Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Magam részéről kicsit vitatkozok azzal, hogy nem tudd mit kezdeni a szabadidejével az ember. Mert hogy a legtöbb embernek a szabadideje csökken. Bár rengeteg munkát robotok/programok végeznek el ezek az újítások nem szolgálnak haszonnal a munkavállalóknak. Ford amikor bevezette a szalag összeszerelést, hatalmas profitra tett szert. Ennek a nagy részét megtartotta magának, de a másik részét visszaosztotta a dolgozóinak. Csökkentette a munkaidőt (8 órára) és a bérüket növelte, így igényt generált a termékére a személygépkocsira. Manapság pedig azt látjuk, hogy amikor bevezetnek egy újítás akkor kirúgják az embereket ahelyett, hogy mondjuk 4 vagy 6 órában, de tovább alkalmaznák őket. Ezzel a cégek folyamatosan szűkítik a saját piacukat, de ahogyan az én cégemnél mondják "a magas affluens értékkel bíró szerződőre figyelj!"
Visszakanyarodva a kiinduló gondolatomhoz, a régi 3x8-as felosztás csak álomkép. Manapság norma, hogy az ebédidővel meghosszabbodik a munkavégzés ideje, de ma már az is norma, hogy 8 óra munka után a legtöbb ember "kicsit ráhúz" mert a munkáját el kell végeznie. Persze sok vállalat ezt úgy mond "rugalmas munkaidővel" akarja kompenzálni, ami azt jelenti, hogy 8 és 9 közt szabadon beérkezhetsz a munkahelyedre és 20 órakor hagyd el a helyet mert lezárják a komplexumot. Ehhez hozzá tartozik, hogy a hétvégén kapott ímélekre válaszolni kell, mert ha nem akkor ugye . . .

Természetesen egy OECD országban élő ember sokkal több szabadidővel rendelkezik mint egy Száhel övezetbeli lakos. De ezzel együtt nagyon sok minden plusz teher van amit elkel ezért cserébe viselnie.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Egész kellemes kis vita téma volt az elöző örömömet leltem benne hogy olvashattam. ^^

Lenne itt még egy kis gondolat ébresztő videó amit figyelemre méltó lehet számotokra ímigyen bátorkodom feltenni hátha tudunk róla beszélni szintén.
(van magyar aláírás is a kisfogaskeréknél)
https://www.youtube.com/watch?v=MBRqu0YOH14

Szóval nincs semmi féle felsőbb rendü akarat vagy túlvilág vagy akármi amivel a kikapcs gomb után találkozhatsz az tested vissza kerül a nagy körforgásba szellemed pedig semmibe vész....

Ha ez fent áll (én személy szerint ebben hiszek) mennyire változtatnál az életeden? Lényegében egy dobásod van hogy örömteli életet élj elérd azt amit szeretnél vagy lemondj dolgokrol amik szenvedést okoznak neked.
Milyen másik utat tartasz elképzelhetőnek?
Mennyit tennél meg azért hogy életben maradj? (technologiai vagy valami misztifikás dolog is lehet ez amolyan brainstorming jöhet minden)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Sokat gondolkodtam ezen az optimista nihilizmuson, mert már első hallásra megmosolyogtató és furcsa. A nihilizmust elsősorban Nietzschéhez kötik, akivel több gondom is van, de a legnagyobb, hogy amikor kicsiszolta ezt a felfogást, akkor végül az übermenschre szabta. Kurvára tiszta übermensch pedig Doktor House mondjuk, az egész sorozat ezt a nietzschei figurát próbálgatja vele. Ő ugye nemcsak nem hisz a közösség normáiban, hanem át is kell lépnie a szabályokon, mert különben nem tudna működni; egy öntörvényű zseni, akit végül az eredmények mindig igazolnak. Igen ám, de House (übermensch) nem létezik, illetve felmerül a kérdés, hogy akkor mit kezdjünk mi, akik közel sem vagyunk akkora tehetség birtokában, mint egy ilyen zseni figura.

A mezei nihilista azért tartja be a közösség szabályait, mert érdeke fűződik hozzá, és nem azért, mert hisz benne. A nihilizmus világos választ ad azzal, hogy a törvények, a közös értékek csak emberi konstrukciók, meg aztán az ember végső soron csak egy állat, tehát miért ne nézhetné kizárólag a saját érdekeit. Viszont az optimista nihilizmus azért furcsa nekem, mert nem tudja eldönteni, hogy mit akar. Most akkor hisz a fogalmában, vagy sem? Mert a nihilizmus kizárja az olyan kijelentéseket, hogy jó pontok (vagy ahogy a videó mondja: bónusz pontok) járnak bizonyos cselekedetekért. Nem ad választ azokra a rögtön felmerülő kérdésekre, hogy honnan jönnek akkor ezek a bónusz pontok, miért kellene gyűjtenem, és el kell majd számolnom ezekkel a pontokkal, és kinek?

Én személy szerint a közös szellemben/emlékezetben (és szorosan ide kapcsolódik a lelkiismeret fogalma is) hiszek, vagy, ahogy Jung nevezte, kollektív tudattalanban. Ezt már a természettudomány, a biológia is megtámogatta (mintha Leibniz monászai lennének ezek a mezők). Ennél tovább már nem mennék, mert talán Isten lenne a következő lépés, amiben nem tudok hinni. Viszont azt gondolom, hogy a kollektív tudattalanban érdemes hinni, mert öröklődik és fejlődik. Ez óriási dolog, és számomra azt jelenti, hogy mindenkinek, a maga legszerényebb módján is, de kötelessége törekedni arra, hogy épüljön ez a közös szellem. Szóval szerintem ezért kellenek a jó pontok és persze a nihilizmus nélkül.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

tulokos írta: 2017.08.03. 08:43
Én személy szerint a közös szellemben/emlékezetben (és szorosan ide kapcsolódik a lelkiismeret fogalma is) hiszek, vagy, ahogy Jung nevezte, kollektív tudattalanban. Ezt már a természettudomány, a biológia is megtámogatta (mintha Leibniz monászai lennének ezek a mezők). Ennél tovább már nem mennék, mert talán Isten lenne a következő lépés, amiben nem tudok hinni. Viszont azt gondolom, hogy a kollektív tudattalanban érdemes hinni, mert öröklődik és fejlődik. Ez óriási dolog, és számomra azt jelenti, hogy mindenkinek, a maga legszerényebb módján is, de kötelessége törekedni arra, hogy épüljön ez a közös szellem. Szóval szerintem ezért kellenek a jó pontok és persze a nihilizmus nélkül.
Ez az elképzelés kisértetiesen emlékeztet a Final Fantasy Harc Szelleme filmre. ott is a bolgyó kérge alatt huzodott ez a kollektiv tudattalan tömeg. Addig nem is került felfedezésre amig egy másik idegen halott létforma szintén hasonló "energia tömörület" nem vágodott a bolygóba.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

ViharTáncos írta: 2017.08.03. 12:51Ez az elképzelés kisértetiesen emlékeztet a Final Fantasy Harc Szelleme filmre. ott is a bolgyó kérge alatt huzodott ez a kollektiv tudattalan tömeg. Addig nem is került felfedezésre amig egy másik idegen halott létforma szintén hasonló "energia tömörület" nem vágodott a bolygóba.
Igen, a linken lévő utolsó gondolatok eléggé elvisznek ebbe az irányba, gyakori sci-fi téma, de például az Avatar filmben bemutatott bolygó is hasonlóan működött. Viszont amire én gondolok azt nem rajtunk kívül álló és tömeggel rendelkező energiának kell elképzelni.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Magam részéről hiszek a predesztinációban és elfogadom a Szentháromság tanát. Ugyanakkor közzel egy évtizede felfüggesztettem a hittem gyakorlását.

A hosszú és eredményes élet messze jó dolog lenne. Én biztosan nem zárkózok el semmilyen fajta implantátumtól vagy ilyesmitől. De azt nem tudom, hogy akarnám-e hogy az agyamat kivegyék a helyéről és valamilyen tároló eszközbe tartsák és én a saját fejembe éljek tovább esetleg A Hálón "éljek" tovább na az már számomra bizarr gondolat.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én a hitemről nem szívesen beszélek (részint mert rohadt könnyen félreértik az egészet, ha csak meghallják a nevét, hogy miről is szól, rengeteg a tévképzet). Viszont annyit elmondok, hogy materialista alapokon nyugszik. Papíron római katolikus szerepel (amit sose gyakoroltam), gyakorlatilag pedig turisztikai szempontból megyek csak templomba/apátságba. Misék szempontjából az utolsó talán egy karácsonyi éjjeli mise volt, hogy ugyan miben mondanak mást akkor, előtte egy apátsági volt a terítéken, de beültem egy zsidó (Miskolcon), muszlim szertartásra is (Pécsett). Ami meg a filozófiámat illeti, az olyan, mint a koldushányás... Van benne minden. Répa is.

