Kinek honnan a neve...

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
CandySparkler
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.10.14. 15:07
Nem:

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: CandySparkler »

Igazából a legtöbb helyen WhiteAngel néven ismernek de úgy gondoltam ideje valami újat kitalálni.Elkezdtem angol szavakat összepárosítani és igazából ez tűnt a legjobbnak és a legegyedibbnek,ezért is regisztráltam ide is ezen a néven.Különlegesebb indoka nincs a dolognak.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

CandySparkler írta:Igazából a legtöbb helyen WhiteAngel néven ismernek
Itt is: memberlist.php?mode=viewprofile&u=3946 :dirr:
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Az én Nick nevem egy nagyon komoly, több éves Toku fandomból ered.

Az 1975 óta futó, jelenleg a 36. sorozatát élő Super Sentai 35. Sorozatának csapatvezetőjének vettem át a kalózbecenevét, ugyanis az a sorozat az űrkalózokról szól, és a kalózkapitányt Marvelousnak nevezi mindenki, ami értelemszerűen egy becenév, akárcsak a Feketeszakáll volt.

Akit érdekel a Super Sentai, mint téma, az nézzen körül Youtube-on.

Vagy itt egy link:

http://www.youtube.com/watch?v=weoyT_U9-fo

Az elején látható piros kabátos alak vagyok én :D

Egyébként ez a 82 perces Grand Movie a 35. évforduló szupermozija, a Gokaiger - Goseiger - Super Sentai - 199 Hero Daikessen... Elmebeteg mozifilm Japánból.

Egyébként a két csapat:

Kaizoku Sentai Gokaiger (Gokaiger Kalózkommandó):

- Marvelous Kapitány - GokaiRed, a csapat vezére, és az egyetlen igazi kalóz. Az univerzum legnagyobb kincsét keresi.

- Joe Gibken (A copfos kék kabátos) - GokaiBlue, egykori Zangyack zsoldos, Marvelous megmentette az életét, ezért csatlakozott hozzá.

- Luka Millfy (a kis hamis sárga) - GokaiYellow, egykori tolvaj, aki megfogadta, hogy egy egész szabad bolygót vásárol az univerzum legnagyobb kincséből, amit a halott kishúgáról nevez el, mert ő a Zangyack invázió alatt megbetegedett és meghalt ápolás hiányában.

- Don Dogoier (a bamba Zöld) - GokaiGreen, egy kicsit szórakozott tudós, aki gyáva ugyan, de nagyon jó kis találmányokkal látja el a csapatot, főleg egy új, elsöprő erejű fegyverrel.

- Ahime de Famille (az édes kis rózsaszín) - GokaiPink, egy hercegnő, akinek a családját a szeme láttára mészárolták le. Ő az egyik legsokoldalúbb szereplő.

- GokaiSilver - ugyan csak egy pillanatra jelenik meg, de a Moviet követő epizódban debütál.

Tensou Sentai Goseiger (Goseiger Idézőkommandó) (igazából angyalok, akik mágikus kártyákat használnak.)

- Alata (GoseiRed) - Skyick angyal, aki szél és tűz képességek fölött uralkodik

- Eri (GoseiPink) - Szintén Skyick angyal, aki a szél fölött uralkodik, a csapat leg felnőtteb fejjel gondolkodó tagja

- Agri (GoseiYellow) - A sárga Landick Angyal, a villámokat uralja. Egy kissé fiús lány, makacs, és nagyszájú

- Moune (GoseiBlack) - A Fekete Landick angyal, aki a földrengést és a föld egyéb erőit irányítja

- Hyde (GoseiBlue) - az egyetlen életben maradt Seaick angyal, a tenger különböző erőit irányítja, a partnere, aki GoseiGreen volt, meghalt egy csatában a Warstar ellen.

