Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Le kéne már szoknom arról, hogy szélmalomharcokat vívok, mert ezzel csak magamat idegesítem. Tök jó, hogy mindenki hangoztatja, el kell fogadni a másik véleményét, de amikor én mondok valamit, akkor rögtön hárman nekem esnek, mert ki merek állni valami más mellett... :weh:

Senki ne aggódjon, nem erről a fórumról van szó, de még csak nem is animéről (bár kapcsolódik hozzá)! Itt szeretek ám mindenkit! ::^_^::
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Rui: Kaphatunk valami konkrétabbat is, ha már így felhoztad?
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Felőlem igen, úgyis kell egy váll, amin "kisírhatom" magam és akkor már legyen ez a kis közösség, ahova szívesen járok.

Az a helyzet, hogy amikor már a negyedik kört futom le ebben a témában, akkor elgondolkozom, hogy tényleg megéri-e több szót szánnom erre. Ahogy azt említettem, nem animéről van szó, hanem egy ahhoz kapcsolódó dologról. Nem emlékszem, említettem-e már itt, hogy MondoCon-on és kisebb rendezvényeken segíteni szoktam AnimeLand-nek az árusításban. Mostanra már annyi cuccuk van, hogy néhányunkat megkértek, segítsünk be, mert ketten nem bírnának figyelni az összes pultra. Aki esetleg járt valamelyik mostani Con-on, láthatta, hogy elég sok pultunk volt és még így is taktikázni kellett a hellyel. Ez a kis felvezető szöveg azért kellett, hogy mindent tisztán lássatok.
Igen, az AnimeLand-ről van szó és szerencsére az állandóan felvetődő téma ezt a fórumot eddig még elkerülte, vagy csak nem vettem észre, mivel korábban ritkán jártam ide. Jelenleg egyesek azon vannak kiakadva, hogy drágábban árulnak figurákat és mangákat, mint amennyiért az ember külföldről behozza magának. Ez valóban így van, csak egyes emberek elfelejtik, hogy az AnimeLand egy hivatalos bolt, szóval nekik kötelező minden beimportált áru után vámot fizetni, ami nem túl olcsó dolog. A törvény úgy szól, hogy minden EU-n kívülről jövő, nem ajándékként címzett csomag 22 euró felett vámköteles. Szerencsére ezt nem tartják be szigorúan, véletlenszerűen választanak ki csomagokat, általában a nagyobb dobozok szúrnak szemet a vámosoknak. Ezért van az, hogy 80-90%-ban megússzak az emberek a vámot. Viszont, ha elkapnak egy csomagot, akkor értéktől függően elég sokat kell még ráfizetni a rendelt cuccra.
Ezen kívül ők csak egyetlen nagykerből rendelnek, ezáltal nem választhatják meg, hogy mennyiért tudják beszerezni az adott figurát. Sokan azzal érvelnek, hogy mivel viszonteladók, ezért valószínűleg plusz kedvezményeket kapnak, de ez nem igaz. Egy hétköznapi vásárló kiválaszthatja azt a boltot, amit a legolcsóbbnak vél és onnan rendelhet. Mivel már be van biztosítva a segítői "állásom" náluk, ezért néha szoktunk ilyen boltos témákról is beszélgetni, persze csak felszínesen. (Azt még mindig nem tudom, hogy pontosan melyik japán nagykert használják, de ez nem is érdekel.) Most vegyük a figurákat, mert úgyis arról volt szó a vitában. A nagyker csak akkor ad kedvezményt, ha a valaki 10 vagy annál több figurát rendel, ha kevesebbet, akkor ki kell fizetni a teljes összeget. (A HoldfényTeam ezért szokott mindig egy rakás figurát rendelni a boltba, mert akkor olcsóbban kapja, de cserébe évekig a nyakukon marad.) Nos, AnimeLand pedig jó ha 4-5 darabot rendel egy-egy figurából, de ez a népszerűbbekre vonatkozik, van amiből csak 1-2 érkezik raktárra. Tehát bármennyire is furcsa, ki kell fizetniük a teljes összeget. Akik külföldről rendelnek, nekik könnyebb dolguk van, mert a legtöbb webshop 15-20%, vagy még több kedvezményt biztosít, mivel ezek szolgálják ki a világ figura gyűjtőinek nagy részét. Értelemszerűen ezek az oldalak nem 1-2 darabot rendelnek figuránként, hanem akár több ezer darabot is. Gondolom érződik a két szám közti különbség. Persze, hogy tudnak kedvezményt adni, mert így is megtömik a zsebüket rendesen.
Érzékeltetem egy példával az átláthatóság kedvéért. Van egy figura, aminek a megjelenési ára 7.800 yen. Ezt a japán webshopokban kedvezményesen lehet megvásárolni, legolcsóbban 6.630 yenért, ha jól láttam. Ez 15% kedvezmény, amit egy magának rendelő ember megkap, amikor megrendeli az adott oldalról a figurát. Erre még jön a postaköltség, plusz az esetleges vám, ha elkapják a csomagot. Na most, AnimeLand-nek a 7.800 yent kell kifizetni, ez eleve magasabb árat jelent. És nekik kötelező vám van, hivatalos boltként nem tudnak kibújni alóla, a postaköltséget meg szintén ki kell fizetniük, nem ingyen postáz a nagyker.
Plusz AnimeLand még hasznot is tesz a figurákra, hiszen valamiből fenn kell tartani a boltot, ingyen senki sem csinálná ezt, de ezt ők nem is tagadták soha. Habár a bolthelyiség már megszűnt, mégis fenntartanak egy raktárat a cuccoknak, amit szintén nem ingyen kapnak meg, bérleti díjat is fizetni kell.