Ami a hosszú életet illeti... Na azt nem kívánom. Inkább legyen rövid, de tartalmas. Van az a székely mese a vargával és Szent Péterrel: a varga segített Szent Péternek, aki cserébe teljesítette a varga kívánságát, hogy örökké élhessen. Aztán a varga megöregedett, nem tudta folytatni a foglalkozását, végignézte, ahogy sorra meghalnak a szerettei, barátai, ismerősei, kihal a családja... Majd könyörgött Szent Péternek, hogy hadd haljon meg, de amaz nemet mondott, mert ajándékot visszavenni nem lehet, illetve a varga maga kérte ezt, máshogy pedig nem kívánhatja már.
Persze, ez még nem tudományos fantasztikum, a vargából nem lett se kiborg, se Robotzsaru, de azért ha esetleg megérem a Ghost in the Shell központi részének valóra válását (a kibernetizáció, a tudat konvertálása bitekre stb.), kihagyom. Egyszer elejtettem a fórumon valami keretében, hogy "nem tudom miféle odas nagy intergalaktikus bűnt követhettem el, hogy erre a planetáris elmegyógyintézetbe zártak", de nem is véletlenül. Ahogy az is, hogy miért van egy "sajnos" a tartózkodási helyemben. Ebből meg kikövetkeztethető, hogy milyen irányzatot képviselek.

Annyit még tulokos nihilizmus fejtegetéséhez, hogy Nietzsche noha nihilistának vallotta magát, nem igazán volt az. Megölt egy ideált, hogy aztán egy másikat emeljen piedesztálra (ami egyébként a nietzschei erősek pesszimizmusára jellemző úgy, hogy látják annak reménytelenségét). Max Stirnerre inkább igaz. Nietzsche folyamatosan harcol és küzd az írásaiban a Tragédia születésétől a Bálványok alkonyáig (de még Az Antikrisztusban is), Stirner meg inkább elenged mindent.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ricz írta: 2017.08.04. 00:26Annyit még tulokos nihilizmus fejtegetéséhez, hogy Nietzsche noha nihilistának vallotta magát, nem igazán volt az. Megölt egy ideált, hogy aztán egy másikat emeljen piedesztálra (ami egyébként a nietzschei erősek pesszimizmusára jellemző úgy, hogy látják annak reménytelenségét). Max Stirnerre inkább igaz. Nietzsche folyamatosan harcol és küzd az írásaiban a Tragédia születésétől a Bálványok alkonyáig (de még Az Antikrisztusban is), Stirner meg inkább elenged mindent.
Na ja, Nietzsche egy ellentmondásos alak volt. Azt se véletlenül mondják, hogy van ugye a három nagy "anyás" filozófus: Nietzcshe, Schopenhauer és Adorno. A viszonyuk a nőkhöz problémás volt, borzasztó, egészen pontosan lehetetlen volt velük együtt élni. Meg hát az is klasszikus példa, hogy Rousseau lelencházba adta mindegyik gyerekét. Csak azért mondom ezeket, mert sokan ilyenkor szeretnek felhorkanni és elégedetten csettinteni egyet, mert szerintük elválaszthatatlan az ember, vagyis a szerző a munkásságtól.
"Folyamatosan harcol és küzd az írásaiban", persze, mert tulajdonképpen egy programot, attitűdöt hirdetett, amit nem lehet hit, meggyőződés nélkül csinálni, de egy biztos, ő ágyazott meg a nihilizmusnak, vagy ha úgy tetszik: ő tette fancyvé.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Jó, hogy felhoztad Schopanhauert. Valamelyik esztétikai előadáson hallgattam (most nem emlékszem, hogy "Nietzsche: A tragédia születése" vagy "Kirkegaard: A szorongás fogalma" félévhosszú kivesézőjén), hogy Schopenhauer voltaképp nőgyűlölő volt. De azért megházasodott, de a nászt nem hálta el. Amíg az újdonsült asszony az ágyban várta, ő inkább megírta az ágy melletti kis asztalon "A szerelem metafizikáját". (Amire az oktató annyit mondott: "Ha valakinek van egy durva szerelmi bánata, ajánljátok be neki. Rögtön nem lesz ilyen baja." :lol: )
tulokos írta: 2017.08.04. 03:41 sokan ilyenkor szeretnek felhorkanni és elégedetten csettinteni egyet, mert szerintük elválaszthatatlan az ember, vagyis a szerző a munkásságtól.
Ó, nem csak a szerzőt magát, hanem bárkit, aki bármi nagyobb tettet vitt végbe, ami dicséretes, akkor hajlamosak a gerinctelenségek felett elnézni. Pl. Hunyadi János lehet, hogy remekül verte a törököt, de gátlástalanul kigolyózta a saját nemesi ligájában lévőket is a földjeikért, hogy a saját vagyonát gyarapítsa. De igaz ez a tétel a fordítottjára is, a démonizálásra, mikor valami nagyon felháborító munkásság miatt elítélik magát annak tulajdonosát.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ember és munkássága
Számomra értelmezhetetlenek az olyan mondatok, hogy "igaz, hogy tömeggyilkos volt, de mekkora festő volt!" vagy, hogy "igaz, hogy véreskezű diktátor volt, de a gazdaságot rendbe rakta." Egy emberi élet minden mozzanata ugyan olyan fontos. Lehet, hogy egy drámaíró a műveiben nem pendíti meg a gyűlölet hullámait, de ha közben politikai pályáján folyton azt teszi, akkor a művei értékeléseinél figyelembe kell venni azt is.

Nihilizmus
Erről meg az ugrót be, hogy a két legnagyobb monoteista vallásban is találhatunk ha nem is "klasszikus nihilista" álláspontot, de valami elégé érdekes gondolat meneteket.
Az iszlám teológián belül van egy olyan nézet, hogy azért felesleges a fizikai/kémiai etc. törvényeket kutatni mert Allah mindenható. Tehát ő bármikor képes ezeket a szabályokat megváltoztatni és áthágni ergo felesleges ezeket kutatni mert bármikor elveszhetik értelmüket.
A keresztyénségben is vannak olyanok akik, úgy gondolják, hogy mivel minden eleve el van rendelve így az ellen semmit nem lehet tenni ergo bármit csinálhatnak sorsuk nem fog megváltozni.

Amúgy Ricz, melyik bolygón élnél?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Titkos nem kipécézlek, ellenkezőleg, leginkább a te ön-tudatos/normális hozzászólásaidra éreztem úgy, hogy lehet reagálni. xD Ez még előző téma.
Titkos írta: 2017.07.20. 03:57 Nem hurroglak én le, sőt, azt sem mondom, hogy ne írj ilyesmiket. Inkább csak tényleg úgy voltam vele, hogy lehetőleg azért próbáljuk majd a "radikalizálódást" elkerülni, szóval azt a bizonyos "tumblr/Facebookos-szintet" lehetőleg ne érjük el, mert egymásnak az a szintű marása, ami ezeken a helyeken tapasztalataim alapján folyni szokott, nekem ide tényleg nem hiányozna. ^^"
Igen, csak ez kicsit furán hangzik úgy, hogy a modok szólnak, hogy kerüljük a témát, aztán csípőből betüzelnek egy oldal aktivistafób szöveget. xD
Most akkor ki is keresi a bajt? :p
Titkos írta: 2017.07.21. 23:47 Szal igazából amikor írod az apróbetűs részben a végén, hogy "mintha ti félnétek ettől", igazából én bevallom, hogy valóban, az ilyen szélsőségesen radikális formájától én tényleg félek, mert mindig az jut róla eszembe, hogy "és vajon akkor holnap mit találnak ki?
Nagy piros pont az őszinteségért.

Azt kéne látni, hogy ennél a fóbiánál fogva ugyanúgy a tökötöknél mozgathatnak titeket, mint amikor a kormány riogat a bevándorlókkal - ami egyes országokbanl tényleg társadalmi probléma, csak nem itt nálunk.
Hasonlóan nálunk a hátrányos helyzetű integráció messze nincs még olyan szinten, hogy attól kellene féljünk, hogy beáll mögéjük a politika.

Ez az amerikai szélsőségek olvasgatása is hibás képet fest.
Mint amikor valaki olvassa, hogy pantyautomata működik Japánban, és ebből levonja a konzekvenciát a japán társadalomra (amikor pedig ezek ott ugyanolyan szélsőségek, és az átlagember ugyanúgy életében nem találkozik eggyel sem).
Valóban van egy erős ilyen amerikai társadalmi jelenség

Itt elhangzott még valami (a bejegyzésfonalát már elvesztettem) amire azt akartam reagálni, hogy mondjuk a melegintegrációról mi magyarok biztos, hogy a legnagyobb %ban az amerikai filmekből értesülünk.

