Tudomány vagy hülyeség?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

"A magyar mitológia központi, teremtő istensége az Isten, Öregisten, Atyaisten, Jóisten, vagy Aranyatyácska. Nevei a neki tulajdonított jellemzőket mutatják. Eredeti formájában nem azonos a kereszténység istenfogalmával." /Wiki/

Van még: Hajnal Anyácska, ő a párja. (elvileg)
Aztán van három testvér: Hadúr, Szélkirály, Napkirály, meg még Szélanya, Boldogasszony (és egy elmélet szerint az ő anyja Nagyboldogasszony, míg mások szerint ez a kettő ugyanaz). Hirtelen ennyit találtam, mint istenalak.

Persze gondolom tiszta ingovány az egész téma, mert nem nagyon van honnan előásni az eredeti mondákat. :( Kár értük.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

...és ennek nagyon nem örülök.
Touhouzás közben mindig irigylem ZUNt, amiért nekik (mármint a japánoknak) olyan szép nagy, gazdag, saját mitológiájuk van, mindenre van valami érdekes kami vagy youkai. Én meg nem tudnék egy épkézláb Touhou-részt összerakni autentikus magyar alakokból, amik nem úgy összeurópaian keveredtek ide, hanem tuti tényleg mi hoztuk magunkkal :neutral:

A hunsággal nem tudok mit kezdeni. Minél többet olvasok a témában, annál kevesebbet tudok :neutral:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A tündérek, drágáim. A lidércek. Őket hoztuk. Főleg a lidérceket. Hasonló sincs más mítoszokban.
Érdemes rákukkantani a wikire, mint ízelítő.
Érdekes dolog ez a betegség-megszemélyesítés. Megüti a guta, rossz szél fújja meg, megeszi a fene (azt hallottam, hogy ez a farkasokhoz köthető), egyebek. A franc az más, régen a szifiliszt hívták francia-kórnak, innen az elnevezés.

És ha már itt vagyunk, reklám!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sárkánybaby 2012.02.23. 20:00-kor.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A tündér királyok tényleg rengetegszer megjelennek a mitológiai elemek között na meg néha az óriások is.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

alvaro:
És az a gáz, hogy nem mindegy, hogy hol olvassa az ember a dolgokat. Tudnék érdekes sztorikat mesélni... :roll:

Olvastam amúgy érdekeseket: Vadleány, meg Szépasszony. :D Azok is magyar (bár talán nem olyan ősi) mitológiai elemek. Persze nem biztos, hogy only-hungarian, de elég nagy jövés-menés volt a környéken ahhoz, hogy elfogadjuk, hogy nem is maradhatott volna meg tiszta formájában.

Amúgy amikor kinn voltam Japánban, akkor kezdtem úgy igazán érdeklődni a magyar kultúra iránt (érdekes, mi? ::^_^:: ), és akkor elég sokat szörföltem a Magyar Néprajzi Lexikon oldalán. Bár sajnos ezekről a régi istenekről ott sincs semmi, csalódtam is. De azért még bőven megéri órákat elütni ott. :D
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Akadémiai Kiadó, Budapest 1977-1982 ;)
Nem hiszem, hogy a kommunizmusban annyira díjazták volna, ha nagyon belemennek az istenes-vallásos és nagyon ősmagyarságos részekbe. :P
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Érdekes dolog ez a betegség-megszemélyesítés. Megüti a guta, rossz szél fújja meg, megeszi a fene (azt hallottam, hogy ez a farkasokhoz köthető), egyebek. A franc az más, régen a szifiliszt hívták francia-kórnak, innen az elnevezés.
Az ilyeneket én is szeretem. A kedvencem a frászkarika. ::^_^::
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mordályos: A távolság hozza meg a haza szeretetet? :D

A teremburáját hova tartozik ?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

JimRaynor írta:A teremburáját hova tartozik ?
teremburáját
‘enyhe szitkozódás szava’.

A durva (baszom a) teremtő urát káromkodás szépítő célzatú elferdítése, így keletkezett pl. az istenfáját, kutyafáját is.
:wink:

Ja igen: http://www.szokincshalo.hu/szotar/
Ez nem Néprajzi Szótár, ez különböző szavak eredetét hozza.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:A tündérek, drágáim. A lidércek. Őket hoztuk. Főleg a lidérceket. Hasonló sincs más mítoszokban.
Érdemes rákukkantani a wikire, mint ízelítő.
Érdekes dolog ez a betegség-megszemélyesítés. Megüti a guta, rossz szél fújja meg, megeszi a fene (azt hallottam, hogy ez a farkasokhoz köthető), egyebek. A franc az más, régen a szifiliszt hívták francia-kórnak, innen az elnevezés.

