Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Foma »

Titkos írta: 2017.12.16. 18:40
Ayla írta: 2017.12.16. 16:42(hogy nincs nőnemű verziónk magyarul annak, hogy hazaFI?)
Hallottam már olyat, hogy "honleány", de nem tudom, ez ténylegesen a "hazafi" női változata-e.
Elvileg annak a női változata. De asszem később kapott némi jelentés többletet, de erről nem tudok többet. De, ha már ilyen kifacsart kifejezéseket keresünk, szerintem az Úrhölgy is eléggé nyakatekertnek és magyartalannak hangzik, pedig létező kifejezés.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Dzsingóbelz mindenkinek.

Kép

Rui: LIKE az NGE-képért :)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci: Megy vissza a like a HomuMado képért. :D
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Kép

Hát, karajcsont.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Merry Karit ide is!
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Kép
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Kellemes ünnepeket mindenkinek! :mosoly:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Boldog karit nektek is!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

Edit: Iskariotes belinkelt képe óta azon gondolkodom, hogy milyen lenne egy olyan anime, amiben egy pelenkás kapja meg Kira intelligenciáját, amit aztán arra használ, hogy mindenkitől minél több ajándékot csikarjon ki magának és a végén már ott ül az azokból épített "trónon". :lol: Tuti nem erről szól a kép, de ne mondjátok, hogy nem néznétek meg! XD
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Surci írta: 2017.12.24. 21:39 Dzsingóbelz mindenkinek.

(MadoHomu kep)
Na, pont ilyet :D

Nalunk a fenyo tetejen ugyis egy pici Homura-chan az angyalka. A kanonban ugyis o az Ordog, nalam meg a Halal :vigyor:

(Ja, hogy erre a gepre meg nem raktam magyar kiosztast. Nem baj, atmeneti allapot. De meg a billentyuzet sincs visszaszerelve mert DDR2 SODIMM-eket es Meromokat tesztelek benne. Hehe.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta: 2017.12.25. 07:28...egy éve van bluray meghajtó a gépemben, csak tesztelni nem tudtam még semmivel...
Amúgy nem tudod véletlenül, kb. mennyire erős gép kell ahhoz, hogy le tudjon játszani szaggatásmentesen egy BD filmet? Csak azért kérdezem, mert van már itt nekem is nem egy eredeti BD film, épp csak lejátszóm nincs hozzá, addig viszont nem akarok venni egyet a gépbe, amíg nem biztos, hogy a vas elég erős lesz alatta. XD (Emlékszem, a legelső monitoromat anno pl. pont azért kellett cserélni, mert kiderült, hogy a DVD-t nem tudja lejátszani, kb. egy hangyafoci kezdődött a képernyőn, mihelyt beraktam a lemezt. :dirr:) Ja, illetve még annyit, hogy egy PC-s BD meghajtó ugyanakkora, mint egy sima DVD meghajtó (tehát szépen beilleszthető a gépbe), vagy pedig külön kell rákötni, mert csak olyan nagyok léteznek, mint az asztali lejátszók? (Illetve egyik ismerősöm mesélte egyszer, hogy a BD-knél már nincs ez a régiókódos baromság, ami pl. megkeseríti az ember életét, ha mondjuk Amcsiból rendel DVD-t. Ez igaz, vagy azóta már kitaláltak valami egyéb baromságot helyette, ami szintén megszívatja a külföldről rendelni vágyó vásárlót? :dirr:)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A meghajtó sima 5.25" méretű SATA cucc, mint bármilyen DVD. Viszont a régiókkal nem tudom, mi a helyzet. Anno a DVD-t ki tudtam oldani, ennél meg azt se tudom, van-e benne ilyen idióta korlát...

Lejátszáshoz vagy megfelelő integrált/atlan videó kell, vagy egy nagyjából használható kétmagos cucc. Core 2 duo már elég kell legyen, a 3.8-as Wolfdale-em már egy magon is csont nélkül vitt bármilyen fullhd h.264-et.
De ki fogom próbálni ezen a laposon is, 2.2ghz conroe, gf8400-nak megfelelő quadro, jóféle kétesélyes gépecske. 2 szálas dekódolással mondjuk 99.9%, de a vga lehet, hogy buta hozzá.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi! :) Egyébként letöltött, torrentes full HD ripet már teszteltem rajta, azt gond nélkül vitte, szóval ha csak ennyi a kritérium, akkor valszeg a lemezes eredetivel sem lesz majd baja. :) (Csak a torrentet én azért nem szoktam idekeverni, mert annál produkált már PC érdekes dolgokat, pl. emlékszem, az eggyel korábbi gépem úgy tudott full HD anime epizódot lejátszani, hogy maga az epizód jól ment, viszont az OP/ED-eknél beszaggatott, de csak azoknál. :D Persze aki rippel/kódol animét, az biztos tud erre is értelmes magyarázattal szolgálni, én csak a fejemet vakartam. XD)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta: 2017.12.25. 11:27 emlékszem, az eggyel korábbi gépem úgy tudott full HD anime epizódot lejátszani, hogy maga az epizód jól ment, viszont az OP/ED-eknél beszaggatott, de csak azoknál. :D
Akkor azt figyeld, hogy az op/ed menjen jol, ott magasabb a bitrate. Az eredeti meg a rip kozott ugyis ez a fo kulonbseg, hogy a rip altalaban toredekere van tomoritve, hogy ne 20-30 gigas torrentek legyenek minden sz1rsz@rbol :D A tobb adat azonos felbontasra dekodolasa meg mindenkeppen tobb eroforrast igenyel, de nem annyival, hogy a nagysagrendet megvaltoztassa. Video"kartyak" ha tudnak h.264-et, fol vannak keszitve a blurayre.

