Kinek honnan a neve...

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Mimi-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2003.03.23. 21:33
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimi-chan »

Van egy osztálytársam, akinek az a neve hogy Szvetlána ^^"
Luluko no koibito~~
Kép
Új SD (ápr.22)
Avatar
Szvetiru
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2004.12.28. 16:44
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Szvetiru »

Mimi-chan írta:Van egy osztálytársam, akinek az a neve hogy Szvetlána ^^"
A szerencsés! : ) Nekem sajnos nem az az eredeti nevem... :cry:
Avatar
Norrec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:35
Tartózkodási hely: Gyál

Hozzászólás Szerző: Norrec »

A mostani nevemnek semmi köze egy animéhez se, még az anime mániám elött vettem fel, egy könyvből van, aminek az a címe hogy:
DIABLO: A vér szava
De sajnos ahogy észrevettem mások is használják de nem rendszeresen, ezért néha úgy írom magam hogy NorrecV (ami a Norrec Vizharan röviditése).
"Here i come, and the Hell's come with me"
Avatar
romero83
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.01.01. 20:45
Tartózkodási hely: Nagykőrös
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: romero83 »

A Romero egyszerűen onnan jött, mert a nevem Rómeó.
Semmi extra nincs benne...
Egyszerűen, gyorsan le lehet írni.
Csak 2-szer kell körbekerülni a billentyűzetet. (betű ismétlések, egymás mellé esik az 'e','r') :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem a DBZ-ből ered a nevem, mert az egyik kedvencem C18. De mivel nem akartam ilyen hülye nevet, így elneveztem magam Android-nak. Később lettem Andro, egy barátnőm kezdett így becézni.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Pont meg akartam már kérdezni egyébként... ^^
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Norrec írta:A mostani nevemnek semmi köze egy animéhez se, még az anime mániám elött vettem fel, egy könyvből van, aminek az a címe hogy:
DIABLO: A vér szava
De sajnos ahogy észrevettem mások is használják de nem rendszeresen, ezért néha úgy írom magam hogy NorrecV (ami a Norrec Vizharan röviditése).
Azt a könyvet én is szeressem, most olvasnám tovább a második részt (a sötétség ösvénye), ha nem tünt volna el.....
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Norrec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:35
Tartózkodási hely: Gyál

Hozzászólás Szerző: Norrec »

Zero00 írta:Azt a könyvet én is szeressem, most olvasnám tovább a második részt (a sötétség ösvénye), ha nem tünt volna el.....
Akkor még se én vagyok itt az egyetlen :D
Én már olvastam mindhárom részt...
"Here i come, and the Hell's come with me"
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

A nicknevem eredete? Egy Playstation játék karakterét hívták így, nekem pedig megtetszett a neve. Kicsit rövidítettem rajta és kész. Amúgy mindig is tetszettek a fura hangzású nevek...fantasy fertőzöttség azt hiszem...
:-P
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Én is azok táborát bővítem akiknek még az anime-mániája előtti időkből van meg a neve.
Megértéséhez szükséges egy kis háttérinfó: irtó rossz gyerek voltam, mindenki csak vadmacskának hívott, én erre alapozva találtam ki a későbbi nevem.

Szét kell szedni.
Az erdeti:
LION (oroszlán, azok kedvéért akik nem tanulnának angolul) + ELA (lányt jelent, hogy milyen nyelven azt már meg nem mondom) = oroszlánylány

Ezt a nevet azóta mind nicknévként, mind művésznévként használom.

Egész megszeretem az idők folyamán, és egész vicces helyzetek is adódnak belőle, ugyanis nem mindenki jön rá a név alapján hogy fiú vagyok-e vagy lány.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

az én nevem két embertől származik^^"" a becenevem Akihito Kae... (ez a teljes becenevem...) az Akihito egy yaoi mangából való (Ayano Yamane: Viewfinder) a Kae meg ChibiUsa szinkronhangja...^^ szal innen gyütt...^^
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

K@e-chan:
pedig én meg voltam győződve arról hogy a neved az Kate-chan ^^''''' (englishül a @-t "at"-nek ejtik) nah mind1
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Húúúú!!
Már vagy 3 éve használom ezt a nicket váltogatva a (tomoe , t-motion, motion...stb)
De az oldalamon is lehet látni melyiket használom.
A Prof Tomoe (SM) /kedvenc karakter a lányával együtt/ névből lett csak "t" és mivel a "motion" nick elég népszerű ezért lett t-motion.
Plusz a deviantarton
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Cruel Angel írta:K@e-chan:
pedig én meg voltam győződve arról hogy a neved az Kate-chan ^^''''' (englishül a @-t "at"-nek ejtik) nah mind1
hűűűű~... ezt nem tudtam, de mostmár tudom!!! Arigatou!!! (csak azé nem tudtam mert németes vagyok és még nem tanulok angolt... XDD)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

