Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Igen, a besorolásból átjött ez a dolog, viszont ugye a pontosabbat szeretem használni, mert olyan mint az egyik mém szövege: "Same, same... but different." A mangát amúgy célszerű dupla okból is végigolvasni: az egyik, hogy az OVA 20 perce és a film 70-80 perce összesen két kötetet dolgoz fel ímmel-ámmal, és egy ponton túl már inkább olvasatja magát; a másik pedig a kötetzáró fejezetekhez az extra anyag, amiben van pár érdekesség ellőve a szereplő ízeltlábúakról. Bár neked az utóbbi már biztos nem fog sok újat mondani, ellenben frankó, hogy gondoltak erre is.
Titkos írta: 2020.06.30. 04:07A konkrét fajt (mármint, hogy A. cleopatra valszeg) szövegből, kép alapján, vagy hogyan kellett fordítás során kikutatnod? XD
A rajongói feliratban (ha jól emlékszem [Glenn]) csak Ammophila volt írva. Ilyenkor jön a guglizás és a wikizés. Onnan már mehettem kép alapján, ami eléggé veszélyes, mert - ha már olvasod a mangát - benne van az is, hogy a rovarok valamelyest módosultak a fehérjegazdagabb táplálék megszerzéséhez, vagyis a ragadozáshoz. Ezt majd Oribe fogja elejteni akkor, miután befejezték a sajátos körüket a kullancsokkal, és elérve a rendelőintézetet rájuk támad egy fátyolka. Viszont itt más miatt volt "veszélyes" az ilyetén keresés, ugyanis a kaparódarázsnál is volt egy Ammophilás kép. Utána meg elkezdtem a mangát is olvasni, és ott szerepelt leírva a pontos latin neve. A hivatalos felirat meg megelégedett a közkeletű angol nevével a filmnél, de ott már letojtam a dolgot, hiszen addigra megvolt az OVA szövege és egy az egyben át lehetett másolni azt a 20 percet.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2020.06.30. 09:03A mangát amúgy célszerű dupla okból is végigolvasni: az egyik, hogy az OVA 20 perce és a film 70-80 perce összesen két kötetet dolgoz fel ímmel-ámmal, és egy ponton túl már inkább olvasatja magát; a másik pedig a kötetzáró fejezetekhez az extra anyag, amiben van pár érdekesség ellőve a szereplő ízeltlábúakról. Bár neked az utóbbi már biztos nem fog sok újat mondani, ellenben frankó, hogy gondoltak erre is.
Azóta haladtam a mangában, sajnos a rovaros téma miatt nálam ez ilyen "szakmai ártalom", hogy nem tudom dobni a cuccot, de az arcomat lemarom néha a hülyeségein. Az egy dolog, hogy keményen csúsztat a rovaros tények terén, illetve hogy ezzel a "fehérjére van szükségük" dumával a legjámborabb állatból is egyből véres mészárost csinál, de jobb napjain teljesen eldobja az agyát és jön a totális agyfasz. Csak két példa:

1. A szitakötőlárva kimászik a vízből, elkezd rájuk vadászni (wtf #1), majd megcsinálja azt a torpedós trükköt, hogy az ánuszából vizet kipréselve előrelöki magát...a szárazföldön. (wtf #2, headdesk, stb.) Ez már nem is biosz, ez egyszerűen fizikai képtelenség, de mindegy. XD

2. Mr. Tökös Hegyivadásznak tőből leharapja a karját az egyik rovar, amit a faszi úgy reagál le, mintha max egy hajszálát tépték volna ki, fél karral a földre zuhan, majd elkezd kiabálni a segédcsajának, hogy ne legyen már beszari, segítsen neki újratölteni a fegyvert, miközben még a cigit sem ejti ki a szájából és az események közepette ott szívja tovább. XDDDDDDD Fájdalom? Vérveszteség? A Tökös Hegyivadásznak ez mind meg sem kottyan! :lol:

