Tudomány vagy hülyeség?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mordályos: A társadalom természetesen akar dolgozni de itt alsó rétegekről beszéltem akik kevés iskolájuk rossz családi hátterük és tökéletesen híján vannak a kognitív képességeknek sajnos (bár ne igy lenne) rengeteg élő példát tudok neked felsorolni.Sőt megmutatni is ha akad elég szabad időd...

Rossz fizetés ? Persze rengeteg gerinctelen vállalkozó és állami! beruházó is akad akik rengeteg embert nyomorítanak meg nap mint nap. Másrészről hol beszelünk a munka megbecsüléséről amikor szinte senki sem becsüli meg a nagy tapasztalattal bíró mester embereket? Nem egy magán vállalkozót ismerek aki ezért hagyta abba munkát mert egyszerűn lehetetlen jól dolgozni ebben smucig környezetben.


Alvaro: Szerintem te az északi sarkon is 1-2 hónap alatt is belaknád magad amilyen ember típus vagy. :D Téged speciel nem féltelek.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

JimRaynor írta:Alvaro: Szerintem te az északi sarkon is 1-2 hónap alatt is belaknád magad amilyen ember típus vagy. :D Téged speciel nem féltelek.
Fura, én pont máshogy látom.
Bár az északi-sarkon lehet hogy tényleg jobban menne, mint itt. Munkakeresésben nem vagyok jó, sőt, egyáltalán, kissé aszociális is vagyok, bár lehet, hogy itt nem látszik. Más különcökkel el tudok lenni :lol: A nagyvállalati kultúrában némileg az "idegen test" szerepet töltöm be, mindig herótom van a bürokráciától, a tiszteletköröktől, az értelmetlen elvárásoktól és egyáltalán attól, ha nem hagynak békén. Szóval a manager nem a kedvenc állatfajtám.
Egyébként mielőtt ide kerültem, szakmai helyet hónapokig nem találva már szerettem volna elmenni sírásónak. Egyszer még lehet, hogy sort kerítek rá. Van annak a pozíciónak valami romantikája.

Más: az építőiparra kíváncsi vagyok, most a megrendelő oldalán lépek föl éppen. Vannak már érdekes tapasztalataim. Szeretném, ha ez az új társulat rendes áron, rendesen dolgozna. Itt jön képbe az, hogy vajon mennyire vagyok smucig? Egyébként semennyire, de korlátozottak a forrásaim.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

JimRaynor írta: Rossz fizetés ? Persze rengeteg gerinctelen vállalkozó és állami! beruházó is akad akik rengeteg embert nyomorítanak meg nap mint nap. Másrészről hol beszelünk a munka megbecsüléséről amikor szinte senki sem becsüli meg a nagy tapasztalattal bíró mester embereket? Nem egy magán vállalkozót ismerek aki ezért hagyta abba munkát mert egyszerűn lehetetlen jól dolgozni ebben smucig környezetben.
Igen, sajnos amíg régen megbecsülték mondjuk a villanyszerelőt, ma már... :( Szóval se a társadalom nem becsüli meg őket, se pénzben nem kapnak annyit, amennyit megérdemelnének, értelmes ember eleve messzire elkerüli ezeket az állásokat, kevésbé rátermett meg megpróbálja, de csak egy ideig húzza benne: és BUMM! Így készül a hiányszakma.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Alvaro: I. Ez csak azért van kicsiny önbizalmad össze passzírozza a személyiségedet. :) Kezdj el valami extrém sportot .... Annyi bizonyos hogy csak a belső személyiségedet látom főleg amit ki irsz magadbol és amit elmontál azt jelenti hogy jelentős részét a belső potenciálodnak kidobtad az ablakon... Most ha kimész a ház háta mögé és keresgélsz egy picit megfogod találni. :cool: A király és koldus között is csak akarat erő beli különbségek vannak ha ez fenn áll bármikor helyet cserélhetnek.

II. Igen valóban de itt sem a közép osztály pénzügyi potenciálját becsméreltem ha nem a nagy beruházókét ami lényegében a mi bevételeinknek is a 90 százalékát képezik. Sajnos picsányi országunknak nincs piaca ami volt is felszívódott. Hát elkurtuk na...

