Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ja, leválasztották, most csak az én adataimat módosítottam hozzá, mert nem szeretem a mismatcheket. Nem tudom, talán szakmai ártalomból...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Elkezdtem átköltözni a Mal ra jelentős időt vesz igénybe mire mindent átcuccolok. De ha már úgy rávagytok cuppanva mint a tengeri csillag a tenger fenékre csak lehet benne valami jó.

Még kérnék egy kis segitséget hogy lehet úgy berakni a linket aláírásba ahogy Ricz -nél van?
https://myanimelist.net/profile/ViharTancos
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

ViharTáncos írta: 2017.09.11. 12:26 Még kérnék egy kis segitséget hogy lehet úgy berakni a linket aláírásba ahogy Ricz -nél van?
https://myanimelist.net/profile/ViharTancos
Profil: [center_][url_=http://myanimelist.net/profile/ViharTancos][_b]MAL[/b][/url][/center]

Ha magát a listát akarod linkelni: [center_][url_=http://myanimelist.net/animelist/ViharTancos][_b]MAL[/b][/url][/center]



A három pirossal jelölt aláhúzást töröld ki, csak azért vannak ott hogy tag-ként jelenjen meg a postban. Végeredmény:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

ViharTáncos írta: 2017.09.11. 12:26 Elkezdtem átköltözni a Mal ra jelentős időt vesz igénybe mire mindent átcuccolok. De ha már úgy rávagytok cuppanva mint a tengeri csillag a tenger fenékre csak lehet benne valami jó.
Annak idején valamikor megeresztettem a blogomon egy kifejtést, hogy lényegében miért szeretem a MAL-t. Valahogy így néz ki:
- az AniDB szervere gyenge, kezelése bonyolult, szövevényes, a szerkesztőinek a hozzáállása egyes dolgokhoz agysejt-holokauszttal felérő bődületes baromság, az elbírálási rendszer kétséges, egyes részlegekhez nem használhatod a hibajelentést, sem a PM-et, mert nem törődnek vele, hanem egyenesen moderátornak kell szólnod IRC-n és a többi...
- az Anime-Planet erősen hiányos, gyenge felépítésű, kissé zavaros kezelésű oldal,
- az AniNFO oldalán igazából megtalálsz mindent már, csak a listaépítést és -kezelést nem,
- az ANN-en a tudtommal nem lehet listát építeni annak ellenére, hogy megvannak az adatlapok, de szintúgy hiányosan kezelt, rengeteg DVD/BD-special például fel sincs tüntetve.
A MAL esetében az elején az oldal gyengeségei voltak az erős hátrány, ezt a CDN és a hoszt leváltásával nagyrészt kiköszörülték, bár bevezettek elég "érdekes" változásokat is, aminek lehet nem kellett volna, vagy nem úgy, tovább egyes funkciói, mint az adatbázishoz hozzáadás eléggé el van rejtve az oldalon belül, vagyis a struktúra nem épp teljes egészében átgondolt, ha főleg egy listakezelésre írt website-ról beszélünk. A mangái erősen hiányosak, főleg ami a oneshotokat és a 18+ részleget illeti, hentai és yaoi egyaránt, a keresés se mindig szuperál, de még mindig felhasználóbarátabb, mint a konkurencia (és ebbe az áczé is beletartozik, mint "a sajátos magyar alternatíva").
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Surci írta: 2017.09.11. 12:40
ViharTáncos írta: 2017.09.11. 12:26 Még kérnék egy kis segitséget hogy lehet úgy berakni a linket aláírásba ahogy Ricz -nél van?
https://myanimelist.net/profile/ViharTancos
Profil: [center_][url_=http://myanimelist.net/profile/ViharTancos][_b]MAL[/b][/url][/center]

Ha magát a listát akarod linkelni: [center_][url_=http://myanimelist.net/animelist/ViharTancos][_b]MAL[/b][/url][/center]



A három pirossal jelölt aláhúzást töröld ki, csak azért vannak ott hogy tag-ként jelenjen meg a postban. Végeredmény:
Köszi a segitséget! :)