És ez csak két eklatáns példa, de minden fejezetre jut valami kisebb-nagyobb hülyeség, ráadásul a fazon imádja tenni az agyát, de ez ebben a mangában nem úgy jön le, mint mondjuk a Killing Bites írójánál, akin érződött, hogy valóban hardcore fan, hanem inkább valahogy úgy, mintha Gizike három hónapos biosz gyorstalpalón vett volna részt és most szezont a fazonnal keverve visszamondana mindent, amit a tanfolyamon random hallott. XD Pl. a rablópoloskás rész, ahol először elmondja, hogy nem tudom már melyik japán faj, majd a csaj ledobja a bombát: "Ezek terjesztik a Chagas-kórt!" Öhm...nem, azt nem ezek terjesztik, hanem a dél-amerikai rokonaik (itt simán "megúszhatta" volna, ha nem ír pontos fajt, dehát megint arcozni akart, aztán kvázi csapdába ejtette saját magát... XD), másrészt meg az sem úgy néz ki, ahogy ez a manga előadja, hogy ha egyszer karon szúr, máris megfertőződhetsz, ennél picit bonyolultabb. Ja, ha már itt tartunk! Chagas-terjesztő csak vérszívó poloska lehet, akkor viszont mi volt az a jelenet, hogy tömegével vetették rá magukat a szitakötőlárvára? Szóval az ürge eléggé ilyen "valós dolgokat keverek össze random féligazságokkal" stílusban ír, simán lehetne róla egy olyan komplett elemzős videót csinálni "valóság vs fikció" témakörben, mint amit Nick Hughes szokott a YT csatornáján a történelmi jellegű filmekről... XD Igen, tudom, próbálja magát azzal mentegetni, hogy ezek kvázi mutálódott rovarok, meg mindig odaírja, hogy "azonosítatlan alfaj" (avagy amit nem ismersz, arra bármit rákenhetsz XD), de még így is szívtam a fogam rajta. ^^" XD Leginkább azért, mert lehetne ezt úgy is csinálni, hogy tényleg csak a létező dolgokat használja, de azokat pontosan (max amolyan "shounenes túlzásokkal" felnagyítva, hogy azt a KB Is teszi), dehát akkor kevesebb idő jutna a meztelen csajokra, a szexjelenetekre, meg a sok érdektelen/unszimpatikus karakter közti szóváltásokra. :dirr:

A kötetzáró extrákhoz: Köszi, ezek amúgy valóban érdekelnének, sosem lehet tudni, hátha mond valamit újat, csak az a baj, hogy ahol én olvasom (Fanfox.netes online verzió), ott ezekkel a részekkel nemes egyszerűséggel nem foglalkoztak a fordítók, így meghagyták a teljes szöveget eredeti japánul. :dirr: ^^" Te ezekből találtál angol verziót, vagy te hol olvastad a mangát? Btw, amúgy a fátyolkás részhez: annyi előnye annak a jelenetnek is volt, hogy legalább mégis találtam magyar nevet a dobsonfly-ra, bár erős a gyanúm, hogy ezt az író magától kreálta, mivel semmilyen másik írásban nem kerül elő, gondolom hülyén nézett volna ki, hogy ezeknek pont nincs magyar nevük, miközben a többinek igen és ehhez az egy fajhoz kitalált egyet. XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2020.07.02. 22:29 1. A szitakötőlárva kimászik a vízből, elkezd rájuk vadászni (wtf #1), majd megcsinálja azt a torpedós trükköt, hogy az ánuszából vizet kipréselve előrelöki magát...a szárazföldön. (wtf #2, headdesk, stb.) Ez már nem is biosz, ez egyszerűen fizikai képtelenség, de mindegy. XD

