Tudomány vagy hülyeség?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

JimRaynor írta:20 óra alatt házikó 3D printerrel ... Valahogy nem tudom elképzelni ezt kis hazánkban ezt a technológiát ahogy házak születnek egymás utánban a régiek helyén de ha ez a jövő akkor elképesztő dolgok fognak belőle születni. :thumb:

http://realitypod.com/2013/01/3d-printe ... -20-hours/
Nem rossz, bár ez csak a váz! Aztán győzzünk hozzá megfelelő alakú ablakokat csinálni, követni a szigeteléssel a csicsákat, meg becsövezni-vezetékezni! De megfelelő stabil anyagkeverékkel tárazva alapnak tényleg nem rossz!
(Mondjuk szerintem eleve habot kéne nyomtatni, az nem vezeti a hőt, csak legyen elég szilárd az eredmény...)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

JimRaynor írta: 20 óra alatt házikó 3D printerrel ...
Én már akkor elégedett lennék, ha nem luxuscikk lenne egy ilyen 3D nyomtató.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

SB: Nem hinném hogy egy hamar tömeges gyártásra kerülne sor. ::^_^::

Hoztam még 2 érdekességet

Életszínvonal mérő térkép : http://www.prosperity.com/

Meglehet nézni a szomszédainkhoz képest hol állunk jelenleg ,érdekes.

Kép

http://www.youtube.com/watch?v=0ZGCHhL7zm4

Rég foglalkoztatnak a teher léghajók koncepciója , egyszerűen lenyűgöző ahogy azok a 200-300 m átmérőjü monstrumok egyre többet képesek felemelni és elszállítani a repülőgépekhez viszonyítva nevetségesen alacsony áron 1t elszállítás relatíve 100/1 -200/1 ár arányban működhetnének amennyiben az új modellek már üzembe lesznek helyezve.

Tervezett szerint bizonyos változatok akár 25000m magasságig is emelkedhetnek!

Cikkek:

http://radarfigyelo.hu/2011/04/07/legha ... allitasra/
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/legh ... to-2095151
http://www.aeroscraft.com/#/image-gallery/4565658586

Velősebb leírás akit kicsit jobban érdekel.

http://users.atw.hu/leghajozas/kulfoldi_jelen.html
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

JimRaynor írta:SB: Nem hinném hogy egy hamar tömeges gyártásra kerülne sor. ::^_^::
Hát ez a probléma. Nagyon izgalmas ez a sok sci-fi tudomány, és igenis van értelme... de ha mindenki csak ilyen nagyban gondolkodik, akkor mi lesz az egyszerű emberek életével?


A teher repülővel meg akkor hívjatok fel, ha a Marsig repült. :mrgreen:
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Én üdvözölném a teher-, de az utasléghajókat is. Lassabbak, mint a repülők, de sokkal hatékonyabbak, és erre nagy szükség lesz a jövőben. Az egyszerű embernek se lesz mindegy, hogyan zajlik a világkereskedelem, saját bőrén fogja érezni nap mint nap. Bár egy kis relokalizációval igazán fel kéne dobni a dolgot, nem lehet mindent Kínában gyártani, mert előbb-utóbb meg kell inni ennek is a levét.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ezek a léghajótervezők nem hallottak róla, hogy milyen brutális árban van a hélium? Ugyanis fogyóban van, és az orvosi és kutatási eszközökben mégiscsak fontosabb, mint holmi futurisztikus elképzelésekben - akármilyen kényelmesek is lennének azok.
http://www.independent.co.uk/news/scien ... 39108.html
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

És ha már így itt tartunk, a fémek is fogynak. Állítólag hamarabb merülnek ki, mint az olaj.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Ezek a léghajótervezők nem hallottak róla, hogy milyen brutális árban van a hélium?
Nem vagyok léghajótervező, de elsőre jó ötletnek tűnik a léghajókat vákuummal tölteni. Végül is a semminél semmi sem könnyebb, és elfogyni se fog :vigyor:

Vagy a szükséges merevítések miatt mindenképp túl nehéz lesz (a légköri nyomásnak ellen kell tartani ilyenkor, különben azonnal beszakad a bánatba)? :?: Bár a gázos léghajókat is cellásra tervezik, ami szintén anyag... na mindegy, nem én értek hozzá :drop:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta:Ezek a léghajótervezők nem hallottak róla, hogy milyen brutális árban van a hélium?
Eddig rendkívül ostobán kerültek felhasználásra a meglévő készletek amit valószínűleg a közel jövőben nem fog megtörténni. Másrészről másfajta anyagok felhasználása is lehetséges mondjuk sűrített állapotban. Vagy ahogy Alvaro mondja könnyű ötvözetű vákuum tárolókat is el lehetne helyezni a léghajó belsejében. (elég drága de jóval hatásosabb megoldás) Ne felejtsük el azt sem hogy ezek a gépek még prototípusként vannak számon tartva, tehát sok változáson is fognak keresztül menni mire a polgári vagy katonai célokra használják majd őket...
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Izé...
Nem vagyok fizikus, úgyhogy én csak annyit tudok a vákuumról, hogy nem könnyebb, hanem kicsi benne a nyomás. Szívás lenne, ha a vákuum könnyebb lenne, mint a levegő, az összes villanykörte elrepülne. :mrgreen: De fura is ezt leírni.

