Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Körkérdés, főleg Riczhez és tulokoshoz: srácok, hogy szeretnétek, a Light Novel topicba pakoljam át a hozzászólásaitokat, vagy az anime témán belül csináljak egy No Game No Life topicot és ott folytatnátok? XD (Ugye tulokos elvileg csak az animét látta, vagy még azt sem, csak belekezdett, ezt nem tudom pontosan, Ricz pedig annyira benne van a témában, hogy még a light novelből is hoz érveket, ezért a dilemmám. XD) Ide az Offba nem raknám, mert egyébként érdekes beszélgetés, csak kissé már fura, hogy az elvileg Mondoconról szóló topicban ölel fel lassan egy teljes fórumlapnyi helyet egy olyan vita, ami a NGNL sorozat főszereplő párosának személyiségelemzéséről szól. XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Nekem is dilemmám részben, de ha dönteni kell, az NGNL topikját mondanám, mert főleg az az utolsó pár hsz. főszereplője, még ha egyes részletek az isekai témához, így a conhoz (kerekasztal témához) is kapcsolódnak, miközben általános is.

...avagy már megint sikerült egy háromszálas témát csinálni. :dirr:

Szerk.: Amúgy majd mutatok egy klasszikus példát arra, hogy egy jelenet értékelése mennyit képes változni, ha ismeri az alapanyagot az ember. Pont tegnap volt belőle picurka vita.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Titkos írta: 2018.05.08. 14:01Körkérdés, főleg Riczhez és tulokoshoz: srácok, hogy szeretnétek, a Light Novel topicba pakoljam át a hozzászólásaitokat, vagy az anime témán belül csináljak egy No Game No Life topicot és ott folytatnátok? XD (Ugye tulokos elvileg csak az animét látta, vagy még azt sem, csak belekezdett, ezt nem tudom pontosan, Ricz pedig annyira benne van a témában, hogy még a light novelből is hoz érveket, ezért a dilemmám. XD) Ide az Offba nem raknám, mert egyébként érdekes beszélgetés, csak kissé már fura, hogy az elvileg Mondoconról szóló topicban ölel fel lassan egy teljes fórumlapnyi helyet egy olyan vita, ami a NGNL sorozat főszereplő párosának személyiségelemzéséről szól. XD
Hát, ha már lehet választani, akkor inkább a No Game No Lifera szavazok, mert magamtól sose mennék be egy LN topicba. De egyébként mindegy, már annak is örülök, ha nem törlitek... :)
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2018.05.08. 16:33Nekem is dilemmám részben, de ha dönteni kell, az NGNL topikját mondanám, mert főleg az az utolsó pár hsz. főszereplője, még ha egyes részletek az isekai témához, így a conhoz (kerekasztal témához) is kapcsolódnak, miközben általános is.
tulokos írta: 2018.05.08. 18:48Hát, ha már lehet választani, akkor inkább a No Game No Lifera szavazok, mert magamtól sose mennék be egy LN topicba.
Oksa, akkor megnyitottam a topicot neki az Anime részlegen belül. :) Tulokos első postját még otthagytam, mert az még tényleg szólt mindenről (isekai animék, animecon, egyes animerendezők, stb.), viszont onnantól, hogy masszívan az NGNL anime felé terelődött a téma, átpakoltam a postokat a saját topicjába.
Ricz írta: 2018.05.08. 16:33Szerk.: Amúgy majd mutatok egy klasszikus példát arra, hogy egy jelenet értékelése mennyit képes változni, ha ismeri az alapanyagot az ember. Pont tegnap volt belőle picurka vita.
Oké. XD (Mondjuk ilyesmiket már én is tapasztaltam, pl. Bake fényregény vs anime, Warcraft mozifilm a játékot ismerők, illetve "szűz" szemmel, stb.)
tulokos írta: 2018.05.08. 18:48De egyébként mindegy, már annak is örülök, ha nem törlitek... :)
Én személy szerint törölni nem törölném, amíg kulturáltan vitáztok, felőlem maradhat, tényleg csak annyi gondom volt, hogy ilyen hosszan abban a topicban már offolás, de ezt megoldottam. :) (Lehet még magam is hozzászólnék, ha pár jeleneten kívül bármit is láttam volna ebből az animéből. XD)
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Risa »