Ricz: Ja én is a magyar megfelelőjét használtam eddig ami többé kevésbé hiányos bár részemről csak azért fontos mert ti is ott vagytok. Meg aztán mostanság úgy érzem nem nagyon találom a közös témákat az oldalon lévőkkel hát ha segít valamelyest.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2017.09.10. 19:53 Csak jelzett a mal, hogy külön szedte a 13. részt a sorozattól (aszem az ilyen összefoglaló izé volt, és anno külön is volt), így be lehetett újra jelölni.-.-
I see. (Mondjuk nekem olyan listadesignom van, ami csak annyit ír ki, hogy összesen hány epizódja van az adott cuccnak, ami meg automatikusan változik, ha javítanak valamit a MALosok.)
Surci írta: 2017.09.11. 12:40A három pirossal jelölt aláhúzást töröld ki, csak azért vannak ott hogy tag-ként jelenjen meg a postban.
Erre jó egyébként a code funkció:

Kód: Egész kijelölése

[spoiler]izébizé[/spoiler]
ViharTáncos írta: 2017.09.11. 16:05 Meg aztán mostanság úgy érzem nem nagyon találom a közös témákat az oldalon lévőkkel hát ha segít valamelyest.
Velem az Ariáról például bármikor beszélhetsz. :D (De az Animationt kihagytad a listádból.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2017.09.11. 16:49 I see. (Mondjuk nekem olyan listadesignom van, ami csak annyit ír ki, hogy összesen hány epizódja van az adott cuccnak, ami meg automatikusan változik, ha javítanak valamit a MALosok.)
Jah, a dizájn nekem is ilyen, ennél többről van szó. XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2017.09.11. 17:07
Junchi írta: 2017.09.11. 16:49 I see. (Mondjuk nekem olyan listadesignom van, ami csak annyit ír ki, hogy összesen hány epizódja van az adott cuccnak, ami meg automatikusan változik, ha javítanak valamit a MALosok.)
Jah, a dizájn nekem is ilyen, ennél többről van szó. XD
Az említett mismatchek? Mondjuk én ezt szerintem még egyszer sem néztem meg (bár érdekes, egyből tudtam, hol kell keresni lol), van 8 animésem és 7 mangásom, de ezek speciel nem nagyon érdekelnek, minimális ingerencia jelei sem mutatkoznak a kijavításaikra. :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jaja, jó is, hogy beszéltük, gyors javítottam mindet (rémes, hogy mindig variálnak vmin). Amúgy ami engem mostanság bosszant a malon, hogy nem lehet jelölni a webmanhwákat. :/ Pedig úgy jelölném a Killing Stalkingot, meg azt a múltkori yaoit, aminek visszakénenéznemahhozhogyjelölhessem a címe.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Junchi írta: 2017.09.11. 16:49
Velem az Ariáról például bármikor beszélhetsz. :D (De az Animationt kihagytad a listádból.)
Köszi =^.^=

Egy lengyel 71 éves nagyapó most kavarta át 3X az atlanti óceánt egy szál kajakkal. :D

https://www.youtube.com/watch?v=6tpgpurys_4

Ha van egy fölös 10 percetek esetleg okos TV-tek ajánlom ezt az egészen elképesztően gyönyörű Timelapse Hajós videót. ^^