Abban sem vagyok biztos, hogy gesztusokat kell tenni és "nem igazi Xnek" nyilvánítani egyeseket.
Minden csoportban, pértban stb. ott vannak a tudatlanok, a valamilyen homályos célból csatlakozók, a kelletlen szövetségesek.
De ezek sem mai jelenségek. A fiatalabbak mindig jönnek hogy majd ők megváltják a világot és azon nyomban radikalizálódnak, hiszen az kecsegtet a gyorsabb pozitív visszacsatolással és ego-simogatással, és a tapasztaltabbakkal ellentétben nem látják a buktatókat.

Na szóval összességében, én csak úgy érzem, hogy hibádzik valami, amikor valakinek elhangzik egy social justice dolog és már rögtön valami nyugati szélsőséges esetre asszociál.
Ez már valóban fóbiás viselkedés, amivel magára a pozitív dologra regál ellenkezéssel, nem pedig a túlkapásaira.

(Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy aktivista húgom, akivel kvázi nem lehet normálisan beszélni, mert ha bármit a próféciából nem az előírásos módon reagálsz, el vagy könyvelve, hogy te is a régi paradigma elnyomó követője vagy
És a mi baromira liberális családunkat úgy kezeli, hogy "megyek a pogányok közé", és szinte menekül a látogatás végén a maga ekhókamrájába.
De hát ez van, minden fiatalnak valami ellen lázadni kell, és a szülők/család van kéznél, tökmindegy, hogy paszolnak-e amúgy a rájuk írt szerephez xD

Tehát nem arról van szó, hogy nekem ismeretlen lenne az SJW jelenség, csak ne welcome-oljunk már valakit úgy, hogy ja aktivista vagy, akkor tuti valami SJW szóval itt van ez a csomó fáradt duma hasba xD
(Ez az egész "amerikai transzvesztiták saját WCt akarnak" linek küldözgetése egy annyira sztereotíp hiszékeny/tudatlan reakció, ne égessük mér magunkat xD)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2017.08.04. 21:23 Amúgy Ricz, melyik bolygón élnél?
Mivel biztosan lakható bolygót nem ismerünk jelen állás szerint, így a választ a sci-fis, űroperás filmekből/sorozatokból és játékokból merítem: az Iscandar (Uchuu Senkan Yamato) majdnem teljesen vízi világa elég vonzó, de a Star Wars univerzumában is vannak azért olyan jó helyek, mint a Dantooine, Alderaan, Ossus... Bár, ha a szerint kéne választanom, hogy éghajlat, időjárás is kedvező legyen, akkor Ossus.
iskariotes írta: 2017.08.04. 21:23 Számomra értelmezhetetlenek az olyan mondatok, hogy "igaz, hogy tömeggyilkos volt, de mekkora festő volt!" vagy, hogy "igaz, hogy véreskezű diktátor volt, de a gazdaságot rendbe rakta." Egy emberi élet minden mozzanata ugyan olyan fontos. Lehet, hogy egy drámaíró a műveiben nem pendíti meg a gyűlölet hullámait, de ha közben politikai pályáján folyton azt teszi, akkor a művei értékeléseinél figyelembe kell venni azt is.
Mondjuk a diktátor-gazdaságos példa kvalitásában azonos rendű, hiszen mindkettő a politikai pálya része, míg a politika és a művészeti pálya már nem, mert nem ugyanazok a célok vezérlik, és bizonyos személyiségjegyek, indíttatások nem mutatkoznak meg (ha meg a művészi pálya előbb volt, mint a politikai, akkor az ilyen változásnak kell legyen egy kiváltó oka --- ami rendszerint alkoholra, drogra, labilis elmeállapotra enged utalni). Ugyanakkor, ha minden mozzanata egyaránt fontos, akkor nem kéne ezeknek a mondatoknak értelmezhetetlennek lennie. Ha most arról beszélünk, hogy X.Y. micsoda véreskezű diktátor volt, akkor ugyanúgy muszáj megemlíteni, hogy rendbe tette a gazdaságot. Nem váltja meg a negatív mozzanatot a pozitív, ellenben máris nem egyoldalúan beszélünk az adott ipséről. Ezzel szemben az van, hogy valaki csak teljesen fekete lehet, vagy teljesen fehér. Nincs olyan opció a közbeszédben, hogy "Igen, hozzá képest egy zsák szarnak is egyenesebb a gerince, viszont volt pár elvitathatatlanul jó dolga." Ilyen emberekkel tömve van a XX. század, de azok java része alkalmatlan vagy balek, vagy drogos vagy elmeháborodott volt (némelyiknél halmozott is volt a helyzet).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

iskariotes írta: 2017.08.04. 21:23 Ember és munkássága
Számomra értelmezhetetlenek az olyan mondatok, hogy "igaz, hogy tömeggyilkos volt, de mekkora festő volt!" vagy, hogy "igaz, hogy véreskezű diktátor volt, de a gazdaságot rendbe rakta." Egy emberi élet minden mozzanata ugyan olyan fontos. Lehet, hogy egy drámaíró a műveiben nem pendíti meg a gyűlölet hullámait, de ha közben politikai pályáján folyton azt teszi, akkor a művei értékeléseinél figyelembe kell venni azt is.
A példa mondatod hamis, mert nem így vetődik fel, hanem ha az embert nézed, akkor azt meg lehet ítélni a cselekedetei alapján, és aztán el is kell ítélni, ha kiderül róla, hogy tömeggyilkos volt. Senki sem akarja az ilyen embert felmenteni azzal, hogy egyébként gyönyörűen fest, mert természetesen nem így működik a dolog. Hanem amikor a festészetét nézed, akkor a festmények megítélésénél nem játszhat szerepet az, hogy egyébként miket követett el. Ugyanakkor azt is mint festészetet értékelheted, és adott esetben levonhatsz belőle következtetéseket a szerzőre nézve is, de azok már a művészetéből jönnek majd és nem a politikájából. Tehát ebben az esetben két fronton vizsgálod az adott személyt. Mint ember lehet, hogy megbukott valaki szemében Nietzsche, Schopenhauer, vagy Rousseau, amikor az adott műveiknek a mondanivalója és a valóság ellentmondásba került, de ettől nem lesz kevesebb vagy több, amit a műveikben állítottak.

Amit Rousseau írt az Emil, vagy a nevelésről című regényében az érvénytelenebb lesz attól, hogy ő egyébként lelencházba tette valamennyi gyerekét? Én úgy gondolom, hogy semmiképp, mert amit abban a könyvben hirdetett amúgy is túlmutat a szerzőn; az a mű már önmaga jogán érvényes, nem pedig attól függően, hogy ki írta. Viszont Rousseau mint ember valóban megbukott, csak ezt a helyén kell kezelni.

Fordítva pedig: a lolicont rajzoló mangaka, vagy a NGNL kitalálója lehet, hogy fantasztikus apuka otthon, de mint "művész" kulturális bűnöző.
Vree írta: 2017.08.04. 21:37Mint amikor valaki olvassa, hogy pantyautomata működik Japánban, és ebből levonja a konzekvenciát a japán társadalomra (amikor pedig ezek ott ugyanolyan szélsőségek, és az átlagember ugyanúgy életében nem találkozik eggyel sem).
Tudom, hogy csak a normálisaknak válaszolsz, de azért megkérdezem, mert kíváncsi lennék erről a bővebb véleményedre: szerinted egy adott társadalomban megjelenő szélsőséges jelenségek tényleg nem árulnak el semmit az adott társadalom egészéről? Magyarországon pontosan ugyanazok a szélsőségek jelennek meg, mint Amerikában, vagy Japánban, tehát elintézhetjük ezeket ennyivel, hogy társadalmi léptékben elhanyagolhatóak?

Az érvelésed azért sántít, mert csupán a nagyságát vitatod ezeknek a szélsőségeknek, és nem akarsz arról tudomást venni, hogy egyébként miért szélsőségesek, milyen a mögötte lévő ideológia. Az Iszlám Állam például csak azért veszélyes, mert jobban meg van szervezve, sokkal nagyobbak a méretei, amíg az átlag európai nem találkozott vele, addig okés volt? Nyilván egészen más válaszokat igényel ez a fajta szélsőség, mint a gender hiszti, mert persze ez egy eltúlzó analógia volt, tudd be annak, hogy nem vagyok normális, de azért remélem érthető, hogy mire akarok kilyukadni. Szóval a valaki akkor is hamis képet fest, ha semmilyen konzekvenciát nem tud/nem akar levonni. Mert egyébként az én ellenszenvem és "radikalizálódásom" a mai animeipar vonatkozásában például onnan jön, hogy túl nagy részt vállal ezeknek a szélsőségeknek a terjesztéséből, és túl keveset ezeknek a kritikájából, vagyis lehet, hogy a japán társadalom egészében elhanyagolható, de ahol az animés szubkult érintett ott jelentősek, egészen pontosan uralkodóak a japán szélsőségek.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

^Szélsőségekből egy csoport egészére vetíteni MINDIG hamis, és gyakran pont a csoportspecifikus fóbiák/gyűlölet forrása.
Minden csoportban megtalálhatóak a hibbantak, akik rossz hírbe keverik a többit. Felteszem, van olyan creepy animés ismerősöd, akit nem szeretnéd, ha rád és a baráti körödre általánosítanának. Az ő viselkedésére vonatkozóan te ugyanúgy nem bírsz befolyással, ahogy a társadalom számára sem megoldható - nem HELYES - erőszakosan elhallgattatni a "nemkívánatos" elemeket.

