Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Nem tudom, hogy ki olvassa közületek a Fumetsu no Anate e című mangát (azaz hazudok, látom MAL-on, hogy senki :( ), de ha valakit érdekel, most megnyerhető az első 5 angol kötet a fanfordítók jóvoltából. Jelentkezni november 5-ig lehet, 8-án sorsolás. A játék szabályai miatt érdemes elolvasni legalább az első fejezetet a mangából. Sok szerencsét!

Szerk.: Ha valaki kedvet kapna az olvasáshoz, ezt ajánlom háttérzenének. Az első fejezethez még nem illik annyira, de a második ívhez szerintem elég jól passzol.
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: weingartia »

annarancs írta: 2017.10.27. 17:56 Nem tudom, hogy ki olvassa közületek a Fumetsu no Anate e című mangát (azaz hazudok, látom MAL-on, hogy senki :( ), de ha valakit érdekel, most megnyerhető az első 5 angol kötet a fanfordítók jóvoltából. Jelentkezni november 5-ig lehet, 8-án sorsolás. A játék szabályai miatt érdemes elolvasni legalább az első fejezetet a mangából. Sok szerencsét!

Szerk.: Ha valaki kedvet kapna az olvasáshoz, ezt ajánlom háttérzenének. Az első fejezethez még nem illik annyira, de a második ívhez szerintem elég jól passzol.
Szia! Én olvastam egy darabig, szóval lehet h csatlakozik a játékhoz. Köszi h szóltál! :thumb:
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Hát egyszer minden jó véget ér, befejezte a Maji de! blog írója. Riport is készült vele.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Bár sok helyen bele lehet futni azért itt is reklámozóm Okamoto Ayumi Oszakai Egyetem mester szakos diákjának a kérdőívét.

De ha már itt tartok akkor itt az Oszakai Egyetem magyar szakának a blogja is.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Foma »

iskariotes írta: 2017.11.17. 22:12 Bár sok helyen bele lehet futni azért itt is reklámozóm Okamoto Ayumi Oszakai Egyetem mester szakos diákjának a kérdőívét.

De ha már itt tartok akkor itt az Oszakai Egyetem magyar szakának a blogja is.
Kitöltöttem. Értem, hogy nyelvészeti tematikájú, de annyira nyelvidegennek éreztem a példamondatokat, hogy el is csodálkoztam, miféle magyart oktatnak azon az egyetemen?

Amúgy fura látni, hogy tényleg vannak a világ másik végén emberek, akik önszántukból tanulják a nyelvünket. :)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ha valakit érdekelnek az új tech újitások szíves beszélgetek róla. :D

New Tesla Roadster - The BIG Picture

Elon Musk Gives First Look At Tesla's Electric Semi
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Tetszik. Kezdenek tényleg használható dolgokat előállítani. Szépen érik a technika.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Igazából nem látom érelmét, hogy a teherhordásra kitalált gépjárművek azon versenyeznek, hogy melyikük képes gyorsabban elérni egy sebességhatárt. Jól mutat, de kábé ennyi, egy 384 km-es távon tök mindegy, hogy 1 vagy 7 másodperc alatt éri el a kamion mondjuk a 100-t.
A másik ami foglalkoztat, hogy mi lesz azzal a sok emberrel aki most vezet kamiont és olyan 10-de max 20 év múlva már nem. A csili-vili gépek mellé le kellene tenni az asztalra olyan terveket ami bemutatná, hogy mi lesz a munkásokkal. De nem csak a sofőrökkel is, hanem az út menti étkezdések, szállás adókkal is. Tudom ez nem high tech, de ezzel is érdemes lenne foglalkozni.

Amúgy meg kábé 4 évesen mondtam azt, hogy nekem nem kell jogosítvány mert amikor nagy leszek a kocsik maguktól fognak menni. Most már tényleg csak pár évet kell kibekkelnem :D
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Foma »

iskariotes írta: 2017.11.21. 22:31 Igazából nem látom érelmét, hogy a teherhordásra kitalált gépjárművek azon versenyeznek, hogy melyikük képes gyorsabban elérni egy sebességhatárt. Jól mutat, de kábé ennyi, egy 384 km-es távon tök mindegy, hogy 1 vagy 7 másodperc alatt éri el a kamion mondjuk a 100-t.
A másik ami foglalkoztat, hogy mi lesz azzal a sok emberrel aki most vezet kamiont és olyan 10-de max 20 év múlva már nem. A csili-vili gépek mellé le kellene tenni az asztalra olyan terveket ami bemutatná, hogy mi lesz a munkásokkal. De nem csak a sofőrökkel is, hanem az út menti étkezdések, szállás adókkal is. Tudom ez nem high tech, de ezzel is érdemes lenne foglalkozni.