2. Mr. Tökös Hegyivadásznak tőből leharapja a karját az egyik rovar, amit a faszi úgy reagál le, mintha max egy hajszálát tépték volna ki, fél karral a földre zuhan, majd elkezd kiabálni a segédcsajának, hogy ne legyen már beszari, segítsen neki újratölteni a fegyvert, miközben még a cigit sem ejti ki a szájából és az események közepette ott szívja tovább. XDDDDDDD Fájdalom? Vérveszteség? A Tökös Hegyivadásznak ez mind meg sem kottyan! :lol:
Az első igen, de a második... Anélkül nem lenne trash. :D Na, nem mintha addig se lett volna a mutatós lányokkal, erőszakkal, vérrel, gore-ral és a pajornyállal az, de kell mindenképpen valaki, akit "a helyi redneck bácsinak" (by KenyTheOne) el lehet adni. A fájdalom része olyan, hogy egy külső-belső bokatörést sem érzel meg, ha a mellékveséd tompítás gyanánt (pl. megijedsz, amikor lecsúszol a lépcsőn) úgy pumpálja az adrenalint, mint őrült. Anyám ilyet élt át, rajta a műtétet is úgy hajtották végre, hogy alig kapott érzéstelenítőt... De ne izgulj, másnap az idegrendszer bepótolta a hiányt, majd megveszett a fájdalomtól. Nekem meg a szemöldökömet kellett összeölteni, de alatta a koponyacsont repedt meg. De úgy varrtak össze, hogy nem éreztem a tűt, és érzéstelenítést se kaptam, mondjuk ehhez nem is volt muszáj. Csak annyi volt a kérdésem a dokihoz, hogy "Végeztünk? Mert nem éreztem se a tűt, se a fonalat.", pedig ott néztem végig ahogy a kezével matat. Hát igen, fura dolgokra képes a sokkhatás. Ellenben a vérveszteséget simán megérzi perceken belül, de a régi gore cuccokból tudjuk, hogy az 5-6 liternyi átlag embervér helyett egy anime/manga szereplőben ennek az 5-6-szorosa jelen van, extrém nyomáson, mert gyakran úgy spriccol, mint valami szökőkút.
Titkos írta: 2020.07.02. 22:29Szóval az ürge eléggé ilyen "valós dolgokat keverek össze random féligazságokkal" stílusban ír, simán lehetne róla egy olyan komplett elemzős videót csinálni "valóság vs fikció" témakörben, mint amit Nick Hughes szokott a YT csatornáján a történelmi jellegű filmekről... XD Igen, tudom, próbálja magát azzal mentegetni, hogy ezek kvázi mutálódott rovarok, meg mindig odaírja, hogy "azonosítatlan alfaj" (avagy amit nem ismersz, arra bármit rákenhetsz XD), de még így is szívtam a fogam rajta. ^^" XD Leginkább azért, mert lehetne ezt úgy is csinálni, hogy tényleg csak a létező dolgokat használja, de azokat pontosan (max amolyan "shounenes túlzásokkal" felnagyítva, hogy azt a KB Is teszi), dehát akkor kevesebb idő jutna a meztelen csajokra, a szexjelenetekre, meg a sok érdektelen/unszimpatikus karakter közti szóváltásokra. :dirr:
Én pont kajálnám az ilyet, de mivel nincs ilyen, maradtál te. Ezért is hoztam szóba párszor. :dirr: Mert úgyis helyrerakod azokat a részeket.
Amúgy annyira nem lepődöm meg ezen a dolgon, a Murenase! Seton Gakuen alatt vertük a fejünket az asztalba Dottrissal, hogy milyenek a japán nevek a felosztásokban. Pl. a zebra esetén a rend, család és nem egyaránt annyi volt: "ló". Nem, nem páratlanujjú patás, lófélék, Equus... Nem. Ló, ló, ló. És ez csak egy példa, amiből 12 rész alatt kijutott nekünk bőven. (Mondjuk a Murenasében még volt annyi, hogy pár esetben tévedett, mert ahhoz képest, amikor megjelent, egyes állatokat átsoroltak, illetve volt, hogy az 1927-es felosztást használta a rég felülvizsgált modern helyett. Gondolom honosítás terén náluk is akkora a káosz, mint minálunk - innen adódhat pl. a poloskás zavar is.