A szubkultúrák és a szélesebb térsadalom viszonya sokszor véletlenszerű, sőt sokszor ELLENkultúrája egymásnak.
A kis létszámú közösségek sokkal inkább rá vannak utalva kis számú kedvezményezőképes személyre, ami után viszont van egyfajta hólabda-effektus (az emberek ajlandóbbak beszállni a MÁR biztosított alapokon), ezért meglétük vagy nemlétük egy helyen sokkal véletlenszerűbb.
A különféle szexuális fétis közöségekre például ez erősen igaz.
(Azt is tegyük hozzá, hogy a SAJÁT országod ilyen mikroközösségeiről nem is tudsz.)

Azt is tudom, hogy a hatásvadász magazinok MINDIG a szélsőségeket próbálják mutatni, amin borzonghat az előítéletes olvasó. Ha nem mainstream szubkultúráról beszélünk, számukra maguktól értetődően csak a "szaftos" részleteket igyekeznek kikényszeríteni.
De ez annyira ismerős történet kell legyen bárkinek, hogy konkrétan lehülyézem, aki nincs tudatában és hisz benne hogy "mindenben van valamennyi igazság" "nincs füst, ha nincs tűz" stb.

Az érvelésem ennyi: magazinhírekből beparázni, hogy külföldön mér mindenhol biztos ez megy és idő kérdése, hogy ide is begyűrűzzön és ezért csírájában el kell fojtani -
ez eszelős logika, ami legalább három-négy ponton eltúlozza a helyzetet (egy talán-meg-se-történt esetből következtet egy szubkultúrára (ez önmagában sértő!!); szubkultúrából térsadalomra; külföldi közösségből helyi közösségre; stb.) Túlkapások alapján elítél és lenyom egy kívánatos célt - én ezt csak hibbanatnak tudom hívni. Ennyi erővel MINDEN pozítiv dolgot meg kell szüntetni, mert mi van, ha túl messzire megyünk vele.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Vree írta: 2017.08.04. 21:37 Titkos nem kipécézlek, ellenkezőleg, leginkább a te ön-tudatos/normális hozzászólásaidra éreztem úgy, hogy lehet reagálni. xD
Ezt jó tudni. XD
Vree írta: 2017.08.04. 21:37Igen, csak ez kicsit furán hangzik úgy, hogy a modok szólnak, hogy kerüljük a témát, aztán csípőből betüzelnek egy oldal aktivistafób szöveget. xD
Most akkor ki is keresi a bajt? :p
"Aktivistafób"... :D LOL, azért ez nem úgy kezdődött, hogy én pécéztem ki animéket, aztán nyomattam róluk valami hímsoviniszta, tajparaszt "ó b+, ezekben nők vannak, akik ahelyett, hogy a konyhában csinálnák a szendvicset, saját személyiséggel bírnak, meg ambícióik vannak!", mire mondjuk Risa és wwhite lecsesztek volna feminista szemszögből, mert akkor még mondanám, hogy ja, valóban én kerestem a bajt, aztán jogosan tettek helyre. Na, de nem erről volt szó, pusztán csak kezdtünk már ott tartani, hogy ezt vagy azt a szót nem szabad/illik használni, aztán gondoltam, mielőtt feltaláljuk mi is a fórumos "Újbeszél" nyelvet, vagy esetleg kötelező kampányt indítanak egyesek, hogy egyetemi mintára itt is legyen "safe space", azért kifejtem erről a véleményem. Lehet, hogy ez valóban az én "fóbiám", de gondoltam, ennyi még belefér. (De ezt a részét már nem rágnám tovább, mert Surci nagyon szépen és nálam jóval rövidebben már leírta a lényeget még akkor, ami körülbelül olyasmi volt, hogy "nyilván nem lesz itt "niggerezés, buzizás", stb., de azért azt sem lehet elvárni, hogy minden szót hatszor megrágjunk, mert valakinek sérti a viráglelkét".) Sajnos valóban szerencsétlenül sikerült a dolog abból a szempontból, hogy Risának tényleg úgy jöhetett le, hogy "na tessék, nagy nehezen rávesznek, hogy átnézzek ide AA-ról, mondván, hogy itt mennyivel jobb fejek az emberek, erre a paraszt mod egyből nekem esik és bolhából elefántot csinálva rugózik egy témán, ami ráadásul fontos nekem". Szal ja, ez így szarul jött ki, sajnálom is, meg ilyenkor mondanám, hogy az ilyen viták idejére képzeletben "leadnám" a mod státuszomat és akkor hátha kevésbé lennék "ijesztő", vagy nem tudom.... XD Meg amúgy erre értettem azt is, hogy nem vele van bajom, nem azt mondom, hogy "úristen, ne gyere ide!", vagy bármi hülyeség, egyszerűen pechünk volt és belefutottunk egy olyan témába, amire mondhatjuk, hogy a "fóbiám". ^^" XD (Bár én jobb szeretem "egészséges önvédelemnek" hívni. XD)
Vree írta: 2017.08.04. 21:37 Nagy piros pont az őszinteségért.

Azt kéne látni, hogy ennél a fóbiánál fogva ugyanúgy a tökötöknél mozgathatnak titeket...
Lehetséges, de igazából szerintem valahol saját felelősség is tudni ilyesmiről, az meg már az adott emberen múlik, hogy mennyire lehet "a tökénél mozgatni" ezen infók hatására. Hogy picit más vizekre evezzünk: én pl. ilyesmiről is szeretek tudni és ezt sem úgy kell elképzelni, hogy mostantól fóbiásan félek minden szúnyogtól, nem merek erdőbe menni, stb. Hanem pont arról van szó, hogy mivel épp hogy gyakran járok oda is, szinte kötelességem ilyesmiből "felkészülni", mert nagy felelőtlenség lenne leszarni az egész témát. (Mielőtt azzal jönnél, hogy "gratulálok, egy újabb szar bulvárcikk!", szeretném felhívni rá a figyelmedet, hogy a Magyar Természettudományi Múzeum idevágó szakértője nyilatkozott a témában, tehát nála "képben lévőbb" illető az országban nemigen van.) Hasonlóan vagyok a feminizmussal és egyéb irányzatok radikális ágával is: nem mondanám fóbiás félelemnek, inkább csak "felkészülésnek", vagy ahogy már fentebb írtam, "egészséges önvédelemnek". Nyilván ha egy csoport radikális tagjai már-már "inverz rasszista" módon gyűlölik a fehér férfiakat, akkor arról csak jó, ha tudok, lévén, engem is érint... :D (És nem akkor akarok elkezdeni felkészülni belőlük, amikor esetleg már több ezren lesznek...)