Kicsit utánaolvastam a dolognak. Föntebb nem mertem leírni, mert azt hittem, hülyeség lesz belőle, de: azért nincs vákuum léghajó, mert a külső nyomás egész egyszerűen összeroppantaná a tartályokat. Megerősíteni sem lehet azokat, mert akkor nehezebbek lennének, mint amit fel tudna emelni a vákuum.
http://en.wikipedia.org/wiki/Vacuum_airship

Oké, aláírom, megdöbbenve állok azelőtt, hogy a vákuumnak van "súlya".
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Olvastam régebben van egy lapított gyémánt alakú formájú vákuum tartáj ami képes megtartani a benne lévő nyomást miközben a súlya csupán a hidrogén 2X. De lehet annyira drága lenne hogy az egész nem érne semmit szal marad az ami van. ::^_^::
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

JimRaynor írta: Eddig rendkívül ostobán kerültek felhasználásra a meglévő készletek amit valószínűleg a közel jövőben nem fog megtörténni.
Mert hamarosan már nem lesz mit felhasználni. (Már ha jól értem a mondatot)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mordályos:Én személy szerint úgy vélem hogy ilyen célokra ha mást nem vízből választják ki a megfelelő mennyiséget ha arra nagy szükség lesz.

Pl.: rég köztudott az is hogy az összes kőolaj sose fog elfogyni a földön egyszerűen csak túl drága lesz megfizetni a kitermelést. Ezért állok optimistán a dologhoz mivel azok a tartályokat csak 1X kell feltölteni a folyamatos működéshez. Fémek tekintetében meg már kacsingatnak kifele az űrbe néhány nagy vállalat szemfülesei. Talán lesz belőle valami.

Most így eszembe jutott hogy mennyire idealistán állok a dolgokhoz ha tudományról van szó. :vigyor:

Van egy jó kis kép erről.:

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 3494_n.jpg

Nektek milyen poharatok van? ::^_^::
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

JimRaynor írta:Mordályos:Én személy szerint úgy vélem hogy ilyen célokra ha mást nem vízből választják ki a megfelelő mennyiséget ha arra nagy szükség lesz.
Az a hidrogén, és túl veszélyes, emlékezz csak erre az esetre. És jah, nincs az a vákuum, ami felemelne több tonna rakományt.
JimRaynor írta: Pl.: rég köztudott az is hogy az összes kőolaj sose fog elfogyni a földön egyszerűen csak túl drága lesz megfizetni a kitermelést.
Jó, de ha nem termelnek ki, akkor felhasználnivaló olaj sincs, szóval ugyanott vagyunk, és totáltökmindegy, hogy mi van a föld alatt, mert az már számunkra "nincs".
JimRaynor írta: Ezért állok optimistán a dologhoz mivel azok a tartályokat csak 1X kell feltölteni a folyamatos működéshez.

Bevallom, nem olvastam el ennyire részletesen, de: HE? Feltalálták az örökmozgót?
JimRaynor írta: Most így eszembe jutott hogy mennyire idealistán állok a dolgokhoz ha tudományról van szó. :vigyor:
Az optimizmus jó dolog, csak át ne csapjon a realitástól teljesen elszakadt naivitásba. :)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hmm again... i found a pessimist ....

Lehet hogy naivitásnak tűnik de ne apró lépésekben gondolkodj.

He-ből extrém magas hőmérsékleten lehet héliumit csinálni... Mit is csinál egy Fúziós reaktor?

Mi hélium? Innen nézve csak egy mellék termék. Jó rendben az orvos tudománynak szükséges rá de ez nem azt jelent 30- 40 évig nem lesz elég. Te tudsz előre jósolni mi lesz akkor? Én nem...

A hélium nélküli világ messze van még és ezt már gyermekeink és unokáink feladata lesz ezt megvitatni.

Mordályos: Ne csak azt nézd ami nincs vagy nem lehet ,hanem azt is ami lehetséges... Az ilyen irányú beszélgetések teszik mozgás képtelenné azokat akikben van erő változtatni .