Sokan itt értik félre a szándékomat, amikor ezt elmagyarázom. Nem azt mondom, hogy mindenki adja fel a magának való vásárlást és mostantól csak AnimeLand-től rendeljen, de nem árt tisztába tenni a dolgokat. Igenis megvan az oka, amiért drágábbak, nem csak azért, mert poénból le akarják húzni az embereket. Az meg ne számítson már emberiségellenes bűntettnek, ha tőlük rendelek! Sokan ugyanis valamiért nem szívlelik őket, bár azt nem tudom ennek mi az oka. (Drágábbak jó, de azon kívül!?)

Hű, ez eléggé tl;dr lett, de jól esett kiírni magamból!
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

...ami azt illeti, nekem 3 figmám meg legalább egy mangám is van tőlük (hát, nem vagyok egy nagy gyűjtő :drop:), és valahol megéri nekem a plusz költséget, ha nem nekem kell adott esetben szívni a postával (megtörtént eset, amikor kb. 100 ezer forint plusz költségem lett egy rendelésen, amit a drágalátos posta az értesítésem nélkül visszaküldött - a tracking a magyar vámhivatalnál megszűnik létezni - ráadásul másodszor inkább céges címre rendelve természetesen vámmal megfejelve érkezett. Jó, egy szem figurán a legjobb szándékkal se lehet 100 rugót bukni, de akkor se vicces...). Felfoghatjuk úgy is, mint biztosítást. Avagy egy szolgáltatást, amit a plusz pénzért nyújtanak. Meglepő, de a kereskedők tulajdonképpen ezért vannak :D Aztán meg nyilván nem a két szép szemünkért dolgoznak, nekik is meg kell élni valamiből.

Ja, a világrekorder 27%-os áfánkat nem is említetted :vigyor:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Rui-chan írta:Le kéne már szoknom arról, hogy szélmalomharcokat vívok, mert ezzel csak magamat idegesítem. Tök jó, hogy mindenki hangoztatja, el kell fogadni a másik véleményét, de amikor én mondok valamit, akkor rögtön hárman nekem esnek, mert ki merek állni valami más mellett... :weh:
Déjà vu. =) Nem akarlak elkeseríteni, de lesz még pár ilyen alkalom, amíg át nem mész Stalker módba, vagy meg nem tanulod ignorálni a sok hülyeséget. =D

Hogy amúgy hozzászóljak, erről most az jutott eszembe, mint amikor egyesek azon balhéznak, hogy miért kerül a moziban 500 forintba a popcorn, amikor a város szélén, a raktáráruházban 299-ért megkaphatja? Pedig ha belegondolna kicsit hideg fejjel, hamar rájöhetne, hogy miért van ez így, csak hát ehhez ugye az kell, hogy az illető lássa a fától az erdőt, és ne csak az önös érdekeit tartsa szem előtt.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:Jelenleg egyesek azon vannak kiakadva, hogy drágábban árulnak figurákat és mangákat, mint amennyiért az ember külföldről behozza magának.
Nem érem miért sír a szájuk. Nem kötelező nekik az Animelandtől vásárolniuk, ha spórolni akarnak, akkor rendeljék meg külföldről olcsóbban. Ja, hogy az Animeland kényelmesebb és egyszerűbb? Hát kérem szépen a kényelemnek meg kell fizetni az árát.

Egyébként én régen nagyon sok mangát vásároltam tőlük, és akkoriban messze nekik voltak manga fronton a legjobb áraik a hazai boltok közül. Plusz meg lehetett dumálni, hogy hozzák ki conra a cuccot, és akkor még a postát is megsóroltam. ^^
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bevallom, figurákban nem vagyok annyira otthon, persze van pár, de inkább mangákból rendelgetek, azoknál van az, hogy két hazai bolttól, plusz Amazonról, meg ki tudja még honnan is rendeltem már, így ott van némi rálátásom az árakra. Azok alapján pedig az AnimeLand bőven a normális/közepes árakkal operál. Sírni akarnak, hogy "fúj, irreálisan drága"? Ajánlom a Trilliant, a rablás határát súrolja amilyen árakat látni náluk conokon egyes mangaköteteknél. És nem valami "out of print, csak itt, csak most!" cuccra kell itt gondolni, hanem vérbeli üzletemberekhez méltóan szépen összegyűjtik a hypolt címeket (Naruto, Bleach, One Pice, FMA, D.Gray-man, stb.), azokból kivisznek úgy 20-30 kötetet és jól felsrófolják az árukat, hiszen ezekre mindig akad vevő, ha más nem, a tapasztalatlan Pistike, aki először van Conon, de él-hal a Narutóért és azt hiszi, hogy mindenhol ennyibe kerül egy angol manga. Hogy is mondta egyszer Junchi? "Mi kerül 4200 Ft-ba egy szaros Fairy Tail mangán?" Nos, ez engem is érdekelne. :dirr:

A másik dolog, hogy én is pénzből élek, így persze, hogy ha azt látom, hogy mondjuk Amazonról rendelve Nagy-Britanniából postaköltséggel együtt olcsóbban (és nem kizárt, hogy gyorsabban) megkapom ugyanazt a mangát, mintha mondjuk AnimeLandtől, vagy akármelyik haza bolttól rendelem meg, akkor lehet, hogy azt fogom inkább választani, viszont miért kéne emiatt leszólnom az itthoni boltokat? Ők szolgáltatásokat nyújtanak, de ahogy Mariko is írta, senki nem kötelezi arra az embereket, hogy "márpedig csak X bolton keresztül szerezheted be ezeket a dolgokat!", ha meg tényleg kényelmesek és nem akarnak a postával szórakozni, vagy egyáltalán netes boltok honlapjaira regisztrálni, vagy valamilyen egyéb bajuk van, akkor tényleg ne sírjon a szájuk, elvégre ezt más megteszi helyettük. Illetve nem tudom, mondtam-e már, de imádom, amikor úgy pofáznak bele kis 14 évesek abba, hogy szerintük mi mennyit ér, hogy a Sakurazakás kínai, hamisított, bizsu karkötőket, meg a "haverom gravírozta bele az animés mintát!" bögréket veszik 1200 Ft-ért, vagy annyiért se és akkor ezeket tekintik etalonnak, meg "korrekt árnak". Őszintén szólva nekem már az gyanús lenne, hogy valami japán cucc és nem 5000 Ft-nál kezdődik. XD (Nem, most persze nem azt mondom, hogy minden olyan dolog hamis, ami nem ennyitől indul, de gondolom aki az átlagnál többet foglalkozott már japán merchandise cuccokkal, annak minimum az feltűnt, hogy a legtöbbjük ár/érték aránya magyar pénztárcához mérve a klasszikus "miaf*szomkerülezenennyibe???" kategóriába tartozik. XD)