Vree írta: 2017.08.04. 21:37...mint amikor a kormány riogat a bevándorlókkal - ami egyes országokbanl tényleg társadalmi probléma, csak nem itt nálunk.
Félek, hogy ezzel is a saját "redneck sztereotípiámat" fogom erősíteni, de én bizony őket is fenntartással kezelem és nem azért, mert "há' a Zorbán aszondta!", hanem mert az ilyen finomságoktól kezdve a különböző stadionos robbantásokig Nyugat-Európában már rendesen "bemutatkoztak", úgyhogy talán jogom van irányukban is némi "fóbiás" érzéseket táplálni. XD Aztán lehet, hogy valóban csak mondjuk az 1%-uk radikális iszlamista (szerintem azért valszeg több ennél), de nyilván ilyen húzások után már érthetően fenntartással kezelem őket. Lehet mondani egyébként sok dologra, hogy "a bulvár felfújja!", de attól még megtörtént események, valszeg nem a Blikk helyi újságírója fizette le szegény menekültet, hogy hajtson kamionnal a tömegbe, hogy aztán neki legyen miről írni...
Vree írta: 2017.08.04. 21:37Ez az amerikai szélsőségek olvasgatása is hibás képet fest.
Az a gond, hogy amelyik videót pl. fentebb linkeltem, az nem valami amcsi Blikk helyi tudósítása volt, hanem egy liberális rendezvényen lévő egyik fazon saját megnyilatkozása. Érted, ha lekamerázod a valóságot, az már ferdítés? :D Igen, értem, hogy mire célzol, anno pl., amikor még kevésbé voltak elfogadottak az animések, teszem azt az Indexes újságírók is mindig megtalálták messze a "legbrutálabb" arcot az egész conon, hogy aztán aki először lát animést, abban az a kép alakuljon ki róluk, hogy "értem, ezek ilyen infantilis, beteg debilek", csak az a gond, hogy miután ebben a fandomban is lehúztam már 10-20 évet, rá kellett jönnöm, hogy igen, sajnos az infantilis, beteg debilek valóban jelentős részét teszik ki ennek a fandomnak. ^^" XD Ezt is ki kell mondani, ettől még nem tagadom meg az egész fandomot, de ez olyan, mint a házasság: a másik hibáival tisztában kell lenni és azt is fel kell vállalni, nem pedig makacsul tagadni, hogy "á, ez csak a bulvár!", meg "ez csak az 1%-uk, a többi mind tök normális!" Szal hogy mondjam, az, hogy az Index megtalálja a leghülyébb embert a conon és direkt vele készít interjút, az valóban az ő hozzáállásukat minősíti, ellenben ha Facebookon mondjuk azt látom, hogy egy animések által működtetett fanoldal nem szól másról, mint ecchi/hentai képek sorozatos postolásáról napi szinten, az már a fandomról (vagy legalábbis annak egy részéről) állít ki bizonyítványt. XD
Vree írta: 2017.08.04. 21:37Mint amikor valaki olvassa, hogy pantyautomata működik Japánban, és ebből levonja a konzekvenciát a japán társadalomra (amikor pedig ezek ott ugyanolyan szélsőségek, és az átlagember ugyanúgy életében nem találkozik eggyel sem).
Azért itt tulokos mellé kell állnom, legalábbis addig a pontig mindenképp, hogy az valahol jelzi egy ország mentalitását, hogy ilyesmire egyáltalán igény van... Itt sem mondom azt, hogy "be kéne tiltani!", vagy "öljük meg az összeset, aki ezt igénybe veszi, mert beteg állatok!", de azért az nem semmi, hogy amikor az első japánnak beugrott, hogy "lol, ez itt egy piaci rés!", akkor nem az lett a vége, hogy belebukott a bugyiautomatáiba, vagy eleve nem is engedélyezték neki, mondván, hogy "ez egy baromság, nem kötelességünk ilyen igényeket kiszolgálni", hanem bőven van egy masszív rajongótábora.
Vree írta: 2017.08.04. 21:37Valóban van egy erős ilyen amerikai társadalmi jelenség
Egyébként hoztam Nyugat- és Észak-európai példákat is, az amcsikat csak azért, mert ugye tőlük indultak ezek az irányzatok és mostanra náluk érték el azt a szintet, amikor már finoman szólva is kontraproduktívvá váltak. Ezeket a külföldi példákat egyébként pont azért említettem, hogy látszódjon, ez nem valami dilinyós lázálom a részemről, hanem máshol már bebizonyosodott, hogy túl lehet bizony ezt is rendesen tolni. De nyugi, lassan, de biztosan itthon is egyre jobban nyomatják, tudtad pl., hogy az ELTE-n idéntől már gender studies szak is indult? (Ha kérdeznéd, hogy "oké és ennek mi köze van a fentiekhez?", vess egy pillantást a tantárgyak neveire. Amúgy most mindenféle baszogatástól mentesen, de tényleg kíváncsi lennék, hogy aki mondjuk ezen a szakon végez, az utána hogyan fogja megoldani, hogy ne haljon éhen? Milyen olyan állást lehet ezzel szerezni, amiből meg is tud élni az illető?)
Vree írta: 2017.08.04. 21:37Abban sem vagyok biztos, hogy gesztusokat kell tenni és "nem igazi Xnek" nyilvánítani egyeseket.
Minden csoportban, pértban stb. ott vannak a tudatlanok, a valamilyen homályos célból csatlakozók, a kelletlen szövetségesek.
De ezek sem mai jelenségek. A fiatalabbak mindig jönnek hogy majd ők megváltják a világot és azon nyomban radikalizálódnak, hiszen az kecsegtet a gyorsabb pozitív visszacsatolással és ego-simogatással, és a tapasztaltabbakkal ellentétben nem látják a buktatókat.
Igen, mondjuk ezt én is furcsálltam, hogy Risa is azt mondta, hogy "ők nem igazi feministák", vagy hogy "a nők a feminizmus ellen igazából nem tudják, mi ellen tiltakoznak". Miért ne lehetne elismerni, hogy "igen, az előbbi az irányzat radikális ága, az utóbbiak meg pont ezt ítélik el, ezért nem tudnak az egész mozgalommal azonosulni"? Mint ahogy az ilyen weabook is az animések közé tartoznak, hiába próbálnánk sokszor elhatárolódni tőlük. XD (Mondjuk mivel Japánban az "otaku" eleve egy pejoratív jelentésű szó, ezért én ezt nem szívesen használom a normális fanokra, de amúgy értem, hogy az ábra kiket akar megjeleníteni. XD) A mondandód második felére pedig annyit tudok mondani, hogy ez pontosan így van, én meg általában az összes ilyen szélsőséget (feminista, tradicionalista, MGTOW-s, stb.) nem szoktam csípni, szóval erre írtam fentebb, hogy nem feltétlenül csak a "femcsikre" vagyok így ráállva, csak pont ők jöttek fel, mint téma.
Vree írta: 2017.08.04. 21:37Na szóval összességében, én csak úgy érzem, hogy hibádzik valami, amikor valakinek elhangzik egy social justice dolog és már rögtön valami nyugati szélsőséges esetre asszociál.
Ez már valóban fóbiás viselkedés, amivel magára a pozitív dologra regál ellenkezéssel, nem pedig a túlkapásaira.
Az a gond, hogy maga ez a szókapcsolat, hogy "social justice warrior" már egyfajta "gúnynévvé" változott (szal pont mint amikor egy animést "leweabooznak"), egyszerűen azért, mert akik ezt képviselik, vagy ennek nevezik magukat, azok szoktak sokszor olyan látványos túltolásokat csinálni, hogy nem csoda, ha az ember már nem tudja őket komolyan venni. Szóval persze, a cél maga nemes lenne, meg biztos lehet ezt normálisan is csinálni, de igazából a liberálisok normális rétege is kerüli már inkább ezt az "SJW" megnevezést, mert a legtöbbjük viselkedése szimplán csak rohadtul ciki.
Vree írta: 2017.08.04. 21:37(Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy aktivista húgom, akivel kvázi nem lehet normálisan beszélni, mert ha bármit a próféciából nem az előírásos módon reagálsz, el vagy könyvelve, hogy te is a régi paradigma elnyomó követője vagy
És a mi baromira liberális családunkat úgy kezeli, hogy "megyek a pogányok közé", és szinte menekül a látogatás végén a maga ekhókamrájába.
De hát ez van, minden fiatalnak valami ellen lázadni kell, és a szülők/család van kéznél, tökmindegy, hogy paszolnak-e amúgy a rájuk írt szerephez xD
Oké, de ugye tudod, hogy erre most megint csak azt tudom írni, amit korábban Risa egyik példájára is: hogy ezzel pont csak meg lettem erősítve nézeteimben... XD Ettől a húgodról sem gondolom, hogy feltétlenül rossz ember lenne, vagy bármi (meg amúgy is: neked kell az együttélés/családlátogatás során elviselned a baromságait, nem nekem, szóval felőlem tök oké... XDDD), de pontosan ilyesmire gondoltam, amikor túltolásokról írtam. Szal amikor már valaki akármilyen irányzatot szinte ilyen vallási mániákussággal követ (még a "dogmák" is láthatóan ugyanúgy megvannak, aztán aki csak a legcsekélyebb ellenvéleménnyel él, az meg egyből "eretnek"...), azt én már nehezen tudom támogatni.
Vree írta: 2017.08.04. 21:37Tehát nem arról van szó, hogy nekem ismeretlen lenne az SJW jelenség, csak ne welcome-oljunk már valakit úgy, hogy ja aktivista vagy, akkor tuti valami SJW szóval itt van ez a csomó fáradt duma hasba xD
Igen, erre írtam én is, hogy sajnálom, hogy Risának biztos így jött le, mert amúgy nem az ő személyes "megtámadása" lett volna a célom, arról meg tényleg nem tehetett, meg nem is tudhatott, hogy én némileg allergiás vagyok erre a témára. ^^" XD
Vree írta: 2017.08.04. 21:37(Ez az egész "amerikai transzvesztiták saját WCt akarnak" linek küldözgetése egy annyira sztereotíp hiszékeny/tudatlan reakció, ne égessük mér magunkat xD)
Ez az "Amerika" úgy látom, inkább a te mániád, lévén én összesen talán csak egyszer linkeltem eddig tőlük, amikor "Mr/Ms (én tényleg nem tudtam eldönteni... XD) Fucking White Male"-től linkeltem a tüntetéses kiborulást, de a többi példa inkább európai, vagy akár hazai volt. :D Ez a WC-s sztori amúgy speciel pont svéd, transzvesztitákról meg szó sem volt benne, de ahogy írtam, ha csak ennyiről lenne szó, nem is izgatna, itt számomra inkább az volt az ijesztő, hogy a japán bugyiautomatához hasonlóan egyáltalán eszébe jutott valakinek. (Pláne, hogy a parlament elé terjessze...) Mondjuk ha te ezeket ennyire veszed komolyan, akkor nem is csodálom, hogy nem félsz tőlük. XD Amúgy ja, ez eléggé bulváros példa volt, de most hirtelen ezt tudtam előkapni, ha akarod, kereshetek majd még neked egyéb feminista túlkapásokról szóló baromságokat, bár nem annyira vágynék rá őszintén szólva, hogy ilyesmivel töltsem az időmet. XD