Csak azt árulja már el nekem valaki, hogy ez a fényregény honnan jött, és miért használjuk? Mármint értem, hogy a light novel magyarítása akar lenni, de ugye nem kell magyarázni, hogy ez nem az a "light"? Úgy sejtem, hogy viccből mondjátok így, de én mindenhogy a falat kaparom tőle, sorry. XDD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Risa írta: 2018.05.09. 13:46 Csak azt árulja már el nekem valaki, hogy ez a fényregény honnan jött, és miért használjuk? Mármint értem, hogy a light novel magyarítása akar lenni, de ugye nem kell magyarázni, hogy ez nem az a "light"? Úgy sejtem, hogy viccből mondjátok így, de én mindenhogy a falat kaparom tőle, sorry. XDD
Surci egyik "magyar fordítása" a sok egyéb mellett, én is hülyét szoktam kapni az ilyesmiktől egyébként, de egyrészt annyi ilyenje van, hogy tipikus "megszoksz vagy megszöksz" eset (értsd: ha minden ilyen után az arcomat marnám, már nem lenne rajta bőr... XDDD), másrészt sajnos rám is hat ez a "tömegpszichózis", mert bár azelőtt sosem használtam így (mindig LN-nek vagy light novelnek írtam), most megtört a jég. XD Amúgy ja, annyiból tényleg fura, hogy "ez a light nem úgy light", szal akkor már fordíthatta volna "könnyűregénynek", csak gondolom így viccesebb/rövidebb. XD De amúgy mondom, van még sok ilyenje, pl. "elkezdődött ebben az animében is a nagy dorama", vagy volt valami "jöttek az eNberek", utóbbira rá is kérdeztem, de azt mondta, hogy nincs mögötte semmi, csak így esett jól neki. XD (Egyre inkább érzem amúgy, hogy szükség lenne megjelentetnem egy Surci - magyar szótárat, lenne rá kereslet. XDDD)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én a szatirikus mivolta miatt használom, mivel egy kreáélt wasei eigo kifejezés. Könnyűnek se feltétlen "könnyű", mert noha a stilisztikai színvonal elég gyakran az ifjúsági regények szintjén mozog, azért egy-egy komolyabb művet is ide sorolnak, mint a Toki wo Kakeru Shoujo eredeti novellaformáját a 60-as évekből, ami meg egy olyan sci-fi magazinban jelent meg Japánban, mint amilyen nálunk a Galaktika.
Titkos írta: 2018.05.09. 13:22 Oké. XD (Mondjuk ilyesmiket már én is tapasztaltam, pl. Bake fényregény vs anime, Warcraft mozifilm a játékot ismerők, illetve "szűz" szemmel, stb.)
Na, akkor mesélek.