Speciel egyébként a figuráim nagy része pont AnimeLandtől van, mivel egyedül róluk tudtam, hogy olyan magyar animés bolt, akik akár kérésre is behoznak figurát (úgy értve, hogy nincs rajta a listájukon, de én kitalálom, hogy nekem kell a frissen megjelent Black Hanekawa, mert tegnap láttam Sankakun és akkor behozzák :D) és még nem is megy rá ingem-gatyám, sőt, ha bakiztak valamit, akkor volt, hogy árengedményt kaptam. Az arányuk meg valami olyasmi volt, hogy tíz figurából talán egynél jött elő egy olyan probléma, hogy valamiért nem azt a talapzatot küldték a figuhoz, ami járt volna hozzá, de speciel így is rá tudtam rakni, plusz amikor utólag ezt említettem Yakumónak, még ő mondta, hogy szóltam volna azonnal és megpróbálják orvosolni a dolgot még azon melegében. Szóval igen, nekem pl. a figurák pont az a terület, amiket kevésbé vágok (sokszor még azt is csekkolnom kell, hogy akkor most melyik a figma, melyik a nendoroid, plusz ami még van ezeken kívül... XD), de pont ezért nem kezdek el pattogni, ha a bolt kvázi a helyembe hozza. Plusz a sok őrjöngőtől azért szívesen megkérdezném, hogy próbált-e már japán oldalról rendelni cuccot ide, mert az már önmagában egy élmény tud lenni. :dirr: Plusz AnimeLandnél még mindig ott van a reklamáció lehetősége, ami nem mondom, hogy saját külföldi rendelésnél mindig ki van zárva, de erősen függ a bolt és az eladó stílusától. Emellett még ott vannak az olyan "extrák", amiket Mariko is írt, hogy a legtöbbször rugalmasak a vásárlóval, meg lehet velük beszélni, hogy mondjuk conig "tartsák" a cuccot, sőt, asszem volt egy olyan eset, amikor egy srác hónapokig kérte, hogy maradjon a cucc, mert igaz, hogy már megérkezett, de ő még nem tud fizetni. (Mondjuk ő a végén sem tudott már, de ezt arra fel írtam, hogy nem hiszem, hogy Yakumóék elsősorban annyira a pénzre hajtanának, mert egy pénzre hajtós helynél tudjátok mikor kapna az ember ilyen engedményeket, meg türelmi időt...)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:...sőt, asszem volt egy olyan eset, amikor egy srác hónapokig kérte, hogy maradjon a cucc, mert igaz, hogy már megérkezett, de ő még nem tud fizetni.
Ezt én is alátámaszthatom. Aki tudja, tudja, hogy hogy jobbára motorral járok, és hát úgy eset, hogy egyszer télen rendeltem figurát, és zokszó nélkül adták át akkor, amikor végre olvadt, és nem a havon-jégen kellett bejutnom a Bakonyból Budapestre :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Kösz mindenkinek a témához való hozzászólást, örülök, hogy kiírtam magamból. Végül pont Cruel nem szólt hozzá, bár gondolom ő nem érintett a témában, így inkább csendben hallgatott. ::^_^::
Bocsi, hogy nem szóltam hozzá, pedig valóban én kérdeztem. De nagyjából leginkább azt tudtam volna, hogy "Aki azért sír, mert egy beszállító ráteszi a saját százalékát, az nem tudja, hogy hogyan működik a világ." ... én a magam részéről kettő alkalommal vásároltam figurát. Mindkét esetben conon. Mindkét esetben 7-8 évvel ezelőtt. Mangákat rendelgettem, főleg Trilianon keresztül. Drága volt, de mivel nem 200 db mangával akartam hazajönni, hanem mondjuk félévente 1-2 kötettel, így lenyeltem, mert egyszerűbb volt, mint minden más megoldás számomra.
Szal így ennyi. Ne húzd fel magadat marhákon, nem érdemes. ::jsmile::
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Minden régi és új, ismerős és ismeretlen AoiAnimésnek boldog karácsonyt kívánok!
Kép

Egy inaktív AoiAnimés XD
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Viszont kívánom
Kép
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Boldog Karácsonyt mindenkinek (aktív és inaktív tagoknak egyaránt)! :vigyor:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Tegnap nekem valamiért nem akart bejönni a fórum, így kicsit megkésve írok.

Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok! ::jeye::
Kép
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Rui: Igen, gondok voltak, még ma reggel is.