https://www.youtube.com/watch?v=AHrCI9eSJGQ
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Ricz írta: 2017.07.19. 11:52 Mert egyébként kiherélte ezzel azt, amit a "halat a majmok közé" kapcsán mondtam a Koe no Katachinál: a siketnémák saját oktatási intézményben tanulnak, szeparáltan (mert egyértelműen nem tudnak úgy haladni az anyaggal, lemaradnak, lemorzsolódnak, és a kiscsaj addig se képes eljutni a többi közt, amikor játszódik) - ez pedig gyakorlatilag aláaknázza az egész filmet, és öli meg azt az amúgy sem hatalmas egyediségét. (És az egész filmmel egyébként ez volt a legfőbb bajom. Minden hihetőséget az érzelmes, giccs lapra tettek és áldoztak fel.)
Követem Youtube-on ezt a Tommy Edison (vak) pasast, aki pl. teljesen normális módon helyi iskolákba járt együtt a többi diákkal.
https://www.youtube.com/watch?v=J07vqgtRvoE
Én nem hiszem, hogy ez így kijelenthető, hogy ne létezne koedukált oktatás, pláne világszinten.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Vree írta: 2017.10.04. 01:01 Követem Youtube-on ezt a Tommy Edison (vak) pasast, aki pl. teljesen normális módon helyi iskolákba járt együtt a többi diákkal.
https://www.youtube.com/watch?v=J07vqgtRvoE
Én nem hiszem, hogy ez így kijelenthető, hogy ne létezne koedukált oktatás, pláne világszinten.
Ezt korábban Risával pont átbeszéltük, hogy van ilyen. Ez eddig mondjuk rendben, de amennyit ő is elismert, hogy az ábrázolt módon nem nevezhető működőképesnek. Plusz azt vegyük hozzá, hogy japánokról beszélünk, akik nagyon nem tűrnek semmiféle devianciát. Csak példaként: mindenféle a számukra megszokott dologtól eltérő cuccra van valami derogáló, pejoratív kifejezésük: a 23/24 év feletti szingli nőktől kezdve, azokon át, akik csak félállásokból (sem) képesek fenntartani magukat egészen azokig, akik nem hajlandóak önként és dalolva ingyen túlórázni a munkahelyükön. A kifejezések maguk még hagyján, de mikor nem átallják hangoztatni őket, az azért felvet a nép pszichológiai kórisméjével kapcsolatban is kérdéseket.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ricz írta: 2017.07.19. 11:52 Mert egyébként kiherélte ezzel azt, amit a "halat a majmok közé" kapcsán mondtam a Koe no Katachinál.
Kezdve azzal hogy ez egy produktum amit amiatt csináltak és kizárolag az mélyebb érzelmek kiváltása legyen a célja a néző közönség irányában profit termelés céllal. Egy masszív idő pazarlás minden féle piszlicsáré ellent mondás miatt ezen vitázni. A film müködött nem tökéletesen de müködött.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

ViharTáncos írta: 2017.10.04. 09:30Egy masszív idő pazarlás minden féle piszlicsáré ellent mondás miatt ezen vitázni A film müködött nem tökéletesen de müködött.
Nálam nem ezen a dolgon bukott meg, hanem azon, hogy erősen öncélú volt a dráma. Azért keltjük szándékosan a drámát, hogy drámázhassunk, és ezért bemutatnak valamit direkt kifordítva önön lényegéből. Ez pedig erősen undorító módszer történetalkotás szempontjából. (Kábé ennyire és ezért zavart az is, hogy Breaking Badben Skyler személye is, de ott volt kellően ellensúlyozva. Itt semmivel, mert akkor végleg meghal a film, mivel nincs, ami mozgassa.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ricz írta: 2017.10.04. 17:35
Nálam nem ezen a dolgon bukott meg, hanem azon, hogy erősen öncélú volt a dráma. Azért keltjük szándékosan a drámát, hogy drámázhassunk, és ezért bemutatnak valamit direkt kifordítva önön lényegéből. Ez pedig erősen undorító módszer történetalkotás szempontjából. (Kábé ennyire és ezért zavart az is, hogy Breaking Badben Skyler személye is, de ott volt kellően ellensúlyozva. Itt semmivel, mert akkor végleg meghal a film, mivel nincs, ami mozgassa.)
Tisztelet a kivételnek de az átlag ember inger küszöbe jóval magasabb az oldalt látógatóéknál. Jó példa erre a brazil és mostanában felfútó török szappanoperák tömkelege amitt elnézve a japánoknál is megvan ez csak nem ennyire eltúlozva. Meg egy észre vétel, lehet túl sok sorozatot láttunk már ebből a müfajból és már filmkritikusként probáljuk meg értékelni nem pedig átlag nézőként, ami a valódi közönségtől való elszakadást jelentené (persze csak hipotézis). Szóval ha nem nekünk magas minőségra vágyó embereknek készült. Van jogunk birálni valamit aminek nem is mi vagyunk a célközönsége? Ezt kérdést felszoktam tenni magamnak mielőtt pontozok valamit.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