K@e-chan írta:az én nevem két embertől származik^^"" a becenevem Akihito Kae... (ez a teljes becenevem...) az Akihito egy yaoi mangából való (Ayano Yamane: Viewfinder) a Kae meg ChibiUsa szinkronhangja...^^ szal innen gyütt...^^
És a chan honnan jött? ^^""
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

nálunk az osztályban a barátnőim ragasztották rám még anno...^^ de főleg Ayase-chan (én is szoktam Ayase-t chan-ozni^^""")
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Chanozás így, chanozás úgy... de legalább azt a nyomi kötőjelet hagynátok ki belőle... ^^ [zárójelben jegyzem csak meg, h az ember saját magát nem chanozza]
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Tudjuk, tudjuk. Nincs chanozás. (:-P)

Ha megfigyeled, kötőjelet mindenhol használják, legalábbis a japánul nemtudónak feltűnik, hogy minden manga és anime és fantransban/fansubban megtalálható, így kötik a névhez az utótagokat, mint san/kun/chan/sensei/ein-ohimesama/senpai/whatever-dono.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hát épp ez az, amit nem értek... persze vannak olyan animék is, ahol szerencsére nem kötik, mert saját meglátásom szerint nem kell oda, ld. kamisama, megamisama, otsukisama, ohisama, ohimesama, oosama, ojiisan, ojisan, okaasan, otousan, obaasan, obasa, oniichan, oneechan, oyomesan, watashittara... etc... ezek mind megszólítások, ugyanúgy, mint mikor névhez teszed a dolgot... japán nyelvben a kötőjelnek[látszó tárgynak] más szerepe van: csupán annyi, hogy katakanában meghosszabbítsa az előtte álló tagot... ld. ha roumajival írom le akkor az előzőek: o-sama, oji-san [nem összekeverendő a kötőjel nélkül írandó ojisannal], oka-san, oto-san, oba-san [nem összekeverendő a kötőjel nélkül írandó obasannal], oni-chan, one-chan... etc. szal ha kiejted, akkor a kötőjel helyett csak hosszan kell ejteni az előtte álló magánhangzót. Ez csak katakanára vonatkozik...
...tehát ha leírsz egy nevet kötőjelesen, pl. Maya-chan, akkor az úgy olvasandó, mint majácsán, holott helyesan leírva Mayachan, eltsd majacsán... etc...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Az én nevem a Xenogearsből van.
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Az én nevem egy yaoi-ból van. ( Okane ga Nai )Viszont csak a jó hangzása miatt lett ez a nevem.az igazi figurára aligha hasonlítok...^^
Kép
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Hmmmm.. egy tesztből kaptam... nekem a legfantáziátlanabb sztem a névszerzésem :mrgreen:
Megoldottam, beszámoltam, h képzeljétek milyen szörnyű, hogy egy szőke és... satöbbi... erre elkezdtek meeten így hívni....
Előző életemben meg ugyebár Kunoichi néven karistoltam az Animevilágon, csak az most éppen meghótt, és új fórumok után néztem, és emellett a név mellett döntöttem: megtartom
Teszt itt
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Az én nevem sem animéből ered, hanem a sajátomból. Krisztinek hívnak. S úgy lettem XTea, hogy egyszer angol órán egy képeslapot kellett írnunk egy képzeletbeli barátunknak és lusta voltam aláírni a nevem ezért csak annyit írtam oda, hogy: XT. Aztán egy barátnőm meglátta, és megmagyaráztam, hogy mi az az XT (ugyebár a krisztire asszociál). És a barátnőm az XT után írta az -ea-át, hogy tea (kiejtve tí ugyebár), és így lettem XTea, azaz xtí(kriszti). :D Ennyi...
Bár senki sem hív így, nem is sokan tudják, néha a nővérem szokott néha így hívni, de tényleg csak néha... szóval nem is tudom, hogy igazi becenév-e ez :drop: , de két fórumon is ezt használom...

::jhihi::
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Háááát...Anno a letöltéses anime korszakomat a Fushigi Yuugival kezdtem. Tetszettek a hangok, utánanéztem pár seiyuu-nak. Kiderült, hogy Midorikawa Hikaru a kedvenc sorozatomban (SM) is szinkronizált. Aztán megtetszett a neve. Csak a többiek mindig rosszul írták le azt, hogy Midorikawa, így vki kitalálta, hogy legyen röviden: Mido. Csak itt már volt egy regisztrált tag, így megtoldottam még egy o-val.
Avatar
SHiNJiN
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2003.10.14. 22:59
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SHiNJiN »

Hehe...én egyszerűen valami jól hangzó s betűvel kezdődő szót keresgéltem egy japán szótárban (ne kérdezzétek, hogy miért pont s betű, hiszen a rendes nevem nem azzal kezdődik), és ezt találtam, ami jelentésében is megfelelő (nem akartam mondjuk, hogy például pénztárcát jelentsen :wink: ). Ez többek közt `újonc`-ot is jelent, így ezt megfelelőnek találtam.
Válasz küldése