whore! :lol: XDDDDDDDDDDD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem feltétlenül mindenki lájkvadászatként csinálja. Úgy értem, hogy ha nekem lenne egy kisállatom, aminek epic aranyos szokása van, akkor én rendkívül önzetlenül ( :cool: ) megosztanám ezt az élményt a közeli ismerőseimmel is, pont úgy, ahogy egy animefilmélményt megosztok a fórumon. Ne csak nekem legyen jó. :)
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Én imádom az EB-t, megnézek minden meccset, és igazából emiatt 2 utóvizsgám is lesz jövő héten és a polgári perjogom átcsúszik jövőre de #YOLO.

(Mivel több ezer órám van a football manager nevű életszomorító játékban, nem csoda, hogy követem ezt a hülye sportot. :-P )
SPOILER
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

paTKany írta:
Rui-chan írta:Csak engem hagy totál hidegen az EB? >__> Mindenhol ez ömlik az arcomba és már kezd elegem lenni belőle.
DEAL WITH IT SUNGLASSES DOG.JPG

34 éve volt utoljára, hogy hasonló élményt élhessenek át az emberek (emlékszem 1982-ben huszonvalahányan zsúfolódtunk be ahhoz az egy szomszédhoz akinek már volt akkoriban színes tévéje, hogy megnézzük a Salvador elleni 10-1-et). Belefújolni egy ilyen ritka örömteli eseménybe kb. olyan mint felnyomni valakit csendháborításért, mert hangos az esküvője. Pár hét csak az EB (rövidebb, mint egy anime szezon) bírjátok ki fikázás nélkül.
Igen, egy kis perspektíva! Jómagam pár éve már kiégtem a futballból, pont ahogy visszatértem a régi szerelemhez. Gyorsan helyre is állítom a régi aláírásomat, ha már a MAL nem képes szart frissíteni.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mi a büdös fos ez?

Egyszerűen... nem fogom föl.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

XD Na fiúk, egy kis kínai rendel?

Amióta anno én is megkaptam a Dögölj meg! tárgyú népszerű spamet, melynek tartalma:
Dögölj meg! – ennyit ordított a pofámba a
belvárosban a buzi audis, mert szerinte neki
volt elsőbbsége. Persze az én autóm eleje
romhalmaz, az övén meg 2 karcolás, és
hogyan bizonyítsam be, hogy nekem van igazam?
Leordított és otthagyott, így megy ez manapság.
blabla


azóta egyiken sem lepődöm meg, de figyelgetem, hátha akad még hasonlóan agyfasz.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Maga a mail valszeg nem valós, de úgy hallom, hogy maga a jelenség már elég komoly Kínában. Valahol olyan cikket is olvastam, ami azt említette, hogy a hagyományos gyereknevelési gyakorlat arrafelé abból áll, hogy a fiúk a család szemefénye, mindent szabad, mindent megkapnak, a lányok meg... nem. Felnőtt korra a kínai nők megtanulják a kemény munkát, gyakran a cégek is őket preferálják emiatt, viszont valahogy nem érzik a hosszú kapcsolat lehetőségét egy tohonya alakkal. Nem is értem.
...leftover : (
Ezt meg most láttam a saját mappámban.
Kép
Micsoda ajánlat! :D
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Balus »

Néha igazi gyöngyszemekre lehet bukkanni az ilyen spamek között. A kedvencem eddig az volt, amikor pár hónappal ezelőtt egy állítólagos plasztikai sebésztől kaptam két levelet, az egyikben pénisznövelést, a másikban mellnagyobbítást ajánlott nekem. Életemben először elbizonytalanodtam a nemiségemet illetően. :D
Junchi írta:https://junchidono.files.wordpress.com/ ... /chart.png (Linket adok, túl böszme a kép mérete.)
Jó kis lista ez. Van rajta jó pár cím, amit nem ismertem, ezeket fel is vettem a megnézendők listájára. Amúgy egyetértek azzal, hogy az Attack on Titan és társai nem kerültek fel a listára. Nem elsősorban a minőségük miatt, hanem azért, mert amekkora hype van körülöttük, nagy valószínűséggel előbb-utóbb úgyis beléjük fut az animék iránt érdeklődő személy.

Kérdés: esetleg nem tervezel egy hasonló listát a movie-kból is? Szvsz azok között is van néhány méltatlanul elfeledett/alulértékelt alkotás, amikre fel kéne hívni az emberek figyelmét.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:azért is volt mögötte a nagy "lol" emotikon. :)
Azt nálad azért nehéz belőni, mert kimaxolod az emotikon-lehetőségeket, meg a sok hidden ikszdét. :D
Válasz küldése