És ha már itt vagyunk, reklám!
Az a bajom, hogy a tündérekkel és hasonlókkal kapcsolatban sose lehetek biztos. Lidércről meg éppenséggel azt se tudom, mi a fenét jelent tulajdonképpen. Mert vannak dolgok más mitológiákban, amiket lidércnek fordítanak, de mégis, mi a fene az a lidérc? Most tanulmányozom a néprajzi lexikont (kösz a linket!), nem biztos, hogy okosabb leszek, már megint :weh:

A fene egyébként szerintem valahogy úgy néz ki, mint Charlotte kukac-formája. Asszem a Mézga családban is valami hasonló volt, ha több évtizedes emlékeim kicsit is pontosak :vigyor:

szerk. a terem burája természetesen a terem tetejére tartozik :lol:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

alvaro írta:szerk. a terem burája természetesen a terem tetejére tartozik :lol:
Az a terem búrája. XD Pont úgy, mint közös lónak túros a háta. (Egyébként ezt tudjátok, mit jelent? :D)

A lidérc... hasonlít valamicskét egy koboldhoz abban a tekintetben, hogy a bajkeverés/ijesztgetés a fő munkaköri leírása. Kicsit olyan, mint egy incubus/succubus (lásd: lidércnyomás), a születése meg valahol hasonlít mondjuk a kodokura (a lidérc többek közt egy fekete tyúk tojásából is kikelhet... az változó, hogy mit kell előtte tenni érte).
Meg hát használjuk Nyul szótárát: http://mek.niif.hu/02100/02115/html/3-1332.html
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:A fene egyébként szerintem valahogy úgy néz ki, mint Charlotte kukac-formája.
XDDDDDDDDD

Madoka Spoiler: Ja, a sorozat BD extrái között lenne egy jelenet, hogy közvetlenül az akció előtt, mielőtt belépnek a boszorkány-világba, Homura odaszól Maminak, hogy "a fene enne meg!". So she did! :dirr: XDDD Bocs. XD

Hogy on legyek az offban (XD): Oké, de ha mi hoztuk a tündéreket, akkor mi a helyzet az íreknél és angoloknál igen népszerű kis szárnyas emberkékkel, akiket szintén így hívunk? Tőlünk vették őket át (kétlem), esetleg csak szimplán így fordították le nálunk sok angol sztoriban a fairy-t, mint ahogy Tolkiennél az elfből is "tünde" lett?
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Na, épp ezt a cikket néztem. Elég összevissza dolog ez a lidérc. De megnéztem közben a megfelelő Mézga-részt (Luxuria), és... hát, a Charlotte-fene sokkal jobban néz ki, mint a Mézga-fene :lol:

Viszont jó kifejezések vannak a lexikonban, pl. fődön föllü való ördög vagy visszafelé kavart kása :lol:

A túros megvan, hogyne. Az az, ami miatt a ló nem örül, ha közös, mert szerencsétlenre nem vigyáznak, feltörik a háta a nagy vigyázatlanságban. E.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

JimRaynor írta:Mordályos: A távolság hozza meg a haza szeretetet? :D
Na igen. Gyakran volt ugye, hogy érdeklődtek, hogy akkor Magyarország mi fán is terem, családlátogatós programkor meg ilyenek, úgyhogy nekiálltam utánanézni, hogy mit is lenne érdemes nekik bemutatni, úgyhogy belemerültem a témába. :)

Komondorról készült fotók pl nagy sikert arattak, mindenki megakadt azon, hogy az kutya. XD

A lidérc-dolog is olyan, hogy nem egységes, hanem több verzió is létezik, valszeg területenként változik.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:Hogy on legyek az offban (XD): Oké, de ha mi hoztuk a tündéreket, akkor mi a helyzet az íreknél és angoloknál igen népszerű kis szárnyas emberkékkel, akiket szintén így hívunk? Tőlünk vették őket át (kétlem), esetleg csak szimplán így fordították le nálunk sok angol sztoriban a fairy-t, mint ahogy Tolkiennél az elfből is "tünde" lett?
A magyar tündérek nem olyanok, mint a nyugati rokonok. A tündérek nagyon szép, nőalakok (vagy férfiak, ha azt kívánja a történet :P) és ennyi. Najó, kicsit olyanok, mint a nimfák, de megjelenésben nem hasonlítanak az elfekhez, fairy-khez, pixie-khez. Viselkedésüket tekintve inkább rosszindulatúak. Kicserélik a csecsemőt kisállatra, aztán a gyereket felnevelik, ilyesmi. Csalfák, füllentősek, ravaszak. De persze a kivétel erősíti a szabályt. De általánosságban ilyenek.
Az, hogy a nyugati aprónépet tündéreknek hívjuk, azt jelenti, hogy aki először találkozott a fairy szóval, és leírásával, az a tündérekre asszociált. Azért, mert két nép hiedelmében léteznek hasonlóságok, még nem jelenti azt, hogy közük is lenne egymáshoz. Olyan ez, mint mondjuk a napistenhit, és a Nap mozgása az égen: az egyiptomiak úgy gondolták, hogy egy hajón utazik, a hinduk meg fogatra tippeltek. Hasonló, de a két népnek nem sok köze van egymáshoz.
A tünde és a Tünde meg szóalkotás. Szintén az asszociációval hozható összefüggésbe.
alvaro írta: Viszont jó kifejezések vannak a lexikonban, pl. fődön föllü való ördög vagy visszafelé kavart kása :lol:
Nekem a fődirördög a kedvenc megnevezés. :D Meg a lúdvérc.
alvaro írta: A túros megvan, hogyne. Az az, ami miatt a ló nem örül, ha közös, mert szerencsétlenre nem vigyáznak, feltörik a háta a nagy vigyázatlanságban. E.
:D
A mordályos nyul írta: Komondorról készült fotók pl nagy sikert arattak, mindenki megakadt azon, hogy az kutya. XD
Imádom, amit a magyar kutyákról/állatokról gondolnak külföldön. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Egyre erősebben úgy érzem, hogy szükség van magyar néprajzi Touhoura :vigyor:
Nem tudom, mi lenne a neve, mert a Seihou már foglalt, pedig Japánhoz képest éppen nyugatra vagyunk :D