Titkos írta: 2020.07.02. 22:29 A kötetzáró extrákhoz: Köszi, ezek amúgy valóban érdekelnének, sosem lehet tudni, hátha mond valamit újat, csak az a baj, hogy ahol én olvasom (Fanfox.netes online verzió), ott ezekkel a részekkel nemes egyszerűséggel nem foglalkoztak a fordítók, így meghagyták a teljes szöveget eredeti japánul. :dirr: ^^" Te ezekből találtál angol verziót, vagy te hol olvastad a mangát?
xPearse kiadást olvastam, de úgy fest, hogy tévedtem, abban sincs benne. Ők hol újra kiadnak valamit, hol a hivatalos kiadást teszik közzé, és hát a Manga Store-on fenn van az első 4 kötet. Mivel nem tudom, melyik gépre van kimentve a 3-ból, gondolom az elején még azokból osztottak meg, és azért emlékszem így rá.
(Vagy azért, mert rádobtam az optikai karakterfelismerést a lapra és a gépi fordítást. Passz, az megmaradt, hogy angolul böngésztem át.)
Titkos írta: 2020.07.02. 22:29 Btw, amúgy a fátyolkás részhez: annyi előnye annak a jelenetnek is volt, hogy legalább mégis találtam magyar nevet a dobsonfly-ra, bár erős a gyanúm, hogy ezt az író magától kreálta, mivel semmilyen másik írásban nem kerül elő, gondolom hülyén nézett volna ki, hogy ezeknek pont nincs magyar nevük, miközben a többinek igen és ehhez az egy fajhoz kitalált egyet. XD
Röhögni fogsz, de lehet írtam már, talán a filmet érintő posztban, de a fátyolkát anyám ismerte fel, mikor a képernyőmre pillantott, hogy min mormogok épp. Nem tudom hol látott szarvas nagyszárnyút belőle, de olyan csont nélküli dobás volt a részéről, hogy az már r/NextLevel szintbe illő. Pláne, ha ennyire módosult a dög.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2020.07.03. 00:34"a helyi redneck bácsinak"
De amúgy pont ezen röhögtem én is, hogy amint megláttam, így: "na remek, megjött az amcsi arkansasi redneck vadász, nem tudtam, ki hiányzik még ebből az illusztris társaságból...", csak mivel ugye Japánban vagyunk, ezért hamar kiderült, hogy ő nem az, hanem valami hegyi vadász + parti őr kombó. :lol: De teljesen azt a szerepet tölti be, amit hasonló amcsi filmekben a "mocsári redneck" figurája szokott. XD
Ricz írta: 2020.07.03. 00:34A fájdalom része olyan, hogy egy külső-belső bokatörést sem érzel meg, ha a mellékveséd tompítás gyanánt (pl. megijedsz, amikor lecsúszol a lépcsőn) úgy pumpálja az adrenalint, mint őrült. Anyám ilyet élt át, rajta a műtétet is úgy hajtották végre, hogy alig kapott érzéstelenítőt... De ne izgulj, másnap az idegrendszer bepótolta a hiányt, majd megveszett a fájdalomtól. Nekem meg a szemöldökömet kellett összeölteni, de alatta a koponyacsont repedt meg. De úgy varrtak össze, hogy nem éreztem a tűt, és érzéstelenítést se kaptam, mondjuk ehhez nem is volt muszáj. Csak annyi volt a kérdésem a dokihoz, hogy "Végeztünk? Mert nem éreztem se a tűt, se a fonalat.", pedig ott néztem végig ahogy a kezével matat. Hát igen, fura dolgokra képes a sokkhatás. Ellenben a vérveszteséget simán megérzi perceken belül, de a régi gore cuccokból tudjuk, hogy az 5-6 liternyi átlag embervér helyett egy anime/manga szereplőben ennek az 5-6-szorosa jelen van, extrém nyomáson, mert gyakran úgy spriccol, mint valami szökőkút.
De ez még ezeket a szabályokat is "kijátszotta" XD Sokkot kapott ember nem így viselkedik, hogy még Marvel-féle egysorosokat pufogtat a lánya felé, úgy mint:

-Töltsd újra a fegyvert!
-De nekem nincs rá engedélyem!
-Jajj, te és a bürokratikusságod! *amcsi sitcom röhögögép-hangeffekt*

:D

A vérzés meg szintén érdekes volt, mert ebből nem hogy jó animés/mangás szabály szerint spriccelt volna, hanem mintha konkrétan nem lenne neki, vagy extrém gyorsan alvadna. XD Oké, amikor lerepült a karja, akkor ott volt valamennyi vér, viszont utána olyan lazán harcolt tovább fél karral, mint akinek instant begyógyulnak a sebei. XD Talán egy picit átvérezte a ruhát a seb körül a harc vége felé, de ennyi. Még a lánya jegyezte meg, hogy: "Nem kéne lassan bekötni azt a sebet?", aztán ilyen "LOL"-stílusban a fazon: "Ja, de..." Nem sokkal utána meg már ott poénkodnak a dolgon, az ügyeletes genyó srác épp megint nyafog valamin, ha jól emlékszem, ezúttal azon, hogy karon szúrta az egyik poloska, mire Mr. Menővadász: "Nézd a jó oldalát, neked legalább még megvan mindkét karod. :D " *amcsi röhögőgép-hangeffekt #2"

Szal ja, trashnek keményen trash a cucc, csak közben ne próbálna egyrészt "fúdekomoly tudományos mű", másrészt "fúdeijesztő gore-horror" lenni, mert egyikben sem brillírozik túlzottan, pláne az ilyen unrealisztikus húzásaival. XD Valahol tényleg félúton van az ilyen 50-es években vagy mikor kijövő "Az óriáshangyák támadása" gagyi amcsi szörnyfilmek, illetve az egészen a mai napig rendre felbukkanó "szexi csajok kalandjai szörnyekkel" jellegű B kategóris amcsi "tinihorrorrok" között. Csak mivel ez egy seinen manga, ezért itt premier plánban megy a szex, kb. ennyivel tud többet annál, mint mondjuk amit egy Zombihódok nyújtott. XDDD
Ricz írta: 2020.07.03. 00:34Én pont kajálnám az ilyet, de mivel nincs ilyen, maradtál te. Ezért is hoztam szóba párszor. :dirr: Mert úgyis helyrerakod azokat a részeket.
:lol: Az tuti, csak nem itt akarom (a többiek már lehet így is unják, még ha offban is vagyunk és itt "mindent lehet"... ^^" XD), hanem majd amikor ténylegesen az animéről/mangáról írok a megfelelő topicokban, mert ott úgyis lesz belőle rendes kivesézés. Jó, azt nem ígérem, hogy a mangán is tételesen végigfogok menni olyan szinten, hogy minden egyes hülye túlzását/hibáját kielemezzem (mert ahhoz egyórás YT videó kellene minimum, még akkor is, ha nem Nick stílusában mennék bele az egyes dolgokba, hanem csak amolyan szárazon sorolnám a bűnlajstromot, mint a Cinemasins teszi az "Everything wrong with..." jellegű videóiban XD), viszont a mozifilm meg fogja kapni a magáét, ahogy írod, ott a történet azért még annyira nem csap bele a lecsóba, épp csak belekapnak a sztori elejébe, viszont így is érezhető lesz majd, ha mondok pár példát, hogy gyakorlatilag mi az a színvonal, amit utána köteteken át stabilan tart... :dirr: (Az anime ezt még megfejelte 1-2 szép megoldással, pl. mozifilmhez képest hihetetlen mértékű Tescós spórolás egyes jelenetekben, de erről majd bővebben a filmnél... XD)
Ricz írta: 2020.07.03. 00:34Amúgy annyira nem lepődöm meg ezen a dolgon, a Murenase! Seton Gakuen alatt vertük a fejünket az asztalba Dottrissal...
Jajj, apropó, arról láttam az ajánlásodat még amikor épp csak indult, elkezdeni végül nem kezdtem, mert sikeresen eltalálták a spektrum másik végét (ahogyan ez a mostani mű agyatlan gore dara, addig a Murenase meg a szokásos school life rózsaszín moéskedés), szal állatos téma ide vagy oda, annyira nem vonzott, de majd lehet egyszer pótlom.
Ricz írta: 2020.07.03. 00:34Röhögni fogsz, de lehet írtam már, talán a filmet érintő posztban, de a fátyolkát anyám ismerte fel, mikor a képernyőmre pillantott, hogy min mormogok épp. Nem tudom hol látott szarvas nagyszárnyút belőle, de olyan csont nélküli dobás volt a részéről, hogy az már r/NextLevel szintbe illő. Pláne, ha ennyire módosult a dög.
Ez bizony örök rejtély marad, Amerikában, Ázsiában és Dél-Afrikában élnek fajaik, szóval én sem tudom, hol futottak össze. XD Jó, valami netes képen is láthatta, de érdekes módon ezeket annyira nem "sztárolják", én is elég későn tudtam meg, hogy egyáltalán léteznek. (Ami furcsa, mert milyen extrémek már... :D)

Illetve más téma, megint egy körkérdés, ez most nem "nyafogás", mint a múltkori fan-egzisztenciális válságom (XD), szimplán csak érdekelne, hogy ti hogy vagytok ezzel. Szóval: gyakorlatilag manapság egy adott szezon animéinek 90%-a valamilyen adaptáció, jellemzően 1-1 sokkötetes mangát vagy LN-t kapnak fel, vagy ott van a másik véglet, amikor ilyen "épp annyi kijött a mangából, hogy egy 12 részes sorozat kiteljen belőlük" jellegű dolgot animésítenek meg. Ezekkel együtt jár az is, hogy a lezárások nagymértékben eltűntek. Ha megfigyelitek, nem nagyon van már olyan, hogy "anime befejezése", nem csak úgy értve, hogy az "anime original ending" fogalma szinte eltűnt, hanem abban az értelemben is, hogy ténylegesen nem nagyon szokták lezárni a cuccokat. Esetleg arra figyelnek, hogy az adott szezon utolsó részébe valahogyan több poént, akciót, ecchit, vagy akármi olyat belepakoljanak (némileg fillereskedés árán is), ami addig is fémjelezte az adott sorozatot, viszont ezen túl nem mindig szokott "lezárás érzése" lenni a történetnek. Jellemzően elvágják a sztorit ott, ahol az adott manga/LN fejezetnél épp tart, amikor elérnek animében a 12. részhez és ennyi. Ha szerencsénk van, akkor 12 részbe pont belefoglalnak egy "arcot", így legalább az az arc le van zárva úgy-ahogy, de még így is érződni szokott, hogy ez nem a történet vége, hanem csak az adott sztorifonálé, pláne úgy, hogy sokszor még azért pont bedobnak valami teasinget a következő arc elejéről. (Értelemszerűen most az anime original sorozatok, illetve az ilyen "50-100 epizódba telt, de tisztességgel végigvittük a sztorit!" jellegű sorozatok nem játszanak. XD)