A Kőkapu kapcsán volt az (ha már a Zeroval párhuzamosan elkezdtem nézni azt is), hogy pont Okabe kapcsán vitáztunk. Na, én alapból nem bírom elviselni a chu2 karaktereket, ami meg az első részben tolt, az egy erős "köszönöm, nem, meggondoltam magam, most sem akarom végignézni" lett volna, ha nem kezdtem volna el a Zerot, vagyis látom, hova fejlődik a karaktere. Szóval, feltettem a nagy kérdést, hogy meddig kell ezt az - ahogy Daru fogalmazott egy későbbi jelenetben - önlejáratást elszenvednem. Viszonylag vállalható epizódintervallumot kaptam rá. Ugyanakkor kipattant a dolog, hogy mi az, hogy nem bírom őt, mikor szívós, kitartó, nagyszívű meg mit t'om én.
Erre írtam válaszban azt, hogy ezek nagyját csak jóval később tudjuk meg róla, ahogy azt is, hogy törődik Mayushiival és néha ugratja. Ez szép és jó, de az első rész alapján ezt nem vonhatjuk le, mert ugyan megveszi neki a fém upát, amit aztán a lány el is veszít. Erre azt feleli, hogy akkor hagyja úszni, de mihelyst meghallja, hogy 10 ezer jenért is eladható, vág egy ilyen pofát, majd a lány minden tiltakozása ellenére az eladásáról beszél úgy hebegve, mint akinek most ütötte a lottó 5-ös a markát és nem tudja, mit kezdjen a pénzzel. A pofán van meglepettség, csöppnyi zavarodottság, de semmi olyan szándék még jelzésértékűen se, hogy a Mayushiival kapcsolatban elmondottak igazak lennének.
És igen, a VN-ben kiderül ez az ugratási dolog. De az animuban nem, sőt, pont az ellenkezőjének hat, mivel rögtön elkapják a képet, és helyette a szomorkodó Mayushii-t mutatják miközben Okabe hebeg.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A legdurvább magyarosításnak én a következőt tartom: cosplay = kosztümös játék.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2018.05.09. 16:08
Risa írta: 2018.05.09. 13:46 Csak azt árulja már el nekem valaki, hogy ez a fényregény honnan jött, és miért használjuk? Mármint értem, hogy a light novel magyarítása akar lenni, de ugye nem kell magyarázni, hogy ez nem az a "light"? Úgy sejtem, hogy viccből mondjátok így, de én mindenhogy a falat kaparom tőle, sorry. XDD
Surci egyik "magyar fordítása" a sok egyéb mellett
Bár jópár ilyen fordulat köthető hozzám, sajnos a "fényregény" kifejezésért nem engem illet a kitüntetés, hanem Cruel-t (ahogy a Gundam-Puskagát magyarításért is, ZSENIÁLIS :dirr: ), én csak igyekszem életben tartani. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2018.05.10. 07:20 Bár jópár ilyen fordulat köthető hozzám, sajnos a "fényregény" kifejezésért nem engem illet a kitüntetés, hanem Cruel-t (ahogy a Gundam-Puskagát magyarításért is, ZSENIÁLIS :dirr: ), én csak igyekszem életben tartani. :D
Ja, akkor bocsi, úgy emlékeztem... XD De ha már Cruel: ha valakit, akkor szegényt jól elnyelte az offline élet, évek óta nem látom itt. :(
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Risa »

Surci írta: 2018.05.10. 07:20én csak igyekszem életben tartani. :D
Oké, bár szerintem nyugodtan hagyhatnád meghalni, mert még a végén Leiter Jakabnak néznek. :lol:
Titkos írta: 2018.05.10. 14:00ha valakit, akkor szegényt jól elnyelte az offline élet, évek óta nem látom itt. :(
A riajuu mindenit neki. XD
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Risa írta: 2018.05.13. 21:24 Oké, bár szerintem nyugodtan hagyhatnád meghalni, mert még a végén Leiter Jakabnak néznek. :D
Kizárt dolog, annál sokkal jobban tetszik a kifejezés :D Sőt, még fizetnék is hogy promózzák :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

*torokköszörül*

Helló :D Jöttem nézni itt vannak-e erősebb érzelmek az idei Eurovízió győztese után :dirr:

Engem csak az zavar, hogy megint egy ILYEN megnyilvánulás ment ki a közmédiába, piciny szubkultúránkról és így EHHEZ lesznek hasonlítva animések és cosplayerek ezrei a következő sok pár évben.
Az, hogy ez most milyen cultural appropiation éppen 2018 májusában, már relatív.

Lásd itt: https://youtu.be/84LBjXaeKk4
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Magam részéről nem tetszett a csaj produkciója. Minden évben van egy ilyen aki poénra veszi a dolgot, úgy látszik idén ez hódít. Amúgy érdekes mert 2 éve egy német lány szintén animés hátérrel jött és ő nagyon gyengén végzett.

Személyes végeredményem:
1. Észtország: Elina Nechayeva - La Forza
2. Norvégia: Alexander Rybak: A Song – Szerintem ő használta ki a legjobban a technikai lehetőségeket
3. Ausztria: Cesár Sampson - Nobody But You