Amúgy meg kábé 4 évesen mondtam azt, hogy nekem nem kell jogosítvány mert amikor nagy leszek a kocsik maguktól fognak menni. Most már tényleg csak pár évet kell kibekkelnem :D
Mostanra tényleg eljutottunk oda, amit már a 20. század elején vizionáltak, vagyis a technológiai fejlesztések kiszorítják az embert a munkaerő piacról. Most még csak az előszelét látjuk, de idővel ez egyre több területen fog elterjedni. Az a baj, hogy hosszútávon ennek nagyok komoly társadalmi deficitje lesz, amivel nem akar senki számolni.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Foma írta: 2017.11.21. 22:48
iskariotes írta: 2017.11.21. 22:31 Igazából nem látom érelmét, hogy a teherhordásra kitalált gépjárművek azon versenyeznek, hogy melyikük képes gyorsabban elérni egy sebességhatárt. Jól mutat, de kábé ennyi, egy 384 km-es távon tök mindegy, hogy 1 vagy 7 másodperc alatt éri el a kamion mondjuk a 100-t.
A másik ami foglalkoztat, hogy mi lesz azzal a sok emberrel aki most vezet kamiont és olyan 10-de max 20 év múlva már nem. A csili-vili gépek mellé le kellene tenni az asztalra olyan terveket ami bemutatná, hogy mi lesz a munkásokkal. De nem csak a sofőrökkel is, hanem az út menti étkezdések, szállás adókkal is. Tudom ez nem high tech, de ezzel is érdemes lenne foglalkozni.

Amúgy meg kábé 4 évesen mondtam azt, hogy nekem nem kell jogosítvány mert amikor nagy leszek a kocsik maguktól fognak menni. Most már tényleg csak pár évet kell kibekkelnem :D
Mostanra tényleg eljutottunk oda, amit már a 20. század elején vizionáltak, vagyis a technológiai fejlesztések kiszorítják az embert a munkaerő piacról. Most még csak az előszelét látjuk, de idővel ez egyre több területen fog elterjedni. Az a baj, hogy hosszútávon ennek nagyok komoly társadalmi deficitje lesz, amivel nem akar senki számolni.
Azért ez nagyon erős túlzás hogy nem foglalkozik senki vele miközben korunk legégetőbb gazdasági kihivása.

The Rise of the Machines – Why Automation is Different this Time

Témában ajánlanám az egyik mostanában felkapott prognozist.

Martin Ford - Robotok Kora
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

iskariotes írta: 2017.11.21. 22:31 Igazából nem látom érelmét, hogy a teherhordásra kitalált gépjárművek azon versenyeznek, hogy melyikük képes gyorsabban elérni egy sebességhatárt. Jól mutat, de kábé ennyi, egy 384 km-es távon tök mindegy, hogy 1 vagy 7 másodperc alatt éri el a kamion mondjuk a 100-t.
Az nagyjából mindegy, de az már nem, hogy milyen a hatótávolsága, milyen gyorsan tölthető (csak legyen hozzá megfelelő hálózat...), és az is elég meggyőző volt, hogy a jó nehéz akkupakk segít a súlypontján is. Szerintem alakul.

A munkaerőpiaci ágat azt most hagyom, nemrég volt itt is szó róla, és súlyos és szerteágazó probléma. Röviden: a jelen kor alapvető gazdasági felépítése úgy tarthatatlan, ahogy van. Nagyon jó a linkelt cikkben a szakszervezetis csóka megjegyzése, avagy ki fogja megvenni a legyártott autókat?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Amúgy nem rég volt szerencsém egy közel 80 km-es távolságon át utazni egy elektromos kis autóban. Előnye volt, hogy tényleg halk volt és probléma nélkül megtette az utat, pedig még erősen is esett. Ami nem volt előnye, hogy nagyon-nagyon lassan fűtötte be az utasteret. Nem tudom, hogy ez csupán azért volt mert ez egy kis autó volt és ezért az aksi nem bír még erre is energiát adni vagy ez a legtöbb elektromos autónál is így van-e? A másik problémám, hogy a töltőhálózata nem fejlett, de ez csak egy részlet kérdés. Bár mondjuk volt egy útterelés és így többet kellett menni a tervezetnél, hát a végén drukkoltunk, hogy visszaérjünk.