Mondok is két példát: Made in Abyss, illetve Yakusoku no Neverland. Mind a kettőben volt sztori (tehát nem ilyen totálisan epizodikus vígjátéksorozatokról beszélünk), néztétek is innen a postjaitok alapján jópáran és ahogy olvastam, többségeteknek még tetszett is. Folytatás meg egyikből sem lett animében azóta sem, Yakusokuból most ahogy nézem, majd jövő januárra lesz talán valami, Abyssből meg ilyen mozifilmeket hozogattak ki. (Jó, az is igaz, hogy fogalmam nincs, hogy ezeknek most hol jár a mangája, van-e elég adaptálnivaló anyag, stb.)

A kérdésem az lenne, hogy ti ilyenkor mit csináltok? Türelmesen vártok (aztán lehet, hogy kb. a semmire, hiszen simán vannak olyan címek is, ahol a stúdió úgy ítéli meg, hogy az adott sorozat első szezonja nem volt annyira sikeres, hogy bármilyen formában folytassa a jövőben), vagy előkapjátok az eredeti forrást és azon is szépen végigmentek, plusz utána heti/havi leosztásban olvassátok belőle az új chaptereket (mivel ugye sanszosan még az is befejezetlen), miközben még jönnek ki az újabb egyéb címek is szezonról szezonra, amiknek nagy része megint csak egy félbevágott sztori lesz, amikből aztán megint kereshetitek ki az eredeti művet, stb-stb... XD Szóval elég hamar egyfajta neverending, öngerjesztő spirálba kerülhet így az ember, ahol kvázi "sosem éri utol magát", pláne, ha figyelembe vesszük, hogy mennyivel több cím fut minden szezonban, mint akár csak 10 éve futott. XD (És most ebből az egész elméletből még kivettem azokat a címeket, amik már most überrulezak, de egyenlőre csak manga-only formában léteznek, viszont azokat is olvasni kell... XDDD) Persze gondolom erre az lesz a válasz, hogy teljesen sorozatfüggő a dolog, függhet attól, hogy mennyire fog meg animében, éppen hol vágják el a sztorit, stb., de azért kíváncsi vagyok, hogy ki hogy van ezzel. :) Én egyébként rendszerint nem bírom ki (látjátok, még ezt a fenti rovaros baromságot is minimum végigpörgetem, pedig ótvar az egész, de a téma sajnos érdekel... XDDD), még az a "mák", hogy eleve kevés anime fog meg manapság és ezekből még kevesebb olyan szinten, hogy "utánamenjek" az eredeti formájának, viszont ha egyszer beránt egy, akkor fúúú... XDDDD (Tényleg, szóljatok már, ha az amcsik hivatalosan elkezdenék kiadni a Killing Bites mangát, szerintem első külföldi megrendelőjük leszek... XDDD)

Edit: Az előzőekhez nem kapcsolódó "bónuszkérdés": Ti milyen progit használtok, amikor animéből kivágtok 1-1 jelenetet, hogy aztán csinos kis giffé alakítva az aláírásotokba biggyesszétek azt? XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2020.07.06. 04:39 A kérdésem az lenne, hogy ti ilyenkor mit csináltok?
Én sokszor emiatt bele se kezdek. Na jó, mivel annyi ilyen van mint égen a csillag, így egyszer-kétszer belefutok, pláne ha jó visszajelzéseket olvasok az adott sorozatról. Csak részemről az a gond hogy elég türelmetlen ember lévén nehezen tudom kivárni míg 1-2 év után folytatást kap az adott széria (az a jobbik eset amikor valami sagánál zárják le és nem csak elvágják valami cliffhangerrel vagy csak úgy a francba az egészet mint az említett két példádnál is). De a legrosszabb az olyan hosszú, adott esetben évtizedet felölelő cuccoknál jön, mint pl. a Shingeki is, hogy anno ráálltam mint az állat, de ahogy tologatták (és cseszték el) az adaptálást, úgy vesztettem el érdeklődésemet, szal az a cucc nálam már kb ilyen "kitérdekel"-kategória. Vagy az új NGE-Final movie dettó, ha valamikor is elkészül. Vagy a Re:Zero is hasonló, mondjuk vicces hogy annak a folytatását még valahol jobban várom mint a Shingeki végét...