Közben USA-ban pedig ez megy. Ja igen! Nálunk az olaszok probálkoztak valamivel.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta: 2018.05.14. 12:42 Engem csak az zavar, hogy megint egy ILYEN megnyilvánulás ment ki a közmédiába, piciny szubkultúránkról és így EHHEZ lesznek hasonlítva animések és cosplayerek ezrei a következő sok pár évben.
Az, hogy ez most milyen cultural appropiation éppen 2018 májusában, már relatív.
Ööö...de ennek mi köze az animéhez, vagy a cosplayhez? Komolyan kérdezem, nem követtem sem az Eurovíziót, sem ennek a csajnak az esetleges nyilatkozatait (ergo lehetséges, hogy mondjuk valamelyik tévésnek azt nyilatkozta, hogy ő igazi anime/cosplay-fan és most fogja megmutatni, hogy ez mit jelent, vagy ilyesmi...), de én ebben sem animét, sem cosplayt nem vélek felfedezni (nem csak benne, még a háttérben táncoló "random punkokban" sem), simán próbál japán nőnek öltözni, ami tényleg cringységben konvergál a mi Micukónk felé (ha valaki még emlékszik Stahl Judit "legendásan népszerű" alakítására... :dirr:), de szerencsére "animésségből" én egy dekát sem fedeztem fel benne. XD Szal ja, ha egy japán sértődik meg rajta, hogy mint nemzetet/embert így ábrázolják, azt még inkább megértem, de ez komoly, hogy animések/cosplayerek kiakadtak emiatt? Vagy ez honnan jön, hogy "ez a nő újabbat rúgott az animések nemzetközi megítélésébe"? Btw, amit iskariotes belinkelt, ott a német csajnál még inkább értem, mert azon legalább látszik, hogy valami cosplayer-szerűség, csak tény, hogy attól még gagyi, de ott legalább érzem a párhuzamot. (Mondjuk ha már itt tartunk, amikor a mi hazai Megasztárunkban vagy miben lépett fel az emlékezetes "sárkánycsaj", neki kapásból jobb cosplaye volt, mint itt akár a németnek, akár az izraelinek, szal oké, hogy itt elsősorban a zenét és nem a külsőt pontozzák, de ha már ez a szándék, hogy kifejezzék cosplayes mivoltukat, akkor még mindig mi vezetünk... XDDD)

De egyébként ha már Eurovízió: az örökös bajnok 2010 óta Moldova, a neonhegedűvel és vonóval, a túljátszós szőke sráccal és természetesen az egyből mémmé váló epic sax guy-jal, ezután kár is volt további Eurovíziókat szervezni, megszületett a tökéletesség. :lol: (És még maga a szám is jó. :D)

Edit: iskariotes, az USA-s linket majd javítsd ki, mert az első szögletes zárójel helyett valami 7-est raktál bele, így a link nem működik.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szerintem tök mókás ez az izraeli szám, szimplán csak K- és J-popot majmol... miért ne? És nem látom, hogy ez (már) bármit is tovább rontana a szubkultúra megítélésén. Valahogy az sem lep meg, hogy a nyugati felhozatalból egy ilyen versenyen még mindig kitűnik (szimplán ez nem a távol-kelet asztala alapon, de mégis jó szerintem, ha besurran 1-1 ilyen is).
(Amúgy nekem most egész sok szám tetszett, tavaly kb. 2 ha épphogy - már nem emlékszem egyre sem, most meg vagy 5-6 is szórakoztatott).

Az pedig érdekes lesz, ha Tel-Aviv rendezi jövőre a műsort (bár a'szem még nincs megerősítve a helyszín).
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
Remélem ott lesz és nem Jeruzsálemben.
Titkos írta: 2018.05.14. 23:24 De egyébként ha már Eurovízió: az örökös bajnok 2010 óta Moldova, a neonhegedűvel és vonóval, a túljátszós szőke sráccal és természetesen az egyből mémmé váló epic sax guy-jal, ezután kár is volt további Eurovíziókat szervezni, megszületett a tökéletesség. :lol: (És még maga a szám is jó. :D)
Ők megint nagyot mentek. Itt a szám, de érdemes meglesni mellé a werkfilmet is.
Titkos írta: 2018.05.14. 23:24 Edit: iskariotes, az USA-s linket majd javítsd ki, mert az első szögletes zárójel helyett valami 7-est raktál bele, így a link nem működik.
Köszi erre gondoltam.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2018.05.14. 23:24 De egyébként ha már Eurovízió: az örökös bajnok 2010 óta Moldova, a neonhegedűvel és vonóval, a túljátszós szőke sráccal és természetesen az egyből mémmé váló epic sax guy-jal, ezután kár is volt további Eurovíziókat szervezni, megszületett a tökéletesség. :lol: (És még maga a szám is jó. :D)
Köszi, ez most kellett! :lol:

Egyébként nálam teljesen kimaradt az Eurovízó, amíg még otthon laktam, addig se néztem sok tévét, most meg be sincs kötve az adás. Tudom, neten is fent van egy csomó helyen a, de annyira meg nem érdekel. ^^" Ami 9gag-en szembe jön, abból tudok pár fontosabb infót. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Utolsó, aztán remélhetőleg leszállok a témáról: nézem itt, hogy milyen variációkban adják nálunk a mozik a Deadpool 2-t. Múltkor már megtárgyaltuk, hogy a "4DX 3D" azt takarja, amikor a szokásos 3D-s "kijön a karakter a képből" megoldás mellé még kapunk extra effekteket, villámlás, füst, vizet locsolnak az arcodba, stb. De most nézem, hogy a Deadpoolnál lesz egy ilyen is, hogy "4DX 2D", lol, tehát a "hagyományos" film alá tolják a 4D effekteket? Jó, lehet, hogy így is működik, de ez már nálam nagyon erőlködésnek érződik. XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2018.05.17. 03:48 Utolsó, aztán remélhetőleg leszállok a témáról: nézem itt, hogy milyen variációkban adják nálunk a mozik a Deadpool 2-t. Múltkor már megtárgyaltuk, hogy a "4DX 3D" azt takarja, amikor a szokásos 3D-s "kijön a karakter a képből" megoldás mellé még kapunk extra effekteket, villámlás, füst, vizet locsolnak az arcodba, stb. De most nézem, hogy a Deadpoolnál lesz egy ilyen is, hogy "4DX 2D", lol, tehát a "hagyományos" film alá tolják a 4D effekteket? Jó, lehet, hogy így is működik, de ez már nálam nagyon erőlködésnek érződik. XD
Alapból erőlködés, mert nekem 2D+ dolgokkal egy sor bajom van:
- 3D -> ha szemüveges vagy, egyetlen hatalmas szopás lesz a filmélmény, mert tartsd az orrodon azt is és a normál szemüveged, különben a filmből ugyanannyit látsz, mintha nem viselnéd valamelyiket a kettő közül. Amúgy meg inkább befelé mélyül térhatásra a film, nem kifelé, ami látványosabb és jobban feltűnik az emberi szemnek.
- 4DX -> Ezt Twitteren FreddyD-nek írtam meg, hogy "az anyja piercinges valagát annak, aki kitalálta". Ha szemüveges vagy,a spriccelés miatt kelleni fog az ablaktörlő a lencsékre, mert amint (hamar) megszáradnak a cseppek, csak a kosz marad utána. A székrázkódás inkább masszázsfotel volt a film egésze alatt, csak az élesebb mozdulatoknál mutatták meg, hogy meddig is megy el az a vacak. Előtte meg a Pókember traileren a beled is kirázták, kidobáltatták. Na és a szagok... Amikor érintetlen paradicsomi természetben a búzamezőkön átfúvó lágy szellő égett gumi- és záptojásszagot terjeszt, az valami maximális élményt ad a filmhez. Ja, nem...

