Kinek honnan a neve...

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Conki Jr.

Hozzászólás Szerző: Conki Jr. »

Ha minden igaz, eddig még nem szóltam hozzá a fórumban, így hát nem is látok jobb megoldást arra hogy megtörjem e nem túl eseménydús fórumbeli (in)aktivitásom folyamatát, minthogy bemutatkozzam, s nevem jelentését ismertessem veletek.

Történt ugyanis pár éve, hogy édesapám elutazott messzi földekre, Himalája környékére, Nepálba, hogy pontos legyek. Volt egy porter, ki csomagjait cipelte, s kinek megtetszett édesapám, s elnevezte őt Conky-nak, mely ha jól tudom, nepáli nyelven annyit tesz, mint Kedves, Aranyos, Szép, Okos, stb.
Vagyis jól kifogta apám e nevet:)
S mivel ő Conky, én lettem Conki Jr.
Mivel régen volt már, néha lehagyom a Jr.-t, elég a Conki is:)

Nem vagyok nagyon büszke nevem keletkezésének történetére, hisz végülis egy homo találta ki, mikor megtetszett neki atyám:)

Egébként meg hogy keveredtem ide?
Kono jóbarátom által, ő segített nekem nagyon sok dologban, s ő avatott be az anime világ rejtelmeibe:)
Kösz Kono:)
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Az én nickem még anno, animés korom előttről való, pontosabban a Command & Conquer nevű nagysikerű stratégiából. Ott a GDI tankja volt a mammuth tank. Bár már ott nagyon tetszett, igazából csak a Red Alert megjelenésekor ragadt rám mikor is már a Szovjetek oldalán találtuk a kis aranyost. Köztudott vonzódásom - a vörösebbik fél iránt - mindig ezekkel nyomultam. Az "u" "oo"-ra cserélése már nem tom honnan van, régen volt...
A többi nickemet is majd egyszer elmesélem (még 2 van :) ).
<kiselőadás vége>
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Javítás:

"okán"

A megfelelő helyre beillesztendő.
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Egyszerűen a Nagy Péterből :shock: //nem túl eredeti igaz?// :)
De már évek óta ez ;)
The last Angel...
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Vagy 2 évig abban a hitben voltam hogy én találtam ki a nevem nem is tudom már mit vettem alapul és abból fabrikáltam valami teljesen újat. Aztán megjelent 3 hónapja az új Robert Jordan könyv és abban ezt találtam:
"Rhyagelle; Azok, Akik Hazatértek." Szóval teljesen megkeveredtem vagy én vettem innen a nevem tudat alatt vagy Jordan bácsi tisztelet meg azzal hogy a nevemet felhsználta a művében. ::^_^:: Mindenesetre nagy rajongója vagyok, egyik esetet sem bánnám. :)
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az én nevem még abből az időből származik, amikor először kezdtem fórumozni és lusta voltam valami frappáns nevet kitalálni ezért csak beírtam, hogy "Titkos". :) (Amúgy is szeretem a titkokat. :wink: ) Aztán azóta úgy megtetszett, hogy a legtöbb fórumon ezt használom. :)
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Titkos írta:Az én nevem még abből az időből származik, amikor először kezdtem fórumozni és lusta voltam valami frappáns nevet kitalálni ezért csak beírtam, hogy "Titkos". :) (Amúgy is szeretem a titkokat. :wink: ) Aztán azóta úgy megtetszett, hogy a legtöbb fórumon ezt használom. :)
Hmm...nosztalgia? ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sora írta:
Titkos írta:Az én nevem még abből az időből származik, amikor először kezdtem fórumozni és lusta voltam valami frappáns nevet kitalálni ezért csak beírtam, hogy "Titkos". :) (Amúgy is szeretem a titkokat. :wink: ) Aztán azóta úgy megtetszett, hogy a legtöbb fórumon ezt használom. :)
Hmm...nosztalgia? ^.^
Valami olyasmi. :)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

régebben a nevem, Pata volt (habár az esetek 70%-ban még sokan mindig így hívnak) amit a Digimonbol szedtem ~~~> Patamon Kép
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Suikotsu írta:régebben a nevem, Pata volt (habár az esetek 70%-ban még sokan mindig így hívnak) amit a Digimonbol szedtem ~~~> Patamon Kép
Vagy Patamonszoba...... ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Sora írta:
Suikotsu írta:régebben a nevem, Pata volt (habár az esetek 70%-ban még sokan mindig így hívnak) amit a Digimonbol szedtem ~~~> Patamon Kép
Vagy Patamonszoba...... ^.^
azt tudod jól hogy összezavarodásból mondtam ki. De azóta ugylátszik már ez is egy becenév lesz. Pataszoba... ::smug::
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Suikotsu írta:
Sora írta:
Suikotsu írta:régebben a nevem, Pata volt (habár az esetek 70%-ban még sokan mindig így hívnak) amit a Digimonbol szedtem ~~~> Patamon Kép
Vagy Patamonszoba...... ^.^
azt tudod jól hogy összezavarodásból mondtam ki. De azóta ugylátszik már ez is egy becenév lesz. Pataszoba... ::smug::
Tudom, de olyan vicces volt! Most képzeljétek el, a bemutatkozást! (az Anime/Manga szobásokkal találkoztunk éppen):

Riyou: Riyou vagyok a Digimonszobából
Sora (vagyis én^^): Sora vagyok a Digimonszobából
Pata: Patamonszoba....izéé^^'''
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Misuteri
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.12. 22:55
Tartózkodási hely: van
Kapcsolat:

Hali!