ViharTáncos írta: 2017.10.05. 05:47Meg egy észre vétel, lehet túl sok sorozatot láttunk már ebből a müfajból és már filmkritikusként probáljuk meg értékelni nem pedig átlag nézőként, ami a valódi közönségtől való elszakadást jelentené (persze csak hipotézis). Szóval ha nem nekünk magas minőségra vágyó embereknek készült. Van jogunk birálni valamit aminek nem is mi vagyunk a célközönsége? Ezt kérdést felszoktam tenni magamnak mielőtt pontozok valamit.
Ez attól függ, milyen értelemben nem mi vagyunk a célközönsége. Nem jön be a téma? Maga a műfaj? Akkor ja, mondhatjuk, hogy nem mi vagyunk a célcsoport. Nálam ez a sportanimékre és a mechákra igaz (utóbbin is főleg a Gundamra és minden olyannak, ahol nem csak egy elem a mecha maga, hanem az egész magva). Viszont, amit fenntartok, hogy rizikós témát adaptálni tudni kell, mint a siketek és más valamiféle fogyatékossággal élőkkel való együttélés tematikája. Elég friss téma, alig feldolgozott, foglalkoztatott téma, így az ember elvár egy minimum szintet, hogy legalább normálisan nyúljanak hozzá, és ne azért legyen dráma az egész, mert a műfaj is dráma. Ehhez pedig velejében kell hitelesen visszaadni a tematikához kellő elemeket, és úgy bemutatni, máskülönben csak egy "another love story with extras" (lásd még: Makoto Shinkai).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nyugodj békében Grape-Kun. (Idős volt már btw)

Anime-Loving Penguin Grape-Kun Passed Away At Tobu Zoo In Japan
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2017.10.13. 09:29 Nyugodj békében Grape-Kun. (Idős volt már btw)

Anime-Loving Penguin Grape-Kun Passed Away At Tobu Zoo In Japan
Aw... :( (Az más kérdés, hogy én inkább szomorúnak, mint aranyosnak találtam ezt a 2D-hez való vonzódását, ahogy itt írtam is, de ettől még sajnálom szegényt. :( ) Amúgy nem azért, de az egyik kommenten jót röhögtem... XD

"because all of us can relate to a lonely penguin obsessed over his 2D waifu. That's my boy right there."

:lol:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta: 2017.10.13. 12:07

"because all of us can relate to a lonely penguin obsessed over his 2D waifu. That's my boy right there."

:lol:
Tipikus 9gagger :D Hot biztos tele lesz vele az oldal pár napig mig a waifu emberi testvéreik is megsíratják szegényt valami nagyon kawaii fanartokkal.

Grape-Kun olyan 80-90 éves embernek számitott ilyenkorban már szerintem nem gáz ha valakinek ilyen hobbija van. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta: 2017.10.13. 19:43 Grape-Kun olyan 80-90 éves embernek számitott ilyenkorban már szerintem nem gáz ha valakinek ilyen hobbija van. :)
A végén kiderül, hogy ő volt az animékből ismerős perverz öregemberek pingvin megfelelője, egyfajta Zseniális Teknős Pingvin. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Most így hirtelen nem tudom, csak futó hírként láttam, hogy valamelyik mangás oldalra kitettek a pingvinről egy fan által rajzolt képet, amin megemlékeznek róla. A 9gag-es posztban is vannak artok, de ez konkrétan fekete-fehér rajz.

Btw, szintet léptem, Hikikomori vagyok. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Oké, szóval én sosem voltam az a nagy figurás (kb. szökőévente, ha vettem egyet már anno is, manapság meg szinte teljesen leálltam velük), a Code Geass-ben pedig világéletemben "Karenista" voltam, de attól még ÚRISTEN EZ A C.C. FIGURA!!!!444 *______*
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kép

ZOMFG ne linkelj több ilyet, még az epikus Homurákra is össsze kell szedni a keretet, erre ez most +30 rugó :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ezt a minap Catrin is mutatta nekem. Az arc(mimikáj)a valahogy nem az igazi, de a többi nojsz!
Válasz küldése