Btw, azért még a saját védelmemben két dolgot felhoznék:

1. Bár valóban én nyomtam itt legerősebben ezt a témát, de azért ha végigolvastad az egész vitát, gondolom látszott, hogy többen is kifejezték aggódásukat, tehát ez nem valami "csak Titkos személyes hülyesége" dolog. :D

2. Azért érdekes, hogy aki ezek ellen szót emel, az törvényszerűen szinte mindig megkapja, hogy "hiszékeny/tudatlan" a témában. :D Olyan ember nem létezhet, aki pont, hogy nagyon is sok szélsőséges példával találkozott és pontosan ezért ítéli el az egészet, mert úgy találja, hogy ez már több kárt okoz, mint hasznot? Szal van a "bunkó előítéletes redneck", meg a "felvilágosult, bárkit a keblére ölelő progresszív" és muszáj beállni a kettő közül valamelyik kategóriába, illetve felvenni ezek stílusjegyeit, mert köztes út, meg árnyaltabb jellemrajz már nem is létezik? :D (Mit tudom én, pl. tulokos is említette, hogy aggodalommal figyeli a radikális feminizmus erősödését a németeknél, svédeknél, stb., pedig rá aztán nehezen lehetne mondani, hogy írástudatlan kőbunkó, ahogy a könyvtáros Riczről sem mondanék ilyesmit, mégis ő is hülyét kapott a témától, stb... XD)

Edit: Ja, ezeket meg jobbára tulokosnak írtad, de ha nem gond, reagálnék rájuk én is.
Vree írta: 2017.08.05. 11:20 ^Szélsőségekből egy csoport egészére vetíteni MINDIG hamis, és gyakran pont a csoportspecifikus fóbiák/gyűlölet forrása.
Minden csoportban megtalálhatóak a hibbantak, akik rossz hírbe keverik a többit. Felteszem, van olyan creepy animés ismerősöd, akit nem szeretnéd, ha rád és a baráti körödre általánosítanának. Az ő viselkedésére vonatkozóan te ugyanúgy nem bírsz befolyással, ahogy a társadalom számára sem megoldható - nem HELYES - erőszakosan elhallgattatni a "nemkívánatos" elemeket.
Ez így van, de igazából ilyenkor valami egyensúlyt kellene találni. Szal egyfelől igaz, hogy aki csak azért leszólja az animéseket, mert "lol, hülye manchildok rajzfilmeket néznek!", az szerintem is egy szűklátókörű barom, ugyanakkor a fandom meg talán tehetne azért, hogy ilyenek, mint pl. a pedobear, ne valami "emblematikus állat" legyen (komolyan, ez már sok weaboonak olyan, mint mondjuk a WWF-nek a panda... XDDD), akivel tök jó poénkodni, hanem minimum el kéne ítélniük az ilyesmit, hogy gyakorlatilag abból csinálnak viccet, hogy egy pedofil lolikat dug. (Mert a pedobear kvázi az, csak vicces, rajzfilmes "medvebőrben".) Szal nehéz azzal jönni, hogy "neeeem, a fandom egyáltalán nem perverz/dilis/stb!", ha közben egy csomóan direktbe nyomják ezt. Vagy oké, felőlem pedózzanak, meg jöjjön az összes többi csáposhentai, meg ami a csövön kifér, akkor viszont ne legyen vérig sértődés, ha valakitől megkapják, hogy "öcsém, mit mondjak, beteg egy fandom a tiétek!" XDDD
Vree írta: 2017.08.05. 11:20Azt is tudom, hogy a hatásvadász magazinok MINDIG a szélsőségeket próbálják mutatni, amin borzonghat az előítéletes olvasó. Ha nem mainstream szubkultúráról beszélünk, számukra maguktól értetődően csak a "szaftos" részleteket igyekeznek kikényszeríteni.
De ez annyira ismerős történet kell legyen bárkinek, hogy konkrétan lehülyézem, aki nincs tudatában és hisz benne hogy "mindenben van valamennyi igazság" "nincs füst, ha nincs tűz" stb.
Lehülyézheted őket felőlem, de ahogy fentebb írtam, ezeket a sztorikat sem mindig a magazinok találják ki, max ráerősítenek egy amúgy is meglévő jelenségre. Pl. én nem vagyok Blikkes, de 20 éves animés pályafutásom alatt találkoztam totál antiszoc weabooval, volt guropornós ismerősöm, meg olyan mentálisan zavart fazon is, aki egy animés meet közepén kitalálta, hogy ő most elnyom egy égő cigit a másik hátán, mert az "jó poén" lesz. Na most két dolog lehetséges: vagy baromi peches vagyok és tényleg akárhová megyek, bevonzom azt az 1% hülyét, akik amúgy a jelentős kisebbség, vagy pedig ez mégis egy olyan fandom, ahol valóban jelentősen nagyobb a "hülyék" aránya, mint máshol. :D Ezt mindenki döntse el maga, de az is érdekes, hogy szintén az anime fandomban sokáig benne lévő két hölgyismerősöm is hasonló dolgokat fogalmazott már meg. Az egyik a néha ide is író Yuriko-chan volt, aki egyik conon valami olyasmit mondott nekem, hogy "állítom, hogy ezek nagy része pszichológiai eset", míg másikuk az itteni helyi meetvezér, aki meg egyszer olyasmit talált mondani, hogy "amúgy azt már megfigyeltem, hogy minden animésnek van valami zizije". :D Persze ezt sem úgy kell elképzelni, hogy igazából miden animefan minimum valami rejtett sorozatgyilkos, aki bármikor bekattanhat, de azért ne is csináljunk már úgy, mintha ez valami "normalitás szigete" lenne, amit csak a gonosz bulvárfirkászok próbálnak időről-időre kikezdeni. XD A fandomnak igazából én ebben látom a felelősségét, hogy ha nem is üldözi vagy kirekeszti, de legalább elismeri, hogy igen, van jópár dilis fazon a köreikben. Vagy mondom, lehet tagadni is, csak akkor így elég vicces, amikor majdhogynem "animés holokausztra" panaszkodik sok fan, hogy őket hogy üldözi, illetve "nem érti meg" a bulvármédiától kezdve a sok "nem animés", miközben ők semmit nem tesznek az elfogadásért, ellenben naponta írogatnak Facebook csoportokban random animés csajképekre olyan kommenteket, hogy "már kivertem rá". (Ja, sajnos ezt sem én találom ki...)
Vree írta: 2017.08.05. 11:20Az érvelésem ennyi: magazinhírekből beparázni, hogy külföldön mér mindenhol biztos ez megy és idő kérdése, hogy ide is begyűrűzzön és ezért csírájában el kell fojtani -
ez eszelős logika, ami legalább három-négy ponton eltúlozza a helyzetet (egy talán-meg-se-történt esetből következtet egy szubkultúrára (ez önmagában sértő!!); szubkultúrából térsadalomra; külföldi közösségből helyi közösségre; stb.) Túlkapások alapján elítél és lenyom egy kívánatos célt - én ezt csak hibbanatnak tudom hívni. Ennyi erővel MINDEN pozítiv dolgot meg kell szüntetni, mert mi van, ha túl messzire megyünk vele.
Nem kell megszüntetni, csak amikor egy adott fandom/szubkult/irányzat/akármi elér egy olyan pontra, ahol már túlzottan radikalizálódni kezd, nem kell csodálkozni, ha sokak szemében onnantól már visszatetszővé válik. (Ha már hoztam itt fentebb az animés-pedobeares példát: nekem pl. valahogy sokkal jobban tetszett a fandom, amíg ez a pedobear dolog is megmaradt a 4chanos beteg fazonok "kabalafigurája" szinten, csak most már ott tartunk, hogy az egész fandom átvette. Nem érzem úgy, hogy "több lenne" a fandom azzal, hogy most már kollektíven éltet egy pedofil medvét, aki korábban csak a rajongók igazán elfajzott rétegének volt a "hőse". Még ha ebbe sokan bele sem gondolnak és full poénként kezelik, akkor sem.) Ahogy írtam itt fentebb, biztos vagyok benne, hogy ahogyan én sem, úgy tulokos, Ricz és a többiek sem kizárólag Blikkből, Borsból és hasonlókból szerzik világnézeti tudásukat, tehát ellenérzéseik valószínűleg megalapozottak, vagy legalábbis értelmesen le tudnák vezetni, hogy miért gondolják a dolgokat úgy, ahogy. (Azon meg nem tudom, mi a "magazinhír", ha valódi tüntetéses felvételt, vagy hivatalos egyetemi honlapot linkelek. Jó, az a WC-sztori mondhatjuk, hogy bulvárszagú volt, látom, egyből rá is repültél, de azért ott is szívesen utánanéznék, hogy végülis mi lett annak a vége, ki hogyan reagált rá, mit nyilatkoztak róla, stb. Ilyenekből lehet lemérni, hogy az adott ország/társadalom az elhülyülés melyik fázisánál jár. XD) Az meg szintén nem tudom, miért lenne fantazmagória, hogy egy nyugaton divatos dolgot átveszünk, amikor messze nem ez lenne az első ilyesmi, gyakorlatilag a rendszerváltás óta több-kevesebb sikerrel tiszta "copy-paste Amerika" megy idehaza. :D Oké, nem azt állítom, hogy akár az amcsik, akár Nyugat-Európa kvázi Magyarország 100%-os jövőképe lenne, de párhuzamok azért vannak szép számmal, ráadásul abban mindig is profik voltunk, hogy lehetőleg úgy vegyük át nem ritkán a legrosszabb szokásaikat, hogy még rá is tegyünk pár lapáttal. (Emlékszem, egyszer valami ValóVilágos szexjelenet videója alá írt be egy külföldi, hogy "wow, nem tudtam, hogy nálatok Magyarországon "valóságshow" cím alatt kvázi pornó megy a tévében..." XD Érted, annyira explicitnek találta, hogy még az amcsi verzió is enyhébb volt neki, pedig az övéké az eredeti... XD) Szal visszatérve az elejére: nem megszüntetni kell amúgy, hanem ésszerűen alkalmazni, aztán amikor elérnek arra a pontra, amikor már túlzottan radikálissá válnak, akkor kéne pár józan ember (lehetőleg a saját köreikből, mert "kívülállókra" úgysem hallgatnak), aki visszarántja őket a szakadék széléről, amibe így magukat és másokat is belevisznek. Kérdés, hogy vannak-e ilyenek. A "csirájában el kell fojtani" meg talán túlzás, de amúgy nekem kb. mindenben hasonló az életszemléletem (tehát nem csak ilyen politikai, szociológiai, stb. kérdésekben), egyszerűen azért, mert könnyebb valamit megelőzni, mint utólag kezelni. Tudod, az orvos is azt mondja, hogy ha a rutinszűrésen vettétek volna észre a prosztata/mellrákot még időben, akkor lehet meggyógyulhattál volna, viszont így, hogy csak a háromszoros áttétnél érezted úgy, hogy "valami most már nem stimmel", sajnos már késő... ^^" XD Az más kérdés, hogy nyilván aminek kezdetben még pozitív hozadékai is vannak, azt nem megsemmisíteni kell, de ha eljön az a pont, amikor már kontraproduktív, akkor valamit mindenképp kezdeni kéne vele.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