Mordályos:U.a szintén nincs piac nincs pénz , miért nincs piac? -> magas adó -> kevesebb beruházás -> kissebb foglalkoztatás -> bürokrácia (szintén következmény ha nincs bevétel)- > kevesebb vállalkozás -> egyre kissebb állami bevétel -> adó emelés és közterhek növelése -> ... Szóval mókus kerékben forgunk már jó rég óta csak most már kezd roszdásodni és nyikorogni is. :?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Figyelem, nem árt, ha nem totál gyenge az ember idegrendszere, ha ezt meg szeretné nézni. Felkavaró képek!
Sajnos még mindig itt tart Magyarország. :(
http://mme.hu/component/content/article ... -sast.html
Pár évszázaddal ezelőtti korba ragadt le az az ember, aki ilyeneket művel.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Milyen állat csinál ilyet?! És mért? Így éli ki a szadista hajlamait? Kár, hogy sose kapják el, és vasalják be rajta a pénzbüntetést.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Bizonyíték hogy nem csak mi fejlődünk vissza felé. :(

Szinte szinkronban a két ország annyi különbséggel hogy nálunk nem vallási fanatikusok vannak ha nem egy másik közösség aki nem akar dolgozni ahogy ezek sem.

http://www.nyest.hu/hirek/a-szegregalt- ... internetig

Ha tényleg erre haladunk szinte mindenütt akkor benne ülünk a pácban még pedig nyakig.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azt hiszem, ez a cikk tökéletesen passzol ebbe a topicba. :D
http://index.hu/tudomany/brittudosok/20 ... iberiaban/
Megnéztem párszor a felvételt... Nem vagyok képben a Csukcs félsziget halfaunájával kapcsolatban, de ez így baromi nagy halnak tűnik. Szóval ha nem is mamut, de akkor is szenzáció, mint "bazi nagy hal".

Ha medve, akkor ezek közül lehet valamelyik:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kamchatka_brown_bear
http://en.wikipedia.org/wiki/East_Siberian_brown_bear
(Azt sajnos nem találtam meg pontosan, hogy az eurázsiai alfajnak hogyan alakulnak az elterjedési határai. Szerintem az már nem él ennyire keletre)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mordályos:Elég érdekes ,hogy pont egy medve méretű mamut kel át egy folyón tök egyedül. Roppant furcsa :D

Második derék mackó jobban hasonlított a "mamutra".Bár a hal eredete is érdekes lenne hogy hol volt neki ekkora kapása.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jó, mondjuk én a méreteket meg sem próbáltam megállapítani, mert úgy ítéltem, hogy nincs igazán mihez hasonlítani.

Amellett meg az alakja is fura kicsit. A medvéknek nem ennyire csapott a hátuk, sokkal inkább egy szintben van a faruk a marukkal, és csak a végén kerekedik le. Itt meg már vállból lejt az egész. A nyak-fej rész se túl medvés.
Viszont a nagyításon látszik, hogy a lógó izének más színe van, mint a test többi részének.
Akkor már valószínűbb, hogy az egész fake, és oda lett vágva. Próbáltam rájönni, hogy megfelelően törik-e meg rajta a víz, de feladtam.
(Vagy ahogy egy kommentelő mondta, biztos a botosjeti)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Meg tegyük fel, hogy a mamut viselkedésében olyan, mint egy elefánt. Legyünk jóindulatúak, és jóhiszeműek, tegyük fel hogy ez a medve méretű mamut egy borjú. Jön akkor a nagy kérdés: Mi a bús fenét keres egyedül a folyóban? Válasz: halat, mert ez egy medve. :P

A zsidókhoz: Óóó jeee. Komolyan, egy csomag popcorn, és hátradőlve végignézem, mi lesz belőlük. Ha ezek a haredik elszaporodnak, kíváncsi vagyok, meddig maradnak az USA szárnyai alatt (meg hogy melyik fogja kezdeményezni az "elszakadást", az USA, hogy ennyire nem kooperáló népség a zsidó, vagy a zsidók, mert az amerikaiak nem elég kóserek). Közben feldúlják a Közel-Keletet, szerintem a vége az lesz: az írmagja sem marad ott az életnek.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A mordályos nyul írta:Azt hiszem, ez a cikk tökéletesen passzol ebbe a topicba. :D
http://index.hu/tudomany/brittudosok/20 ... iberiaban/
Egyértelműen medve. Eszembe se jutott volna mamutnak nézni, ha nem írtad volna, hogy annak kell. ^^'
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Újabb marhasági lépcsőfok az emberiség fejlődésének sorában...