szerk. Ludvérc az evidens, hogy lenne benne. Az egy nagyon jó szó, csak ismertem régről ;)

Fene is lenne, amolyan kettős ellenfél, mint Ichirin Kumoi és Unzan :lol: Ha már Charlotte :D

Amit viszont a néprajziból se tudtam előszedni, az a Kalamona. Annyit tudok róla, hogy igazi nehézsúlyú karakter, amolyan final boss-féle :D
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

alvaro írta: Amit viszont a néprajziból se tudtam előszedni, az a Kalamona. Annyit tudok róla, hogy igazi nehézsúlyú karakter, amolyan final boss-féle :D
Ez?

Edit: "Kalamona, a magyar mitológia ős-sárkány figurája, aki elrabolta a szelet."
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Komondorról készült fotók pl nagy sikert arattak, mindenki megakadt azon, hogy az kutya. XD
Mert mit gondoltak, micsoda? 64? :vigyor:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:Ez?

Edit: "Kalamona, a magyar mitológia ős-sárkány figurája, aki elrabolta a szelet."
Na, ezt nevezem, remek alapsztori. Kalamona megköti a szelet, és azt ki kell szabadítani. Pont, mint egy Touhouban! :lol:
Ha a Taketori Monogatariból lehet játék, akkor ebből is :LOL:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alvaro 2012.02.23. 22:54-kor.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

alvaro írta: Mert mit gondoltak, micsoda? 64? :vigyor:
Hát hamarabb hitték volna gondolom hogy birka, de ez már off. :P
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

SB: örülök hogy belinbkelted a Gergőt :D :D sajnos még csak egy kötetet olvastam, a táltosvidalat de nagyon! tetszett :D :D tündérmese meg minden, de utána olvashatnékom lett magyar mondákat meg ilyenek.

Mellesleg akármerre nézünk Európában, mindenhol vannak tündérek, csak lehet hogy egyáltalán nem haosnlítanak egymásra. Sőt biztos. Az, hogy tündérnek hívjuk ami nyelvi szegénységünk.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ayla írta:SB: örülök hogy belinbkelted a Gergőt :D :D sajnos még csak egy kötetet olvastam, a táltosvidalat de nagyon! tetszett :D :D tündérmese meg minden, de utána olvashatnékom lett magyar mondákat meg ilyenek.
Ne szopass má', hogy az utolsó kötettel kezdted? XDDDDD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Születési problémák Japánban most már "apokaliptikus" méreteket öltöttek. Persze nem a munkám ért élek vagy a himsoviniszta társadalom felelős.... nem megint a legkönnyebben támadható pont amit már unalomig csépeltek. Itthon sem azért ritka az egészséges család mert mindenki narutot nézz vagy call of duty-zik. ehh mind1 :? Alább a forrás.


Escapist:

http://www.escapistmagazine.com/news/vi ... us-Illness

Kotaku

http://kotaku.com/5887211/researcher-no ... an-illness
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nyilván azok is belejátszanak a dologba, amiket te mondasz, de az a helyzet, hogy Japánban ez a bezárkózó otakuság tényleg kezd komoly méreteket ölteni, nem is tudom milyen felmérés eredménye volt tavaly Sankakun, de már elég jelentős százalék vallotta magát otakunak egy népszámláláson vagy ilyesmin, és ez azért durva, főleg, ha így fel is vállalják, mert ez még náluk is szégyen, sőt, főleg náluk, mert míg nyugaton ezt sokan az "anime-fan" szinonimaszavaként használják, addig ez náluk kb. egy életstílust jelent: olyan embert, aki szinte csak 2D-s világban él, és 2D-s emberekkel érintkezik, a napjait az anime, manga, figurák, dating sim játékok, és hasonlók töltik ki. Szal ez kicsit durvább, mint az, hogy valaki anime, vagy játék-fan, és meló után Call of Duty-zik vagy Narutózik egyet. (Sőt, ezek jellemzően nem is dolgoznak, a szülők tartják el őket, már annak örülni kell, ha a szobából kidugják az orrukat.)