És nem egy filmet néztem ezekkel az effektekkel, de mindegyik kábé a szabványos 2D áron felüli szabadrablásnak érződött, mert inkább kellemetlen, kényelmetlen érzést és nyűgöt adott, okozott, vagy csak kivett a filmélményből, élvezhetőségből. Egyet se tudok felidézni, amire azt tudnám mondani, hogy "ja, ezt megérte ebben nézni".
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2018.05.17. 17:04- 3D -> ha szemüveges vagy, egyetlen hatalmas szopás lesz a filmélmény, mert tartsd az orrodon azt is és a normál szemüveged, különben a filmből ugyanannyit látsz, mintha nem viselnéd valamelyiket a kettő közül. Amúgy meg inkább befelé mélyül térhatásra a film, nem kifelé, ami látványosabb és jobban feltűnik az emberi szemnek.
Nekem ezzel max annyi bajom van, hogy kevés filmnél éreztem azt, hogy tényleg "háromdés", persze lehet ez azért is van, mert nálam ez akkor működik jól, ha tényleg ilyen "kilóg a szereplő a vászonról a nézőtérre", meg "lőnek a stukkerrel és tényleg azt látod, hogy a golyó a füled mellett repül el" effekteket látok. :D Szal pl. hiába mondták anno az Avatarra, hogy "fú, nem csak bestCG, de best3D is!", nálam pl. a Madagaszkár 3 simán verte ebből a szempontból, mert utóbbiban láttam ilyeneket, hogy a zsiráf úgy lóg lefelé a felhőkarcolóról, hogy kb. meg tudnám csókolni, mert a feje már annyira közel lóg hozzám, míg egy Avatarnal ilyesmiket nem észleltem. :D Ja, illetve ezt meg lehet szokni, csak sosem értettem: a 3D szemüveg miért működik úgy, mintha valami sötét fátyolt húztak volna rá a filmre? Elég szar, hogy gyakorlatilag az összes színt tompítja, ezt tényleg nem lehetett volna még az elején úgy megtervezni, hogy ne menjen ennek a rovására? Ráadásul mintha ez csak ennek az újféle verziónak lenne a sajátja, szal emlékszem, még a legelső (tudod, az a kék-piros lencsés) szemüvegek nem produkáltak ilyesmit, én legalábbis nem emlékszem rá.
Ricz írta: 2018.05.17. 17:04- 4DX -> Ezt Twitteren FreddyD-nek írtam meg, hogy "az anyja piercinges valagát annak, aki kitalálta". Ha szemüveges vagy,a spriccelés miatt kelleni fog az ablaktörlő a lencsékre, mert amint (hamar) megszáradnak a cseppek, csak a kosz marad utána. A székrázkódás inkább masszázsfotel volt a film egésze alatt, csak az élesebb mozdulatoknál mutatták meg, hogy meddig is megy el az a vacak. Előtte meg a Pókember traileren a beled is kirázták, kidobáltatták. Na és a szagok... Amikor érintetlen paradicsomi természetben a búzamezőkön átfúvó lágy szellő égett gumi- és záptojásszagot terjeszt, az valami maximális élményt ad a filmhez. Ja, nem...
Ebből meg ugyan egyet sem ültem még végig, de igazából ez olyan volt, amikor itt írtátok, hogy mikkel jár, hogy már papíron sem nézett ki jó élménynek, szóval csak megerősítettél benne, hogy ezt kerülnöm kell. XD Illetve lehet én némileg maradi vagyok, de nálam a film pont attól film, hogy "olyan mintha ott lennél, de közben azért mégis valaki mással történnek az események". Ergo rohadtul nem vágyom arra, hogy ha mondjuk a vásznon épp az 50 fokos sivatagban kolbászolnak hőseink, akkor hirtelen a termet is felfűtsék nekem, mondván, hogy "mi csak jobban át akarjuk adni az élményt!" (Jó, nyilván ennyire még a 4DX sem interaktív, de gondolom érted, mire célzok. XD)
Ricz írta: 2018.05.17. 17:04És nem egy filmet néztem ezekkel az effektekkel, de mindegyik kábé a szabványos 2D áron felüli szabadrablásnak érződött, mert inkább kellemetlen, kényelmetlen érzést és nyűgöt adott, okozott, vagy csak kivett a filmélményből, élvezhetőségből. Egyet se tudok felidézni, amire azt tudnám mondani, hogy "ja, ezt megérte ebben nézni".
Ja, ez meg a másik, hogy mindegyik egyre drágább, szóval 2D->3D->4DX és ehhez képest kb. tényleg minél drágább, annál rosszabb az élmény. XD Mondjuk amíg nem az lesz a trend, hogy a 2D-t esetleg teljesen eltörlik, addig még kibírom. Viszont ha már újítások: ez az újfajta "4K", vagy franctudjamicsoda csak szerintem olyan, hogy megint az újabb a gagyibb? Mutatok példát inkább:

Hangya "normál" trailer

Hangya "fullextrás" trailer

Csak nekem tűnik a második gagyibbnak? Látom, hogy ha pl. az ember bemegy egy Media Marktba, vagy hasonló elektronikai szaküzletbe, ott is mindig ki van állítva 10-20 TV, amiken valami épp aktuális blockbuster film megy ezzel az utóbbi technikával, de nem tudom, szerintem ez hülyébben néz ki (tehát nem a YouTube, vagy a kis képernyő miatt, az ottani bemutató monitorokon is gagyinak találom), már eleve onnantól kezdve, hogy a karakterek mozgása valahogy túlzottan "folyékony", inkább néznek már ki CG animált karaktereknek (mintha az ember valami csúcsmodern Toy Story-t, vagy hasonlót nézne XD), mint valódi embereknek, valódi mozgásokkal. Érdekes, hogy főleg az akciójelenetek néznek ki ultra szarul, pedig hát egy ilyen filmnél főleg az lenne a lényeg ugye... :D (Pl. hasonlítsd össze azt a jelenetet a két trailerben, amikor Darázs feltűnik a furgonban és szétkapja őket, az újban úgy mozog, mint valami CG gumibaba.) Szóval ha már itt a mozis újításoknál tartunk, én nagyon remélem, hogy az az idő sem jön el, amikor minden film így fog kinézni, mert lehet, hogy meg lehet szokni, de szerintem egyszerűen gázul néz ki, ha valami, akkor ez pl. szintén "kiránt" a filmélményből, egyszerűen azért, mert tudom, hogy a valóságban egy ember nem így mozog.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2018.05.17. 18:06 Ja, illetve ezt meg lehet szokni, csak sosem értettem: a 3D szemüveg miért működik úgy, mintha valami sötét fátyolt húztak volna rá a filmre? Elég szar, hogy gyakorlatilag az összes színt tompítja, ezt tényleg nem lehetett volna még az elején úgy megtervezni, hogy ne menjen ennek a rovására? Ráadásul mintha ez csak ennek az újféle verziónak lenne a sajátja, szal emlékszem, még a legelső (tudod, az a kék-piros lencsés) szemüvegek nem produkáltak ilyesmit, én legalábbis nem emlékszem rá.
Egyrészt nagyon sok fajta technológia létezik arra, hogy a 2D-s képeket 3D-s élményé alakítsák át. A legelső technológiák már a 19. században megjelentek. Az általad említett piros-kék szemüvegek már az 1950-es években is használtak (gondolj csak bele, hogy a Marty és nézet így filmet a Vissza a jövőbe első részébe).
De ami kérdésedet érinti. Alapvetően a fényhullámokat törik meg és így kvázi becsapják az agyadat, hogy azt hidd, amit látsz az 3D-s. Két dologért látod tompábbnak a dolgokat.
1, A szemünk nincs hozzá szokva, hogy így lássa a világot.
2, A mozikban használt szemüvegek olcsók, így csak a minimális élményt adják meg az embernek.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2018.05.17. 20:19 De ami kérdésedet érinti. Alapvetően a fényhullámokat törik meg és így kvázi becsapják az agyadat, hogy azt hidd, amit látsz az 3D-s. Két dologért látod tompábbnak a dolgokat.
1, A szemünk nincs hozzá szokva, hogy így lássa a világot.
2, A mozikban használt szemüvegek olcsók, így csak a minimális élményt adják meg az embernek.
Szerintem picit félreértettél, nem azt írtam, hogy tompábbnak tűnnek a szemüvegen át látott dolgok, tűélesek azok, épp csak olyanok, mintha mondjuk "szürkület" lenne "nappal" helyett, ha a szemüvegen át nézem. Gyakorlatilag egy enyhébb "napszemüveg" hatása van a 3D-s szemcsinek, ez nem csak a vásznon lévő dolgok észlelésére vonatkozik, hanem mindenre. Pl. ha korán érkezik az ember és még a reklámok sem kezdődnek el, meg még a terem sem sötét, aztán már akkor felrakja a szemére, egyből látszik, hogy gyakorlatilag a terem világításán is "csökkent", legalábbis az ember így érzékeli, amikor a fején van a szemüveg. Én ezt a részét furcsállom, pl. képzeld el, ha filmes vagy, csinálsz egy igazi színes-szagos, látványorgiás filmet, de közben tudod, hogy 3D-ben nézve a szemüveg ezt le fogja rontani. Szal nem csak nézői oldalról problémás. Meg ez nem valami egyéni hülyeségem, más mozis fórumokon is láttam már, hogy vannak, akik pl. kifejezetten emiatt kerülik a 3D-t. Ahogy mondtam, részemről amúgy megszokható, nem azt mondom, hogy elcseszi a teljes filmélményt, csak furcsállom, hogy egy 20-30 éve kísérletezett dolognál egy ilyen még probléma.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha már mozi, berakom ide a kis nyavalyámat, hátha tudtok segíteni. Tegnap néztem meg a Deadpool 2-t a Corvin moziban, ez a szokásos helyem, szeretem, hogy olyan jó nagy a terem. Az utolsó sorban szeretek ülni, mert legalább a székrugdosókat elkerülöm és nekem a távolság is hozzáad az élményhez. (Ezért sem fogok többet Imax-ba menni, túl nagy a vászon és az utolsó sor is közel van.) Mellettem ült egy párocska, szerintem a srác ötlete volt, mert a barátnő határozottan nem élvezte a filmet. A film több pontján is elővette a csaj a telefont és elkezdte nyomkodni. Bármennyire is közel ültek, a szemem sarkába ugyan úgy belevilágított a telefon képernyője. Aztán kb. a film vége előtt 10-15 perccel ki is mentek a teremből. Úgy voltam vele, hogy szólni kéne, ha nem jön be a film, kívül tágasabb, vagy legalább arra a 2 órára szakadjanak már le a telefonról. Ami visszatartott, nem szerettem volna, hogy utána meg rám szóljanak, ne dumáljak film közben. Szerintetek legközelebb szóljak, ha ilyen van? Mármint moziba pont a szórakozás miatt megyek, szóval nem túl vicces ha felcseszik közben az agyam.
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Rui-chan írta: 2018.05.20. 12:43Szerintetek legközelebb szóljak, ha ilyen van? Mármint moziba pont a szórakozás miatt megyek, szóval nem túl vicces ha felcseszik közben az agyam.
Szerintem érdemes ilyenkor szólni, de már akkor, amikor elkezdik a többi nézőnek a látványos idegesítését. Illetve ehhez hozzátenném, hogy a szituációtól is függ: ha ránézésre is 10 év letöltendőt adnál az idegesítő csaj pasijának a pofájára és két méteres, akkor örülni kell neki, hogy legalább a végén lelépnek... :D