- GoseiKnight - Egy őrző, a GoseiVilág őre, aki lényegében egy robot, és egyben egy repülő oroszlánfej is.
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Általában Szakura a nevem... De nemrégiben megnéztem a Grave of the Fireflys animét, és egyszerűen beleszerettem a "hotaru" szóba. Aztán az interneten elkezdtem japán neveket keresgélni (már nem tudom mi okból, az ilyesmit gyorsan elfelejtem) és ott volt a Hotaru is. Hát, valahogy így született a nevem...
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Junichi-san
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010.08.18. 14:02
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Junichi-san »

Az egyik kedvenc japán seiyuumtól, Suwabe Junichitól vettem a nevem.
Junichi-san
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Ez a becenevem:SnowCat,véletlenül jött,annyit kell tudni róla,hogy a decemberi születésemmel,és a cica rajongásommal függ össze. ::jsmile::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ez még az animés korszakom elejére nyúlik vissza, amikor mindenféle neveket aggattam magamra. Először voltam Natsuko, amit ilyen japán névgenerátoros marhaság dobott ki az igazi nevemre. Aztán felvettem a Hana nevet, mert ez volt az első japán szó, aminek tudtam a jelentését. :vigyor: Ezzel egy baj volt csak, hogy még legalább 3 netes ismerősöm használta, szóval néha összekevertek bennünket. Amikor elkezdtem gondolkodni, hogy milyen nevet válasszak, pont az Evangeliont néztem és Rei lett a kedvencem belőle. Most jogosan tehetnétek fel a kérdést, hogy akkor miért nem Rei lettem? Az az igazság, hogy akkoriban nem voltam híve az "anime szereplőkről másolunk neveket" dolognak. (Akkor még csak jó, ha 50 animét láttam, tehát tudtam válogatni, mi az, amit még nem hallottam.) Végül kerestem egy oldalt, amin japán női keresztneveket soroltak fel és onnan választottam. Hasonlított a Rei-re, de mégis különbözött. A chan utótagot pedig a haverjaim aggatták rám, mert jóval fiatalabbnak néztem ki, mint amennyi a valódi korom volt. Tehát elkezdtem a Rui-chan nevet használni és ahová csak tudtam, így regisztráltam. (Sok helyen nem is tudnék sima Rui-ként regisztrálni, mert a 3 betűs felhasználónevet rövidnek találja a rendszer.) Az meg már más kérdés, hogy azóta megtudtam, pár anime szereplőt szintén Rui-nak hívnak, de ez nem is olyan meglepő. A legújabb ilyen a Gatchaman Crowds, amiben Rui egy trap karakter, de ez uniszex név, szóval nem vagyok fiú. :dirr:
Kép
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Én voltam valaha Hotaru, de miután más már a nevem, az eredte is más, és talán egy icike-picikét érdekesebb sztori. Egész kicsi voltam, és az osztályomban éppen nagy divat volt a Club Penguin. Én is szerettem volna egy pingvint, úgyhogy regisztráltam. De ez nem ment olyan könnyen, minden aranyos név ami az eszembe jutott foglalt volt. Úgyhogy végül valami random szót beírtam, amiről akkor úgy gondoltam, hogy aranyosan hangzik. Az jó volt, de a pingvinnel játszani nem tudtam: a gépem nem bírta akkor még az online multiplayer játékokat, még az ilyen egyszerűeket sem. Aztán egy másik weboldalra próbáltam regisztrálni, és az összes jó név foglalt volt. Miután a Mittyke egyszer bevált, úgy gondoltam hátha még senkinek nem jutott az eszébe rajtam kívül. Sikerült is. Idővel megtanultam, hogy ez a név még sehol nem foglalt, úgyhogy szép lassan szinte minden oldalon ez lett a nevem (az előző posztban azt írtam, hogy Szakura... Halvány lila gőzöm nincs, hogy hol szerepeltem én Szakura néven... :weh: ), kivéve azokat, ahol keresztnévvel és vezetéknévvel kellett regisztrálni, vagy ahol a Mittyke felhasználónévhez tartozó jelszót elfelejtettem. Ezeken a helyeken régebben Miu Kazeko lettem, most már inkább a Takane Michiko nevet választom. Gondolkodtam, és végül úgy döntöttem, hogy ha már jórészt Mittykeként ismernek, legyen itt is inkább ez a nevem. (Két okom volt a megváltoztatására, de lusta vagyok legépelni őket, annak ellenére hogy nem hosszúak, és már most ez az egy mondat valószínűleg hosszabb mint a két ok együttvéve).
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Péter »