Nyilván az se mindegy hogy mennyire sztoriorientált az adott sorozat, mert egy SoL-ból bármikor benyöghetnek egy-egy újabb évadot, pl. a Natsume Yuujinchou a 6. etapnál jár már és semmivel se rosszabb mint az elsők, sőt szépen végig lehet követni a főszereplő jellemfejlődését anélkül hogy hiányozna, vagy kizökkentene az hogy 1-2-3 év múlva vesszük fel újra a fonalat, ellenben nálam egy sztorira alapozott, pörgős cuccnál nagyon le tudja nyomni magát, hogy egyszerűen kiesek a hangulatából, aztán X év múlva onnan kéne folytatni... A szezonosokkal is ez a legfőbb bajom, ha jók akkor nehezen tudom kivárni a kövi 168 órát, így inkább nézem akkor ha minden rész kijött már.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Iskariotes kirakta most a cikket a főoldalra az AniMagazin 56. számáról. Csak nálam jelenik meg a borító feketén? (Ha külön rányomok, hogy hozza be nagyban, akkor viszont már jó.)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Javítva, köszi hogy szóltál. Valami hiba volt a képfáljban vagy a formátum nem stimmelt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én köszönöm a gyors reakciót, most már tökéletesen működik. :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Most már rá kell kérdezzek: Én a fórumot rendszerint a főoldal felől szoktam megközelíteni, és már egy pár napja látom kint a következő threadeket, mint újakat: "Vásároljon regisztrált vagy hamis járművezetői engedélyt, személyi igazolványokat, hamis bankjegyeket ((docconsultancy99" - elkövetője egy avensis nevű gyökér.

Ez csak nálam látszik? Mert a fórumon belül viszont nem találom a spamjeit.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2020.07.26. 16:33 Most már rá kell kérdezzek: Én a fórumot rendszerint a főoldal felől szoktam megközelíteni, és már egy pár napja látom kint a következő threadeket, mint újakat: "Vásároljon regisztrált vagy hamis járművezetői engedélyt, személyi igazolványokat, hamis bankjegyeket ((docconsultancy99" - elkövetője egy avensis nevű gyökér.

Ez csak nálam látszik? Mert a fórumon belül viszont nem találom a spamjeit.
Törölve lettek azok a posztok, gondolom. Viszont mivel a "friss XY" általában úgy működik, hogy így is megjegyzi az utolsó bejegyzéseket (vagyis azt nem veszi számba, hogy létezik-e még), az ott fog maradni, és addig, amíg nem posztolunk eleget, hogy az utolsó X közül kiessen. Egy csomó fórummotor így működik, pl. a PHP-Fusion esetében is, a törölt poszt/felhasználó esetében a Fórumon a legfrissebb hozzászóló mindig üres név lesz egy non-avatarral (vagyis olyan avatarral, ami alapértelmezett kép mindenkinél, aki nem tölt fel sajátot).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, nekem meg ez maradt ki most, pedig én is mindig a főoldalról jövök be. XD Most amúgy megnéztem és igen, nekem is kiírja egyébként.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tudja valaki, hogy az ebben a videóban szereplő "chibi-JoJo", illetve "Utena-JoJo" jelenetek miből vannak? :D "Kicsit" ütöttek így random... :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta: 2020.09.25. 18:20Dolgok amiket hiányolok, amikor nem vagyok fórumon és mindig szétvigyorgom a fejem amikor látom: Titkos idézve és előásva posztokat xyz évvel ezelőttről, csak hogy felkiálthasson: HA-HA! :lol:
:D Amúgy ezek legtöbbször annyira spontán, amolyan "egyik dolog random követi a másik dolgot" módon történnek, hogy én is utólag lepődöm meg rajtuk, hogy melyik hová fut ki végül. XD Most pl. eredetileg pont a Végtelen történet miatt kerestem elő Surci régi postját, ami meg egy YouTube videó "mellé" kellett, mint "kísérő". XD Csak aztán megláttam, hogy hiányolt egy jó Dűne adaptációt, a YT-n meg talán pont aznap jött szembe az új film trailerje, mondom szólok már neki, hátha érdekli... :D Szóval nem úgy kell elképzelni azért, hogy nekem itt 15 év fórumozás "összpost mennyisége" van a fejemben és pontosan emlékszem rá, hogy ki mikor mit írt és ezeket bármikor elő is tudom keresni, mert messze nincs ennyire jó memóriám. XD De ja, történnek ilyenek, mint amikor ha jól emlékszem, valami Slayerses-Meglivornos dumámra Isk linkelt be egy 10 évvel ezelőtti postot, afféle: "Miről beszélsz, hát Megli már elmagyarázta anno!" stílusban. :lol: (Talán a "Naga Amélia nővére-e és ha igen, akkor ez mennyiben canon?" kérdéskör kapcsán, de erre már végképp nem esküszöm meg. XD)

Más téma: nem tudja valaki véletlenül, hogy MAL-on ki az a "lemuralia" nevű felhasználó, aki bejelölt? (Talán pont Ayla? XD) Szívesen visszajelölöm amúgy, csak ilyenkor szeretem tudni, hogy kivel beszélek, Face-en sem szoktam csak úgy random embereket visszajelölni. Annyi derült ki, hogy Junchi és Surci közös ismerőseink.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2020.09.26. 09:17 Más téma: nem tudja valaki véletlenül, hogy MAL-on ki az a "lemuralia" nevű felhasználó, aki bejelölt? (Talán pont Ayla? XD)
Igen, Ayla.

Én is reggel néztem, hogy ki küldhetett nekem ilyen friend reqet, mert nem volt ismerős a név, aztán pont láttam, hogy Ayla egy másik threadben linkelte a saját MAL-ját, ahol ugyanez a nick szerepelt, szóval összeállt a kép.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Igen, én vagyok. Leleplezhetne az avatárom, használtam azt itt is, Aoin egy időben ^^
Nekem tegnap tűnt fel (jutott eszembe), hogy van Aoi klubunk MALon is és lehet barátkozni ott is. Érdekes a statisztikákat böngészni.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Oké, akkor megy a visszajelölés. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

#FirstWorldProblem

Lassan egy éve, hogy nem bírják ezt a sz*rt levenni a műsorról, rohadtul idegesítő, ráadásul amikor az ember fél füllel hallgatja a másik helyiségből, tudjátok hogyan hallatszik? "Kék haltelep! Száraz haltelep! Fáradt haltelep! ÉLJEN A HALTELEP!" :dirr: Köszönöm a figyelmet. XD
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Akkor már én is:

#FirstWorldProblem

Szerintetek is* minden változtatással egyre rosszabb lesz a Wordpress felülete, vagy csak én öregszem, és bírom egyre rosszabbul a változtatásokat?

*már aki készített egyáltalán blogbejegyzést a közelmúltban
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Szevasztok! Mi a helyzet, semmi? (Gondoltam már, ha egészen nagyon véletlenül erre járok, akkor beköszönök, és adok magamról életjelet.: élek még!)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta: 2020.10.17. 14:28 Szevasztok! Mi a helyzet, semmi? (Gondoltam már, ha egészen nagyon véletlenül erre járok, akkor beköszönök, és adok magamról életjelet.: élek még!)

Whooooa, na ki tért vissza? #2 :D Hali! :D (Avagy hiszed vagy sem, de amikor tegnap ezt postoltam, elkezdtem gondolkodni, hogy "hmm, ki is volt az, aki hasonlóan bírta ezt a cuccot, mint én, aztán anno közösen elemezgettük? Ja igen, SB, de sajnos ő sem aktív már. :( " Így legyek megcáfolva. :D)

Btw, még Cruel Angel visszajöhetne, ha már ez ilyen "kívánságok napja". XD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Há' nem hiszem el, amikor egész évben azon függök, hogy jaj, idén jön az új Animaniacs, lesz-e akkor, nem lesz-e akkor, ide kell feljönnöm, hogy lássak is belőle valamit. XD

Amúgy tán tavaly volt Redditen kopp ugyanez: r/hungary-re írtam valamit egy ilyen nettó éves távollét után, rögtön azután, hogy az egyik... haver épp hiányolt. Szóval ez vagyok én.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Boldog Karácsonyt kívánok!
Válasz küldése