Belélegezhető kávé... ^^

erre tessék -> http://www.youtube.com/watch?v=MMm9iho5 ... at-science
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem nagyobb faszság, mint a bőrre ragasztott cigaretta.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Küldtek nekem tovább adom Kr. u. 410-460 közötti Magyar Himnuszunk (még rovásírással)

URUNK ISTENÜNK
BENNÜNK VAN ORSZÁGOD.
ELŐTTÜNK SZENT NEVED,
TÖRVÉNY AKARATOD.

MINDEN NAPUNK GONDJÁT,
MAGADON VISELED.
BŰNEINKET, MINT MÁSNAK,
NEKÜNK ELENGEDED.

TE KEZED VEZET
KÍSÉRTÉSEKEN ÁT, S
LEFEJTED RÓLUNK
GONOSZ JÁRMÁT.

TIÉD A NAGYVILÁG
ÖSSZES HATALMA, ÜDVE,
MINDÖRÖKTŐL KEZDVE,
LEGYEN MINDÖRÖKRE
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Akkoriban még nem pogány nomádok voltak az őseink? :weh:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mariko írta:Akkoriban még nem pogány nomádok voltak az őseink? :weh:


nem véletlenül tettem ide. :)

"kicsit" fura
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ja, volt azoknak nagyon rendes vallásuk, csak hát nem az, ami most szokás errefele.

Egyébként úgy gondolnám, hogy érte őket keresztény befolyás akkoriban is (pl. Bizánc révén - ráadásul az egy "másik" kereszténység), mert ha semmi alap nincs, még Istvánéknak is nehéz lett volna parancsszóra megtéríteni egy országot, de nem hiszem, hogy uralkodó vallás lett volna őseink között.

Nemtom, nem értek ám hozzá :drop:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

410-460 között még bizánci izé sem érhette őket. Akkor még javában tomboltak a tűz, víz, szél istenei. Úgyhogy valaki valamit abból a rovásírásból nagyon félrefordított.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Szerintem simán a hasára ütött, efelől kétségem se volt :D

Ja hogy ez nem jött le abból, amit írtam. Na mindegy, írom most :drop:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én is hallottam már egyébként, hogy a magyarok keresztényként érkeztek a Kárpát-medencébe, de mindenesetre egyistenhívőként. Amit még akkor is elképzelhetőnek tartok, ha szembeállítjuk az egészet a sámánizmussal. Lásd: Aranyatyácska.
Ayla írta:410-460 között még bizánci izé sem érhette őket. Akkor még javában tomboltak a tűz, víz, szél istenei. Úgyhogy valaki valamit abból a rovásírásból nagyon félrefordított.
Aha, hivatalosan. Nem véletlenül volt a Római Birodalomban az utolsó éveiben a keresztény vallás hivatalos: Hiába feszítették keresztre, és dobták oroszlánok elé a hívőket, a számuk csak gyarapodott.

A félrefordításhoz: ez a... versike ebben a formában, egy az egyben a rovásírásről lett átírva? Mert ha igen, akkor milyen hülyének néz ez minket...?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Sok forrást találtam de egy sem hivatalos. Hát nem tom kacsa is lehet meg nem is. Néhányan hun himnuszként említik :D néhányan meg magyarként. Valami revizionista álmodozás lehet úgy 80 százalékban biztos.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

most másszunk bele abba, hogy a magyaroknak mennyi közük van igazából a hunokhoz....?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem ha az Aranyatyácska is volt a főisten, még akkor is legalább öt istenalakot lehet találni. (Bár sajna ritkán lehet egybehangzó forrásokat találni. :S És csalódtam, hogy nincs róla (se) bejegyzés a Magyar Néprajzi Lexikonban )
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ayla: Ha szeretnél egy beszéd témát amit öreg korunkig boncolgathatunk akkor igen :-P

Mordályos:Rövid leírást kérhetek hogy ki is volt ő?
Válasz küldése