Anyámtól. =)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Anyámtól. =)
Hiánypótló volt ez a post. :lol:
Kép
Avatar
Lu Siyuan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.07.12. 13:04
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Lu Siyuan »

Kínai órán mindenki kapott kínai nevet, két okból. Az egyik az, hogy kínában ez így szokás, a másik pedig az, hogy a tanárunk nem tudta kimondani a magyar nevünket. A Siyuan keresztnevet az egyik kínai osztálytársam öccséről kaptam (de állítólag nem férfi név), mert a sok leírt név közül ennek tetszettek legjobban a karakterei. A Lu pedig a tanárnő vezetékneve, és a csoportban mindenki ezt kapta.
Ha már van egy nevem a valódin kívül, miért ne használjam a neten is ezt?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hűűű, én is akarok hozzátok járni kínai csoportba! *___*
Avatar
Lu Siyuan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.07.12. 13:04
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Lu Siyuan »

Hát, ha hajlandó vagy újra gimibe járni... :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Surci »

Lu Siyuan írta:Hát, ha hajlandó vagy újra gimibe járni... :D
Na ezen azért most elég hangosan felnevettem :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Lu Siyuan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.07.12. 13:04
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Lu Siyuan »

Úgy értem, huszonévesen kicsit ciki lenne gimiben ücsörögni, nem? :)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A hajlandóság még hagyján :vigyor:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

https://youtu.be/Dj3GH5myc3M

mostmár nagyon offolunk, de jó volt a gimiben olvasni és rajzolni és nagyon nem csinálni semmit :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ryder93
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.13. 18:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Decs
Kapcsolat:

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Ryder93 »

A nevem egy YeshNo live alkalmával jött. Nem tudtam, milyen nick-kel lépjek fel az oldaluk chatjére. Ekkor jutott eszembe a Ryder nicknév, mivel akkoriban akkoriban egyik kedvenc pankrátorom Zack Ryder volt, viszont hogy "egyedi" legyen, hozzácsaptam a születési évem utolsó két számjegyét, és voálá, meg is lett a nevem. :D
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

SPOILER
Kép
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Én régen üzleteltem eBay-en egy Castlevania4ever nevű egyénnel, és tetszett a neve. Úgy döntöttem, hogy kicsit alakítok rajta, és azóta is ezt a nevet használom. :) Immáron 10 éve.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Vree »

4 betű és ennyi :p Ha név, legyen rövid. (kevesebbet kell gépelni)
Igazság szerint rengeteg (szigorúan 4-5 karakteres) álnevet használtam az évek során, a véletlen hozta úgy, hogy ez lett az, ami hozzám tapadt.

Amúgy nem bánom, kicsit a "free"-re, kicsit a "whee!"-re hasonlít, van egyfajta klassz csengése, ha magyarosan kimondhatatlan is.

Az eredetet manapság inkább elhallgatom, ha tehetem, de az az igazság, hogy az akkor még ismeretlennek számító Fallout 1 játék meghatározhatatlan nemű zseni mellékszereplőjének a nevét nyúltam le; tessék itt lehet látni:
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Kinek honnan a neve...

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A korábbi polgári nevemhez fogtam egy szekercét, és lecsapkodtam belőle pár betűt. Így lett a "Gyuricza" simán "Ricz". Mikor tavaly ősszel átirattam a nevem (ami olyan jó kis gyorsasággal lett meg, hogy idéntől használhattam hivatalosan is), felvetették, hogy cserélnem kéne, igazítva az újhoz. De őszintén, minek? Kábé 2008 óta használom, azóta egybenőtt velem. Legfeljebb poénból kiegészítem Cicmiriczre...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése