Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

iskariotes írta: 2018.03.21. 20:51 Sajnos a haverodnak igaza van: https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyint ... ellenorzes
Dettó, nekem is van egy feltöltőkártyás számom, és meg is akarom tartani, így minden évben vonulni kell adategyeztetésre.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Értem, köszi srácok, akkor muszáj lesz. ^^" Mondjuk nem arról van szó, hogy akkora meló lenne, csak emlékszem, tavaly pl. kétszer is be kellett mennem, mert elsőre az egész központi rendszerük bedöglött, vagy mi és még ők sem tudták regisztrálni, nem hogy én otthonról. :dirr: (Állítólag otthonról is lehet, bár ezt végképp passzolom.)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2018.03.21. 21:15 Állítólag otthonról is lehet, bár ezt végképp passzolom.
Lehet, én tavaly Ausztriából telefonon keresztül intéztem el, 3 perc volt összesen.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Leara »

Nekem már sms is jött arról, hogy május végéig menjek és egyeztessek, különben annyi a számomnak :D. Két hete meg pont ráértem, szóval beugrottam a Tmobile-hoz és ott mondta a srác, hogy simán elég lett volna augusztusban menni, mert addig érvényes az adategyeztetésem és nem is érti, miért küldözgeti kmáris az sms-eket, pláne miért májusi határidővel :D. Szóval most megjegyeztem, hogy jövőre februárban kell majd mennem XD.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Szintén kaptam ilyet, mivel nekem is kártyás telóm van, de otthonról is elvégezhető a telekom adategyeztetés részénél, nem kell ezért külön bemenni.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jó, hogy feljött itt a téma. Nekem is kártyás telóm van, még mobilnettel is olcsóbban kijövök, mint bármilyen előfizetéssel. XD Egyelőre nem jött SMS az adategyeztetésről, de hétvégén elintézem.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akkor ha már ez ilyen össznépi infó lett, csak jöttem szólni, hogy én már 2-3 sms-t is kaptam róla idén (kb. havonta egyet), és cseszek rá... majd májusban. Tavaly is online egyeztettem, idén is úgy fogok. XDDD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi a többieknek is! :)

1. Az SMS témához: Igen, igazából ezért is kérdeztem rá, mert tavaly én is kaptam róla SMS-t már időben, idén viszont még semmi. Ha haver nem szól, fel sem merül, hogy egyáltalán foglalkoznom kéne ezzel.

2. Az otthoninak meg örülök, bár még meglátom, lehet én inkább beugrok valamikor a szolgáltatómhoz, ha egyébként is a belvárosban járok, mert mondom, a "#JustTitkosThings" miatt simán előfordulhat, hogy épp lerohad a rendszer, aztán nem érzékeli a regisztrációmat, vagy akármi... :lol:
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én váram vele addig, míg megsült az "okostelefonommal" együtt a SIM-kártyám is. (Szétszexuálta az áramkört a sav, mert az aku már nem bírta tovább és becsült idő előtt elengedte magát.) Szóval, ha már cserélni kellett a kártyát, elintéztem személyesen. Amúgy a Telenortól nekem eddig összesen 1 SMS jött a témában, az is úgy 1-2 hónapja. Viszont áprilisban vehetek új telefont, addig az öreg LG-m szolgál.
BTW, mivel a névjegyeimnek jóformán annyi (nem tudom, hogy ott vannak-e a felhőben a korábbiak, az átmeneti telefonom legfeljebb is WAP 2.0-ra képes), lehet majd újra kell vadásznom párat.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta: 2018.01.14. 12:30 ^Uhm, szeretem ezt a filmet, köszi, hogy emlékeztettél!

Téli Mondonconra azt hittem nem fogok beküldeni semmit, de a határidő előtti napokban beugrott, hogy korábban Hirotaka ajánlotta nekem a "Hát bújj hozzám, ha fázol a hidegben" című Elton John paródiát az IHM-tőlXD, mint Yuri on Ice amv ötlet. :thumb: Szerencsére ez beugrott, és a szöveg okozta erős késztetésnek köszönhetően gyors összecsaptam egy kis rövid valamit. (Azt hittem olyan gagyi lett, hogy be sem kerül, de egészen örültek neki.XD)
Ami még eszembe jutott erről (azon túl, hogy még mindig lol XD), hogy azért tényleg röhej, hogy míg BL fronton ha nem is menetrendszerűen, de így pár évente, hébe-hóba kihoznak azért 1-1 címet (Free!, Yuri on Ice, stb.), addig yuriból én még értelmes sorozatot nem láttam (legalábbis anime fronton, mangák között biztos vannak azért jók), mert vagy valami totál lolifest az egész, vagy ilyen "csináljuk a semmit 12-26 részen át", vagy pedig az, amit Surci is megfogalmazott (és amit a Citrus is képviselt most): valami totál életidegen, mindenféle érzelmi komplexustól szenvedő himesama és az ő "ukéjának" kalandjai. :dirr: És most lehetne mondani, hogy "oké, de egy Free! vagy YoI nem is valami explicit, echte-BL darab", de lehet, hogy pont ez az: inkább csinálnának yuri cuccot is olyan szellemben, hogy van valami tényleges cselekmény (most az mindegy, hogy műkorcsolya, fighting, vagy egyéb) és amellé rakják be a fenti AMV-ben is látott, úgymond "utalgatásos" jeleneteket (együtt fürdés, "most akkor megcsókolta őt Victor, vagy sem?"-jelenet stb. XD), mert amikor masszívan arra mennek rá, hogy csak csaj x csaj jelenetekkel tömjék tele az egészet, akkor az vagy moe-óvoda feeling lesz, vagy zártosztályi-szintű kalandok ohimesamával. :dirr: (Speciel pl. egy Keijóban a seggsport mellett simán elfért volna 1-2 kari között valami olyasmi, mint a Yuri-Victor szál, nem azt mondom, hogy enélkül gagyi lett a sorozat, csak valami hasonló milliőbe simán beleférne ez, de úgy látom, a tisztelt készítők csak a full rózsaszín nyál és a full srs bsns dorama végletekben tudnak gondolkodni, köztes út nincs. :dirr:)

Na, random fanboy-nyafogás, nem vagyok valami hardcore yurista, aki éjjel-nappal ilyet néz/keres, csak a nagy beharangozott "CITRUS - A KLASSZIKUS YURI MANGA VÉGRE ANIMÉBEN!!!444" hype utáni nagy csalódás, meg egyéb dolgok most ezt hozták ki belőlem. XD (Pedig ez nem mintha valami teljesíthetetlen, aranykezű író/rendezőt kívánó téma lenne, a Citrusban is szimplán annyi kellett volna, amit Surcival ketten is mondtunk, hogy Yuzu az osztálytársnőjével jöjjön össze Ms. Defekt helyett.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Volt itt már közületek valaki 4DX-es moziban? Lehet hülyén hangzik, de mennyire zavarja a filmnézést? XD Én még életemben nem voltam és nem tudom, hogy ennek milyen a magyarországi változata, de a Wikin úgy írják, hogy általánosságban villódzó fényeket, vizet (wtf? XD), rázkódó székeket és hasonlókat várhatok, amik úgymond "hozzátesznek a filmélményhez". (Szerintem nekem inkább elcsesznék, de ez egyenlőre csak a magánvéleményem. XD) Igazából azért kérdezem, mert két hete Debrecenben is elindították ezt a csodát, ami egyébként kb. hidegen hagyna, viszont a Ready Player One-t a legtöbb időpontban ilyen termekben adják. Magyarul választhatok aközött, hogy esetleg nekem kevésbé jó időpontban nézzem, vagy pedig vállaljam be ezt az izét, ami lehet, hogy teljesen szétcseszi számomra annak a filmnek az élményét, amit legalább egy éve várok már. Vélemények? (Ja, illetve még ehhez tartozóan egy mellékkérdés: ez a "4DX" ugyanaz, mint az "IMAX", vagy ez két teljesen külön dolog?)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nagyon nem egy. Az IMAX lényege - vagy legalábbis amivel nagyot tudd hasítani - 70 × 48,5 mm filmméret. Tehát a képkockákat nem függölegesen játszák le, hanem vízszintesen. Ezért tünik nagynak az IMAX vászon.

A 4DX meg úgye azt a célt szolgálja - elvileg - hogy a néző egy interaktív élménnyel gazdagodjon. Ha tehát egy kocsis üldözésben az autó jobbra kanyarodik akkor a székek is jobbra dölnek. Amúgy egy honapot vessz igénybe, hogy a teremben minden beállítást elvégezenek, mert hát ugye marha rosszul jönne ki, hogy ha akkor fordulnak minden szék balra amikor épp csendes beszélgetés folyik.