Btw elég érdekes a képed XD
A lányok miért alszanak egy ágyban? Ha egy ágyban alszanak Chibi-Usanak miért kell lejjebb aludnia, mint a többieknek? (Nem nyomja el azt akire esetleg ráfekszik? Ráadásul, akkor nem is kéne neki külön takaró, mint így.) Arról nem beszélve, hogy a Mikulás miért nézi őket ilyen creepy módon? (Ha az ajándékot akarja adni, akkor azt ugye fa alá, zokniba, cipőbe szokás, nem az ágyba.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha ennyit kötekedsz, ki fogom cserélni a képet! :-P

Gondolom együtt akarták tetten érni a Mikulást ajándék lepakolás közben és elaludtak. (Igazából a rajzoló szerette volna együtt ábrázolni a 6 főszereplőt.) Chibiusa nem férne már el a többiek között, ezért alszik rajtuk. A Mikulás pedig nem érti, mit keresnek ennyien egy ágyban. Éppen le akarta rakni az ajándékot, amikor meglátta a csapatot. :vigyor:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Ha ennyit kötekedsz, ki fogom cserélni a képet! :-P
Hogy én kötekednék? Áh. Soha. :dirr:
Rui-chan írta:Gondolom együtt akarták tetten érni a Mikulást ajándék lepakolás közben és elaludtak. (Igazából a rajzoló szerette volna együtt ábrázolni a 6 főszereplőt.) Chibiusa nem férne már el a többiek között, ezért alszik rajtuk. A Mikulás pedig nem érti, mit keresnek ennyien egy ágyban. Éppen le akarta rakni az ajándékot, amikor meglátta a csapatot. :vigyor:
A fenébe, most mindent megmagyaráztál... akkor maradhat. :v
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Szegény öreg Mikulásnak muszáj ott lennie, mert ott vannak a zoknik. Ez csapda - valószínűleg tényleg megpróbálták tetten érni, de tudhatnák, hogy nem megy az olyan könnyen...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

alvaro írta:Szegény öreg Mikulásnak muszáj ott lennie, mert ott vannak a zoknik.
és tényleg. vak vagyok. nem szóltam. :dirr:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Sziasztok :)

Karácsonyról már ugyan lecsúsztam de hátha újévkor már nem feledkezek meg róla.

Io9 összeszedett az idén készült Sci-Fi műfajú kis filmeket szám szerint 15-t amik elég jól sikerültek

Aki szereti műfajt az most zsolomázhat kedvére. ::^_^::

Bon Appetite :vigyor:

Kép

http://io9.com/the-best-science-fiction ... socialflow
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@jim: itt van megnyitva már nálam egy lapon, majd meg lesznek nézve.
Also, dicsérem az avatárod, épp most tolom a játékot. XD
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nocsak és hogy megy ? :) (én vért izzadtam a kihivásos részeknél)

Tényleg ha már egy sc-fi műfaj a Star Citizen fejlesztését valaki figyelemmel kiséri ? Nagyon csinosnak tűnik ahhoz képest a Indie-s cucc ként halad előre.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

JimRaynor írta:Nocsak és hogy megy ? :) (én vért izzadtam a kihivásos részeknél)
A kihívásos részek alatt az "álmokat" érted? (A pipa, a csaj főztje esetén történő beájulás jó sok fragmentért, viszont igen izzasztóan.) Mert ha igen, akkor ez a kettő van eddig megnyitva nálam, és mindkettőben igen hamar elhaláloztam, úgy hogy szkippeltem őket, megyek egyelőre a sztorin. Ha a fegyver kihívásokat érted, akkor meg egy-kettőből elértem a legrosszabb díjat és aztán leejtettem nagy ívben. XD
BTW milyen fegyver+fegyver+szkill kombót ajánlasz?

ps. Aik nem ismerik esetleg, a Bastion nevű hack'n'slash izometrikus 2d cuccról van szó, aminek ilyen kézzel rajzolt/festett dezájnja van, én a magam részéről ezért ugrottam rá, de ami még nagyon megfogott az egészben a zseniális narráció, ami folyamatosan időközönként aláfesti, amit csinálsz.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Fegyvereknél általában elértem a 2 es szintet 3 st csak kettőnél . Old school kalapácsot használtam szinte végig whirwind-el meg a pisztolyt de a pajzs használatot érdemes piszok jól megtanulni. A pia meg vérmérséklelettől függöen rámoljad ahogy gondolod. :)

Tényleg amúgy szilveszter valamerre? Valami jó ötlet esetleg?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

én a machette, a nyilpuska, meg annak a körbe mindenfelé lövő szkilljéhez vagyok szokva... és marha idegesítő amikor küldetéseken felkapok valamit XD

Lett volna nálunk társosjátékos (munchkin, small world, arkham horror, szabotőr) est, de mivel csak három főként lennénk így valszeg nem lesz. Kétségtelen kicsit későn kezdtem szervezni, plusz két hete már volt egy.
Kép
Válasz küldése