Hit nélkül hamuvá válik amit teszel s amit mondasz mert nincs mögötte semmi azt megtöltse... (személyes meglátás csupán de ennek az nemzetnek is sokkal több hitre van szüksége mint amivel rendelkezik elsősorban saját maga felé)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kár, hogy a hit nem fogja kifizetni a számlákat. :mrgreen:
De most komolyan, én úgy vagyok vele, hogy az ember előbb teremtse meg magának a megfelelő környezetet, a mindennapi STABIL életet, aztán hátradőlhet a kanapéban, és gondolkodhat. Ha az ember éhes, és fázik, nem az lesz az elsődleges gondja, hogy jaj, majd a hidegfúzió egyszer a jövőben békét és boldogságot teremt.
Úgyhogy kis hazánkban addig nem lesz optimizmus, amíg ilyen szarul élünk.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Igaz, hogy fúzióval a H-ból hélium keletkezik, de fúziós erőmű nem sűrűn épül mostanában. (És hogy lesz-e elég alapanyagunk építeni? Ki tudja...)

Azért vagyok pesszimista, mert azt látom, hogy tök mindegy, mekkora a környezetszennyezés/tartalékfelélés, az emberiség továbbra is rémesen pazarló életet él. Azt látom, hogy az amcsik számára (legalábbis nagy részük számára) ez mind gusztustalan propaganda, hatni rájuk nem lehet; de igazából mindenfelé sokan vannak azok, akik ügyet sem vetnek a témára, pedig kellene.
Meg rendszeresen szembesülök olyanokkal is, hogy "Nagyon ritka, a kipusztulás szélén áll, rendelje meg most!!!" :? A kutya tízezer éve bevált, a bíborszegélyes korallpillangó (Exemplum fabula mordaiensis) meg hadd maradjon az andoki kékborókásban.

Szerintem "irányított visszafejlődésre" lenne szükség, és itt hajlik át a környezeti pesszimizmusom idealizmusba, mert szerintem kivitelezhető lenne, csak az a lényeg, hogy a többség hajlandó legyen együttműködni. Jó, persze, le kellene építeni a mostani társadalmi rendszert, de vagy elkezdjük szép lassan, vagy magától omlik össze egyszer, de az csúnya lesz.

Szegről-végről témába vág.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mordályos: Teljes mértékben egyetértek a álláspontoddal és nem vitatom a létjogosultságát egy ECO társadalom létrejöttének. Nagy szükség lenne rá ,hogy ez a fajta emberi gondolkozás változzék.

Viszont ahol a te idealizmusod kezdődik ott az enyém véget ér...

Ez folyamat száz milliók halálával fog csak beindulni vérrel verejtékkel rengeteg kínlódással. Mert a háború nem változik és az ember sem. Mindig lesznek olyanok mint mi akik vitáznak ezekről a dolgokról és próbálkozunk valami reménysugár félét kreálni. De ott a többi 70-80% ember tömeg akiket csak a félelem tud kirángatni a komfort zónájukból...

Amúgy is az egész egy meddő vita nem azért írogatok ide mert bosszantani akarlak vele titeket, csak annyi volt vele a célom ,hogy megmutassam merre is lehetne menni. S ha elbukik hát elbukik. Üsse kavics nem vagyok Krőzus ,hogy magamra vegyem a világ kínjait.

Levegős dolog nekem valahogy sántít de lehet benne valami...

(SB a hit itt önmagadba vetett hit-re értettem, nem valami bamba vallás nem létező manifesztációról és igen egy normál ember nem gondolkozik ilyesmin mégis mi itt és most erről beszélhetünk. ::^_^:: )
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nos virológiai szempontból is elég rosszul áll a szénánk ... (angol)

http://medicalxpress.com/news/2013-01-e ... yptic.html


Talán a nano botok fejlődése megoldást jelenthet, de addig félő ,hogy egészen komoly népesség fogyást is okozhatnak az új mutáns törzsek...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Talán inkább bakteriológiai. ;)
De amúgy igen, a multirezisztens törzsek kialakulása komoly probléma, ráadásul a baktériumok át tudják adni egymásnak a rezisztenciát kódoló DNS-szakaszokat, akár fajok között is. Eléggé "húzótéma" az aktuális kutatások között.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Baktérium törzsek tudják egymást "tanítani"?

ohh...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Aha, szívás, mi?

Ez úgy működik, hogy úgynevezett plazmidokat adnak át egymásnak, amik kör alakú, kromoszómától külön álló DNS-szakaszok.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kickstarteren leltem egy egész érdekes led égő projektet.

http://www.kickstarter.com/projects/619 ... f=category

és itt van az Oculus is ::^_^::

http://www.kickstarter.com/projects/152 ... o-the-game
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Egy ilyen 12 watt / 1600+ lumenes, 4000 kelvines pilácsot nagyon tudnék értékelni...
Válasz küldése