Egyébként ezért is utálok moziba járni. Undorítónak tartom annak az édescsípős nácsoszszósznak az émelyítő szagát, ami 5 perc alatt betölti a termet, aztán amikor ropogtatnak, csámcsognak mindenfélét. Én mindig leszögezem az elején azzal, akivel megyek a moziba, hogy mi nem fogunk kaját bevinni, hanem csak üccsit a film hosszától függően; nem zabálni járunk a moziba. (Nem is hívnak túl sűrűn a moziba... xD)

Mindenhova tömegközlekedéssel járok, de még azt sem sikerült megszoknom. Most legutóbb is azon húztam fel magam, hogy mellém ül valaki és elterpeszkedik az ülésen. Én meg próbálom összehúzni magam, hogy ne érjen össze a lábunk, de ilyenkor az ilyen seggfej azt hiszi, hogy ez felhívás arra, hogy még nagyobb helyet kitölthessen és még jobban elfekszik. Egyszerűen nem értem, hogy miért csak engem zavar, ha összeizzad a lábam egy vadidegen lábával. Aztán ott van az öreg nyugdíjas, aki bármikor ingyen vonatozhat, de neki pont abban az órában és arra a járatra kell felszállnia, amit a munkába indulók kénytelenek választani és ezért mindig full tele van. És akkor még csodálkozik is, hogy "jaj, de sokan vannak ezen a vonaton", és persze ő az elsők közt akar felszállni és neki így mindig jut ülőhely, majd az elsők közt akar leszállni is. Tehát még azt sem várja meg, míg leszállnak azok, akik végig állták a menetidőt, hanem már a megálló előtt 5 perccel felpattan és furakodik, és itt még nincs vége, mert miután leszállt kurva lassan kezd el cammogni a peronon, vagyis mindenkit feltart, aki utána jön és sietne... szóval teljes agyfasz az egész, és 10-ből 9 napom így kezdődik munkába menet. :lol:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Válasz küldése