Ja, meg lehet meg 60fps az op/ed, arra is mintha lattam volna peldat. Na attol meg az 5670-es Radeon dekodere beszaggatott, ellenben a 6670-es mar birja. Es birja az i3-2100 is szoftveresen. Utobbi a 4k-t is, kar, hogy monitorom nincs hozza...
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Boldog Karajcsont a fórumos kontingensnek! :)
Kép Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Boldog Karácsonyt az erre járóknak! ::jsmile::
Titkos írta: 2017.12.25. 10:00 Illetve egyik ismerősöm mesélte egyszer, hogy a BD-knél már nincs ez a régiókódos baromság, ami pl. megkeseríti az ember életét, ha mondjuk Amcsiból rendel DVD-t.
Ez marhaság,
a Blu-Ray-en ugyanúgy megvannak a régiókódok, és az asztali lejátszók meg sem mozdulnak egy amcsi lemezzel.

PC-n szintén megvan ez a probléma, de ott van program, ami elrejti a régiókódot, és beolvassa a lejátszó a lemezt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta: 2017.12.25. 14:16 Ez marhaság,
a Blu-Ray-en ugyanúgy megvannak a régiókódok, és az asztali lejátszók meg sem mozdulnak egy amcsi lemezzel.

PC-n szintén megvan ez a probléma, de ott van program, ami elrejti a régiókódot, és beolvassa a lejátszó a lemezt.
Aham, ettől tartottam. ^^" (Jó, nem mintha tobzódnék a külföldi BD lemezekben, talán úgy 3-4 darab van jelenleg, de gondoltam, jobb lesz azért leinformálni a dolgot. XD) Egyébként anno (még Win XP alatt) én ezt úgy oldottam meg az amcsi DVD-k esetében, hogy volt két DVD meghajtóm, az egyiket magyar, a másikat amcsi régiókódra állítottam, amikor rákérdezett az oprendszer és utána értelemszerűen mindig a megfelelő lemezt a megfelelő lejátszóba raktam, így nem kellett ilyenekkel szórakoznom, mint külön programmal "elrejteni" a régiókódot. Ez vajon Win 10 alatt is működne ugyanígy, vagy azóta már ezt is úgy megbonyolították, hogy muszáj ilyen programokkal trükközni?

És ha már ennyit beszélünk erről: tudja valaki, hogy egyáltalán miért találták ki ezt a "régiókód" dolgot? Én valami olyasmit hallottam, hogy a kalózkodás visszaszorítására, de nem tudom, ez nálam még pont növelné annak az esélyét, hogy "á, hagyjuk a francba, inkább letöltöm torrentről". XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.12.25. 14:41És ha már ennyit beszélünk erről: tudja valaki, hogy egyáltalán miért találták ki ezt a "régiókód" dolgot? Én valami olyasmit hallottam, hogy a kalózkodás visszaszorítására, de nem tudom, ez nálam még pont növelné annak az esélyét, hogy "á, hagyjuk a francba, inkább letöltöm torrentről". XD
Azért a technika is belevauzik, mert a PAL és az NTSC között eredetileg volt pl. 10 Hz-nyi képfrissítési különbség (lásd Éjjeli Vakond ajándékozós videóját), illetve ezen kívül volt még más, javában kisebb technikai szabvány, mint a SECAM (Member kicsit bemutat ilyet, hogy a konzoltéren ez mi különbséget jelent). Szóval, ha nem is kizárólag a kalózkodás visszaszorítása volt a fő cél, nekem inkább a technikai szabványok közti különbségek érződnek oroszlánrésznyi indoknak.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricz 2017.12.25. 15:45-kor.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta: 2017.12.25. 14:41 És ha már ennyit beszélünk erről: tudja valaki, hogy egyáltalán miért találták ki ezt a "régiókód" dolgot? Én valami olyasmit hallottam, hogy a kalózkodás visszaszorítására, de nem tudom, ez nálam még pont növelné annak az esélyét, hogy "á, hagyjuk a francba, inkább letöltöm torrentről". XD
Nem kimondottan a kalózkodás (persze részben azért is), csak az elérhetőséget korlátozták ezzel.

Mert régen ugye úgy volt, hogy Amerikában már DVD-n jött ki egy film, 3-4hónappal a mozipremier után, nálunk még csak akkor mutatták be a mozik.

Ez mostanra már értelmét vesztette, hiszen minden film világpremiert kap, de a korlátozás sajnos ugyanúgy megmaradt, mert a lemez megjelenéseknél még mindig van egy-két hónap különbség.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Éééés végre újra kapok levegőt...

Nem tudom, mikor volt utoljára ilyen fárasztó karácsonyom, de mikor egyszerre kerül hirtelen elő egy nagyobb halom rég nem látott rokon, akkor az letudja szívni az embert, főleg mentálisan, sőt még a szám is kiszáradt a tegnapi nap végére.

/holiday_issues

Majd próbálok reagálgatni egy-két dologra is.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Akosss »

BÚÉK! ::jcheers:: most veszem észre, hogy Boldog Karit meg nem kívántam. xD
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kép
Válasz küldése