tulokos írta: 2017.08.05. 09:05
iskariotes írta: 2017.08.04. 21:23 Ember és munkássága
Számomra értelmezhetetlenek az olyan mondatok, hogy "igaz, hogy tömeggyilkos volt, de mekkora festő volt!" vagy, hogy "igaz, hogy véreskezű diktátor volt, de a gazdaságot rendbe rakta." Egy emberi élet minden mozzanata ugyan olyan fontos. Lehet, hogy egy drámaíró a műveiben nem pendíti meg a gyűlölet hullámait, de ha közben politikai pályáján folyton azt teszi, akkor a művei értékeléseinél figyelembe kell venni azt is.
A példa mondatod hamis, mert nem így vetődik fel, hanem ha az embert nézed, akkor azt meg lehet ítélni a cselekedetei alapján, és aztán el is kell ítélni, ha kiderül róla, hogy tömeggyilkos volt. Senki sem akarja az ilyen embert felmenteni azzal, hogy egyébként gyönyörűen fest, mert természetesen nem így működik a dolog. Hanem amikor a festészetét nézed, akkor a festmények megítélésénél nem játszhat szerepet az, hogy egyébként miket követett el. Ugyanakkor azt is mint festészetet értékelheted, és adott esetben levonhatsz belőle következtetéseket a szerzőre nézve is, de azok már a művészetéből jönnek majd és nem a politikájából. Tehát ebben az esetben két fronton vizsgálod az adott személyt. Mint ember lehet, hogy megbukott valaki szemében Nietzsche, Schopenhauer, vagy Rousseau, amikor az adott műveiknek a mondanivalója és a valóság ellentmondásba került, de ettől nem lesz kevesebb vagy több, amit a műveikben állítottak.
Én ezzel azért vitatkoznék. Szabó István filmjeit lehet nézni, de sokkal jobban érthetőek akkor ha közben tudjuk, hogy jelentéseket írt a hatalomnak. Teréz anya humanitárius tevékenységét is másképpen kell látnunk mert tudjuk kételkedett az Isten létében. Az ember organikus lény minden tette és cselekedete egymásra hat egyiket a másiktól nem tudja és nem is lehet külön választani.

Egyrészt értem/értelek Titkos azon reagálást, hogy ha van egy felmerülő probléma, akkor egy kicsit előítéletes, avagy felkészül az esetleges válaszreakciókra mondhatni reaktív. Hiszen az emberi természet egyik nagy előnye, hogy vannak előítéletei: vörösen izzó vasat nem fogunk meg, zöld húst nem eszünk meg etc. Nem kell egyiket sem megfognunk, hogy tudjuk, mire számítsunk. Ebből kifolyólag megértem, a reaktív válaszait.
Ámbár úgy érzem, hogy idehaza gender probléma olyan szinten van alul kezelve, hogy szinte már félelmetes. Nem azt mondom, hogy minden erőforrást erre a kérdésre kell fordítni, de a jelenhelyzetben még fényévtizedekre vagyunk a skandináv szintű nemi egyenlőségtől és az ott felmerülő problémáktól.

A regisztrálatlan bevándorlók kapcsán felmerülő nem békés cselekmények esetében nálunk egészen kicsi az esélye az erőszakos cselekményekre. Amit mi tehetnénk ellenne, az a embercsempészet visszaszorítása, erőteljesebben felvenni a kesztyűt a hamis hírek ellen. Illetve minél több katonai misszióban részt venni, mert hát most nagyon csúnya leszek: inkább az iraki sivatagban sebesüljön meg egy magyar hivatásos katona, mint Budapesten halljon meg 10 civil.

Az animés szubkultúra és tagjai pontosan ugyan olyanok, mint bármely más szubkultúra tagjai. Talán a miénket azért érezzük furcsábbnak, mert ezt jobban ismerjük. De azért voltam olyan eseményen ahol a japán-magyar közös múltról volt értekezés. A szimpla hülyeségeken túl (pl.: axióma, hogy a japán írásjelek ugye a székelyrovásírásból fejlődött ki) az előadok közt volt olyan is aki elmondta a kávészünetben, hogy ő egyébként a Hűvösvölgyi kórház elmeosztályán lakik, de mivel ő önként él ott így ide is szabadon eljöhetett. De azon is kuncogtam magamban, hogy több előadó doktor volt, csak éppen azt nem mondták el, hogy nem nyelvészetből, hanem vas és acél szerkezetek építéséből doktoráltak.