De nézd Titkos, Debrecenbe most 15.-én vezették be a 4DX-t biztos annyit akarnak belőle kisajtolni amennyit tudnak. Ha nem ilyen élet vagy halál kérdés számodra akkor szerintem várj míg lecseng ez az időszak mert idővel biztos több időpontban lesz hagyományosan.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Alien: Covenantot néztem meg 4DX-ben. Kicsit rázkódott a szék, meg mikor spriccelt a vér, akkor spricceltek ők is valamit, szagnak meg az égett gumi szaga ment folyamatosan, ami nem tudom, hogy szándékos volt a részükről, vagy én voltam olyan istentelenül kövér, hogy nem bírt velem a szék motorja. Amúgy nem igazán tett hozzá az élményhez nekem, inkább elvett. De hasonlóan vagyok a 3D-vel, aminél az a röhejes, hogy még nem találkoztam olyan mozival, amelyik megfelelően tudta kezelni azt, ha szemüveges az ember. Se itthon, se Romániában. Mert közben folyton azt b*szogatom, hogyan álljon épp a szemüveg, hogy lássak is valamit, és relatív kényelmes is legyen. (Azon kívül, hogy ku*vára szemfényvesztés szerintem a dolog.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

iskariotes írta: 2018.03.29. 09:53 Nagyon nem egy. Az IMAX lényege - vagy legalábbis amivel nagyot tudd hasítani - 70 × 48,5 mm filmméret. Tehát a képkockákat nem függölegesen játszák le, hanem vízszintesen. Ezért tünik nagynak az IMAX vászon.
Létezik még film mint olyan? Azt hittem, réges-régen digitálisan vesznek mindent.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Szinte csak digitálisan, de csak szinte. A digitális filmezésnek nagyon komoly előnyei vannak. Sokkal olcsóbb, könnyebb vágni és sokszorosítani is. Sőt ha jobban belegondolsz mindenki a zsebében hord egy filmfelvevő kamerát, bár ez azért eléggé távol van a profiktól. De ettől függetlenül Tarantino, Tarr Béla vagy Nemes Jeles is a hagyományos filmeken dolgozik. De pl. a legutóbbi Indy filmet is Spielberg még hagyományos filmre vitte fel.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi a visszajelzéseket srácok, akkor én maradok a 2D/3D valamelyikénél majd, attól függ, melyiket adják jobb időpontban. :)
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Iskariotes! Miket gyűjtesz, partner? Most még van idő leszaggatni 1xfél méteres "Gyurcsánnyal győzünk" vagy lefényképezni overlord Soros plakétokat.
Szóróanyakból elraktam egy adagot, de érdekelne, mire utazol konkrétan mert most a választás után 1-2 nappal még bármit meg lehet szerezni, amit úgyis letépnének senkinek sem hiányzik.
Tóth Csaba zugló képviselő tollból már 2m van, két külön típus. xD
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Nálunk sóher volt a banda. Csak egy "Nekünk..." hűtőmágnesre futotta nekik. Szóróanyagból meg az összesből eltettem egyet a pesti 8. vszk-ben (Szigetszentmiklós és környéke).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A plakátokat lefényképezem. 4 évvel ezelőtt szedtem össze pár pozdorja plakátot, de csak a baj volt velük. A legnagyobb plakátom egy 2014-es hírdetmény melyen Áder János hírdeti ki a szavazás tényét és idejét. De egyébként bármit tudok értékelni. A tárgyak persze érdekesebbek mint egy egyen szóró lap. De a helyi kampányanyagok is tudnak érdesek lenni, sőt talán azok még érdekesebbek.

Hát ja. Idén én személy szerint egyetlen egy standdal találkoztam (DK), pedig a Lehel-tér, Nyugati Pu, Deák, Móricz és Battyi vonalon mozogtam és semmi. A "kicsi" pártoknál megértettem, hogy nincs emberük erre a feladatra, nadehogymég kerály pártjánál sem? Kicsit meglepő volt.

Természetesen mindenkinek köszönőm aki gondolt rám és gyűjtött :)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

2010-ben regisztráltam ide, asszem 14 vagy 15 évesen.

Uramisten, de rohadtul cringe azokat a kommenteket visszaolvasni, kms.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Nyaatorrents csak nekem nem jön be, vagy általánosan lehalt, esetleg csak megint domain címet váltottak? (Ha jól tudom, most a "nyaa.si" az aktuális.)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2018.04.18. 17:46 A Nyaatorrents csak nekem nem jön be, vagy általánosan lehalt, esetleg csak megint domain címet váltottak? (Ha jól tudom, most a "nyaa.si" az aktuális.)
Szo-szo, mert nekem se, de valamiért most egy rakás oldal akadozik nekem.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2018.04.18. 17:46 A Nyaatorrents csak nekem nem jön be, vagy általánosan lehalt, esetleg csak megint domain címet váltottak? (Ha jól tudom, most a "nyaa.si" az aktuális.)
Nekem se műkszik.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Titkos írta:Nyaatorrents
Twitter infó.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2018.04.18. 19:20
Titkos írta:Nyaatorrents
Twitter infó.
Köszi! :D
Kép
Válasz küldése