Amúgy, még valaki azt gondolná én személy szerint támogatom az elektronikus autókat.

ViharTáncos: Köszi a tippet a könyvhöz! :D
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

iskariotes írta: 2017.11.22. 23:05 ^^ Amúgy nem rég volt szerencsém egy közel 80 km-es távolságon át utazni egy elektromos kis autóban. Előnye volt, hogy tényleg halk volt és probléma nélkül megtette az utat, pedig még erősen is esett. Ami nem volt előnye, hogy nagyon-nagyon lassan fűtötte be az utasteret. Nem tudom, hogy ez csupán azért volt mert ez egy kis autó volt és ezért az aksi nem bír még erre is energiát adni vagy ez a legtöbb elektromos autónál is így van-e? A másik problémám, hogy a töltőhálózata nem fejlett, de ez csak egy részlet kérdés. Bár mondjuk volt egy útterelés és így többet kellett menni a tervezetnél, hát a végén drukkoltunk, hogy visszaérjünk.

Amúgy, még valaki azt gondolná én személy szerint támogatom az elektronikus autókat.

ViharTáncos: Köszi a tippet a könyvhöz! :D
Nagyon Szívesen :D

Fűtés gond meg inkább típus probléma lehet én is ültem 2-3 fajta elektromos jószágban de ilyen jellegű gondokkal nem találkoztam. Lehet meg kéne nézetni a kocsit.

Alvaro: Igen bár csak 2020 felé látunk majd tisztán amikor elkezdödik a forgalmazása hogy mennyire lesz elönyös egy átlagos robbanó motoros társával szemben megvásárolni. (Itt km/Ft a legfőbb tényező a kieső fél - három negyed óra számir ugyan de ha hosszú távon egy cég sokat sporol vele jelentős tényező lehet.) Nem mellesleg a kötelező pihenő idő a kamion soföröknél (4 óránként 45 perc) össze köthető a töltéssel ami már nem is annyira kiesés.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A PIratebay csak nekem nem jön be, vagy megint rájuk szállt valaki? (Vagy én vagyok a világ legpechesebb embere és kb. két hete, meg öt perce is pont valami karbantartási időszakukat fogtam ki... XD)
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Nekem be jön. Pont most töltöttem le egy albumot róla. :D

szerk: Lehet, hogy csak szerencsém volt, mert most már nekem sem jön be. Ilyenkor egyébként csekkold az isitdownrightnow.com oldalát, hogy csak nálad off, vagy mindenkinél. Ezek szerint offline tegnap óta, de az egyik kommentelő szerint fel-alá váltakozik.
Sajnálom, hogy a KickassTorrents-et felszámolták tavaly, nekem az volt a kedvenc torrentoldalam. :(
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta: 2017.11.26. 20:08 Nekem be jön. Pont most töltöttem le egy albumot róla. :D

szerk: Lehet, hogy csak szerencsém volt, mert most már nekem sem jön be. Ilyenkor egyébként csekkold az isitdownrightnow.com oldalát, hogy csak nálad off, vagy mindenkinél. Ezek szerint offline tegnap óta, de az egyik kommentelő szerint fel-alá váltakozik.
Sajnálom, hogy a KickassTorrents-et felszámolták tavaly, nekem az volt a kedvenc torrentoldalam. :(
Köszi! :) (Meg a linket is, emlékeztem rá, hogy van egy ilyen csekkoló oldal, csak a pontos neve nem ugrott be. XD) A Kickassért meg tényleg kár (nem is tudtam, hogy annak is vége lett), amikor a Pirate így "szórakozik", mint pl. mostanában is, olyankor ideális "pótlék" volt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Srácok, szerintem indítsunk egy crowdfundingot, aztán ha összegyűlt kellő pénz, szóljunk a japánoknak, hogy lenne a számukra egy feladat.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Gyors kérdés: mivel épp rámolok jobbra-balra a szobámban felújítás végett, kiselejtezek pár könyvet, újságot, mert duplumos (van belőle 2 vagy több példányom) vagy csak szimplán megválok tőlük. Tegyek majd közzé egy listát erről, hátha érdekel valakit? Aztán conon vagy külön megbeszélt módon átveheti/küldöm-postázom.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ricz ez evidens. Én a magam részéről roppant értékelnék egy ilyen listát!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Komoly áttörés történt a rákos sejtek kezelése terén