Hozzászólás Szerző: Misuteri »

Szasztok!
Talán néhányatokkal már találkoztam a Mangazin-on :wink:
Azt hiszem itt az ideje, hogy ide is betegyem a lábam :lufi:
Különös ismertetőjelem (amint látom), hogy a sorokat emotikonnal zárom :D
WOW ez még rímelt is :shock:
Ja, hogy a topic... az úgy volt, hogy :arrow:
Először vala a Mr.E - mert ha elég ügyesen ejted ki, olyan, mintha 'mystery' lenne - és ez addig kopott, míg maradt az Emere.
Itt a mese vége, jegyzőkönyvet írni kéne (mármint laborra :x ). Úgyhogy lépek, mert 2 is kell... :x :x
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

<----kedvenc Nightwish album ::jsmile::
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Én, többek közt, nagy játékb**i vagyok, és anno valahogy nagyon megfogott a Deus Ex. No, ebben a játékban az egyik A.I.-t Heliosnak hívják. Gondoltam ez olyan jó wired-höz illő, ráadásul az avatar is adta magát. Na ezt múlja alul valaki! Minek vagyok én ilyen formabontó?!
:gun: :bounce:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Gondolom nem nagyon kell magyarázni... de amúgy nem Ayanami a kedvencem, de a név tetszik... ::jthrill::
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

BeNCe
Amúgy az Aelem(Chaten fordul elő) meg onnan jött, hogy BNC foglalt volt a treforton, igy az IRC kliens azt jegyzi meg, ami elösször eszembe jutott BNC helyett.
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Ha valakit érdekel akkor az én nevem a sorozatból származik.(egyszerű)
Azért mert Ranma-kun elnyerte a tetszésemet makacsságával harci tudásával...és ezért ő nagyon belopta magát a szívemebe.(valószínű a nevet soha nem fogom cserélni) Néha előfordultam a chat-en is Ranma-kun néven és ha jól emlékszem egyszer e MR.E nevű egyénnel váltottam szót. Küzületek nem hívtak valakit MR.E-nek vagy hívnak így?
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
Misuteri
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.12. 22:55
Tartózkodási hely: van
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misuteri »

Emere írta:...
Először vala a Mr.E - mert ha elég ügyesen ejted ki, olyan, mintha 'mystery' lenne - és ez addig kopott, míg maradt az Emere.
...
Ehem... hanem nem emléxem hogy beszéltünk volna ::jhuh:: (ugyan nem kizárt)
Egyébként rohangászik még egy pár MR.E a wired-ben, de ők nem én vagyok (ha jól tudom) :wink:
Újabban hivatom magam Misuteri-nek is evégett :D
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Emere írta:
Emere írta:...
Először vala a Mr.E - mert ha elég ügyesen ejted ki, olyan, mintha 'mystery' lenne - és ez addig kopott, míg maradt az Emere.
...
Ehem... hanem nem emléxem hogy beszéltünk volna ::jhuh:: (ugyan nem kizárt)
Egyébként rohangászik még egy pár MR.E a wired-ben, de ők nem én vagyok (ha jól tudom) :wink:
Újabban hivatom magam Misuteri-nek is evégett :D
Én sem tudom pontosan ha jól emlékszem az a www.cset.hu-n volt és asszem csak két szót váltottunk azt sem privát ablakban.
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
Misuteri
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.10.12. 22:55
Tartózkodási hely: van
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misuteri »

Akkor nem én voltam... ::bawl::
De azért szia! ::jcheers::
:wink:
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Emere írta:Akkor nem én voltam... ::bawl::
De azért szia! ::jcheers::
:wink:
Üdvözletem,csákány!
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Gondolom tudjátok azt hogy a Misato név honnan ered :wink:
De hogy miért pont őt választottam? Misato van hozzám a legközelebb. Ennyire egyszerű az egész.
Ez előtt voltam már Fürtös, Videl.......Sokminden, eddig a Misato jött be a legjobban. Úgy érzem, hogy illik hozzam. :P
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

ein: Kép
good doggie
nice doggie
data dogie :)

to wihmaster:
Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Martinuzzi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.09.04. 22:31
Tartózkodási hely: A Pálos Rend Sziklakolostora

Hozzászólás Szerző: Martinuzzi »

Az enyémnél tipikusabb történész-hallgatói becenevet nehezen tudnék elképzelni. 8) Egy hagyományőrző (jurtás :wink: ) tábor ideje alatt kaptam a "György barát" becenevet. Ezt a középkortörténeti tanszék egyik tanára igencsak helyeselte, :P mivel híres történelmi személyiségre utaló név. György barát (1458-1551), aki elég sok néven ismeretes a magyar történelemben, eredetileg horvát származású bíboros, pálos rendi (ez ugyebár magyar alapítású :!: ) szerzetes volt, akinek oroszlánrésze volt az önálló Erdélyi Fejedelemség létrejöttében, de elsősorban a Magyar Királyság egységéért küzdött. Nevezték Fráter Györgynek, vagy Martinuzzi Györgynek is. Nos, valahogy így született meg a mostani nevem.
Áldás, Békesség, Töltött Fegyver!
Válasz küldése