Tudomány vagy hülyeség?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Érdekesség rovat kövi felvonása.
Na nektek mi a Geek csillag jegyetek ? :vigyor:

http://thegeekzodiac.com/whats-your-sign/

Egy kicsit komorabb téma erről képről nekem rengeteg minden eszembe jutott...

Nektek?

https://lh5.googleusercontent.com/-eOW6 ... age%21.jpg
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

JimRaynor írta:Érdekesség rovat kövi felvonása.
Na nektek mi a Geek csillag jegyetek ? :vigyor:

http://thegeekzodiac.com/whats-your-sign/
Bocsánat, de ennek semmi köze geekekhez:
Use your browser’s “Find” feature to search for your birth year.
(ctrl+F for PC, Command (⌘)+F for Mac)


Pont jó első poszt az új avatárommal. Pont ilyen emotikonnal szeretném elküldeni az ilyen posztokat, mint az avám, de de fogalmam sincs mivel lehet hasonlót kifejezni. (Ezért is most beraktam avatárnak.)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Kdanni írta:Bocsánat, de ennek semmi köze geekekhez:
Sebaj, nekem Time Traveler jött ki. Marad az avatarom :lol:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

JimRaynor írta:Na nektek mi a Geek csillag jegyetek ? :vigyor:
Undead/Slayer. Kár, szamuráj akartam lenni. :( Sokkal királyabban hangzott volna. :vigyor:

Kép: hát sajna ez így van. De azért ha anyu/apu nem visz haza munkhelyi stresszt, azért az sem árt.
Kdanni írta:de fogalmam sincs mivel lehet hasonlót kifejezni.
(éーè) ?
(éヶè) ?
(é˛è) ?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kép

Hiperszonikus gépek első generácioja avagy nem is olyan magas az a szuborbtális pálya?

London - Sydney 45 perc :-P

http://www.sg.hu/cikkek/91381/a_repules ... hajtomuvek
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

JimRaynor írta:Hiperszonikus gépek első generácioja avagy nem is olyan magas az a szuborbtális pálya?
Oké, akkor most ezt a megoldást ültessék át az autógyártásba is.
Bosszantó, hogy létezik a technológia, de nem arra használják, ami éppen sürgetően fontos lenne.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:Oké, akkor most ezt a megoldást ültessék át az autógyártásba is.
Bosszantó, hogy létezik a technológia, de nem arra használják, ami éppen sürgetően fontos lenne.
Hogy jön ide az autógyártás...? :wtf:
Mi van ebben bármi, ami ott nem hogy jó (és sürgetően fontos), de akárcsak használható lenne?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mondjuk a hidrogénnel működő motor gázolaj meg benzin helyett. Nem azt mondom, hogy menjen 500 km/h-val, csak azt, hogy menjen hidrogénnel.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Most már csak az a kérdés, hogy elő lehet-e állítani a hidrogént olaj befektetése nélkül, vagy, hogy jelentős menyniségű olajat lehet-e megspórolni, ha kocsik helyett hidrogén-előállító gépekbe töltjük, ami még van.

Engem egy zavar ebben a dologban: Nagy magasságokban, ahol már nagyon ritka a levegő, honnan szerzi be azt a rengeteg oxigént a motor? Szerintem lennie kell egy maximális magasságnak, még akkor is, ha a legnagyobb tolóerőre a felszín közelében van szükség.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Nagy magasságokban, ahol már nagyon ritka a levegő, honnan szerzi be azt a rengeteg oxigént a motor?
Illetve, hogy lebontja-e az ózonréteget?
Egy nagyon gagyi ötlet ugrott be: elmenni nagyvárosba forró nyári napon, összegyűjteni az ózont, sűríteni, palackozni, és abból lebontani az oxigént. XD Kár, hogy ez így nem működik, különben már működnének ilyen O3->O2 standok a városokban. Mondjuk napelemmel.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Most már csak az a kérdés, hogy elő lehet-e állítani a hidrogént olaj befektetése nélkül, vagy, hogy jelentős menyniségű olajat lehet-e megspórolni, ha kocsik helyett hidrogén-előállító gépekbe töltjük, ami még van.

Engem egy zavar ebben a dologban: Nagy magasságokban, ahol már nagyon ritka a levegő, honnan szerzi be azt a rengeteg oxigént a motor? Szerintem lennie kell egy maximális magasságnak, még akkor is, ha a legnagyobb tolóerőre a felszín közelében van szükség.
1 - és az is, hogyan tárolják szökésmentesen a hidrogént, mert fránya egy anyag, annyira picik a molekulái, hogy a legtöbb anyagon szép lassan átdiffundál a rohadék :vigyor: A kérdésed egyébként messzemenően helyénvaló.

2 - szerintem sehogy. Ha jól fogtam eddigi életem során az infót erről, akkor kiszámítják a pályaadatokat, beindítják a hajtóművet, az feldobja a gépet a megfelelő pályára, lekapcsolják, aztán a gép oda esik, ahova szeretnék. Legalábbis nagyjából. Aztán mire annyira süllyed, hogy megzavarják a röppályát a szelek, addigra meg megint lesz sok levegő, amiből az oxigénet kiszedhetik (végülis maga a szél levegőből áll), és lehet korrigálni megint a hajtóművel. Végül is pont ez a lényege a szuborbitális repülésnek, hogy nem mesterséges légellenállás-keltéssel felhajtóerőt hajhásznak egész úton (tonnaszámra égetve a kerozint), hanem egyszerűen földobják oda a gépet, ahol a légellenállás nem probléma, és a felhajtóerő is lényegtelen. Még nem orbitális a pálya, tehát vissza is esik "azonnal", de közben nem éget üzemanyagot a puszta fennmaradásért: viszi a lendület, meg a gravitáció. Persze nem kevés anyag kell a "kilövéshez", de még mindig jóval kevesebb, mint a folyamatos légköri repüléshez.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Alvaro gyönyörűen összefoglalta a lényeget asszem én is csak helyeselek. :thumb:

Hidrogénnel való tömeges felhasználásban én nem hiszek az utakon . Valahogy úgy fog járni mint a régi zeppelinek...
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Közvilágitás hogy lehetne másképp? Így...

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7365_n.jpg
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

JimRaynor írta:Közvilágitás hogy lehetne másképp? Így...

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7365_n.jpg
Drága lehet arra egy jégeső (vagy egy nagyobb vihar) :vigyor: :drop:

Amúgy értékelendő. Ja, havat söprik róla rendesen? :lol: Mennyi energiát fogyaszt a söprőautó? Csak mert biztos nem gyalog megy a söprős jómunkásember, kézi támogatós létrával :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én ilyet láttam már Magyarországon is, méghozzá valami kis picike faluban itt Zala megyében. Arra már nem emlékszem hol, mert csak áthajtottunk a falun, de egy kis téren volt így megoldva a közvilágítás. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mindenki tudja, hogy a Disney rajzfilmek oroszlánrésze mézédes adaptációja valami eredeti műnek. Mindenki tudja, hogy a Disney szereti heppiendesíteni a történeteit (kivétel Pocahontas, hoppá! de ehhez még fűzök velemit).
Készen álltok arra, hogy a gyerekkorotokat beledöngöljék a földbe?

Szóval Pocahontas. A csajszi létezett, és nagyjából ugyanazt érte el, mint az első filmben (a másodikról nem tudok mit mondani, nem láttam), azzal az apró különbséggel, hogy nem felnőtt nő volt, hanem egy kislány. Hallottam mendemondákat arról, hogy John Smith igazából meg is erőszakolta, de így nagyjából 250 év távlatából a fene se tudja biztosan. Kiscsaj, mikor felnőtt, Angliába ment, mint "diplomata", ott tán valami lord felesége lett, és hirtelen más nem jut eszembe azon túl, hogy amíg élt, az indiánok és a telepesek között valóban béke volt.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Van elég komor és szomorú történet már a palettán én maradok a boldog együgyűnél. ::^_^::

Görögök és az olimpia ... Borzalom mennyire nem működik ez az ország...

http://www.sotetjovo.aneten.net/mizu/mi ... szinhelye/

Zöldek egyik időjárás jelentője. :thumb:

http://www.youtube.com/watch?v=TmfcJP_0 ... r_embedded
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Sárkánybaby írta:
Szóval Pocahontas. A csajszi létezett, és nagyjából ugyanazt érte el, mint az első filmben (a másodikról nem tudok mit mondani, nem láttam), azzal az apró különbséggel, hogy nem felnőtt nő volt, hanem egy kislány. Hallottam mendemondákat arról, hogy John Smith igazából meg is erőszakolta, de így nagyjából 250 év távlatából a fene se tudja biztosan. Kiscsaj, mikor felnőtt, Angliába ment, mint "diplomata", ott tán valami lord felesége lett, és hirtelen más nem jut eszembe azon túl, hogy amíg élt, az indiánok és a telepesek között valóban béke volt.

A valami lord John Rolfe volt, és a második filmben ővele hozták össze, eléggé idegborzoló módon. Általában az ilyen folytatások nem sikerültek túl jól, talán csak a Bambi meg az Oroszlánkirály számomra kivétel.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

De ami tény az tény: így legalább a második rész is történelmileg hű maradt a valósághoz. XD Az más kérdés, hogy attól még maga a film tényleg nem volt nagy szám (mint általában a legtöbb "direct-to-video" Disney folytatás), bár annyiból tényleg kuriózum, hogy a főhősnő kivételesen nem élete első szerelméhez ment hozzá. XD Egyébként ha már itt tartunk, messze a legjobb Disney folytatás az Oroszlánkirály 3, mivel az nem is igazi folytatás, hanem az első film parodizálása más szemszögből. XD Meg persze a kilencvenek évek elejéről a "Mentőcsapat 2: A kenguruk földjén", de mivel azt moziba szánták, ezért fektettek is bele kellő energiát, másrészt ott pont az első rész volt gagyibb. XD
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Egy kis teológiai káosz -> pár halott -> 2 romboló

Fura emberek lakják a közel keletet.

http://hvg.hu/vilag/20120913_libia_amerikai_rombolok
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A film ezek után a pályázhat a történelem legszarabb háborús indoka címre.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:A film ezek után a pályázhat a történelem legszarabb háborús indoka címre.
Nekem már az időzítés is gyanús volt :o_O:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

LOOOOL mondasz valamit!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

JimRaynor írta: Zöldek egyik időjárás jelentője. :thumb:

http://www.youtube.com/watch?v=TmfcJP_0 ... r_embedded
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! XDDDDDDDDDDDDDDDDDD Imádom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Mondjuk jah, amit mond, az nem túl szívderítő, de ahogy előadták, az király, és hátha elgondolkodott egy-két ember rajta...)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mordályos: Szívderitő ezt csajt nézni. :vigyor:

Bár a világunkat pont ennyire érdekli ezek az események...

Ezt a vidit mindenkinek látni kell akit kicsit érdekel a vörös bolygó ::^_^::

http://www.youtube.com/watch?v=Esj5juUz ... r_embedded
Válasz küldése