Cancer Cure Hits the Market! [Car-T Cells]
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

ViharTáncos írta: 2017.12.10. 18:36 Komoly áttörés történt a rákos sejtek kezelése terén

Cancer Cure Hits the Market! [Car-T Cells]
Hogy én hány gépet számoltattam évekkel ezelőtt, hogy újabb és újabb molekulákat teszteljenek rákra jellemző fehérjék (vagy a jó ég tudja micsodák) ellen!
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

alvaro írta: 2017.12.10. 19:59
Hogy én hány gépet számoltattam évekkel ezelőtt, hogy újabb és újabb molekulákat teszteljenek rákra jellemző fehérjék (vagy a jó ég tudja micsodák) ellen!
Mesélj érdekesen hangzik. :)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

ViharTáncos írta: 2017.12.10. 20:59 Mesélj érdekesen hangzik. :)
Na, végre megtaláltam a topikot :vigyor:

Az úgy volt, hogy annak idején, valamikor a múlt évtized első felében, volt egy ilyen United Devices nevezetű szervezet/kezdeményezés, aminek az első és sokáig egyedüli projektje a rák ellenszerének kutatása volt. Ez persze így túlegyszerűsített, hiszen olyasmi, mint "A Rák" nem is létezik, az ellenszeréről nem is beszélve, de igyekeztek brute force módon rengeteg fehérjén rengeteg vegyszert végigpróbálni. Gondolom, azt keresték, hogy mi az, ami kifejezetten a rákos sejtekre kapcsolódik, de békén hagyja az egészségeseket. A teszteket valóságban elvégezni brutál drága és lassú lett volna, de hát a köz kezén ott duruzsoltak a gépek milliói, az idejük nagy részében semmit se csinálva. Úgyhogy kiadtak egy kis klienst, ami feldolgozni való adatokat töltött le, és amikor épp ráérő ideje volt a gépnek, azokat számolta, aztán visszaküldte az eredményeket.

Egy szó, mint száz, úgy működött, mint a SETI, csak értelmesebbnek és emelkedettebbnek találtam a célját, és csatlakoztam az akkor a hwsw.hu fórumán szervezkedő hwsw UD csapathoz. Az egészben persze a topik közössége volt a poén, lehetett versengeni, polgáris koromban jó pár hivatali gépet beállítottam a szent cél érdekében, amíg le nem szedették velem a klienst :D

Azóta az UD projektje(i) és a SETI egyaránt a BOINC szárnyai alatt kötöttek ki, azt hiszem, ha még futnak, akkor ma valószínűleg BOINC alkalmazásként lehet őket megtalálni.

Aztán leszálltam róla, és ebben nagy szerepe volt az Inconvenient Truth című féldokumentarista filmalkotásnak. Mert nagyon szép dolog, hogy a fölös CPU időt tudományos kutatásra adja az ember, de sajnos ez nem ilyen tisztán szép, a plusz aktivitás ugyanis növeli rendesen a gépek fogyasztását.

Mondjuk ilyenkor télen megint beállíthatnék egy számolós gépet, úgyis villannyal fűtünk, szóval nem pazarolnám az értékes erőforrásokat :vigyor:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

alvaro írta: 2017.12.13. 17:16


Egy szó, mint száz, úgy működött, mint a SETI, csak értelmesebbnek és emelkedettebbnek találtam a célját, és csatlakoztam az akkor a hwsw.hu fórumán szervezkedő hwsw UD csapathoz. Az egészben persze a topik közössége volt a poén, lehetett versengeni, polgáris koromban jó pár hivatali gépet beállítottam a szent cél érdekében, amíg le nem szedették velem a klienst :D

Azóta az UD projektje(i) és a SETI egyaránt a BOINC szárnyai alatt kötöttek ki, azt hiszem, ha még futnak, akkor ma valószínűleg BOINC alkalmazásként lehet őket megtalálni.
Akkor tökéletesen értem a helyzetet révén én is lelkesen dolgoztam fel a SETI adat csomagjait közép sulis koromban. ::^_^::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta: 2017.12.16. 16:42(hogy nincs nőnemű verziónk magyarul annak, hogy hazaFI?)
Hallottam már olyat, hogy "honleány", de nem tudom, ez ténylegesen a "hazafi" női változata-e.
Kép
Válasz küldése