A dolog ijesztő része amúgy tényleg az, amit a cikkben is írnak: nem arról van szó, hogy próbálkoznak párt találni, csak nem jön össze nekik, hanem elhitetik magukkal, hogy nincs is rá szükségük, mert a számítógépben lévő XY-chan tökéletesen kielégíti minden igényüket (igen, olyan szempontból is), és még jó is, mert nem kell rá örökké költeni, biztosan nem csal meg, és sosem hagy el. (Nem hülyéskedek, ezek olyan érvek, amiket ők szoktak felhozni. Amikor 2chanon/4chanon olyan lát az ember, hogy "kinek kellenek 3D-s nők?", azt nem minden esetben szánják poénnak. ^^")

Szokták is őket rendesen cikizni a "normális" emberek, sőt, már 1-2 olyan anime is készült, ami arról szólt, hogy jó dolog a rajongás, de azért nem kéne túlzásba vinni, hátha felnyílik a szemük. (Pl. Welcome to the NHK, bár az már inkább hikkikomori-téma, ami egy fokkal még durvább, de hardcore otaku srác is van a szereplők közt.) Én igazából csak sajnálom őket, mert valamilyen szinten meg is tudom érteni, hogy miért választják inkább ezt az életmódot, viszont az szomorú, hogy a társadalom kb. tesz rájuk, a szülők pedig szintén titkolják, mert "ó jajj, a szégyen!". Aztán a vége az lesz, hogy XY rokon kidobja a cuccaikat, mert "hátha ez segít", mire a srác megkéseli. (Igen, ilyenre is volt már példa.) Szerintem inkább egy pszichológus/pszichiáter kéne mindegyik mellé, aztán hátha rábeszélnék őket valahogy, hogy ez nem megoldás. Csak itt jön be az, amit fentebb írtam: ha már magukba beszélték, hogy a sokcolos monitoron kívül nem is érdemes élni, akkor nem tudom, mit lehetne tenni.

Btw, ez amúgy összetettebb dolog, mint ahogy te, vagy a cikk állítja, pl. a "miért nem nősülnek a japán férfiak" egy külön témát megérne, a legtöbb azért nem, mert ugyan "poén" a hímsoviniszta társadalomban, hogy előjogaik vannak a nőkkel szemben, viszont ez azzal is jár, hogy amíg anyu otthon neveli a gyereket (már ha van gyerek, és már ha hajlandó nevelni), addig apu félőrültre melózza magát a munkahelyen. Anyu meg sokszor addig a barátnőivel röhögcsél egy bárban, és apu pénzét költi, sőt, sokszor az egész fizetését elveszi hó elején, aztán ad neki napi vagy heti leosztásban annyit, ami max a munkahelyi menzára épp hogy elég. (Szintén létező történet.)

Szóval összességében asszem nem lennék japán férfi, szívás annak lenni. ^^" XD Igaz, nősülési gondjaim tuti nem lennének, mivel a rabszolgahajcsár munkamoráljuk pár éven belül egy idegszanatóriumba juttatna. :dirr: Szóval azért valamennyire megértem az otakut, aki azt mondja, hogy "dolgozza magát halálra a sok hülye, én inkább itthon maradok", ha ez nem járna a szociális kapcsolatok, meg az élettér beszűkülésével, még logikus is lenne. (Mert ugye a rezsit és ételt/italt a szülők hozzák, ők szintén a szülők pénzén veszik a cuccaikat, úgyhogy ennek a "kalandnak" max akkor van vége, ha anyu/apu nem bírja tovább, és belehal, de ilyen felmérés is volt már, erre a legtöbb otaku azt válaszolta, hogy akkor ők meg öngyilkosok lennének, mivel azzal tisztában vannak, hogy képtelenek lennének magukat eltartani. ^^")
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2012.02.26. 20:00-kor.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nos Titkos a válaszod nálam egy massziv szőnyeg bombázással ért fel. :D Nincs több kérdésem. :cool:

Egyáltalán nem tudom megérteni az ilyen embereket , igen az élet fáj de ha nem fájna akkor nem is annak hívnák.
Úgy tudom Kínába is átterjedt a "fertőzés" bár nekik nem is árt...
Válasz küldése