Ricz:
Köszi a válaszodat, ha engemet most kérdeznének meg akkor biztos a friss hatása miatt a Mül bolygó lenne a nyerő.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2017.08.05. 22:54A regisztrálatlan bevándorlók kapcsán felmerülő nem békés cselekmények esetében nálunk egészen kicsi az esélye az erőszakos cselekményekre. Amit mi tehetnénk ellenne, az a embercsempészet visszaszorítása, erőteljesebben felvenni a kesztyűt a hamis hírek ellen. Illetve minél több katonai misszióban részt venni, mert hát most nagyon csúnya leszek: inkább az iraki sivatagban sebesüljön meg egy magyar hivatásos katona, mint Budapesten halljon meg 10 civil.
Ó, jó, hogy említed a témát, mert ha már feljött, akkor megosztom veletek.
Van egy ismerősöm, akit tökre normálisnak ítéltem meg, bár voltak fura meglátásai úgy magáról az életről, annak folyamatairól. Aztán mivel Debiben pont azon a környéken élt, ahol volt az a menekülttáboros balhé, onnantól elkezdett lecsúszni a lejtőn. Különösen akkor, mikor a régi (8 évig volt) barátnője szakított vele, és nem sokkal rá a másik is követte. Beindult a véresszájú "migráncsellenesség", "putyinszopás", sz'al táptalajra lelt benne a gyűlöletpropaganda. Az utolsó heves vitám az volt vele (mielőtt letiltottam, hogy ne szennyezze tovább az FB-feedemet ilyen vackokkal, ehhez kapcsolódó álhírekkel, túlzásokkal), amikor próbáltam megértetni vele, azzal, hogy (idézem) "átb@sszuk őket a kerítésen túlra, hogy takarodjanak haza, még nem oldunk meg semmit". Egyfelől hoztam, hogy a régió, amiből jöttek destabilizált, gazdaságilag jelen formájában életképtelen, a mezőgazdaság is úgy-ahogy romokban, rendszeres az éhezés, szomjúság, munka alig, magas bűnözés, extremizmusok, és persze a klíma sem kedvez, ugyanis egyre forróbbak, szárazabbak az évek (részint egy hosszú ideje elhúzódó El Nino-hatás miatt, ahogy olvastam, ugyanis - erre nem emlékszem pontosan - késik a szokott forduló, így van Dél-Indiában is most soha nem látott aszályos hőhullám). Megoldást egy átfogó katonai misszió jelentene, amivel a helyi politikát megbuktatják, és helyére nyugatról érkezett, de a helyet és helyzetet jól ismerő szakemberekkel töltik fel. Gyakorlatilag egy technokratikus puccsot szerveznek, a katonai misszió feladata pedig egy állandó hadsereg, őrezred, komoly rendőrség kiképzése, a rend védelme, fenntartása lenne, miközben a szakemberek iskolákat húznak fel, kinevelik a népet, infrastruktúrát építtetnek stb., beáramlik a tőke, invesztálják azt és a nyersanyagot, szükséges eszközöket, amihez csak annyi kéne, hogy az ENSZ-ben se töketlen aktatologató vadbarmokból üljenek egy asztal mögött fél napot, akik pofázni tudnak, cselekedni nem. Magyarul azt, amit a poszt-kolonializmus idején meg kellett volna lépnie az egykori gyarmattartó államoknak. Erre az volt a felelete, hogy "az ő adóforintjaiból ilyesmire ne pazaroljanak, mert neki a saját biztonsága a legfontosabb, a másé meg le van szarva". Arra már nem kaptam se válasznak, se higgadtnak minősülő feleletet, amikor visszakérdeztem, hogy "És mennyiben valósul meg a biztonságod, ha hazadeportáltatod őket? Vissza fog jönni, és nem egyedül, hanem harmadmagával. És máris háromszor annyi problémát és háromszor akkora költséget is fog jelenteni a biztonságodra nézve. Aztán azokat is hazaküldöd, és megint így fog ez menni évről évre, exponenciális léptékben növekedve."
Egyfelől, azért hoztam fel, mert valahol egy részt a mostani beszéd témájába illik, hogy ok-okozat, előítéletesség, a beszűkültség, illetve, amiről nem esett még szó, az a problémák prioritáskezelése. A nemek közti jogi egyenlőségről beszélhetünk előre szép és jó, de perpillanat vannak kritikusabb, ugyanúgy érintő kérdések is, ami mellett az előbbi olykor-olykor a luxus kategóriájába esik.
Titkos írta:Az egyik a néha ide is író Yuriko-chan volt, aki egyik conon valami olyasmit mondott nekem, hogy "állítom, hogy ezek nagy része pszichológiai eset", míg másikuk az itteni helyi meetvezér, aki meg egyszer olyasmit talált mondani, hogy "amúgy azt már megfigyeltem, hogy minden animésnek van valami zizije".
Ezt a kettő állítást már a saját tapasztalataim alapján is csak megerősíteni tudom. A leggyakoribb a szociális zavarokkal küzdő egyén,de azért szép előfordulása van azoknak is, akik nem hobbiként tekintenek erre, hanem menekülési pontnak. Zizije meg mindenkinek van. Van, akinek több is.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: matta »

Csak nekem tűnik úgy, hogy feltörték az animenewsnetworköt? Random zene+ "Anime" visszaszámláló a főoldal helyett ill. semmi kapcsolatos link nem elérhető. (off)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

matta írta:Csak nekem tűnik úgy, hogy feltörték az animenewsnetworköt? Random zene+ "Anime" visszaszámláló a főoldal helyett ill. semmi kapcsolatos link nem elérhető. (off)
Elég komoly hackertámadás érte őket, ideiglenesen a http://www.animenewsnetwork.cc/ címen elérhető az oldal.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ricz írta: 2017.08.06. 01:01 Gyakorlatilag egy technokratikus puccsot szerveznek, a katonai misszió feladata pedig egy állandó hadsereg, őrezred, komoly rendőrség kiképzése, a rend védelme, fenntartása lenne, miközben a szakemberek iskolákat húznak fel, kinevelik a népet, infrastruktúrát építtetnek stb., beáramlik a tőke, invesztálják azt és a nyersanyagot, szükséges eszközöket, amihez csak annyi kéne, hogy az ENSZ-ben se töketlen aktatologató vadbarmokból üljenek egy asztal mögött fél napot, akik pofázni tudnak, cselekedni nem. Magyarul azt, amit a poszt-kolonializmus idején meg kellett volna lépnie az egykori gyarmattartó államoknak.
1. "technokratikus puccs"
Az elmúlt évtizedekben többen próbálkoztak ezzel a módszerrel, gyakorlatilag totális sikertelenség mellett. Európában a világ egyik leggazdagabb valamint legstabilabb és társadalmilag progresszív térségében sem megy csak úgy az államépítés folyamata. Pedig itt nekünk nem kell megküzdeni a irreguláris erőszakszervezetek lefegyverzésével, nem kell az analfabetizmust felszámolni, de még az egészségügyi rendszer is okésan működik. Természetesen jónak tartom az ötletet, csak hát a gyakorlat nem ezt bizonyítja. Egyébként ajánlom Francis Fukuyama - Államépítés című könyvét.
2. ENSZ szerepe
Sajnos még egy kis magyar falú esetében is nehéz dűlőre jutni bizonyos kérdésekben, hát még egy annyi tagot számláló szervezetnél mint az ENSZ.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

iskariotes írta: 2017.08.09. 21:18
Az elmúlt évtizedekben többen próbálkoztak ezzel a módszerrel, gyakorlatilag totális sikertelenség mellett. Európában a világ egyik leggazdagabb valamint legstabilabb és társadalmilag progresszív térségében sem megy csak úgy az államépítés folyamata. Pedig itt nekünk nem kell megküzdeni a irreguláris erőszakszervezetek lefegyverzésével, nem kell az analfabetizmust felszámolni, de még az egészségügyi rendszer is okésan működik. Természetesen jónak tartom az ötletet, csak hát a gyakorlat nem ezt bizonyítja. Egyébként ajánlom Francis Fukuyama - Államépítés című könyvét.
2. ENSZ szerepe
Sajnos még egy kis magyar falú esetében is nehéz dűlőre jutni bizonyos kérdésekben, hát még egy annyi tagot számláló szervezetnél mint az ENSZ.
Na ugye régen minden jobb vót. TSZ, munkáspárt, úttörő mozgalom stb....
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

. . .
. . . Hát oké . . .
. . .

De egyébként ezek a szervezetek sem voltak viták és konfliktus mentesek. Másrészt nem gondolom, hogy ezek a képződmények azokban a formájukban a legjobbak lettek volna.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Irma hurrikán szép nagyra nőtt az utobbi pár napban. Kiváncsi vagyok mennyi cuccot fog leradirozni a térképről amig áthalad a száraz föld fölött.

https://www.wired.com/story/hurricane-i ... ble-storm/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mi a fene, a fél fórum kollektíven Airt nézett mostanság, vagy hogy-hogy minden második ember innen pont ezt fejezte be (a MAL-os lurkolásaim alapján)?

Volt valami kihívás/lemaradtam valamiről? :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Csak jelzett a mal, hogy külön szedte a 13. részt a sorozattól (aszem az ilyen összefoglaló izé volt, és anno külön is volt), így be lehetett újra jelölni.-.- Nekem meg piszkálta a szememet, hogy a sorozat 13/12 felállásban maradt a listán (a malgraph is mismatch izél érte - jut eszembe mintha még lenne vmi), így helyre állítottam, amit úgy mutat, mintha újra completedeltem volna, Surci is beette xp).

Gondolom másnál is ilyesmi, fontos dolgok ezek. :drop:
Válasz küldése